|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
25.02.2019 21:19:50
|
|
|
Noored aidake otsustada
Tahaks tulumaksu rahadega proovida miskit head IEMi hinnaga kuni kolm sotti. Aga variante on nii palju et ei oska otsustada. DM6, FH5, Kansas Pro, Massdrop+. Pigem meeldib soojem ja mid-range boostiv heli kui ülepaisutatud bass või liiga kriipivad kõrged helid, suur soundstage on ka boonus. Kuulan üldjuhul metalit ja rokki ja kasutan eraldi playerit (DAP).
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
26.02.2019 10:08:15
|
|
|
| flameas kirjutas: |
Noored aidake otsustada
Tahaks tulumaksu rahadega proovida miskit head IEMi hinnaga kuni kolm sotti. Aga variante on nii palju et ei oska otsustada. DM6, FH5, Kansas Pro, Massdrop+. Pigem meeldib soojem ja mid-range boostiv heli kui ülepaisutatud bass või liiga kriipivad kõrged helid, suur soundstage on ka boonus. Kuulan üldjuhul metalit ja rokki ja kasutan eraldi playerit (DAP). |
Noh, lugedes sinu kirjeldust, siis Kanas Pro peaks nagu "rusikas silmaauku" olema. Harman target helisignatuur on selle jaoks üsna sobiv minu arvates.
Tule proovi minu juures Kanas Pro ja IT01 ära
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
26.02.2019 16:48:36
|
|
|
Jõusaal/rattaga sõitmiseks sellised oleksid ok?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=749369&highlight=
_________________ Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele. |
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
26.02.2019 21:11:23
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
| flameas kirjutas: |
Noored aidake otsustada
Tahaks tulumaksu rahadega proovida miskit head IEMi hinnaga kuni kolm sotti. Aga variante on nii palju et ei oska otsustada. DM6, FH5, Kansas Pro, Massdrop+. Pigem meeldib soojem ja mid-range boostiv heli kui ülepaisutatud bass või liiga kriipivad kõrged helid, suur soundstage on ka boonus. Kuulan üldjuhul metalit ja rokki ja kasutan eraldi playerit (DAP). |
Noh, lugedes sinu kirjeldust, siis Kanas Pro peaks nagu "rusikas silmaauku" olema. Harman target helisignatuur on selle jaoks üsna sobiv minu arvates.
Tule proovi minu juures Kanas Pro ja IT01 ära  |
Keeruline. Mida rohkem googeldada seda rohkem variante on. Hiina firma NICEHCK jäi ette. Küll kallima mudeliga, NK10. Väga palju infot ei leidnud aga paar Headfi reviewed päris positiivsed.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
26.02.2019 21:17:38
|
|
|
https://www.rtings.com/headphones/reviews/sony/wf-sp700n
| tsitaat: |
| Good for sports. The Sony SP700N are breathable and stable enough for running and exercising. They're also compact, and decently comfortable truly wireless headphones that you can easily have on you at all times. Unfortunately, they have a poor control scheme and short battery life that may not be ideal for all training regiments. |
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
27.02.2019 14:29:38
|
|
|
| flameas kirjutas: |
| CoiL kirjutas: |
| flameas kirjutas: |
Noored aidake otsustada
Tahaks tulumaksu rahadega proovida miskit head IEMi hinnaga kuni kolm sotti. Aga variante on nii palju et ei oska otsustada. DM6, FH5, Kansas Pro, Massdrop+. Pigem meeldib soojem ja mid-range boostiv heli kui ülepaisutatud bass või liiga kriipivad kõrged helid, suur soundstage on ka boonus. Kuulan üldjuhul metalit ja rokki ja kasutan eraldi playerit (DAP). |
Noh, lugedes sinu kirjeldust, siis Kanas Pro peaks nagu "rusikas silmaauku" olema. Harman target helisignatuur on selle jaoks üsna sobiv minu arvates.
Tule proovi minu juures Kanas Pro ja IT01 ära  |
Keeruline. Mida rohkem googeldada seda rohkem variante on. Hiina firma NICEHCK jäi ette. Küll kallima mudeliga, NK10. Väga palju infot ei leidnud aga paar Headfi reviewed päris positiivsed. |
Ära hüppa tundmatusse vette
Eriti kui tegemist juba 300-400$ hinnaklassiga. Oma kõrv on kuningas ja see on helimaailmas ainus tõde.
Me kõik kuuleme erinevalt, omame erinevat tehnikat (erinevad D>A kiibid, erinevad võimenduse kiibid), erinev failiformaadi eelistus (tarkvaraline töötlus ja de-kodeering), erinev maitse, erinev muusika, erinev kõrva ehitus, erinevad otsikud jne. jne.
NK10`le juba peale vaadates, olenemata heli headusest, ütlen enda pilgu läbi vaadates koheselt paar miinust - neil ei ole otsikute kinni hoidmiseks nö. helitorul serva (paras nuhtlus on otsikuid kõrvast kätte saada). Lisaks tundub neil helitoru kaldenurk liiga väike olevat suhtes kesta asendiga. Mugavus on ülioluline aspekt IEM`de juures!
Soovitan pigem teha valik laialdaselt kiidetud IEM`dest ja siis hakata põhjalikult ülevaateid lugema ja +- kirja panna, nö. tabel teha enda jaoks.
Aga kui võimalus reaalselt kasvõi mõnda "listis" olevat asja oma tehnika ja muusikaga proovida, siis soovitan soojalt! See mis arvasid ülevaadete põhjal hea olevat võib sulle osutuda pettumuseks. Proovides saad nö. aluse millega ka ülevaadetes orienteeruda.
Mina sinu nahas hüppaks küll korra rongile ja kõps Tartu proovima, minul aega on kui eelnevalt kokku leppida. Parem variant kui 200-300€ hakkama panna ja hiljem ikkagi ei ole rahul. Või küsi HV`st abi ja tee teema, kellelgi ikka midagi huvitavat proovida anda.
PS, AEON Flow Open hetkel hea hinnaga saadaval: https://www.mrspeakers.com/headphones-22/aeono-1.html
Ja neile kes siiski tahavad miskit Chi-fi`d proovida, siis hetkel Senfer DT6 (piezo+BA+DD) on üsna kiidetud (teiste otsikutega kui originaalis) ja odav: link
Spoiler 
Graafiku põhjal ütleks, et sub-bass roll-off on liiga vara (võimalik ilmselt otsikutega korrigeerida), 2kHz "piik" võib häirima hakata ja kõrgete roll-off ka liiga vara (võimalik otsikutega korrigeerida natuke). Hea asi on muidugi see, et 7,5-8,5kHz ei oma "piike"... aga nagu teada, siis AB leht ei ole kõige usaldusväärsem ja nagu hinnangust näha, siis kõigest 3 tärni - h-fi`s paneb mõni mees DT6 hoopis Kanas Pro ja Final E5000`ga ühele tasemele
Ehe näide kui subjektiivne ning erinevatest faktoritest heli mõjutatud on
Ja kes üliodavalt head nauditavat heli soovivad (Harman targetile lähedal), siis Sony MH755 (NB! Veenduge, et müüja ei müü feike!) ja Moondrop Crescent väga head valikud.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
27.02.2019 14:59:01
|
|
|
Ma üritan neid plusse ja miinuseid koguda aga alati leian klappe juurde mille kohta neid koguda Kuna tahaks midagi hunniku BA driveritega proovida siis Kanas Pro jääb välja valikust hetkel. Sony MDR-EX800ST/MDR7550 oleks huvitav kui neid veel toodetaks / oleks saada.
Suurest klappidest rääkides: uuendasin oma HE400i kuu aega tagasi Hifiman Ananda peale. Vahe on meeletu, eriti detailsuse osas. HE400i juures jäi mulje et nõudlikumate lugude juures muutus asi veidi "mudaseks", Anandaga seda ei juhtu. Heli on suur, lai. Lisaks meeldib et bass pole üle võimendatud, vaid pigem kiire ja täpne.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
27.02.2019 15:27:11
|
|
|
| flameas kirjutas: |
Kuna tahaks midagi hunniku BA driveritega proovida siis Kanas Pro jääb välja valikust hetkel.
Lisaks meeldib et bass pole üle võimendatud, vaid pigem kiire ja täpne. |
Aga miks just BA? Kanas Pro on väga detailne, kiire ja "tihke" täpse mitte-ülevõimendatud bassiga ning ei mingit "bleed`i" teistesse sagedustesse.
...aga kui tahad "hunniku" BA`dega, siis uuri väga põhjalikult, sest multi-BA nö. "tuum" peitub heas crossoveris, et saavutada koherentne heli - DD seda ei vaja ning vastavalt kasutatud tehnoloogiale (nt. graphene, carbon nanotube või eelnevad kombineeritud DLC`ga) võib väga BA`ga sarnaselt kõlada
Valik on loomulikult igaühe enda teha... lihtsalt soovitaks eelnevalt endale mõned asjad selgeks teha (nt. mugavus, helisignatuur, tundlikkus teatud FR sagedustele jne.).
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
27.02.2019 15:59:02
|
|
|
Pole kunagi omanud midagi hunniku BAdega, mõtlesin, et oleks huvitav. Seetõttu ka natuke kallimad valikud, sest ma ei usugi et ~50 USD iemidel väga head BA driverid või crossoverid oleks TONEKING BL1 oleks mõistagi ka huvitav, planer driverid ~200 eest. Monorpice M300 läheks ka sinna "odava Audeze iSine" kategooriasse. Hetkel uurin headfist natuke NiceHCK HK6 kohta, üks kasutaja väga hea review kirjutanud https://www.head-fi.org/showcase/nicehck-hk6.23110/
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
28.02.2019 10:00:08
|
|
|
flameas, ära vaata asju hinna järgi, muidu alustad valest kohast, eriti kui sa ei ole midagi "hunniku" BA`dega omanud. Rohkem ja kallim ei = parem
Ja see, et planar, ei = ka koheselt parem. Sa ei kujuta ilmselt hetkel ettegi kui hea üks single-dynamic, kasutades "õigeid" tehnoloogiaid, materjale, häälestust ja ehitust, olla võib.
| flameas kirjutas: |
| ...ma ei usugi et ~50 USD iemidel väga head BA driverid või crossoverid oleks |
Kas just 50 kandis aga lähedal, on küll Knowles BA`dega IEM`e aga crossover ja koherentne heli on juba teine teema - seda odavklassis üsna raske head leida.
Igatahes soovin sulle edu ja olen omalt poolt nõuandeid andnud (kordama ei hakka). Loodan, et leiad "selle õige" ja ei pettu ostus
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
28.02.2019 10:24:43
|
|
|
Spoiler 
Veel valiku variante. Review ja graafiku järgi väga huvitav.
Spoiler 
Z Reviewle DM 6 väga ei meeldinud ja see on üks mees keda usaldan - need jätsin valikust kõrvale.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
28.02.2019 11:23:41
|
|
|
DM6`e puhul on oluliseks faktoriks kõrvakanali ruumala suurus ja sisestuse sügavus, olenevalt sellest võib või siis mitte 8kHz resonants-piik kõrgetes häirima hakata - jällegi väga personaalne teema (ise loobusin DM6 proovimisest selle tõttu) ja DM6-ga oli/on ka mingi edasimüüjate/tootja teema kus osadel vist tiba erinev häälestus (HBB mainis ka midagi ühes hiljutises videos).
Kui sa tõesti "usaldad" seda Z ülevaatajat (on sul teada, et kuuled temaga samamoodi ja 3-6-8kHz resonants-alad Teil omavahel nö. klapivad?), siis äkki uuri ka TSMR3 või koheselt tulevat ver.4 ,neil dip-switch riistvaraline "EQ" ka küljes, peaksid DM6-ga võrreldes palju "rahulikumad" olema kõrgetes.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
28.02.2019 11:35:35
|
|
|
Puhtalt tema soovituste järgi olen neli asja ostnud ja väga rahul alati olnud (Hifiman HE400i, SMSL SU8, SMSL SH8, Loxije P20). Z Reviews on rohkem elustiili kanal ka, selle mehe möla hifi teemadel on alati hea kuulata Igastahes tore on see, et valikut on väga palju. Chifi pakub kenasti konkurentsi tuntumatele tootjatele ja teeb asju tihti paremini. Näiteks ~30 eurone aliexpressi kaabel on kordades parem kui Sennheiseri enda 50 eurot maksnud kaabel (IE80Sile).
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Klots454
HV kasutaja
liitunud: 12.03.2006
|
03.03.2019 16:37:59
|
|
|
| flameas kirjutas: |
Ma üritan neid plusse ja miinuseid koguda aga alati leian klappe juurde mille kohta neid koguda Kuna tahaks midagi hunniku BA driveritega proovida siis Kanas Pro jääb välja valikust hetkel. Sony MDR-EX800ST/MDR7550 oleks huvitav kui neid veel toodetaks / oleks saada.
Suurest klappidest rääkides: uuendasin oma HE400i kuu aega tagasi Hifiman Ananda peale. Vahe on meeletu, eriti detailsuse osas. HE400i juures jäi mulje et nõudlikumate lugude juures muutus asi veidi "mudaseks", Anandaga seda ei juhtu. Heli on suur, lai. Lisaks meeldib et bass pole üle võimendatud, vaid pigem kiire ja täpne. |
Mille taga täpsemalt Anandasid kuulad?
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
03.03.2019 18:11:20
|
|
|
SMSL SU-8 + SMSL SH-8. Hetkel miski suvaline balanced kaabel, varsti tahaks kuskilt mingi custom tellida. Tuleb vast ikka odavam kui Hifimani küsitud ~150 euri
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Klots454
HV kasutaja
liitunud: 12.03.2006
|
03.03.2019 18:25:58
|
|
|
Soovitaks ise teha, kui joota oskad, kasvõi algtasemel. Ma enda Clearidele tegin ise kaabli ja kõik läks kokku ca 35 euri. Saad teha sellise väljanägemisega nagu ise soovid ja tõesti custom
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkel7
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.10.2012
|
03.03.2019 20:35:48
|
|
|
| flameas kirjutas: |
SMSL SU-8 + SMSL SH-8. Hetkel miski suvaline balanced kaabel, varsti tahaks kuskilt mingi custom tellida. Tuleb vast ikka odavam kui Hifimani küsitud ~150 euri  |
Korralik komplekt.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Klots454
HV kasutaja
liitunud: 12.03.2006
|
05.03.2019 18:12:45
|
|
|
Spoiler 
Ma tavaliselt kasutan Mogami 2893 kaablit suuremate klappide puhul. Odav aga kvaliteetne ja helivahet küll ei ole kuulnud.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
06.03.2019 08:55:23
|
|
|
Oled sa oma suuremate klappide kaabli muidu ära mõõtnud? Pikkusega takistus suureneb ka mõnevõrra.
Endal Van Damme XKEPro patch kasutuses ja ~2.8m kaabliga ~0.5 Ohm`i, mis on igati ok. Stock Fidelio X1 kaabel oli ~2 Ohm`i, mis andis tulemusena ka märgatava vahe helis (kes ei usu, tulgu proovima ja võrdlema pimetesti ). Nagu eelnevalt juba maininud olen, siis 0.5-0.8 Ohm kaablid on juba üldjuhul igati ok ja märgata vahet helis näiteks 0.3Ohm kaabliga on suht võimatu (minu kõrvale). Sinna 0.1 Ohm kanti kaableid ei ole ise veel proovinud aga näiteks siin üks "aiavoolik" mis peaks umbes 0.08 Ohm`i kanti mõõtma: https://penonaudio.com/isn-c16.html
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Klots454
HV kasutaja
liitunud: 12.03.2006
|
06.03.2019 09:21:33
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
Oled sa oma suuremate klappide kaabli muidu ära mõõtnud? Pikkusega takistus suureneb ka mõnevõrra.
Endal Van Damme XKEPro patch kasutuses ja ~2.8m kaabliga ~0.5 Ohm`i, mis on igati ok. Stock Fidelio X1 kaabel oli ~2 Ohm`i, mis andis tulemusena ka märgatava vahe helis (kes ei usu, tulgu proovima ja võrdlema pimetesti ). Nagu eelnevalt juba maininud olen, siis 0.5-0.8 Ohm kaablid on juba üldjuhul igati ok ja märgata vahet helis näiteks 0.3Ohm kaabliga on suht võimatu (minu kõrvale). Sinna 0.1 Ohm kanti kaableid ei ole ise veel proovinud aga näiteks siin üks "aiavoolik" mis peaks umbes 0.08 Ohm`i kanti mõõtma: https://penonaudio.com/isn-c16.html |
Ei ole mõõtnud. Pole kunagi selleks vajadust näinud. Aga vaatasin,et mogami andmetel on takistus 0.13Ω/m, mul on kaabel 1.4m.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
06.03.2019 13:06:07
|
|
|
| Klots454 kirjutas: |
| CoiL kirjutas: |
Oled sa oma suuremate klappide kaabli muidu ära mõõtnud? Pikkusega takistus suureneb ka mõnevõrra.
Endal Van Damme XKEPro patch kasutuses ja ~2.8m kaabliga ~0.5 Ohm`i, mis on igati ok. Stock Fidelio X1 kaabel oli ~2 Ohm`i, mis andis tulemusena ka märgatava vahe helis (kes ei usu, tulgu proovima ja võrdlema pimetesti ). Nagu eelnevalt juba maininud olen, siis 0.5-0.8 Ohm kaablid on juba üldjuhul igati ok ja märgata vahet helis näiteks 0.3Ohm kaabliga on suht võimatu (minu kõrvale). Sinna 0.1 Ohm kanti kaableid ei ole ise veel proovinud aga näiteks siin üks "aiavoolik" mis peaks umbes 0.08 Ohm`i kanti mõõtma: https://penonaudio.com/isn-c16.html |
Ei ole mõõtnud. Pole kunagi selleks vajadust näinud. Aga vaatasin,et mogami andmetel on takistus 0.13Ω/m, mul on kaabel 1.4m. |
Need andmed on puhtalt kaabli enda kohta, koos jooteühenduste ja otsadega on teine teema Aga usun, et selle kaabli kvaliteedi ja pikkuse kohta on siiski lõpptulemus väga hea. IEM`de puhul on teine teema kuna peavad oma olemuselt olema peenemad, kergemad ning pehmemad, kuid säilitama samas hea juhtivuse.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Klots454
HV kasutaja
liitunud: 12.03.2006
|
06.03.2019 15:45:12
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
| Klots454 kirjutas: |
| CoiL kirjutas: |
Oled sa oma suuremate klappide kaabli muidu ära mõõtnud? Pikkusega takistus suureneb ka mõnevõrra.
Endal Van Damme XKEPro patch kasutuses ja ~2.8m kaabliga ~0.5 Ohm`i, mis on igati ok. Stock Fidelio X1 kaabel oli ~2 Ohm`i, mis andis tulemusena ka märgatava vahe helis (kes ei usu, tulgu proovima ja võrdlema pimetesti ). Nagu eelnevalt juba maininud olen, siis 0.5-0.8 Ohm kaablid on juba üldjuhul igati ok ja märgata vahet helis näiteks 0.3Ohm kaabliga on suht võimatu (minu kõrvale). Sinna 0.1 Ohm kanti kaableid ei ole ise veel proovinud aga näiteks siin üks "aiavoolik" mis peaks umbes 0.08 Ohm`i kanti mõõtma: https://penonaudio.com/isn-c16.html |
Ei ole mõõtnud. Pole kunagi selleks vajadust näinud. Aga vaatasin,et mogami andmetel on takistus 0.13Ω/m, mul on kaabel 1.4m. |
Need andmed on puhtalt kaabli enda kohta, koos jooteühenduste ja otsadega on teine teema Aga usun, et selle kaabli kvaliteedi ja pikkuse kohta on siiski lõpptulemus väga hea. IEM`de puhul on teine teema kuna peavad oma olemuselt olema peenemad, kergemad ning pehmemad, kuid säilitama samas hea juhtivuse. |
Seda küll. Otsad ja jooteühendused väga hullult juurde ei pane, kui just midagi pekki ei keera
Mogami kaablis on sees 26AWG juhtmed, seega see on IEM-idele ka täiesti okei. Kunagi kui IEM kasutasin, siis punusin nendest endale ja väga mõistlik jäi.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
22.03.2019 03:01:07
|
|
|
| rmc kirjutas: |
CoiL, tänud. Tundub, et CCA-C10 läheb käiku & siit vist "upgraded" kaabliga odavaim.
EDIT: variant on osta originaalkaabliga või komplekt, kus lisaks "upgrade cable" ja vahe on "...the original cable of CCA C10 is a copper wire, the upgrade cable is silver plated wire...". Hinnavahe on 5,6€ - väärt?
Nagu aru saan, siis see on igipõline vaidlus, kas vahe on reaalselt tajutav, jne.?  |
Sain klapid kätte ja saan vist aru, miks mulle in-earid meeldinud pole. Kõige väiksemad silikoonid küljes ja tundub, et vb. võiks isegi väiksemad olla.. suuremaid igatahes ei tahaks, ent natukene võiks peenem olla klappide väljund"toru" ja selle ümber rohkem silikooni. AGA tuleb toime, siiski. See siis füüsiline pool.
Saundi osas tuleb natukene sisse mängida, ent hetkeseisuga tundub detaili piisavalt ja heli hea.
Kaablite osas on naljakas, et hõbedane kaabel tundub vähemdetailne, kuigi peaks kõrgeid ja keskmisi rõhutama just. Vask on täidlasem JA detailsem ka.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
22.03.2019 12:24:13
|
|
|
flameas, asi pole silikooni sobimatuses, vaid kõige väiksemad otsad on nii õhukesed, et võiks natukene pehmem olla, samas suuremad ei sobi suuruselt.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
28.03.2019 15:54:03
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
CoiL, tänud. Tundub, et CCA-C10 läheb käiku & siit vist "upgraded" kaabliga odavaim.
EDIT: variant on osta originaalkaabliga või komplekt, kus lisaks "upgrade cable" ja vahe on "...the original cable of CCA C10 is a copper wire, the upgrade cable is silver plated wire...". Hinnavahe on 5,6€ - väärt?
Nagu aru saan, siis see on igipõline vaidlus, kas vahe on reaalselt tajutav, jne.?  |
Sain klapid kätte ja saan vist aru, miks mulle in-earid meeldinud pole. Kõige väiksemad silikoonid küljes ja tundub, et vb. võiks isegi väiksemad olla.. suuremaid igatahes ei tahaks, ent natukene võiks peenem olla klappide väljund"toru" ja selle ümber rohkem silikooni. AGA tuleb toime, siiski. See siis füüsiline pool.
Saundi osas tuleb natukene sisse mängida, ent hetkeseisuga tundub detaili piisavalt ja heli hea.
Kaablite osas on naljakas, et hõbedane kaabel tundub vähemdetailne, kuigi peaks kõrgeid ja keskmisi rõhutama just. Vask on täidlasem JA detailsem ka. |
Proovi KZ "starline" otsikuid. AE-s väga odavalt saadaval ja on kitsama kujuga kui enamus S-size otsikuid.
See hõbedane on tüüpiline chi-fi kaabel mis lihtsalt tinaga kaetud. See ei tee heli paremaks vaid pigem müügitrikk tihtipeale. Õige hõbedaga kaetud kaabel on kallis.
Ju siis sul see teine vaskkaabel madalama takistusega
| flameas kirjutas: |
Aliexpressil on sünnipäev järgmine nädal, mõned head diilid mis silma jäid:
Tin T2
|
Soovitan samuti Tin T2`l soodukate ajal silma peal hoida. Paljud arvavad, et see ikka veel parem kui T3 (graafikute põhjal nõustun isegi).
Lisaks hoidke silm peal minu enda lemmikul - Moondrop Kanas Pro - ise sain sooduka ajal ~126€ eest ja peale seda IEM`i muud enam ei soovi
Muuseas, sain oma Dayton iMM-6 kah enamvähem paika kalibreeritud (vb. veel mõni tiba-tilluke muudatus tuleb) ja siin minupoolne Kanas Pro FR graafik:
Aga mida graafikute tegemisega õppisin - põhimõtteliselt enamus netis leiduvatest graafikutest on natuke üksteisest erinevalt kalibreeritud ja "smoothitud" ning seega saab inimene selle põhjal ainult üldisi andmeid IEM`i kohta - helisignatuur, erinevate sageduste omavaheline vahekord, "mäed ja orud" sagedustes, millist target-curve`i järgib.
Lugemist antud teemal:
1) https://diyaudioheaven.wordpress.com/tutorials/how-to-interpret-graphs/frequency-response/
2) https://diyaudioheaven.wordpress.com/tutorials/how-to-interpret-graphs/smoothing-compensation/
3) https://diyaudioheaven.wordpress.com/tutorials/how-to-interpret-graphs/3rd-party-plots/
Nende andmete põhjal saab inimene välja selekteerida enda kuulmisele ja maitsele mittesobiva signatuuriga IEM`id, ilma, et peaks "täielikult pettuma" ja jälle raha kulutama. Ühesõnaga graafikutest on abi palju, kuid need ei ütle paljude heli puudutavate omaduste kohta midagi
PS, iseenesest on võimalus minu kaudu enda klappe ka soovi korral "mõõta", kui huvi, siis PS.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
29.03.2019 05:20:13
|
|
|
olavsu1 linkis tootele, mida mõtlesin
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
29.03.2019 13:05:36
|
|
|
Nojah, tundub, et needsamad olid juba lisaotsikutena kaasas (all reas). (Reviewdest pärit pildid viidatud lingilt ja klappide ostukuulutuselt).
Keegi neid memory foamikaid ka proovinud on?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
29.03.2019 15:10:47
|
|
|
| rmc, huvitav, et need kõige väiksemad ka ei istu... proovi siis otsikute alla üks lisarõngas panna, et üldine pikkus neil suureneb.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccplazza
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2007
|
29.03.2019 20:22:46
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Nojah, tundub, et needsamad olid juba lisaotsikutena kaasas (all reas). (Reviewdest pärit pildid viidatud lingilt ja klappide ostukuulutuselt).
Keegi neid memory foamikaid ka proovinud on? |
Ma neid foame proovisin KZ ZSNga. Ei meeldinud, see 6kHz peak kadus ära aga summutas liigselt kõrgeid sagedusi. Silikoonidega oli bass ka kuidagi täpsem.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vinski
HV vaatleja

liitunud: 10.12.2002
|
30.03.2019 18:01:24
|
|
|
Kas Tallinnas saab kuskil kuulsata ka Jabra Elite 65t ja Galaxy Buds-e?
Poodides on olemas aga kuulsata ei saa.
Ülemiste samsungi esinduses oli varem olemas Samsungi eelmise versiooni maketid, mis häält ei teinud
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
01.04.2019 21:38:04
|
|
|
Oskate midagi soovitada eestis saadavatest, odavamatest ~25€ in earidest. Läheksid ~11 aastasele telefoni külge, muusika kuulamiseks. Ehk tümmi peaks olema ja juhe peaks vastu pidama.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
02.04.2019 08:07:46
|
|
|
| Miks tal seda juhet vaja on, muidu on liiga mugav?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
02.04.2019 23:11:31
|
|
|
tänud soovitamast - kunagi mingid Kossi bassipumbad olid, ilmselt proovib uuesti. Juhtmevabad ... sellises hinnaklassis ilmselt midagi kvaliteedilt oodata pole. Lisaks kui juhtmega klappidel võib juhe katki minna siis juhtmeta, kipuvad ilmselt ise ära kaduma. Lapsed suudavad koolikotigi ära kaotada, väiksematest asjadest räääkimata.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
03.04.2019 00:27:53
|
|
|
Ankeri soundbuds slimid näiteks on 20 eest nagu väga hea valik, juhe on so 2003 minuarust.
Neil selle raha kohta tõesti ok heli peavad julgelt 5h+ vastu, on mugavad kõrvast ära ei tule.
Ja sarnaseid 20-30 euriseid mudeleid on kindlasti palju teisigi.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
05.04.2019 13:56:55
|
|
|
| marcor1 kirjutas: |
tänud soovitamast - kunagi mingid Kossi bassipumbad olid, ilmselt proovib uuesti. Juhtmevabad ... sellises hinnaklassis ilmselt midagi kvaliteedilt oodata pole. Lisaks kui juhtmega klappidel võib juhe katki minna siis juhtmeta, kipuvad ilmselt ise ära kaduma. Lapsed suudavad koolikotigi ära kaotada, väiksematest asjadest räääkimata. |
QCY QS1 juhtmevabad, 11-aastasele kärab täiega ja täitsa ok heli pidi olema.
Üks ülimalt oluline asi tiinekatele klappide ostmisel on SUURUS ja väikeste otsikute olemasolu Teagupärast nende keha veel kasvamas ja ei ole just palju levinud häid kõrvasiseseid, mis hästi ka kõrvas istuksid. Näen seda igapäevaselt oma tööga seotult. Ausaltöeldes on tiinekatele earbud`id isegi mõnevõrra mõistlikum lahendus kuna esiteks ei riku niipalju kuulmist ja välised ohud on paremini kuuldavad. Earpod`sid suht popid ja ok heliga. Hiinakatest on ka palju variante aga kuna ise ei kasuta earbud`e, siis ei oska midagi konkreetset ka soovitada.
| pots4t4j4 kirjutas: |
| ... juhe on so 2003 minuarust. |
Tiinekatele jah aga melomaanile on rahakotile talutavatest variantidest siiski juhtmega In-Earid tunduvalt parema helikvaliteediga.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ariel, MM
HV vaatleja
liitunud: 13.07.2008
|
05.04.2019 16:35:40
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
| Ausaltöeldes on tiinekatele earbud`id isegi mõnevõrra mõistlikum lahendus kuna esiteks ei riku niipalju kuulmist.... |
Millest see vähesem rikkumine tuleneb? Ma oleks arvanud, et kui heli tundub liiga vaikne, minnakse volüüminupu kallale. Ja kui välismüra liiga palju sisse tuleb, et omas mullis kuulata saaks, siis krutitakse jällegi juurde, ning lõppkokkuvõttes on helirõhk see, mis su kuulmisele paugu paneb, mitte heliallika liik.
St ma olen kohanud inimesi, kes usuvad, et "punnid" on kahjulikumad kui "nööbid", ja neid, kes usuvad vastupidist, ja neid, kes usuvad, et mõlemad tüübid tapavad kuulmise kordades kiiremini võrreldes nt hiiglaslike over-ear'idega (sõltumata sellest, kas nood on avatud või suletud)
Ja igaüks on kusagilt lugenud/kuulnud just talle sobiva väite, aga kus tõde tegelikult on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
05.04.2019 17:57:08
|
|
|
Helivaljus on üks osa rikkumisest, teine on see, kuidas heli töödeldud on... FM-raadio "kitsas riba" sundis heli kompresseerima ja siis seda kompresseeritud heli tervikuna ülevõimendama (helipildis on stabiilne kõrge helitase, ühtlane müra), mis on muutunud standardiks. Mida mainstreamim, seda suurem probleem.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
05.04.2019 23:16:38
|
|
|
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
05.04.2019 23:20:17
|
|
|
CoiL, vaatan, et oled hakanud viimati siin graafikuid jagama hulgaliselt
mäletan, et omaaegu olid sa nendest sõltumatu ja usaldasid pigem seda enesetunnet vms
graafik ei pidavat seda vajalikku osa näitama
mis pani su seisukohta muutma?
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
07.04.2019 14:25:07
|
|
|
| libe kirjutas: |
CoiL, vaatan, et oled hakanud viimati siin graafikuid jagama hulgaliselt
mäletan, et omaaegu olid sa nendest sõltumatu ja usaldasid pigem seda enesetunnet vms
graafik ei pidavat seda vajalikku osa näitama
mis pani su seisukohta muutma? |
EI ole seisukohta muutnud
Loe ka ikka, mida ma kirjutan.
Graafikud näitavad endiselt ainult teatud osa "helipildist", rohkem kvantitatiivne kui kvalitatiivne info.
Graafikuid hakkasin tegema puhtalt uudishimust ja protsessi käigus olen veelgi kinnitust saanud, et enamik graafikuid, mida netist keskmine inimene vaatab, on subjektiivselt ja riistvaraliselt mõjutatud ning annavad ainult üldpildi "heli signatuuri" kohta (Harman target, Olive Werti target jne.) - mille järgi siis inimene saab enda subjektiivse "maitse" järgi väja valida sobilikud kandidaadid (kui ta teab enda soove ja kuulmise iseärasusi).
Graafikud ei näita tihtipeale tehnilist kvaliteeti, mis tuleneb kõrvaklappidele rakendatud tehnoloogiatest - neid omadusi näitavad pigem THD jms. graafikud, mida tavakasutajatel enamjaolt kõrvaklappide kohta lugeda ei ole võimalik ja kui on, siis ei oska ning "tavapäraste" ülevaadete kirjutajatel enamikel puudub vastav tehnika (ning oskused) nende mõõdistuste tegemiseks (k.a. minul).
Lisaks hakkasin graafikuid tegema ka modimise tõttu, et kindel olla kõrva jaoks tehtud muudatustes, kvantiteedis ja R/L helitugevuse tasakaalus
| Ariel, MM kirjutas: |
| CoiL kirjutas: |
| Ausaltöeldes on tiinekatele earbud`id isegi mõnevõrra mõistlikum lahendus kuna esiteks ei riku niipalju kuulmist.... |
Millest see vähesem rikkumine tuleneb? Ma oleks arvanud, et kui heli tundub liiga vaikne, minnakse volüüminupu kallale. Ja kui välismüra liiga palju sisse tuleb, et omas mullis kuulata saaks, siis krutitakse jällegi juurde, ning lõppkokkuvõttes on helirõhk see, mis su kuulmisele paugu paneb, mitte heliallika liik. |
| rmc kirjutas: |
| Helivaljus on üks osa rikkumisest, teine on see, kuidas heli töödeldud on... FM-raadio "kitsas riba" sundis heli kompresseerima ja siis seda kompresseeritud heli tervikuna ülevõimendama (helipildis on stabiilne kõrge helitase, ühtlane müra), mis on muutunud standardiks. Mida mainstreamim, seda suurem probleem. |
Mõlemal õigus! Ja minu jutul oli ka teine pool - väline müra PEAB olema kuuldav eriti tiinekate puhul (välised ohutegurid!). Kuna IEM`de puhul on helirõhk ja õhuvoolu liikumine kõrvakanalis tuntuvalt tugevam, siis earbud`de nö. free-flow helirõhk väiksema füüsilise mõjuga.
Siinkohal, lapsevanemana ütlen, et väga oluline osa on KASVATUSES ja SELGITAMISES!
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
07.04.2019 14:36:45
|
|
|
Plaanisin üle 5 aasta vanused Shure SE215 nööpklapid ringi vahetada. Põhiliselt kasutan neid lennukites lennates ja kuna summutavad müra hästi ja kvaliteet hea siis olen tegelikult praegustega rahul. Aga kuna lende on palju olnud ja klapid elu palju näinud, siis kaabel tahab niiehknaa ringi vahetamist ja ka välimus pole enam 5+. Kodus kasutan põhiliselt Sony MDR-7506 klappe. Alguses mõtlesin WH-1000XM3 peale, saaks kasutada nii lennukis, kui ka kodus. Samas helikvaliteet on neil vist suht samasse auku Shurede ja MDR-7506-ga? Lennukisse on neid tülikam kaasa võtta, kui Shuresi. Vaatasin ja võrdlesin rtings lehe abil päris mitmeid, kuna kasutan Samsung S10+, siis jäid silma ka galaxy budsid mida mugav mobiiliga laadida ja aku pikk, üllatavalt ilusad helikvaliteedi numbrid olid saanud sellel lehel need. Naisel tegelikult on budid ja võrreldes shuredega suht kobakad kõrvas, eriti kui üritada lennukis magada. On kellelgi ideid nööpklappidest, mis oleks tuntavalt paremad, kui Shure SE215 ja jääks alla 500€ hinnaklassi, kuna pole kindel kas uutel Samsungitel üldse tuleb 3.5" pesa, siis eelistatult juhtmevabad. Või tuleks alla neelata klappide suurus seljakoti reisidel ning Sony WH-1000XM3 võtta või hoopis mõned muud suured klapid?
https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/shure-se215-vs-sony-mdr-7506/635/386?usage=5003&threshold=0.1
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
07.04.2019 19:54:19
|
|
|
Võid alati proovida higher-ednimaid Shuresi, SE525 vms
Juhtmevabadusega ei oska aidata aga ~200 eest ostaks Moondrop Kanas Pro, bassisõpradele peaks peale minema Fiio FH5 ~250 eurot. Etymotic er4xr, Fearless Audio S6 Rui ja Massdrop Plus kuuluksid samuti minu valikute hulka, küll märgatavalt kallimad.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
08.04.2019 07:26:50
|
|
|
| Kas keegi on märganud mõnes lähemas poes juba Creative'i SXFI klappe?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|