Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 112, 113, 114  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2019 21:19:50 vasta tsitaadiga

Noored aidake otsustada icon_biggrin.gif

Tahaks tulumaksu rahadega proovida miskit head IEMi hinnaga kuni kolm sotti. Aga variante on nii palju et ei oska otsustada. DM6, FH5, Kansas Pro, Massdrop+. Pigem meeldib soojem ja mid-range boostiv heli kui ülepaisutatud bass või liiga kriipivad kõrged helid, suur soundstage on ka boonus. Kuulan üldjuhul metalit ja rokki ja kasutan eraldi playerit (DAP).
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 26.02.2019 10:08:15 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Noored aidake otsustada icon_biggrin.gif

Tahaks tulumaksu rahadega proovida miskit head IEMi hinnaga kuni kolm sotti. Aga variante on nii palju et ei oska otsustada. DM6, FH5, Kansas Pro, Massdrop+. Pigem meeldib soojem ja mid-range boostiv heli kui ülepaisutatud bass või liiga kriipivad kõrged helid, suur soundstage on ka boonus. Kuulan üldjuhul metalit ja rokki ja kasutan eraldi playerit (DAP).


Noh, lugedes sinu kirjeldust, siis Kanas Pro peaks nagu "rusikas silmaauku" olema. Harman target helisignatuur on selle jaoks üsna sobiv minu arvates.
Tule proovi minu juures Kanas Pro ja IT01 ära icon_wink.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2019 16:48:36 vasta tsitaadiga

Jõusaal/rattaga sõitmiseks sellised oleksid ok?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=749369&highlight=

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2019 21:11:23 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
flameas kirjutas:
Noored aidake otsustada icon_biggrin.gif

Tahaks tulumaksu rahadega proovida miskit head IEMi hinnaga kuni kolm sotti. Aga variante on nii palju et ei oska otsustada. DM6, FH5, Kansas Pro, Massdrop+. Pigem meeldib soojem ja mid-range boostiv heli kui ülepaisutatud bass või liiga kriipivad kõrged helid, suur soundstage on ka boonus. Kuulan üldjuhul metalit ja rokki ja kasutan eraldi playerit (DAP).


Noh, lugedes sinu kirjeldust, siis Kanas Pro peaks nagu "rusikas silmaauku" olema. Harman target helisignatuur on selle jaoks üsna sobiv minu arvates.
Tule proovi minu juures Kanas Pro ja IT01 ära icon_wink.gif


Keeruline. Mida rohkem googeldada seda rohkem variante on. Hiina firma NICEHCK jäi ette. Küll kallima mudeliga, NK10. Väga palju infot ei leidnud aga paar Headfi reviewed päris positiivsed.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2019 21:17:38 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
Jõusaal/rattaga sõitmiseks sellised oleksid ok?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=749369&highlight=
https://www.rtings.com/headphones/reviews/sony/wf-sp700n
tsitaat:
Good for sports. The Sony SP700N are breathable and stable enough for running and exercising. They're also compact, and decently comfortable truly wireless headphones that you can easily have on you at all times. Unfortunately, they have a poor control scheme and short battery life that may not be ideal for all training regiments.
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 27.02.2019 14:29:38 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
CoiL kirjutas:
flameas kirjutas:
Noored aidake otsustada icon_biggrin.gif

Tahaks tulumaksu rahadega proovida miskit head IEMi hinnaga kuni kolm sotti. Aga variante on nii palju et ei oska otsustada. DM6, FH5, Kansas Pro, Massdrop+. Pigem meeldib soojem ja mid-range boostiv heli kui ülepaisutatud bass või liiga kriipivad kõrged helid, suur soundstage on ka boonus. Kuulan üldjuhul metalit ja rokki ja kasutan eraldi playerit (DAP).


Noh, lugedes sinu kirjeldust, siis Kanas Pro peaks nagu "rusikas silmaauku" olema. Harman target helisignatuur on selle jaoks üsna sobiv minu arvates.
Tule proovi minu juures Kanas Pro ja IT01 ära icon_wink.gif


Keeruline. Mida rohkem googeldada seda rohkem variante on. Hiina firma NICEHCK jäi ette. Küll kallima mudeliga, NK10. Väga palju infot ei leidnud aga paar Headfi reviewed päris positiivsed.

Ära hüppa tundmatusse vette icon_wink.gif
Eriti kui tegemist juba 300-400$ hinnaklassiga. Oma kõrv on kuningas ja see on helimaailmas ainus tõde.
Me kõik kuuleme erinevalt, omame erinevat tehnikat (erinevad D>A kiibid, erinevad võimenduse kiibid), erinev failiformaadi eelistus (tarkvaraline töötlus ja de-kodeering), erinev maitse, erinev muusika, erinev kõrva ehitus, erinevad otsikud jne. jne.
NK10`le juba peale vaadates, olenemata heli headusest, ütlen enda pilgu läbi vaadates koheselt paar miinust - neil ei ole otsikute kinni hoidmiseks nö. helitorul serva (paras nuhtlus on otsikuid kõrvast kätte saada). Lisaks tundub neil helitoru kaldenurk liiga väike olevat suhtes kesta asendiga. Mugavus on ülioluline aspekt IEM`de juures!
Soovitan pigem teha valik laialdaselt kiidetud IEM`dest ja siis hakata põhjalikult ülevaateid lugema ja +- kirja panna, nö. tabel teha enda jaoks.
Aga kui võimalus reaalselt kasvõi mõnda "listis" olevat asja oma tehnika ja muusikaga proovida, siis soovitan soojalt! See mis arvasid ülevaadete põhjal hea olevat võib sulle osutuda pettumuseks. Proovides saad nö. aluse millega ka ülevaadetes orienteeruda.
Mina sinu nahas hüppaks küll korra rongile ja kõps Tartu proovima, minul aega on kui eelnevalt kokku leppida. Parem variant kui 200-300€ hakkama panna ja hiljem ikkagi ei ole rahul. Või küsi HV`st abi ja tee teema, kellelgi ikka midagi huvitavat proovida anda.

PS, AEON Flow Open hetkel hea hinnaga saadaval: https://www.mrspeakers.com/headphones-22/aeono-1.html
Ja neile kes siiski tahavad miskit Chi-fi`d proovida, siis hetkel Senfer DT6 (piezo+BA+DD) on üsna kiidetud (teiste otsikutega kui originaalis) ja odav: link
Spoiler Spoiler Spoiler

Graafiku põhjal ütleks, et sub-bass roll-off on liiga vara (võimalik ilmselt otsikutega korrigeerida), 2kHz "piik" võib häirima hakata ja kõrgete roll-off ka liiga vara (võimalik otsikutega korrigeerida natuke). Hea asi on muidugi see, et 7,5-8,5kHz ei oma "piike"... aga nagu teada, siis AB leht ei ole kõige usaldusväärsem ja nagu hinnangust näha, siis kõigest 3 tärni - h-fi`s paneb mõni mees DT6 hoopis Kanas Pro ja Final E5000`ga ühele tasemele icon_biggrin.gif
Ehe näide kui subjektiivne ning erinevatest faktoritest heli mõjutatud on icon_wink.gif

Ja kes üliodavalt head nauditavat heli soovivad (Harman targetile lähedal), siis Sony MH755 (NB! Veenduge, et müüja ei müü feike!) ja Moondrop Crescent väga head valikud.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2019 14:59:01 vasta tsitaadiga

Ma üritan neid plusse ja miinuseid koguda aga alati leian klappe juurde mille kohta neid koguda icon_biggrin.gif Kuna tahaks midagi hunniku BA driveritega proovida siis Kanas Pro jääb välja valikust hetkel. Sony MDR-EX800ST/MDR7550 oleks huvitav kui neid veel toodetaks / oleks saada.

Suurest klappidest rääkides: uuendasin oma HE400i kuu aega tagasi Hifiman Ananda peale. Vahe on meeletu, eriti detailsuse osas. HE400i juures jäi mulje et nõudlikumate lugude juures muutus asi veidi "mudaseks", Anandaga seda ei juhtu. Heli on suur, lai. Lisaks meeldib et bass pole üle võimendatud, vaid pigem kiire ja täpne.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 27.02.2019 15:27:11 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Kuna tahaks midagi hunniku BA driveritega proovida siis Kanas Pro jääb välja valikust hetkel.
Lisaks meeldib et bass pole üle võimendatud, vaid pigem kiire ja täpne.

Aga miks just BA? Kanas Pro on väga detailne, kiire ja "tihke" täpse mitte-ülevõimendatud bassiga ning ei mingit "bleed`i" teistesse sagedustesse.
...aga kui tahad "hunniku" BA`dega, siis uuri väga põhjalikult, sest multi-BA nö. "tuum" peitub heas crossoveris, et saavutada koherentne heli - DD seda ei vaja ning vastavalt kasutatud tehnoloogiale (nt. graphene, carbon nanotube või eelnevad kombineeritud DLC`ga) võib väga BA`ga sarnaselt kõlada icon_wink.gif
Valik on loomulikult igaühe enda teha... lihtsalt soovitaks eelnevalt endale mõned asjad selgeks teha (nt. mugavus, helisignatuur, tundlikkus teatud FR sagedustele jne.).
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2019 15:59:02 vasta tsitaadiga

Pole kunagi omanud midagi hunniku BAdega, mõtlesin, et oleks huvitav. Seetõttu ka natuke kallimad valikud, sest ma ei usugi et ~50 USD iemidel väga head BA driverid või crossoverid oleks icon_razz.gif icon_biggrin.gif TONEKING BL1 oleks mõistagi ka huvitav, planer driverid ~200 eest. Monorpice M300 läheks ka sinna "odava Audeze iSine" kategooriasse. Hetkel uurin headfist natuke NiceHCK HK6 kohta, üks kasutaja väga hea review kirjutanud https://www.head-fi.org/showcase/nicehck-hk6.23110/
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 28.02.2019 10:00:08 vasta tsitaadiga

flameas, ära vaata asju hinna järgi, muidu alustad valest kohast, eriti kui sa ei ole midagi "hunniku" BA`dega omanud. Rohkem ja kallim ei = parem icon_wink.gif
Ja see, et planar, ei = ka koheselt parem. Sa ei kujuta ilmselt hetkel ettegi kui hea üks single-dynamic, kasutades "õigeid" tehnoloogiaid, materjale, häälestust ja ehitust, olla võib.
flameas kirjutas:
...ma ei usugi et ~50 USD iemidel väga head BA driverid või crossoverid oleks

Kas just 50 kandis aga lähedal, on küll Knowles BA`dega IEM`e aga crossover ja koherentne heli on juba teine teema - seda odavklassis üsna raske head leida.

Igatahes soovin sulle edu ja olen omalt poolt nõuandeid andnud (kordama ei hakka). Loodan, et leiad "selle õige" ja ei pettu ostus beer_yum.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 10:24:43 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Veel valiku variante. Review ja graafiku järgi väga huvitav.

Spoiler Spoiler Spoiler


Z Reviewle DM 6 väga ei meeldinud ja see on üks mees keda usaldan - need jätsin valikust kõrvale.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 28.02.2019 11:23:41 vasta tsitaadiga

DM6`e puhul on oluliseks faktoriks kõrvakanali ruumala suurus ja sisestuse sügavus, olenevalt sellest võib või siis mitte 8kHz resonants-piik kõrgetes häirima hakata - jällegi väga personaalne teema (ise loobusin DM6 proovimisest selle tõttu) ja DM6-ga oli/on ka mingi edasimüüjate/tootja teema kus osadel vist tiba erinev häälestus (HBB mainis ka midagi ühes hiljutises videos).
Kui sa tõesti "usaldad" seda Z ülevaatajat (on sul teada, et kuuled temaga samamoodi ja 3-6-8kHz resonants-alad Teil omavahel nö. klapivad?), siis äkki uuri ka TSMR3 või koheselt tulevat ver.4 ,neil dip-switch riistvaraline "EQ" ka küljes, peaksid DM6-ga võrreldes palju "rahulikumad" olema kõrgetes.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 11:35:35 vasta tsitaadiga

Puhtalt tema soovituste järgi olen neli asja ostnud ja väga rahul alati olnud icon_biggrin.gif (Hifiman HE400i, SMSL SU8, SMSL SH8, Loxije P20). Z Reviews on rohkem elustiili kanal ka, selle mehe möla hifi teemadel on alati hea kuulata beer_yum.gif Igastahes tore on see, et valikut on väga palju. Chifi pakub kenasti konkurentsi tuntumatele tootjatele ja teeb asju tihti paremini. Näiteks ~30 eurone aliexpressi kaabel on kordades parem kui Sennheiseri enda 50 eurot maksnud kaabel (IE80Sile).
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 28.02.2019 11:42:14 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Näiteks ~30 eurone aliexpressi kaabel on kordades parem kui Sennheiseri enda 50 eurot maksnud kaabel (IE80Sile).

Word! beer_yum.gif
Ise võtan endale selle kaabli KPE jaoks: link

Sellest ka kuldne versioon: https://www.aliexpress.com/item/2018-New-8-Core-Silver-Plated-Cable-2-5-3-5-4-4mm-Balanced-Cable-With/32881372793.html

Mõlemad on ~100mΩ takistusega. Stock KPE kaabel minul kahjuks ~800mΩ ,osadel on see 0.3mΩ (mis on igati piisav). Suurem takistus võib (aga ei pruugi) kõrgeid olenevalt IEMst kergelt "siluda ja pehmemaks teha".
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Klots454
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2019 16:37:59 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Ma üritan neid plusse ja miinuseid koguda aga alati leian klappe juurde mille kohta neid koguda icon_biggrin.gif Kuna tahaks midagi hunniku BA driveritega proovida siis Kanas Pro jääb välja valikust hetkel. Sony MDR-EX800ST/MDR7550 oleks huvitav kui neid veel toodetaks / oleks saada.

Suurest klappidest rääkides: uuendasin oma HE400i kuu aega tagasi Hifiman Ananda peale. Vahe on meeletu, eriti detailsuse osas. HE400i juures jäi mulje et nõudlikumate lugude juures muutus asi veidi "mudaseks", Anandaga seda ei juhtu. Heli on suur, lai. Lisaks meeldib et bass pole üle võimendatud, vaid pigem kiire ja täpne.


Mille taga täpsemalt Anandasid kuulad?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2019 18:11:20 vasta tsitaadiga

SMSL SU-8 + SMSL SH-8. Hetkel miski suvaline balanced kaabel, varsti tahaks kuskilt mingi custom tellida. Tuleb vast ikka odavam kui Hifimani küsitud ~150 euri icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Klots454
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2019 18:25:58 vasta tsitaadiga

Soovitaks ise teha, kui joota oskad, kasvõi algtasemel. Ma enda Clearidele tegin ise kaabli ja kõik läks kokku ca 35 euri. Saad teha sellise väljanägemisega nagu ise soovid ja tõesti custom icon_razz.gif
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2019 20:35:48 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
SMSL SU-8 + SMSL SH-8. Hetkel miski suvaline balanced kaabel, varsti tahaks kuskilt mingi custom tellida. Tuleb vast ikka odavam kui Hifimani küsitud ~150 euri icon_biggrin.gif
Korralik komplekt. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 05.03.2019 17:09:44 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
SMSL SU-8 + SMSL SH-8. Hetkel miski suvaline balanced kaabel, varsti tahaks kuskilt mingi custom tellida. Tuleb vast ikka odavam kui Hifimani küsitud ~150 euri icon_biggrin.gif

Nagu ütlesin, jälgige kasutaja Hakuzen kaablite mõõdistuste teemat head-fi`s: https://www.head-fi.org/threads/low-end-cheap-generic-otherwise-bang-for-buck-cable-thread.891911/
2.5mm & 4.4mm balanced kaableid nii MMCX kui 2-pin ühendustega küllaga saadaval.
Klots454 kirjutas:
Soovitaks ise teha, kui joota oskad, kasvõi algtasemel. Ma enda Clearidele tegin ise kaabli ja kõik läks kokku ca 35 euri. Saad teha sellise väljanägemisega nagu ise soovid ja tõesti custom icon_razz.gif

Soovitan samuti ise teha. Ise tellisin endale seda kaablit (dark gold e. vask): https://www.aliexpress.com/item/QYFANG-1-2m-Flexible-8-Core-Earphone-Upgraded-Cable-DIY-HiFi-Audio-Headphone-Upgrade-Wire-Soft/32911867550.html
Spoiler Spoiler Spoiler

Sama kaabliga kui sellel valmis versioonil: link
Spoiler Spoiler Spoiler

Samuti balanced kaabel
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Klots454
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 18:12:45 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 06.03.2019 08:55:23 vasta tsitaadiga

Oled sa oma suuremate klappide kaabli muidu ära mõõtnud? Pikkusega takistus suureneb ka mõnevõrra.
Endal Van Damme XKEPro patch kasutuses ja ~2.8m kaabliga ~0.5 Ohm`i, mis on igati ok. Stock Fidelio X1 kaabel oli ~2 Ohm`i, mis andis tulemusena ka märgatava vahe helis (kes ei usu, tulgu proovima ja võrdlema pimetesti icon_wink.gif ). Nagu eelnevalt juba maininud olen, siis 0.5-0.8 Ohm kaablid on juba üldjuhul igati ok ja märgata vahet helis näiteks 0.3Ohm kaabliga on suht võimatu (minu kõrvale). Sinna 0.1 Ohm kanti kaableid ei ole ise veel proovinud aga näiteks siin üks "aiavoolik" mis peaks umbes 0.08 Ohm`i kanti mõõtma: https://penonaudio.com/isn-c16.html
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Klots454
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2019 09:21:33 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
Oled sa oma suuremate klappide kaabli muidu ära mõõtnud? Pikkusega takistus suureneb ka mõnevõrra.
Endal Van Damme XKEPro patch kasutuses ja ~2.8m kaabliga ~0.5 Ohm`i, mis on igati ok. Stock Fidelio X1 kaabel oli ~2 Ohm`i, mis andis tulemusena ka märgatava vahe helis (kes ei usu, tulgu proovima ja võrdlema pimetesti icon_wink.gif ). Nagu eelnevalt juba maininud olen, siis 0.5-0.8 Ohm kaablid on juba üldjuhul igati ok ja märgata vahet helis näiteks 0.3Ohm kaabliga on suht võimatu (minu kõrvale). Sinna 0.1 Ohm kanti kaableid ei ole ise veel proovinud aga näiteks siin üks "aiavoolik" mis peaks umbes 0.08 Ohm`i kanti mõõtma: https://penonaudio.com/isn-c16.html


Ei ole mõõtnud. Pole kunagi selleks vajadust näinud. Aga vaatasin,et mogami andmetel on takistus 0.13Ω/m, mul on kaabel 1.4m.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 06.03.2019 13:06:07 vasta tsitaadiga

Klots454 kirjutas:
CoiL kirjutas:
Oled sa oma suuremate klappide kaabli muidu ära mõõtnud? Pikkusega takistus suureneb ka mõnevõrra.
Endal Van Damme XKEPro patch kasutuses ja ~2.8m kaabliga ~0.5 Ohm`i, mis on igati ok. Stock Fidelio X1 kaabel oli ~2 Ohm`i, mis andis tulemusena ka märgatava vahe helis (kes ei usu, tulgu proovima ja võrdlema pimetesti icon_wink.gif ). Nagu eelnevalt juba maininud olen, siis 0.5-0.8 Ohm kaablid on juba üldjuhul igati ok ja märgata vahet helis näiteks 0.3Ohm kaabliga on suht võimatu (minu kõrvale). Sinna 0.1 Ohm kanti kaableid ei ole ise veel proovinud aga näiteks siin üks "aiavoolik" mis peaks umbes 0.08 Ohm`i kanti mõõtma: https://penonaudio.com/isn-c16.html


Ei ole mõõtnud. Pole kunagi selleks vajadust näinud. Aga vaatasin,et mogami andmetel on takistus 0.13Ω/m, mul on kaabel 1.4m.

Need andmed on puhtalt kaabli enda kohta, koos jooteühenduste ja otsadega on teine teema icon_wink.gif Aga usun, et selle kaabli kvaliteedi ja pikkuse kohta on siiski lõpptulemus väga hea. IEM`de puhul on teine teema kuna peavad oma olemuselt olema peenemad, kergemad ning pehmemad, kuid säilitama samas hea juhtivuse.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Klots454
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2019 15:45:12 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
Klots454 kirjutas:
CoiL kirjutas:
Oled sa oma suuremate klappide kaabli muidu ära mõõtnud? Pikkusega takistus suureneb ka mõnevõrra.
Endal Van Damme XKEPro patch kasutuses ja ~2.8m kaabliga ~0.5 Ohm`i, mis on igati ok. Stock Fidelio X1 kaabel oli ~2 Ohm`i, mis andis tulemusena ka märgatava vahe helis (kes ei usu, tulgu proovima ja võrdlema pimetesti icon_wink.gif ). Nagu eelnevalt juba maininud olen, siis 0.5-0.8 Ohm kaablid on juba üldjuhul igati ok ja märgata vahet helis näiteks 0.3Ohm kaabliga on suht võimatu (minu kõrvale). Sinna 0.1 Ohm kanti kaableid ei ole ise veel proovinud aga näiteks siin üks "aiavoolik" mis peaks umbes 0.08 Ohm`i kanti mõõtma: https://penonaudio.com/isn-c16.html


Ei ole mõõtnud. Pole kunagi selleks vajadust näinud. Aga vaatasin,et mogami andmetel on takistus 0.13Ω/m, mul on kaabel 1.4m.

Need andmed on puhtalt kaabli enda kohta, koos jooteühenduste ja otsadega on teine teema icon_wink.gif Aga usun, et selle kaabli kvaliteedi ja pikkuse kohta on siiski lõpptulemus väga hea. IEM`de puhul on teine teema kuna peavad oma olemuselt olema peenemad, kergemad ning pehmemad, kuid säilitama samas hea juhtivuse.


Seda küll. Otsad ja jooteühendused väga hullult juurde ei pane, kui just midagi pekki ei keera icon_biggrin.gif
Mogami kaablis on sees 26AWG juhtmed, seega see on IEM-idele ka täiesti okei. Kunagi kui IEM kasutasin, siis punusin nendest endale ja väga mõistlik jäi.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2019 03:01:07 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
CoiL, tänud. Tundub, et CCA-C10 läheb käiku & siit vist "upgraded" kaabliga odavaim.

EDIT: variant on osta originaalkaabliga või komplekt, kus lisaks "upgrade cable" ja vahe on "...the original cable of CCA C10 is a copper wire, the upgrade cable is silver plated wire...". Hinnavahe on 5,6€ - väärt?
Nagu aru saan, siis see on igipõline vaidlus, kas vahe on reaalselt tajutav, jne.? icon_biggrin.gif


Sain klapid kätte ja saan vist aru, miks mulle in-earid meeldinud pole. Kõige väiksemad silikoonid küljes ja tundub, et vb. võiks isegi väiksemad olla.. suuremaid igatahes ei tahaks, ent natukene võiks peenem olla klappide väljund"toru" ja selle ümber rohkem silikooni. AGA tuleb toime, siiski. See siis füüsiline pool.
Saundi osas tuleb natukene sisse mängida, ent hetkeseisuga tundub detaili piisavalt ja heli hea.
Kaablite osas on naljakas, et hõbedane kaabel tundub vähemdetailne, kuigi peaks kõrgeid ja keskmisi rõhutama just. Vask on täidlasem JA detailsem ka.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2019 09:48:00 vasta tsitaadiga

Võib alati Comply foami proovida kui silicon ei sobi icon_razz.gif

Aliexpressil on sünnipäev järgmine nädal, mõned head diilid mis silma jäid:

Tin T2
Fiio X5 Gen3
NiceHCK poe kraam (head kaablid)
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2019 12:24:13 vasta tsitaadiga

flameas, asi pole silikooni sobimatuses, vaid kõige väiksemad otsad on nii õhukesed, et võiks natukene pehmem olla, samas suuremad ei sobi suuruselt. icon_smile.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 28.03.2019 15:54:03 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
rmc kirjutas:
CoiL, tänud. Tundub, et CCA-C10 läheb käiku & siit vist "upgraded" kaabliga odavaim.

EDIT: variant on osta originaalkaabliga või komplekt, kus lisaks "upgrade cable" ja vahe on "...the original cable of CCA C10 is a copper wire, the upgrade cable is silver plated wire...". Hinnavahe on 5,6€ - väärt?
Nagu aru saan, siis see on igipõline vaidlus, kas vahe on reaalselt tajutav, jne.? icon_biggrin.gif


Sain klapid kätte ja saan vist aru, miks mulle in-earid meeldinud pole. Kõige väiksemad silikoonid küljes ja tundub, et vb. võiks isegi väiksemad olla.. suuremaid igatahes ei tahaks, ent natukene võiks peenem olla klappide väljund"toru" ja selle ümber rohkem silikooni. AGA tuleb toime, siiski. See siis füüsiline pool.
Saundi osas tuleb natukene sisse mängida, ent hetkeseisuga tundub detaili piisavalt ja heli hea.
Kaablite osas on naljakas, et hõbedane kaabel tundub vähemdetailne, kuigi peaks kõrgeid ja keskmisi rõhutama just. Vask on täidlasem JA detailsem ka.

Proovi KZ "starline" otsikuid. AE-s väga odavalt saadaval ja on kitsama kujuga kui enamus S-size otsikuid.

See hõbedane on tüüpiline chi-fi kaabel mis lihtsalt tinaga kaetud. See ei tee heli paremaks vaid pigem müügitrikk tihtipeale. Õige hõbedaga kaetud kaabel on kallis.
Ju siis sul see teine vaskkaabel madalama takistusega icon_wink.gif


flameas kirjutas:

Aliexpressil on sünnipäev järgmine nädal, mõned head diilid mis silma jäid:

Tin T2


Soovitan samuti Tin T2`l soodukate ajal silma peal hoida. Paljud arvavad, et see ikka veel parem kui T3 (graafikute põhjal nõustun isegi).

Lisaks hoidke silm peal minu enda lemmikul - Moondrop Kanas Pro - ise sain sooduka ajal ~126€ eest ja peale seda IEM`i muud enam ei soovi icon_smile.gif

Muuseas, sain oma Dayton iMM-6 kah enamvähem paika kalibreeritud (vb. veel mõni tiba-tilluke muudatus tuleb) ja siin minupoolne Kanas Pro FR graafik:



Aga mida graafikute tegemisega õppisin - põhimõtteliselt enamus netis leiduvatest graafikutest on natuke üksteisest erinevalt kalibreeritud ja "smoothitud" ning seega saab inimene selle põhjal ainult üldisi andmeid IEM`i kohta - helisignatuur, erinevate sageduste omavaheline vahekord, "mäed ja orud" sagedustes, millist target-curve`i järgib.

Lugemist antud teemal:
1) https://diyaudioheaven.wordpress.com/tutorials/how-to-interpret-graphs/frequency-response/
2) https://diyaudioheaven.wordpress.com/tutorials/how-to-interpret-graphs/smoothing-compensation/
3) https://diyaudioheaven.wordpress.com/tutorials/how-to-interpret-graphs/3rd-party-plots/

Nende andmete põhjal saab inimene välja selekteerida enda kuulmisele ja maitsele mittesobiva signatuuriga IEM`id, ilma, et peaks "täielikult pettuma" ja jälle raha kulutama. Ühesõnaga graafikutest on abi palju, kuid need ei ütle paljude heli puudutavate omaduste kohta midagi icon_wink.gif

PS, iseenesest on võimalus minu kaudu enda klappe ka soovi korral "mõõta", kui huvi, siis PS.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2019 01:38:58 vasta tsitaadiga

CoiL, neid mõtled https://www.aliexpress.com/item/KZ-New-Upgrade-Original-3Pair-6pcs-Noise-Isolating-Comfortble-Memory-Foam-Ear-Tips-Ear-Pads-Earbuds/32951097956.html ?

Starline'ga ei leidnud midagi.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.03.2019 02:21:45 vasta tsitaadiga

rmc, https://www.aliexpress.com/item/KZ-Eartips-3-Pairs-6pcs-L-M-S-In-Ear-Tips-Earbuds-Headphone-Silicone-Eartips/32724406344.html

need sellised.

kõige paremad saab kõrvatroppidest ise tehes.
tagasi üles
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 29.03.2019 05:20:13 vasta tsitaadiga

olavsu1 linkis tootele, mida mõtlesin icon_wink.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2019 13:05:36 vasta tsitaadiga

Nojah, tundub, et needsamad olid juba lisaotsikutena kaasas (all reas). (Reviewdest pärit pildid viidatud lingilt ja klappide ostukuulutuselt).

Keegi neid memory foamikaid ka proovinud on?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 29.03.2019 15:10:47 vasta tsitaadiga

rmc, huvitav, et need kõige väiksemad ka ei istu... proovi siis otsikute alla üks lisarõngas panna, et üldine pikkus neil suureneb.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2019 20:22:46 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Nojah, tundub, et needsamad olid juba lisaotsikutena kaasas (all reas). (Reviewdest pärit pildid viidatud lingilt ja klappide ostukuulutuselt).

Keegi neid memory foamikaid ka proovinud on?


Ma neid foame proovisin KZ ZSNga. Ei meeldinud, see 6kHz peak kadus ära aga summutas liigselt kõrgeid sagedusi. Silikoonidega oli bass ka kuidagi täpsem.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vinski
HV vaatleja
vinski

liitunud: 10.12.2002




sõnum 30.03.2019 18:01:24 vasta tsitaadiga

Kas Tallinnas saab kuskil kuulsata ka Jabra Elite 65t ja Galaxy Buds-e?
Poodides on olemas aga kuulsata ei saa.
Ülemiste samsungi esinduses oli varem olemas Samsungi eelmise versiooni maketid, mis häält ei teinud icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.03.2019 19:17:13 vasta tsitaadiga

Keda huvitab, siis siia galeriisse hakkan lisama enda poolt tehtud IEM`de graafikuid: https://www.head-fi.org/gallery/album/frequency-response-graphs.994563/

Edit: kalibreerimisel, uuesti ja paremini.


viimati muutis CoiL 05.04.2019 13:57:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 01.04.2019 21:38:04 vasta tsitaadiga

Oskate midagi soovitada eestis saadavatest, odavamatest ~25€ in earidest. Läheksid ~11 aastasele telefoni külge, muusika kuulamiseks. Ehk tümmi peaks olema ja juhe peaks vastu pidama.
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2019 08:07:46 vasta tsitaadiga

Miks tal seda juhet vaja on, muidu on liiga mugav?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2019 19:42:59 vasta tsitaadiga

marcor1 kirjutas:
Oskate midagi soovitada eestis saadavatest, odavamatest ~25€ in earidest. Läheksid ~11 aastasele telefoni külge, muusika kuulamiseks. Ehk tümmi peaks olema ja juhe peaks vastu pidama.


natuke kallim https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Heliseadmed-Korvaklapid-Noopkorvaklapid/SoundMagic-E10-must-hobe-253374

odavamad aga mitte halvad variandid
https://www.1a.ee/arvutitehnika_burootarbed/korvaklapid_arvutikolarid/arvuti_korvaklapid/philips_she3905bk_inear_headphones_black
https://www.1a.ee/arvutitehnika_burootarbed/korvaklapid_arvutikolarid/arvuti_korvaklapid/koss_keb15i_in_ear_headphones_blue
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 02.04.2019 23:11:31 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif tänud soovitamast - kunagi mingid Kossi bassipumbad olid, ilmselt proovib uuesti. Juhtmevabad ... sellises hinnaklassis ilmselt midagi kvaliteedilt oodata pole. Lisaks kui juhtmega klappidel võib juhe katki minna siis juhtmeta, kipuvad ilmselt ise ära kaduma. Lapsed suudavad koolikotigi ära kaotada, väiksematest asjadest räääkimata.
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2019 00:27:53 vasta tsitaadiga

Ankeri soundbuds slimid näiteks on 20 eest nagu väga hea valik, juhe on so 2003 minuarust.
Neil selle raha kohta tõesti ok heli peavad julgelt 5h+ vastu, on mugavad kõrvast ära ei tule.
Ja sarnaseid 20-30 euriseid mudeleid on kindlasti palju teisigi.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 05.04.2019 13:56:55 vasta tsitaadiga

marcor1 kirjutas:
thumbs_up.gif tänud soovitamast - kunagi mingid Kossi bassipumbad olid, ilmselt proovib uuesti. Juhtmevabad ... sellises hinnaklassis ilmselt midagi kvaliteedilt oodata pole. Lisaks kui juhtmega klappidel võib juhe katki minna siis juhtmeta, kipuvad ilmselt ise ära kaduma. Lapsed suudavad koolikotigi ära kaotada, väiksematest asjadest räääkimata.

QCY QS1 juhtmevabad, 11-aastasele kärab täiega ja täitsa ok heli pidi olema.

Üks ülimalt oluline asi tiinekatele klappide ostmisel on SUURUS ja väikeste otsikute olemasolu icon_exclaim.gif Teagupärast nende keha veel kasvamas ja ei ole just palju levinud häid kõrvasiseseid, mis hästi ka kõrvas istuksid. Näen seda igapäevaselt oma tööga seotult. Ausaltöeldes on tiinekatele earbud`id isegi mõnevõrra mõistlikum lahendus kuna esiteks ei riku niipalju kuulmist ja välised ohud on paremini kuuldavad. Earpod`sid suht popid ja ok heliga. Hiinakatest on ka palju variante aga kuna ise ei kasuta earbud`e, siis ei oska midagi konkreetset ka soovitada.

pots4t4j4 kirjutas:
... juhe on so 2003 minuarust.

Tiinekatele jah aga melomaanile on rahakotile talutavatest variantidest siiski juhtmega In-Earid tunduvalt parema helikvaliteediga.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ariel, MM
HV vaatleja

liitunud: 13.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2019 16:35:40 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
Ausaltöeldes on tiinekatele earbud`id isegi mõnevõrra mõistlikum lahendus kuna esiteks ei riku niipalju kuulmist....

Millest see vähesem rikkumine tuleneb? Ma oleks arvanud, et kui heli tundub liiga vaikne, minnakse volüüminupu kallale. Ja kui välismüra liiga palju sisse tuleb, et omas mullis kuulata saaks, siis krutitakse jällegi juurde, ning lõppkokkuvõttes on helirõhk see, mis su kuulmisele paugu paneb, mitte heliallika liik.
St ma olen kohanud inimesi, kes usuvad, et "punnid" on kahjulikumad kui "nööbid", ja neid, kes usuvad vastupidist, ja neid, kes usuvad, et mõlemad tüübid tapavad kuulmise kordades kiiremini võrreldes nt hiiglaslike over-ear'idega (sõltumata sellest, kas nood on avatud või suletud)
Ja igaüks on kusagilt lugenud/kuulnud just talle sobiva väite, aga kus tõde tegelikult on? icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2019 17:57:08 vasta tsitaadiga

Helivaljus on üks osa rikkumisest, teine on see, kuidas heli töödeldud on... FM-raadio "kitsas riba" sundis heli kompresseerima ja siis seda kompresseeritud heli tervikuna ülevõimendama (helipildis on stabiilne kõrge helitase, ühtlane müra), mis on muutunud standardiks. Mida mainstreamim, seda suurem probleem.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.04.2019 23:16:38 vasta tsitaadiga


_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.04.2019 23:20:17 vasta tsitaadiga

CoiL, vaatan, et oled hakanud viimati siin graafikuid jagama hulgaliselt
mäletan, et omaaegu olid sa nendest sõltumatu ja usaldasid pigem seda enesetunnet vms
graafik ei pidavat seda vajalikku osa näitama icon_razz.gif

mis pani su seisukohta muutma?

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 07.04.2019 14:25:07 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
CoiL, vaatan, et oled hakanud viimati siin graafikuid jagama hulgaliselt
mäletan, et omaaegu olid sa nendest sõltumatu ja usaldasid pigem seda enesetunnet vms
graafik ei pidavat seda vajalikku osa näitama icon_razz.gif

mis pani su seisukohta muutma?

EI ole seisukohta muutnud icon_exclaim.gif
Loe ka ikka, mida ma kirjutan.
Graafikud näitavad endiselt ainult teatud osa "helipildist", rohkem kvantitatiivne kui kvalitatiivne info.
Graafikuid hakkasin tegema puhtalt uudishimust ja protsessi käigus olen veelgi kinnitust saanud, et enamik graafikuid, mida netist keskmine inimene vaatab, on subjektiivselt ja riistvaraliselt mõjutatud ning annavad ainult üldpildi "heli signatuuri" kohta (Harman target, Olive Werti target jne.) - mille järgi siis inimene saab enda subjektiivse "maitse" järgi väja valida sobilikud kandidaadid (kui ta teab enda soove ja kuulmise iseärasusi).
Graafikud ei näita tihtipeale tehnilist kvaliteeti, mis tuleneb kõrvaklappidele rakendatud tehnoloogiatest - neid omadusi näitavad pigem THD jms. graafikud, mida tavakasutajatel enamjaolt kõrvaklappide kohta lugeda ei ole võimalik ja kui on, siis ei oska ning "tavapäraste" ülevaadete kirjutajatel enamikel puudub vastav tehnika (ning oskused) nende mõõdistuste tegemiseks (k.a. minul).
Lisaks hakkasin graafikuid tegema ka modimise tõttu, et kindel olla kõrva jaoks tehtud muudatustes, kvantiteedis ja R/L helitugevuse tasakaalus icon_wink.gif

Ariel, MM kirjutas:
CoiL kirjutas:
Ausaltöeldes on tiinekatele earbud`id isegi mõnevõrra mõistlikum lahendus kuna esiteks ei riku niipalju kuulmist....

Millest see vähesem rikkumine tuleneb? Ma oleks arvanud, et kui heli tundub liiga vaikne, minnakse volüüminupu kallale. Ja kui välismüra liiga palju sisse tuleb, et omas mullis kuulata saaks, siis krutitakse jällegi juurde, ning lõppkokkuvõttes on helirõhk see, mis su kuulmisele paugu paneb, mitte heliallika liik.

rmc kirjutas:
Helivaljus on üks osa rikkumisest, teine on see, kuidas heli töödeldud on... FM-raadio "kitsas riba" sundis heli kompresseerima ja siis seda kompresseeritud heli tervikuna ülevõimendama (helipildis on stabiilne kõrge helitase, ühtlane müra), mis on muutunud standardiks. Mida mainstreamim, seda suurem probleem.

Mõlemal õigus! Ja minu jutul oli ka teine pool - väline müra PEAB olema kuuldav eriti tiinekate puhul (välised ohutegurid!). Kuna IEM`de puhul on helirõhk ja õhuvoolu liikumine kõrvakanalis tuntuvalt tugevam, siis earbud`de nö. free-flow helirõhk väiksema füüsilise mõjuga.
Siinkohal, lapsevanemana ütlen, et väga oluline osa on KASVATUSES ja SELGITAMISES! icon_wink.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2019 14:36:45 vasta tsitaadiga

Plaanisin üle 5 aasta vanused Shure SE215 nööpklapid ringi vahetada. Põhiliselt kasutan neid lennukites lennates ja kuna summutavad müra hästi ja kvaliteet hea siis olen tegelikult praegustega rahul. Aga kuna lende on palju olnud ja klapid elu palju näinud, siis kaabel tahab niiehknaa ringi vahetamist ja ka välimus pole enam 5+. Kodus kasutan põhiliselt Sony MDR-7506 klappe. Alguses mõtlesin WH-1000XM3 peale, saaks kasutada nii lennukis, kui ka kodus. Samas helikvaliteet on neil vist suht samasse auku Shurede ja MDR-7506-ga? Lennukisse on neid tülikam kaasa võtta, kui Shuresi. Vaatasin ja võrdlesin rtings lehe abil päris mitmeid, kuna kasutan Samsung S10+, siis jäid silma ka galaxy budsid mida mugav mobiiliga laadida ja aku pikk, üllatavalt ilusad helikvaliteedi numbrid olid saanud sellel lehel need. Naisel tegelikult on budid ja võrreldes shuredega suht kobakad kõrvas, eriti kui üritada lennukis magada. On kellelgi ideid nööpklappidest, mis oleks tuntavalt paremad, kui Shure SE215 ja jääks alla 500€ hinnaklassi, kuna pole kindel kas uutel Samsungitel üldse tuleb 3.5" pesa, siis eelistatult juhtmevabad. Või tuleks alla neelata klappide suurus seljakoti reisidel ning Sony WH-1000XM3 võtta või hoopis mõned muud suured klapid?

https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/shure-se215-vs-sony-mdr-7506/635/386?usage=5003&threshold=0.1

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2019 19:54:19 vasta tsitaadiga

Võid alati proovida higher-ednimaid Shuresi, SE525 vms

Juhtmevabadusega ei oska aidata aga ~200 eest ostaks Moondrop Kanas Pro, bassisõpradele peaks peale minema Fiio FH5 ~250 eurot. Etymotic er4xr, Fearless Audio S6 Rui ja Massdrop Plus kuuluksid samuti minu valikute hulka, küll märgatavalt kallimad.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2019 07:26:50 vasta tsitaadiga

Kas keegi on märganud mõnes lähemas poes juba Creative'i SXFI klappe?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 112, 113, 114  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.