Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Xperia XZ1 ja XZ1 Compact teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2019 23:48:48 vasta tsitaadiga

Ma ise tegin samuti ühe sõrmega mitu "profiili" - alguses oli sama jama, võiksid kuidagi põhjalikumalt sõrmejälge skänneerida, või siis vähemalt võimalik, et kui miinimum arv kordi skänneeritud, siis lihtsalt saad edasi skänneerida, rohkem.

Mulle jätkuvalt meeldib, üks ainukesi telefone, millel kõrval asub icon_smile.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 00:40:37 vasta tsitaadiga

Sõrmejälgede registreerimine on soovitatav ka nii teha nagu hiljem kasutusse läheb, st. koos ümbrisega ja imiteerides lahtilukustamist reaalselt. Reaalselt 0 etteheidet sellele seni.
Küljel ja powerbuttoni sees asumine on ka ideaalne.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 00:46:07 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Sõrmejälgede registreerimine on soovitatav ka nii teha nagu hiljem kasutusse läheb, st. koos ümbrisega ja imiteerides lahtilukustamist reaalselt. Reaalselt 0 etteheidet sellele seni.
Küljel ja powerbuttoni sees asumine on ka ideaalne.


Nii on.
Küljel on ainus norm asend.
Xz4 peaks olema seda tagasi toomas.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 01:47:01 vasta tsitaadiga

Panin P peale ja käisin kogu seadistuse üle (kohati oli mingeid asju resettinud, a'la spellchecker enabled, autofill service G peale pannud, jne.).
Ütleks, et olin vanaga rahul ja uus kujundus on mõttetu muutus (värskendus värskenduse pärast).
Häirib: kell on (väidetavalt notchiga arvestamiseks) kolitud vasakule ja paremale tagasi ei saa. Ajuvaba, et muutusi selliselt siisse viiakse.
Alumine nupurida ei kao enam ära, ma just harjusin ära, et pulliga üles tuli.
Ülemine quickbar on suurem ja kohmakam ning koledama värviskeemiga kui vana oli.
Notification riba tundub mõttetult suur ka olevat, kahe jagu paksust on sel nüüd (vb. asi selles, et mul small text, small size ja dev. optionsist veel väiksemaks pandud "smallest width" 490)?
Kõrval-homescreenilt ei lähe "back" nupuga enam pealehele tagasi.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 10:07:21 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Panin P peale ja käisin kogu seadistuse üle (kohati oli mingeid asju resettinud, a'la spellchecker enabled, autofill service G peale pannud, jne.).
Ütleks, et olin vanaga rahul ja uus kujundus on mõttetu muutus (värskendus värskenduse pärast).
Häirib: kell on (väidetavalt notchiga arvestamiseks) kolitud vasakule ja paremale tagasi ei saa. Ajuvaba, et muutusi selliselt siisse viiakse.
Alumine nupurida ei kao enam ära, ma just harjusin ära, et pulliga üles tuli.
Ülemine quickbar on suurem ja kohmakam ning koledama värviskeemiga kui vana oli.
Notification riba tundub mõttetult suur ka olevat, kahe jagu paksust on sel nüüd (vb. asi selles, et mul small text, small size ja dev. optionsist veel väiksemaks pandud "smallest width" 490)?
Kõrval-homescreenilt ei lähe "back" nupuga enam pealehele tagasi.


Mul oli natuke nagu deja-vu hetk - Sony lähenemine vananevale lipulaevale - "uuenduse peaks ju andma, et oleks linnuke kirjas, aga bugidega tegelemine, see on liiast - muidu kasutajad jäävad veel liiga kauaks vana telefoni peale"

Huvitav leid, kuigi tegelt vist 9 põhifunktsionaalsus:
Ülemisel quickbaril tekkis nupp, millega saab vahetada heleda ja tumeda värviskeemi vahel.

Kas keegi on märganud - BT seadmete laetuse näit lisasofti paigaldamata - kas see on kuskilt nähtav peale uuendust?
Alates 8.1 peaks Android seda toetama, kuid tootja peab vist ka midagi tegema, et see kasutatav oleks.
Kasutan hetkel BatON äppi, et näha täpsemini aktiivsusmonitori akunäitu (protsendid).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 15:07:15 vasta tsitaadiga

Xperia Messaging äpp (eelmistel mudelitel olnud Xperia enda sms äpp) ei toimi enam P'ga icon_sad.gif
Peab alternatiivi otsima, Google'i oma küll ei kasuta.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 18:03:22 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:

Huvitav leid, kuigi tegelt vist 9 põhifunktsionaalsus:
Ülemisel quickbaril tekkis nupp, millega saab vahetada heleda ja tumeda värviskeemi vahel.


Üldse kohe ei leia seda varianti kuidas värvi muuta icon_rolleyes.gif Samas kasutan ka Xperia Loops sinist theme'i.
Naljakas on selle menüüga veel asjaolu, et väikses asendis on 6 esimest shortucti - lahti tõmmates on ikka 6, endise 9 asemel + ekraani heleduse ja settingute menüü otsetee + shortcutide järjekorra muutmise nupp.
Mul on need 6 esimest hoolikalt valitud asjad mida enim tarvis läheb - WiFi, NFC, Bluetooth, ekraani pööramise lubamine, mobile hotspot ja taskulamp.

Tundub on, et uus slow motion reziim võimaldab ka Full HD-s teha videot, küll aga poole lühemat aega. Loomulikult saab 720p ka panna nagu ennem.
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 19:09:23 vasta tsitaadiga

KrikU, ma sain sellest nii aru, et nupp on, millega kogu theme'i vahetada dark/light vahel?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 19:11:39 vasta tsitaadiga

KrikU kirjutas:
Draqula kirjutas:

Huvitav leid, kuigi tegelt vist 9 põhifunktsionaalsus:
Ülemisel quickbaril tekkis nupp, millega saab vahetada heleda ja tumeda värviskeemi vahel.


Üldse kohe ei leia seda varianti kuidas värvi muuta icon_rolleyes.gif Samas kasutan ka Xperia Loops sinist theme'i.
Naljakas on selle menüüga veel asjaolu, et väikses asendis on 6 esimest shortucti - lahti tõmmates on ikka 6, endise 9 asemel + ekraani heleduse ja settingute menüü otsetee + shortcutide järjekorra muutmise nupp.
Mul on need 6 esimest hoolikalt valitud asjad mida enim tarvis läheb - WiFi, NFC, Bluetooth, ekraani pööramise lubamine, mobile hotspot ja taskulamp.

Tundub on, et uus slow motion reziim võimaldab ka Full HD-s teha videot, küll aga poole lühemat aega. Loomulikult saab 720p ka panna nagu ennem.


Kui võtad shortcutide järjekorra muutmise lahti siis üks saadaolev nupp on "Vaheta värvi", ikoon näeb välja nagu tilk, millest pool valge ja pool must.
See muudab ainult shortcuttide riba tausta värvi hele/tume.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 19:17:11 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:


Kui võtad shortcutide järjekorra muutmise lahti siis üks saadaolev nupp on "Vaheta värvi", ikoon näeb välja nagu tilk, millest pool valge ja pool must.
See muudab ainult shortcuttide riba tausta värvi hele/tume.


See keerab pildi negatiivi ju.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 20:49:40 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
KrikU, ma sain sellest nii aru, et nupp on, millega kogu theme'i vahetada dark/light vahel?

Draqula
Asi selge, muidugi oli mul see tilga ikoon mitte aktiivsete shortcutide menüüs olemas - see teeb ju puhta inversiooni kõikides telefoni menüüdes, mitte ainult selle riba jaoks. Must-valge skaalal on see inversioon "ehk invert colors" on veidi vale nimetus icon_biggrin.gif Tänud icon_cool.gif Samas leidsin sama asja ka oma teisel telefonil Xperia XZ Android 8.0-ga icon_smile.gif On see nüüd mingi uus asi, nagu räägitakse või on kaks eri asja mida me nüüd ikka segamini ajame icon_question.gif
Tahaks "Whats new" app-i asjad ka täiega ära killida, notificationid kasvõi, aga hetkel pole leidnud lõplikku varianti mõistlikul viisil icon_evil.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2019 20:53:51 vasta tsitaadiga

Ei ole uus asi, oli XZ1 8.0 softis ka.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikulaine
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2014




sõnum 14.01.2019 10:53:09 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi peale Pie peale minekut aku kasutus ei ole ebareaalselt suureks läinud? Mul Compact tõmbab 10% tunnis põhimõtteliselt ooteolekus. Isegi siis kui killisin enda appid ära kõik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2019 10:20:42 vasta tsitaadiga

mikulaine kirjutas:
Kas kellelgi peale Pie peale minekut aku kasutus ei ole ebareaalselt suureks läinud? Mul Compact tõmbab 10% tunnis põhimõtteliselt ooteolekus. Isegi siis kui killisin enda appid ära kõik.


1-2 päeva peale uuendust võib igasugu anomaaliaid esineda, peale seda peaks süsteem olema suutnud ennast ära optimeerida ja võiks tavapärane elu normaalse kuluga jätkuda.

EDIT:
Aku osas. Minule näitas telefon aku seadete all, et 2 rakendust kulutavad taustal liiga palju ja pakkus võimalust nendel taustategevus keelata. Saab näha palju see akukulule mõju omab.
Üldiselt 9 puhul peaks käima taustal pidev kasutus-analüüs ning telefon aja jooksul õpib kasutaja mustrit tundma ning selle järgi protsessidega majandama.

Kas keegi on veel märganud järgmist probleemi?
Kui telefon on juhtme otsas (laadimas) siis aegajalt kipub protsess "Nutikas taustavalgus" vms kokku jooksma. Võib isegi paar-kolm korda järjest anda vastavat veateadet.
Ma pole aru saanud veel mis täpselt seda esile kutsub, peale selle, et juhtme otsas on telefon (XZ1).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2019 12:35:11 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
mikulaine kirjutas:
Kas kellelgi peale Pie peale minekut aku kasutus ei ole ebareaalselt suureks läinud? Mul Compact tõmbab 10% tunnis põhimõtteliselt ooteolekus. Isegi siis kui killisin enda appid ära kõik.


1-2 päeva peale uuendust võib igasugu anomaaliaid esineda, peale seda peaks süsteem olema suutnud ennast ära optimeerida ja võiks tavapärane elu normaalse kuluga jätkuda.

EDIT:
Aku osas. Minule näitas telefon aku seadete all, et 2 rakendust kulutavad taustal liiga palju ja pakkus võimalust nendel taustategevus keelata. Saab näha palju see akukulule mõju omab.
Üldiselt 9 puhul peaks käima taustal pidev kasutus-analüüs ning telefon aja jooksul õpib kasutaja mustrit tundma ning selle järgi protsessidega majandama.

Kas keegi on veel märganud järgmist probleemi?
Kui telefon on juhtme otsas (laadimas) siis aegajalt kipub protsess "Nutikas taustavalgus" vms kokku jooksma. Võib isegi paar-kolm korda järjest anda vastavat veateadet.
Ma pole aru saanud veel mis täpselt seda esile kutsub, peale selle, et juhtme otsas on telefon (XZ1).

Peale sundpeatamist ja restarti kadusid need teated ära. Aga aku jookseb ikkagi arusaamatult tihti tühjaks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Saalmaa
HV vaatleja

liitunud: 24.11.2017




sõnum 16.01.2019 13:08:27 vasta tsitaadiga

Nii minu jaoks tundub see uuendus katkisena või siis lihtsalt veel liiga rumal.

1.intelligent back light - jätkuvalt esineb tõrkeid küll mitte enam nii tihti aga siiski
2.aku jookseb tõesti tühjaks-isegi siis kui kõik on väljalülitatud (data,wifi,heledus miinimum jne.)
3.Tundub et ka mingi kala on wifi mooduliga - ei lülita sisse ning ei ühenda ennast võrku, ei leia võrke nagu eelistaks datat wifile. (tavaliselt restart ja siis jälle korras)
4.telefonis olevad appid kipuvad hanguma - lihtsalt ei tööta , ka tavalised settingud

tegin ka igaksjuhuks "tehase seadete taastamise" kuid probleemid jätkuvad

Kas keegi oskab öelda on mul mingi võimalus tagasi 8 peale minna ilma et rootima peaks?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2019 14:05:55 vasta tsitaadiga

Saalmaa, kui sa juhuslikult oled xperifim kaudu tirinud viimase 8.0 fw siis saad newflasher abil tagasi minna.

Viimane android 8.0 firmware XZ1 jaoks https://drive.google.com/drive/folders/1ASmwH8Wj5h4J2ZK17kxy1wscFnCkff67?usp=sharing
newflasher programm millega saab tagasi flashida https://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/progress-newflasher-xperia-command-line-t3619426

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti


viimati muutis VeixES 16.01.2019 16:46:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2019 14:46:18 vasta tsitaadiga

Wifiga on miski kala jah vahepeal.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2019 15:35:51 vasta tsitaadiga

Mul on vist õnneks läinud, kõik töötab, aku kestab. Ainuke häiriv asi on see lollakas mittekaduv nupurida. Õhtul kell 11 laadijast, hetkel 72% akut, 2h ekraaniaega. Flashisin ise newflasheriga, all oli customized IT 8.0, nüüd NOBA.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
grt
HV vaatleja

liitunud: 06.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2019 23:47:03 vasta tsitaadiga

Mul peab aku hästi. Uus kaameraäpp on parem. Settingutes on tüütu osaliselt peituvad menüüd.
Kõige suurem kamm on aga heliseadetega.
Ei saa aru, miks kostab enne iga helisemist notificationi heli. Isegi siis, kui telefon vibreerimis režiimis või täiesti vait. Pärast ühte korda, kui telefon olnud vaid nt. vibreerimisel, kaob vaikne olek ja järgmise kõnega hakkab telefon juba helisema...
Kui telefon on vaikse peal ja kõnet vastu ei võta ja kõik vibreerimised on välja lülitatud, siis vibreerib telefon ikka paar korda, kui helistaja paneb toru hargile.
Vbl on mul mingi setting totaalselt vale, aga ometi tuli ta otse nii 8.0-st ja seal oli kõik ok.
Kasutan juba aastaid eraldi (heli)profiilide äppi ja sellega on ka nüüd täiesti tuksis: kui vajutad profiilile, kus telefon on täiesti vait, siis lülitab ta end vaid vibreerimisele, kuigi äpis on vibreerimine üldse välja lülitatud...
Täielik segadus helidega...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 19.01.2019 02:19:15 vasta tsitaadiga

Uue softiga wifi ikka täiega pekkis, peab mitu restarti tegema päevas et asi uuesti toimiks. Ebareaalne. Kas keegi rohtu pole selle vastu leidnud.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2019 08:08:36 vasta tsitaadiga

BlackSmoke kirjutas:
Uue softiga wifi ikka täiega pekkis, peab mitu restarti tegema päevas et asi uuesti toimiks. Ebareaalne. Kas keegi rohtu pole selle vastu leidnud.
Kirjeldad äkki olukorda ka, et mis tunnused, mis aegadel jne?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2019 09:16:50 vasta tsitaadiga

Tundub, et seda pirukat ei maksa ikka peale ajada? Mingit suuremat eelist üldse on?
Suht rahul praeguse 8.0 softiga.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 19.01.2019 14:31:48 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
BlackSmoke kirjutas:
Uue softiga wifi ikka täiega pekkis, peab mitu restarti tegema päevas et asi uuesti toimiks. Ebareaalne. Kas keegi rohtu pole selle vastu leidnud.
Kirjeldad äkki olukorda ka, et mis tunnused, mis aegadel jne?


Pole nagu mingit korrapära, lambisel hetkel kaob wifi ära, aitab restart ja mõne aja pärast uuesti. 8.0 versiooniga oli ka sama asi aga mitte nii tihti.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2019 14:56:20 vasta tsitaadiga

... kas see esineb vaid mingi konkreetses wifi levialas võis kõikjal? Kui mingis konkreetses levialas, siis võib põhjus olla pigem AP-s või selle leivala muudes mõjudes, kui telefonis. Kui kõikjal, siis soovitaks tehase seadete taastamist, päris tihti aitab see hädade korral, millele konkreetset põhjust raske külge kleepida. Loomulikult võib olla viga ka telefonis endas, kuid kui telefon igati korras ja korralik, ning muid probleeme ei esine, siis jätaks selle kõige viimaseks võimaluseks. Kui viga oleks süsteemis, siis ilmselt oleks kisa juba ammu taevani, seega pigem välistaks selle võimaluse ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 19.01.2019 15:02:46 vasta tsitaadiga

lasin peale, kohe kui pakuti ja null probleemi. Esimese ööpäeva seisis juhtme otsas. Resetti pole teinud. Kuna Pie tõi ainult mõned kosmeetilised muudatused, siis ega pole suuremat mõtet uuendada ka muidugi. Õnneks ei tekkinud vähemalt seda totakat google riba ekraani alla.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2019 16:18:31 vasta tsitaadiga

Muidu on ok, aga mingid müstilised aku tühjaksjooksmised toimuvad. Telefon läheb siis seistes soojaks ka siis. Ilmselt ei tööta powersaving korralikult.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2019 16:48:20 vasta tsitaadiga

... pigem otsi probleemi paigaldatud rakendustest icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2019 17:30:51 vasta tsitaadiga

Eks ma kisan siis ka, nii minu telefonil, kui venna omal wifi samamoodi ikaldub ära. Eelmise versiooniga polnud sellist probleemi.

DigeBeni kirjutas:
... kas see esineb vaid mingi konkreetses wifi levialas võis kõikjal? Kui mingis konkreetses levialas, siis võib põhjus olla pigem AP-s või selle leivala muudes mõjudes, kui telefonis. Kui kõikjal, siis soovitaks tehase seadete taastamist, päris tihti aitab see hädade korral, millele konkreetset põhjust raske külge kleepida. Loomulikult võib olla viga ka telefonis endas, kuid kui telefon igati korras ja korralik, ning muid probleeme ei esine, siis jätaks selle kõige viimaseks võimaluseks. Kui viga oleks süsteemis, siis ilmselt oleks kisa juba ammu taevani, seega pigem välistaks selle võimaluse ...
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 19.01.2019 17:33:20 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... pigem otsi probleemi paigaldatud rakendustest icon_rolleyes.gif


jah, täpselt. Laen igal pühapäeva öösel vastu esmaspäeva ja praegu laupäeva õhtul on 47% veel alles. Kui üldse, siis minumeelest peab isegi veidi paremini, sest kohanduv heledus hoiab ekraani toas kuidagi rohkem tumedana. Huvitav, kas selle heleduse automaatika tundlikust saab kuskilt reguleerida ka? Hämaras paneb ekraani heleduseks 3% ja suht keeruline on midagi näha.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2019 17:41:54 vasta tsitaadiga

Janar!, kui vennaga sama probleem, siis see viitab pigem konfliktile Wifi AP-ga, mida mõlemad kasutate, kuid kuna ainult probleemist karjumisest on vähe kasu selle lahendamiseks, siis rohkem on raske midagi lisada ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2019 17:44:27 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif mu wifi ei levi 15km kaugusele, nii et asi vist ei ole selles.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2019 18:42:07 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
lasin peale, kohe kui pakuti ja null probleemi. Esimese ööpäeva seisis juhtme otsas. Resetti pole teinud. Kuna Pie tõi ainult mõned kosmeetilised muudatused, siis ega pole suuremat mõtet uuendada ka muidugi. Õnneks ei tekkinud vähemalt seda totakat google riba ekraani alla.


Sama kogemus endal. Häirib vaid see, et kell vasakul (ja ei saa valida, et endiselt parem oleks) ning mittekaduv nuppuderida all.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BlackSmoke
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2009




sõnum 19.01.2019 19:10:21 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... kas see esineb vaid mingi konkreetses wifi levialas võis kõikjal? Kui mingis konkreetses levialas, siis võib põhjus olla pigem AP-s või selle leivala muudes mõjudes, kui telefonis. Kui kõikjal, siis soovitaks tehase seadete taastamist, päris tihti aitab see hädade korral, millele konkreetset põhjust raske külge kleepida. Loomulikult võib olla viga ka telefonis endas, kuid kui telefon igati korras ja korralik, ning muid probleeme ei esine, siis jätaks selle kõige viimaseks võimaluseks. Kui viga oleks süsteemis, siis ilmselt oleks kisa juba ammu taevani, seega pigem välistaks selle võimaluse ...


Esineb kõikjal nii kodus, tööl ja ka mujal. Kisa on selle teema kohta väga palju. Piisab googlisse panna "sony xperia xz1 compact bad wifi" ja teemasid on piisavalt.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2019 09:39:18 vasta tsitaadiga

... praktiliselt iga popima telefoni kohta võib sedasi otsides Googlest teemasid leida, kui sa aga ei tea, mis ja millega täpselt seotud, siis on järelduste tegemise selle varal umbes nagu kohvipaksu pealt ennustamine. Seega, hea algus oleks teha telefonile tehase seadete taastamine, see välistaks, et süsteemis pole ripakile jäänud mingeid vanu seadeid, mis pole uuega päris 100% ühilduvad ja tekitavad anomaaliaid ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2019 15:19:28 vasta tsitaadiga

BlackSmoke kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... kas see esineb vaid mingi konkreetses wifi levialas võis kõikjal? Kui mingis konkreetses levialas, siis võib põhjus olla pigem AP-s või selle leivala muudes mõjudes, kui telefonis. Kui kõikjal, siis soovitaks tehase seadete taastamist, päris tihti aitab see hädade korral, millele konkreetset põhjust raske külge kleepida. Loomulikult võib olla viga ka telefonis endas, kuid kui telefon igati korras ja korralik, ning muid probleeme ei esine, siis jätaks selle kõige viimaseks võimaluseks. Kui viga oleks süsteemis, siis ilmselt oleks kisa juba ammu taevani, seega pigem välistaks selle võimaluse ...


Esineb kõikjal nii kodus, tööl ja ka mujal. Kisa on selle teema kohta väga palju. Piisab googlisse panna "sony xperia xz1 compact bad wifi" ja teemasid on piisavalt.


Kuna BT osas pidin käsitsi sundima telefoni ühenduma uuesti enamike seadmetega siis mõte wifi osas:
Kustuta ära vana salvestatud seadistus ("Unusta" vms funktsioon) ja häälesta uuesti konkreetne võrk.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 15:16:16 vasta tsitaadiga

Äsja tuli 1310-4354 Customized CE1 Pie update ära
icon_arrow.gif https://xpericheck.com/device/G8342
Õnneks saan teise telefoni peal testida, eks näis.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 15:21:20 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... pigem otsi probleemi paigaldatud rakendustest icon_rolleyes.gif

No ei käi midagi taustal. BT on autoga suhtlemiseks. Vahel login ühte mängu sisse, aga pärast panen kinni ka.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 15:27:39 vasta tsitaadiga

... voolusäästu all ei näita, et mõni äpp kahtlaselt palju kulutaks?
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 16:26:33 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Draqula kirjutas:
mikulaine kirjutas:
Kas kellelgi peale Pie peale minekut aku kasutus ei ole ebareaalselt suureks läinud? Mul Compact tõmbab 10% tunnis põhimõtteliselt ooteolekus. Isegi siis kui killisin enda appid ära kõik.


1-2 päeva peale uuendust võib igasugu anomaaliaid esineda, peale seda peaks süsteem olema suutnud ennast ära optimeerida ja võiks tavapärane elu normaalse kuluga jätkuda.

EDIT:
Aku osas. Minule näitas telefon aku seadete all, et 2 rakendust kulutavad taustal liiga palju ja pakkus võimalust nendel taustategevus keelata. Saab näha palju see akukulule mõju omab.
Üldiselt 9 puhul peaks käima taustal pidev kasutus-analüüs ning telefon aja jooksul õpib kasutaja mustrit tundma ning selle järgi protsessidega majandama.

Kas keegi on veel märganud järgmist probleemi?
Kui telefon on juhtme otsas (laadimas) siis aegajalt kipub protsess "Nutikas taustavalgus" vms kokku jooksma. Võib isegi paar-kolm korda järjest anda vastavat veateadet.
Ma pole aru saanud veel mis täpselt seda esile kutsub, peale selle, et juhtme otsas on telefon (XZ1).

Peale sundpeatamist ja restarti kadusid need teated ära. Aga aku jookseb ikkagi arusaamatult tihti tühjaks.


Akuga on mul nii ja naa. Samas on näha, et aja jooksul telefon raporteerib kulutavaid rakendusi ja nendel saab taustategevuse piirata.

See nutikas taustavalgustus crashis mul sundpeatamisest ja restartimisest hoolimata.
Nüüd kui läksin selle rakenduse seadete alla ja tühjendasin rakenduse mälu, see tundus, et lõpuks aitas - muidu loopis kogu aeg nii voodis kui autos veateadet, niipea kui voolukaabel järgi sai.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 16:32:59 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... voolusäästu all ei näita, et mõni äpp kahtlaselt palju kulutaks?

Ei ühtegi. Enne oli Ekraan.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 17:17:13 vasta tsitaadiga

... ilmselt miski hoiab ikkagi telefoni liialt palju ärkvel ehk suure tõenäosusega mõni rakendus tekitab "wake lock" probleemi:
https://www.howtogeek.com/142654/find-out-which-apps-are-keeping-your-android-awake-with-wakelock-detector/

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2019 10:25:21 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Draqula kirjutas:
mikulaine kirjutas:
Kas kellelgi peale Pie peale minekut aku kasutus ei ole ebareaalselt suureks läinud? Mul Compact tõmbab 10% tunnis põhimõtteliselt ooteolekus. Isegi siis kui killisin enda appid ära kõik.


1-2 päeva peale uuendust võib igasugu anomaaliaid esineda, peale seda peaks süsteem olema suutnud ennast ära optimeerida ja võiks tavapärane elu normaalse kuluga jätkuda.

EDIT:
Aku osas. Minule näitas telefon aku seadete all, et 2 rakendust kulutavad taustal liiga palju ja pakkus võimalust nendel taustategevus keelata. Saab näha palju see akukulule mõju omab.
Üldiselt 9 puhul peaks käima taustal pidev kasutus-analüüs ning telefon aja jooksul õpib kasutaja mustrit tundma ning selle järgi protsessidega majandama.

Kas keegi on veel märganud järgmist probleemi?
Kui telefon on juhtme otsas (laadimas) siis aegajalt kipub protsess "Nutikas taustavalgus" vms kokku jooksma. Võib isegi paar-kolm korda järjest anda vastavat veateadet.
Ma pole aru saanud veel mis täpselt seda esile kutsub, peale selle, et juhtme otsas on telefon (XZ1).

Peale sundpeatamist ja restarti kadusid need teated ära. Aga aku jookseb ikkagi arusaamatult tihti tühjaks.


Akuga on mul nii ja naa. Samas on näha, et aja jooksul telefon raporteerib kulutavaid rakendusi ja nendel saab taustategevuse piirata.

See nutikas taustavalgustus crashis mul sundpeatamisest ja restartimisest hoolimata.
Nüüd kui läksin selle rakenduse seadete alla ja tühjendasin rakenduse mälu, see tundus, et lõpuks aitas - muidu loopis kogu aeg nii voodis kui autos veateadet, niipea kui voolukaabel järgi sai.


Rõõmustasin vara - ikka pillub "Nutikas taustavalgustus" on kokku jooksnud kui voolukaabel taga, harvemini kui varem, kuid siiski - probleem pole kadunud.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Saalmaa
HV vaatleja

liitunud: 24.11.2017




sõnum 23.01.2019 17:04:11 vasta tsitaadiga

Nii olen kõike proovinud.Kaks probleemi jäänud

1.wifi - lambist katkeb ja enam ei ühenda (erinevates võrkudes sama jama - restart ja siis toimib jälle)
Proovisin ka nii et lükkasin data välja ja wifi sisse (ööseks) ja hommikuks taas probleem lihtsalt ei connecti või ei leia enam võrku üldse.

2.Battery drain - kuskil 60% ümbruses hakkab lambist tyhjenema hirmsa hooga isegi kui telefoni ei puutu - kuigi osadel päevadel on asi nagu ok. hetkel seda siin kirjutama asudes oli 62% ja nüüd juba 50% (hetkel kasutan arvutit mitte xz1c).

Proovitud nii repaire kui factory reset kuna ei teinud uuendusi läbi arvuti siis puudub ka 8.0 et seda tagasi tuua - sellega probleeme polnud..

ps.repaire aitas nutika taustvalgustuse puhul - seda viga pole enam.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2019 17:07:42 vasta tsitaadiga

Hetkel üks XZ1 Pie testis ja käitub normaalselt.
Ka wifi ühendus normaalne, katkemist pole icon_rolleyes.gif
Nii 5GHz kui 2,4GHz wifi sagedused.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2019 17:25:22 vasta tsitaadiga

Saalmaa kirjutas:
Nii olen kõike proovinud.Kaks probleemi jäänud

1.wifi - lambist katkeb ja enam ei ühenda (erinevates võrkudes sama jama - restart ja siis toimib jälle)
Proovisin ka nii et lükkasin data välja ja wifi sisse (ööseks) ja hommikuks taas probleem lihtsalt ei connecti või ei leia enam võrku üldse.

2.Battery drain - kuskil 60% ümbruses hakkab lambist tyhjenema hirmsa hooga isegi kui telefoni ei puutu - kuigi osadel päevadel on asi nagu ok. hetkel seda siin kirjutama asudes oli 62% ja nüüd juba 50% (hetkel kasutan arvutit mitte xz1c).

Proovitud nii repaire kui factory reset kuna ei teinud uuendusi läbi arvuti siis puudub ka 8.0 et seda tagasi tuua - sellega probleeme polnud..

ps.repaire aitas nutika taustvalgustuse puhul - seda viga pole enam.


Repair jätab andmed alles?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Saalmaa
HV vaatleja

liitunud: 24.11.2017




sõnum 23.01.2019 23:18:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Repair jätab andmed alles?

EI kahjuks mitte.
Enam ei teinud restore ka mitte, alustasin täiesti uuelt lehelt..isegi sd kaardi vahetasin ära.
Aku probleemi elab üle aga wifi probleem on siga häiriv...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2019 10:01:15 vasta tsitaadiga

Saalmaa kirjutas:
tsitaat:

Repair jätab andmed alles?

EI kahjuks mitte.
Enam ei teinud restore ka mitte, alustasin täiesti uuelt lehelt..isegi sd kaardi vahetasin ära.
Aku probleemi elab üle aga wifi probleem on siga häiriv...


Tegin eile restore - ei jätnud tõesti andmeid alles, kuid selle kohta oli mitu suurt hoiatust, seega ok.
Eile õhtu jooksul kaabli otsas telefoni uuesti sättides igaljuhul ei loopinud enam nutika taustavalgustuse viga.
Wifi probleemi pole mul olnud, ei enne repairi ega peale repairi.
Tavaline XZ1 kasutusel.
Kas võib olla compacti teema?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2019 11:01:22 vasta tsitaadiga

Ei, tavaline XZ1 kaotas ka aegaajalt wifi ära. Aga see oli android 8.0 viga , mitte otseselt XZ1 viga. 9.0-ga pole esinenud.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2019 15:02:09 vasta tsitaadiga

Peale repairi tundub muidu elu ilus, aga:
- mTasku ei kuva enam rakendust avades NFC märget all servas - varem oli vasakul "Ava QR-skänner" ja paremal "NFC ootel vms", nüüd ainult üks suur servast servani "Ava QR-skänner" nupp.
Telefonis NFC aktiveeritud ja töötab - näiteks ühiskaarti hakkab vägisi lugema kui rahakoti vastu satub.

Kuidas teil mTasku välja näeb?
Poes pole veel jõudnud käia, et proovida kas reaalselt toimib või mitte NFC mTasku märgise peal.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Xperia XZ1 ja XZ1 Compact teema mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.