Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 01:17:23 vasta tsitaadiga

Ja ringiga alguses tagasi. icon_biggrin.gif
OK, jätkake thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.01.2019 01:36:52 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Ma ka ei taha, et bensiiniõgardite tõttu planeet hukka saaks, kõik soovid ei ole määratud täituma icon_cool.gif
See rong on vist ammu läinud, see kogus co2 ja mikroplastikut mis ookeani jõuab muudab selle varsti solgivanniks. Autodega pole siin suurt päästa, selleks peaks jõuliselt mõne kümnendiga 90% nafta tarbimist vähendama vms.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 02:32:47 vasta tsitaadiga

Tanel, a) sa ei oska näha, miks võiks olla mõistlik soodustada puhtamale tehnoloogiale üleminekut? arengupidur olla.. nomaeitea.
b) kas ma pean kõik viited algusest lõpuni läbi lugema? loen teksti ja vajadusel viidet juurde.. polnud vajadust ega mõtet seda edasi lugeda - pidanuks? icon_biggrin.gif

Mida sa siis lõppkokkuvõttes öelda tahad? Saastkütusega sõitmise eest ei peaks aktsiisi maksma? See tasu ei võiks minna puhtamale energiale üle kolimiseks?

Mis põhjusel sa selle aktsiisi teema iga natukese aja tagant üles tõstatad?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 03:27:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:

miks võiks olla mõistlik soodustada puhtamale tehnoloogiale üleminekut?

tehnoloogiaareng (loodetavasti leiutatakse odavam, kuid samas tõhusam akutehnoloogia) ning eeldatavasti võiksid elektriautod odavamaks minna. Seejuures peaks laadimise taristut oluliselt parandama ja tihendama, sinna kulub palju raha.
Ära ei tohi unustada akude valmistamise keskkonnasõbralikkuse nõuet - praegu saastab selle tootmisahel ja akude utiliseerimine päris palju.
tsitaat:

pidanuks?

ok, eeldasin, et avasid viite ja lugesid läbi. Eeldamine aga teatavasti kõigi p*****keeramiste ema icon_biggrin.gif
tsitaat:

Saastkütusega sõitmise eest ei peaks aktsiisi maksma?

ma pole seda väitnud. Vastupidi, loe mis üleval kirjutasin
tsitaat:
Praegune olukord on suhteliselt optimaalne, kuid aktsiisi edasine tõstmine oleks hukatuslik, piirikaubandus Lätiga suureneks veelgi.


tsitaat:
Mis põhjusel sa selle aktsiisi teema iga natukese aja tagant üles tõstatad?

Sest see on kõige otsesem viis, kuidas inimesed seda oma rahakoti peal tunnevad. Edasine forsseerimine (Eesti suhtelise vaesuse tingimustes) oleks aga juba majandusele piduriks, kui inimeste ja kaupade liigutamine kalliks muutub.
Mine võta Kütusehindade teemas sõna ja tee ettepanek aktsiisi tõsta käsikäes automaksuga ja vaata, kuidas keskmine HV kasutajast autoomanik saadab su pimedasse kohta icon_smile.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.01.2019 09:38:54 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Mine võta Kütusehindade teemas sõna ja tee ettepanek aktsiisi tõsta käsikäes automaksuga ja vaata, kuidas keskmine HV kasutajast autoomanik saadab su pimedasse kohta icon_smile.gif

icon_lol.gif thumbs_up.gif

Tegelikult muutub nii diisel kui eriti bensuka teema puhtamaks. Bio-metaan on väga ok alternatiiv ka mitte vene karule raha anda.
diisliga on hetkel pigem see taaskäitluse osas max 10-15%, aga ka selle osa öko tegur on suurem kui elektriautode kasu.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 09.01.2019 09:54:30 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:

Tegelikult muutub nii diisel kui eriti bensuka teema puhtamaks. Bio-metaan on väga ok alternatiiv ka mitte vene karule raha anda.
diisliga on hetkel pigem see taaskäitluse osas max 10-15%, aga ka selle osa öko tegur on suurem kui elektriautode kasu.
Puhtamaks ehk lokaalses mõttes, aga suures pildis keskkonnamõju kasu/kahju hinnatakse biokütuste äri looduskeskkonda kahjustavaks.
Viimati sel teemal lugesin, hädaldati, et lääne agraar korporatsioonid ostavad kokku ja rendivad arengumaades suuri põllumassiive just intensiivse biokütusekultuuride kasvatamiseks. Mis on tulnud arengumaade toidukasvatuse põllupinna arvelt ja tekkinud põllumaa defitsiidi tõttu on intensiivistunud vihmametsade arvelt põllumaa tegemine - lühidalt, biokütuse teema on tupikteema.
Biokütuste teemat hakkavat veel mõjutama kliimamuutus, kus paljud senised põllumajanduslikud piirkonnad kõrbestuvad, tormide-orkaanide tihenemine lisavad ikaldumisriske.
Nüüd teadlased punnitavad vetikate teemat, kus enamus Maast on vee all, ja kui õnnestuks biokütuse kultuure kasvatada vees vetikate vormis, leevendaks see survet põllupinna defitsiidile ja säästaks vihmametsi.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 09:56:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nüüd teadlased punnitavad vetikate teemat, kus enamus Maast on vee all, ja kui õnnestuks biokütuse kultuure kasvatada vees vetikate vormis, leevendaks see survet põllupinna defitsiidile ja säästaks vihmametsi.

thumbs_up.gif
Paar aastat tagasi mingis dokis näitas, et see on suht ainus tõsiseltvõetav ja keskkonnasäästlik alternatiiv.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.01.2019 11:11:02 vasta tsitaadiga

Meie oludes pole seda põllumaade valekasutust karta.
Kõik teevad seda lisandväärtusena. Ok hetkel veel suuresti "ehitusraha" saamiseks ja direktiivi täitmiseks.

Põllumajandus pole ilmselt poolel teel vs. metsandus.
Just debiilsed dotatsioonid EL vanades riikides ei lase ausal alusel asjadel liikuda.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 11:31:33 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Ma ka ei taha, et bensiiniõgardite tõttu planeet hukka saaks, kõik soovid ei ole määratud täituma icon_cool.gif


Õnneks on sellise mõtlemisega inimesed vähemuses.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 11:57:51 vasta tsitaadiga

See hulk energiat mis kulub naftast diisli ja bensiini kattesaamiseks on meeletu (eelnevalt USA näide väljatoodud, 11% USA tööstussektori saastest tuleb rafineerimisest https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10013544#10013544 ) , lisaks logistika tooraine ja lõpptoote liigutamiseks (lisakulu ning -saaste), lisaks selle põletamisest liikumiseks lõpptarbija juures tulenev saaste. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10014389#10014389

Elektriautode puhul on kasvõi kivisöe näitel tooraine tootmisjaama kõrval maasees. Isegi puhtalt kivisütt põletavast tootmisjaamast pärit elektrist laetud Hiina elektriautod on 25% keskmisest vähemsaastavad kui sisepõlemismootoriga autod.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 12:10:28 vasta tsitaadiga

Tanel, 1) Keskkonnaaspekt huvitab sind vaid EV'de negatiivse mõju osas? Keskkonnasõbralikkusele tuleb kindlasti tähelepanu pöörata, ent samal ajal ka teadvustada, et EV'd on JUBA paremad kui ICE'd, seega tuleks neid toetada-eelistada juba seepärast.
2) Mille alusel eeldasid, st. miks ma peaksin kõik mulle antavad viited täispikkuses läbi lugema?
3) Ok, aktsiisi on õige maksta, ent mis argumentatsiooniga (objektiivne ja emotsioonitu kaalutlus, mitte subjektiivne ja emotsioonil põhinev "ma ei taha") pole õige maksta aktsiisi ka siis kui automaks lisandub? või, mille alusel peaks ICE'd olema vabastatud emmast-kummast maksust?
4) Mis sa arvad, mis suurusjärku võiks automaks jääda kõikide masinate puhul?
Keskmise kodaniku emotsioonid mind primaarselt (hetkel üldse mitte, pole oluline) ei huvita, nendega tuleb tegeleda protsessi käigus, algselt on oluline sisu. Isegi kui üldise vastuseisu tõttu ei saa midagi ära teha lõpuks, siis saab jõuda aruteluga sinna, kus on selge, kuidas ja mida tegema peaks. See on olulisim.

Magic, Dieselgate'ist oled kuulnud? Diisel ja puhas? Hell no, isegi uuematel masinatel tuleb sumpsist korralikku vähki välja ja see on see osa, mis on ninaga tajutav. Arvestada tuleb lisaks sumpsist väljuvale ka kogu hooldusosaga ja sealt edasi minna vaatama seda, kust see diisel (ja muud kütused) tulevad, jne. See on räige fossiilide põletamise masinavärk.
Lisaks võiks mõelda, et see praegune ja vanem normaalsus ei peaks olema normaalsus, me ei ela 1800. aastatel või isegi 1900. enam.

Biokütuste osas tuleb mõelda globaalselt, mitte meie lombi tasandil ja tõsi ta on, tehakse seda, sest toetatakse. Samas on meilgi nälgijaid ja koolid-lasteaiadki ei saa kohalikku tooret lubada, jne. See ei ole õige.

H_K, tõsi ta on. Lisaks on söögi põletamisel (või söögi asemel põletatava kasvatamisel) otsene mõju ka söögi hindadele, ehk Aafrikas saavad inimesed kahe eine asemel ühe lubada omale, nt.
Olukorras, kus ülemaailmselt on inimesed näljas, ei ole okei sööki põletada. Kütusteks tuleks kasutada ikka jääke jm. - ruumi on selleks tegelikult kõvasti.
Ka see vetikate teema on okei, ent tuleks selgelt kohe alguses uurida, mis piirini see ok on, jne.

anubis, thumbs_up.gif. Jõuame jälle ringiga algusesse, et ükskõik, mida arvestada ei tahaks, on EV juba praegu ICE'le hea asendaja ja üleminekut-parendust tuleb soodustada.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 12:24:23 vasta tsitaadiga

Mis EV sul praegu parem on kui ice? Ära nüüd üle pinguta. Normaalne EV on kallis, ehk tesla model s ja x, isegi need pole nii mugavad ja lux kui ice masinad. Suure mahutavusega(nt universaal, maastur), nelikut ja veidi kõrgemat ei pakuta ju. Ainult punnid on odavamate seas.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 12:38:50 vasta tsitaadiga

"Milleks mulle auto? Kütust kuskilt apteegist ei saa ja mudas jääb kohe kinni.." <- oli üsna levinud seisukoht hobuseomanikel eelmise sajandi alul. (info: bensiini müüdi algselt apteegist)

(ja hobustega sõidetakse ikka, jätkuvalt, ärge muretsege)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 12:43:51 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, ei räägi tarbimiskogemusest, vaid endiselt sellest, kuidas maksude, soodustuste jm. osas käituda võiks.
Sõidukvaliteedi osas on veel natukene minna, jah - see oleneb ka eelnevast.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 09.01.2019 12:45:03 vasta tsitaadiga

Globaalses vaates on probleem veel tõsisem, kui meile võib tunduda, et autod lähevad aina paremaks, vähem saastavamaks, siis autostumise kasv nullib ära ja tegelikkuss autodest lähtuv keskkonna saaste suureneb. Enamus kunagisi arengumaid, kus kulgeti omal jalal, eesli, jalgratta või rolleriga on suure rahvaarvuga riigid mis täna ja homme tormiliselt autostuvad. Ja kasvõi meie enda näide, kus Eestis on samuti kümnendiga autode arv 2.5 kordistus, lisa juurde ülejäänud ida blokk, ka Venemaa, kus samuti autodedefitsiidist rääkida ei saa.
Seda autostumist omakorda toetab kliimasoojenemine, kus jäiste alade taandumine on võimalikuks teinud võtta kasutusele uued rikkalikud nafta-gaasi leiukohad - omamoodi paradoksaalne olukord, kus autode saaste omab vähemalt osalist süüd kliimamuutuses ja samas kliimamuutus teeb võimalikuks saastavate autotehnoloogia jätkumise ja tormilise suurenemise icon_smile.gif
30 aastat tagasi koolipinki nühkides jäi meelde õõvastavad ennustused, kus 50 aasta pärast pidavat nafta otsa lõppema - täna ei räägi keegi nafta lõppemisest, endiselt on mureks ületootmine ja kartell peab kunstlikult nafta hinda mõistlikult kõrgel tasemel hoidma.

Nafta tootmisel on ka otsesed riskid, mida samuti ei saa eirata, näiteks ühe naftapuurtorni õnnetus võib põhjustada pea poolel maakeral tunda andva reostuse. Sama riski kannavad ka naftat transportivad supertankerid, mille avarii-õnnetusega ei suudetaks toime tulla.
Isegi meil siin Läänemerel ja Soome lahel hinnatakse tankeriõnnetuse riski reaalseks, kus küsimus ei ole kas juhtub, vaid millal juhtub. Sealjuures see "millal" on veel omakorda tähenduslik, kui tankeriõnnetus peaks juhtuma jäiste veeoludega, siis täna puudub tehnoloogia, mis võimaldaks jää oludega vees reostust lokaliseerida, koguda või mistahes viisil jää all, peal, jääsupis ohjata.
Juba see, suurenev autostumine, mis nõuab uusi naftapuurtorne aina keerulisematesse oludesse (sügavamal meres), mis omakorda nõuab naftatranspordi suurenemist, kannab otseseid keskkonnariske, mida sisepõlemismootorite kasutamine kaasa toob.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 12:56:08 vasta tsitaadiga

Jah, ent vaadates kaht asja kõrvuti: ICE peal jätkamine ja EV peale liikumine, on asi siiski kõvasti parem + tegelikult tuleks vaadata EV teemat ka kui energiarevolutsiooni = me peaksime tervikuna kolima paremate energiaallikate peale.
Aga transpordisektoris probleeme jagub, jah ning nõus jutuga. OPEC'i osas olen alati arvanud, et see peaks illegaalne olema.

Üldiselt võiks igaüks aru saada sellest, et ICE pealt ära kolimine on vaid positiivne. Nišitarbimine jääb ikka alles, lihtsalt üldmassina ei ole mõistlik fossiili põletada.
Jääks see muna-kana tasandi arutelu ära, mis paljuski Elektriautode teema Elektriautod vs. X,Y,Z teemaks teeb, tihti EV vs. ICE teemaks. Jutt enamasti sama icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 13:13:22 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
"Milleks mulle auto? Kütust kuskilt apteegist ei saa ja mudas jääb kohe kinni.." <- oli üsna levinud seisukoht hobuseomanikel eelmise sajandi alul. (info: bensiini müüdi algselt apteegist)

(ja hobustega sõidetakse ikka, jätkuvalt, ärge muretsege)

Täiesti erinevaid asju võrdled ju? Kõik ei ela sul 24/7 mustamäe paneelikas. Maal pole absul midagi teha odavamge praeguste elektriautodega. Käru ei saa vist isegi taha panna?
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 13:24:50 vasta tsitaadiga

Ka sellest teemast on palju räägitud ja see on omakorda põhjuseks, miks peaks soodustama EV'de kasutuselevõttu-massidesse minekut.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 13:30:38 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
anubis kirjutas:
"Milleks mulle auto? Kütust kuskilt apteegist ei saa ja mudas jääb kohe kinni.." <- oli üsna levinud seisukoht hobuseomanikel eelmise sajandi alul. (info: bensiini müüdi algselt apteegist)

(ja hobustega sõidetakse ikka, jätkuvalt, ärge muretsege)

Täiesti erinevaid asju võrdled ju? Kõik ei ela sul 24/7 mustamäe paneelikas. Maal pole absul midagi teha odavamge praeguste elektriautodega. Käru ei saa vist isegi taha panna?


Minumeelest sõidetakse maal päris palju igasuguste diisel ja bensumootoriga esiveoliste sedaanidega. Alati on sõidetud.
Kõik on hakkama saanud.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SideWinder
HV kasutaja
SideWinder

liitunud: 14.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 14:01:58 vasta tsitaadiga

Arktilise igikeltsa sulamine globaalse soojenemise tulemusena, vastupidi häirib tugevalt Venamaal naftatööstust, kuna muidu jäätunud pinnas sulab ning muudab sellel liiklemise raskendatuks ning kohati võimatuks. Täpsemalt on sellekohast juttu ning viiteid Militaar.net foorumi Venamaa majanduse teemas.
H_K kirjutas:
Globaalses vaates on probleem veel tõsisem, kui meile võib tunduda, et autod lähevad aina paremaks, vähem saastavamaks, siis autostumise kasv nullib ära ja tegelikkuss autodest lähtuv keskkonna saaste suureneb. Enamus kunagisi arengumaid, kus kulgeti omal jalal, eesli, jalgratta või rolleriga on suure rahvaarvuga riigid mis täna ja homme tormiliselt autostuvad. Ja kasvõi meie enda näide, kus Eestis on samuti kümnendiga autode arv 2.5 kordistus, lisa juurde ülejäänud ida blokk, ka Venemaa, kus samuti autodedefitsiidist rääkida ei saa.
Seda autostumist omakorda toetab kliimasoojenemine, kus jäiste alade taandumine on võimalikuks teinud võtta kasutusele uued rikkalikud nafta-gaasi leiukohad - omamoodi paradoksaalne olukord, kus autode saaste omab vähemalt osalist süüd kliimamuutuses ja samas kliimamuutus teeb võimalikuks saastavate autotehnoloogia jätkumise ja tormilise suurenemise icon_smile.gif
30 aastat tagasi koolipinki nühkides jäi meelde õõvastavad ennustused, kus 50 aasta pärast pidavat nafta otsa lõppema - täna ei räägi keegi nafta lõppemisest, endiselt on mureks ületootmine ja kartell peab kunstlikult nafta hinda mõistlikult kõrgel tasemel hoidma.

Nafta tootmisel on ka otsesed riskid, mida samuti ei saa eirata, näiteks ühe naftapuurtorni õnnetus võib põhjustada pea poolel maakeral tunda andva reostuse. Sama riski kannavad ka naftat transportivad supertankerid, mille avarii-õnnetusega ei suudetaks toime tulla.
Isegi meil siin Läänemerel ja Soome lahel hinnatakse tankeriõnnetuse riski reaalseks, kus küsimus ei ole kas juhtub, vaid millal juhtub. Sealjuures see "millal" on veel omakorda tähenduslik, kui tankeriõnnetus peaks juhtuma jäiste veeoludega, siis täna puudub tehnoloogia, mis võimaldaks jää oludega vees reostust lokaliseerida, koguda või mistahes viisil jää all, peal, jääsupis ohjata.
Juba see, suurenev autostumine, mis nõuab uusi naftapuurtorne aina keerulisematesse oludesse (sügavamal meres), mis omakorda nõuab naftatranspordi suurenemist, kannab otseseid keskkonnariske, mida sisepõlemismootorite kasutamine kaasa toob.

_________________
Võib elu palju pakkuda, kui suudad p***et lakkuda!!! (R. Raigna)
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 16:35:54 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
anubis kirjutas:
"Milleks mulle auto? Kütust kuskilt apteegist ei saa ja mudas jääb kohe kinni.." <- oli üsna levinud seisukoht hobuseomanikel eelmise sajandi alul. (info: bensiini müüdi algselt apteegist)

(ja hobustega sõidetakse ikka, jätkuvalt, ärge muretsege)

Täiesti erinevaid asju võrdled ju? Kõik ei ela sul 24/7 mustamäe paneelikas. Maal pole absul midagi teha odavamge praeguste elektriautodega. Käru ei saa vist isegi taha panna?


Minumeelest sõidetakse maal päris palju igasuguste diisel ja bensumootoriga esiveoliste sedaanidega. Alati on sõidetud.
Kõik on hakkama saanud.


Ja siis vaatad kuidas tiksuvad lumes kinni. Vaata nüüd neid inimesi, on neid kes omavadki vanu autosi ja ei suuda elus uut elektriautot osta endale.
Käru ei saa isegi taha panna. Erinevad hinnaklassid ju, enamus ei saa lubadagi nii kalleid masinaid nagu elektriautod on.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 16:42:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mille alusel eeldasid, st. miks ma peaksin kõik mulle antavad viited täispikkuses läbi lugema?

loe mu vastus lõpuni ka, kus "rahvatarkus" kirjas icon_biggrin.gif
tsitaat:
Eeldamine aga teatavasti kõigi p*****keeramiste ema

Juhtumisi on mul olnud ka kogemusi MILF-ide, ehk emadega, nii et icon_lol.gif icon_razz1.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 16:45:22 vasta tsitaadiga

Su jutust jääb mulje, justkui et ilma tõstetud maasturit omamata elu maal seisab.

Ma väidan, et see on väär.

Elektriauto sobib järelkäru vedamiseks isegi paremini kui ICE mootorit omav. Lihtsalt hetkel müügilolevad isendid on suunatud pigem linnaautodeks ja ma ausalt ei näe linnas enamikel autodel kärukonksu.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 09.01.2019 16:54:05 vasta tsitaadiga

https://www.accelerista.com/soiduauto/elektriauto/mitu-elektriautot-2018/
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 17:05:00 vasta tsitaadiga

Kuidas näeks praktikas välja kui elektrikad on enamuses ja toimub mingi padaorg, kui tee vaba siis tuleb suur tankurauto ja hakkab särtsu jagama või tõstetakse kraanaga neljakaupa pika treileri peale?

Versioon ise oled loll kui aku tühjaks sai ei sobi.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 17:07:09 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
https://www.accelerista.com/soiduauto/elektriauto/mitu-elektriautot-2018/
Minuarust peaks ka vähemalt üks BMW i8 olema aga seal tabelis nagu ei ole.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 17:14:35 vasta tsitaadiga

A) Võetakse sleppi nagu ICE mootoriga
B) Pannakse treilerile nagu ICE mootoriga
C) Kui piisavalt palju elektriautosid teedel siis tõenäoliselt tulevad ka vastavat laadijavõimekust omavad abiautod juhtudeks kus A ja B ei ole võimalik.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 17:54:35 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Ja siis vaatad kuidas tiksuvad lumes kinni. Vaata nüüd neid inimesi, on neid kes omavadki vanu autosi ja ei suuda elus uut elektriautot osta endale.
Käru ei saa isegi taha panna. Erinevad hinnaklassid ju, enamus ei saa lubadagi nii kalleid masinaid nagu elektriautod on.


Mis sa arvad kui palju on maal tavaliste sedaanidega inimesi vs. 4x4, kärukonksud, kõrgemad, kastikad, jne.?
Kas sa arvad, et elektriautod jäävad igavesti nii kalliks?
Point on selles, et su äärmuslikud pessimisminoodid on õhus seisvad kaardimajad.

Tanel, eks kui eeldada nii, et iseendalgi pole eeldamise suhtes mingisugust argumentatsiooni, siis on see tõesti fail. Tasub eeldada ikka millegi alusel, mõttetöö nt.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 18:56:31 vasta tsitaadiga

Lisaks, diiselmootoriga autod on suht 1-1 samas seisus mis elektrimootoriga. Kui paak tühjaks sõidetud siis pealekallamisest pole kasu.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 19:07:33 vasta tsitaadiga

Ma vanakool, pole autot olnud mis pealekallamisega käima ei lähe. Diislid põhiliselt.

rmc, mitte äärmuslik pessimism vaid reality check.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 19:28:02 vasta tsitaadiga

Tundub, et "opositsiooni" meelestatud postitajad kõik ignoreerivad räigelt üht väga lihtsat infojuppi, mille üle "mölisemine" kuulub lapiku maa fanattide kategooriasse.

On jummala po**ui kas teile meeldib või ei meeldi, mis tunded teil koljude vahel tekivad ja mida kõhud räägivad....
kui meie, miljardid inimahvid, ei lõpeta LÄHIAJAL (paarkümmend aastat) dinosauruste põletamise (sinna alla kuulub
kogu maakera süsinikuvara, mis ei ole praeguses süsinikutsüklis kasutuses, nagu nafta, kivisüsi, põlevkivi vms)
siis me keerame planeedi totaalselt p*rse. Isegi kui lõpetame aastal 2019, puhta nahaga kohe üldse enam ei pääse, see on ka kindel.

Miks siis isegi mõelda pikemalt selliste asjade üle nagu
a) kas meie siin Eestis peame midagi tegema, kui me oleme alla 1% probleemist
b) kas mitte alguses ei tuleks elektrit puhtalt toota ja siis tegeleda autodega
c) kas ikka tuleks soodustada puhtamaid autosid ja karistada räpasemaid, ma ei taha et mind karistatakse/aidatakse
d) kas ma ikka pean kaaluma igavat elektrikat, mulle 4x4 konksuga maastur meeldib/sobib rohkem
e) kas mitte ei peaks tegema parema laadimisvõrgustiku ja siis mõtlema elektriautodele

"First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win."
Üsna häbi oleks praegu olla niivõrd maha jäänud tegelinski, kes ikka veel naerab elektriautode või reostuse üle (mõni parameeter vms)
Hakake juba võitlema, jõuame lõpusirgele kiiremini..


Renka, elektriautode pardale ei tangita muid energiavorme (peale elektri), mis on võimelised sõidukit edasi liigutama.
BMW i8'e pardale saab tankida bensiini. BMW i3 koos sisepõlemismootoriga ka ei ole elektriauto, vaid "laiendatud sõiduulatusega elektriauto",
mis on peaaegu elektriauto, sest mingit põhjust sellesse versiooni tankida ei ole. Võrreldes enamike teiste pistikhübriididega, kus vedelkütuse
mitte tankimine ei võimalda normaalset sõiduki kasutamist (mõnel ei tule piisavalt sooja, mõnel on märgatavalt vähem võimsust, enamikul on
sõiduulatus alla 50km ning ei ole võimalik kiireks laadimiseks).

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 20:06:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

On jummala po**ui kas teile meeldib või ei meeldi, mis tunded teil koljude vahel tekivad ja mida kõhud räägivad....
kui meie, miljardid inimahvid, ei lõpeta LÄHIAJAL (paarkümmend aastat) dinosauruste põletamise (sinna alla kuulub
kogu maakera süsinikuvara, mis ei ole praeguses süsinikutsüklis kasutuses, nagu nafta, kivisüsi, põlevkivi vms)
siis me keerame planeedi totaalselt p*rse. Isegi kui lõpetame aastal 2019, puhta nahaga kohe üldse enam ei pääse, see on ka kindel.

kaua sa jaurad, räägi seda hiinlastele ka kopp.gif
Aga ära tule normaalse eestlase elu pekki keerama topeltmaksustamisega.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 20:33:39 vasta tsitaadiga

See ei ole topeltmaksustamine. Probleemide otsimine sealt, kus neid ei ole. Ja muuhulgas juba mitmendat korda täpselt sama juraga elektriautode teema läbustamine.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 20:36:36 vasta tsitaadiga

Veits mustvalgeks läheb. Head on poolt ja pahad on vastu, mina olen hea ja kes pole minuga nõus on minu vastu. Igas arutelus on neli poolust mida on vaja kaaluda, ühe asja pros ja cons ja teise omad. Pole mõtet keskenduda ühe poole hea võrdlemist teise poole halbade külgedega, sellega on juba endale vastus ette antud ja mis sellega kokku ei lähe selles suhtes on kõrvad kurdid. Nii saab tõestada et ükskõik misasi on parem kui ükskõik mis teine asi.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 21:00:22 vasta tsitaadiga

elukaz, thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 21:42:52 vasta tsitaadiga

Elektriautod on head.

Energiat kasutavad efektiivsemalt kui ICE mootorid ja on vaiksemad. Väiksemad püsikulud tarbijale ja vähem saastet kasutuskohtades.
Võimaldavad mitte-naftariikidel olla energeetiliselt sõltumatud igasugustest rahvusvahelistest kartellidest mis võivad suvalisel hetkel hinge kinni pigistada vastavalt oma kokkulepetele.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 22:01:15 vasta tsitaadiga

Just, elektriautode plussid võrreldes naftaautode miinustega. Kõik õige aga mitte hole story. Biokütus on ka selle lähenemisega parem.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 22:23:46 vasta tsitaadiga

Biokütus on sadul sea seljas. Ei ole jätkusuutlik.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 22:25:19 vasta tsitaadiga

elukaz, reality checkist on asi kaugel kui tuuakse lambipõhjendusi, et asja materdada, suutmata ise paar sammu edasi mõelda selleni, et lahendused on tegelikult juba olemas või on paljud asjad üldse non-issued.
Selle kahe poole osas, ma ei saa eriti hästi aru.. siin ei ole sinisilmseid ja üle võlli positiivsusega EV'ndust üle külvajaid. Kõik tunduvad teadvustavat riske ja ohtusid, raskuseid, ent näevad, et need on ületatavad ja väärt ning alternatiiv (ICE) on veel hullem.
Taaskord on "head" sisulise argumentatsiooni juures ja "halvad" lahmivad emotsionaalselt ning teema on läbu.

Too siis ehk EV'nduse teine pool ise siia tasakaaluks? See kõik on väga okei, ent millegipärast tuuakse siia läbimõtlemata ja lahmivaid argumente, mis esimeste vastuargumentide peale tegelikult ära langevad ning edasine meenutab juba usukuulutamist, pigem. Võideldakse ketserite vastu, vms.

Tanel, su jutt hiinlastele rääkimisest jne. on lühinägelik. Jah, planeet on üks ja ühenduses, ent ka lokaalselt on probleeme piisavalt ning tegelikult loeb iga panus (nii üldmõjus kui ka tehnoloogiate juurutamises, väljatöötamises, jne.). Lõpeta ära palun see "meil pole mõtet midagi teha, me nii väikesed" jutt. See on ignorantne.
Topeltmaksustamise jutu võiksid ka ära lõpetama. See ei ole topeltmaksustamine, sest maksustatakse erinevaid asju.. üks asi on maksta auto omamise või teede kasutamise eest tasu, teine asi on maksta oma valitud kütuse eest aktsiisi, sest see kütus on tugeva negatiivse mõjuga maailmale (tegelikult mitte vaid see kütus, vaid seda kütust põletavad autod tervikuna tarbivad fossiilset materjali pea igal sammul).

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 22:34:17 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Biokütus on sadul sea seljas. Ei ole jätkusuutlik.


Kuidas on kogu maailma autopargile akude tootmine, jätkusuutlik?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 22:43:18 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
anubis kirjutas:
Biokütus on sadul sea seljas. Ei ole jätkusuutlik.


Kuidas on kogu maailma autopargile akude tootmine, jätkusuutlik?

Mina usun et jah. Sest see aeg millal kogu maailma autopark akudel sõitma hakkab, on umbes 100a.
Ja lisaks on alati võimalus, et selle 100a. sees leitakse veel mooduseid, kuidas töö või transpordivahendeid liikuma panna.

Sisepõlemismootor leiutati üle 100a. tagasi, aga endiselt on maailmas piirkondi, kus kasutatakse endiselt loomi töö ja transpordi vahendina.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 22:52:38 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
anubis kirjutas:
Biokütus on sadul sea seljas. Ei ole jätkusuutlik.


Kuidas on kogu maailma autopargile akude tootmine, jätkusuutlik?


Arvestades, et akutehnoloogia areneb hüpetega ning akupakid on väga pika elueaga ja suhteliselt täismahus ümbertöödeldavad - tootjad ise on huvitatud nende kokkuostmisest peale elutsüklit - siis jah.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 23:07:42 vasta tsitaadiga

Arvestades kuivõrd suure suutäiega tegemist on, ei võtaks seda loomuliku eeldusena.

Kes viitsiks arvutada võttes tänase nafta päevatoodangu ja see ümber lüüa kWh-desse ja kui palju oleks selle taasesitamiseks akusid vaja võrreldes sellega mis juba olemas on.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 23:12:17 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
elukaz kirjutas:
anubis kirjutas:
Biokütus on sadul sea seljas. Ei ole jätkusuutlik.


Kuidas on kogu maailma autopargile akude tootmine, jätkusuutlik?


Arvestades, et akutehnoloogia areneb hüpetega ning akupakid on väga pika elueaga ja suhteliselt täismahus ümbertöödeldavad - tootjad ise on huvitatud nende kokkuostmisest peale elutsüklit - siis jah.

Keegi ei töötle neid akusid sul kohe ümber. Tehakse uus ja vana rändab kuhugi veel energiat salvestama, kus ruumi puudust pole. Ehk siis autol kasutu aku on veel tükk aega mujal kasulik.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2019 00:47:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

su jutt hiinlastele rääkimisest jne. on lühinägelik. Jah, planeet on üks ja ühenduses, ent ka lokaalselt on probleeme piisavalt ning tegelikult loeb iga panus (nii üldmõjus kui ka tehnoloogiate juurutamises, väljatöötamises, jne.). Lõpeta ära palun see "meil pole mõtet midagi teha, me nii väikesed" jutt. See on ignorantne.

ei lõpeta thumbs_up.gif
Ja sina ei adu jällegi suurusjäke, miljard vs miljon - 1000 kordne vahe.
Jään enda juurde, et kuniks hiinlased jätkavad saastamist (või koguni selle suurendamist, söeelektrijaamu juurde ehitades), oleme endiselt kirbusitt.
Võitlen autoomanike maksukoormuse tõstmise ja Eesti konkurentsivõime tapmise vastu edaspidigi icon_wink.gif
Ma ei ole elektriautode vastane, aga selline rohelistepoolne vägisi forsseerimine, et paneme kõik kinni või maksustame ICE mehed surnuks, on ajuvaba ja jään oma seisukoha juurde.
Omapoolsed lahendused olen eelnevalt juba kirja pannud. thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
smurfer
HV Guru
smurfer

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2019 00:53:21 vasta tsitaadiga

Tanel, ma ei tea, kui tõene see wiki info on, aga tundub, et sa teed khiinale veits liiga - meie pilusilmsed sõbrad on palju kiirema tempoga EV'd omaks võtmas, kui muu maailm... ehk pooled kogu maailma EV'dest 2018 aastal (kaasaarvatud rasketehnika) icon_rolleyes.gif

Ahjaa, viide ka: https://en.wikipedia.org/wiki/Electric_car_use_by_country icon_lol.gif


viimati muutis smurfer 10.01.2019 00:54:24, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2019 00:53:39 vasta tsitaadiga

ICE meeste surnuks maksustamisest räägib siin ainult üks inimene icon_wink.gif
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2019 01:04:50 vasta tsitaadiga

smurfer, jah, võtavad kiire tempoga EV'd omaks küll (olen isegi Hiinas Hainani saarel käinud ja näinud palju erinevaid elektrikaid), aga mis sellest suures plaanis tolku on, kui elektri saamiseks kasutatakse söeelektrijaama elektrit ja ehitatakse neid jaamu koguni juurde? Vaata allolevat infot:
Tanel kirjutas:
Päris "räpane" on kõik see veel

The surprising truth behind the world's electric cars
https://www.weforum.org/agenda/2018/03/electric-cars-are-still-coal-powered



tsitaat:
China’s coal consumption intensifies

While China is among the nations working to curb the production of fossil fuel-powered vehicles, its appetite for coal has intensified in recent years, from a global share of 13.6% in the early 1970s to 44.5% in 2016.


Nii et meie hiirepuuks jääb edaspidigi hiirepuuksuks.


sakinaga, tõepoolest, mina see võin ainuke olla, aga siinsete osade roheliste kasutajate postitustest ja meelsusest on näha, kuhu suunas nad mõtlevad, mõtlemata tagajärgedele icon_wink.gif
Ja empiirilistele andmetele tuginedes, mu sisetunnetus ei valeta ja on paljude asjade suhtes õigeks osutunud. See oli lihtsalt taustinfoks ja ma ei pea sellega midagi tõestama.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
smurfer
HV Guru
smurfer

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2019 01:14:00 vasta tsitaadiga

Tanel, ma näen seal siiski progressi tunnuseid, vaatamata "räpasele elektrile", kuna mingi siin välja toodud arvamuse kohaselt on isegi "räpase kivisöe elektri" kilomeetri kohta jäetav jalajälg ICE kilomeetri saaste omast väikesem ja seda räpast elektrit saab tulevikus toota muude vahenditega, kui täna. Aga lükata EV arendamist veel edasi väitega, et "räpane elekter" saastab ju ka ja enne ei ole nõus, kui minu jaoks piisavalt puhas elekter juhtmest tuleb/efektiivsed akud leiutatud on jne, on veits lapsik.
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2019 01:17:34 vasta tsitaadiga

Üldiselt ma mõistan Hiinat. Neil pole ju naftat, aga kivisütt on nii et aitab kuratteab kui kauaks.
Hiinlased pole lollid. Naftaraha läheb riigist välja, kivisöeraha jääb riiki. Saaste on kõrge linnades, mujal mitte eriti. Pealegi tuleb tuul, ja viib ka saaste teise riiki. Hiinlased on suht egokad (ja tegelt mitte ainult hiinlased).
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.