|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
30.12.2018 03:26:58
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| 8GB juba saab mul täis kohati. Kaugel see 11GB enam on. |
Mida sa seal mängid ja mis resol, et 8GB väheks jääb?  |
väheks mitte, aga ligilähedale, kirjeldab ta oma kogemust quake'iga mõned postid üleval
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
30.12.2018 11:21:36
|
|
|
Kvaak C on mäng millel mälulekke probleemid ja üleüldse igast veidrad nõudlused niiet pole parim näide.
Reaalsuses on väga vähe mänge mis kasutavad palju vram'i - isegi 4K peal näeb 6+GB kasutust harva. Lisaks tuleb vram kasutust vaadates saada aru, et see kuipalju mälu kasutatakse ja see kuipalju kriitiliselt vaja on, et ei tekiks perf hitti on kaks väga iseasja. Mõni mäng võib mitu GB tekstuure cachida a'la SoW millega õnnestub 4K ultra seadetel 9+GB kasutusse saada aga samas ei jookse asi 6GB kaardiga kehvemini.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
30.12.2018 12:11:20
|
|
|
Oli ju kohe esimese 12GB VRAM Titani tulekuga kohe mäng mis selle 12GB ära sõi ja täiesti vanillana (COD BO3 vist ja sama oli AC Unitiga ja eks näiteid on veel).
Vabandage väga aga alla 6GB VRAMiga mid-range kaart aastal 2019 on lauslollus.
Nvidia teeb kõik selleks et jääke maksimaalselt müüa ja ei koti et tarbija pärast toodetega plindris. Tuleb uus mäng kus mälumaht või RT jõudlus näiteks probleemiks ja siis ei olegi muud kui osta uus kaart. Osta aastas kohe mitu uut kaarti ja harju ära kesk-klassi kaart maksab juba 400€ (cusom 6GB 2060 selgelt siin ka 400 alla maksma hakkavad).
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
viimati muutis Killhoven 30.12.2018 12:14:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
30.12.2018 12:14:21
|
|
|
Auron, Jep QC viimane uuendus tõstis nõudeid märgatavalt. Kas tehakse ka proper fix või jääbki nii on hetkel teadmata. Samas see illustreerib ka ühte pointi - bugid ja mälulekked. Võiks vaielda, et kasutajat ei huvita mis põhjusel mäng nii palju ressurssi võtab. Näiteks paljudel kellel 2GB või 4GB VRAM kaardid ja 8GB mälu on see hetkel mängitamatu. Alles 8GB VRAM ja 16GB mäluga saab enamvähem jooksma.
Precaching on teine teema. Jah mäng laeb asjad igaks juhuks mällu aga kasutaja ju ei tea ka see on precaching või mäng tõesti kasutab niipalju mälu. 99% inimesi ei oma teist sama seeria madalama VRAM kogusega kaarti millega siis testima hakata. Samas isegi kui keegi omab nt GTX 1060 ja GTX 1080, siis puhtalt core conf tõttu on 1060 jõudlus madalam niikuinii sõltumata sellest kas VRAM hulk piirab või mitte. Seega see on moot point imo, et tegu on lihtsalt precachinguga.
Viimati tegin ka Hitman 2 koos esimese osa missioonidega läbi ja nägin 13GB+ RAM kasutust. Jällegi ma ei tea kas precaching aga viimase aja trendid näitavad seda, et mängud kasutavad järjest rohkem resursse.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
30.12.2018 12:20:06
|
|
|
Ega siis ei jäägi muud üle, kui oma GTX1080 põlve peal pooleks lüüa ja RTX Titan osta, et üldse midagigi mängida saaks...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
30.12.2018 12:31:19
|
|
|
Kui soovid 4k mängida siis siuliselt on vaid uutest kartidest ainus variant 1,2k€ kaart.
Kui soovid 1440p mängida siis tuleb võtta alates 8GB VRAM et juba täna plindrisse ei satuks ehk sellise mängija kaardi hinnaklass algab pealt 500€ ja soovitavalt 700€
Kui mängid 1080p peal (valdav enamus) siis hinnaklass on 300-400€ vahel - päris julm koorimine sest selle raha eest saab terve pro konsooli näiteks ja see on aegunud raud aasta-paariga erinevalt konsoolist.
Et siis hoia kinni vanast Pascalist kuni see veel töötab ja looda Inteli ja AMD peale ja pea meeles konsooli maastik on alati avatud
(PS. mina näiteks ootan PS5 tulekut).
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
30.12.2018 12:31:40
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
| Kui soovid 4k mängida siis siuliselt on vaid uutest kartidest ainus variant 1,2k€ kaart. |
Ega müüd üle ei jää, plaanis siin 2450x1400 pealt 3840x1440 peale kolida...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
30.12.2018 12:51:54
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Killhoven kirjutas: |
| Kui soovid 4k mängida siis siuliselt on vaid uutest kartidest ainus variant 1,2k€ kaart. |
Ega müüd üle ei jää, plaanis siin 2450x1400 pealt 3840x1440 peale kolida...  |
2560x1440 ikka,sellist reso nagu 2450X1400 pole olemas
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
30.12.2018 12:52:26
|
|
|
| Gap kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| Killhoven kirjutas: |
| Kui soovid 4k mängida siis siuliselt on vaid uutest kartidest ainus variant 1,2k€ kaart. |
Ega müüd üle ei jää, plaanis siin 2450x1400 pealt 3840x1440 peale kolida...  |
2560x1440 ikka,sellist reso nagu 2450X1400 pole olemas  |
Ikka jah
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
30.12.2018 12:59:39
|
|
|
Midagi teemakohast kah. RTX 2060 siis tulekul. Väidetavalt kuulutatakse välja 7 Jaanuar ja lettidel 15 Jaanuar. Kasutab TU106 tuuma ja ühte 8pin power connectorit. Jõudlus on väidetavalt 1070Ti kandis enamasti.
MSRP on 349$ aga me kõik teame milline BS MSRP number viimasel ajal on olnud. RTX 2080 on küll jõudnud üsna lähedale (699$ MSRP, odavaim RTX 2080 HV's 709€). 2070 vastavalt 499$ ja 533€. Samas 2080 Ti on veel ikka 150€ üle oma 999$ müstilisest numbrist.
Seega garanteeritud, et 2060 tuleb 400€+ mis imo on liiga kallis selle jõudluse eest. Eks nad üritavad asja leevendada sellega, et BFV või Anthem antakse kaardiga kaasa.
Väidetavalt pidavat asi ka RT tegema BFV's mingil määral:
| tsitaat: |
Battlefield V: RT Off: 90 FPS
Battlefield V: RT On + DLSS Off: 65 FPS
Battlefield V: RT On + DLSS On: 88 FPS |
https://videocardz.com/79505/nvidia-geforce-rtx-2060-pricing-and-performance-leaked
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
30.12.2018 13:34:20
|
|
|
mis msrp-s bs on?
2080ti on lihtsalt... nii top-end, et seal see hind ei saagi normaliseeruda. kõige-kõigem ja midagi konkureerivat pole. 2080 hind ilmselt tasandus tänu 1080ti-le ja halvale pr-ile ära. 2070 oli msrp-ga saadaval. 2060 ilmselt saab samamoodi olema.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
30.12.2018 13:40:32
|
|
|
| Quake vennad peavad quadro rtx 8000 ostma, siis 48 giga vram hea varuga ja future proof
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
30.12.2018 15:10:54
|
|
|
| ot: |
heretic666, Naah ma ootan 96GB HBM2 varianti @ 1,2TB/s  |
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
31.12.2018 15:07:03
|
|
|
Kuskilt käis nagu läbi mingi teema, et Blac Ops III SP kasutas kuni 10gb Vram.
FF XV 4k peal ka kuskil 8.5gb.
Rainbow six 1440p + uhd texture pack ~7.9gb.
Shadow Of The Tomb Raider 4k peal ~~7.4gb
Pole siis kaugel kui rohkem mänge hakkab 4k peal 8gb piiri ületama. Arvatavasti juba järgmise generatsiooni ajaks.
Ja siis samas tulevad välja mingid 3gb kaardid.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
31.12.2018 15:14:15
|
|
|
Ole nüüd normaalne. Keegi mõistusega ei osta mingid midrange kaarti, et 4k resol loota mängida. Isegi mingi 2060 4K jaoks on ikka väga roosa unistus.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
31.12.2018 15:15:21
|
|
|
kasutamine ja vajadus on veidi erinevad asjad. seda eriti seal suurema kasutuse otsas.
pea kõik mängud peaks kasutama mälu nii, et mingi hulk on baasvajadus ja edasi on dünaamiline hulk, kust asju sisse-välja tõstetakse.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
31.12.2018 15:20:43
|
|
|
Ma vaatan ise 1440p vaatenurgast ja no lasin just AC Odyssey benchi uuesti ja VRAM kasutus oli seal ~5,7GB kandis. Läbi aasta kogemusest 2560x1440 peal ütleks et 8GB VRAM vedas välja küll aga 2019 puhul võiks hakata kiikama juba 11-12GB kaarte. Oh jah valik on väike..
E: londiste jutu juurde et jah kui palju ära kasutatakse ei ole otseselt näitaja kui palju vaja on, aga kardinaalseid vahesid siin pole ja no kulge - väga kallid kaardid ja hoia hinge kinni et sujuvus ei kaoks.
Veelokord - need alla 6GB mid-range kaardid on puhas vastutustundetus mis juhtub monopoolses seisundis kus Nvidia ei pea kartma kliendisuhete üle oma kliendivaenuliku praktikaga. Vähemalt Nvidia arvab nii ja eks tulevik näitab.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
31.12.2018 15:22:03
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
| Veelokord - need alla 6GB mid-range kaardid on puhas vastutustundetus mis juhtub monopoolses seisundis kus Nvidia ei pea kartma kliendisuhete üle oma kliendivaenuliku praktikaga. Vähemalt Nvidia arvab nii ja eks tulevik näitab. |
loll jutt. nvidia on midrange kaartidega kõike muud kui monopoolses seisundis.
siingi juba korduvalt räägitud rx570/580 on 4gb või isegi 8gb mäluga. 3/6 on nvidia õnnetu optimeerimislahendus. mitte, et ma aru saaks, miks/kellele need 3gb on.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
31.12.2018 15:50:05
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Killhoven kirjutas: |
| Veelokord - need alla 6GB mid-range kaardid on puhas vastutustundetus mis juhtub monopoolses seisundis kus Nvidia ei pea kartma kliendisuhete üle oma kliendivaenuliku praktikaga. Vähemalt Nvidia arvab nii ja eks tulevik näitab. |
loll jutt. nvidia on midrange kaartidega kõike muud kui monopoolses seisundis.
siingi juba korduvalt räägitud rx570/580 on 4gb või isegi 8gb mäluga. 3/6 on nvidia õnnetu optimeerimislahendus. mitte, et ma aru saaks, miks/kellele need 3gb on. |
https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam
Näitab et turg on 74%/15% Nvidia poole kaldu mängijate hulgas (natuke küsitav on selle info kvaliteet aga eks ta laias laastus sinna kanti jääb). Vaata "video cards description" sektsiooni kah. Ma ütleks Nvidial pole monopol mitte ainult mid-high ja kõrgemal vaid ka mid sektsioonis juba täna ja aasta pärast ei ole kahtlustki sest valdav enamus uuel aastal videokaardi ostjaid ju ostavad just Nvidia kuna nad kuulevad/loevad see on parim ja AMDead.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kuccu
HV kasutaja
liitunud: 11.09.2006
|
31.12.2018 19:05:04
|
|
|
Spoiler 
Väga häst tehtud näide, kuidas Nvidia marketing töötab ja inimesed lähevad reklaami ohvriks kuna ei süveneta.
AMD-l on seda väga raske murda isegi kui tal on konkurentsivõimelist kraami pakkuda
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
31.12.2018 19:49:40
|
|
|
Läheb reklaami ohvriks sest ei süveneta? Mitu aastat on nvidia juba ainuke valik kui vähegi perfi tahad, sest amd lihtsalt pole seal segmendis ühtegi kaarti. Kui 1080p ja 60hz taga ajad siis võib tõesti mõne amd kaardi poole ka vaadata.
Ja raske konkureerida kui on normaalne kaart? Väga vale jutt, vaata ryzeni edu.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
31.12.2018 20:03:03
|
|
|
Ära seleta nüüd ja mine osta vega 64, siis pole reklaami ohver. Gtx 1080 jõudlus 300W tarbivuse ja 600€ eest.
Lisaks saad 144hz 1440 freesync monitori kasutada mis võileivahinnaga ~550€ eest saad poest kätte.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
31.12.2018 20:41:37
|
|
|
V64 €600 eest ostsid kaevurid.
Praegu olen isiklikult viimase poole aasta sees ostnud V56 ja V64 hinnavahemikus €270-330, selles vahemikus on nad GTX1070-1070Ti-1080 igas mõttes konkurentsis.
Monitore mis 1080p75/1080p144/1080p240/1440p75 Freesync võimekust pakub leiab vahemikus €100-€220. Nvidial pole midagi vastu pakkuda.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
31.12.2018 23:16:04
|
|
|
Tundub, et need kes siin Vega64 maha teevad pole ise seda omanud.
Tunnistan, et out of the box on GTX1080 parem, kuid peale undervolti ja fan profiiliga mängimist on Vega64 enamikes mängudes kindlalt parem ning seda 220w juures.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
31.12.2018 23:30:34
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
Tundub, et need kes siin Vega64 maha teevad pole ise seda omanud.
Tunnistan, et out of the box on GTX1080 parem, kuid peale undervolti ja fan profiiliga mängimist on Vega64 enamikes mängudes kindlalt parem ning seda 220w juures. |
90% kasutajatest ei undevoldi ega tee shittagi kaardiga ja elektriarve on kõige väiksem mure
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
01.01.2019 01:46:17
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
Tundub, et need kes siin Vega64 maha teevad pole ise seda omanud.
Tunnistan, et out of the box on GTX1080 parem, kuid peale undervolti ja fan profiiliga mängimist on Vega64 enamikes mängudes kindlalt parem ning seda 220w juures. |
Tunnistan, et pole omanud Vega seeriat aga samamoodi saab GTX 1080 kellad tõsta 2050Mhz peale sõltuvalt kui hea isend sattunud on (enamus on kõik ühte auku) ja mälud ülekiirendada 11Gbps peale. Voolutarve tõuseb aga kuna volt on lukus, siis mitte tohutult ja canceldab Vega undervoldi eelised jällegi ära.
Muidugi on mänge kus AMD parem ja mängu kus Nvidia parem aga Vega probleem oli ja on see, et selleks ajaks kui see turule jõudis olid enamus inimesi ostnud juba endale Pascali kui nad just polnud diehard AMD fännid. Oleks Vega tulnud enamvähem 2016 keskel või isegi lõpus ja undervolt oleks kohe teemaks olnud, siis oleks seis olnud palju parem AMD jaoks. Aga nad jäid poolteist aastat hiljaks ja undervolt teema kerkis alles see aasta (2018) seoses mininguga esile. Vega probleem on ka see, et üritab olla jack of all trades ehk workstation ja gaming kaart aga tegelikult pole hea kummaski.
Samas eks ta ole oma aja toode kah arvestades AMD piiratud ressursse enne Ryzenit. Ajalugu on näidanud, et spetsiaalseks otstarbeks loodud kaart on alati parem (Maxwell, Pascal, Polaris) kui üks mis üritab teha kõike. Turing on siinkohal hea näide kuidas Nvidia samasse ämbrisse astus. Pmst on ju tegu Volta tweakiga. Nvidia lihtsalt üritas muidu kasutult seisvatele Tensor tuumadele rakendust leida mängudes ja sellest ka DLSS. RT lisati lihtsalt selleks, et why not kui konkurentsi kõrgemas otsas niikuinii pole. Ma ei usu eladeski, et Nvidia 10 aastat iga kord kui uus seeria arenduses oli vaatas kas saab RT lisada.
See on ka põhjus miks Turing on nii underwhelming. See üritab teha workstation rauaga gamingut umbes samamoodi nagu Vega aga hullemini. Kokkuvõttes on pool kiipi kasutu non-RT mängudes ja DLSS pole kasutusel isegi non-RT mängudes. Pure gaming kaardid on mulle alati meeldinud a'la Maxwell, Pascal ja Polaris.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
01.01.2019 01:59:28
|
|
|
No kusagilt peab alustama, kui oleks lihtsalt cuda corede pumpamisega jätkanud siis järgneva 10+ aasta jooksul poleks ray tracing in real time teemaks olnud.
Kuna konkurenti pole ka high end segmendis siis oli nvidial soodne võimalus alustada. Hinnad ka laes ja saadi pascali laojääke maha parseldada.
Kui oled “1 videokaart viieks aastaks” tarbija siis 20** seeria tuleks foldida.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
01.01.2019 02:12:59
|
|
|
heretic666, Ei ma olen täitsa nõus, et kuskilt peab alustama ja kümnete aastate lõikes on RT tulevik. Väidetavalt Hollywoodi animatsioonistuudiod tegid läbi sama arengu kuskil 2000-ndatel minnes rasteri pealt üle RT peale. Seal oli ja on muidugi see eelis, et superarvutid renderdavad ühte stseeni tunde või isegi päevi. Mängudes peab see juhtuma 16 millisekundi (60fps) või vähema (60+fps) jooksul märgatavalt odavamal ja nõrgemal raual mis on väga karm tingimus mida täita.
Mulle lihtsalt ei meeldi see, et meil ei eksisteeri 1180 Ti vms alternatiivi ja see, et Nvidia märgatavalt kiirustas selle launchiga. Nüüd on meil raud millest pool seisab enamus ajast jõude ja tugi reklaamitud featuuride tuleb kunagi tulevikus. Loodetavasti. Saab repurpose teha meemile Wait for Vega = Wait for RT
Kui nad oleks RT toonud turule Quadrodega põlvkond varem oleks see andnud mänguarendajatele aega RT implementeerida.
Eks Nvidia teab ka ise väga hästi, et kui nad oleks teinud 1180, siis väga vähesed oleks ostnud 2080. Samas nii suur kui Nvidia ka pole ei ole nad kaitstud läbikukkumise eest. Kui RT ikka aastaid ja aastaid ei realiseeru ja Nvidia järkab suurte monoliitsete kiipide vorpimist, siis see võib vabalt tagasilöögi anda kus ühel hetkel tarbijatel saab sellest jamast kõrini ja nõutakse tagasi pure raster kaarte.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
01.01.2019 02:46:51
|
|
|
Absoluutselt, võivad vastu pükse saada. Aga no kes ei riski see šampust ei joo kui peaks asi ikka kuidagi hoo sisse saama siis oleks nvidial pikemat aega suur eelis konkurentide ees.
Gamer ei peaks väga kibestunud olema, kuna Turing alla Ti jõudlust ei toonud juurde siis saavad pascalimehed rahulikult edasi oma kaarti tarbida kuniks uus nvidia gen väljas.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
01.01.2019 16:11:20
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Samas näiteks RX570 vs GTX 1050 Ti on AMD parem aga enamus valivad ikkagi 1050 mitte 570. |
ohoh, teoorias $139 vs $169 on need eraldi kategooriates aga praktikas on mõlemad hinnaga keskpõrandal koos. wtf.
| Viilutaja kirjutas: |
Tundub, et need kes siin Vega64 maha teevad pole ise seda omanud.
Tunnistan, et out of the box on GTX1080 parem, kuid peale undervolti ja fan profiiliga mängimist on Vega64 enamikes mängudes kindlalt parem ning seda 220w juures. |
pascal läheb 2000+mhz, sealhulgas gtx1080. ja gtx1080 läheb vähemalt sama palju eest ära kui vega64 järgi aidata suudad. 2000+ mhz taktil jäi voolutarve ka igasugustel power virus tüüpi max koormustel alla 200w.
enamik ei lao muidugi morpheust ka graafikakaardile peale.
Tomorrow, volta uuendused on suuremad ja võtavad rohkem ruumi kui tensorid ja rt. nende hulgas on päris mitu asja, mis ka vega mõningate sähvatuste taga on. uuemad idtech idtech6 asjad, r6:siege ja mõni mäng veel tuleb meelde.
monoliitsetele kividele lähemas tulevikus alternatiivi näha ei ole. 7nm peaks tooma parimal juhul 60-70% väikemad kivid, mis on loogilisem "lahendus".
| Tomorrow kirjutas: |
| Kui nad oleks RT toonud turule Quadrodega põlvkond varem oleks see andnud mänguarendajatele aega RT implementeerida. |
see ei tööta nii. quadrod on väga teine sektor ja kui selles osas võrdlust tahad, siis arendajatel oli titan v-ga päris pikalt ju aega rt-d ehitada...
| anubis kirjutas: |
V64 €600 eest ostsid kaevurid.
Praegu olen isiklikult viimase poole aasta sees ostnud V56 ja V64 hinnavahemikus €270-330, selles vahemikus on nad GTX1070-1070Ti-1080 igas mõttes konkurentsis.
Monitore mis 1080p75/1080p144/1080p240/1440p75 Freesync võimekust pakub leiab vahemikus €100-€220. Nvidial pole midagi vastu pakkuda. |
vegad on tõesti lõpumüügis poolmuidu saadaval olnud. neist tahetakse lihtsalt lahti saada.
75hz freesync monitor seebiks. jumala eest ei ole vaja sellist saasta osta ega toetada.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
01.01.2019 16:18:04
|
|
|
| ot: |
| 1080p30-75 + RX470-8GB on ~€200-225 eest üsna ületamatu tänu VRR/LFC'le. |
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
01.01.2019 16:20:50
|
|
|
| ot: |
470 msrp oli muidu $179 vs 570 $169. 8gb kaardid on siiani samas hinnas. kasutatult liigub tõesti odavalt, uuena mitte.
ja nüüd hekselda need mitukümmend monitori läbi, millel tegelikult ka range 30st algab ja lfc tugi on
tõsiasi on, et odavam ja meeletult lihtsam on mõni 48-144hz freesync range molu leida, mis on kuskile 200 raha alla. 1080p tn ja 23-24".
|
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 01.01.2019 16:25:53, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
01.01.2019 16:24:48
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| ot: |
ja nüüd hekselda need mitukümmend monitori läbi, millel tegelikult ka range 30st algab ja lfc tugi on  |
|
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
01.01.2019 16:28:37
|
|
|
aga räägime nüüd turingust.
midagi uut huvitavat ma küll pole kuulnud aga äkki keegi on?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
01.01.2019 16:33:23
|
|
|
Ma ootaks hinnalangust, lähema kuu aja jooksul.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
01.01.2019 16:35:54
|
|
|
võin kihla vedada, et hinnad ei liigu kuhugi.
hakkavad liikuma max kuu enne järgmist põlvkonda, ükskõik kumb tootja uue põlvkonnaga tuleb.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
02.01.2019 14:34:00
|
|
|
Liikuma hakkavad hinnad kusagil kevadel, kui on oodata AMD uut launchi. Eks 9 jaanuar saame täpsemalt teada aga launch võttes arvesse eelmisi AMD käike võiks jääda kevadesse.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
02.01.2019 14:34:50
|
|
|
aprill-mai on see traditsiooniline launch window
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
02.01.2019 15:03:57
|
|
|
Seda ma silmas pidasingi lihtsalt AMD uute dedicated GPU'de osas on kahtlus, et võib tulla hiljem siiski. CPU launch on hetkel neile palju olulisem ja tundub, et hard launch tuleb isegi veel varem arvatust.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
02.01.2019 15:06:55
|
|
|
| Zonerman kirjutas: |
| Liikuma hakkavad hinnad kusagil kevadel, kui on oodata AMD uut launchi. Eks 9 jaanuar saame täpsemalt teada aga launch võttes arvesse eelmisi AMD käike võiks jääda kevadesse. |
Tuleks AMD kiirema ja kõvema kaardiga välja kui kogu Turing seeria siis prooviks isegi üle mitme aasta jälle AMD kaarte .aga see vist juhtub 100 aasta pärast praegu küll ei näe mõtet miks ma peaks 1080ti vahetama 200 seeria vastu... see mis 2080 maksab on ikka julm... ma ei usu et ta on väga palju kiirem ja parem kui 1080ti ja ma mõtlen ikka whqd ja 4k resol,mitte nagu alguses jooksutati tomb raiderit fullhd-l ja siis ka jõnksutas
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
02.01.2019 15:12:22
|
|
|
Kas see nVidia triibulise pildi (järsud värviüleminekud) probleem on lõpuks lahendatud?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.01.2019 11:09:43
|
|
|
44% on päris korralik vahe. fjell ja rt reflections on üsna mõttetu use case.
titan v-l ei ole muidu rohkem jõudu kui titan rtx-il (vähemalt eeldusel, et double precision seal mängus ei ole). pigem vastupidi.
edit:
see muide näitab, et dxr tuge ilma rt coredeta on täiesti tehtav kirjutada. nvidia võiks lõpuks ometi pascalite jaoks selle draiverites lahti keerata. quadrotele, kaasa arvatud pascali baasil, on see väidetavalt olemas.
ja kus vegade dxr tugi on?
dxr enablemine, olenemata, kas peegeldusi kaadris on või mitte, toob päris karmi perf hiti. dxr low/med/high/ultra setting hakkab asju mõjutama alles sealt edasi.
oled leidnud, kas keegi on bfv dxr asja üritanud lahti ka lammutada, et misasi seal per frame kui palju aega võtab?
midagi sellist pean silmas nagu näitena gta5 kohta tehtud on siin või siin. tööriistad näitavad tegelikult ju ka ära, mis kui palju aega võtab.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
03.01.2019 12:03:30
|
|
|
| ot: |
Ei tea nüüd öeldagi, iseenesest midagi ületamatut ei ole ja Vega võiks nagu jõudlust jätkuda, et miinimumprogrammi (peegeldusi jms mis praegu aktuaalne) DXRist ära vedada puhtalt olemasoleva compute-jõudluse peal lisaks muule.
Muidu oleks hea pakkumine olnud aastalõpu driveriuuendus, AMD tavaliselt sinna surub suuremad asjad korraga sisse, kuid seekord ei tulnud. Ei tea, seega. Äkki nädala jooksul tuleb mingi avaldus? Võimalus iseenesest nagu on neil varsti  |
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
03.01.2019 14:54:28
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Kas see nVidia triibulise pildi (järsud värviüleminekud) probleem on lõpuks lahendatud? |
Pakub ka huvi see asi. 1080Ti peal oli color banding ikka väga kole.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.01.2019 15:12:09
|
|
|
on kellelgi mõni hea testpilt?
draiverite teema oleks ilmselt õige koht selle küsimuse jaoks.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
03.01.2019 15:48:46
|
|
|
| Vanasti häiris kõige rohkem just silma color banding Dota 2 loading screenil (punane logo keset musta tausta)kuna seda sai ka kõige rohkem mängitud. Samas selle color bandinguga seotud probleemid paistavad kõige enam paisutatud olevat G-Sync monitoridel (mis mul ka tol hetkel oli).
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
03.01.2019 15:50:51
|
|
|
Kindel, et asi on GPUs mitte ekraanis? Ma hästi ei kujuta ette kuidas GPUs saab asi olla. Tegu pole ju analoog seadmega ometi.
Odava otsa ekraanidel on color banding suhteliselt tavapärane nähtus samas.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
03.01.2019 15:55:31
|
|
|
| Sama monitori taga AMD kaardiga igasugu probleemid puudusid. Värvid korras ja üleminekud ühtlased. G-Sync muidugi ei töötand.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|