Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 202, 203, 204
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2024 07:52:40 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Keegi avastab Ameerikat siin. Tõesti, hinnad ajas langevad thumbs_up.gif

Minu algne väide oli:
tsitaat:
Kas AMD ja Inteli prosed on viie aastaga hakanud maksma keskmise 200-300 asemel 1000+ ?

Ja sina tõid näite kuidas 2017 maksis sul platvormi uuendus 530 raha ja nüüd eelmine aasta 910 raha.

Vastus minu küsimusele on ei. AMD ja Inteli prosed pole inflatsiooni või misiganes muu põhjuse tõttu kallimenud kolmekohalise numbri pealt neljakohalise numbri peale.
Viis aastat tagasi sai 200-300 eest korraliku prose ja saab ka tänasel päeval. Ma ei räägi tippmudelitest vaid sellest millest peaks piisama enamus inimestele.
Kui mina ostaks AM5 praegu, siis see läheks mul umbes sama palju maksma kui 2019 aasta platvorm.

See ei tähenda, et ma hindadega täielikult rahul olen. Prosede ja mälude osas on ok aga hetke AM5 emaplaatide featuuride ja valikuga ma rahul ei ole. Ma loodan, et Zen 5 launchiga see muutub.
Featuurid mis varem olid tavalised a'la debug LED või dual-BIOS on relegeeritud ulmekallistele plaatidele ja korralikku 2 DIMM emaplaati kõrgemas otsas peale X670E Gene ei eksisteeri.
Tegelikult on nelja mälupesa kasutamine DDR5 puhul enamjaolt raiskamine. 48GB moodulid on tavalised. Seega isegi kahe pesaga on võimalik saavutada 96GB. 64GB ja 96GB RDIMM moodulid eksisteerivad juba (kahjuks veel mitte UDIMM), seega kahe mälupesa olemasolu enamus platedel on veelgi väiksem probleem tulevikus kui tulevad 128GB moodulid.

londiste kirjutas:
Tomorrow, see, et sa alustasid paar põlvkonda tagasi 400€ maksva emaplaadiga ei ole päris hea alguspunkt sinu näiteks. tol ajal maksid mitte entry level emaplaadid 100€ ja praegu 300€ maksev segment maksis ~150€.
su argument on umbes sama kui Scart tuleb ja ütleb, et kuna ta see põlvkond ostis 1600 raha eest 4090, siis järgmises põlvkonnas 1200 eest 5080 või 8800 osta on täitsa okei icon_biggrin.gif

Nii, et kuna ma ostsin viis aastat tagasi "liiga kalli" plaadi, siis minu näide ei lähe arvesse? icon_lol.gif

Miks sa arvad, et ma ostsin 400€, mitte 100€ plaadi? See polnud seepärast, et 100€ poleks tollal hakkama saanud, vaid featuuride tõttu mida kallim plate omas. Täna oleks täpselt sama olukord.
Ja kui ma oleks tollal ostnud 100€ plate ja nüüd on minimaalne soovituslik AM5 plate (mis muide pole kõige kehvema kiibistiku ega jahutusega) 125€, siis ma ei näe seda massiivset hinnatõusu siin.
Jah see on tõsi, et tootjad on varasemalt odavamatel plaatidel olnud featuure liigutanud kallimatele plaatidele aga see ei tähenda, et keegi sunniks neid kallimaid ostma või, et tänane 125€ ei kõlbaks kuhugi.

EDIT:

TSMC's Entire CoWoS Supply Reportedly Reserved By NVIDIA & AMD Until 2025
https://wccftech.com/tsmc-entire-cowos-supply-reserved-by-nvidia-amd-until-2025/

See on tegelik põhjus miks RDNA4 ja ma arvan, et ka RDNA5 tulevad monoliitsed (kuigi hetkel veel väidetakse, et RDNA5 tuleb uuesti chiplet). Kogu tootmisvõimsus läheb AI peale...
https://en.wikichip.org/wiki/tsmc/cowos
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 07.05.2024 20:04:05 vasta tsitaadiga

Natuke olen siin Asrock Taichi OC 7900XTX katsetanud. Defaultis tuli perf bios settinguga ja nüüd proovisin siis quiet bios.
Alguses arvasin, et omajagu peaks perf langema 400w vs 350w aga üllatusin, et umbes 5fps 3dmarkis aga terve masin on täiesti hääletu sellel ajal. Tempid ka normis gpu 55-57c ning fan kuskil 30% peal. Toas nii 26-27c. Case fannid 850 rpm ringis.
Kindlasti saab ka veel fine tuunida aga hetkel käib küll. Max gpu core volt oli quiet biosiga 0.829mv vs perf mode 1070mv ning 3dmark skoori vahe ca 200 punkti ainult.
Väga rahul kaardiga. Suveks valmis icon_cool.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA


viimati muutis Zonerman 07.05.2024 20:44:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 07.05.2024 20:13:20 vasta tsitaadiga

Mul 7900XTX Hellhound ja testides olin samuti meeldivalt üllatunud, kui vaikne kaart on. Mõtlesin vesijahutada, aga kadus nagu isu ära. 7800XT Pure oli mul lärmakam, kuigi ka korraliku jahutusega. Enne seda MSI Ventus RTX3090 oli veel valjem.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 08.05.2024 10:54:39 vasta tsitaadiga

Kristoferr Mis sul Hellhound kellad on ja tempid 100% load ajal? See sul https://www.techpowerup.com/gpu-specs/powercolor-hellhound-rx-7900-xtx.b9974 ?
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 08.05.2024 11:08:51 vasta tsitaadiga

Zonerman, see sama jah. Ma ei mäleta, mis need olid. Mul see tillukeses ITX kastis ka. Vaatan, kui õhtul meeles on, siis lasen korra testi. Nupp on silent bios peal, mul viimast perfi pole vaja sest välja lasta ja eelistan vaikust/jahedust.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
Kreisi kasutaja
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2024 11:21:49 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
7800XT Pure oli mul lärmakam, kuigi ka korraliku jahutusega.

Endal Sapphire 7800XT Pulse ja see on küll loadis vaevu kuuldav. Väga rahul.
Üldiselt enamus neid kolme slotised 7800/7900 kaarte on mõnusalt vaiksed thumbs_up.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 08.05.2024 13:27:04 vasta tsitaadiga

Kristoferr, Okei ITX on jah veidi teine teema case jahutuse optimeerimise osas icon_smile.gif
Kui seal asi toimis siis on väga bueno thumbs_up.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 202, 203, 204
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.