Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Arvuti ja teleri resolutsioon ei ühildu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2020 20:47:53 Arvuti ja teleri resolutsioon ei ühildu vasta tsitaadiga

Probleem on selles. et arvuti soovitab teleri resolutsiooniks 4096 × 2160, kuigi teleri resolutsioon on 3840 × 2160. Kui ma panen arvutis resolutsiooniks ükskõik midagi muud kui 4096 × 2160, arvab teler ikkagi, et signaal on 4096 × 2160. Ja selle tõttu on pilt väiksem või suurem, kui ekraan ise on.

Oskab keegi aidata?

Teler: Panasonic TX-50GX550E
GPU: Sapphire Radeon Nitro+ RX 580 8GB
Juhe: https://www.oomipood.ee/product/hs_518_10m_hdmi_2_0_kaabel_10m_premium_must_4k_60hz_18gbps

Edit: Mingi kodus leitud DisplayPort-HDMI juhtmega töötab nagu ilusti. Soovituslik rsolutsioon on 1920 x 1080 ja sellest suuremat valikut pole. Teler ise ütleb ka, et signaal on 1920 x 1080. Aga kui ma muudan resolutsiooni väiksemaks, siis teleri arust jääb ikka 1920 x 1080.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 15.09.2020 21:06:46 vasta tsitaadiga

Veli, proovi resot muuta mitte windowsi, vaid radeoni enda control panelis. Kui seal on veel selline funktsioon olemas, pole ammu enam radeoni kasutanud...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2020 12:54:23 vasta tsitaadiga

Vondur, millegi pärast pole leidnud sellist võimalust sealt. Aga seal igasugust muud värki millest ma eriti aru ei saa.

Läpakaga on hoopis teine asi. DisplayPort otsaga juhtmega oli alguses pilt väiksem kui ekraan, aga Intel control paneliga sai scaling-ga korda ja laseb ka resot muuta. Saab panna 4k ning kõik ühildub teleriga.

Aga kurat ma ei saa sellest Radeon settingutest aru. Nüüd ma leidsin kus saab resot muuta aga ikkagi ei lase. Ütleb "The custom resolution settings are not compatible with this display. Reconfigure your settings and try again." Kuidas ma saan seda teha?

Edit: Kas tõesti ei oska keegi nõu anda? Või ma peaks teleri tagastama ja kallima ostma?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.09.2020 16:07:21 vasta tsitaadiga

Guuglmuugl ei aita? Ilmselt pole nõuandjatel ega ka mul vastavat kooslust testimiseks.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veli
HV kasutaja
Veli

liitunud: 06.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2020 13:51:45 vasta tsitaadiga

Sain vist korda. 100% pole kindel sest ma proovisin igasuguseid asju, aga tundus, et nendest kahest ajast oli kasu. Üks asi oli see, et muuta Radeonis resot, tuleb valida õige timing standard või muuta käsitisi timing-u seadeid ja GPU scaling peab ees olema.
Ja teine asi oli see https://superuser.com/questions/1396229/windows-10-v1803-how-to-change-active-signal-resolution-to-match-desktop-res
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Arvuti ja teleri resolutsioon ei ühildu
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.