|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
20.07.2014 11:43:57
arvutilaud (palju pilte) |
|
|
Ammu oli idee loobuda korpusest ning ehitada arvuti laua sisse. Sai ostetud selline laud ja arvuti tuleb sinna parempoolsesse kappi.
Mõtteid kuidas asja lahendada oli palju, lõpuks otsustasin teha testbench tüüpi lahenduse, et vajadusel saaks juhtmed lahti ühendada ja kogu krempli kapist välja tõsta.
Kunagi sai alles jäetud vanarauda läinud mingi iidvana korpuse küljest emaplaadi alus, 5,25 ja 3,5 tolliste seadmete räkid. Nendest valmis selline aretis
jalgadeks on 20cm kapi jalad mööblifurnituurist
5,25 tolli räkk kinnitan neetidega
sobib millimeetri pealt
tükid värvikambrisse
ja ongi koos-
koos tehnikaga-
Kõvakettaboksi tegin 3,5 tolliste seadmete rackist, vooderdasin mingi pehme teibiga, mis tegelikult on mõeldud ehitusel vaheseinte metallkarkassile vms Lisaks lõikasin pehmenduseks vahtu, mida sain toiteploki pakendist. Kettad ongi fikseeritud ainult pehmendustega, ilma ühegi kruvita.
Kapi põhja lõikasin ventikate jaoks avad ja lisasin tolmufiltrid. Jahutuseks tulebki 4 x 14cm ventikat (2 alt sisse ja 2 tagant välja puhuma)
Toiteploki fikseerimiseks kasutasin sama vahtu, millesse ta pakendatud oli karbis. Selle ümber tegin vanadest kontori uksesiltidest ja metallnurgikutest raami. Istub kindlalt paigal ja saab välja tõsta ilma kruvideta.
Vaja on paigaldada veel kapi tagaseina väljatõmbe ventikad, ventikatele kaitsevõred ja lisaks power / reset nupud. (tellitud)
Siis saab laua kokku laduda.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
20.07.2014 18:35:20
|
|
|
Väga huvitav teema. Edu!
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
20.07.2014 18:38:42
|
|
|
| argo1 kirjutas: |
Väga huvitav teema. Edu!  |
Hea mõte on.Minu poolt ka edu!
viimati muutis erik111 21.07.2014 09:17:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mixxer
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
21.07.2014 02:08:54
|
|
|
| tsitaat: |
Edu!  |
tänud!
| tsitaat: |
| kuhu kohta power / reset nupud tulevad ? |
Mõtlesin ka laua väljapoole panna kuskile, näiteks ukse külge, et ei peaks vajutamiseks ust avama aga kuna enamus ajast kasutan niikuinii sleep ja wake on keyboard/mouse funktsiooni siis panen ikka selle monstrumi külge. + Siis on see elukas testbenchina ka eraldi kasutatav, kui toiteplokile alla kinnitus teha.
Vahepeal on natuke edasi ka arenenud, kaabeldus suur osa tehtud ja tagumine paneel valmis.
Juhtmete läbiviimise avale aretasin mingi luugi moodi asjanduse, et saab vähe koomale tõmmata peale seda, kui pistikud on läbi viidud.
Tagantpoolt jääb selline-
Nagu eelmiselt pildilt näha, panin lauatükid ajutiselt kokku korra, et proovida kuidas mahub.
Tühi "korpus"
Koos asjadega-
Siit saab natuke aimu, milline lõpptulemus jääb. (ülemisele riiulile tuleb printer)
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
21.07.2014 09:22:07
|
|
|
Võiks endale ka sellise ehitada.
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MacRein
HV veteran

liitunud: 06.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 234 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KoldK
HV veteran

liitunud: 05.07.2011
|
21.07.2014 10:37:55
|
|
|
Vinge idee, jälgin huviga!
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
21.07.2014 10:40:18
|
|
|
| Väga ilus ning puhas näeb välja, edu!
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahasrahla
HV kasutaja
liitunud: 19.06.2011
|
21.07.2014 15:59:22
|
|
|
Täitsa tore asi aga kas see "vaht" plastik ei hakka kuumaga "haisema" sulama?
Paistab, et uks ei ole tihedalt suletud, ehk on vaja miskit tihendit?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
21.07.2014 16:15:48
|
|
|
USB hub , mälukaardi- ja ID kaardi lugejad tulevad laua peale?
Backplate kaabeldamine tundub jube "pidarassija" olema.... Kuidagi küljele ei kannataks tuua?
E:
| tsitaat: |
Paistab, et uks ei ole tihedalt suletud, ehk on vaja miskit tihendit?
|
Sinna annab vajaduse korral õhuke ja läbipaistev silikoontihend kleepida. Toimib küll vaid kerge alarõhu puhul, lihtsam on vast kastis kerge ülerõhk tekitada, siis pole uksepragu (tolmu mõttes) probleem.
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ertai
HV veteran

liitunud: 11.05.2007
|
21.07.2014 16:48:10
|
|
|
hea töö
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
21.07.2014 18:57:48
|
|
|
| Sahasrahla kirjutas: |
Täitsa tore asi aga kas see "vaht" plastik ei hakka kuumaga "haisema" sulama?
Paistab, et uks ei ole tihedalt suletud, ehk on vaja miskit tihendit? |
ma ei usu, et toide ja kettad nii kuumaks lähevad üldse, et midagi sulatama hakkaks
eks kui hakkab ukse vahelt tolmu vedama siis panen miski tihendi ka, ise mõtlesin ka selle peale. praegu peakski muidu ülerõhk tulema, kuna toiteka vent on kolmas, mis sisse veab, samas seasonicul see väiksema koormuse korral seisab.
| tsitaat: |
USB hub , mälukaardi- ja ID kaardi lugejad tulevad laua peale?
Backplate kaabeldamine tundub jube "pidarassija" olema.... Kuidagi küljele ei kannataks tuua? |
cd lugeja all on selline asi-
http://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Korpuste-lisad/Aerocool-CoolTouch-R-525-ventilaatorite-juhtpaneel-must-puutetundlik-87448
seal on üks usb auk ja mälukaardilugeja olemas, rohkem polegi vaja. lisaks on veel monitori küljes ka üks usb. id kaardi oma kasutan suht harva, selle torkan niisama ainult kasutamise ajaks järgi.
backplate ongi ju eest vaates vasakul küljel või mida sa mõtlesid? pildil vb asi tundub hullem, tegelt mul üks käsi mahub ilusti sinna vahele ja peaks saama ära ühendada kaablid.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tcih
HV kasutaja
liitunud: 30.07.2007
|
23.07.2014 16:19:48
|
|
|
Märk maha ja kahe käega poolt!
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
29.07.2014 03:36:20
|
|
|
Täna jõudis siis kohale pakk aquatuningust, ventide võred ja power ning reset nupp.
Võred külge, et näppudest ilma ei jääks kui kapis toimetada ja arvuti käib
Seejärel hakkasin tegema lülitipaneeli. Materjaliks jälle vanad kontori uksesildid, hea materjal, saab pmst käega painutada kuidas vaja, puurida lihtne jne.
Juhtmed lülititele sain siit Keegi mäletab veel aega, kui arvutitel oli turbo nupp?
Ammusest ajast vedelesid mul sahtlis neli 12v punast ledi, mõtlesin, et panen need ka lülitipaneeli külge.
Selleks tegin kaks klambrit.
Paneel valmis ja kaabeldatud.
Neetidega jalgade külge.
Power lüliti ringi ühendasin power lediks ja reset nupu oma hdd lediks
Nüüd sai laua kokku panna, mis oli suht lihtne, kaableid ühendada jälle natuke kepp. Samas seda õnneks palju ei pea tegema ja midagi ületatamatut ka ei olnud.
Printer mahtus millimeetri pealt
Pimedas
Võrdlus milline oli juhtmete olukord korpuse taga ennem ja nüüd-
Vana laud oli selline (pilt suht ammu tehtud, osa asju veel välja vahetunud vahepeal)
Kapile tuli lukk ka ette panna, kuna kass avab sahtleid ja uksi pidevalt
Nii et valmis ja töötab. Raha läks nii, et suht edeva korpuse saaks osta selle summa eest, kui laua hinda veel ka arvestada, siis peaaegu iga korpuse, mida eestis saada on.
Samas oli uut mööblit vaja niikuinii, kuna riiul jäi kitsaks ja teist samavärvi ei leidnud enam.
Meeldib selline clean look ilma korpuseta, juhtmerägastikku pole ja kass ei saa jebida arvutiasju, idle temp veidi madalam, kui korpusega oli, natuke vaiksem, nii et plusse ikka on ja võib rahule jääda.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Inim
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2006
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KoldK
HV veteran

liitunud: 05.07.2011
|
29.07.2014 12:49:58
|
|
|
Väga vinge ja hubane.
Mis selle laua sügavus on muidu?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
29.07.2014 21:53:33
|
|
|
| 60x145cm on plaadi mõõdud.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
01.08.2014 10:26:31
|
|
|
Oli endalgi selline idee aastaid 3-4 tagasi, mõtlesin ringi. Kuna vahel (küll harva) oleks vaja siiski masin kaenla võtta ja kuhugi suunduda, siis sellest mõte ka katki jäi. Ehitasin parem lihtsalt ITX lahenduse peale masina ringi, et masin võtaks vähe ruumi ja mugav tassida.
Aga töö on ilus
Edit: Kuidas tempid on?
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
01.08.2014 12:17:13
|
|
|
Endal masin paikne ja kui tekibki vajadus liigutada, siis selleks tegingi testbench tüüpi, mitte ei kruvinud otse laua külge asju.
Tempe pole eriti pikemalt testinud, prose ja süsteem idles on isegi paar kraadi madalam kui korpuses oli, loadis (~10min prime95-te) üle 70 ei läind, korpuses oli sama kui õieti mäletan.
Vendid seadsin praegu nii, et sissetõmbavad mediumi peale ja väljatõmbavad low, siis peaks väike ülerõhk ka olema tolmu vastu. Vaiksem on küll natuke kui korpusega. (seal oli 2 enermaxi 12cm venti, mis ise kiirust reguleerisid vastavalt temperatuurile)
Kõvaketta temp veidi kõrgem aga üle 50 pole näinud ja samas ei kuule üldse seda, korpusest oli ikka kosta kui tegutses.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
01.08.2014 12:33:31
|
|
|
Tavalistel HDD'del on see 50kraadi selline üsna piiripeal. Väidetavalt üle selle pidi juba ketta plaatidele hakkama halvasti mõjuma.
Ise kartsin tegemisel just seda et kast on puit kapis mis võib tekitada kõlari effekti ehk kõla kast tuleb taha ja vendi müra ja ketta surin veel omakorda võimendub.
Aga endiselt väga muhe värk.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
02.08.2014 13:49:00
|
|
|
Lauaplaat sai kaetud 2mm paksuse pleksiklaasiga, et ei tekiks spooni sisse joogiklaasidest ringe, nagu eelmise lauaga läks. Kinnitasin kahepoolse teibiga.
Päevavalges ka pilte-
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
06.08.2014 08:19:07
|
|
|
| olen teadlik sellisest tükist ja mõtlesin ka selle peale aga paari mm paksuse seina külge on suht vilets seda kinnitada, kuna need mõeldud ikka paksema materjali jaoks, seega ei viitsinud eraldi otsima minna.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DJope
HV veteran

liitunud: 15.06.2003
|
07.08.2014 20:31:27
|
|
|
| Lahe mod, ise hakkan ka kirjutuslauda varsti (loodetavasti veel sellel aastal) ehitama ning mul midagi sarnast plaanis!
|
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kavinsky
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2014
|
09.08.2014 13:42:17
|
|
|
Huvitav ettevõtmine.
Lõpptulemus näeb igatahes väga kena välja.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HenerH
HV vaatleja
liitunud: 27.08.2013
|
09.08.2014 14:57:48
|
|
|
Pigem äkki midagi sellist juhtmete väljatoomise augule:
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
09.08.2014 18:03:56
|
|
|
| HenerH kirjutas: |
Pigem äkki midagi sellist juhtmete väljatoomise augule:
 |
See peaks ka olema mingi 1cm paksusele või tiba alla materjalile mõeldud olema, sellisele mõne millisele papitükile sellist asja pole nagu liikumas näinud.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HenerH
HV vaatleja
liitunud: 27.08.2013
|
10.08.2014 08:24:06
|
|
|
| Sellise asja saad ka ise teha paksemast kummist vms. Teed august 1 kuni 2 cm suurema ringi, äärest liimid kinni.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
10.08.2014 08:35:11
|
|
|
| tsitaat: |
Lauaplaat sai kaetud 2mm paksuse pleksiklaasiga, et ei tekiks spooni sisse joogiklaasidest ringe, nagu eelmise lauaga läks. Kinnitasin kahepoolse teibiga.
|
Pleks on suht pehme materjal ja kulub kähku matiks. Kui selle plaadi välja peaksid vahetama eelnimetatud põhjusel siis võta ikka päris klaas, freesitud äärtega (vist nimetatakse U või D -profiiliks). Maksab rohkem aga põhimõtteliselt eluaegne kui ise ära ei lõhu.
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
10.08.2014 12:28:06
|
|
|
| Sellisele lauale ideaalne piimjas klaas, vajadusel saab minukäest ka soodsamalt.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
29.08.2014 23:05:44
|
|
|
| tsitaat: |
Tavalistel HDD'del on see 50kraadi selline üsna piiripeal. Väidetavalt üle selle pidi juba ketta plaatidele hakkama halvasti mõjuma.
|
Kuna süsteem sai korra lahti võetud, võtsin ka ketaste ümbert seda vahtu poole vähemaks, ketta temp oli varem 40-50, nüüd 30-45.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
est4ever
HV veteran

liitunud: 05.12.2005

|
09.09.2014 20:10:30
|
|
|
väga viis töö, jätan märgi maha ja silmitsen mcgyveri pilguga oma arvutilauda
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
21.09.2014 12:52:38
|
|
|
Sai tehtud kõrvaklappide (SteelSeries Siberia V2) laua peal mugavamaks hoidmiseks stend.
Materjaliks saepuruplaat, pleksiklaas, puit ja kruvid, mutrid, poldid, seibid, liim ja mõned metallnurgikud, must värv.
Lisaks kasutasin ära klappidega kaasas olnud pikendusjuhtme ja kleepsu.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
volado
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2010
|
27.03.2015 06:51:39
|
|
|
Väga ilus build jah. Olen ise ka mõelnud alternatiivsele kastile - mööbli-idee tundub lahe. Sinu teostus on väga bueno. Maoleks vbl pannud power/reset nupud kuhugi kehasse ja äkki ka cd/dvd seade - aga see on juba komakoha kallal irisemine - väga bueno lahendus!
_________________ aeglaselt gurustuv tammjuuser |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mixxer
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
27.03.2015 08:32:53
|
|
|
Klapihoidja näeb stiilne välja küll
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|