Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Chronos PE1061 AHCI märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 24.09.2012 16:22:06 Chronos PE1061 AHCI vasta tsitaadiga

Vaikimisi on antud SATA kontroller ATA mode peal, kuidas AHCI sisselülitamine sellel käib, kodulehel mingit juhendit ei leia, BIOS-es ka mingit klahvi kombinatsiooni ei pakku, ainult näitab, et ketas on sata 3 ATA mode ja kõik.
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 09:36:05 vasta tsitaadiga

miks sa arvad, et selle kontraga ahci üldse võimalik olema peaks? suvaline "säästukas" ju.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 25.09.2012 15:26:55 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
miks sa arvad, et selle kontraga ahci üldse võimalik olema peaks? suvaline "säästukas" ju.

on ju selgelt kirjas
ot:
Serial ATA Features

2 ports Serial ATA PHY for 1.5, 3.0 and 6.0GHz signaling
Support IDE/AHCI mode
Support Native Command Queue (NCQ)
Support Gen 1m and Gen 2m SATA PHY
Support Port Multiplier

et siis tootja valetab või.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 15:41:06 vasta tsitaadiga

Marie, buutimise ajal mingi klahvikombinatsiooniga kontrolleri seadetesse ei saa ronida ja muuta? Nii see yldjuhul kaib.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 25.09.2012 16:13:29 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Marie, buutimise ajal mingi klahvikombinatsiooniga kontrolleri seadetesse ei saa ronida ja muuta? Nii see yldjuhul kaib.

Ei paku midagi välja, teine Logilink SATA II kontroller vähemalt pakkus kui kettad ühendatud olid sisenemiseks kombinatsiooni Ctrl - J , see Chronos PE1061 ainult näitab korra BIOSe üleval kirjades, kus lipsab läbi ka AHCI, kuid kui vaadata emaplaadi BIOS ketaste boot järjestusest siis kõik kettad mis on emaplaadi SATA II pesades on HDD ja need mis kontrolleri küljes on IDE ees liidesega tähistatud.
Emaplaadi SATA II pesas on SSD ketas oma 50% kiirem AHCI režiimis kui eraldiseisva Chronos PE1061 kontrolleri küljes SATA III otsas IDE režiimis. Nii-et, eraldi seisvad SATA III kaardi ost - kasutamine tundub kasutu - mõttetu.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.09.2012 16:14:48 vasta tsitaadiga

Marie: osadel vanakestel on see "kandunud värk" icon_cool.gif kokku ehitatud Raidiga. Seega selle töölesaamiseks peab Raid lubatud olema.

Näiteks väga paljudel MSI vanematel emaplaatidel (osad 775 emaplaadid kasvõi) on samamoodi, et kui ahci-t tahad, siis peab Raid töötama.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 25.09.2012 16:23:18 vasta tsitaadiga

ot:
osadel vanakestel ....

Antud Chronos PE1061 on uus toode, emaplaadil on AHCI kogu aeg sisse lülitatud olnud, emaplaadiga mingeid probleeme pole, ikkagi kunagine tipp tase P5Q Deluxe, töötab teine kui kella värk

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 16:33:36 vasta tsitaadiga

Ei oska paraku midagi mõistlikku sellest kaardist arvata, aga Chronos tegi ilmselt asjale vaid karbi ümber. Kui nüüd kiibi pealt markeering lugeda ja guugeldada või kiibitootja kodukat külastada...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 25.09.2012 17:57:31 vasta tsitaadiga

ot:
Kui nüüd kiibi pealt markeering lugeda ja guugeldada või kiibitootja kodukat külastada...

Kiibi peal ei paista kirjeid olevat, aga draiverite järgi jõuab ASMedia Technology ASM1061 juurde, kogu info sarnaneb seal ka Chronose lehel olevaga.
Seal pakutud draiveritega on kaasas selline õpetus:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 18:14:29 vasta tsitaadiga

säästukas. atsi kasutamiseks peaks justkui süsteeemiketas selle kontra otsas olema.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 25.09.2012 18:46:10 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
säästukas. atsi kasutamiseks peaks justkui süsteeemiketas selle kontra otsas olema.

SSD on mul süsteemi ketas, hetkel võtsin ta selle kontra küljest ära (terve eilne õhtupoolik mässasin tulemusteta) ja panin emaplaadi SATA II otsa tagasi, Vista Basic 64bit seal peal, paigaldamise aeg oli emaplaadil AHCI sisse lülitatud, Chronose kontra otsa tõstmine ei tekitanud muid probleeme peale kettalt lugemise kirjutamise kiiruse kahanemine umbes 100 MB/s jagu, 265MB/s pealt langes 170 MB/s peale
Aga selle Chronose kontra otsas on mul hetkel 1 WD10EACS 1,0TB kus pesitseb testimiseks süsteem W7 U 32bit ja üks 2TB tata ketas WD20EADS , nii-et kaableid puudutamatta saaks W7 peal testida küll kui selle kaudu, mõjutamisel on seda AHCI võimalik kuidagi sisse lülitada.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 18:55:01 vasta tsitaadiga

See ASM1061 on siis ilmselt kasutatav kiip. Kui selle kiibitootja draiveriga kaasasolnud targutusest kasu pole, siis on natuke pahasti.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 19:03:26 vasta tsitaadiga

kiip võib võimaldada palju asju aga kui säästukast kiibi kasutaja kroonos pole oma seadmele vajalikku tarkust külge pannud, on kaka.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 19:29:10 vasta tsitaadiga

Tarkus on kiibi sees, kiibitootja poolt pandud, draiver on samuti kiibitootja oma. Chronos pani karbi kaane peale vaid enda logo ja ehk ka kiibitootja draiveri INF faili sisse enda nime.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 19:32:31 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Chronos pani karbi kaane peale vaid enda logo ja ehk ka kiibitootja draiveri INF faili sisse enda nime.


Võimalik ka et rookis ühtteist sealt INF failist ka välja... icon_wink.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 19:38:35 vasta tsitaadiga

Vaevalt nad seda viitsisid teha. Aga sellisel juhul saab ju kasutada kiibitootja originaaldraiverit.
Pealegi INF faile saab lihtsalt võrrelda, on ju need täiesti tavalised tekstifailid.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 25.09.2012 20:07:16 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Tarkus on kiibi sees, kiibitootja poolt pandud, draiver on samuti kiibitootja oma. Chronos pani karbi kaane peale vaid enda logo ja ehk ka kiibitootja draiveri INF faili sisse enda nime.

Kuidas sinna kiibi sisse pääseda, et sealt seda AHCI sisse lülitada saaks, draiverite juhises on kirjas, et kuidas kontrollida kas AHCI on sisse lülitatud, aga kuidas seda AHCI sisse lülitada, seda pole. Kiibitootja uusimate draiverite paigaldamine ei muutnud midagi, kontra töötab, kettad tunneb ja loeb taata probleemideta kuid AHCI pole sisse lülitatud

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 20:27:43 vasta tsitaadiga

teoretiseerin:
kas emaplaadil olevat asja saab lülitada nii achi peale kui keerata kinni onboard kontra? installi ajaks. kui sealt kamandatakse kontrollerit ahci na töötama.. pärast enabled selle onboard kontra uuesti.. võimalus, et su emaplaat serveerib ennast kontra jaoks " valesti".

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 20:37:33 vasta tsitaadiga

Kiibi sisse ilmselt ei saagi, draiver peaks vist selle töö ära tegema (kui BIOS-ist emaplaadi AHCI sees), kindel pole. Aga kas selle install.cmd klõpsutamine ei aita?

Ega Chronos pole kaardi/kiibi ID-d ära muutunud, et kiibitootja originaaldraiverid ei installeerugi? On kaart ikka: VEN_1B21&DEV_0601 või VEN_1B21&DEV_0602 või VEN_1B21&DEV_0611 või VEN_1B21&DEV_0612
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.09.2012 23:11:34 vasta tsitaadiga

Aga uurin uuesti, as oled selle läbi katsetanud, et mis siis juhtub, kui BIOS-ist ka RAID-i lubad? Kui RAID on välja lülitatud ja see Crono kaart seda RAID-i juhuslikult otsib ja ei leia, siis töötabki ju IDE-na.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 26.09.2012 13:44:06 vasta tsitaadiga

MSI Z77A-G43 plate kasutamisel, selle kaarti lisamisel (plate sata AHCI) tekib juurde MS satndard AHCI 1.0 kontra. Alles pärast driverite lisamist ASMEDIA16.... st AHCI selle kaardiga siiski toimetab...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 26.09.2012 17:04:02 vasta tsitaadiga

Atti kirjutas:
MSI Z77A-G43 plate kasutamisel, selle kaarti lisamisel (plate sata AHCI) tekib juurde MS satndard AHCI 1.0 kontra. Alles pärast driverite lisamist ASMEDIA16.... st AHCI selle kaardiga siiski toimetab...

See on kolm põlvkonda uuem emaplaat, kas ka reaalseid teste tegid kus näha, et selle eraldi seisva kontraga on kiirus SATA III vääriline.
Kui mul oleks Z77 kiibiga emaplaat siis ma seda Chronos PE1061 ei vajaks

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 17:37:00 vasta tsitaadiga

Kaart on ikka kiires pesas? Netist lugedes tundus, et minimaalselt PCI-E x8 vajalik.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 26.09.2012 20:31:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:
... satndard AHCI 1.0 kontra. Alles pärast driverite lisamist ASMEDIA16....

kirjutasid selle draiveri nime arvatavasti valesti ...........

Paigaldasin prooviks selle Chronos PE1061 PCI Express 2.0 x16 pessa, loomulikult ei muutunud midagi.

Sellised kirjad kogu aeg BIOS_es olnud, kuid boot valikus on mõlemal kettal IDE ees.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 18:25:46 vasta tsitaadiga

Boot valikus? Selle tekitab ju emaplaadi BIOS, see aga ei tea ööd ega mütsi lisakaardi töörežiimist. Kui kaart ise ütleb, et on AHCI, siis ongi AHCI. Emaplaat nimetab kõiki kettakontrolleriga kaarte tõenäoliselt IDE kontrolleriteks. icon_smile.gif

Tõenäoliselt sellel kontrolleril ei olegi võimalik BIOS-i seadistada ega tõenäoliselt ka uuendada - need on need kõige odavamad vidinad. Kui kontroller on müügil RAID kontrolleri nime all, siis pääsed ka BIOS-i.
BIOS-i uuendamise võimalused sõltuvad aga juba sellest, kas tootja on täinud kaardile korduvalt progetava kiibi peale panna või ainult ühekordse.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 18:37:43 vasta tsitaadiga

Kui PCI-E x16 pesa ka kiirust juurde ei andnud, siis pole selle kaardiga ilmselt suurt midagi peale hakata, vähemalt selle emaplaadi küljes mitte.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 27.09.2012 19:34:33 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Boot valikus? Selle tekitab ju emaplaadi BIOS, see aga ei tea ööd ega mütsi lisakaardi töörežiimist. Kui kaart ise ütleb, et on AHCI, siis ongi AHCI. Emaplaat nimetab kõiki kettakontrolleriga kaarte tõenäoliselt IDE kontrolleriteks. icon_smile.gif

Tõenäoliselt sellel kontrolleril ei olegi võimalik BIOS-i seadistada ega tõenäoliselt ka uuendada - need on need kõige odavamad vidinad. Kui kontroller on müügil RAID kontrolleri nime all, siis pääsed ka BIOS-i.
BIOS-i uuendamise võimalused sõltuvad aga juba sellest, kas tootja on täinud kaardile korduvalt progetava kiibi peale panna või ainult ühekordse.

Kui tootja väidab ( Support IDE/AHCI mode ) siis millise valemiga on võimalik vahetada kord IDE ja siis AHCI

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 20:16:52 vasta tsitaadiga

Kui emaplaadi BIOS ei toeta, siis ilmselt ei saagi. Kui just draiver seda ei võimalda.
Põhimõtteliselt see ASM1061 kiip võib asuda ka emaplaadil, sellest see IDE/AHCI ümberlülituse võimaluse reklaamimine kiibitootja kodukal (millest teised siis copy/paste teevad).

Netist lugesin, et keegi sai kiiruse suuremaks kui emaplaadi AHCI välja lülitas, aga see pole ju ka lahendus.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 13:16:05 vasta tsitaadiga

Kui ümberlülituse võimalust mainitakse vaid kiibitootja spetsifikatsioonis, siis see tõepoolest ei pruugi olla konkreetse kaardi peal lihtsalt võimaldatud. Nagu siin ennegi juba on öeldud - need on need kõige prostamad odava otsa kaardid, millel BIOS ja selle seadistus on tehases paika "keevitatud". Kallimad kaardid sama kiibiga võivad võimaldada nii BIOS-i pääsemist kui AHCI/IDE ümberlülitust, aga konkreetses BIOS-is on see "rauas" paika pandud ja pole muudetav.
Tihtipeale müüakse samast kaardist erinevaid versioone - osadel on peal ümberprogetav BIOS-i kiip, osadel mitte, osadel isegi selline, millel puudub igasugune flash mälu, st isegi BIOS-i seadistuse salvestamise võimalus. Kõik on ühekordselt kirjutatav mälu ja kõik. Mis on tehases sinna peale kõrvetatud, see sinna jääb.

Draiver jah, võib-olla - aga ainult juhul kui op-süsteemi ei asu kontrolleri küljes oleval kettal.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 13:25:07 vasta tsitaadiga

ma ju ütlesin: "sääästukas".
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 13:49:12 vasta tsitaadiga

Olen ka neid säästukaid näinud ja kahte-kolme kasutanud ka, üks on ka maha kärvanud (ja RAID 1 massiivi peppu keeranud). Kõik peale ühe on seni olnud RAID kontrolleri nime all ja BIOS on olnud ligipääsetav, kuid mitte uuendatav.
Paar aastat tagasi sai aga ostetud (peale säästuka kärvamist) nimeka(ma) tootja (Promise) kõige odavam nelja pordiga kaart (SATA 300 TX4), millel, erinevalt tema kallimast toodangust, puudus nimetuses RAID (lihtsalt SATA PCI Controller) ja sellel on täpselt sama lugu nagu selle Chronose kaardiga - seadistus on paigas (automaatne) ja pole muudetav. Kuna RAID funktsioon on fakeraid kaartidel nagunii mõttetu, siis ei olnud mul seda vajagi, nagunii sai softraid sinna peale. SATA töötab aga ideaalselt sellel, koos NCQ ja staggered spinup toega ning igal kettal eraldi LED võimalus ka. Erinevalt odavast Chronosest on aga vähemalt BIOS upgradetav (mitte et sellest seni mingit tolku oleks olnud, sest ametlik uusim BIOS on "initial release")

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 14:02:14 vasta tsitaadiga

Dogbert, kui BIOS on upgradetav, siis on võimalik ka settinguid "häkkida" icon_wink.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 15:11:47 vasta tsitaadiga

Ma sain nii aru, et BIOS/firmware on uuendatav, viimane versioon (kontrollimata andmetel) N0951.
http://www.station-drivers.com/page/asmedia.htm
(Ilmselt saaks ka ASMedia kodukalt kui õnnestuks sinna sisse logida).

Üldiselt soovitatakse vist algul N095 (sellel tunduvad nii IDE kui AHCI ROM/BAT failid kaasas olevat) ja siis alles N0951 peale ajada.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 15:34:03 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Dogbert, kui BIOS on upgradetav, siis on võimalik ka settinguid "häkkida" icon_wink.gif
Iseenesestmõistetavalt.

A.S., sõltub, kas Chronose kaardil ka on BIOS-i kiip flashitav üldse (kodukal ei ole sellest juttu) ja kas ASMedia BIOS sinna peale läheb.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 15:43:53 vasta tsitaadiga

Tegemist ongi ju ASMedia toodanguga, Chronose (või kelle iganes) nimi on vaid pakendil/karbil, sest nemad jootsid selle kiibi trükkplaadile ja panid plaadi karpi. Või olen ma millestki valesti aru saanud?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 16:27:08 vasta tsitaadiga

Ei usu et identne toode on Chronose nime all müüdav. Ta võib olla ASMedia nuditud, odavam (mitteflashitava BIOS-iga) versioon aga küll.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 17:04:23 vasta tsitaadiga

ASMedia toodab kiipi ASM1061, pakendab ja müüb hulgi suvalistele soovijatele. Kes neid kiipe nudib? Et Chronos telliski kohe nii, et saatke meile üks partii nuditud kiipe? Aga äkki tõesti, ju siis said niiviisi odavamalt. Või nudib Chronos neid kiipe ise, mingil saladuslikul põhjusel?

Loomulikult on võimalik ka variant, et konveierilt tulnud kiip ongi osaliselt defektne, näiteks AHCI osa ei tööta. Need vigased kiibid saab samuti soovijatele maha müüa, probleemi pole.
(Näiteks Celeron ja i5 protsessoreid ju kasutajad ostavad ning veel kiidavad, et head odavad. Mul oli kunagi PCI pessa torgatav USB1.1 kaart selline, mille kiibil oli USB2.0 osa vigane. Oli teist üritatud küll välja lülitada ja Windowsi all probleemi polnudki, Linuxi all aga USB2.0 mälupulka tööle ei saanudki.)
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 21:00:47 vasta tsitaadiga

Ma räägin BIOS-i kiibist, BIOSil on ju eraldi kiip, millel kontrollerkiibiga ei ole midagi pistmist. Kõige odavamatele kaartidele paigaldatakse kiibid, mis ei ole flashitavad. Neile saab kirjutada andmeid vaid ühel korral. Kallimatel kaartidel võib BIOS-i kiip olla aga isegi pesaga ja vahetatav.

Antud juhul võib see terve kaart olla isegi toodetud ASMedia poolt, aga ta ei taha neid odavaid, mitteprogetava BIOS-iga variante oma nime all müüa ja laseb neid pakendada ja müüa kolmandatel, odava kraami edasimüüjatel nagu Chronos.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 22:00:05 vasta tsitaadiga

Ega jah, vaielda pole mõtet, pildi pealt "kaheksajala" markeeringut ju nagunii maha ei loe.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.09.2012 22:33:50 vasta tsitaadiga

Väikse ääremärkusena, Cronosil on tihti nii, et tootega tuleb kindlasti kasutada seda install-CD-d /DVD-d, mis seadmega kaasas on ja internetist otsitud draiverid ei tööta.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 29.09.2012 08:58:01 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Kui ümberlülituse võimalust mainitakse vaid kiibitootja spetsifikatsioonis, siis see tõepoolest ei pruugi olla konkreetse kaardi peal lihtsalt võimaldatud. Nagu siin ennegi juba on öeldud - need on need kõige prostamad odava otsa kaardid, millel BIOS ja selle seadistus on tehases paika "keevitatud". Kallimad kaardid sama kiibiga võivad võimaldada nii BIOS-i pääsemist kui ümberlülitust, aga konkreetses BIOS-is on see "rauas" paika pandud ja pole muudetav.
Tihtipeale müüakse samast kaardist erinevaid versioone - osadel on peal ümberprogetav BIOS-i kiip, osadel mitte, osadel isegi selline, millel puudub igasugune flash mälu, st isegi BIOS-i seadistuse salvestamise võimalus. Kõik on ühekordselt kirjutatav mälu ja kõik. Mis on tehases sinna peale kõrvetatud, see sinna jääb.

Draiver jah, võib-olla - aga ainult juhul kui op-süsteemi ei asu kontrolleri küljes oleval kettal.

Arvatavasti siiski see AHCI/IDE ümberlülitamine on siin eelnevalt välja pakutud teooriat kasutades võimalik.
Esialgsed testid siis sellised.
SSD ketas Chronos PE1061 kontrolleri otsas, süsteem Vista, paigaldatud Chronos poolt kaasa antud draiveritega:

Süsteem W7 tavalisel kettal kuid samuti selle Chronos PE1061 kontrolleri küljes teise kettana, kõikide tootjate draiverid maha lastud, siis tekkis tõesti see Standard AHCI 1.0 ....... , testiks loomulikult teine sama kontrolleri küljes olev SSD ketas.

Tulemused pole muidugi need mida lootsin, kuid siiski kiiremad kui SATA II suudaks maksimaalselt, peaks veel SATA III kaabli ka hankima, võib-olla pidurdab see suuremat andmemahtu, see muidugi ainult oletus, omal nahal tuleb ikka kõik ära proovida.
Tootja poolt aga suur sigadus, et pole juhiseid kaasa antud kuidas AHCI/IDE ümberlülitamine käib ja iga õnnetu selle kaardi ohver peab ise välja nuputama kuidas kontroller AHCI režiimis tööle hakkab.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2012 10:53:38 vasta tsitaadiga

Kui sa selle parema kaabli hangid, ära siis PCI-E x1 pesas seda testi. Spetsifikatsiooni järgi on see kaart küll sellisesse pesasse ette nähtud, aga rahvas kurdab, et selles pesas kiirust paraku eriti ei saavuta.
Ja mõni olevat testides Windowsi draiveriga parema tulemuse saanud kui tootja omaga.

Ja kui see BIOS-i kivi on korduvkirjutatav, siis äkki võtad julguse kokku...
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.09.2012 12:01:02 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Kui sa selle parema kaabli hangid, ära siis PCI-E x1 pesas seda testi. Spetsifikatsiooni järgi on see kaart küll sellisesse pesasse ette nähtud, aga rahvas kurdab, et selles pesas kiirust paraku eriti ei saavuta.
Ja mõni olevat testides Windowsi draiveriga parema tulemuse saanud kui tootja omaga.

Ja kui see BIOS-i kivi on korduvkirjutatav, siis äkki võtad julguse kokku...
 

Pigem viitab sellele, et Chronos tahab ise olla arvutis ainuvalitseja ja siis kogu töö ise ära teha ning seetõttu ei taha teistest enda kõrval midagi teada.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Chronos PE1061 AHCI
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.