Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Hinnavaatluse uudised »  Millised olid HV külastajate monitoride resolutsioonid aastal 2007 ja nüüd märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.08.2012 01:16:28 Millised olid HV külastajate monitoride resolutsioonid aastal 2007 ja nüüd vasta tsitaadiga


Vaatasin huvi pärast HV külastajate resolutsioonide statistikat, aastal 2007 25-ndal kohal olnud Full HD resolutsioon 1920x1080 on nüüdseks tõusnud ülivõimsalt liidriks. Ainukeseks stabiilseks tegijaks on jäänud 1280x1024 resolutsioon. Andmed põhinevad Google Analytics tarkvaral.

HV külastajate monitoride resolutsioonid aastal 2007 (kliki spoileril)
Spoiler Spoiler Spoiler


5 aastat hiljem (kliki spoileril)
Spoiler Spoiler Spoiler



Huvitav, milline näeb pilt välja 5 aasta pärast aastal 2017? icon_smile.gif

P.S. Umbes kuu-kahe pärast tõuseb brauseritest esikohale Chrome.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Laizk
HV kasutaja
Laizk

liitunud: 23.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 01:27:50 vasta tsitaadiga

7a vana samsa 19" LCD kodus, resoga 1440x900 (16:10 suhe), on ka isegi 5a sutsu kerkind icon_smile.gif

5a pärast pakun miski 720p reso (mobiilide, tahvelarvutite näol) populaarseks icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.08.2012 01:36:49 vasta tsitaadiga

Laizk, ehk siis praegusel 15-ndal kohal olevat 1280x720 reso pakuksid TOP 5 sekka aastaks 2017?
Elame-näeme icon_smile.gif Ma ise arvan, et populaarseks saavad järjest rohkem suurema resoga ekraanid, k.a mobiilidel/tahvelarvutitel.
Heaks näiteks Apple Retina tehnoloogia, mis kindlasti areneb aastatega järjest edasi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 02.08.2012 02:19:18 vasta tsitaadiga

2007 aastal mul oli 6 koht molu 1400x1050 ja praeguses tabelis pole enam selliseid icon_biggrin.gif 16:10 oli ekraan ja ostsin jsut sellepärast 20" sellise et suur välja näeks ja mitte peenike ja pikk

nüüd 21.5" fullhd säästukas
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.08.2012 02:23:20 vasta tsitaadiga

Kasutan endiselt 6 aastat vana ViewSonic 20" LCD VP2030B, millel 1600x1200 reso icon_biggrin.gif
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Monitorid/37906/

Eks paistab, mis lähiaastad toovad. Ise tahaks vähemalt 2560x1600 reso või siis oodata, et ehk tulevad soodsad 4K monitorid.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 07:10:21 vasta tsitaadiga

2007 kasutasin veel 1280x1024 @ 17"
2008 läksin üle 1680x1050 peale @ 20"
2011 läksin üle 1920x1080 peale @ 23"
Alati täpselt 3 tolli hüpanud.

Ennustan, et 2017 on tugeva tõusu teinud praegu #16 olev 2560x1440, mis TOP10 jõuab kindlasti. Kas ka TOP5 ei julge lubada. See on tõsi, et igasugu mobiiliresod muutuvad järjest populaarsemaks. Eriti ma arvan 720p 1280x720 mis praegu on #15.
Kindlasti jääb ka 1920x1080 ikka populaarseks.
Loodetavasti läpakad saavad kah on närustest resodest lahti. Endal on piin istuda läpaka taga mille reso on väiksem, kui 1600x900 (17").

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAUZZZ
HV kasutaja
WAUZZZ

liitunud: 16.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 08:32:39 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Eks paistab, mis lähiaastad toovad. Ise tahaks vähemalt 2560x1600 reso või siis oodata, et ehk tulevad soodsad 4K monitorid.

Juba praegu on eBay-st, L-Korea müüjatelt, võimalik soetada 27" IPS paneeli ja 2560x1440 (tõsi küll, pisut väiksem soovitust) resolutsiooni omava monitori nii 300-400USD eest. Keegi on jõudnud juba mingi ülevaate ka teha: http://techreport.com/articles.x/23291

Ise annan oma panuse 1400x1050px statistikasse.

_________________
Just my stupid and uneducated opinion.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 08:44:55 vasta tsitaadiga

WAUZZZ kirjutas:

Juba praegu on eBay-st, L-Korea müüjatelt, võimalik soetada 27" IPS paneeli ja 2560x1440 (tõsi küll, pisut väiksem soovitust) resolutsiooni omava monitori nii 300-400USD eest. Keegi on jõudnud juba mingi ülevaate ka teha: http://techreport.com/articles.x/23291

Ise annan oma panuse 1400x1050px statistikasse.
Väga huvitav. Artiklis on ka viiteid, et eBay's liigub üht-teist - on keegi midagi kohanud?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 09:49:43 vasta tsitaadiga

5 aastaga kaks kohta tõusnud, 14.=>12. e 1280x720@27" => 1360x768@32" icon_smile.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.08.2012 10:12:50 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Laizk, ehk siis praegusel 15-ndal kohal olevat 1280x720 reso pakuksid TOP 5 sekka aastaks 2017?
Elame-näeme icon_smile.gif Ma ise arvan, et populaarseks saavad järjest rohkem suurema resoga ekraanid, k.a mobiilidel/tahvelarvutitel.
Heaks näiteks Apple Retina tehnoloogia, mis kindlasti areneb aastatega järjest edasi.
Vaata ka 23 kohta icon_wink.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 10:42:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kasutan endiselt 6 aastat vana ViewSonic 20" LCD VP2030B, millel 1600x1200 reso

Hehh sama siin küll aga Samsungi toodang LCD Syncmaster 204b 1600x1200
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 02.08.2012 11:09:58 vasta tsitaadiga

oih eraldi teema kohe selle kohta ka tehtud icon_lol.gif

Mina loodan topis näha 5 aasta pärast 4k resolutsiooni (võibolla mingeid variatsioone ka 8k resost). Samuti hetkel 27" promotav 2560x1440 saab seal kõrgel kohal olema. Ise olen viimased 5 aastat istunud resolutsioonil 1920x1200. Full HD jääb praeguse suure populaarsuse tõttu ka sinna ning moblade 720p domineerib ka siis.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 02.08.2012 12:17:40 vasta tsitaadiga

WAUZZZ kirjutas:
Tanel kirjutas:
Eks paistab, mis lähiaastad toovad. Ise tahaks vähemalt 2560x1600 reso või siis oodata, et ehk tulevad soodsad 4K monitorid.

Juba praegu on eBay-st, L-Korea müüjatelt, võimalik soetada 27" IPS paneeli ja 2560x1440 (tõsi küll, pisut väiksem soovitust) resolutsiooni omava monitori nii 300-400USD eest. Keegi on jõudnud juba mingi ülevaate ka teha: http://techreport.com/articles.x/23291

Ise annan oma panuse 1400x1050px statistikasse.


mul üks tuttav inglismaalt ostis just endale 27" LG 2560x1440 resoga 200 naela ebay'st ja hõiskas et sai sellise soodustuse
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 12:26:44 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:

mul üks tuttav inglismaalt ostis just endale 27" LG 2560x1440 resoga 200 naela ebay'st ja hõiskas et sai sellise soodustuse
Kas pilt ka hea on või sai lihtsalt soodsalt palju punkte?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 13:37:21 vasta tsitaadiga

Kui nüüd nostalgitseda, siis 5 aasta eest olin tabelis teisel kohal, nüüd oman nii esimest, kui ka kuuendat. Tegelikult on ka 1280x1024 paneel alles tollasest ajast aga pole praegu kasutusel.

HV külastatavus tundub ka üle 3 korra kõrgem olevat, täitsa hästi läinud ma vaatan.

Tulevikust julgeks ehk ainult niipalju prognoosida, et killustatus suureneb veelgi aga mis pikslite arvud hakkavad domineerima on kahtlane öelda. Varemalt mainitud 720p-sse mul usku niiväga ei ole, et see troonile tõuseb. Tõenäoliselt võivad saada tabletid mingeid kõrgeid kohti, kuid resoks usuks midagi paremat, kui 720p - midagi retina sarnast siis vast, iseasi mis pikslite arvu ja suhtega. Usun ka, et 1080p ja 1920x1200 ekraanid jäävad esiplaanile aga ilmselt saab midagi veel vängemat olema kõrgemal.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 13:39:07 vasta tsitaadiga

Ma olin 2007 esimesel kohal ja täna ka esimesel kohal... parimad resolutsioonid alati kasutusel thumbs_up.gif
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.08.2012 13:51:14 vasta tsitaadiga

carlking, levinuim ei pruugi parim olla.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smart50
HV vaatleja

liitunud: 30.01.2010




sõnum 02.08.2012 16:23:18 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
carlking, levinuim ei pruugi parim olla.


+1
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaljukits
HV vaatleja
kaljukits

liitunud: 30.11.2008




sõnum 02.08.2012 16:45:01 vasta tsitaadiga

2007 oli 1280x800 14" läpakas

nüüd on 1440x900 14" läpakas ja 2048x1152 23" lauaarvuti
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 16:50:02 vasta tsitaadiga

Suht kindlalt on läpakate ja mobiilsete seadmete resud poodiumil 5a pärast, samas praegused trendid on kaugel kunagi 10a tagasi 1024x768 standartsete pc ekraanide aegadest. Hetkel pop ja cool toode määrab selgelt statistikat.
Fikseeritud resolutsioon võib 10a pärast ehk üldse oldschool olla icon_razz.gif.

_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 02.08.2012 17:05:06 vasta tsitaadiga

2007 olin ma vist arvatavasti 1024x768 peal. Vahepeal hüpe -> 1280x1024 ja nüüd läppar 1400x1050.
4:3 suhe on ikka mõnusam. 5:4 on ka hea. 16:10 on kõige laiem, mida kasutada suudan.
Mängur ma pole, filme ei vaata. Seega pole ekraanilaiusega midagi peale hakata.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elka
HV kasutaja
elka

liitunud: 30.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 22:03:20 vasta tsitaadiga

Eriti huvitav on võrdlus 1920x1200 vs 1920x1080 siis ja nüüd.
_________________
ei toeta õigekirja
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2012 23:50:44 vasta tsitaadiga

Hämmastav, et ikka nii kehvad resod põhilised on icon_eek.gif 1920x1200 võiks nagu miinimum olla...
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2012 00:02:31 vasta tsitaadiga

Mul 1680x1050 ja paremat nagu vaja ei ole. Kunagi 17 ja 19"-te taga olles jäi tõesti puudu.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelsepp
HV kasutaja
mihkelsepp

liitunud: 14.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2012 00:06:15 vasta tsitaadiga

detsembris saab 5 aastat minu monitoril täis, 22" 1680x1050
_________________
(:
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2012 03:44:20 vasta tsitaadiga

Viis aastat tagasi oli viienda koha läpakas 1400x1050 nüüd teise koha oma 1366x768 nii et minu puhul on toimunud ilmselge taandareng, kuigi kohtades olen tõusnud. Ka taandareng pidi areng olema icon_smile.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dinkz
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2008




sõnum 03.08.2012 04:01:02 vasta tsitaadiga

2007 kasutasin 17" monitori, mis oli 1280x1024 resolutsiooniga, tänaseks kasutan sülearvutit, mis on 1440x900 resolutsiooniga. icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 03.08.2012 04:04:07 vasta tsitaadiga

2007 oli 17' vist. 1280 x 1024.
Nüüd 1920 x 1080. Mõnus icon_smile.gif
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.08.2012 06:31:39 vasta tsitaadiga

Uskuda v6ib, et 5-e aasta pärast on lisandunud küsimus, et kas 3D v6i 2D ekraan.

Postitatud Sony Ericsson mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matih22
HV veteran
matih22

liitunud: 01.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2012 07:02:42 vasta tsitaadiga

Ot: Mul lisaks 2D moitorile kohe kõrval 4D monitor, ehk aken vaatega õue. icon_cool.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2012 10:39:42 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Uskuda v6ib, et 5-e aasta pärast on lisandunud küsimus, et kas 3D v6i 2D ekraan.

Postitatud Sony Ericsson mobiililt


Loodetavasti mitte. Vähemalt mitte see idiootsus mida kinos ja uutest tv-dest tuleb icon_lol.gif

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2012 12:53:49 vasta tsitaadiga

5,5 aastat on täis 20,5 tollise monitori taga resoga 1680x1050.

Laiusest tunnen puudust. icon_sad.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2012 13:48:39 vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et panen ka isiklike lauaarvutite ekraanid kirja. Aegamööda on ekraanid ikka märgatavamalt suuremaks läinud icon_smile.gif
Resolutsioon  Diagonaal    Värvid   LCD/CRT     Tootja     Mudel
640×480       14" (11.5")  8-bit    CRT         Apple      Macintosh Color Display
640×480       15" (12.8")  16-bit   CRT         Apple      Performa 5260/120
1024×768      15" (13.8")  24-bit   CRT         Apple      iMac (Rev. C)
1024×768      15"                   LCD         Apple      iMac G4 (USB 2.0)
1680×1050     20"                   LCD         Samsung    SyncMaster 205BW
1920×1200     24"                   LCD (LED)   Dell       U2412M


2007 olin vist äsja 20" peale kolinud ning see aasta nüüd 24" peal thumbs_up.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 03.08.2012 13:52:29 vasta tsitaadiga

Mul oli 2007a. samsungi 23" 1680X1050 monitor, oli ilusa pildiga thumbs_up.gif aasta hiljem sai võetud 24-ne Dell 1920X1200 resoga ja 2 aasta pärast sai võetud praegune 23 tolline monitor 1920X1080 resoga mille eeliseks on 120Hz.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2012 16:01:19 vasta tsitaadiga

mihkelsepp kirjutas:
detsembris saab 5 aastat minu monitoril täis, 22" 1680x1050

Teenis ka mind Samsungi samasuguste parameetritega monitor mingi 5-6a ja see aasta lakkas normaalselt töötamast. Päris otsa ei saanud.
Nüüd 24" Delli UltraSharp HD resoga
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Myoldryn
HV kasutaja
Myoldryn

liitunud: 09.03.2004




sõnum 03.08.2012 16:20:07 vasta tsitaadiga

Kõige hämmastavam on see, et 1920x1200 resoga monitorid on vaikselt kadumas. 1920x1200 vs 1920x1080 hvs on 10 pakkumis vs 308 pakkumist.
_________________
"Free Your Phone" -> OpenMoKo
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.08.2012 16:22:17 vasta tsitaadiga

8:5 vs. 16:9

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_common_resolutions

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 03.08.2012 16:27:38 vasta tsitaadiga

Myoldryn kirjutas:
Kõige hämmastavam on see, et 1920x1200 resoga monitorid on vaikselt kadumas. 1920x1200 vs 1920x1080 hvs on 10 pakkumis vs 308 pakkumist.


nad jah väga massiliseks ei muutunudki, ennem tuli full HD peale ja surus nad välja icon_sad.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.08.2012 16:29:02 vasta tsitaadiga

FullHD ju turunduslikult müüvam ja seksikam kui mingi numbrijada, isegi kui numbrijada parem on.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 03.08.2012 20:26:26 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_common_resolutions

natuke kõrvalepõikava mõttelõngana...

Nende enamuse resolutsioonide tähistussüsteemi osas tuleks eraldi idiootsuse auhind anda (ei tea küll kellele).
Selles valguses 4K ja 8K on väga asjalikud ja selged tähised, kuigi ei saa aru miks need ainult 16:9 versioonidele omistatud on (ideeliselt peaks nad olema kõikide jaoks, millede pikem külg on vastavalt ca 4000 ja 8000 pikslit).

Üleüldse, miks on vaja nii palju resolutsioone (milledest osa väga vähe erinevad) ja miks ei võiks olla enamus resolutsioone konkreetsema pikslite numbriga. Näiteks klassikalise (inimsilma vaateväljale kõige täpsemalt vastavale) 4:3 puhul 800x600 ja 1200x900 ja 1600x1200 ja 2000x1500 jne kuni 4000x3000 ja 8000x6000.

Jabur on ka see, et foto/filmi-kaamerate ja teisalt ekraanide standardresolutsioonid paljudel juhtudel ei ühti, erinevused on sageli marginaalsed, kuid see just tekitab pikslite interpoleerimisega olulist kvaliteedikadu 1:1 vaatamise suhtes.

Ning üleüldse, muide õige klassikaline laiformaat on hoopiski 64:27 ehk ligikaudu ümardatuna 21:9 ehk 2,37:1 mis vastab ajalooliselt põhilisele läbi aastakümnete kasutatud laiformaat-kinofilmile. Miks tänane massitrendides ülistatud FullHD just 16:9 on, see on tegelikult omaette veidra taustaga teema...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2012 21:06:43 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:

Ning üleüldse, muide õige klassikaline laiformaat on hoopiski 64:27 ehk ligikaudu ümardatuna 21:9 ehk 2,37:1 mis vastab ajalooliselt põhilisele läbi aastakümnete kasutatud laiformaat-kinofilmile.

jah, ning igaüks võib ka vastava teleka endale osta
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/LCD+telerid/127431/

Hinnaks siis 1 norra kuupalk või 1 eesti aastapalk thumbs_up.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2012 14:05:20 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
5,5 aastat on täis 20,5 tollise monitori taga resoga 1680x1050.

Laiusest tunnen puudust. icon_sad.gif

1920x1080 peale üle minnes sai kaks A4 dokumenti kõrvuti visata. Mõnus icon_cool.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2012 17:26:30 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
5,5 aastat on täis 20,5 tollise monitori taga resoga 1680x1050.

Laiusest tunnen puudust. icon_sad.gif

1920x1080 peale üle minnes sai kaks A4 dokumenti kõrvuti visata. Mõnus icon_cool.gif

Jap, sama probleemi ees. Mitte küll A4, aga programmid, sest praegusel juhul tikub kitsaks jääma. icon_sad.gif Pole teise monitori jaoks ka ruumi, et see praeguse kõrvale asetada.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Hinnavaatluse uudised »  Millised olid HV külastajate monitoride resolutsioonid aastal 2007 ja nüüd
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.