|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
02.08.2012 01:16:28
Millised olid HV külastajate monitoride resolutsioonid aastal 2007 ja nüüd |
|
|
Vaatasin huvi pärast HV külastajate resolutsioonide statistikat, aastal 2007 25-ndal kohal olnud Full HD resolutsioon 1920x1080 on nüüdseks tõusnud ülivõimsalt liidriks. Ainukeseks stabiilseks tegijaks on jäänud 1280x1024 resolutsioon. Andmed põhinevad Google Analytics tarkvaral.
HV külastajate monitoride resolutsioonid aastal 2007 (kliki spoileril)
Spoiler 
5 aastat hiljem (kliki spoileril)
Spoiler 
Huvitav, milline näeb pilt välja 5 aasta pärast aastal 2017?
P.S. Umbes kuu-kahe pärast tõuseb brauseritest esikohale Chrome.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laizk
HV kasutaja

liitunud: 23.06.2003
|
02.08.2012 01:27:50
|
|
|
7a vana samsa 19" LCD kodus, resoga 1440x900 (16:10 suhe), on ka isegi 5a sutsu kerkind
5a pärast pakun miski 720p reso (mobiilide, tahvelarvutite näol) populaarseks
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
02.08.2012 02:19:18
|
|
|
2007 aastal mul oli 6 koht molu 1400x1050 ja praeguses tabelis pole enam selliseid 16:10 oli ekraan ja ostsin jsut sellepärast 20" sellise et suur välja näeks ja mitte peenike ja pikk
nüüd 21.5" fullhd säästukas
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
02.08.2012 07:10:21
|
|
|
2007 kasutasin veel 1280x1024 @ 17"
2008 läksin üle 1680x1050 peale @ 20"
2011 läksin üle 1920x1080 peale @ 23"
Alati täpselt 3 tolli hüpanud.
Ennustan, et 2017 on tugeva tõusu teinud praegu #16 olev 2560x1440, mis TOP10 jõuab kindlasti. Kas ka TOP5 ei julge lubada. See on tõsi, et igasugu mobiiliresod muutuvad järjest populaarsemaks. Eriti ma arvan 720p 1280x720 mis praegu on #15.
Kindlasti jääb ka 1920x1080 ikka populaarseks.
Loodetavasti läpakad saavad kah on närustest resodest lahti. Endal on piin istuda läpaka taga mille reso on väiksem, kui 1600x900 (17").
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAUZZZ
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2010
|
02.08.2012 08:32:39
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Eks paistab, mis lähiaastad toovad. Ise tahaks vähemalt 2560x1600 reso või siis oodata, et ehk tulevad soodsad 4K monitorid. |
Juba praegu on eBay-st, L-Korea müüjatelt, võimalik soetada 27" IPS paneeli ja 2560x1440 (tõsi küll, pisut väiksem soovitust) resolutsiooni omava monitori nii 300-400USD eest. Keegi on jõudnud juba mingi ülevaate ka teha: http://techreport.com/articles.x/23291
Ise annan oma panuse 1400x1050px statistikasse.
_________________ Just my stupid and uneducated opinion. |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.08.2012 08:44:55
|
|
|
| WAUZZZ kirjutas: |
Juba praegu on eBay-st, L-Korea müüjatelt, võimalik soetada 27" IPS paneeli ja 2560x1440 (tõsi küll, pisut väiksem soovitust) resolutsiooni omava monitori nii 300-400USD eest. Keegi on jõudnud juba mingi ülevaate ka teha: http://techreport.com/articles.x/23291
Ise annan oma panuse 1400x1050px statistikasse. |
Väga huvitav. Artiklis on ka viiteid, et eBay's liigub üht-teist - on keegi midagi kohanud?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
02.08.2012 09:49:43
|
|
|
5 aastaga kaks kohta tõusnud, 14.=>12. e 1280x720@27" => 1360x768@32"
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
02.08.2012 10:12:50
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Laizk, ehk siis praegusel 15-ndal kohal olevat 1280x720 reso pakuksid TOP 5 sekka aastaks 2017?
Elame-näeme Ma ise arvan, et populaarseks saavad järjest rohkem suurema resoga ekraanid, k.a mobiilidel/tahvelarvutitel.
Heaks näiteks Apple Retina tehnoloogia, mis kindlasti areneb aastatega järjest edasi. |
Vaata ka 23 kohta
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
02.08.2012 10:42:34
|
|
|
| tsitaat: |
Kasutan endiselt 6 aastat vana ViewSonic 20" LCD VP2030B, millel 1600x1200 reso
|
Hehh sama siin küll aga Samsungi toodang LCD Syncmaster 204b 1600x1200
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
02.08.2012 11:09:58
|
|
|
oih eraldi teema kohe selle kohta ka tehtud
Mina loodan topis näha 5 aasta pärast 4k resolutsiooni (võibolla mingeid variatsioone ka 8k resost). Samuti hetkel 27" promotav 2560x1440 saab seal kõrgel kohal olema. Ise olen viimased 5 aastat istunud resolutsioonil 1920x1200. Full HD jääb praeguse suure populaarsuse tõttu ka sinna ning moblade 720p domineerib ka siis.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
02.08.2012 12:17:40
|
|
|
| WAUZZZ kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| Eks paistab, mis lähiaastad toovad. Ise tahaks vähemalt 2560x1600 reso või siis oodata, et ehk tulevad soodsad 4K monitorid. |
Juba praegu on eBay-st, L-Korea müüjatelt, võimalik soetada 27" IPS paneeli ja 2560x1440 (tõsi küll, pisut väiksem soovitust) resolutsiooni omava monitori nii 300-400USD eest. Keegi on jõudnud juba mingi ülevaate ka teha: http://techreport.com/articles.x/23291
Ise annan oma panuse 1400x1050px statistikasse. |
mul üks tuttav inglismaalt ostis just endale 27" LG 2560x1440 resoga 200 naela ebay'st ja hõiskas et sai sellise soodustuse
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.08.2012 12:26:44
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
mul üks tuttav inglismaalt ostis just endale 27" LG 2560x1440 resoga 200 naela ebay'st ja hõiskas et sai sellise soodustuse |
Kas pilt ka hea on või sai lihtsalt soodsalt palju punkte?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
02.08.2012 13:37:21
|
|
|
Kui nüüd nostalgitseda, siis 5 aasta eest olin tabelis teisel kohal, nüüd oman nii esimest, kui ka kuuendat. Tegelikult on ka 1280x1024 paneel alles tollasest ajast aga pole praegu kasutusel.
HV külastatavus tundub ka üle 3 korra kõrgem olevat, täitsa hästi läinud ma vaatan.
Tulevikust julgeks ehk ainult niipalju prognoosida, et killustatus suureneb veelgi aga mis pikslite arvud hakkavad domineerima on kahtlane öelda. Varemalt mainitud 720p-sse mul usku niiväga ei ole, et see troonile tõuseb. Tõenäoliselt võivad saada tabletid mingeid kõrgeid kohti, kuid resoks usuks midagi paremat, kui 720p - midagi retina sarnast siis vast, iseasi mis pikslite arvu ja suhtega. Usun ka, et 1080p ja 1920x1200 ekraanid jäävad esiplaanile aga ilmselt saab midagi veel vängemat olema kõrgemal.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
02.08.2012 13:39:07
|
|
|
Ma olin 2007 esimesel kohal ja täna ka esimesel kohal... parimad resolutsioonid alati kasutusel
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
02.08.2012 13:51:14
|
|
|
| carlking, levinuim ei pruugi parim olla.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smart50
HV vaatleja
liitunud: 30.01.2010
|
02.08.2012 16:23:18
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| carlking, levinuim ei pruugi parim olla. |
+1
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaljukits
HV vaatleja

liitunud: 30.11.2008
|
02.08.2012 16:45:01
|
|
|
2007 oli 1280x800 14" läpakas
nüüd on 1440x900 14" läpakas ja 2048x1152 23" lauaarvuti
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
02.08.2012 16:50:02
|
|
|
Suht kindlalt on läpakate ja mobiilsete seadmete resud poodiumil 5a pärast, samas praegused trendid on kaugel kunagi 10a tagasi 1024x768 standartsete pc ekraanide aegadest. Hetkel pop ja cool toode määrab selgelt statistikat.
Fikseeritud resolutsioon võib 10a pärast ehk üldse oldschool olla .
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
02.08.2012 17:05:06
|
|
|
2007 olin ma vist arvatavasti 1024x768 peal. Vahepeal hüpe -> 1280x1024 ja nüüd läppar 1400x1050.
4:3 suhe on ikka mõnusam. 5:4 on ka hea. 16:10 on kõige laiem, mida kasutada suudan.
Mängur ma pole, filme ei vaata. Seega pole ekraanilaiusega midagi peale hakata.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elka
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2005
|
02.08.2012 22:03:20
|
|
|
Eriti huvitav on võrdlus 1920x1200 vs 1920x1080 siis ja nüüd.
_________________ ei toeta õigekirja |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
02.08.2012 23:50:44
|
|
|
Hämmastav, et ikka nii kehvad resod põhilised on 1920x1200 võiks nagu miinimum olla...
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
03.08.2012 00:02:31
|
|
|
Mul 1680x1050 ja paremat nagu vaja ei ole. Kunagi 17 ja 19"-te taga olles jäi tõesti puudu.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelsepp
HV kasutaja

liitunud: 14.09.2005
|
03.08.2012 00:06:15
|
|
|
detsembris saab 5 aastat minu monitoril täis, 22" 1680x1050
_________________ (: |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UB
HV Guru

liitunud: 26.12.2002
|
03.08.2012 03:44:20
|
|
|
Viis aastat tagasi oli viienda koha läpakas 1400x1050 nüüd teise koha oma 1366x768 nii et minu puhul on toimunud ilmselge taandareng, kuigi kohtades olen tõusnud. Ka taandareng pidi areng olema
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dinkz
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.04.2008
|
03.08.2012 04:01:02
|
|
|
2007 kasutasin 17" monitori, mis oli 1280x1024 resolutsiooniga, tänaseks kasutan sülearvutit, mis on 1440x900 resolutsiooniga.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ertai
HV veteran

liitunud: 11.05.2007
|
03.08.2012 04:04:07
|
|
|
2007 oli 17' vist. 1280 x 1024.
Nüüd 1920 x 1080. Mõnus
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.08.2012 06:31:39
|
|
|
Uskuda v6ib, et 5-e aasta pärast on lisandunud küsimus, et kas 3D v6i 2D ekraan.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matih22
HV veteran

liitunud: 01.12.2008
|
03.08.2012 07:02:42
|
|
|
Ot: Mul lisaks 2D moitorile kohe kõrval 4D monitor, ehk aken vaatega õue.
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
03.08.2012 10:39:42
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Uskuda v6ib, et 5-e aasta pärast on lisandunud küsimus, et kas 3D v6i 2D ekraan.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt |
Loodetavasti mitte. Vähemalt mitte see idiootsus mida kinos ja uutest tv-dest tuleb
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
03.08.2012 12:53:49
|
|
|
5,5 aastat on täis 20,5 tollise monitori taga resoga 1680x1050.
Laiusest tunnen puudust.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
03.08.2012 13:48:39
|
|
|
Mõtlesin, et panen ka isiklike lauaarvutite ekraanid kirja. Aegamööda on ekraanid ikka märgatavamalt suuremaks läinud
Resolutsioon Diagonaal Värvid LCD/CRT Tootja Mudel
640×480 14" (11.5") 8-bit CRT Apple Macintosh Color Display
640×480 15" (12.8") 16-bit CRT Apple Performa 5260/120
1024×768 15" (13.8") 24-bit CRT Apple iMac (Rev. C)
1024×768 15" LCD Apple iMac G4 (USB 2.0)
1680×1050 20" LCD Samsung SyncMaster 205BW
1920×1200 24" LCD (LED) Dell U2412M |
2007 olin vist äsja 20" peale kolinud ning see aasta nüüd 24" peal
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
03.08.2012 13:52:29
|
|
|
Mul oli 2007a. samsungi 23" 1680X1050 monitor, oli ilusa pildiga aasta hiljem sai võetud 24-ne Dell 1920X1200 resoga ja 2 aasta pärast sai võetud praegune 23 tolline monitor 1920X1080 resoga mille eeliseks on 120Hz.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
03.08.2012 16:01:19
|
|
|
| mihkelsepp kirjutas: |
| detsembris saab 5 aastat minu monitoril täis, 22" 1680x1050 |
Teenis ka mind Samsungi samasuguste parameetritega monitor mingi 5-6a ja see aasta lakkas normaalselt töötamast. Päris otsa ei saanud.
Nüüd 24" Delli UltraSharp HD resoga
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Myoldryn
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2004
|
03.08.2012 16:20:07
|
|
|
Kõige hämmastavam on see, et 1920x1200 resoga monitorid on vaikselt kadumas. 1920x1200 vs 1920x1080 hvs on 10 pakkumis vs 308 pakkumist.
_________________ "Free Your Phone" -> OpenMoKo |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
03.08.2012 16:27:38
|
|
|
| Myoldryn kirjutas: |
| Kõige hämmastavam on see, et 1920x1200 resoga monitorid on vaikselt kadumas. 1920x1200 vs 1920x1080 hvs on 10 pakkumis vs 308 pakkumist. |
nad jah väga massiliseks ei muutunudki, ennem tuli full HD peale ja surus nad välja
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
03.08.2012 20:26:26
|
|
|
natuke kõrvalepõikava mõttelõngana...
Nende enamuse resolutsioonide tähistussüsteemi osas tuleks eraldi idiootsuse auhind anda (ei tea küll kellele).
Selles valguses 4K ja 8K on väga asjalikud ja selged tähised, kuigi ei saa aru miks need ainult 16:9 versioonidele omistatud on (ideeliselt peaks nad olema kõikide jaoks, millede pikem külg on vastavalt ca 4000 ja 8000 pikslit).
Üleüldse, miks on vaja nii palju resolutsioone (milledest osa väga vähe erinevad) ja miks ei võiks olla enamus resolutsioone konkreetsema pikslite numbriga. Näiteks klassikalise (inimsilma vaateväljale kõige täpsemalt vastavale) 4:3 puhul 800x600 ja 1200x900 ja 1600x1200 ja 2000x1500 jne kuni 4000x3000 ja 8000x6000.
Jabur on ka see, et foto/filmi-kaamerate ja teisalt ekraanide standardresolutsioonid paljudel juhtudel ei ühti, erinevused on sageli marginaalsed, kuid see just tekitab pikslite interpoleerimisega olulist kvaliteedikadu 1:1 vaatamise suhtes.
Ning üleüldse, muide õige klassikaline laiformaat on hoopiski 64:27 ehk ligikaudu ümardatuna 21:9 ehk 2,37:1 mis vastab ajalooliselt põhilisele läbi aastakümnete kasutatud laiformaat-kinofilmile. Miks tänane massitrendides ülistatud FullHD just 16:9 on, see on tegelikult omaette veidra taustaga teema...
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
03.08.2012 21:06:43
|
|
|
| WAV kirjutas: |
Ning üleüldse, muide õige klassikaline laiformaat on hoopiski 64:27 ehk ligikaudu ümardatuna 21:9 ehk 2,37:1 mis vastab ajalooliselt põhilisele läbi aastakümnete kasutatud laiformaat-kinofilmile. |
jah, ning igaüks võib ka vastava teleka endale osta
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/LCD+telerid/127431/
Hinnaks siis 1 norra kuupalk või 1 eesti aastapalk
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.08.2012 14:05:20
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
5,5 aastat on täis 20,5 tollise monitori taga resoga 1680x1050.
Laiusest tunnen puudust.  |
1920x1080 peale üle minnes sai kaks A4 dokumenti kõrvuti visata. Mõnus
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
04.08.2012 17:26:30
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
5,5 aastat on täis 20,5 tollise monitori taga resoga 1680x1050.
Laiusest tunnen puudust.  |
1920x1080 peale üle minnes sai kaks A4 dokumenti kõrvuti visata. Mõnus  |
Jap, sama probleemi ees. Mitte küll A4, aga programmid, sest praegusel juhul tikub kitsaks jääma. Pole teise monitori jaoks ka ruumi, et see praeguse kõrvale asetada.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|