|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
HSGold
HV veteran

liitunud: 30.06.2002
|
25.11.2009 12:31:54
Küsimus: Läpaka LCD ühendamine PC taha? |
|
|
Tervist,
Tekkis küsimus, et kas oleks võimalik ühendada lihtsate ja odavate vahenditega LCD ekraan arvutiga (LCD - ekraan pärineb ühest sülearvutist).
Olen leidnud erinevaid linke ja asju kuid viitavad sellele, et oleks tarvis üks ~1,5k controller soetada.
Kahjuks ei soovi sellist raha selle katsetamise peale hakkama panna...
Loodan, et on mingi alternatiivne võimalus.
Juhul kui kellelgi on kogemusi selle vallas siis sooviks ka end nende teadmistega rikastada.
Tänan vastuse eest!
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
25.11.2009 13:13:23
|
|
|
| ei ole alternatiivi ja seda teemat on mitmel korral arutletud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HSGold
HV veteran

liitunud: 30.06.2002
|
25.11.2009 16:22:25
|
|
|
aga kas muidu eestist on ka võimalik tellida kellegi/firma käest seda controllerit?
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
25.11.2009 17:32:10
|
|
|
Eks kõik sõltub sellest, et mida see LCD-paneel sul näitama peab hakkama - kas "õiget" pilti või siis "mingeid triibulisi valgusefekte".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HSGold
HV veteran

liitunud: 30.06.2002
|
25.11.2009 18:04:05
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Eks kõik sõltub sellest, et mida see LCD-paneel sul näitama peab hakkama - kas "õiget" pilti või siis "mingeid triibulisi valgusefekte".  |
viimane variant on ka suhteliselt huvitav - "kaos LCD-s"...
Enne jõule oleks ilus kui saaks igasuguseid vilkuvaid asju - mitte sinine ja punane...
Oki, järelikult peab siis controlleri peale mõtlema hakkama, aga oskab keegi täpselt öelda millist just tarvis.
Aitäh!
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
25.11.2009 18:55:21
|
|
|
| HSGold kirjutas: |
Oki, järelikult peab siis controlleri peale mõtlema hakkama, aga oskab keegi täpselt öelda millist just tarvis.
Aitäh! |
usu mind, tavamolu ostmine tuleb odavam
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HSGold
HV veteran

liitunud: 30.06.2002
|
25.11.2009 18:57:05
|
|
|
Aga kus ma seda odavamalt kasutada saaks:P
Midagi tahaks sellega teha...
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
25.11.2009 19:15:11
|
|
|
| HSGold kirjutas: |
Aga kus ma seda odavamalt kasutada saaks:P
Midagi tahaks sellega teha... |
kõige odavam on maha müüa
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
26.11.2009 12:33:30
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| HSGold kirjutas: |
Aga kus ma seda odavamalt kasutada saaks:P
Midagi tahaks sellega teha... |
kõige odavam on maha müüa |
Paraku nii on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HSGold
HV veteran

liitunud: 30.06.2002
|
26.11.2009 13:18:15
|
|
|
kahju kahju...
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
spawn-639
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2008
|
22.01.2010 23:20:30
|
|
|
| ise siis tegin sellise lahenduse (kuna oli vaja sarnast süsteemi) et võtsin rüperaali lcd paneeli, surnud desktopi ekraani emaplaadi, ilma asja, mis muudab voolu ja ccfl-i inverterita ja tavalise 70 eek maksva tuuningu lampide inverteri. kõige lihtsam muidugi on kui kui paneel ja emaplaat-controllerboard on mõlemad sama pinoutiga (kuid võimalik ka mingite üleminekutega tööle saada. nt 30pin to 20pin vms), need ühendad ära nagu ikka. netist natuke otsides leiad ka emaplaadi toiteploki poolse pinouti. siis sai arvuti toiteblokist sellele 5v 12v ja gnd ning inverteri panin paneeli valgustuse külge, mida on ka võimalik mingil määral ka dimmerdada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HSGold
HV veteran

liitunud: 30.06.2002
|
25.01.2010 14:46:07
|
|
|
spawn-639, tundub huvitav..
ega nõu ja jõuga rohkem aidata ei tahaks??
Jään ootama!
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spawn-639
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2008
|
25.01.2010 23:54:36
|
|
|
no nõu võib alati anda kui oskan
mingid vanemad pildid, mis netti jäid (vahepeal käis ketta crash seega jäin kõigist progressi lõpust ilma)
siin siis mingi läpaka paneel, katkise lauaekraani emaplaadi küljes
isetehtud inverter ccfli inverterist (ei soovita teha, tuleohtlik on)
aluseks oli selline inverter siis http://oomipood.ee/?t=k_ki&i=CMP-LAMPINV10
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HSGold
HV veteran

liitunud: 30.06.2002
|
26.01.2010 12:02:54
|
|
|
kõige rohkem oleks tarvis teada, mis juppe on vaja soetada?
Ning siis vaadata edasi...
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
26.01.2010 17:40:04
|
|
|
Muutsin pealkirja ära, ehk siis tulevikus rohkem selle kohta uusi topicuid ei tehta. Ja kui tehakse, saab ära kustutada.
läpaka LCDd-ega ei ole tõesti muud teha kui samasuguse masina varuosana kasutada...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
spawn-639
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2008
|
26.01.2010 18:42:33
|
|
|
noh juppe mida vaja, lcd paneel, katkine lauaarvuti ekraan (lcd) millel oleks toite või taustavalgustuse viga, aega ja natuke jootmist.
endal tegin antud asja autosse, seega pidin pikendama lvds kaablit (see mis läheb controllerboardist paneeli) 10cm asemel 80cm... alguses kartsin varjestuse puudumise pärast mingit koledat staatilist sisse tulevat, kuid ei juhtunud midagi, esialgne static noise oli kehva joote viga. praegu on siis autos laes 15" (natukene LIIGA suur) mida juhib ühe vana rüpperaali põhi. raal on ise istme sees, vga kaabel tuleb sinna, seega võib selle asemel kasutada 1kõik mis muud seadet, millel on vga ühilduvus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
spawn-639
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2008
|
07.02.2010 23:54:53
|
|
|
no ega ennem teada ei saa kui ei proovi, mul nendega ni palju kogemust, et võib olla ainult toiteka osa+inverteriga läbi ja võib olla ka katoodid ise läbi. katoodis on läbi olnud selles mõttes, et lähevad kaua soojaks, alguses on roosakas valgus ja panevad sellega inverteri peeti, seega ongi katood ning inverter mõlemad kutud... aga kui valgus on kohe ilus ja valge ning läheb põlema korraks, siis tõenäoliselt ainult toide+inverter kutu. edu katsetamisel!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
09.02.2010 19:50:15
|
|
|
12v tahab inverter saada, mis muudab selle natu alla kilovoldiks. Juba järele proovitud, et selline lamp ei lähe 12v-ga põlema, isegi ei hõõgunud mitte.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
HSGold
HV veteran

liitunud: 30.06.2002
|
10.02.2010 00:17:08
|
|
|
paistab, et huvilisi on peale minu veelgi....
On keegi jõudnud kaugemale ka kui mina? (LCD veel seisab ning ootab lisavidinate kojutoomist....)
kas keegi ei viitsiks teha seda tööd puust ja punaselt ette? Olen ennemgi teadmatusest asju läbi lasknud kuid nüüd ei tahaks nagu katsetada :S
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spawn-639
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2008
|
10.02.2010 02:49:34
|
|
|
| võib-olla loll küsimus, kuid mis veel segaseks jääb?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HSGold
HV veteran

liitunud: 30.06.2002
|
10.02.2010 03:01:50
|
|
|
| spawn-639 kirjutas: |
| võib-olla loll küsimus, kuid mis veel segaseks jääb? |
segaseks jääb see, et ei tahaks väga katsetama hakata ning osad asjad veel puudu...
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spawn-639
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2008
|
10.02.2010 14:39:47
|
|
|
nooh, kuna kõik need ekraani controllerboardid on erinevate otsadega toite poolt, siis ei jää muud üle kui katsetada ja google-st nende pinout otsida. oluline on leida siis 12V 5V ja GND, teised on ebaolulised ja võib tühjaks jätta. inverterit katoodi külge valesti ühendada pole võimalik ju ning inverterisse endasse läheb samuti 12V sisse. kindlasti peab jälgima, et polaarsus õiget pidi oleks, muidu põlevad transistorid hetkega seal sees ära. halvemal juhul läheb inverter põlema.
edit. et kui controllerboardi otsad valesti kokku paned siis ka midagi ei juhtu (otseses mõttes, mitte midagi, ei lähe tööle lihtsalt) kohe, pikaajalist tagurpidi polaarsust katsetanud ple, ei soovita ka teistel:D
|
|
| tagasi üles |
|
 |
andreas123
HV kasutaja
liitunud: 25.10.2005
|
10.02.2010 17:58:30
|
|
|
| ot: |
| Olen küll vastik inimene, kes teiste tuju rikub, kuid vähemalt 500krooniga saab 17" ekraani kätte. Mõne aasta pärast mõtled ka, et miks oli vaja kodu igasugu huvitavaid kuljuseid täis koguda. Aga nokitsemine on hea, loodan tulemust näha! |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
spawn-639
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2008
|
11.02.2010 00:20:27
|
|
|
ise arvan ka et nokitsemine on hea...
aga seda otsa küll näinud ple kusagil, ise jootsid vana inverteri küljest pesa lahti ja panin uue inverteri külge
|
|
| tagasi üles |
|
 |
andreas123
HV kasutaja
liitunud: 25.10.2005
|
14.02.2010 20:37:39
|
|
|
Kui juba lampide ostmiseks läheb, kas siis pole mõttekas lihtsalt osta nt 15" ekraan ning see laiali harutada (et oleks kitsam)?
Andreas
|
|
| tagasi üles |
|
 |
spawn-639
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2008
|
17.02.2010 16:22:43
|
|
|
| väike vihje: vanades scannerites on samasugused inverterid samadele katoodidele...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DJope
HV veteran

liitunud: 15.06.2003
|
27.04.2011 01:34:24
|
|
|
Raiskasin 2 kuud tagasi 2 eurot rohkem raha ja sain emaplaadi millel on LVDS ja inverteri väljund, jutt käib siis Inteli D525MWV mini-ITX emaplaadist. Kellel Inteli emaplaadi jaoks sobivaid LVDS ja inverteri pistikuid koos klemmidega vaja läheb, siis neid võib minult saada.
Hetkel pilt tehtud tavalise katoodi inverteriga, homme proovin originaaliga, siis peaks pilt juba palju säravam olema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
01.07.2011 16:08:46
|
|
|
On siis keegi valmis ka teinud VGA to Laptop LCD ülemineku?
spawn-639
Nagu ma aru sain siis on teil see vigur valmis tehtud. Kas täpsemat infot ei ole kuidas see tehtud. Mis osasid vaja jne..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
01.07.2011 16:27:37
|
|
|
Ma olen ka, aga see oli ainult LCD testimiseks, kas ta ikka töökorras on.
Vaja läheb toitekat (sobib ka arvuti toitekas), inverterit, kontrollerplaati. Inverter võta selline, mis siis toituks ntks sealt 12V pealt, see on suht suva. Toitekas ka siis suht suva arvuti toitekas või võimsam 12V seinaadapter (oleneb, kas kontroller vajab 5V või mitte). Kontroller peab sobima LCD-ga tho...
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
01.07.2011 16:30:54
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
Ma olen ka, aga see oli ainult LCD testimiseks, kas ta ikka töökorras on.
Vaja läheb toitekat (sobib ka arvuti toitekas), inverterit, kontrollerplaati. Inverter võta selline, mis siis toituks ntks sealt 12V pealt, see on suht suva. Toitekas ka siis suht suva arvuti toitekas või võimsam 12V seinaadapter (oleneb, kas kontroller vajab 5V või mitte). Kontroller peab sobima LCD-ga tho... |
Mul ka LCD testimiseks vaja. Aga kust saada kontrollerplaati? Ja kui mul on erineva tootja erkaanid erineva suurusega siis iga ühe jaoks on vaja eraldi kontrollerit?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
01.07.2011 16:45:18
|
|
|
Ma võtsin 17" lauaka LCD elektroonika ja lambid. 1. 2. ja 3. pessa panin lauaka LCD lambid (et automaatselt välja ei lülitaks), neljandasse pessa läppari LCD lambi, kontroller LCD külge, juhe seina ja voila.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
08.07.2011 23:42:41
|
|
|
surkad läpaka ekraani arvutikasti ja ongi ekraan missugune
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|