|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
t-force
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.07.2004
|
05.12.2011 10:05:41
Win7 32 bit 4GB RAM (2.98 GB usable) |
|
|
Ostin just uue läppari (ASUS x54hy) ilma tarkvarata ja lasin peale WIN 7 32 bit. Mingil põhjusel näitab,et ainult 3GB mälu on kasutada 4 GB-st. Bios näitab 4GB ja win muidu ka, et kogu RAM on 4 GB.
4 GB ram ja Radeon HD 6470M 1 GB video. See video peaks ju omama ise mälu mitte kasutama RAM-i? Seega ei mõista kuhu see 1 GB kaob.
Oskab keegi aidata?
EDIT: Nii nüüd on WIN 7 64 bit peal ja korras
viimati muutis t-force 06.12.2011 09:41:28, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
05.12.2011 10:09:53
|
|
|
Kasuta foorumi otsingut, sellest on siin palju juttu olnud, miks 32-bit OS näeb 4GB asemel 3GB mälu
Ja seda on korduvalt ka lahti seletatud.
Samuti annab google sellele küsimusele lehtede viisi adekvaatseid vastuseid.
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaleStinre
külaline
|
05.12.2011 10:31:16
|
|
|
| Installli 64bit Windowsi versioon, 32bit- ine oskab kasutada ainult 3GB rami- st vahet ei ole kas sul reaalselt seal on kasvõi 8GB.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
05.12.2011 10:40:44
|
|
|
RaleStinre: Eksid tiba, 32-bitise korral osatakse ikkagi kusagil 3,4-3,6 giga mälu ära kasutada.
Antud teema point on hoopis see, et video õgib suure osa mälust ära , jättes Windowsi kasutada alla 3GB mälu.
---------------------------
Kui siia panna 64-bitine Windows, siis vahet pole, kuna video õgib ikkagi sellesama Gigabaidi ära, jättes Windowsile ikkagi selle, alla 3GB alles.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
05.12.2011 10:49:07
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
RaleStinre: Eksid tiba, 32-bitise korral osatakse ikkagi kusagil 3,4-3,6 giga mälu ära kasutada.
Antud teema point on hoopis see, et video õgib suure osa mälust ära , jättes Windowsi kasutada alla 3GB mälu.
---------------------------
Kui siia panna 64-bitine Windows, siis vahet pole, kuna video õgib ikkagi sellesama Gigabaidi ära, jättes Windowsile ikkagi selle, alla 3GB alles. |
Ära jama, vähemalt ASUSe specidest loeb välja, et sel on eraldiseisev 1GB VRAM, seega 64bit windowsiga peaks saama kogu 4gb rami ära kasutada
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t-force
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.07.2004
|
05.12.2011 11:06:18
|
|
|
Okei selge. Seda mõtlesingi, et tegelt näitab 32 bit wini puhul max ram 4GB ram. Google andis liiga segast juttu, et mingeid järeldusi teha selle põhjal kas 64 bit aitab nii, et ei tahtnud niisama seda muretsema hakata. Katsun siis üle minna 64 bitisile Tänud.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaleStinre
külaline
|
05.12.2011 11:33:10
|
|
|
tahanteada, no aga tee proovi ja vaata kui palju 32bit versioon mälu kasutab või mitte ennem kui mingit hülgemöla tuled siia ajama.
Ja sul on lausa esimeses postis pilt ka silme ees:
Total: 3056MB ehk 2.98GB
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.12.2011 12:14:41
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| RaleStinre: Eksid tiba, 32-bitise korral osatakse ikkagi kusagil 3,4-3,6 giga mälu ära kasutada. |
Tegelikult on see vahemik ~2.8-3.8GB.
| tahanteada kirjutas: |
Antud teema point on hoopis see, et video õgib suure osa mälust ära , jättes Windowsi kasutada alla 3GB mälu. |
Mitte video vaid kogu kiibistiku kaudu adresseeritav riistvara.
| tahanteada kirjutas: |
| Kui siia panna 64-bitine Windows, siis vahet pole, kuna video õgib ikkagi sellesama Gigabaidi ära, jättes Windowsile ikkagi selle, alla 3GB alles. |
bullshit
64biti all võib sul hakata sääraseid probleeme tekkima alles siis, kui arvutis on rohkem mälu kui raud adresseerida jõuab. Enamus 64bit prosede puhul piiriks 128GB-2TB.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaleStinre
külaline
|
05.12.2011 12:27:48
|
|
|
| Ho Ho, Sellest vahemikust olen ka teadlik- seda võimalik mõjutada erinevate BIOS setingute/uuenduste/lisa mälukasutus programmide installimisega AGA FAKT ON SEE, ET DEFAULT SETINGUTES 32 BIT tunneb ALATI ära ca. 2,98- 3.0GB RAM-i ja mitte mingil juhul ei saa see number suurem olla.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.12.2011 12:31:07
|
|
|
| RaleStinre kirjutas: |
| AGA FAKT ON SEE, ET DEFAULT SETINGUTES 32 BIT tunneb ALATI ära ca. 2,98- 3.0GB RAM-i ja mitte mingil juhul ei saa see number suurem olla. |
Antud hetkel on ainus fakt see, et konkreetselt teemaalgatajal on see number seal vahemikus. Enda 32bit winid on näidanud üsnagi erinevaid numbreid sõltuvalt emaplaadist.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaleStinre
külaline
|
05.12.2011 12:48:18
|
|
|
| Ho Ho, ok, ei vaidle vastu kuna ilmselt mõtled siin lauaarvuti emaplaate, ise aga tegelen ainult valdavalt sülearvutitega, kus 100% kõik on näidanud 32bit all ca. 3GB rami kasutust 4GB mälu puhul.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
05.12.2011 12:57:17
|
|
|
| RaleStinre: Väike OT - aga kas läpparil ikka tarbitava Videomälu suuruse ka ikka juurde keevitad? Kui ei, siis keevita ka see juurde ja vaata siis uuesti. Ilusti näed, kuidas "Hardware Reserved" on nii ja nii suur. Minu läpparil on see videomälu "Hardware Reserved" näiteks 256 megabaiti.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
05.12.2011 13:00:00
|
|
|
| RaleStinre kirjutas: |
| Ho Ho, ok, ei vaidle vastu kuna ilmselt mõtled siin lauaarvuti emaplaate, ise aga tegelen ainult valdavalt sülearvutitega, kus 100% kõik on näidanud 32bit all ca. 3GB rami kasutust 4GB mälu puhul. |
Vähe sülearvuteid siis näppinud. Minu E6400 istub Win7x86 peal ning omab 4gb rammi, 3,45GB usable.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.12.2011 13:04:57
|
|
|
tahanteada, taas ajad segi integreeritud videokaardid mis süsteemset mälu tarbivad ning 32bit limiitidest tuleneva mälu adresseerimise piirangud.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
05.12.2011 13:11:29
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
RaleStinre: Eksid tiba, 32-bitise korral osatakse ikkagi kusagil 3,4-3,6 giga mälu ära kasutada.
Antud teema point on hoopis see, et video õgib suure osa mälust ära , jättes Windowsi kasutada alla 3GB mälu.
---------------------------
Kui siia panna 64-bitine Windows, siis vahet pole, kuna video õgib ikkagi sellesama Gigabaidi ära, jättes Windowsile ikkagi selle, alla 3GB alles. |
| tsitaat: |
64-GB RAM Maximum(4)
RAM facilitates improved system scalability and performance. The more RAM added to a server beyond minimum requirements, the more memory available for applications to use. Designed for mission-critical applications, the 32-bit version of Windows Server 2003, Datacenter Edition supports up to 64 GB of RAM on x86-based computers. The 64-bit version of Windows Server 2003, Enterprise Edition supports systems with up to 64 GB of RAM. |
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc758523(WS.10).aspx
edit:
Windows 7 32-bit with full 4 GB or 8 GB RAM support
http://www.unawave.de/windows-7-tipps/32-bit-ram-barrier.html?lang=EN
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
05.12.2011 13:20:35
|
|
|
RaleStinre: Väike, reaalne näide:
HP Compaq: XP all: 3,37GB of RAM ja total 3,53GB. Ja vot see vahe ongi sellel Compaqil antud hetkel video käsutuses.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
05.12.2011 15:11:42
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| RaleStinre kirjutas: |
| AGA FAKT ON SEE, ET DEFAULT SETINGUTES 32 BIT tunneb ALATI ära ca. 2,98- 3.0GB RAM-i ja mitte mingil juhul ei saa see number suurem olla. |
Antud hetkel on ainus fakt see, et konkreetselt teemaalgatajal on see number seal vahemikus. Enda 32bit winid on näidanud üsnagi erinevaid numbreid sõltuvalt emaplaadist. |
Praegu just vaatan - Intel i5 prose ja sinna integreeritud graafikaga läpakal Windows 7 Enterprise 32-bit:
"Paigaldatud mälu (RAM): 4,00 GB (kasutatav on 3,43 GB)"
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
05.12.2011 15:23:08
|
|
|
Enda lauamasinal oli kunagi olukord, kus peale mälu upgradet 2GB -> 4GB oli kasutatav kõigest 2,8GB, oligi motivatsioon 64-bit peale kolida koheselt
Ja videokaart ei olnud sellel integreeritud, nii et võta kinni, miks mul 1,2GB kuskile mujale riistvara alla ära adresseeriti
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
05.12.2011 18:36:58
|
|
|
valge inimene ei kasuta sellist õnnetust nagu 7. 2003 oskab kasutada kuni 64 GB /PAE võtmega, KUID tegelikkuses läheb see mälu mis on üle 3,9 giga ruttu sassi ja healjuhul tuleb üks sinine ekraan. 32 biti puhul on maksimaalne mälumaht sõltuvuses emaplaadi romist - sellest tulenevalt näeb keegi 3 või 3,5 või 3,8.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t-force
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.07.2004
|
06.12.2011 09:43:37
|
|
|
Sain korda, tänud Lisasin pildi ka esimesse posti kes ei uskunud, et wini vahetus töötab
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003

|
07.12.2011 04:22:16
|
|
|
| RaleStinre kirjutas: |
| Ho Ho, ok, ei vaidle vastu kuna ilmselt mõtled siin lauaarvuti emaplaate, ise aga tegelen ainult valdavalt sülearvutitega, kus 100% kõik on näidanud 32bit all ca. 3GB rami kasutust 4GB mälu puhul. |
Ära tule siin mingit p*ska ajama, tõsiselt.
Enda iidne Dell Inspiron 1520 sülearvuti ja DDR2 4 GB (2*2) näitasb Win7 32-bit täpselt kasutatavaks hulgaks 3563 MB. See oleneb adresseeritavast ruumist, nagu Ho Ho ka ennist mainis, mis omakorda oleneb arvuti konfiguratsioonist.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
07.12.2011 12:17:34
|
|
|
| Samas pole 4GB rammiga suurt vahet, kas on 32-bitine või 64-bitine opsüs seal peal. Selle kasutamata poole giga mälu pärast uut süsteemi ostma ja installima hakata oleks raiskamine.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
07.12.2011 12:38:06
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Vahet pole tegelikult. Fakt on see, et kui sul on üle 4GB RAMi arvutis ja tahad seda kõike kasutada, siis pead 64-bitise opsüsteemi installima. Kõik. |
Või häkkima windowsit
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
07.12.2011 13:07:45
|
|
|
| Miki-Hiir kirjutas: |
| Samas pole 4GB rammiga suurt vahet, kas on 32-bitine või 64-bitine opsüs seal peal. Selle kasutamata poole giga mälu pärast uut süsteemi ostma ja installima hakata oleks raiskamine. |
Ostma? Tootevotmel pole ju vahet - void installida sama votmega 64-bitise kui 32-bit enne peal oli. Ja vastupidi.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaleStinre
külaline
|
07.12.2011 13:11:02
|
|
|
SKG, nüüd ajad küll sina kägu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
07.12.2011 13:36:42
|
|
|
OEM toote puhul saad kasutada ainult seda versiooni, mis ostetud/ arvutiga kaasas- 32 bit või 64 bit. Retail toote puhul on karbis olemas nii 32 kui 64bit CD, installi ja kasuta kumba soovid.
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
07.12.2011 15:58:45
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| OEM toote puhul saad kasutada ainult seda versiooni, mis ostetud/ arvutiga kaasas- 32 bit või 64 bit. Retail toote puhul on karbis olemas nii 32 kui 64bit CD, installi ja kasuta kumba soovid. |
Oskad viidata lepingupunktile, mis keelab naiteks 32-bit OEM versiooni omanikul omal kael hankida 64-bit installikas ja installida see arvuti kyljes oleva COA kleepsul oleva votmega? Ehk siis kus on kirjas, et tingimata peab 32-bit peale jaama?
Molemat versiooni muidugi ei tohi samaaegselt kasutada. Ma pean silmas 32-bit vahetamist 64-bit vastu.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
viljar77
HV veteran

liitunud: 06.08.2010
|
07.12.2011 18:25:32
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| OEM toote puhul saad kasutada ainult seda versiooni, mis ostetud/ arvutiga kaasas- 32 bit või 64 bit. Retail toote puhul on karbis olemas nii 32 kui 64bit CD, installi ja kasuta kumba soovid. |
OEM versiooni puhul on lubatud kasutada 32bit asemel 64bit versiooni ja vastupidi.
Keele vahetamine pole lubatud.
Iseenesest saab seda teha ja tootevõti sobib põhimõtteliselt iga keelega, aga Microsofti poolt see siiski lubatud pole.
_________________ Varuosad väga paljudele erinevatele sülearvutitele. Täpsema info saamiseks saada mulle PS.
Süle- ja lauaarvutite remont ja hooldus. |
|
| Kommentaarid: 259 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.12.2011 20:48:28
|
|
|
| viljar77 kirjutas: |
Keele vahetamine pole lubatud.
Iseenesest saab seda teha ja tootevõti sobib põhimõtteliselt iga keelega, aga Microsofti poolt see siiski lubatud pole. |
Ultimate versiooni puhul on lubatud, kuna see toetab ametlikult keelepakette ja pärast keele vahetust jääb aktiveerimine püsima.
Madalamate versioonide puhul nagu öeldud pole see küll ametlikult lubatud aga lahendus on selline, et integreerida keelepakett installerisse ja installi käigus valida vajalik keel ja seda mitte enam vahetada tulevikus. Vastasel korral aktivatsioon kaob.
Samal põhimõttel toimivad ka poes möödavad Home Premium eesti keelsed versioonid näiteks.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
viljar77
HV veteran

liitunud: 06.08.2010
|
07.12.2011 21:09:47
|
|
|
Saab isegi veits lihtsamalt.
Kui on tegemist arvutiga, millel on algselt keel selline, mis ei sobi, siis kõige lihtsam on kasutada näiteks Ordi OEM plaati ja sellelt installid kogu OS-i uuesti.
Valid endale sobiva keele ja installid lihtsalt ära. Selle variandi puhul pole automaatne aktiveerimine toiminud ja tuleb see siis telefoni abil teha.
Aga Ultimate versiooni puhul see jutt ei kehti jah.
_________________ Varuosad väga paljudele erinevatele sülearvutitele. Täpsema info saamiseks saada mulle PS.
Süle- ja lauaarvutite remont ja hooldus. |
|
| Kommentaarid: 259 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|