|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Markspoiss
HV veteran

liitunud: 10.12.2002
|
29.10.2011 02:52:25
Kodu stuudio ehitamine... |
|
|
Ehk on siin keegi kes asjaga kokku puutund/puutub või omab kodu stuuiot. Jutt siis muusika tegemisest. Millest alustada ja mis peaks kindlasti olema ja millega ei tasuks alt minna. Plaani siis ehitada pisikene kodu stuudio omale.
Milline arvuti võiks vähemalt olla, monitorid(kõlarid siis) ja mis muu veel. Kasutusele läheb FL studio.
Tänud!
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Petz
HV Guru
liitunud: 05.11.2001
|
29.10.2011 21:22:25
|
|
|
| "Muusika tegemise" all mõeldakse siin foorumis väga erinevaid asju! Ehk selgitad täpsemalt?
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
29.10.2011 23:37:54
|
|
|
| Elfa foorumis on selle asjaga kursis olevaid inimesi küllalt.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Petz
HV Guru
liitunud: 05.11.2001
|
30.10.2011 02:25:05
|
|
|
Pigem siis juba Rada7. Aga sellise teemapüstituse korral seal eriti armu ei anta...
Rusikareegel on selline. Kui tahad puhtalt arvutimuusikat teha - sämplid softsündid jne, vajad kõva arvutit. Kui aga päriselt pilli mängida ja seda salvestada, on kõige olulisem helikaart + micid-võimud. Arvutiks piisab siis ka suvalisest PIII-st. Ja kõik vahepealsed variandid...
Head muusikat saab luua ka vaid pliiatsi ja noodipaberi abil, aga mida parem/kallim raudvara, seda lõbusam endal.
Tegelt on nii, et lihtsalt hakkad tegema ja varsti saad ise aru, mis puudu või valesti on.
Ja küsi julgesti! Siinsamas
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markspoiss
HV veteran

liitunud: 10.12.2002
|
07.11.2011 19:20:20
|
|
|
krt vaatan, et seal kirjas, et läbi müüdud... kust seda saaks siis....:S
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Petz
HV Guru
liitunud: 05.11.2001
|
07.11.2011 23:28:07
|
|
|
Raamatud raamatuteks... seda juttu terve nett täis, aga tsiteeriks uuesti klassikuid:
| tsitaat: |
| Alustada tuleks sellest, et mis peab lõpptulemus olema. See määrab mis tehnikat vajatakse. |
Tegelikult ei saanudki aru, kas tahad muusikat teha või stuudiot ehitada? Üks ei välista teist, aga kumb on primaarne?
Ja ma ei tea, miks mulle tundub, et FL ja munarestidega kaetud seinad ning pop-filtrid on veidi eri teemad...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kembadesig
HV veteran

liitunud: 18.10.2010
|
08.11.2011 00:10:24
|
|
|
Muusikat "teha" saab väga erinevat moodi. Seda saab väga eduliselt teha kujul, kus muusikul/selle tegijal on selleks sobilik arvuti koos vajaliku tarkvara ning asjaliku helikaardi ja korralike kõrvaklappidega, võibolla ka mingi sünt.
Muusikat saab salvestada, seda siis samamoodi mitut erimoodi. Elektrikitarrile käib juhe sappa, kuid kui on vaja juba instrumentide salvestamiseks mõeldud mikrofone kasutada, siis tulevad mängu ka ruumi akustilised parameetrid ja muu.
Seega, räägi mida Sa teha tahad?
_________________ Sounds?... |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
08.11.2011 14:07:50
|
|
|
Stuudiot ei ole võimalik koju ehitada, kuna poroloone mida pakendites kasutatakse eraldi ei müüda. Ja Pillipoest 200€/m2 eriti ostma ei kutsu.
10a juba otsinud tulutult
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
08.11.2011 15:02:16
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Stuudiot ei ole võimalik koju ehitada, kuna poroloone mida pakendites kasutatakse eraldi ei müüda. Ja Pillipoest 200€/m2 eriti ostma ei kutsu.
10a juba otsinud tulutult  |
seda porolooni peaks olema kanga poodides. ja ega see ainuke materjal ole.
siin http://www.rada7.ee/teema/41085/ vihjeid küll millega ja kuidas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Petz
HV Guru
liitunud: 05.11.2001
|
08.11.2011 15:12:16
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Stuudiot ei ole võimalik koju ehitada, kuna poroloone mida pakendites kasutatakse eraldi ei müüda. Ja Pillipoest 200€/m2 eriti ostma ei kutsu.
10a juba otsinud tulutult  |
Mingitest laotarvete vms... müügikohtadest pole uurinud? Kusagilt nad ju sinna pakendi sisse saavad. Ega see helisummutus ka kõige tähtsam pole, jälle oleneb, mida stuudiolt oodatakse. Monitoridest õige soundi kuulmiseks piisab lihtsast kola täis elutoast ; mikrofoni inisemiseks leiab mõned tekid; trumme on palju suuremad tegijad ka hotelli koridoris salvanud, aga vaevalt, et see teemaalgatajal plaanis...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
08.11.2011 15:51:10
|
|
|
kuskilt kunagi meelde jäänud, et munakarpidest tehti mingeid säästustuudioid? iseasi kui efektiivsed need on.
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
08.11.2011 16:00:14
|
|
|
On efektiine küll aga kole ja kui kogemata vastu toetad, lähevad lössi
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
08.11.2011 16:06:55
|
|
|
sedand küll. kas papist munakarbid paremad ka kui need vahtplastist, või vahet pole?
Muidugi kui alguses soov proovida odavamalt hakkama saada, võib ju munakarpe korjata. peaks leidma neid peaaegu tasuta paljudest kohtadest ja küllap pakenditootjalt kommiraha eest. Võid ju ära ka värvida kui asi piisavalt efektiivne on. ja isegi kui lössi läheb, on ju odav asendada
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
08.11.2011 16:45:34
|
|
|
Väga jubeee tuleb, proovisin. Aga noh pool seina on mul puuriit laeni laotud, mis ei tundu kole, see aitab päris palju, ja on lisaks praktiline.
Kuigi jah puuriit ju väheneb, talvel eriti kiiresti
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
08.11.2011 17:15:53
|
|
|
| Sama hästi peaks saama paksemast kivivilla plaadist neid püramiide lõigata. Kleebib neile sametpaberi või hoopiski riidest koti ümber ja kinnitab seinale. Niikaua kui neile vasta ei lähe, toimivad päris hästi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
08.11.2011 21:45:00
|
|
|
9,5€/m2 siis kõige odavam hetkel. Kuid siiski 3500 EEK (läheks mul) maksta mingi poroloontükkide eest, hmmmm.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
l2bukast
HV veteran

liitunud: 19.12.2004
|
08.11.2011 22:13:47
|
|
|
Teemaalgatajat vist väga ei huvitagi muusika tegemine. Tahtis lihtsalt midagi toredat küsida foorumi rahva käest, mul on vähemalt selline tunne . Muidu oleks Ta juba ilmselt ammu täpsustanud, mida täpsemalt Ta teha tahab.
_________________ 58017968 |
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kembadesig
HV veteran

liitunud: 18.10.2010
|
08.11.2011 23:25:16
|
|
|
| kembadesig kirjutas: |
| Taavi© kirjutas: |
Ega keegi ei tea suunata/soovitada kust saaks selliseid: http://www.autosound.ee/est/55/ helimatte odavalt, äkki keegi toodab siin eestis vms ?
Mingi 15-20m2 jagu oleks vaja, see tähendab poehinnaga 400euri+ täiestu ulme hind sellise asja eest. |
Saan organiseerida sarnast asja mille ruudu hind tuleks ~7€ (valge, samasuguse püramiidse reljeefiga)
Ilma kleepsuta, kuid kleepida saab näiteks spreiliimiga, on veel asju millega seda paigaldada! Veidi kallimalt saab tumehalli mis on ka tulekindel. |
_________________ Sounds?... |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
11.11.2011 00:09:17
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
9,5€/m2 siis kõige odavam hetkel. Kuid siiski 3500 EEK (läheks mul) maksta mingi poroloontükkide eest, hmmmm.  |
Oled sa veendunud et need on samasugused nagu poroloni tükid.
Isetehes saaks ruumis heli summutamise küll odavamalt aga odav ei tuleks see nagunii.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kembadesig
HV veteran

liitunud: 18.10.2010
|
11.11.2011 01:04:03
|
|
|
| kembadesig kirjutas: |
| kembadesig kirjutas: |
| Taavi© kirjutas: |
Ega keegi ei tea suunata/soovitada kust saaks selliseid: http://www.autosound.ee/est/55/ helimatte odavalt, äkki keegi toodab siin eestis vms ?
Mingi 15-20m2 jagu oleks vaja, see tähendab poehinnaga 400euri+ täiestu ulme hind sellise asja eest. |
Saan organiseerida sarnast asja mille ruudu hind tuleks ~7€ (valge, samasuguse püramiidse reljeefiga)
Ilma kleepsuta, kuid kleepida saab näiteks spreiliimiga, on veel asju millega seda paigaldada! Veidi kallimalt saab tumehalli mis on ka tulekindel. |
|
Saan pakkuda "poroloonist" püramiidse reljeefiga matti, mille ruudu hind oleks ~7€ (piisavalt hea hind sellise asja eest). Materjal on valge, püramiidi tipp 35mm ja nõgu 15mm. Saada on ka tumehalli ning see on ka tulekindel.
_________________ Sounds?... |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djdanx
HV kasutaja

liitunud: 12.08.2004
|
17.11.2011 16:20:03
|
|
|
enne porolooni ja muu pudi-padi nurka toppimist tuleks ennem ikka läbi mõelda millised kõlarid sobivad mis tuppa, kõik oleneb ruumi pindalast ja kujust ... abisõnad googles room acoustics, bass response, room modes, room ratios : )
_________________ teostan töid : magento |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
17.11.2011 16:58:36
|
|
|
Ok, küsimus kui odavalt on võimalik saada musta porolooni on siin juba mõndaaega olnud. Võib vist lukku panna, et 9,5€/m2 Thomannis. Oeh tuleb vist silm kinni pigistada ja ära tellida
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kembadesig
HV veteran

liitunud: 18.10.2010
|
17.11.2011 21:15:59
|
|
|
| djdanx kirjutas: |
| enne porolooni ja muu pudi-padi nurka toppimist tuleks ennem ikka läbi mõelda millised kõlarid sobivad mis tuppa, kõik oleneb ruumi pindalast ja kujust ... abisõnad googles room acoustics, bass response, room modes, room ratios : ) |
DVDRW, saan Sulle porolooni sebida ~2€ ruudu kohta odavamalt! Värvida saad seda ise (ilma igasuguse eelneva värvimise kogemuseta) ka ning väga minimaalsete kulutustega. Sõltuvalt porolooni ostu kogusest, annan Sulle värvi kaasa.
_________________ Sounds?... |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
18.11.2011 15:31:17
|
|
|
| l2bukast kirjutas: |
Teemaalgatajat vist väga ei huvitagi muusika tegemine. Tahtis lihtsalt midagi toredat küsida foorumi rahva käest, mul on vähemalt selline tunne . Muidu oleks Ta juba ilmselt ammu täpsustanud, mida täpsemalt Ta teha tahab. |
Arvan sama, sest FL Studio ei ole küll asi mis studio puhul üldse mõtteis võiks mõlkuda
Isegi ütleks, et produtsendid omavahel mõlisevad a'la "ah see on see fruity loopsi mees"
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MONGO
HV kasutaja

liitunud: 17.03.2008
|
18.11.2011 16:00:56
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
| l2bukast kirjutas: |
Teemaalgatajat vist väga ei huvitagi muusika tegemine. Tahtis lihtsalt midagi toredat küsida foorumi rahva käest, mul on vähemalt selline tunne . Muidu oleks Ta juba ilmselt ammu täpsustanud, mida täpsemalt Ta teha tahab. |
Arvan sama, sest FL Studio ei ole küll asi mis studio puhul üldse mõtteis võiks mõlkuda
Isegi ütleks, et produtsendid omavahel mõlisevad a'la "ah see on see fruity loopsi mees"  |
Ma olen ka kuulnud, et mõni kõva saundivend räägib nii. A samas olen ka kuulnud, et FL-i kasutavad 9th Wonder, Afrojack, Boi-1da, Max Tannone, Skream, Mike Oldfield, DeadMau5, Basshunter, Justin Lassen, Steve Duda, Concord dawn, Cosmic Gate ja mitmed teised neist ütlejatest natuke tuntumad ja võimalik, et ka paremad muusikud. Ise kasutan ka seda ja ei ütleks, et programmi taha midagi on jäänud, pigem ei oska 99% inimestest programmi kasutada ja siis ajavad random iba proge kohta, sellega on hea enda oskamatust välja vabandada kuna suht levind on mingi legend FL-i algusaegadest, mille kohaselt see on "algajatele".
Seega pole mõtet fleimida kui oled kuskilt natuke midagi kuulnud.
Teemaalgatajale soovitaks kas täpsustada oma soove veel või siis lihtsalt osta suvalised monitorid ja suvaline eraldiseisva helikaardiga arvuti ja hakata erinevate programmide võimalusi uurima, hetkel küll jääb mulje, et sa ei tea mida tahad aga kui sa ise seda ei tea siis on maru raske soovitada midagi. Kui natuke aega oled tegelenud asjaga ja foorumeid jne uurinud siis küll ise lõpuks aru saad, mida sul vaja on.
Muidu mingid stuudioteemad on ulmelised küll ja algajale üsnagi kasutud.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
18.11.2011 18:51:06
|
|
|
| MONGO kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
| l2bukast kirjutas: |
Teemaalgatajat vist väga ei huvitagi muusika tegemine. Tahtis lihtsalt midagi toredat küsida foorumi rahva käest, mul on vähemalt selline tunne . Muidu oleks Ta juba ilmselt ammu täpsustanud, mida täpsemalt Ta teha tahab. |
Arvan sama, sest FL Studio ei ole küll asi mis studio puhul üldse mõtteis võiks mõlkuda
Isegi ütleks, et produtsendid omavahel mõlisevad a'la "ah see on see fruity loopsi mees"  |
Ma olen ka kuulnud, et mõni kõva saundivend räägib nii. A samas olen ka kuulnud, et FL-i kasutavad 9th Wonder, Afrojack, Boi-1da, Max Tannone, Skream, Mike Oldfield, DeadMau5, Basshunter, Justin Lassen, Steve Duda, Concord dawn, Cosmic Gate ja mitmed teised neist ütlejatest natuke tuntumad ja võimalik, et ka paremad muusikud. Ise kasutan ka seda ja ei ütleks, et programmi taha midagi on jäänud, pigem ei oska 99% inimestest programmi kasutada ja siis ajavad random iba proge kohta, sellega on hea enda oskamatust välja vabandada kuna suht levind on mingi legend FL-i algusaegadest, mille kohaselt see on "algajatele".
Seega pole mõtet fleimida kui oled kuskilt natuke midagi kuulnud.
Teemaalgatajale soovitaks kas täpsustada oma soove veel või siis lihtsalt osta suvalised monitorid ja suvaline eraldiseisva helikaardiga arvuti ja hakata erinevate programmide võimalusi uurima, hetkel küll jääb mulje, et sa ei tea mida tahad aga kui sa ise seda ei tea siis on maru raske soovitada midagi. Kui natuke aega oled tegelenud asjaga ja foorumeid jne uurinud siis küll ise lõpuks aru saad, mida sul vaja on.
Muidu mingid stuudioteemad on ulmelised küll ja algajale üsnagi kasutud. |
soovitan sul kõigepeat tuubist järgi uurida mida deadmau5 kasutab kodus, milline ta saundi ruum välja näeb.
kui loetleda, cubase, logic, ableton, siis fl sinna kõrvutada on suhteliselt marginaalne. nagu magic music maker
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MONGO
HV kasutaja

liitunud: 17.03.2008
|
18.11.2011 18:57:42
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
| MONGO kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
| l2bukast kirjutas: |
Teemaalgatajat vist väga ei huvitagi muusika tegemine. Tahtis lihtsalt midagi toredat küsida foorumi rahva käest, mul on vähemalt selline tunne . Muidu oleks Ta juba ilmselt ammu täpsustanud, mida täpsemalt Ta teha tahab. |
Arvan sama, sest FL Studio ei ole küll asi mis studio puhul üldse mõtteis võiks mõlkuda
Isegi ütleks, et produtsendid omavahel mõlisevad a'la "ah see on see fruity loopsi mees"  |
Ma olen ka kuulnud, et mõni kõva saundivend räägib nii. A samas olen ka kuulnud, et FL-i kasutavad 9th Wonder, Afrojack, Boi-1da, Max Tannone, Skream, Mike Oldfield, DeadMau5, Basshunter, Justin Lassen, Steve Duda, Concord dawn, Cosmic Gate ja mitmed teised neist ütlejatest natuke tuntumad ja võimalik, et ka paremad muusikud. Ise kasutan ka seda ja ei ütleks, et programmi taha midagi on jäänud, pigem ei oska 99% inimestest programmi kasutada ja siis ajavad random iba proge kohta, sellega on hea enda oskamatust välja vabandada kuna suht levind on mingi legend FL-i algusaegadest, mille kohaselt see on "algajatele".
Seega pole mõtet fleimida kui oled kuskilt natuke midagi kuulnud.
Teemaalgatajale soovitaks kas täpsustada oma soove veel või siis lihtsalt osta suvalised monitorid ja suvaline eraldiseisva helikaardiga arvuti ja hakata erinevate programmide võimalusi uurima, hetkel küll jääb mulje, et sa ei tea mida tahad aga kui sa ise seda ei tea siis on maru raske soovitada midagi. Kui natuke aega oled tegelenud asjaga ja foorumeid jne uurinud siis küll ise lõpuks aru saad, mida sul vaja on.
Muidu mingid stuudioteemad on ulmelised küll ja algajale üsnagi kasutud. |
soovitan sul kõigepeat tuubist järgi uurida mida deadmau5 kasutab kodus, milline ta saundi ruum välja näeb.
kui loetleda, cubase, logic, ableton, siis fl sinna kõrvutada on suhteliselt marginaalne. nagu magic music maker  |
Just nii
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
18.11.2011 20:26:03
|
|
|
Tillivõrdlejad kõtt!
Hirmutate inimese ära oma kallihinnaliste pikendustega. Omal ajal alustasite rattasõitu ikka kolmekaga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
MONGO
HV kasutaja

liitunud: 17.03.2008
|
18.11.2011 20:55:25
|
|
|
| Kallihinnalised pikendused ongi kasutud algajale. Aga tahaks küsida keevitaja käest, mis võimalused näiteks on FL-is puudu, mida teistest progedest leida võib. Kui pole midag puudui, siis oleks ju ka mõttetu midagi maha teha.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
18.11.2011 21:48:29
|
|
|
Mul endal on Anvil Studio http://anvilstudio.com/
Ei arva hästi neist suurtest stuudio pakettidest kui need midi partituuri importides muudavad kõik instrumendid klaveriteks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
19.11.2011 11:09:38
|
|
|
| MONGO kirjutas: |
| Kallihinnalised pikendused ongi kasutud algajale. Aga tahaks küsida keevitaja käest, mis võimalused näiteks on FL-is puudu, mida teistest progedest leida võib. Kui pole midag puudui, siis oleks ju ka mõttetu midagi maha teha. |
FL on nagu mäki arvuti. Kõik on ette taha ära tehtud ja keskmine dumbuser on sellest vasika vaimustuses, aga kui sa tahad jõuda tuumani, teha ise midagi, keerata ja kruttida, siis sul on pc, windows või linux operatsioonisüsteemiga.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinkman
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
19.11.2011 20:03:47
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
FL on nagu mäki arvuti. . |
Kah mul asi millepärast FL'i maha teha. see on hoopiski pluss, mitte miinus.
| tsitaat: |
| Kõik on ette taha ära tehtud ja keskmine dumbuser on sellest vasika vaimustuses |
Sellise kasutajakogemuseni peaksid kõik püüdlema.
| tsitaat: |
| aga kui sa tahad jõuda tuumani, teha ise midagi, keerata ja kruttida, siis sul on pc, windows või linux operatsioonisüsteemiga. |
Seljuhul on sul hoopiski Motif rack või Tyros4
Tõelised profid ei pea lugu võidurelvastumisest vaid võtavad ainult noodivihiku.
leidsin miskit põnevat mis siia teemasse sobib. kogu muusika tegemisele orienteeritud stuudio mis taskusse mahub.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sonics
HV vaatleja
liitunud: 19.11.2011
|
19.11.2011 20:17:53
|
|
|
| pinkman, Kus asub ja palju kaalub?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinkman
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.09.2003
|
19.11.2011 20:22:30
|
|
|
| Helista homme 55647902
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
19.11.2011 23:39:45
|
|
|
| Nii kahju kui see ka ei ole, siis noodivihik kahjuks heli ei tooda ja kuna iga tõeline produtsent tahab iga hertsi ise paika keerata, siis on tal ka vaja tõsist tarkvara selle tegemiseks.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
19.11.2011 23:54:04
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
| Nii kahju kui see ka ei ole, siis noodivihik kahjuks heli ei tooda ja kuna iga tõeline produtsent tahab iga hertsi ise paika keerata, siis on tal ka vaja tõsist tarkvara selle tegemiseks. |
See lause päris tõsi ka just pole. Mul siin endalgi üks suurem bänd, kes pole kunagi elektrit vajanud, rääkimata mingist tarkvarast muusika tegemiseks. Jah, iga hertsi paikakeeramist on vaja olnud, kuid selle jaoks piisab neile ainult ühest elementaarsest vahendist - helihargist.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djdanx
HV kasutaja

liitunud: 12.08.2004
|
20.11.2011 13:33:01
|
|
|
ega sel erilist suur vahet pole mis daw'i keegi kasutab, asi on harjumuses ja mugavuses ja keskkonnas, kus tunned ennast mugavalt. Mugavus tagab just hea workflow. põhirõhk on ikka pluginad ja ennekõike enda skill ja kõrvakuulmine. Sa võid sama asja kokku keerata fruitys, mida teeb teine mees logicus
_________________ teostan töid : magento |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
20.11.2011 18:57:39
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
| Nii kahju kui see ka ei ole, siis noodivihik kahjuks heli ei tooda |
Kui aluseks võtta digitaalsed noodivihikud sibelius, Mozart, Anvil Studio siis need teevad häält küll.
| tsitaat: |
| ja kuna iga tõeline produtsent tahab iga hertsi ise paika keerata, siis on tal ka vaja tõsist tarkvara selle tegemiseks. |
Tõeline produtsent DAW'i ei tahtnud. Ainult noodivihik, helihark, teatri proovisaal ja sümfoonia orkester. DAW tuleb alles siis mängu kui produtsent oma loomingut konserveerida tahab. DAW asendab talle mitmerealist lintmakki, seda 2 tolli laiuse lindiga kaadervärki.
Minu kaks muusikaõpetajat ja keegi kolmas oli veel, kes oli varjunimega 2 suunda on öelnud: Süntesaator on üks kõige halvem heliloome riist.
Kas need http://www.classicalmidiconnection.com/romantic.html palad kõlavad süntesaatoril nii, nagu nad kõlama peaks?
Hoiatus neile, kes viidatud faile oma DAW'is prioovida tahavad: Seni proovitud programmisest on neid faile korrektselt avanud vaid Rosegarden, Cakewalk ja Anvil Studio
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Petz
HV Guru
liitunud: 05.11.2001
|
20.11.2011 19:48:45
|
|
|
| tsitaat: |
| Hoiatus neile, kes viidatud faile oma DAW'is prioovida tahavad: Seni proovitud programmisest on neid faile korrektselt avanud vaid Rosegarden, Cakewalk ja Anvil Studio |
Mida tähendab "korrektselt" avamine? Need ju lihtsalt MIDI failid, mis ei saagi igal pool ühtemoodi kõlada. Kui fail standardses GM formaadis salvestatud ja sekvensser või midipleier kah vastavalt konfigureeritud, siis mängib ikka trompet oma ja celesta oma partiid. Üldjuhul tõlgendavad kõik arvestatavad programmid midisõnumeid kah ühtemoodi.
Aga teemaks oli kodustuudio loomine, mitte vaidlus teemal arvuti/sünt vs naturaalinstrument!
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
20.11.2011 20:03:53
|
|
|
| Petz, enamus programme kipuvad midi faile omatahtsi solkima. näiteks cubase muudab kõik pillid klaveriteks ja ei taha midagi kuulda taktimõõdu ja tempo muutustest.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
20.11.2011 21:32:25
|
|
|
| Petz kirjutas: |
| Aga teemaks oli kodustuudio loomine, mitte vaidlus teemal arvuti/sünt vs naturaalinstrument! |
Selles probleem ongi, et kodustuudio tähendus ja eesmärk on algusest peale siin teemas selgelt paika panemata jäänud.
By default (viimased pool sajandit ja rohkem) tähendab stuudio akustiliselt kujundatud ruumi, mitukümmet mikrofoni, suur hunnikut kaableid, mikrofonivõimendid, sümmetreerimistrafod, mikserpult, reverb, lineaarsalvesti, monitorkõlarid. Arvutiajastul võivad mikserpult, reverb ja lineaarsalvesti olla asendatud ka arvutiga, kuid helid saabuvad sinna ikkagi välistest allikatest.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
20.11.2011 22:51:03
|
|
|
| WAV kirjutas: |
Selles probleem ongi, et kodustuudio tähendus ja eesmärk on algusest peale siin teemas selgelt paika panemata jäänud.
|
Tõepoolest, aru ei saa kas oodatakse soovitusi raudvara, softi või stuudioakustika/foonika ehituseks.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinkman
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.09.2003
|
21.11.2011 18:31:52
|
|
|
|
Stm müüdud.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raudjalg
HV vaatleja

liitunud: 09.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
22.11.2011 11:30:51
|
|
|
| Kuulge, see ei ole mingi müügiteema, eksole. Kui teemaalgataja soovib siin veel diskuteerida (mis ei näi eriti tõenäoline), siis saatku mulle priva.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|