Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kodu stuudio ehitamine... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2011 02:52:25 Kodu stuudio ehitamine... vasta tsitaadiga

Ehk on siin keegi kes asjaga kokku puutund/puutub või omab kodu stuuiot. Jutt siis muusika tegemisest. Millest alustada ja mis peaks kindlasti olema ja millega ei tasuks alt minna. Plaani siis ehitada pisikene kodu stuudio omale.

Milline arvuti võiks vähemalt olla, monitorid(kõlarid siis) ja mis muu veel. Kasutusele läheb FL studio.


Tänud!

_________________
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 29.10.2011 21:22:25 vasta tsitaadiga

"Muusika tegemise" all mõeldakse siin foorumis väga erinevaid asju! Ehk selgitad täpsemalt?
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 29.10.2011 23:37:54 vasta tsitaadiga

Elfa foorumis on selle asjaga kursis olevaid inimesi küllalt.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.10.2011 02:25:05 vasta tsitaadiga

Pigem siis juba Rada7. Aga sellise teemapüstituse korral seal eriti armu ei anta... icon_wink.gif

Rusikareegel on selline. Kui tahad puhtalt arvutimuusikat teha - sämplid softsündid jne, vajad kõva arvutit. Kui aga päriselt pilli mängida ja seda salvestada, on kõige olulisem helikaart + micid-võimud. Arvutiks piisab siis ka suvalisest PIII-st. Ja kõik vahepealsed variandid...
Head muusikat saab luua ka vaid pliiatsi ja noodipaberi abil, aga mida parem/kallim raudvara, seda lõbusam endal.
Tegelt on nii, et lihtsalt hakkad tegema ja varsti saad ise aru, mis puudu või valesti on.

Ja küsi julgesti! Siinsamas thumbs_up.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 07.11.2011 01:21:32 vasta tsitaadiga

Lisaks siia selle lingi: http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?159665

Alustada tuleks sellest, et mis peab lõpptulemus olema. See määrab mis tehnikat vajatakse.
tagasi üles
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2011 19:20:20 vasta tsitaadiga

krt vaatan, et seal kirjas, et läbi müüdud... kust seda saaks siis....:S
_________________
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 07.11.2011 23:06:26 vasta tsitaadiga

http://tallinn.ester.ee/record=b2253142~S7*est

ainult raamatukogust leidsin

ja kui inglist mõikad: http://www.ehow.com/videos-on_2542_build-home-recording-studio.html
tagasi üles
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.11.2011 23:28:07 vasta tsitaadiga

Raamatud raamatuteks... seda juttu terve nett täis, aga tsiteeriks uuesti klassikuid:
tsitaat:
Alustada tuleks sellest, et mis peab lõpptulemus olema. See määrab mis tehnikat vajatakse.
thumbs_up.gif

Tegelikult ei saanudki aru, kas tahad muusikat teha või stuudiot ehitada? Üks ei välista teist, aga kumb on primaarne?
Ja ma ei tea, miks mulle tundub, et FL ja munarestidega kaetud seinad ning pop-filtrid on veidi eri teemad... icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 08.11.2011 00:10:24 vasta tsitaadiga

Muusikat "teha" saab väga erinevat moodi. Seda saab väga eduliselt teha kujul, kus muusikul/selle tegijal on selleks sobilik arvuti koos vajaliku tarkvara ning asjaliku helikaardi ja korralike kõrvaklappidega, võibolla ka mingi sünt.

Muusikat saab salvestada, seda siis samamoodi mitut erimoodi. Elektrikitarrile käib juhe sappa, kuid kui on vaja juba instrumentide salvestamiseks mõeldud mikrofone kasutada, siis tulevad mängu ka ruumi akustilised parameetrid ja muu.


Seega, räägi mida Sa teha tahad?

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2011 14:07:50 vasta tsitaadiga

Stuudiot ei ole võimalik koju ehitada, kuna poroloone mida pakendites kasutatakse eraldi ei müüda. Ja Pillipoest 200€/m2 eriti ostma ei kutsu.
10a juba otsinud tulutult icon_mad.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 08.11.2011 15:02:16 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Stuudiot ei ole võimalik koju ehitada, kuna poroloone mida pakendites kasutatakse eraldi ei müüda. Ja Pillipoest 200€/m2 eriti ostma ei kutsu.
10a juba otsinud tulutult icon_mad.gif


seda porolooni peaks olema kanga poodides. ja ega see ainuke materjal ole.

siin http://www.rada7.ee/teema/41085/ vihjeid küll millega ja kuidas.
tagasi üles
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.11.2011 15:12:16 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Stuudiot ei ole võimalik koju ehitada, kuna poroloone mida pakendites kasutatakse eraldi ei müüda. Ja Pillipoest 200€/m2 eriti ostma ei kutsu.
10a juba otsinud tulutult icon_mad.gif
Mingitest laotarvete vms... müügikohtadest pole uurinud? Kusagilt nad ju sinna pakendi sisse saavad. Ega see helisummutus ka kõige tähtsam pole, jälle oleneb, mida stuudiolt oodatakse. Monitoridest õige soundi kuulmiseks piisab lihtsast kola täis elutoast icon_razz.gif; mikrofoni inisemiseks leiab mõned tekid; trumme on palju suuremad tegijad ka hotelli koridoris salvanud, aga vaevalt, et see teemaalgatajal plaanis...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2011 15:51:10 vasta tsitaadiga

kuskilt kunagi meelde jäänud, et munakarpidest tehti mingeid säästustuudioid? iseasi kui efektiivsed need on.
_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2011 16:00:14 vasta tsitaadiga

On efektiine küll aga kole ja kui kogemata vastu toetad, lähevad lössi icon_razz1.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2011 16:06:55 vasta tsitaadiga

sedand küll. kas papist munakarbid paremad ka kui need vahtplastist, või vahet pole?
Muidugi kui alguses soov proovida odavamalt hakkama saada, võib ju munakarpe korjata. peaks leidma neid peaaegu tasuta paljudest kohtadest ja küllap pakenditootjalt kommiraha eest. Võid ju ära ka värvida kui asi piisavalt efektiivne on. ja isegi kui lössi läheb, on ju odav asendada icon_biggrin.gif

_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2011 16:45:34 vasta tsitaadiga

Väga jubeee tuleb, proovisin. Aga noh pool seina on mul puuriit laeni laotud, mis ei tundu kole, see aitab päris palju, ja on lisaks praktiline.
Kuigi jah puuriit ju väheneb, talvel eriti kiiresti icon_razz.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 08.11.2011 17:15:53 vasta tsitaadiga

Sama hästi peaks saama paksemast kivivilla plaadist neid püramiide lõigata. Kleebib neile sametpaberi või hoopiski riidest koti ümber ja kinnitab seinale. Niikaua kui neile vasta ei lähe, toimivad päris hästi.
tagasi üles
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 08.11.2011 20:05:45 vasta tsitaadiga

Puuriidaga seoses tuli see meelde - http://www2.digidesign.com/digizine/dz_main.cfm?edition_id=101&navid=907
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2011 20:34:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Stuudiot ei ole võimalik koju ehitada, kuna poroloone mida pakendites kasutatakse eraldi ei müüda.

http://www.thomann.de/gb/acoustic_elements_for_studios.html

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2011 21:45:00 vasta tsitaadiga

9,5€/m2 siis kõige odavam hetkel. Kuid siiski 3500 EEK (läheks mul) maksta mingi poroloontükkide eest, hmmmm. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
l2bukast
HV veteran
l2bukast

liitunud: 19.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2011 22:13:47 vasta tsitaadiga

Teemaalgatajat vist väga ei huvitagi muusika tegemine. Tahtis lihtsalt midagi toredat küsida foorumi rahva käest, mul on vähemalt selline tunne icon_confused.gif . Muidu oleks Ta juba ilmselt ammu täpsustanud, mida täpsemalt Ta teha tahab.
_________________
58017968
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 08.11.2011 23:25:16 vasta tsitaadiga

kembadesig kirjutas:
Taavi© kirjutas:
Ega keegi ei tea suunata/soovitada kust saaks selliseid: http://www.autosound.ee/est/55/ helimatte odavalt, äkki keegi toodab siin eestis vms ?
Mingi 15-20m2 jagu oleks vaja, see tähendab poehinnaga 400euri+ täiestu ulme hind sellise asja eest.


Saan organiseerida sarnast asja mille ruudu hind tuleks ~7€ (valge, samasuguse püramiidse reljeefiga)
Ilma kleepsuta, kuid kleepida saab näiteks spreiliimiga, on veel asju millega seda paigaldada! Veidi kallimalt saab tumehalli mis on ka tulekindel.

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 11.11.2011 00:09:17 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
9,5€/m2 siis kõige odavam hetkel. Kuid siiski 3500 EEK (läheks mul) maksta mingi poroloontükkide eest, hmmmm. icon_rolleyes.gif

Oled sa veendunud et need on samasugused nagu poroloni tükid.
Isetehes saaks ruumis heli summutamise küll odavamalt aga odav ei tuleks see nagunii.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 11.11.2011 01:04:03 vasta tsitaadiga

kembadesig kirjutas:
kembadesig kirjutas:
Taavi© kirjutas:
Ega keegi ei tea suunata/soovitada kust saaks selliseid: http://www.autosound.ee/est/55/ helimatte odavalt, äkki keegi toodab siin eestis vms ?
Mingi 15-20m2 jagu oleks vaja, see tähendab poehinnaga 400euri+ täiestu ulme hind sellise asja eest.


Saan organiseerida sarnast asja mille ruudu hind tuleks ~7€ (valge, samasuguse püramiidse reljeefiga)
Ilma kleepsuta, kuid kleepida saab näiteks spreiliimiga, on veel asju millega seda paigaldada! Veidi kallimalt saab tumehalli mis on ka tulekindel.


Saan pakkuda "poroloonist" püramiidse reljeefiga matti, mille ruudu hind oleks ~7€ (piisavalt hea hind sellise asja eest). Materjal on valge, püramiidi tipp 35mm ja nõgu 15mm. Saada on ka tumehalli ning see on ka tulekindel.

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdanx
HV kasutaja
djdanx

liitunud: 12.08.2004




sõnum 17.11.2011 16:20:03 vasta tsitaadiga

enne porolooni ja muu pudi-padi nurka toppimist tuleks ennem ikka läbi mõelda millised kõlarid sobivad mis tuppa, kõik oleneb ruumi pindalast ja kujust ... abisõnad googles room acoustics, bass response, room modes, room ratios : )
_________________
teostan töid : magento
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2011 16:58:36 vasta tsitaadiga

Ok, küsimus kui odavalt on võimalik saada musta porolooni on siin juba mõndaaega olnud. Võib vist lukku panna, et 9,5€/m2 Thomannis. Oeh tuleb vist silm kinni pigistada ja ära tellida icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 17.11.2011 21:15:59 vasta tsitaadiga

djdanx kirjutas:
enne porolooni ja muu pudi-padi nurka toppimist tuleks ennem ikka läbi mõelda millised kõlarid sobivad mis tuppa, kõik oleneb ruumi pindalast ja kujust ... abisõnad googles room acoustics, bass response, room modes, room ratios : )


thumbs_up.gif


DVDRW, saan Sulle porolooni sebida ~2€ ruudu kohta odavamalt! Värvida saad seda ise (ilma igasuguse eelneva värvimise kogemuseta) ka ning väga minimaalsete kulutustega. Sõltuvalt porolooni ostu kogusest, annan Sulle värvi kaasa.

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2011 15:31:17 vasta tsitaadiga

l2bukast kirjutas:
Teemaalgatajat vist väga ei huvitagi muusika tegemine. Tahtis lihtsalt midagi toredat küsida foorumi rahva käest, mul on vähemalt selline tunne icon_confused.gif . Muidu oleks Ta juba ilmselt ammu täpsustanud, mida täpsemalt Ta teha tahab.


Arvan sama, sest FL Studio ei ole küll asi mis studio puhul üldse mõtteis võiks mõlkuda icon_smile.gif
Isegi ütleks, et produtsendid omavahel mõlisevad a'la "ah see on see fruity loopsi mees" icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MONGO
HV kasutaja
MONGO

liitunud: 17.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2011 16:00:56 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
l2bukast kirjutas:
Teemaalgatajat vist väga ei huvitagi muusika tegemine. Tahtis lihtsalt midagi toredat küsida foorumi rahva käest, mul on vähemalt selline tunne icon_confused.gif . Muidu oleks Ta juba ilmselt ammu täpsustanud, mida täpsemalt Ta teha tahab.


Arvan sama, sest FL Studio ei ole küll asi mis studio puhul üldse mõtteis võiks mõlkuda icon_smile.gif
Isegi ütleks, et produtsendid omavahel mõlisevad a'la "ah see on see fruity loopsi mees" icon_biggrin.gif



Ma olen ka kuulnud, et mõni kõva saundivend räägib nii. A samas olen ka kuulnud, et FL-i kasutavad 9th Wonder, Afrojack, Boi-1da, Max Tannone, Skream, Mike Oldfield, DeadMau5, Basshunter, Justin Lassen, Steve Duda, Concord dawn, Cosmic Gate ja mitmed teised neist ütlejatest natuke tuntumad ja võimalik, et ka paremad muusikud. Ise kasutan ka seda ja ei ütleks, et programmi taha midagi on jäänud, pigem ei oska 99% inimestest programmi kasutada ja siis ajavad random iba proge kohta, sellega on hea enda oskamatust välja vabandada kuna suht levind on mingi legend FL-i algusaegadest, mille kohaselt see on "algajatele".

Seega pole mõtet fleimida kui oled kuskilt natuke midagi kuulnud.

Teemaalgatajale soovitaks kas täpsustada oma soove veel või siis lihtsalt osta suvalised monitorid ja suvaline eraldiseisva helikaardiga arvuti ja hakata erinevate programmide võimalusi uurima, hetkel küll jääb mulje, et sa ei tea mida tahad aga kui sa ise seda ei tea siis on maru raske soovitada midagi. Kui natuke aega oled tegelenud asjaga ja foorumeid jne uurinud siis küll ise lõpuks aru saad, mida sul vaja on.

Muidu mingid stuudioteemad on ulmelised küll ja algajale üsnagi kasutud.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2011 18:51:06 vasta tsitaadiga

MONGO kirjutas:
keevitus kirjutas:
l2bukast kirjutas:
Teemaalgatajat vist väga ei huvitagi muusika tegemine. Tahtis lihtsalt midagi toredat küsida foorumi rahva käest, mul on vähemalt selline tunne icon_confused.gif . Muidu oleks Ta juba ilmselt ammu täpsustanud, mida täpsemalt Ta teha tahab.


Arvan sama, sest FL Studio ei ole küll asi mis studio puhul üldse mõtteis võiks mõlkuda icon_smile.gif
Isegi ütleks, et produtsendid omavahel mõlisevad a'la "ah see on see fruity loopsi mees" icon_biggrin.gif



Ma olen ka kuulnud, et mõni kõva saundivend räägib nii. A samas olen ka kuulnud, et FL-i kasutavad 9th Wonder, Afrojack, Boi-1da, Max Tannone, Skream, Mike Oldfield, DeadMau5, Basshunter, Justin Lassen, Steve Duda, Concord dawn, Cosmic Gate ja mitmed teised neist ütlejatest natuke tuntumad ja võimalik, et ka paremad muusikud. Ise kasutan ka seda ja ei ütleks, et programmi taha midagi on jäänud, pigem ei oska 99% inimestest programmi kasutada ja siis ajavad random iba proge kohta, sellega on hea enda oskamatust välja vabandada kuna suht levind on mingi legend FL-i algusaegadest, mille kohaselt see on "algajatele".

Seega pole mõtet fleimida kui oled kuskilt natuke midagi kuulnud.

Teemaalgatajale soovitaks kas täpsustada oma soove veel või siis lihtsalt osta suvalised monitorid ja suvaline eraldiseisva helikaardiga arvuti ja hakata erinevate programmide võimalusi uurima, hetkel küll jääb mulje, et sa ei tea mida tahad aga kui sa ise seda ei tea siis on maru raske soovitada midagi. Kui natuke aega oled tegelenud asjaga ja foorumeid jne uurinud siis küll ise lõpuks aru saad, mida sul vaja on.

Muidu mingid stuudioteemad on ulmelised küll ja algajale üsnagi kasutud.


soovitan sul kõigepeat tuubist järgi uurida mida deadmau5 kasutab kodus, milline ta saundi ruum välja näeb.

kui loetleda, cubase, logic, ableton, siis fl sinna kõrvutada on suhteliselt marginaalne. nagu magic music maker icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MONGO
HV kasutaja
MONGO

liitunud: 17.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2011 18:57:42 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
MONGO kirjutas:
keevitus kirjutas:
l2bukast kirjutas:
Teemaalgatajat vist väga ei huvitagi muusika tegemine. Tahtis lihtsalt midagi toredat küsida foorumi rahva käest, mul on vähemalt selline tunne icon_confused.gif . Muidu oleks Ta juba ilmselt ammu täpsustanud, mida täpsemalt Ta teha tahab.


Arvan sama, sest FL Studio ei ole küll asi mis studio puhul üldse mõtteis võiks mõlkuda icon_smile.gif
Isegi ütleks, et produtsendid omavahel mõlisevad a'la "ah see on see fruity loopsi mees" icon_biggrin.gif



Ma olen ka kuulnud, et mõni kõva saundivend räägib nii. A samas olen ka kuulnud, et FL-i kasutavad 9th Wonder, Afrojack, Boi-1da, Max Tannone, Skream, Mike Oldfield, DeadMau5, Basshunter, Justin Lassen, Steve Duda, Concord dawn, Cosmic Gate ja mitmed teised neist ütlejatest natuke tuntumad ja võimalik, et ka paremad muusikud. Ise kasutan ka seda ja ei ütleks, et programmi taha midagi on jäänud, pigem ei oska 99% inimestest programmi kasutada ja siis ajavad random iba proge kohta, sellega on hea enda oskamatust välja vabandada kuna suht levind on mingi legend FL-i algusaegadest, mille kohaselt see on "algajatele".

Seega pole mõtet fleimida kui oled kuskilt natuke midagi kuulnud.

Teemaalgatajale soovitaks kas täpsustada oma soove veel või siis lihtsalt osta suvalised monitorid ja suvaline eraldiseisva helikaardiga arvuti ja hakata erinevate programmide võimalusi uurima, hetkel küll jääb mulje, et sa ei tea mida tahad aga kui sa ise seda ei tea siis on maru raske soovitada midagi. Kui natuke aega oled tegelenud asjaga ja foorumeid jne uurinud siis küll ise lõpuks aru saad, mida sul vaja on.

Muidu mingid stuudioteemad on ulmelised küll ja algajale üsnagi kasutud.


soovitan sul kõigepeat tuubist järgi uurida mida deadmau5 kasutab kodus, milline ta saundi ruum välja näeb.

kui loetleda, cubase, logic, ableton, siis fl sinna kõrvutada on suhteliselt marginaalne. nagu magic music maker icon_biggrin.gif


thumbs_up.gif Just nii
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 18.11.2011 20:26:03 vasta tsitaadiga

Tillivõrdlejad kõtt!

Hirmutate inimese ära oma kallihinnaliste pikendustega. Omal ajal alustasite rattasõitu ikka kolmekaga.
tagasi üles
MONGO
HV kasutaja
MONGO

liitunud: 17.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2011 20:55:25 vasta tsitaadiga

Kallihinnalised pikendused ongi kasutud algajale. Aga tahaks küsida keevitaja käest, mis võimalused näiteks on FL-is puudu, mida teistest progedest leida võib. Kui pole midag puudui, siis oleks ju ka mõttetu midagi maha teha.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 18.11.2011 21:48:29 vasta tsitaadiga

Mul endal on Anvil Studio http://anvilstudio.com/

Ei arva hästi neist suurtest stuudio pakettidest kui need midi partituuri importides muudavad kõik instrumendid klaveriteks.
tagasi üles
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2011 11:09:38 vasta tsitaadiga

MONGO kirjutas:
Kallihinnalised pikendused ongi kasutud algajale. Aga tahaks küsida keevitaja käest, mis võimalused näiteks on FL-is puudu, mida teistest progedest leida võib. Kui pole midag puudui, siis oleks ju ka mõttetu midagi maha teha.


FL on nagu mäki arvuti. Kõik on ette taha ära tehtud ja keskmine dumbuser on sellest vasika vaimustuses, aga kui sa tahad jõuda tuumani, teha ise midagi, keerata ja kruttida, siis sul on pc, windows või linux operatsioonisüsteemiga.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2011 11:17:35 vasta tsitaadiga

oleks pakkuda saja euriga üks töökorras stuudio lintmakk stm-310. http://www.radiomuseum.org/r/mechanikai_studio_magnetofon_stm_310.html
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.11.2011 20:03:47 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:

FL on nagu mäki arvuti. .


Kah mul asi millepärast FL'i maha teha. see on hoopiski pluss, mitte miinus.

tsitaat:
Kõik on ette taha ära tehtud ja keskmine dumbuser on sellest vasika vaimustuses


Sellise kasutajakogemuseni peaksid kõik püüdlema.

tsitaat:
aga kui sa tahad jõuda tuumani, teha ise midagi, keerata ja kruttida, siis sul on pc, windows või linux operatsioonisüsteemiga.


Seljuhul on sul hoopiski Motif rack või Tyros4

Tõelised profid ei pea lugu võidurelvastumisest vaid võtavad ainult noodivihiku.


leidsin miskit põnevat mis siia teemasse sobib. kogu muusika tegemisele orienteeritud stuudio mis taskusse mahub.
tagasi üles
Sonics
HV vaatleja

liitunud: 19.11.2011




sõnum 19.11.2011 20:17:53 vasta tsitaadiga

pinkman, Kus asub ja palju kaalub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2011 20:22:30 vasta tsitaadiga

Helista homme 55647902
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2011 23:39:45 vasta tsitaadiga

Nii kahju kui see ka ei ole, siis noodivihik kahjuks heli ei tooda ja kuna iga tõeline produtsent tahab iga hertsi ise paika keerata, siis on tal ka vaja tõsist tarkvara selle tegemiseks.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 19.11.2011 23:54:04 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
Nii kahju kui see ka ei ole, siis noodivihik kahjuks heli ei tooda ja kuna iga tõeline produtsent tahab iga hertsi ise paika keerata, siis on tal ka vaja tõsist tarkvara selle tegemiseks.

See lause päris tõsi ka just pole. Mul siin endalgi üks suurem bänd, kes pole kunagi elektrit vajanud, rääkimata mingist tarkvarast muusika tegemiseks. Jah, iga hertsi paikakeeramist on vaja olnud, kuid selle jaoks piisab neile ainult ühest elementaarsest vahendist - helihargist.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdanx
HV kasutaja
djdanx

liitunud: 12.08.2004




sõnum 20.11.2011 13:33:01 vasta tsitaadiga

ega sel erilist suur vahet pole mis daw'i keegi kasutab, asi on harjumuses ja mugavuses ja keskkonnas, kus tunned ennast mugavalt. Mugavus tagab just hea workflow. põhirõhk on ikka pluginad ja ennekõike enda skill ja kõrvakuulmine. Sa võid sama asja kokku keerata fruitys, mida teeb teine mees logicus icon_smile.gif
_________________
teostan töid : magento
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 20.11.2011 18:57:39 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
Nii kahju kui see ka ei ole, siis noodivihik kahjuks heli ei tooda



Kui aluseks võtta digitaalsed noodivihikud sibelius, Mozart, Anvil Studio siis need teevad häält küll.

tsitaat:
ja kuna iga tõeline produtsent tahab iga hertsi ise paika keerata, siis on tal ka vaja tõsist tarkvara selle tegemiseks.


Tõeline produtsent DAW'i ei tahtnud. Ainult noodivihik, helihark, teatri proovisaal ja sümfoonia orkester. DAW tuleb alles siis mängu kui produtsent oma loomingut konserveerida tahab. DAW asendab talle mitmerealist lintmakki, seda 2 tolli laiuse lindiga kaadervärki.

Minu kaks muusikaõpetajat ja keegi kolmas oli veel, kes oli varjunimega 2 suunda on öelnud: Süntesaator on üks kõige halvem heliloome riist.

Kas need http://www.classicalmidiconnection.com/romantic.html palad kõlavad süntesaatoril nii, nagu nad kõlama peaks?
Hoiatus neile, kes viidatud faile oma DAW'is prioovida tahavad: Seni proovitud programmisest on neid faile korrektselt avanud vaid Rosegarden, Cakewalk ja Anvil Studio
tagasi üles
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 20.11.2011 19:48:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Hoiatus neile, kes viidatud faile oma DAW'is prioovida tahavad: Seni proovitud programmisest on neid faile korrektselt avanud vaid Rosegarden, Cakewalk ja Anvil Studio
Mida tähendab "korrektselt" avamine? Need ju lihtsalt MIDI failid, mis ei saagi igal pool ühtemoodi kõlada. Kui fail standardses GM formaadis salvestatud ja sekvensser või midipleier kah vastavalt konfigureeritud, siis mängib ikka trompet oma ja celesta oma partiid. Üldjuhul tõlgendavad kõik arvestatavad programmid midisõnumeid kah ühtemoodi.

Aga teemaks oli kodustuudio loomine, mitte vaidlus teemal arvuti/sünt vs naturaalinstrument! icon_idea.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 20.11.2011 20:03:53 vasta tsitaadiga

Petz, enamus programme kipuvad midi faile omatahtsi solkima. näiteks cubase muudab kõik pillid klaveriteks ja ei taha midagi kuulda taktimõõdu ja tempo muutustest.
tagasi üles
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 20.11.2011 21:32:25 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
Aga teemaks oli kodustuudio loomine, mitte vaidlus teemal arvuti/sünt vs naturaalinstrument!

Selles probleem ongi, et kodustuudio tähendus ja eesmärk on algusest peale siin teemas selgelt paika panemata jäänud.

By default (viimased pool sajandit ja rohkem) tähendab stuudio akustiliselt kujundatud ruumi, mitukümmet mikrofoni, suur hunnikut kaableid, mikrofonivõimendid, sümmetreerimistrafod, mikserpult, reverb, lineaarsalvesti, monitorkõlarid. Arvutiajastul võivad mikserpult, reverb ja lineaarsalvesti olla asendatud ka arvutiga, kuid helid saabuvad sinna ikkagi välistest allikatest.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 20.11.2011 22:51:03 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:

Selles probleem ongi, et kodustuudio tähendus ja eesmärk on algusest peale siin teemas selgelt paika panemata jäänud.



Tõepoolest, aru ei saa kas oodatakse soovitusi raudvara, softi või stuudioakustika/foonika ehituseks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2011 18:31:52 vasta tsitaadiga

pinkman kirjutas:
oleks pakkuda saja euriga üks töökorras stuudio lintmakk stm-310. http://www.radiomuseum.org/r/mechanikai_studio_magnetofon_stm_310.html
Stm müüdud.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raudjalg
HV vaatleja
raudjalg

liitunud: 09.02.2006




sõnum 22.11.2011 00:36:34 vasta tsitaadiga

Pakkuda üks toimiv stuudiomakk STM 610, kaasa tagavarakomplekt taasesitus ja salvestusvõime, peadeplokk, mootorid, lindilugeja, leevendid-rullikud. Hinnaks küsiks 150€ http://www.radiomuseum.org/r/mechanikai_studio_magnetofon_stm_610_14.html
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 22.11.2011 11:30:51 vasta tsitaadiga

Kuulge, see ei ole mingi müügiteema, eksole. Kui teemaalgataja soovib siin veel diskuteerida (mis ei näi eriti tõenäoline), siis saatku mulle priva.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kodu stuudio ehitamine...
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.