Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  suur väljatrükk - kogemused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Koju seinale lasen/laseks pildi trükkida:
Läikiva
9%
 9%  [ 4 ]
Poolläikiva
43%
 43%  [ 19 ]
Mati
47%
 47%  [ 21 ]
hääli kokku : 44

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
timothy
HV kasutaja
timothy

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.08.2011 13:23:59 suur väljatrükk - kogemused vasta tsitaadiga

Kus oled oma fotosid suurelt välja trükkinud (ütlema A3 ja suurem)? Kuidas ole rahul hinnaga, kvaliteediga ja klienditeeninudsega? Palun isikliku kogemuse põhjal, niisama arvamusi leiab googlest igaüks ise. thumbs_up.gif

2011 esimeses "positiiv"i numbris oli minuteada (mina nägin infot facebookis enne seda küll) tehtud test 4 suurema fototrüki pakkujaga, kus oli eri kohtadest tellitud sama pilt A2 fotokapana. Tulemused oli hämmastavalt erinevad. 1 neljast oli kena, 1 oli enamvähem ja 2 olid päris metsapoole (sinine taevas lilla näiteks). Valmis artiklit pole näinud kahjuks, seega firmade nimesid ei tea. On keegi juhtunud antud ajakirja sirvima? icon_rolleyes.gif

_________________
www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted


viimati muutis timothy 03.08.2011 11:43:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.08.2011 14:50:21 vasta tsitaadiga

Tartu Ülikooli multimeediakeskuses.
Hinnaga rahul, teenindusega rahul, värvigammaga rahul. Kohalikud ülikoollased saavad üpris odavalt.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 02.08.2011 21:29:31 vasta tsitaadiga

Just sain kätte A2, mille lasin digifoto.ee-s alumiiniumile. Töö on väga korralik ning suhtumine samuti, veebileht ka väga hea proovimiseks-uurimiseks-kalkuleerimiseks. Seletasid väga põhjalikult, mis materjalil on millised eelised ja miinused teiste ees. Ma lähen sinna kindlasti veel. Ei ole ilmselt kõige odavam ega soodsam koht, küll aga liitun fotofoorumites silma jäänud teiste kiitjatega.

K-saluunis ning Photopointis olen paberile lasknud 10x15 ning A4 aeg-ajalt. Enda hinna kohta täitsa OK.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 02.08.2011 21:48:32 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Just sain kätte A2, mille lasin digifoto.ee-s alumiiniumile. Töö on väga korralik ning suhtumine samuti, veebileht ka väga hea proovimiseks-uurimiseks-kalkuleerimiseks. Seletasid väga põhjalikult, mis materjalil on millised eelised ja miinused teiste ees. Ma lähen sinna kindlasti veel. Ei ole ilmselt kõige odavam ega soodsam koht, küll aga liitun fotofoorumites silma jäänud teiste kiitjatega.

K-saluunis ning Photopointis olen paberile lasknud 10x15 ning A4 aeg-ajalt. Enda hinna kohta täitsa OK.

Huvi pärast, kui palju seal alu maksab?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 03.08.2011 10:01:23 vasta tsitaadiga

www.digifoto.ee - neil on hästi hea lehekülg, kus saab ise mõõdud paika panna ning vaadata, mis hinnaks tuleb. Ja nii erinevate materjalide puhul.

***

LISA: sellises mõõdus väljatrükkidel hakkab ilmselt juba päris palju lugema algmaterjali kvaliteet. Kui ma enda 60x40cm "luubiga" vaatasin siis on ikka hea küll näha, kuidas maastikufotol iga maja ilusti välja joonistub.

***

TEINE LISA: Algfailiks oli mul RAW, umbes 20 megapikslit jäi alles kuna õige natuke cropisin algfaili. Ei hakanud TIFFiks tegema kuna mul puuduvad oskused selleks. Kasutasin 100% kvaliteediga JPEG'd.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timothy
HV kasutaja
timothy

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.08.2011 11:52:33 vasta tsitaadiga

Tiffil ja 90-100% jpg-l ka suurelt trükkides reaalne vahe puudub täiesti. Algmaterjalist - A2 veel "petab ära" kuidagi, aga A1 suuruses tuleb kaamera ja objektiivi võimekus tahes tahtmata välja icon_idea.gif

ps. lisasin küsitluse

_________________
www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2011 17:07:46 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
www.digifoto.ee - neil on hästi hea lehekülg, kus saab ise mõõdud paika panna ning vaadata, mis hinnaks tuleb. Ja nii erinevate materjalide puhul.

***

LISA: sellises mõõdus väljatrükkidel hakkab ilmselt juba päris palju lugema algmaterjali kvaliteet. Kui ma enda 60x40cm "luubiga" vaatasin siis on ikka hea küll näha, kuidas maastikufotol iga maja ilusti välja joonistub.

***

TEINE LISA: Algfailiks oli mul RAW, umbes 20 megapikslit jäi alles kuna õige natuke cropisin algfaili. Ei hakanud TIFFiks tegema kuna mul puuduvad oskused selleks. Kasutasin 100% kvaliteediga JPEG'd.


Millega see algne pilt oli tulistatud, et peale croppi 20mp jäi? 1Ds?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 04.08.2011 17:12:04 vasta tsitaadiga

ThedEviL, 5D Mark II on ju samuti 21.1mp täiskaader, millega Mark0 minumeelest pilti teeb nagu silma on jäänud.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2011 17:12:21 vasta tsitaadiga

5D mark II.
Edit: Hiljaks jäin.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timothy
HV kasutaja
timothy

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2011 13:54:11 vasta tsitaadiga

Kirjutasin trükikvaliteedist väikese artikli
Seda linki praegu siia panema ajendas see, et sain täna raamimiseks kusagil reklaamprinteriga trükitud lõuendi ja selle kvaliteet (nii trüki kui materjali enda) teeb ikka nõutuks. Samas, kui inimene läheb suvalisest kohast tellima, siis pealtnäha ei ole kvaliteeti võimalik ennustada. Aga artiklis sellest veidi lähemalt.

Moraal - enne tellimist uurige millega ja millele trükitakse, kui kodukal ei ole kirjas.

_________________
www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007




sõnum 02.09.2011 16:22:12 vasta tsitaadiga

Kuigi tegu on reklaamiga on algajale lugemist küll thumbs_up.gif

Lisada võiks ka algmaterjali osatähtsuse ja siiski päris suur osa pilte tehakse fotolaborites, mitte ei prindita niiet mõne sõnaga võiks ka neid mainida beer_yum.gif

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timothy
HV kasutaja
timothy

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2011 16:48:31 vasta tsitaadiga

Dud66, tänud. Suured pildid ikkagi prinditakse, ka fotolaborites on selleks tindiprinterid. nt. digifotol ja filmaril on põhimõtteliselt samasugused printerid, kui minul näiteks.

Pildifaili kvaliteedist oleks muidugi eraldi lugu vaja kirjutada. (väike pooleldi teemasse lugu on siin. Siiski oli minu lookese mõte, et kui sa lähed oma mingi konkreetse failiga eri kohtadesse, võid saada väga erineva tulemuse. Meile teada-tuntud fotolaboritest saab iga kell hea tulemuse, küsimus on odavamates kohtades, mis kasutavad väga erinevat tehnikat. icon_idea.gif

_________________
www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007




sõnum 02.09.2011 17:18:36 vasta tsitaadiga

No ma lugesin A3 ka suureks fotoks (sest kodukasutaja jaoks see nii on) icon_wink.gif
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavka007
HV kasutaja
tavka007

liitunud: 12.02.2008




sõnum 03.09.2011 21:15:02 vasta tsitaadiga

Ma olen paar a3 fotot Photopointis välja lasknud ja mulle tundub, et pildid on veidi heledamad kui nad olema pidid. Nad ikka mingil määral töötlevad neid, kuigi ütlesin, et ärge töödelge.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timothy
HV kasutaja
timothy

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.09.2011 22:03:56 vasta tsitaadiga

Ma usun, et nad ei töötle neid, selles mõttes, mis sa arvad. Selle, kuidas pilt võrreldes ekraaniga paberile pannakse, määrab suuresti ära kasutatav värviprofiil. Pilt tuleb nii, nagu värviprofiil timmitud on.

Muidugi on võimalus, et sul on omal kuvar liiga tumedaks ja/või kontrastseks keeratud.

_________________
www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
p2t3r1
HV kasutaja
p2t3r1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 04.09.2011 21:18:59 vasta tsitaadiga

Tavakasutaja jaoks, kellel on monitor kalibreerimata, oleks kasulikum lasta fotolaborites oma fotosid töödelda. 99% juhtudel ei tehta sellega pilte hullemaks. Tõenäosus kalibreerimata monitori puhul ja töötlusest keeldudes saada ebaloomulike värvide ja/või kehva valgustatusega pilt on tunduvalt suurem.
Ilma värviprofiile kasutamata võib ainult oma monitorilt vaadates öelda, et näe see pilt peab olema just niisugune. Sõber Pätrik näeb seda oma kodus nii nagu tema arvuti seda näitab. Fotolaborite aparaadid tõlgendavad omamoodi. Ning selles pole süüdistada mitte kedagi muud kui iseennast.
Võib ette kujutada, mida üks suur kunstfotograaf võib tunda, kui saab teada, et keegi vaatab internetist tema töid kalibreerimata monitori pealt. See on nagu minna kunstinäitusele ja vaadata maale läbi roosade prillide.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 01.10.2011 23:05:40 vasta tsitaadiga

Lasin veel paar pilti 40x60cm peale, seekord ka ühe ISO2000 pea/õlad portree - http://markoki.eu/index.php?showimage=1374 . Tulemus jäi taas 5+ ning taas saan Digifotot kiita väga vastutuleliku ja asjaliku koostöö eest.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 24.10.2011 20:16:17 vasta tsitaadiga

Järjekordne kogemus - endiselt 40x60cm, seekord Minu Print OÜ's. Kuna neil oli eile kampaania - http://www.fotokala.ee/foorum/read.php?f=3&i=106774&t=106774 - siis kasutasin võimalust ja jäin väga rahule. Eks aeg annab arutust kuid kolmandiku soodsam hind võrreldes Digifotoga oli kalukeeleks.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.05.2012 09:05:58 vasta tsitaadiga

Digifoto.ee's lasin oma esimese suure väljatrüki teha (60x40cm, alumiiniumile, velvet paber) sellest pildist - väga meeldiv klienditeenindus ja ka lõpptulemus jäi väga hea. Sain ka fotopaberite osas targemaks. Meeldiv seltskond seal töötamas. icon_biggrin.gif
Tundub olevat Eestis ka enamvähem ainus firma kus alumiiniumi peale lastakse, vähemalt seniste uuringute põhjal.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 30.05.2012 09:27:09 vasta tsitaadiga

Digifoto on jah kindla peale välja minek. Ma olen kasutanud nii Digifoto kui http://www.minuprint.com/ teenuseid - mõlemad kasutavad tegelikult sama tehnikat aga hinnavahe on märgatav. Tõsi on see, et alumiiniumile tõesti laseb neist vaid Digifoto.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.05.2012 11:26:52 vasta tsitaadiga

Nuh jah, minu puhul alumiinium enamvähem ainsaks valikuks ka(KAPA on pigem lühiajalisem hoiustus jms, lõuend sööb ääred ära ja alumiinium lihtsalt näeb seinal kõige parem välja, minu subjektiivsel arvamusel).
Huvitaval kombel paberile (vähemalt A4 mõõdus) velveti peale on hind jämedalt sama neil mõlemal. Järgmise paari kuu jooksul plaanis veel 40-50 A4 pilti välja trükkida.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RohelineHunt
HV vaatleja
RohelineHunt

liitunud: 02.04.2009




sõnum 30.05.2012 19:10:50 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:

Tundub olevat Eestis ka enamvähem ainus firma kus alumiiniumi peale lastakse, vähemalt seniste uuringute põhjal.

Alumiiniumile laseb ka http://www.artprint.ee Seal on ka väga sõbralik ja abivalmis klienditeenindus.

_________________
www.ergovassiljev.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.05.2012 19:33:42 vasta tsitaadiga

Samas seal hinnad üle 2x kõrgemad kui digifotos, alu peal. icon_confused.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timothy
HV kasutaja
timothy

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.05.2012 19:43:23 vasta tsitaadiga

Tegin 20x30 ja 30x45 paberil piltidele väikese korrektsiooni. 20x30cm hind on nüüdsest 2 eur. Hinnavaatleja võib alati saata mulle sõnumi ja leiame koos sobiliku hinna.
Heineken - lõuendi ääred mina näiteks kloonin pildist võimaluse piires alati juurde. www.minuprint.com/hinnakiri

_________________
www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2012 15:19:12 vasta tsitaadiga

Teine väljatrükk alumiiniumil ka tehtud, seekord küll väiksem - 35x24 cm.
Jällegi, väga viis kvaliteet. thumbs_up.gif

Meeldivalt üllatav, muidugi, et 400D'ga ISO800 ja 1/30 säriajaga jäi trüki kvaliteet ikkagi väga hea. icon_razz.gif

timothy, st. paned lõuendi äärde mustad ribad vms? Või kloonid pildist juurde? Kõikide piltide puhul see kahjuks eriti võimalik pole.
Muidu ka selline küsimus - kas ka teilt on alumiiniumile printimist mingi hetk oodata? Ja kui, kas siis dibond või oleks ka täisalumiinium võimaluseks? Huvipärast tahaks kusagil seda viimast varianti ka proovida, aga Eestis pole see kuigi levinud, tundub.

Sisuliselt ainsad pikaajalise näitamise ja hoiustamise jaoks peaks vaid alumiinium ja lõuend sobivad olema, kui ma ei eksi? Mõnede piltide puhul oleks isegi lõuend parem/kenam...
Hiigeltrükkide puhul vast oleks isegi mõistlik lõuendi poole vaadata, kuna siis ei söö see nii palju ääri ära. icon_razz.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  suur väljatrükk - kogemused mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.