|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
19.07.2003 11:20:26
"Kolksuvatest" HDD-dest veel korra. |
|
|
Kunagi sai juttu tehtud, et miks HDD-d kolksuvad ning oli soovitus mida ette võtta. Kuna teema "on minema jalutanud", siis kordaks uuesti paar asja üle. Ehk on abx
"Kolksumine" viitab sellele, et kettas on lahti murdunud mõni konstruktsiooniosa. Nendes, mida olen uurinud, on leidunud lahti murdunud plast- või tekstoliittükikesi (oletatavalt kas stoppr- või parkimissüsteemist) ning need tükikesed segavad lugemispede liikumist. Ja ketas on niikaua päästetav kuni lahtimurdunud tükk või valesti liikuv pea pole ketta pinda ära kraapinud.
Seetõttu saigi välja käidud lahendus, et probleemne HDD tuleb tööle panna sellises asnedis, kus need lahtimurdunud tükid ei saaks häirida lugemispeade tööd. Ning paremaks asendiks osutus proovimisel vertikaalasend (arvuti keeramine eestvaates "paremale küljele"). Selle võttega olen andmeid kätte saanud mitmelt kettalt ning 1 töötab juba pikka aega vertikaalselt ja üks järgmine HDD ootab oma töölepanekut.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoperniK
HV kasutaja
liitunud: 17.04.2003
|
09.08.2003 19:52:30
|
|
|
Lisaksin siia yhe pisikese loo:
Nimelt mingi nädal-poolteist tagasi panin hommikul masina käima ja HDD tegi nii meeletut kolinat et peast käis mõte läbi"kohe lendab tykkidex"
Ei osanud suure kiiruga muud teha kui tõmbasin juhtme seinast wälja.......(ketas on mingi 3 kuud vana 60 Gb Western Digital)
Pidasin siis natukene endamisi aru ja panin pillileuuesti hääled sisse.Ja ennäe imet-vaikus eetris.Siiamaani töötab laitmatult.Pole ei ennem ega peale seda vahejuhtumit yhtegi kolksu teinud.Kas peaksin asja unustama wõi oleks mõttekas ketas garantiisse viia????
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pl1600
HV Guru
liitunud: 29.01.2002
|
09.08.2003 20:36:50
|
|
|
| CoperniK kirjutas: |
Lisaksin siia yhe pisikese loo:
Nimelt mingi nädal-poolteist tagasi panin hommikul masina käima ja HDD tegi nii meeletut kolinat et peast käis mõte läbi"kohe lendab tykkidex"
Ei osanud suure kiiruga muud teha kui tõmbasin juhtme seinast wälja.......(ketas on mingi 3 kuud vana 60 Gb Western Digital)
Pidasin siis natukene endamisi aru ja panin pillileuuesti hääled sisse.Ja ennäe imet-vaikus eetris.Siiamaani töötab laitmatult.Pole ei ennem ega peale seda vahejuhtumit yhtegi kolksu teinud.Kas peaksin asja unustama wõi oleks mõttekas ketas garantiisse viia???? |
no aga milleks sul see garantii siis on?
võibolla poole aasta pärast teeb sihukese kolksu et pime ja kõik andmed/värgid läinud, siis nutad...
praegu teed vajalikust backupi ja garantiimehi piinama
_________________ mäx2 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
10.08.2003 01:51:44
|
|
|
Kolksuva ketta puhul on ka abiks ketta kylmutamine. Ehk siis käepäraseid vahendeid kasutades, panna ketas 12h kylmkappi ja siis hiljem järgi pannes kiiresti andmed ymber kopeerida. On nii mõnikord kliendi andmed päästnud.
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhkel
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
17.08.2003 13:12:19
|
|
|
| [veix] kirjutas: |
Kolksuva ketta puhul on ka abiks ketta kylmutamine. Ehk siis käepäraseid vahendeid kasutades, panna ketas 12h kylmkappi ja siis hiljem järgi pannes kiiresti andmed ymber kopeerida. On nii mõnikord kliendi andmed päästnud.  |
Ja kuidas mõjutab elektronide liikumist ketta elektroonikale kondenseeruv vesi? Samal põhjusel ei tohi talvel õuest toodud telekaid jms. kohe käima panna.
Ise pakuks välja panna ketas kilekotti.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
17.08.2003 14:01:51
|
|
|
| tsitaat: |
Ise pakuks välja panna ketas kilekotti.
|
Et siis jääb kondens vesi nagu kilekotti vä?
Mis see siis parem on?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
17.08.2003 15:19:38
|
|
|
Tükk aega pole midagi nii naljakat lugenud, eheh, wannabe ja woodoo itimehed ruulivad ikka täiega . See, et ketta kolksumise põhjuseks on lahtised detailid selle sees, on ikka tõeline komöödia. Tõesti, kui ketast on lastud paar tundi pekselda, siis võib seal sees tõesti üht teist lahti murduda ehk, aga see ei ole põhjus. Teatavasti hoiavad tänapäevased kettad osa töötamiseks vajalikust nn service infost kettal. Kolksumine algabki sellest, et see info ei ole mingil põhjusel loetav, kas siis pindade, peade, või elektroonika süü läbi. Vahel teeb ketas kolksaka ka siis, kui mõni datatrackidest on halvasti loetav. Viimased on need rajad, mis märgitakse kettale tootmisprotsessis ja on võrreldavad tavaflopi formaatimisel tekitatavatega. T'änapäevastel ketastel nendele radadele enam ligi ei pääse. Kunagi aegade alguses kui olid MFM tüüpi kõvakettad, siis nende formaatimine sarnanes paljukski flopile, radade ja sektorite mahamärkimist nimetati low-level formaatimiseks. Jutu lõpetuseks ja segaduste vältimiseks mainigem, et ma olen kettaid lahanud paarisaja ümber, ka kolksuvaid, ja mingeid lahtisi detaile pole seal sees iialgi olnud. Üllatav võib tunduda, aga enamus rikkis ja kolksuvaid kettaid näevad seestpoolt silmaga vaadatuna täiesti ok, ilma igasuguste defektideta.
P.S Mis sellesse külmutamisse puutub, siis see on pigem erand kui reegel. Külmutamisest on vahest abi vaid siis, kui kolksumise põhjus on elektrooniline, harilikult kannatab seda siis täielikult ravida ka elektroonika vahetusega, kuid sellist ketast enam vastutusrikkale tööle ei paneks. Teine elektroonika tähendab ka harilikult seda, et kalibreerimisinfo on teise ketta oma ja vigade tekke tõenäosus on üsna suur. Hoiataks ka külmkappi toppimise eest, sealne niiskus on ketta jaoks tiba suur. On olemas spetsiaalsed külmaspreid, mis maksavad tevalos ja oomipoes paarisaja krooni ümber pudel.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhkel
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
17.08.2003 16:10:38
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| tsitaat: |
Ise pakuks välja panna ketas kilekotti.
|
Et siis jääb kondens vesi nagu kilekotti vä?
Mis see siis parem on? |
Kui niiskus ketta seest tuleks - siis küll. Ja siis ka kui sa ketta vett-täis kilekotti paned. Ülejäänud juhtudel jääb vesi siiski väljapoole kilekotti, mis ketta seisukohalt on igati tervitatav.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
17.08.2003 19:09:01
|
|
|
Muideks, kotis ja kettas hetkel olev õhk on ka teatud niiskusprotsendiga, seda jahutades aga tekib päris kindlasti kaste
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
17.08.2003 19:49:51
|
|
|
| Markos kirjutas: |
Muideks, kotis ja kettas hetkel olev õhk on ka teatud niiskusprotsendiga, seda jahutades aga tekib päris kindlasti kaste  |
Seda ma oma esimese postiga silmas pidasin!
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
plugger
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2002
|
17.08.2003 19:58:05
|
|
|
Kolks, kolks, kolks...niipalju kui mina olen sellest kolksumisest õppinud, siis kolksu teeb see, et lugemispead hüppavad kiiresti tagasi parkimissektorisse, ehk siis juhtub sama mis siis kui ketas seisma panna. Miks nad aga sinn hüppavad...no ise olen täheldanud, et kui ketta pöörlemiskiirus alla mingi normi langeb, siis toimub see kolksumine,,,,seda annab vana kettaga nii ka jäljendada, et võtad kaane pealt, paned tööle ja siis käsitsi võtad kettal natuke hoogu maha, kolks...pea hüppab parkima.
_________________ ------------
IMHO |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Qkoer
HV vaatleja
liitunud: 13.05.2003
|
17.08.2003 21:00:46
|
|
|
mina olen ka alati _kolksu_ saanud kui olen näppe kuhugi toppinud,
noh, suht soft pehme asi on olnud ka tavaliselt, aga HD-sse ?!?
tegelikult tahaks tahanteada asjaga ühineda selles mõttes, et ka
mul on problemaatiline HD, aga kolksu asemel "peeretab" pidevalt?
kui tema poole ei pöördu mõnda aega, mõtled näiteks, siis teeb seda.
Võibolla, et IBM ja SCSI ja peabki ennast parkima niisuguse heliga?
_________________ seda HV foorumit loevad: mitte keegi |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
17.08.2003 21:12:16
|
|
|
| to plugger: kule, mõtle nüüd tibakene peaga ka. Kõvaketas ei ole cdrom, mille pinnad varieeruva kiirusega liikuma peaks, seda ikka eeldatavalt suhteliselt konstantsena hoitakse. Kui sa näpuga pindu peatad, siis on jumala selge, et lugemine jääb katki, õigemini aeglasemal kiirusel peadeni kanduv mulin ei ole enam arusaadav, hops on pead sellise tegevuse peale 0 tracki juures tagasi, st ketas sai aru, et midagi on viltu ja otsustas kõike otsast alata.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
plugger
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2002
|
18.08.2003 14:19:04
|
|
|
Hmm, true, true, kuid eelnevaga tahtsin öelda seda, et maybe juhul kui mingil põhjusel ketas enam standardkiirusega ringi ei käi ja pendeldab seal piiri peal siis võib juhtuda see, et pead muudkui pargitakse pidevalt ära.
_________________ ------------
IMHO |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
19.08.2003 18:00:50
|
|
|
oi oi oi minu teada t6nap6evastel k6vaketastel ja windowsil puudub 6ldse m6iste nagu PARK ja samuti
pole olemas enam parkimis mehanismi pea liigub ainult kindlasse asendisse la lihtsalt magnet hoiab seda pead paigal
mingisugustel quantum fireball ketasel oli veel sees selline plastjublakas mis tundus nagu olema selline
asi et lugemis pea ei l66ks ennast vastu korpust v6i hoiab lugemispead ketta p66rlemisest tekkinud tuule eest
MARKOS
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tommionu
tubli telepoiss


liitunud: 17.11.2001
|
19.08.2003 18:05:31
Re: "Kolksuvatest" HDD-dest veel korra. |
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Kunagi sai juttu tehtud, et miks HDD-d kolksuvad ning oli soovitus mida ette võtta. Kuna teema "on minema jalutanud" ... |
mmm .... koguaeg IMHO see teema siin olnud ...
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=43310
kui sul 25 teemat ühel lehel, siis ei saanudki sa seda teemat enam esimesel lehel näha
btw otsingusõna - kolks*
kasutajaga - tahanteada
kõikidest teemadest andis mulle kolm teemat vastuseks
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pilot
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
19.08.2003 20:11:39
|
|
|
| Margus kirjutas: |
oi oi oi minu teada t6nap6evastel k6vaketastel ja windowsil puudub 6ldse m6iste nagu PARK ja samuti
pole olemas enam parkimis mehanismi pea liigub ainult kindlasse asendisse la lihtsalt magnet hoiab seda pead paigal
mingisugustel quantum fireball ketasel oli veel sees selline plastjublakas mis tundus nagu olema selline
asi et lugemis pea ei l66ks ennast vastu korpust v6i hoiab lugemispead ketta p66rlemisest tekkinud tuule eest
MARKOS  |
Väga huvitav, kui HDD on voolu alt väljas , kas siis seier (jalg) liigub vabalt seal sees, niiet loksutan HDD-d ja kell tiksub sees. Või on ikka PARK ka uuematel ketastel ja windowsidel.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
20.08.2003 19:06:14
|
|
|
| Pilot kirjutas: |
Väga huvitav, kui HDD on voolu alt väljas , kas siis seier (jalg) liigub vabalt seal sees, niiet loksutan HDD-d ja kell tiksub sees. Või on ikka PARK ka uuematel ketastel ja windowsidel. |
tavaliselt see seisab servaga vastu metallosa sellest see kolks magnet hoiab seda pead paigal ja kui arvuti k6imapaned rebitakse see vihaselt lahti mingeid lukusteid ja mehanisme pole seal sa v6id proovida windows xp all anda k6sk PARK
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pilot
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
21.08.2003 12:23:48
|
|
|
| Parkingut ja landing zone-i suunab jala HDD-sse sisseehitatud kontroller. Vt. HDD tootjate suppordist HEAD PARKING. See ei ole veel kuhugi kadunud.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.08.2003 14:59:48
|
|
|
Asi tegelt lihtne - osa konstruktsioonist on metall ja osa plastmass, vaat seesama plastmassist osa murdubki lahti või hakkab valesti käima ning siis teatud aegadel segab peade konstruktsiooni liikumist
Värk on siis hästi näha, kui "kolksuv, kinnipoov HDD lahtiselt tööle panna - ilusti on näha, kuidas seda "pöörlevat plastmassosa" "lennutatakse" suvaliselt edasi-tagasi ning kui peade liikumismehhanikasse "kinni jääb", nii ei saagi enam pead rohkem pöörelda 8)
Ja "õiges" vertikaalasendis ei saa see plastmassjupstükk pöörata ennast HDD peade juhtsüsteemi teele.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
21.08.2003 18:10:04
|
|
|
[HEAD PARKING] jaa see on t6si aga sellega liigub pea ainult kindlasse ketta ossa aga sellel asjal pole mingit lukku
vaid need lugemis pead seisavad parajak6vadusega vastu plaati kinni kuna ketas ei p66rle enam kui ketta sees oleks j6ik lukustus mehanism oleks see ketas esimese laksuga pees
mis puutub sellese plast jublakasse mis asub toite juhtme pool siis see on 6ri idee muidu ei l6heks ketas peeti
see plast jublakas kaitseb lugemis pead plaadi pealt maha tulemast kui see seal on tavaliselt v6lja l6litamisel
v6i suunab 6hu voolu et lugemispea saaks ilma takistuseta liikuda
ja kui kellelgi mingi plast jublakas seal sees segab siis visake see seest v6lja
EGA HDD KELL POLE ET MINGED MEHANISME T6IS ON
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Qkoer
HV vaatleja
liitunud: 13.05.2003
|
21.08.2003 20:59:20
|
|
|
kuule tahanteada, luba seletada "lahtiselt tööle panna" asja
kui sinul katus pea kohalt võtta, tõmbleksid ka ju ilmselt nurgast nurka
see parkimise jublakas toimib tuule jõul ja eeldusel, et katus paigas on.
selle plastjublaka mõte oli vanematel HD-del lukustada füüsiliselt pead
ja kui kettad tuurid üles võtsid, lükati tuulega pead lukust lahti. KISS!
sellest simple stupid plast lahendusest on tänapäeval vist loobutud,
aga siin kollitab mu meelest hoopis teine loogilisem (LBA) probleem?
kui sul track'e (näituseks) 111, aga landing zone 222, siis käib ju kolks?
need kuramuse HD tegijad käivad ikka aastaid ees BIOS-e jms. tegijatest.
_________________ seda HV foorumit loevad: mitte keegi |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
22.08.2003 14:10:01
|
|
|
| Qkoer kirjutas: |
...
kui sul track'e (näituseks) 111, aga landing zone 222, siis käib ju kolks?
need kuramuse HD tegijad käivad ikka aastaid ees BIOS-e jms. tegijatest. |
Kes ja miks on mingi sellise landing zone numbri biosi kirjutanud? Kui ei tea mida panna, siis on soovitatav minu teada jätta väärtus 0 või 65535, mis tegelikult viib pead samuti algusesse.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
22.08.2003 18:48:30
|
|
|
| See on tegelikult möödanik. Kunagi olid kõvaketastel igasugused huvitavad asjad, millest ka eelpool jutu on olnud. Landing zone eksisteerib ka praegust, kuid ei ole kusagilt määratud, see on ketta enda firmware teha. Mis tegelikul on landing zone ? Nagu ehk teada, on kõvaketastel flying heads, ehk pea "hõljub" tööasendis ketta kohal. Selle hõljumiseks vajaliku õhkpadja tekitab pöörlev ketas oma pinnaga. Parking zone (landing) on osa ketta servast, kus andmeid ei hoita ja mille vastu puutumine ei riku ketast ära. Kui pead vastu tööpinda puutuvad, siis rikneb ketas, mitte pea, kuna pea on tehtud tegelikult üsnagi vastupidavast geraamilsest materialist. Kui ketta pöörlemist füüsiliselt pidurdada, siis esiteks katkeb sobiv andmevoog ja teiseks üritatakse pead kiiresti tööpinnalt eemaldada, vastasel juhul puutub pea vastu tööpinda ja jama ongi käes. Parkimine kui selline, teostatakse sama magnetiga, mille abil pea ennast liigutab, lihtsalt kui mähisest vool kaob, siis tõmmatakse pea kolksti algasendisse, muul juhul oleks käigupealt väljalülitatud kõvaketas suhteliselt riknemisaldis. Päris lukustusmehanisme on kasutatud küll, seda eelkõige transpordi pärast, kuid seda ei ole olnud kõikidel ketastel.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Qkoer
HV vaatleja
liitunud: 13.05.2003
|
22.08.2003 21:41:37
|
|
|
ma vist hakkan aru saama, milles point, nigu oleks välku saanud
nimelt, tänapäeval üks loll kokkuhoiu komme levimas, ja roheline nigu
ma ka olen, ka minu kettad lähevad magama niipea kui träffikut ei ole
ja pead, ketaste seiskudes, toetavad ennast tulikuumale pannile tudile.
ärgates, rebib ketas pannile kleepunud pead hoidja küljest lihtsalt lahti
siin tulebki landing zone ja ka füüsikast nähtus nimega moment mängu.
kui pead on pargitud algusesse või kuhugi keskele nagu tavaliselt, siis...
lõpus ehk laagrite juures on nii kuumus kui ka moment küll väiksem?
moraal: ketas peab töötama pidevalt kuniks talle pöördeid antud on. aamen.
_________________ seda HV foorumit loevad: mitte keegi |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
22.08.2003 22:17:55
|
|
|
| [veix] kirjutas: |
Kolksuva ketta puhul on ka abiks ketta kylmutamine. Ehk siis käepäraseid vahendeid kasutades, panna ketas 12h kylmkappi ja siis hiljem järgi pannes kiiresti andmed ymber kopeerida. On nii mõnikord kliendi andmed päästnud.  |
ehjk oskad põhjendada, mis see külmutamine selle kettaga teeb?
ise olen kah kohanud kolksumisega tuksi läind ketastes lugemispea stopperi tükke, seega ei oska külma mõju kuidagi seletada
kuna kettad, mida lahti olen nokkinud jäävad giga piirile, siis kaldun uskuma Marcose teooriat, et need stopperite jupid pole mitte kolksumise põhjus vaid tagajärg
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
23.08.2003 09:05:38
|
|
|
to: kännuämmelg
vot see sama palst voi mis iganes k6lmutamisel j66tub sinna kinni siis ei saa see segada eeldusel muidugi et see jublakas on j66nud mitte segavasse asindisse nali 6levalt poolt
ise olen ka sellist plast jublakat sealt seest eemaldanud ilma et seda kuskile k6lmkappi toppind teine variant pane hdd k6lili aga need hdd'd on ikka n6eruv66rse suurusega millel on sellised plast jublakad
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 23.08.2003 15:46:18, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
23.08.2003 13:12:07
|
|
|
| to Margus: irv, külmub kinni, ära aja lolli juttu, sellises kohas ei külmu sul midagi kinni, selleks vett vaja, kuidas see ketta sisse saaks ja kui seda seal juba külmumise jagu on, kas sellest kettast siis kunagi elulooma enam üldse saabki. Et järjekordset jura vaigistada, rääkigem külmutamise põhimõtte ka ära. Asi nimelt selles, et oli mingi suhteliselt suur partii ühte teatud tüüpi chipi, mis oli vigane ja kuumenes liialt. Aja jooksul muutus tema töökindlus järjest väiksemaks, ning mida kõrgem oli ümbritseva keskkonna temp, seda väiksem oli ka chipi enese jahutus, ning ketas hakkas lõpuks kolksuma. Sellist vigase chipiga kontrolleris ketast sai ajutiselt elustada chipi olulise mahajahutamise teel, kes tegi seda külmkapis, kes külmaspray'ga. Ma päästsin sellise ketta pealt infot kogu aeg külma õrnalt peale pihustades, terve pudel läks ära seniks kuni terve kettatäis infi sai ära kopitud.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tomson
HV veteran

liitunud: 22.08.2003
|
15.09.2003 20:00:11
|
|
|
| Lugesin siin läbi selle teema lahtistest juppidest, mis põhjustavad kolksumist. Selline jutt on rohkem kui naljakas. Mul endal on IBM Deskstar 120GXP, 40GB ning see kolksub iga päev kell 0:30 +/- 10 min. Kui ma nädal aega järjest lülitan arvuti välja enne 0:30't siis ei kolksu asi see nädal üldse, kui suvel sai oldud kogu aeg öö läbi üleval siis kolksus asi iga päev. Mul on selline asi juba pika aega olnud kuid mingeid probleeme ei ole olnud. Lugesin ka Qkoer'a juttu nn. "peeretavatest ketastest" mille on valmistanud IBM. Ka mul on sama asi. Mina ei pööra ka sellele erilist tähelepanu. Need fenomenid on mul juba pikka aega olnud ning kui keegi veel kahtleb, kas ketas korras siis võib-olla aitab rahuneda Hitachi poolt valmistatud Drive Fitness Test, mille saab tasuta tõmmata URL'ilt www.hgst.com
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.09.2003 14:16:59
|
|
|
Tegelt võib kolksuvad HDD-d 2-e gruppi jagada - yhed kolksuvad aeg-ajalt ning "kinni ei jookse", teised "kolksuvad" ning ühel hetkel enam käima ei lähe või kui siis aeg-ajalt.
Tegin väikse kokkuvõtte- osa kettaid on vert asendis käinud juba pool aastat ning omanikelt pole tulnud enam mitte ühkti "paanikas kõnet", et HDD jookseb "pidevalt kinni" küll arvuti restardil, küll töötades
Aga eks jälgib edasi ja vaatab kaua käivad 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mizzo
HV vaatleja

liitunud: 30.07.2002
|
23.09.2003 11:15:39
|
|
|
| Ix kirjutas: |
| Lugesin siin läbi selle teema lahtistest juppidest, mis põhjustavad kolksumist. Selline jutt on rohkem kui naljakas. Mul endal on IBM Deskstar 120GXP, 40GB ning see kolksub iga päev kell 0:30 +/- 10 min. Kui ma nädal aega järjest lülitan arvuti välja enne 0:30't siis ei kolksu asi see nädal üldse, kui suvel sai oldud kogu aeg öö läbi üleval siis kolksus asi iga päev. Mul on selline asi juba pika aega olnud kuid mingeid probleeme ei ole olnud. Lugesin ka Qkoer'a juttu nn. "peeretavatest ketastest" mille on valmistanud IBM. Ka mul on sama asi. Mina ei pööra ka sellele erilist tähelepanu. Need fenomenid on mul juba pikka aega olnud ning kui keegi veel kahtleb, kas ketas korras siis võib-olla aitab rahuneda Hitachi poolt valmistatud Drive Fitness Test, mille saab tasuta tõmmata URL'ilt www.hgst.com |
proovi, äkki defragimine aitab....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
oliyx
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.12.2001
|
25.09.2003 20:14:35
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Tegelt võib kolksuvad HDD-d 2-e gruppi jagada - yhed kolksuvad aeg-ajalt ning "kinni ei jookse", teised "kolksuvad" ning ühel hetkel enam käima ei lähe või kui siis aeg-ajalt.
Tegin väikse kokkuvõtte- osa kettaid on vert asendis käinud juba pool aastat ning omanikelt pole tulnud enam mitte ühkti "paanikas kõnet", et HDD jookseb "pidevalt kinni" küll arvuti restardil, küll töötades
Aga eks jälgib edasi ja vaatab kaua käivad 8) |
su jutt on enam kui tobe. markos seletas sulle asja ilusti ära. see aga, et ketas vertikaalasendis töötab, viitab rohkem laagri loksule. pea ja ketta vahe on ju imeväike.
külmutades saab data vahel kätte. isegi kasutanud seda meetodit. juhul, kui teist teed enam ei ole (vastava kontrolleri puudumine jne.) külmikut ma muidugi ei kasuta. hankisin vastava riistapuu, millesse pistad vindi, külm käima ja kaablid arvutisse. kui on ikkagi ülekuumeneva kontrolleri viga, olen asjad 95% kätte saanud. vahel küll tuleb külm -30 peale kruvida.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dot4
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.11.2003
|
18.05.2004 13:07:11
|
|
|
Siinsest jutust jääb arusaamatuks, kuidas saab laagriloksust pea vastu ketast käia, kui pea hõljub ketta kohal tänu kettapoolt tekitatud õhupadjale?
| tsitaat: |
su jutt on enam kui tobe. markos seletas sulle asja ilusti ära. see aga, et ketas vertikaalasendis töötab, viitab rohkem laagri loksule. pea ja ketta vahe on ju imeväike.
|
| tsitaat: |
| Nagu ehk teada, on kõvaketastel flying heads, ehk pea "hõljub" tööasendis ketta kohal. Selle hõljumiseks vajaliku õhkpadja tekitab pöörlev ketas oma pinnaga. |
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
18.05.2004 13:23:01
|
|
|
| dot4 kirjutas: |
Siinsest jutust jääb arusaamatuks, kuidas saab laagriloksust pea vastu ketast käia, kui pea hõljub ketta kohal tänu kettapoolt tekitatud õhupadjale?
| tsitaat: |
su jutt on enam kui tobe. markos seletas sulle asja ilusti ära. see aga, et ketas vertikaalasendis töötab, viitab rohkem laagri loksule. pea ja ketta vahe on ju imeväike.
|
| tsitaat: |
| Nagu ehk teada, on kõvaketastel flying heads, ehk pea "hõljub" tööasendis ketta kohal. Selle hõljumiseks vajaliku õhkpadja tekitab pöörlev ketas oma pinnaga. |
|
Naljakas inimene, ega õhk ole mingi läbimatu tõke. Kui pead liiguvad/vibreerivad, siis on täiesti võimalik korraks vastu kettapinda puutuda ja seal pahandust teha.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dot4
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.11.2003
|
18.05.2004 13:55:38
|
|
|
Kas inimene, kes üritab asjast aru saada, on naljakas?? Aitähh vastuse eest.
EDIT: millest sul need pead vibreerivad?
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
18.05.2004 14:11:12
|
|
|
| dot4 kirjutas: |
Kas inimene, kes üritab asjast aru saada, on naljakas?? Aitähh vastuse eest.
EDIT: millest sul need pead vibreerivad? |
Sellestsamast laagriloksust piisab, et neid vibreerima saada.
(Ja veidi naljakas oli õhkpatja mingiks tõhusaks tõkkeks pidada, ära liiga pahaks pane mulle.)
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renton
HV kasutaja
liitunud: 14.06.2003
|
27.05.2004 02:49:32
|
|
|
ei saa 'keraamilise' markose jutuga päris nõustuda. seda külmutamise nõksu ei kasutata mitte ainult temperatuuri probleemide puhul.
omal konkreetne juhtum. wd1200jb isend. tegi mul nn death-noise (klõpse) ca 3 kuud. alati peale klõpsu masin hangus nii sekundiks-kaheks. temperatuuriprobleeme kahtlustasin ma juba alguses - sai ta spetsiaalsesse jahutatud sahtlisse ehitatud. vindi temp seisis stabiilselt 30-34 kraadi juures. aga asi hakkas aina tihemini klõpsuma. kuni ükskord enam peale krõpsu üles ei tulnudki. seisis mul ca kuu kuskil riiuli peal. siis lugesin kuskilt külmkapitriki kohta. sai mingi tuttavaga koos ta vaakumkotti aetud ja kolmeks tunniks külmikusse pandud. peale seda töötas masinas ca pool tundi. tegi siis mitu klõpsu järjest ja andis otsad. uus kappi pistmine ei aidanud aga osa andmeid sain kätte.
mis temaga seal kapis täpselt toimus? kurat teab. üliõrnalt deformeerunud osad muutsid pisut asendit? teate küll mis temperatuur metalli ja plastmassiga teeb. muide peale kapist masina külge panekut tegi vint üsna imelikku häält; sihuke kõrge vilin oli wd orkestrile juurde tekkinud. niiet arvata on, et see külmaga vägistamine igale poole hästi ei mõjunud. eniveis - mina jäin rahule. olulisemad andmed õnnestus päästa, mis mu eesmärgiks oligi.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.06.2004 09:38:51
|
|
|
Niisiis - väike "teemaalgataja" kokkuvõte:
- Kunagised kolksuvad Quantumi - Maxtori kettad käivad küliliasendis 1-1,5 aastat ja ei mingeid "kolkse".
Sai ka mõned osadeks lõhutud - kõigil neil Quantumitel oli sama nähtus - plastmassist tehtud "parkija" lahti väändunud ning saab liikuda kuidas ise tahab.
Aga aeg-ajalt "kolksuvad" ka kettad, mis teise konstruktsiooniga - "kolks" tuleb sellest kui parkija magnet "peade hoova" "enda külge tõmbab" - näit. kuulsad Fujitsu-kettad.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|