Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Fortron BS II viliseb. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Matikeks
HV vaatleja

liitunud: 17.04.2007




sõnum 06.04.2010 22:06:47 Fortron BS II viliseb. vasta tsitaadiga

Tere!

Mul on selline probleem, et toiteplokk hakkab vilinale sarnanevat häält tegema kui arvuti välja lülitada ja toiteplokk vooluvõrku jätta. Aitab ainult toiteplokilt juhtme tagant ära võtmine või toiteploki nupust välja lülitamine. Iseenesest see pole suur probleem, sest mul pole raske seda iga kord peale arvuti välja lülitamist teha kuid tahaks just teada kas see on normaalne ja kas see ei või millelegi halvale viidata?

Mingeid BSOD-e ja ebastabiilsust pole täheldanud ja sel ajal kui arvuti töötab ei tule sealt seest ka mingit vilinat, vähemalt minu kõrvad seda ei tähelda.

E4300@2400MHz
ASUS P5W
320GB WD3200AAKS
2x1GB, 2x512MB DDR2
GTS250

toide: Fortron BlueStorm II
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.04.2010 22:18:39 vasta tsitaadiga

BS-ide tyypviga, kus m6ned jubinad "2ra vajuvad" ja siis ei kannata "sisselylitus-skeemiosa" (+5VSB) enam emaplaadi poolt tekitatavat koormust v2lja.

Ja kui need jubinad "edasi 2ra vajuvad", siis hakkad küll anomaaliaid kohtama - nagu mittek2ivitumised, restardid jms.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Matikeks
HV vaatleja

liitunud: 17.04.2007




sõnum 07.04.2010 16:06:04 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
BS-ide tyypviga, kus m6ned jubinad "2ra vajuvad" ja siis ei kannata "sisselylitus-skeemiosa" (+5VSB) enam emaplaadi poolt tekitatavat koormust v2lja.

Ja kui need jubinad "edasi 2ra vajuvad", siis hakkad küll anomaaliaid kohtama - nagu mittek2ivitumised, restardid jms.

Postitatud mobile device

On see tõesti nii? Põhimõtteliselt on mul võimalik multimeetriga seda +5VSB raili mõõta ka, kas isegi kui ta 5V näitab võib katki olla? 5V ja 12V railid mõõtsin just ennem üle, 5V on 5.07 ja 12V 12.44.

Mõõtsin nüüd kõik railid multimeetriga ära.

3.3V = 3.34V
+5VSB = 5.06V
12V = 12.44V
-12V = 11.99V

Tundub nagu korras olevat ju. Kuigi see 12.44V tundub tsipa kõrge, kas keegi oskab kommenteerida kas see on normaalne või mitte?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Megadux
HV kasutaja
Megadux

liitunud: 17.10.2005




sõnum 07.04.2010 16:22:38 vasta tsitaadiga

12.44 on täitsa kombes. Lubatud kõikumine kõigi pingete puhul on 5% üles ja alla. Ehk alles üle 12.6 oleks halb.
Mõned graafikakaardid vilisevad koormuse all. See pidi normaalne olema. Aga antud juhul asi vastupidine, et koormust plokil just nimelt ei tohiks olla.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.04.2010 17:23:19 vasta tsitaadiga

See pole näitaja, et +5VSB on paigas, s.t. 5V. See on probleem, et emaplaat "sunnib" selle +5VSB genaraaori suurema koormusega tööle, kui see generaator veel välja kannatada suudab.

Niikaua "piniseb", kuni generaator töötada suudab, kui enam ei suuda, siis on halvemal juhul ka pinged "metsas" ja see võib vabalt = "emaplaadi enda surm".
--------------------------------------------
Mul on kusagil kolakastis kaks emaplaati, mis on ühe ja samakatkise toiteplokiga maha põletatud. Üks põles, siis võeti teine ja see läks samuti.

Põhjustajaks oli kutu +5VSB-ga kas Thermaltake või oli see Chieftec-i toitekas - see pole enam meeles, aga üks neist igatahes oli.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 07.04.2010 21:19:02 vasta tsitaadiga

Matikeks, kui vana see toide sul on? Kui 1,5+ aastat, siis soovitaks uuele mõelda icon_rolleyes.gif Mul suri üks selline suht lampi ära.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killerwave
HV Guru
Killerwave

liitunud: 05.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2010 09:22:13 vasta tsitaadiga

Mul jookseb 2007 aasta sügisest selline pidevalt, õnneks elus ja terve kuigi seda lugedes tekib kerge kõhedustunne asja suhtes...

Hetkel ainuke asi mis pinda käbi on aina rohkem lärmi tegev vent, peaks vb lahti kakkuma ja pisut õlitama teist. icon_rolleyes.gif Samas vb ei peaks töötavale asjale küüneviha sisse ajama icon_razz1.gif Nii hull see ka pole icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrisVr
HV Guru

liitunud: 27.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2010 00:15:53 vasta tsitaadiga

Killerwave Mul see vent viskas kopa ette, läksin poodi ostsin korraliku fan-i ja vahetasin ära.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killerwave
HV Guru
Killerwave

liitunud: 05.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2010 00:46:12 vasta tsitaadiga

DefXtreme kirjutas:
Killerwave Mul see vent viskas kopa ette, läksin poodi ostsin korraliku fan-i ja vahetasin ära.


Millise vastu kui see saladus pole?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrisVr
HV Guru

liitunud: 27.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2010 01:28:05 vasta tsitaadiga

Seesamune vist:
http://www.modikomp.ee/jahutused/XLF-F1254/
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 25.04.2010 09:50:06 vasta tsitaadiga

DefXtreme, endal vahetasin ka kunagi BSII-e puhul vendi ära ja peale seda pikka aega enam vastu ei pidanud. Vaatasid ikka orig. vendi ampreid ja kiirusi ka?
Ma kahtlustan, et toide võis maha surra ka liiga vale väärtusega vendi tõttu icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrisVr
HV Guru

liitunud: 27.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2010 12:30:39 vasta tsitaadiga

CorsairX kirjutas:
DefXtreme, endal vahetasin ka kunagi BSII-e puhul vendi ära ja peale seda pikka aega enam vastu ei pidanud. Vaatasid ikka orig. vendi ampreid ja kiirusi ka?
Ma kahtlustan, et toide võis maha surra ka liiga vale väärtusega vendi tõttu icon_rolleyes.gif


Ei vaadanud küll midagi lihtsalt ostsin icon_redface.gif .
Praegu juba 7 kuu läheb, kokku üldse aasta ja 8 kuud olnud BSII.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ritsard
HV kasutaja

liitunud: 20.02.2006




sõnum 10.06.2010 19:41:46 vasta tsitaadiga

Tervist,

mul juhtus enda Fortron BS eile õhtul sama asi - üks hetk hakkas vilisema. Lülitasin välja ja täna sisse lülitades enam tööle ei hakka. Kas on mõttekas kohe uus toide osta? Või saab sellest vanast veel asja?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.06.2010 20:03:15 vasta tsitaadiga

Ritsard: Võib täiesti remonditav olla, sest vead kipuvad neil olema:
- kas midagi väikest ning lihtsat.
- midagi suurt ja keerukat.

Aga rohkem kohvipaksu pealt ennustama ei hakka.
-----------------------------------
Kui on huvi, siis PS. Asun Mustamäel.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2010 21:01:14 vasta tsitaadiga

tahanteada, jälle panid nädala killu ära icon_lol.gif thumbs_up.gif

oled kindel, et kolmandat varianti ei ole - midagi keskmist ja mõistlikku?

üldiselt, kui see pinin segab, võib ju masina toiteka nupust 0-asendisse lükata, problem solved. aga eks muidu poolid kipuvad pinistama jah tihtipeale, kui sellepärast kohe uut toitekat ostma minnakse siis on arvutijuppide müüjatel ikka päris hea elu icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.06.2010 22:41:39 vasta tsitaadiga

Wiltz: Karm v2rk, aga nii see on.

1. Lihtsamal juhul on sagedus vigase skeemi t6ttu 30-70kHz- asemel nii 3-7kHz-i ja siis selle sageduse pininat ka kuuled.

2. Halvemal juhul kaasneb selle "pininat" tekitava vale rezhiimiga ka k6vasti vale v22rtusega toitepinged ja siis valad pisaraid, kui toiteplokk emaplaadi maha p6letab.

Mul on kusagil kolakastis 2 emaplaati, mis yhe ja sama katkise Piniseva toiteplokiga maha p6letati.
Nii, et n2ita nüüd kus siin minu teemas see Naljanurk oli...

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.06.2010 00:43:37 vasta tsitaadiga

naljanurk on see:

- kas midagi väikest ning lihtsat.
- midagi suurt ja keerukat.

aga jah, ära parem rohkem ennustama hakka...krt, pärast paned veel täppi ja ongi midagi suurt ja keerukat icon_lol.gif thumbs_up.gif

1. mis asi sinu arvates täpsemalt seal skeemi peal seda pininat tekitama hakkab?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.06.2010 11:34:55 vasta tsitaadiga

Wiltz: Aga ega siin midagi arutada ega vaielda tegelikult pole, kuna FSP kasutab oma toodetes (BS, Fortron jms.) kehvi, võimalikult odavakesi detaile ja nende "äravajumisel" muutuvadki toitekad kas ebastabiilseks, vilistavad - pinisevad, kuni lõpuks enam üleüldse käima ei lähe.

Ning halvemates unenägudes icon_wink.gif põletavad emaplaate maha. icon_cool.gif thumbs_up.gif beer_yum.gif

Nii, et pole mõtet Helesinistes FSP-pilvedes heljuda, vaid tuleb olla kahe jalaga maa peal ja vaadata, milliseid lolle skeemilahendusi ning ülimalt odavaid, kehvi detaile FSP oma toodetesse kokku loobib.

Odav tootmine + võimalikult kalli rahaga mahamüümine = "misasi" - vastus: suur, suur niisama teenitud, ulmeliselt suur kasum. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2010 03:32:52 vasta tsitaadiga

jah, jutt on tore, aga päris kõik siin ei ole eile sündinud icon_wink.gif loomulikult tootja toodab eesmärgiga teenida kasumit, mina sellest ühtegi tootjat süüdistama ei hakkaks niikaua kuni iga teine vastava firma märgiga ese lühikese aja jooksul saba ei anna. endal on fortroneid olnud kuskil üle 10 vast, päris mitmed neist praegu ka kasutuses...ja ausalt öeldes pole ükski saba andnud, ega ühtki mobo maha põletanud.

tõesti, sinuga vaielda ma üldse ei viitsi, aga ehk selgitad natuke neid huvitavaid termineid, mida siin korduvalt kasutad? räägi lähemalt sellest "äravajumisest", mida täpselt tähendab, milliste detailidega see juhtub ja miks?
võiksid tuua ka mõne näite FSP lollidest skeemilahendustest, ning samas hea meelega kuuleks ka sinu käest, millise lahenduse ise nende lollide skeemide asemele pakuksid või mida teistmoodi teeksid!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2010 09:35:45 vasta tsitaadiga

mul viliseb ka vahepeal, silverpower SP600, loodan, et midagi hullu pole ? (ordi garantii olemas)
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2010 13:37:56 vasta tsitaadiga

ei ole...aga isegi kui oleks, mida sa siis ikka ette võtaksid? icon_biggrin.gif no igatahes, enne kui suurest hirmust uut toidet ostma lähed, oota vähemalt garantiiaja lõpuni ära icon_wink.gif

muide, vilisevate plokkide vastu on natuke rohtu, aga vaevalt et keegi siit väga julgeb sellist asja ette võtta. kui vilisev pool välja selgitatud, saab selle skeemi pealt lahti joota ning pista näiteks vedelaks sulatutad küünlavaha sisse. piisavalt paks kiht peab seda sinna ümber jääma ning siis võib pooli plaadile tagasi pista icon_biggrin.gif meetod töötab (proovitud), kuid eks midagi jääb ikka läbi kostuma ka.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ritsard
HV kasutaja

liitunud: 20.02.2006




sõnum 17.06.2010 11:10:55 vasta tsitaadiga

Mu BS peale pinina kahjuks muud ei teinud, st arvuti enam tööle ei läinud. Kuna ise ei hakka elektri-inseneri mängima, siis jäi ainuke võimalus uus toide osta.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mumbles
HV kasutaja
Mumbles

liitunud: 08.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2010 11:30:05 vasta tsitaadiga

On kuidas on, aga minu BS II töötab vaikselt, on üle elanud palju elektrikatkestusi/võnkumisi,
ning veab välja 2 kõvaketast, 2 DVD kirjutajat, kiired mälud, GTX 260TOPi
lisa soundi kaarti, kaardilugejaid jne. ning seljataga on juba 3 aastat.
Ei tea kas siin õnnega või mitte, aga 2l sõbral mul samamoodi vuhinal töötavad.
Küll aga Codegene ja muid toitekaid olen vahetanud kümneid ja kümneid.
Kui midagi peaks ka kunagi juhtuma, siis samast mudelist küll ära ei ütleks.
Maitseasi icon_wink.gif
A muideks, mul mingi pool aastat tagasi oli ka mingi vaikne-vaikne vilin ja ei saanudki aru
kuskohast see tuli (võimalik, et väljalülitatud arvutist), aga nagu näha, elame edasi beer_yum.gif
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amperloom
Kreisi kasutaja
Amperloom

liitunud: 04.12.2005




sõnum 19.06.2010 18:00:17 vasta tsitaadiga

Endal suri kaks nädalat tagasi FSP Group Fortron Blue Storm 400W toide tänu voolu kõikumisele, milles on süüdi konkreetselt Eesti Energia. Vana voolumöötjaga polnud mingit voolu kõikumist ollagi, aga uus on ikka puhta piix selle koha päält. Kas äkki oleks mõistlik ka kaebus esitada.....las tulevad vaatavad teema üle. Ei oleks meeldiv, kui sama moodi järgmisega läheb.

Aga toitekal läks läbi kaks kondekat, mida pole jõudnud veel välja vahetada.
Enne surma pinises sama moodi, niiet tasub ettevaatlik olla.

_________________
TehnikaUudised - VirtuaalRuum
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ritsard
HV kasutaja

liitunud: 20.02.2006




sõnum 07.07.2010 10:24:09 vasta tsitaadiga

Ahjaa, kas keegi muidu seda pinisevat mittetöötavat BS parandada tahaks (mõistliku summa eest muidugi)?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Fortron BS II viliseb. mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.