Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Arusaamatud bluescreenid. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 30.08.2008 00:28:12 Arusaamatud bluescreenid. vasta tsitaadiga

Arvuti on tuttuus, kuid sellegipoolest viskab üpriski tihti bluescreen'e. OS on Windows XP.
Bluescreeni täpset teksti ei tea, kuid see on midagi taolist "check if any new software or hardware is installed correctly" vms.
Kõik vajalikud driverid on olemas ja osadki ei tohiks valesti paigutatud olla. Programmegi olen ainult oma 10 jagu peale pannud, msn, winamp jne.
Olen teinud formati, olen liigutanud mälu(tahvleid?) teistesse slottidesse. Olen kõigi kolme mälu(tahvliga?) teinud 5 korda läbi Memtest86+'i ja pole saanud ühtegi errorit.
Kui oskaksin dumplogi otsida, siis postitaksin sellegi.

Event logist leian peale igat bluescreeni sellise System errori:



Ja Microsoftilt saan ma selle errori kohta sellist infot:

tsitaat:
Details
Product: Windows Operating System
ID: 1003
Source: System Error
Version: 5.2
Symbolic Name: ER_KRNLCRASH_LOG
Message: Error code %1, parameter1 %2, parameter2 %3, parameter3 %4, parameter4 %5.


icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif

Minu aju rohkem ei võta, äkki, tähendab kindlasti on siin minust targemaid kes äkki oskaksid mind aidata. Ette tänades!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
frygor
Kreisi kasutaja
frygor

liitunud: 07.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 10:16:02 vasta tsitaadiga

Kontrolli ega emaplaadil või graafikakaardil pole kondekad läbi - kaan nendel paisunud (kas või natukenegi) või löga välja ajand.
Samas pakuksin, et sul on ebastabiilne vool või toitekas on defektiga vms. Võimalusel katseta teise toitekaga.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 10:38:13 vasta tsitaadiga

millal ta neid pillub? koormuse suurenedes või täitsa lambist? mis BSOD errorikoodi annab?
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi 1
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.08.2004




sõnum 30.08.2008 10:39:57 Re: Arusaamatud bluescreenid. vasta tsitaadiga

Poseydon kirjutas:
Kui oskaksin dumplogi otsida, siis postitaksin sellegi.


%systemroot%/minidump
C:/windows/minidump
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kalle
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 14:01:54 vasta tsitaadiga

BSOD täpset teksti ei tea ? Lülita automatne restart välja siis jääb BSOD kiri ette ja saad kirja panna mis täpsemalt seal kirjas. Error 0x000000D1 jääb väheseks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 30.08.2008 15:23:58 vasta tsitaadiga

frygor kirjutas:
Kontrolli ega emaplaadil või graafikakaardil pole kondekad läbi - kaan nendel paisunud (kas või natukenegi) või löga välja ajand.
Samas pakuksin, et sul on ebastabiilne vool või toitekas on defektiga vms. Võimalusel katseta teise toitekaga.

Plöga pole ükski kondekas välja ajanud ja silma järgi pole ükski kaas paisunud kah.
Hetkel pole võimalust mõne muu toitekaga testida.
Ebastabiise voolu kohta ei oska ma muud öelda kui et pistikupesad on sellised. (maandatud vist? on loogiline? icon_biggrin.gif)



arm2004 kirjutas:
millal ta neid pillub? koormuse suurenedes või täitsa lambist? mis BSOD errorikoodi annab?

Täiesti lambist. Isegi mitte mingit kindlat aega pole, kaua arvuti normaalselt töötab. Peale bluescreeni kipub nii olema, et windowsi käivitudes tuleb juba uus bluescreen.

jossi 1 kirjutas:
%systemroot%/minidump
C:/windows/minidump

Aitäh. Kui arvuti käima panen siis vaatan ja postitan.

Kalle kirjutas:
BSOD täpset teksti ei tea ? Lülita automatne restart välja siis jääb BSOD kiri ette ja saad kirja panna mis täpsemalt seal kirjas. Error 0x000000D1 jääb väheseks.

Kuidas ma selle välja saan lülitada? EDIT: Sain juba.




Nii siin on 5 viimast minidumpi.

http://www.speedyshare.com/364747561.html

Ja kui nüüd bluescreeni viskab, saan selle täpse errori ka öelda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi 1
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.08.2004




sõnum 30.08.2008 17:00:50 vasta tsitaadiga

Kõik su minidumpid viitavad, et põhjustaja on processr.sys, mis on windowsi enda Processor Device Driver.
Mini082908-07.dmp

BugCheck 100000D1, {52d89109, ff, 0, 86d7ebbc}
Probably caused by : processr.sys ( processr!AcpiC1Idle+12 )

Mini082908-06.dmp

BugCheck 100000D1, {e615d500, ff, 1, 86ae0bb4}
Probably caused by : processr.sys ( processr!AcpiC1Idle+12 )

Mini082908-05.dmp

BugCheck 100000D1, {4af2782d, ff, 1, 86ae22ac}
Probably caused by : processr.sys ( processr!AcpiC1Idle+12 )

Mini082908-02.dmp

BugCheck 100000D1, {32a69900, ff, 1, 86dea75c}
Probably caused by : processr.sys ( processr!AcpiC1Idle+12 )


See on üsna tüütu selgitada, mis seda põhjustab. Mingi sobimatu tarkvara või draiver.

Mis programmid sul on installitud? Mõni antiviirus ja tulemüür ka?

Mine oma emaplaadi tootja lehele ja otsi sealt kas biosi-le uuendust on. Kindlasti kontrolli, et oleks uusimad chipset draiverid.
Samuti kontrolli heli ja video jm seadmete draivereid.
Samas võibolla toiteplokk on puudulik?
Pane profiili oma arvuti andmed.

Märkasin, et sul 3 mälumoodulit. Kas need on kõik ühesugused?
Memtesti asemel piina masinat Prime95 -ga
http://www.softpedia.com/progDownload/Prime95-Download-76537.html
Tee Blend Torture Test , Advanced menu luba "Round off Checking" , see kontrollib vigu.
Kui Prime crashib, siis proovi ainult üks mälumoodul pesas jne.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 31.08.2008 16:56:25 vasta tsitaadiga

Kalle kirjutas:
BSOD täpset teksti ei tea ? Lülita automatne restart välja siis jääb BSOD kiri ette ja saad kirja panna mis täpsemalt seal kirjas. Error 0x000000D1 jääb väheseks.

http://i37.tinypic.com/oa5clk.jpg
http://i33.tinypic.com/4l4tba.jpg

jossi 1 kirjutas:
Mis programmid sul on installitud? Mõni antiviirus ja tulemüür ka?



jossi 1 kirjutas:
Mine oma emaplaadi tootja lehele ja otsi sealt kas biosi-le uuendust on. Kindlasti kontrolli, et oleks uusimad chipset draiverid.
Samuti kontrolli heli ja video jm seadmete draivereid.
Samas võibolla toiteplokk on puudulik?

Bios uuendatud. Chipseti driveri(d) tõmbasin, kuid ei oska sellega midagi peale hakata, kuna ühes kaustas peitub teine, kus on 15 erinevat kausta, igaühel nimeks mingi täht, mis sisaldavad minu jaoks tundmatut tavaari. Heli driver on up-to-date, samuti ka graafika kaardi driver. Toiteploki kohta ei oska öelda, äkki on mõnd testi?

jossi 1 kirjutas:
Märkasin, et sul 3 mälumoodulit. Kas need on kõik ühesugused?

Ei ole, kaks on Kingstoni omad ja üks on A-Data. A-Data ostsin hiljuti, kuid bluescreenid olid juba varem, nende kahe Kingstoniga.

jossi 1 kirjutas:
Memtesti asemel piina masinat Prime95 -ga
http://www.softpedia.com/progDownload/Prime95-Download-76537.html
Tee Blend Torture Test , Advanced menu luba "Round off Checking" , see kontrollib vigu.
Kui Prime crashib, siis proovi ainult üks mälumoodul pesas jne.

Panin selle käima, kuid kui vahepeal telekat vaatamas käisin, oli arvuti tagasitulles kokku jooksnud, pilt ees, kuid miski ei toimunud, hiir oli paigal.
Proovin kohe uuesti, kui peale rebooti mu sõber BSOD mind ei külasta. icon_smile.gif



EDIT:
Nonii, eilse õhtu kella 23:00'st kuni tänase kella 16:00'ni olin imekombel ilma ühegi bluescreenita, nii pikka vahet pole veel olnud.
Mõtlesin juba et sain eile asja kuidagi korda nende driverite update'misega ja tulin juba siia kirjutama et asi vist korras, ei jõudnud ma postitust lõpunigi kirjutada kui tuli jälle BSOD.
Olen praegu nii teinud, et peale bluescreeni vahetan mälumoodulit, koguaeg on üks moodul sees. Ja nõndaviisi olen ka bluescreeni kauemaks eemale peletanud. Äkki see seletab midagi?

Kahte driverit(DP_Chipset_wnt5_x86-32_803 ja DP_CPU_wnt5_x86-32_804) ei ole osanud ikka installida, kuna tegemist mingite failidega kaustades, ei ühtegi setup faili. (ma piisavalt loll et mitte osata, äkki keegi seletab)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi 1
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.08.2004




sõnum 31.08.2008 21:28:48 vasta tsitaadiga

Lase zone alarm maha. Uninstalli see ja vaata kuidas stabiilsus siis on.

Mis su emaplaadi mudel on?

Mis windows sul seal on? Uee arvutiga said poest kaasa? On see ametlik või on see mingi tuunitud mitteametlik windows? Kas SP3 on peal?

Kuskohapealt sa need sinu jaoks tundmatud draiverid avastasid?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 01.09.2008 00:03:44 vasta tsitaadiga

jossi 1 kirjutas:
Lase zone alarm maha. Uninstalli see ja vaata kuidas stabiilsus siis on.

Eks ma ürita.

jossi 1 kirjutas:
Mis su emaplaadi mudel on?

ALIVENF5-ESATA2+

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALIVENF5-ESATA2%2B

jossi 1 kirjutas:
Mis windows sul seal on? Uee arvutiga said poest kaasa? On see ametlik või on see mingi tuunitud mitteametlik windows? Kas SP3 on peal?

Ei ostnud arvutit poest, vaid sõber pani osadest kokku. Tuunimise kohta ma ei oska öelda, aga ametlik ta ei ole. Mäletamistmööda ei tohiks SP3'e olla.

jossi 1 kirjutas:
Kuskohapealt sa need sinu jaoks tundmatud draiverid avastasid?

www.asrock.com
Nüüd just leidsin Chipsetile driveri siit - http://www.nvidia.com/object/nforce_520_winxp2k_12.15.html
Kui arvuti tööle peaksin täna saama, proovin installida.


Selline asi veel et homme peaksin ma sõbralt teise graafika kaardi ja toiteploki saama, et testida, et ehk on neis viga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi 1
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.08.2004




sõnum 01.09.2008 01:05:39 vasta tsitaadiga

Poseydon kirjutas:

jossi 1 kirjutas:
Kuskohapealt sa need sinu jaoks tundmatud draiverid avastasid?

www.asrock.com
Nüüd just leidsin Chipsetile driveri siit - http://www.nvidia.com/object/nforce_520_winxp2k_12.15.html


Mina küll www.asrock.com lehel ei leia "DP_Chipset_wnt5_x86-32_803" nimelist. Googeldades selle nimega selgub, st see on mingite tuunitud windowsite installi plaatidel.

Sinu emaplaadi draiverid on ju kõik siin:
http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=ALIVENF5-ESATA2%2b&s=AM2
Sealt saad ka chipset draiverid:
1/10/2008 Windows XP 45.34MB nForce driver package ver: NF_1215
mis on vähemmahukam allatirida kui nvidia lehelt.

Kui isepandud windows, siis õpi kõigipealt korralik windows install selgeks (koos kõigi vajalikke draiveritega) ja lõpuks soovitaks ka sp3 peale lasta.

Miks sul "AMD AGP Driver" ning "AMD Processor Driver" installitud on?
AMD AGP Driver peaks minema ainult AMD chipsetiga plaadile, sul on aga NVIDIA® nForce 520 Chipset. AMD Processor Driver võib olla AMD Cool'n'Quiet driver, ei oska kindlalt öelda.Cool'n'Quiet pole lauarvutil vaja, eriti kui mingit ebastabiilsused, see mõeldud rohkem läpakatel. Igatähes lase need maha ja installi ainult emaplaadi lehel toodud vajalikud draiverid.

Vaadates veel installitud programmide listi märkasin NVIDIA drivers. Kas see on videokaardi oma või ongi juba chipseti oma? Kui kahtled, siis lase maha ja installi õige.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 01.09.2008 17:17:07 vasta tsitaadiga

jossi 1 kirjutas:
Mina küll www.asrock.com lehel ei leia "DP_Chipset_wnt5_x86-32_803" nimelist. Googeldades selle nimega selgub, st see on mingite tuunitud windowsite installi plaatidel.

Sinu emaplaadi draiverid on ju kõik siin:
http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=ALIVENF5-ESATA2%2b&s=AM2
Sealt saad ka chipset draiverid:
1/10/2008 Windows XP 45.34MB nForce driver package ver: NF_1215
mis on vähemmahukam allatirida kui nvidia lehelt.

Kui isepandud windows, siis õpi kõigipealt korralik windows install selgeks (koos kõigi vajalikke draiveritega) ja lõpuks soovitaks ka sp3 peale lasta.

Miks sul "AMD AGP Driver" ning "AMD Processor Driver" installitud on?
AMD AGP Driver peaks minema ainult AMD chipsetiga plaadile, sul on aga nvidia. AMD Processor Driver võib olla AMD Cool'n'Quiet driver, ei oska kindlalt öelda. Igatähes lase need maha ja installi ainult emaplaadi lehel toodud vajalikud draiverid.

Vaadates veel installitud programmide listi märkasin NVIDIA drivers. Kas see on videokaardi oma või ongi juba chipseti oma? Kui kahtled, siis lase maha ja installi õige.

Yes sir. Naerma ajab lausa enda oskamatus. icon_biggrin.gif
Nvidia on jah videokaardi driver.

Aga selline küsimus veel, et kui viga on driverites, siis kas ka Safe Mode's võib tulla bluescreen'i? Sellepärast et mul on Safe modes ka bluescreeni visanud, mis tähendaks et asi ikkagi rauas.

EDIT: Sain täna sõbralt teise toiteploki, hetkel on kõik korras, ootame vaatame, võib olla et alles homme viskab BSOD'i.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi 1
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.08.2004




sõnum 01.09.2008 17:28:26 vasta tsitaadiga

Piina masinat Prime95-ga, vead ilmuvad koormuse all olles kiiremini, muidu jäädki ootama. Jäta näiteks ööseks käima ja kui hommikul veel toimib, siis võid rahul olla.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 01.09.2008 18:47:10 vasta tsitaadiga

Masendav, viskas jälle bluescreeni. Ei jõudnud ühte driverit ka installida(neist mitmest mis tõmbasin asrockist).
Ja käima ka ei lähe, niikui jõuab windowsi hakata laadima, tuleb bsod. Safe mode'ga on ka lootusetu.
Kuigi korra viskas mingi teise bluescreeni, pilti ei teinud, kuna vajutasin juba harjumusest arvuti kinni.
Aga seal oli teksti nii BIOS'st kui ka selle shadowingi ja cache välja lülitamisest. Siis oli ka mingi "make sure you have enough aq____ disc space".
Ja siis oli veel soovitas proovida vahetada video adapterit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2008 18:55:42 vasta tsitaadiga

Samasugune anomaalia on olnud ka mul, uurisin probleemi palju ja lõpuks ei jõudnudki lahendusele. Ilmselt on tegemist mõne komponendi tüliga, mis siis, et teoreetiliselt peaks kõik spetsifikatsioonide järgi kokku sobima. Aitas emaplaadi ja protsessori välja vahetamine, kusjuures sama emaplaat ja protsessor töötavad probleemideta teises masinas teiste jubinatega edasi.

icon_neutral.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 01.09.2008 20:54:04 vasta tsitaadiga

time123 kirjutas:
Samasugune anomaalia on olnud ka mul, uurisin probleemi palju ja lõpuks ei jõudnudki lahendusele. Ilmselt on tegemist mõne komponendi tüliga, mis siis, et teoreetiliselt peaks kõik spetsifikatsioonide järgi kokku sobima. Aitas emaplaadi ja protsessori välja vahetamine, kusjuures sama emaplaat ja protsessor töötavad probleemideta teises masinas teiste jubinatega edasi.

icon_neutral.gif

Ühesõnaga kui mul on sama probleem mis sul, siis mitte mingit osa ma poodi tagasi ei saa viia, kuna kõik on korras, aga arvutit korda ka ei saa, kuna mõni osa ei sobi omavahel? Sounds fun. thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kalle
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2008 22:30:58 vasta tsitaadiga

Ega masinal mälu - protsessor kellatud pole. Safe Modes ei tohiks midagi driveritega pistmist olla, sest neid ei laeta ju ülesse aga kui näiteks mälu timingud või CPU sätted vähe peale keeratud sõbra poolt, kes masina kokku pani. Pane BIOS'is F9 Load Optimized Default ja siis F10 Save Exit.
PS. Kas sull kõik 3 mälupulka sees ? Proovi 2-hega ühevärvilistes DIMM'ides. Soovitatavalt ühesuguste näitajatega mälud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 02.09.2008 02:32:44 vasta tsitaadiga

Kalle kirjutas:
Ega masinal mälu - protsessor kellatud pole. Safe Modes ei tohiks midagi driveritega pistmist olla, sest neid ei laeta ju ülesse aga kui näiteks mälu timingud või CPU sätted vähe peale keeratud sõbra poolt, kes masina kokku pani. Pane BIOS'is F9 Load Optimized Default ja siis F10 Save Exit.
PS. Kas sull kõik 3 mälupulka sees ? Proovi 2-hega ühevärvilistes DIMM'ides. Soovitatavalt ühesuguste näitajatega mälud.

Memory clock BIOS'is on [Auto] ja protsessori maximum frequency on BIOS'is "x11.5 2300MHz" ja mu protsessor peakski teatavasti 2,3GHz olema(kuigi kui everesti vaatan, siis on CPU Clock 2310MHz(ja kui arvuti tööle panen, siis näitab vabsje et 2,20GHz).
Kui arvuti sain, olid kaks Kingstoni mälupulka ühevärvilistes slottides, bluescreenid tulid sellegipoolest.
Proovisin nüüd seda F9+F10, aga ikka sama nutune olukord.

EDIT: Veel selline asi, et kui arvuti käima saan ja kui desktop juba ette tuleb, siis läheb umbes minut enne kui explorer.exe ja kõik ikoonid välja ilmuvad. Ma ei tea nüüd kas see kuidagi probleemi aitab lahendada või kas see üldse miskitmoodi sellega seotud, aga lihtsalt mainisin ära. (enne seda polnud)

EDIT2: jossi, vaatasin järgi, mul on SP3.

EDIT3: Nüüd installisin kõik asrockist tõmmatud driverid ja tegin restardi, sel samal kohal kui ütleb "Press F2 to run Setup" ja "Press F11 for Boot Menu", jäi asi seisma ja alla ilmusid järgnevad kirjad:

CMOS Checksum Bad
Press F2 to run Setup
Press F1 to load default values and continue


Vajutasin F1'e ja ohoh mis kiri nüüd tuli. icon_biggrin.gif

Windows could not start because the following file is missing or corrupt:
\WINDOWS\inf\biosinfo.inf

You van attempt to repair this file by starting Windows Setup using the original Setup CD-ROM.
Selest 'r' at the first screen to start repair.


Windows XP Pro originaal CD mul õnneks on, aga see pole see sama mis mul peal on, vaid SP2, on sellest mingit kasu?

EDIT4: Tegin repairi. "Upgrade'sin" SP3'st SP2'e. Ja nüüd on protsessori kiirus 2,21GHz, enne oli 2,31. Sõber vist ikka clockis, on ikka tegelane, oleks võinud öelda vähemalt. Nüüd jään lootma et kogu viga oli clockimises. Aga suured tänud teile kõigile kes mind viitsisid aidata! thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi 1
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.08.2004




sõnum 02.09.2008 02:53:40 vasta tsitaadiga

Mina teeksin sellise olukorraas windowsi clean installi. Sul juba seal niipalju jamasid draivereid proovitud, mine tea mis viltu on läinud. Võid esialgu puhtalt sp2 peal mõned päevad jooksutada ja siis sp3 otsa lasta.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kalle
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2008 11:03:09 vasta tsitaadiga

Microsofti foorumites tuhlates leidsin, et ''CMOS Checksum Bad'' võib tekitada kas tühi patarei, enda või viiruse poolt tehtud vigane BIOS'i update või vigane arvuti shut down.

Biosinfo.sys corrupt or missing on paljudel juhtudel tekkinud mõningate viirusetõrjetega seoses SP3-e installiga. Soovitatav SP3-e installi ajal viirusetõrje välja lülitada.

Tõmba alla CPU-Z viimane versioon ja vaata sellega üle mis timingud on RAM'il ja mis SPD pakub ja saad näha ka kõik vajaliku CPU kohta : http://www.cpuid.com/download/cpuz_147.zip
Mis BIOS'i versioon sull peal on, viimane parandus on nagu näha kodulehelt 1.20 (CPU-Z näitab sulle BIOS'i versiooni)
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 02.09.2008 15:26:09 vasta tsitaadiga

Kalle kirjutas:
Microsofti foorumites tuhlates leidsin, et ''CMOS Checksum Bad'' võib tekitada kas tühi patarei, enda või viiruse poolt tehtud vigane BIOS'i update või vigane arvuti shut down.

Jep, enda vigane update oli see.[/quote]

Kalle kirjutas:
Tõmba alla CPU-Z viimane versioon ja vaata sellega üle mis timingud on RAM'il ja mis SPD pakub ja saad näha ka kõik vajaliku CPU kohta : http://www.cpuid.com/download/cpuz_147.zip
Mis BIOS'i versioon sull peal on, viimane parandus on nagu näha kodulehelt 1.20 (CPU-Z näitab sulle BIOS'i versiooni)



BIOS
Brand: American Megatrend Inc
Version: P1,30
Date: 04.26.2007
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kalle
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2008 00:33:04 vasta tsitaadiga

Sinu BIOS'i versioon siis 1.30
Kodulehel pakub uuemat 2.10 versiooni 5.12.2008.
Sinu emaplaadi uue BIOS'i saad : http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=ALIVENF5-ESATA2%2b&s=AM2&T=B&ID=1716
1. Pakid allalaetud ZIP arhiivi lahti
2. käivitad ''AFUwin.exe''
3. kuvab ''close other programs'' vajutad "OK"
4. pärast upgrade lõpetamist tuletab sulle meelde, teha restart - vajutad ''YES''
5. Pärast restarti vajutad bootimisel ''F2'' ja lähed BIOS'i setup'i
6. Exit menüüst valid ''Load Default Settings'' ja vajutad ''ENTER''
7. Valid ''"Exit Saving Changes" ja vajutad ''ENTER''
Pärast rebooti ongi uus BIOS'i versioon peal.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 03.09.2008 22:13:55 vasta tsitaadiga

Tehtud, aitäh! icon_wink.gif

EDIT: Bluescreen tuli taas 27h peale viimast bluescreeni, kuid see kord ei ole eventlog'is mingit errorit.
Siin ka viimatine minidump. http://www.speedyshare.com/701885923.html

EDIT2: Nüüd tuli veidi teistsugune bluescreen. http://i34.tinypic.com/2j3po41.jpg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kalle
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2008 22:38:10 vasta tsitaadiga

0x0000008E veale viitab: http://support.microsoft.com/kb/945658/
• Hard disk damage
• General hardware configuration problems with the BIOS, the memory, the hard disk, or with other devices
• Incompatible device driver
• Incompatible software
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi 1
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.08.2004




sõnum 03.09.2008 23:07:41 vasta tsitaadiga

Mini090308-01.dmp
Probably caused by : AmdK8.sys ( AmdK8+3552 )
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 06.09.2008 00:30:29 vasta tsitaadiga

Selge, aga see ei ütle mulle võhikule midagi.
Aga nüüd ma olen vähemalt veendunud et viga on mõnes riistvara komponendis ja toiteplokk ega mälu ega kõvaketas see ei ole.
Lähipäevil saan sõbralt teise videokaardi ja vaatab mida arvuti sellega teeb.

Ja nüüd külastas mind hoopis uus bsod.

http://i36.tinypic.com/2sb3h53.jpg

tsitaat:
This Stop message occurs when requested data is not found in memory. The system generates a fault, which normally indicates that the system looks for data in the paging file. In this circumstance, however, the missing data is identified as being located within an area of memory that cannot be paged out to disk. The system faults, but cannot find, the data and is unable to recover. Faulty hardware, a buggy system service, antivirus software, and a corrupted NTFS volume can all generate this type of error.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kedambarai
HV kasutaja
kedambarai

liitunud: 09.11.2004




sõnum 08.09.2008 12:55:55 vasta tsitaadiga

esimeste bsod põhjal mina oletaksin, et kuskil emaplaadi kandis on IRQ konflikt (rida IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL). Esimene koht, kus sa saad ise manageerida IRQ jaotamist on BIOS. Mine konda seal ringi ja vaata, kas IRQ jaotamine on automaatne ja äki saad mingi setingu seada, et IRQ nimekiri oleks korras ja erinevad tükid ei kasutaks sama irq-d jne.

Võibola ma saan valesti aru aga mulle tundub et IRQ on nagu aadress, mille mingi riistvara tükk sinu emaplaadilt omale võtab. Näiteks hiir ja häälekaart ja graafikakaart ja kõvaketas jne. Kui nüüd arvutile tuleb mingi päring IRQ kohta mida tema "ei tunne", tuleb sulle arvutilt bsod.

äkki on abi icon_neutral.gif

_________________
k.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 09.09.2008 00:01:27 vasta tsitaadiga

Nii, proovisin teist videokaarti, ei aidanud.

Jõudsin Device Manageri kaudu vaadata neid IRQ aadresse, tegin pildi kah. (ja igaksjuhuks tegin temperatuuridest ka pildi, kuigi vaevalt et need bsod'id sellest tingitud on, kuna bluescreeni on tulnud(kohe windowsi laadimise alguses) ka siis kui arvuti on 24h kinni seisnud)



Uurisin netis natuke seda IRQ probleemi, olen mitut erinevat teemat erinevates foorumites lugenud ja täiesti uskumatu mis rocketscience see on.
Tähendab kui ma teaks mis viga ja keegi ütleks kuidas parandada, saaks ma ilmselt hakkama, aga ise nuputada et mis viga.. võimatu.

Ja BIOS'is ma IRQ'sid muuta ei saa, neid polegi mul seal. Device manageris ka ei saa, ilmselt peab selle jaoks midagi BIOS'is muutma, aga ma ei tea mida.



EDIT: Nüüd sain teada mida BIOS'is muutma peab, aga mul sellist asja BIOS'is pole.
tsitaat:
From BIOS, section PnP/PCI Configuration, change "Resources Controlled By" to Manual

http://i35.tinypic.com/1zejzag.jpg

tsitaat:
With the ACPI Hardware abstraction layer, you CAN'T really change IRQs in the operating system. And its likely if you change settings in the BIOS, it will just ignore those as well. Moving the card MAY help to change the IRQ, I don't know but again it might well not. ACPI pretty much gives the OS license to do what it wants with IRQs, and you will probably find loads of PCI devices lumped onto one IRQ and governed by ACPI. This is by design so that IRQ conflicts become a thing of the past. But as you have discovered, sometimes it becomes necessary.


EDIT2: Siin keegi räägib sellist tarka juttu IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL'i nimelise bsod'i kohta. http://www.tweaksforgeeks.com/IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.html

Ma loen nüüd jälle ette nimekirja asjadest milles minu arust viga olla ei tohiks.
Ülekuumenemine - ei tohiks olla, kuna temperatuurid suht normaalsed, ventikaid on piisavalt ja bsod on ka külma arvutiga tulnud.
Vigane RAM - testinud igat mälumoodulit eraldi memtestiga 5 korda. Isegi kui memtestile jäid vead kuidagimoodi nähtamatuks, siis tõenäosus et kõik kolm moodulit tuksis on, on suht väike.
Kõvaketas - Olen proovinud teist kõvaketast, ei aita.
Toiteplokk - Olen proovinud teist uhiuut toiteplokki, ei aita.
Videokaart - Ka proovinud teist videokaarti, pole tolku.
Driverid ja muu software - Ei tohiks olla, kuna bsod'i viskab ka safe mode's.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kedambarai
HV kasutaja
kedambarai

liitunud: 09.11.2004




sõnum 09.09.2008 15:34:29 vasta tsitaadiga

no praegu kui ma asjatundmatu piilguga vaatan, tundub, et IRQ22 on kasutuses korraga mingi PCI IDE kontroleri ja PCI USB host kontrolleri poolt, minu meelest on siin konflikt teoreetiliselt võimalik.

kahjuks ei ole ma piisavalt spets et oletada, mida need tükid teevad. Tundub tegu olevat IDE ja usb kontrolleritega. mina vaataks kriitilise pilguga üle lisakaardid mis sul emaplaadi küljes on. Kas kõvaketta juhe läheb lisakaardi külge või otse emaplaadile? proovi lisakaarte eemaldada/teise pessa ümber tõsta kui sa biosest ei saa muuta IRQ-sid (või ikka saad? loe emaplaadi manuali).

jälgi et sa pci asju pci-e pessa ei pista, neil peaks erinev toitepinge olema.

vist.

EDIT: vaatasin selle "targa jutu" IRQ bsod kohta üle, ta arvab samamoodi, et mingi lisakaart või lisafunktsioon kasutab sama IRQ-d. Mina prooviks lisakaarte ringi tõsta/eemaldada ning bioses irq ning usb-ga seotud punkte modifitseerida.

_________________
k.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 09.09.2008 20:29:55 vasta tsitaadiga

Ainukesed kaardimoodi asjad mu emaplaadil on kolm mälumoodulit ja videokaart.
Kõvaketta juhe läheb otse emaplaadile(sata red) ja kui see midagi aitab, siis kõik USB juhtmed lähevad ka otse emaplaadile.
Lugesin enda emaplaadi manuali ja ei leidnud sealt juhist IRQ'de muutmiseks. Googlist ka ei leidnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kedambarai
HV kasutaja
kedambarai

liitunud: 09.11.2004




sõnum 09.09.2008 23:08:00 vasta tsitaadiga

kuna päris arvutifriigid paistab et sõna ei võta siis mina natuke leiutaks:

manualis lk 46 on kirjas, et saab välja lülitada PCI IDE Bus Master. Proovi see disableda ja vaata, kas device manageris siis ikka on kaks asja irq 22 peal.

http://www.asrock.com/manual/ALIVENF5-ESATA2+.pdf

_________________
k.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 09.09.2008 23:41:44 vasta tsitaadiga

PCI IDE Bus Master'i lülitasin välja ja enda peaga lülitasin ka USB Controlleri välja.
Nüüd on device manageris IRQ nr 22 all ainult PCI IDE Controller. Ootan ja vaatan nüüd, mis saab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kedambarai
HV kasutaja
kedambarai

liitunud: 09.11.2004




sõnum 09.09.2008 23:51:29 vasta tsitaadiga

jah, ma oleks selle USB asja teiseks variandiks pakkunud, kuigi ma ei ole kindel kas sul nüüd ükski usb pesa töötab...

igal juhul ootan huviga mis saab beer_yum.gif

_________________
k.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 09.09.2008 23:57:19 vasta tsitaadiga

Jep, mitte ükski USB auk ei tööta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kedambarai
HV kasutaja
kedambarai

liitunud: 09.11.2004




sõnum 10.09.2008 00:04:03 vasta tsitaadiga

vaata seal usb asja all oli mitu valikut, legacy usb ja mingi "Auto" variant sai kuhugi panna jm.

kui vinnid kannatada ilma usb-ta siis vaata kas saad bsod ette, vähemalt saad teada kas viga oli selles irq22-s.

kui ei taha oodata siis vämalt tead, et viga emaplaadi konfis. vaevalt, et seal mingi asi katki oleks aga mingi konflikt on ning võibolla on see tekkinud op süsteemist mis emaplaadi ACPI haldusega raksu läheb.

_________________
k.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 10.09.2008 14:42:47 vasta tsitaadiga

Nonii, viga igatahes ei olnud selles et IRQ 22'l oli kaks asja, eile viskas ikkagi bluescreeni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cul
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2001




sõnum 11.09.2008 10:53:11 vasta tsitaadiga

Ei tea, kas on abiks, aga mul oli kunagi sarnane jama. Siis oli teema niisugune, et oli reede õhtu ja ostsin endale juppidest täiesti uue arvuti. Jõudnud koju, naine juba ootas uksel ja kihutasime teistpidi sõbra sünnipäevale. Pärast koju tulles oli silm ikka üsna grillis, aga oli ikka vaja hakata arvutit kokku panema. Ja pärast win installi ka sinine päris tihti mind külastas. Avastasin siis, et olin suure hooga keeranud emaplaadi kinnituskruvi läbi august, mis ei olnud ümbritsetud selle maanduse tinaga, vaid mille ümbruses olid rajad. Loomulikult olin ma need rajad läbi keeranud. Egas midagi, uus emaplaat. Aga ikka ei tööta. Uurin ja puurin ja mis selgub - üks prose jalg kõver. Õnneks sai selle sirgeks tagasi painutada. Peale seda arvuti toimis nagu peab.

Et siis vaata ka igaks juhuks üle. Ma küll ei saa pildilt päris hästi aru, aga tundub, et kaks alumist-äärmist auku ei ole samuti maandusegaa ümbritsetud. Vaata, et seal kruvisid ei ole või kui on siis ega nad midagi ära lõhkunud ei ole.

Eelnevaid postitusi lugedes oskaks mina küll pakkuda ainult seda, et miski komponent su arvutis on ikka vigane. Reeglina emaplaati kahtlustaks kõigepealt. Aga tean ikka päris mitmeid juhuseid, kus erinevad jupid lihtsalt ei sobi omavahel kokku, kuigi eraldi võttes on nad kõik täiesti töökorras.

_________________
Kui ma eksin siis ärge kõvasti lööge.
Paar pilti
Natuke juttu
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 11.09.2008 16:23:33 vasta tsitaadiga

Vaatasin järgi, ei ole nendes aukudes kruvisid, ning kõikide teiste kruvide all on maanduse tinad.

Ei teagi nüüd mida ette võtta, kas viia emaplaat tagasi poodi, öelda et katki on vist, lootuses et ongi katki ja saada uus emaplaat vastu?
Või öelda, et kui see katki ei ole, siis see lihtsalt ei sobi teiste juppidega? Vaevalt nad seda emaplaati siis mõne teistsuguse vastu vahetavad ja ma võiksin selle emaplaadi sama hästi kui ära visata ja hunniku raha uue alla magama panna. Väga väga halb õnn mul selle arvutiga ikka sel juhul. icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2008 16:42:21 vasta tsitaadiga

Poseydon kirjutas:
Vaatasin järgi, ei ole nendes aukudes kruvisid, ning kõikide teiste kruvide all on maanduse tinad.

Ei teagi nüüd mida ette võtta, kas viia emaplaat tagasi poodi, öelda et katki on vist, lootuses et ongi katki ja saada uus emaplaat vastu?
Või öelda, et kui see katki ei ole, siis see lihtsalt ei sobi teiste juppidega? Vaevalt nad seda emaplaati siis mõne teistsuguse vastu vahetavad ja ma võiksin selle emaplaadi sama hästi kui ära visata ja hunniku raha uue alla magama panna. Väga väga halb õnn mul selle arvutiga ikka sel juhul. icon_neutral.gif


ma arvan, et vii emaplaat/komplekt poodi tagasi ning lao neile ette ka, mida sa teinud oled (juppide testimised). arvatavasti saab siis emaplaadi kiiremini vahetatud.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 15.09.2008 21:22:47 vasta tsitaadiga

Nii, viin emaplaadi lähimate päevade jooksul poodi tagasi.

Aga üks küsimus veel. Et kui emaplaat peaks tuksis olema või ta lihtsalt ei sobi mingite osadega, siis kas bluescreeni viskab ainult peale windowsi algamist?
Kuna enne seda windowsi laadimist pole kordagi bluescreeni visanud ja biosis võin olla nii kaua kui tahan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cul
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2001




sõnum 16.09.2008 11:14:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Aga üks küsimus veel. Et kui emaplaat peaks tuksis olema või ta lihtsalt ei sobi mingite osadega, siis kas bluescreeni viskab ainult peale windowsi algamist?
Kuna enne seda windowsi laadimist pole kordagi bluescreeni visanud ja biosis võin olla nii kaua kui tahan.


Siis peab ikka juba väga katkine emaplaat olema. Bluescreen (kui nüid tähte närida, siis bluescreen on jah ainult windowsis võimalik) reeglina jah ikka op süsteemi käivitudes kipub tulema. Nimelt hakatakse alles siis kõiki arvuti komponente täiel määral kasutama. Bioses olemiseks ei pea pooled arvuti jupid üldse ühendatud olema.

_________________
Kui ma eksin siis ärge kõvasti lööge.
Paar pilti
Natuke juttu
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 16.09.2008 16:25:39 vasta tsitaadiga

Selge värk, sain teadmisi juurde.
Aga poodi ma seda emaplaati veel ei vii, kuna seal poes, kust sõber emaplaadi ostis, on garantiiga selline värk, et kui viid mõne osa sinna mis on tegelikult korras, siis pead sa €40 maksma.
Seega andsin emaplaadi sõbrale, et ta seda oma arvutis testiks, ning kui siis viskab bluescreeni, viin ma selle alles poodi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 17.09.2008 22:43:39 vasta tsitaadiga

Sugulane kah BSOD küüsis. kahjuks pole ta ise üldse arvutiasjadega kursis, juhendasin telefoi teel, kuidas auto restart maha võtta ja edastas mulle posu stop koode:
7F
7E
8E
D1
50
0A
CF
A5
Kui niimoodi erinevid koode loobib, mida siis karta? Peaksin tal laskma pildistada BSOD ekraane?
Arvuti on paaril korral bios checksum vea ütelnud ka sisselülimisel. Viimati juhtus see ka minu juures olles, siis sai ainult 2,5V välja andev BIOS patarei vahetatud, mis toimus ilmselt piisavalt kiiresti, et seaded ei kustunud. Samas minu juures ca 3-4 tundi olles arvuti ei teinud mitte kordagi restarti. Nüüd kodus jälle. Hakkab pihta käivitumisel, täna ütles telefonis, et ei taha seisma pannagi, viimati oli mitu tundi lasknud restartida, enne kui käima läks. Mida konkreetselt võiks temalt (arvestades, et ta arvutispets pole ) küsida, et aidata oskaksite?
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 18.09.2008 09:34:23 vasta tsitaadiga

UPS on kasutusel? Kui ei, siis ostku.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 22.09.2008 20:00:49 vasta tsitaadiga

Et siis oleks hea uurida, kui võimas toitekas tal ka on ja vajadusel seda võimsamaga püüda asendada? Pole huvi tundnudki, kuidas arvutitoitekad toimivad ning need alalispinged tekitavad. Kehv võrgupinge (alla 230 läheb) mõjutab asja palju?
Sel juhul UPS peaks ilmselt olema veidi kallim mudel, mis pidevalt ise väljundpinge genereerib.
Veel mõtteid?

EDIT: Oli täna telefonivestlus ja võrgupinge pidi ok olema (peremees töötab ise Eesti Energias avariigrupis icon_wink.gif ) seega on kala ilmselt kuskil mujal.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Poseydon
HV vaatleja

liitunud: 31.03.2006




sõnum 27.10.2008 21:15:29 vasta tsitaadiga

Poseydon kirjutas:
Selge värk, sain teadmisi juurde.
Aga poodi ma seda emaplaati veel ei vii, kuna seal poes, kust sõber emaplaadi ostis, on garantiiga selline värk, et kui viid mõne osa sinna mis on tegelikult korras, siis pead sa €40 maksma.
Seega andsin emaplaadi sõbrale, et ta seda oma arvutis testiks, ning kui siis viskab bluescreeni, viin ma selle alles poodi.

Sõber viis enda poodi emaplaadi ja üks töökaaslane testis seda, bluescreeni ei tulnud. Nii et emaplaadis ka viga ei ole.
Sõber arvab, et asi ikkagi millegis, mida mina sinna installin. Kui emaplaadi tagasi saan, installin ainult driverid, msn, winamp ja firefoxi.
Kui siis ka jamama hakkab, siis vist viin kuskile tasulisse parandusse, sest no mina enam midagi peale sellega ei oska hakata.
Närvid on nii läbi kui vähegi olla saavad, masin on mul juba pool aastat ja koguaeg see kuradi bluescreen. Raisk ma ütlen.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Arusaamatud bluescreenid.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.