Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Arctic NC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2012 17:57:24 Ülevaade: Arctic NC vasta tsitaadiga


Esmalt avaldaksin tänusõnad Arctic'ule, kes saatis mulle ülevaateks selle jahutuse. Arctic NC on Arctic'u ainus sülearvuti jahutus. Ning mis on saadaval kahte erinevat värvi. Toodet tutvustati 2009. aasta novembris, ning lisaks jahutamis omadustele on tal ka neli USB 2.0 pesa.




Arctic NC
Koduleht

Andmed:


  • Ventilaatorid (mm) 60mm x 2
  • Müratase 0.3 sone
  • Mõõtmed (Toode) 278 L x 97 W x 30 H mm
  • Mõõtmed (Pakend) 283 L x 108 W x 34 H mm
  • Garantii 2 years
  • Ventilaatori kiirus 900 - 1700 RPM, (Manually Adjustable)
  • USB pesi 4
  • Toetatud sülearvutid Toetab 12”-19” sülearvuteid
  • Kaabel 0.56 cm
  • Nõuded Vaba USB 2.0 pesa


Pakendi sisu:

  • Arctic NC
  • Kasutusjuhend
  • USB juhe
  • Arctic Cooling kleeps
  • Kummist pehmendused


Pakend ja pakendi sisu:


Pakend on samasugune nagu enamus Arctic'u pakendeid. Toode on üritatud ära pakendada nii kompaktselt kui vähegi võimalik. Selle juures on see hea, et näeb tervet toodet läbi pakendi. Kuid sellist lahendust just paljudel tootjatel pole, ning kasutatakse pikem papist pakendeid. Pakendi eest leiab ainult toote nime ning väikse märgistuse, et tootel on 2 aastat garantiid.



Pakendi taga on äärmiselt palju infot. Alustades sellest, et on välja toodud graafik temperatuuri erinevustest. Ning veel on pildid jahutuse erinevatest külgedest, kui ka tehnilised andmed tabeli näol. Ning kes ei oska inglise keelt, siis on kolmes keeles veel ära toodud toote põhiandmed.


Nii väiksesse pakendisse on isegi päris palju asju ära mahutatud. Alustades paremalt, siis leiab pakendist USB>Mini USB juhtme, ning kasutusjuhendi. Ära tuleks ka märkida, et juhtme pikkuseks on kõigest 56 cm. Veel leiab pakendist ka Arctic Cooling'u kleepsu, ning kummist pehmendused.

Jahutus:


Jahutus kaalub äärmiselt vähe - kõigest 250 g. See tähendab, et seda on äärmiselt lihtne ka kaasas kanda, kui vaja. Jahutusel on kaks 60 mm ventilaatorit, ning mõlemad saavad oma voolu USB pesast. See tähendab, et mingit välist adaptrit vaja ei ole, kuid välise adaptri jaoks on koht siiski olemas. Ventilaatoritel on peal ka kaitsevõre, et näpud ja muud esemed ventilaatori vahele ei jääks. Jahutuse keskelt leiab veel ka Arctic Cooling'u logo, ning toote nimetuse. Jahutus ise on sellisest pehmest plastmassist, mis tuletab mulle meelde BitFenix'i korpuse pinda. Ventilaatorid pöörlevad vahemikus 900 - 1700 pööret minutis, ning nupust on nende kiirust võimalik muuta. Lisaks on need ka võimalik täiesti välja lülitada nupust. Kodulehel on kirjas, et toetatud on sülearvutid suuruses 12-19''. Kuid ma ei näe siin ka probleemi 10'' sülearvutitega. Pigem tekib probleem suurematega, et kaabel ei ulatu USB pesasse.


Jahutuse all on 6 jalga, mis hoiavad jahutust paigal. Kuna kui sülearvuti jahutuse peale panna, võib tulla probleem, et jahutus libiseb alt ära. Jahutuse all on ka kirjas, et jahutus vajab töötamiseks kõigest 5V, ning 0.1 amprit. Veel on all kruviaugud, kui on soov jahutus lahti kruvida, ning puhastada.


Mis selle väikse sülearvuti jahutuse puhul huvitav on see, et tal on lisaks küljes ka neli USB 2.0 pesa. USB pesade keskel on MiniUSB ühendus, kust jahutus saab voolu ning andmed. Sellest ülal on kohe ka sinine LED, mis põleb, kui jahutus ära ühendada. Siinkohal pean ma kurvastama, et seda kuidagi välja lülitada ei saa. Vasakpoolsete USB ühenduste kõrval on ka väikene ühendus, mille jaoks juhet kaasas pole. Tegemist tavalise voolupistikuga, kui soov kasutada välist vooluallikat. Ning täiesti paremal asub nupp, millest saab reguleerida ventilaatorite kiirust. Lisaks on võimalik sealt nupust ka ventilaatorid täiesti kinni keerata.


See jahutus töötab sellise põhimõttega, et pealt võtab külma õhu, ning siis puhub pildil olevast kohast välja. Kuna jahutus ei ole väga paks, siis tuleb õhk sealt ka päris suure survega välja. See tähendab omakorda, et külm õhk peaks jõudma piisavalt hästi sülearvuti alla.


Kui ma alguses rääkisin, et pakendis on kaasas kaks kummist pehmendust. Nagu pildilt näha, siis kleebitakse need ise jahutuse peale, et oleks võimalik sülearvuti jahutuse peale tõsta. Need tagavad ka selle, et sülearvuti jahutuse pealt alla ei libiseks.


Testimine:

Kuidas ma testisin?

ASUS N53SV

Ekraan: 15.4" LED 1366x768
Emaplaat: Intel® HM65 Express Chipset
Protsessor: Intel® Core™ i7 2630QM 2.2 GHz
RAM: Elpida DDR3 1333 MHz 4 GB 1.5V
Videokaart: Nvidia GT 540M 2 GB
HDD: Seagate Momentus ST9500420AS 500 GB 7200 rpm
OS: Windows 7 Professional 64-bit


  • Temperatuure mõõdan HWmonitor'i ja GPU-Z'ga
  • LOAD test tehakse Prime 95 ja FurMark'iga
  • IDLE temperatuur saavutatakse sellega, et arvuti seisab umbes kümme minutit puutumata töölaual
  • Toatemperatuur on 23 kraadi juures




Nagu sai öeldud, tuleb sülearvuti tõsta jahutuse peale, ning seda ma ka tegin. Sellisel juhul puhub jahutus otse sülearvuti alla, ning kelle sülearvutitel on all õhuvõtuavad, peaks temperatuurid alanema märgatavalt. Minu sülearvutil kahjuks õhuvõtu avasi sülearvuti all pole, ning seepärast pole ka väga suurt efekti. Kuid siiski alanes ta väiksel määral sülearvuti temperatuure. Kui jahutus töötab, siis on kätega kohe tunda, kuidas külm õhk puhub käte peale. Ning kui rääkida selle jahutuse müratasemest, siis täispööretel on kuulda ainult väga väikest sahinat. Kuid üldisel juhul on taustamüra alati valjem, kui see jahutus ise. Kaasa aitab ka see, et USB pesa ei suuda piisavalt palju voolu anda, et midagi väga lärmakat oleks. Mis natukene häiris oli veel see, et kaasasolev juhe oli liiga lühikene minu sülearvuti jaoks. Kui sain jahuti omavahel arvutiga ühendatud, oli juhe päris pinges, ning seepärast võiks olla juhe natukene pikem.


Pilt räägib ise enda eest, ning nagu näha ei ole minu sülearvutiga temperatuurierinevus just väga suur. Kõigest paar kraadi siia sinna. Kuid nagu öeldud, peaks parema tulemuse saama sülearvutiga, millel on õhuvõtuavad sülearvuti all. Kõige suurema temperatuurierinevuse sai protsessoriga, kus töölaual olles on temperatuurivahe lausa 5 kraadi.


Lõppsõna:


thumbs_up.gif Kerge
thumbs_up.gif Jahutab piisavalt hästi
thumbs_up.gif Väga vaikne
thumbs_up.gif Peaks sobima iga sülearvutiga
thumbs_up.gif 4 USB pesa
thumbs_up.gif Ventilaatori pöörete reguleerija



thumbs_down.gif Pole väga kindel alus sülearvutile
thumbs_down.gif Juhe võiks pikem olla




Hind ja saadavus:

Hetkel saadaval ainult Arvutikeskuses, ning hinnaks on 19.40 € - Link


viimati muutis K3ndu 14.04.2012 14:35:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
otty
HV kasutaja

liitunud: 03.01.2010




sõnum 13.04.2012 19:42:23 vasta tsitaadiga

Nagu ma aru saan, siis puhub õhku sisse arvutisse, aga osadel läpakatel võtab alt õhu sisse ja äärest puhub välja. Sel juhul see ju ei sobiks? icon_wink.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2012 19:44:10 vasta tsitaadiga

otty, sellisel juhul see just ju sobib, kui ma õigesti aru sain.
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005




sõnum 13.04.2012 20:17:37 vasta tsitaadiga

Temp läks küll väga vähe alla, tavalise 120mm vendiga USB-st võetud vooluga teeb tunduvalt paremat tööd., pole küll nii ilus aga..
_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
otty
HV kasutaja

liitunud: 03.01.2010




sõnum 13.04.2012 20:21:09 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
otty, sellisel juhul see just ju sobib, kui ma õigesti aru sain.

Karbil ju pilt, et puhub sisse? icon_rolleyes.gif
E*: Täpsustuseks, et tagant puhub sisse, kust osad läpakad kuuma välja puhuvad.
Nii olen mina selle tööpõhimõttest aru saanud. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2012 20:30:00 vasta tsitaadiga

striker13, nagu ütlesin , mul pole all sissevõtuavasi. Sellest ka väikene temperatuuri muutus.

otty, sain vist nüüd aru sinust, jah tagant puhub sisse. Siin võib tulla tõesti probleeme, esimesena tuleb mulle koheselt meelde Thinkpad T61, millel tagant puhub kuuma õhu välja.
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sixkiller
Kreisi kasutaja
sixkiller

liitunud: 16.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2012 21:54:52 vasta tsitaadiga

tahaks näha paremaid pilte sellest.. kuidas see kaadervärk laseb endale pähe istuda. 17" läpatsid piisavalt laiad, et hakkavad painduma 2 toetus punkti peale, mis ei pruugi ühilduda läpaka enda jalgadega. Ise eelistaks ikka terve aluse moodi jahutit. Aga Eestis pole selliseid saada 17" läpakatele.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2012 22:09:24 vasta tsitaadiga

sixkiller, teen homme rohkem pilte, mismoodi see asetseb.
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sixkiller
Kreisi kasutaja
sixkiller

liitunud: 16.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2012 22:29:58 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
sixkiller, teen homme rohkem pilte, mismoodi see asetseb.


Sul omal 15,4", minul aga 17". Seega sinu oma istub aku peal...

juba suvaline ventikas (endal 12.cm puhul läpaka põhja alla), aitab jahutuse vastu Gamer läpakate puhul.. Muude läpakate puhul ma ei näeks vajadust.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.04.2012 23:00:25 vasta tsitaadiga

Pigem võibki seda "akujahutiks" pidada, kuna suuremal enamusel tänapäevastel läpparitel on justnimelt aku tagaküljes. Ning alatihti, kuumade läpparite korral, kipub tihti just aku see olema, mis esimesena "kuuma sauna surma" läheb.

Enda 17-sel Aceril suudaks jahutada efektiivselt akut, aga mitte akust vasakule jäävat protsessorit, koos oma jahutusega.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003




sõnum 14.04.2012 09:28:00 vasta tsitaadiga

Millised oleks tulemused siis kui oleks testis läptop millele see jahutus tehniliselt paremini istuks? Praegu tundub küll pigem hub kui jahuti icon_biggrin.gif
_________________
www.elektron.ee
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2012 09:48:11 vasta tsitaadiga

Taun0, vaadates välismaa ülevaateid, tuleb temperatuurivahe kuskil 5-10 kraadi õige sülearvutiga.
Annan tuttavale selle lähipäevadel, vaatan uurin kas ta viitsib oma HP sülearvutiga testida.
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.04.2012 11:56:58 vasta tsitaadiga

Ehk on palju õigem seda mõõta palju näiteks palju kõvaketta töötemperatuur alaneb.

See, kas kõvaketas töötab a 40-50 kraadiga või mingi a 60 kraadiga, on juba suur vahe ja selline kõrgem temperatuur suudab tihti HDD ka päris edukalt ära tappa.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 14.04.2012 14:08:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Müratase 0.3

Mis ühikutes see on?
imo on see umbes sama mõttetu asi, nagu kinnise desktop kasti jahutamine välise ventukaga..
võta midagi huvitavamat ette järgmine kord icon_smile.gif
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2012 14:36:58 vasta tsitaadiga

Jaan, unustasin lisada selle, Arctic ise räägib Sone ühikutest. Aga mis selle eesikeelne nimetus on, ei oska öelda.
Eks ma vaatan, 10 tollisel Asusel mis mul on, pole ka all sissevõtuavasi vist. icon_confused.gif
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 15.04.2012 10:42:28 vasta tsitaadiga

K3ndu, Nende Sonede kohta olen mina ikka heliühikuna lugenud :S, müra annab vale ettekujutuse
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2012 12:38:51 vasta tsitaadiga

Aru ei saa, mis moodi see junn sülearvutit jahutab..

Samas ma ei oma ja ei hakka omama ühtegi sülearvutid mis iseenda jahutamisega hakkama ei saa. See rohkem mingi HP pärusmaa. Teha hai paua läppar ühe pisikese õhuavaga et aastaga maha pöleks...

Ainuke lisajahutus mida oman on tavaline õhuke ilma ventilaatoriteta läppari alus, et tekipeal kasutades õhuavad kinni ei mattuks.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Arctic NC
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.