Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Noctua NH-L12 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 26.04.2012 17:21:22 Noctua NH-L12 vasta tsitaadiga


Esmalt tänan ma Noctua't, kes saatis selle toote ülevaate eesmärgil. Noctua NH-L12 jahutust tutvustati meile esimest korda 21 veebruar 2012 aasta . NH-L12 on Noctua uusim toode. NH-L12 on madala profiililine protsessori jahutus, mis on disainitud väiksematesse korpustesse.


NOCTUA NH-L12

Andmed




Toetatud soklid


    Intel : LGA2011, LGA 1366, LGA1156, LGA 1155, LGA1155, LGA775;
    AMD : AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 ( Vaja on AMD tagaplaati );



Pakend


Pakendiks on tavaline pappkarp, mis on kaetud siltidega.
Pakendi esiküljel on kirjutatud toote tunnusjooned ning toote nimi. Pakendi ülalosas on samuti välja toodud toote tunnusjooned.

Pakendi küljel on kirjas veelkord toote tunnusjooned, aga see kord on need kirjas täpsemalt koos pildi ja lühikirjeldusega. Pakendi taga on kirjas toote kirjeldus erinevates keelte.

Pakendi teisel küljel on kirjas toote andmed. Täpsemalt on kirjas NF-F12, NF-B9 ja jahutuse radiaatori andmed ning ka pakendi sisusse kuuluvad esemed.

Pakendi sisu

Pakendi sisusse kuuluvad :



    1x NF-F12 PWM (täpsem ülevaade siit)
    1x NF-B9 PWM
    2x Low Noise Adapter (edaspidi L.N.A)
    1x Y -kaabel
    1x Pikendus kaabel
    SecuFirm2™ kinnitus komplekt
    Noctua NT-H1 termopasta
    Mini-ITX kinnitus komplekt
    Noctua metallist kleeps



Tootest ise

Jahutuse eripära seisneb selles, et see on madala profiililine jahutus. Sellel minimaalne suurus saab olla märkimisväärne 66mm (ühe venilaatoriga).

Pildilt on näha NF-F12 ventilaatorit. See on kinnitatud radiaatori peale klambritega ning ventilaatorit saab ka vajadusel eemaldada. See ventilaatori võtab õhku ning puhub selle jahutuse radiaatori peale.


Esimeselt pildilt on näha jahutust eespoolt. Radiaatori eesküljes on kujutatud Noctua logo ning on ka näha kuumatorude otsi.
Teiselt ja kolmandalt pildilt on näha jahutust külgedelt. Siin on näha seda, kuidas on kinnitatud ventilaatorid radiaatori külge. Ventilaatorid on kinnitatud radiaatori külge klambritega, mis lukustuvad radiaatori ribide külge.

Jahutuse tagaküljel on näha kuumatorusi, mis tulevad välja jahutuse jalast ning jooksevad välja radiaatorisse. Kuumatorudele on tehtud kumera kujuga, mis on selleks, et nad ei kahjustaks radiaatori all paiknevat NF-B9 ventilaatorit.

Sellelt pildilt on näha jahutuse talda. Jahutusel on omapärane tald. NH-L12 jahutuse tald ei ole sile nagu enamus teistel jahutustel, vaid hoopis sooneline. See on selleks, et soojuse vahetus oleks veelgi parem, aga sellel on ka väiksem miinus. See, et jahutuse talda on tulevikus raskem puhastada termopastast. See on halb siis, kui tahad jahutuse edasi müüa või siis kui tahad termopastat vahetada.
Jahutuse jalast jooksevad läbi kuumatorude otsad.

Jahutuse radiaatori all paikneb teine ventilaator. See on sama moodi kinnitatud nagu seda oli NF-F12 ventilaator. Selle ventilaatori suurused on vaid 92x92x25. NF-B9 eesmärk on jahutada jahutuse jalga ning lisaks sellele protsessori ümber olevaid komponente. Ka seda ventilaatorit saab lahti ühendada.


Ventilaatorid saavad mõlemad oma toite läbi 4-pinnise kaabli. Kaabli ühendamisel on sul võimalus valida, kas ühendad ventilaatori 4-pinnisesse pessa või siis 3-pinnisesse. 4-pinnine pesa annab sulle võimaluse kasutada PWM funktsiooni, mis lubab sul muuta ventilaatori pöördeid minutis. 3-pinnisega see võimalus puudub, mis tähendab seda, et ventilaatori jookseb koguaeg vaid täispööretel.


Pakendis leiad veel 4 kolme erinevat sorti olevat kaablit.
Esimene on y-kaabel, mis lubab sul kaks ventilaatorit ühe pesa taha ühendada, aga kuna ta ei saa pesast piisavalt voolu kätte, siis ventilaatorite kiirused muutuvad väiksemaks.
Teine ja neljas kaabel on L.N.A kaabel, mis muudab ventilaatori heli ühtlasemaks ning vaiksemaks, kuid ka sellel on miinus. See kaabel piirab maksimaalset ventilaatori kiirust.
Kolmas kaabel on pikendus kaabel ning arvan, et ei peagi sellest täpsemalt rääkima.

Paigaldamine
Jahutust on võimalik ühendada erinevatele Inteli ja AMD soklitega emaplaatidele.
Süsteem, millele jahutuse paigaldasin oli Inteli platvormil. Ettevalmistuseks otsisin välja Intel'i jaoks vajalikud jupid. Eemaldasin Intel'i tagaplaadilt kummist osa, mis on mõeldud ainult LGA775 sokliga emaplaadile. Kui see oli tehtud, siis eemaldasin jahutuselt ka NF-F12 ventilaatori, et jahutuse sees olevad augud jääksid vabaks.

Ühendasin kuusnurkse peaga kruvid tagaplaadile nagu näidatud pildil.

Tagaplaadi ühendasin ettevaatlikult emaplaadile ning mul õnnestus ühendada seda nii, et ei pidanud lahti ühendama emaplaati korpuse küljest. Kui eelnev oli tehtud, siis määrisin protsessorile NT-H1 termopastat.

Peale seda panin protsessori oma soklisse tagasi ning kinnitasin tagaplaadi küljekinnitid. Need sain kinnitada tiibkruvidega.

Nüüd sain kinnitada jahutuse emaplaadile. Kuna radiaatori jalal olevad kruvid olid näha läbi radiaatori sees olevatest aukudest, siis kinnitasin need sealt kruvikeerajaga.

Viimaks jäigi kinnitada teine ventilaator ning sain alustada testimisega. Pildil on näha lõpptulemust. Paigaldamine oli kokkuvõttes lihtne

Testimine

Testimisel osalenud masin:


emaplaat: GIGA-BYTE z68p-ds3
RAM: 12GB DDR3 1600 varia
korpus: BitFenix OutLaw
protsessor: i3-2130 @3,4GHz
CPU jahutus: Noctua NH-L12
GPU jahutus: Arctic Twin Turbo
Lisaventilaatorite arv: 1 (taga) + 1 (laes) + 1(ees)


Tarkvara

SpeedFan = PWM
HWmonitor = temperatuuride kontrollimiseks
IntelBurnTest = protsessori kuumutamiseks


Testimisel tegin alguses niimoodi, et kasutasin ainult väiksemat ventilaatorit ning pärast arvuti tööle panekut ootasin 10 minutid, et saada kätte protsessori kraade tühikasutusel. Siis kasutasin IntelBurnTesti, et saada kätte täiskasutuse kraaid.
Siis tegin sama ka kahe ventilaatoriga ja sain sellised tulemused:



Nagu on näha, siis on NH-L12 tugevasti parem, kui tootjapoolne jahutus, aga mitmik ventilaatori ning üksikventilaatoriga suuremat vahet ei ole. Aga samas ei ole ka suurt heli erinevust nendevahel. Need ventilaatoritele kaasa L.N.A kaabel aitab sellele kaasa.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võin öelda seda, et jahutus on vägagi vaikne ning kaasa saab palju vidinaid. NH-L12 jahutab piisaval määral ning sobib mänguritele kui ka HTPC jaoks. Suur miinus sellel jahutusel on selle hind. Võimalik valida, kas kasutad kahte ventilaatorit või ühte ventilaatorit. Jahutus on väike ning ei sega kaablimajandust arvutis.


Hinnaks leidsin NewEggi-järgi
thumbs_up.gif Vaikne
thumbs_up.gif Väike
thumbs_up.gif L.N.A kaabel
thumbs_up.gif Kergesti paigaldatav
thumbs_up.gif Termopasta kaasas
thumbs_up.gif Disain
thumbs_up.gif Paljudele soklitele
thumbs_up.gif Omapärane tald
thumbs_up.gif Palju osasi kaasas

thumbs_down.gif Hind
thumbs_down.gif Ei saa paigaldada igatpidi
thumbs_down.gif AMD platvormile on vaja ka tagaplaati

Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 26.04.2012 18:02:20 vasta tsitaadiga

Natuke raske oli lugeda. Kohati tundus isegi veidi ebakorrektne.

tsitaat:
Kuumatorudele on tehtud kumera kujuga, mis on selleks, et nad ei kahjustaks radiaatori all paiknevat NF-B9 ventilaatorit.

ee, mida?


tsitaat:
Jahutusel on omapärane tald. NH-L12 jahutuse tald ei ole sile nagu enamus teistel jahutustel, vaid hoopis sooneline. See on selleks, et soojuse vahetus oleks veelgi parem, aga sellel on ka väiksem miinus. See, et jahutuse talda on tulevikus raskem puhastada termopastast. See on halb siis, kui tahad jahutuse edasi müüa või siis kui tahad termopastat vahetada.

"Sooneline" tald ei saa mitte kuidagi soojaülekannet parandada.
Pildilt tundub, nagu on see lihtsalt lihvimata.

tsitaat:
4-pinnine pesa annab sulle võimaluse kasutada PWM funktsiooni, mis lubab sul muuta ventilaatori pöördeid minutis. 3-pinnisega see võimalus puudub, mis tähendab seda, et ventilaatori jookseb koguaeg vaid täispööretel.

mmm, Vale.
Kui ei saa PWM'iga, saab voldiga. Mul pole ühtegi platet läbi käinud, mis ei oskaks fan'i volti muuta.

tsitaat:
Esimene on y-kaabel, mis lubab sul kaks ventilaatorit ühe pesa taha ühendada, aga kuna ta ei saa pesast piisavalt voolu kätte, siis ventilaatorite kiirused muutuvad väiksemaks.

Teaduslikult tõestatud?

tsitaat:
Teine ja neljas kaabel on L.N.A kaabel, mis muudab ventilaatori heli ühtlasemaks ning vaiksemaks, kuid ka sellel on miinus. See kaabel piirab maksimaalset ventilaatori kiirust.

L.N.A. adapter vähendab maksimaalset ventilaatori kiirust, mille tagajärjel on vent vaiksem ja puhub vähem.


Aga okei. Antud jutt minukeelde tõlgituna mingi ülevaate nagu andis.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005




sõnum 26.04.2012 18:03:17 vasta tsitaadiga

ot:
sokkel <9:.sokli, .soklit> eh: samba v monumendi alusplaat; maapealne vundamendiosa; el lambi metallosa

_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oraff
Kreisi kasutaja
Oraff

liitunud: 04.09.2002




sõnum 26.04.2012 18:19:11 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif vorpida jaksad neid ülevaateid küll, aga mõni asjalik ja kontrollitud eksemplar ka tulemas on? Kurb, kurb...
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
egert
Kreisi kasutaja
egert

liitunud: 20.01.2007




sõnum 26.04.2012 19:03:31 vasta tsitaadiga

Mina ütleks küll thumbs_up.gif
_________________
I need about tree fiddy.
Egert
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veiks96
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2010




sõnum 26.04.2012 19:30:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Esimene on y-kaabel, mis lubab sul kaks ventilaatorit ühe pesa taha ühendada, aga kuna ta ei saa pesast piisavalt voolu kätte, siis ventilaatorite kiirused muutuvad väiksemaks.

Y-kaabliga on kaks ventilaatorit rööpühenduses mis tähendab, et kui emaplaadist läheb välja 12 volti, siis jõuab ka mõlemasse ventilaatorisse 12 volti, mitte et mõlemasse jõuab 6 volti. Rööpühenduses on pinge valem U=U1=U2. Mis loeb on voolutugevus, mis on siis kokku kahe ventilaatori oma(I=I1+I2). Emaplaat suudab jah ainult 12 volti välja anda, kuid 12 voldist piisab kasvõi saja ventilaatori jaoks, kui need ventilaatorid on rööpühenduses. Mis loeb on voolutugevus, mida on kahe ventilaatori jaoks ka kaks korda rohkem vaja. Tänapäeva emaplaadid saavad aga nii väikse voolutugevusega küll hakkama, et mõlemad ventilaatorid täiskiirusel tööle saada.
Enne kui midagi ütled, uuri välja kas see ka õige on. icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hillar1993
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010




sõnum 26.04.2012 20:52:59 vasta tsitaadiga

Veiks96, Katsetasin ära. Ei lasknud täispööretele venti. Ju on midagi muud mis takistab või on ise sellel tooted mingi viga sees ( kes teab )
striker13, Huvitav olen näinud kuidas inimesed ise niipidi HV-s kirjutavad. :S pean siis ära muutma
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2012 11:40:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mõni asjalik ja kontrollitud eksemplar ka tulemas on?

keegi peab ju selle " testijatele " saadetava värgi eest linnukesi ka näitama. see alumine ventilaator seal on BS, kuna ülevalt tuleb piisavalt õhku peale, et tallale saaks tekitada radika sileda pinna asemele ning tänu suurenenud soojusvahetust teostavale pinnale esmase soojuse sellel radikal kohe ära anda. Meenutab kangesti omal ajal peale surutud videokaartide ja kiibistike jahutusi, mis koosnesid imepisikesest plekitükist ning sellele ehitatud 10k rpm ventilaatorist mis kahe kuu jooksul karjuma hakkas ning peale mille seisma jäämist süsteem hetkega maha põles.

_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 19.06 Tallinnas.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Noctua NH-L12
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.