|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
23.01.2005 16:02:53
Athlon64 3000+ voldid kõrged |
|
|
Probleem siis selline, et SiSoft Sandra näitab prose Vcore 2,85V ja ütleb, et seda on liiga palju. Samas BIOS näitab, et Vcore 1.50V ja temp ka eriti üle 40C ei tõuse.
Kumba rohkem uskuda, kas Sandrat või BIOS'i ja kas 2,85V on sellele prosele ohtlik ka?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Broken God
HV vaatleja
liitunud: 11.10.2003
|
23.01.2005 16:15:54
|
|
|
| Heh, usu ikka BIOSt. Kui prose 1,5 peal töötab siis 2,85 peal ei teeks ta piuksugi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mrx
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.11.2001
|
23.01.2005 16:16:52
|
|
|
| Sandra paneb selgelt segast. 2,85V see prose vaevalt üle elab.
|
|
| Kommentaarid: 199 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
23.01.2005 16:29:17
|
|
|
| Mrx kirjutas: |
| Sandra paneb selgelt segast. 2,85V see prose vaevalt üle elab. |
see on mälu volt nagunii - mul näitab samamoodi
cpu-z näitab õiget cpu volti
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
23.01.2005 17:46:39
|
|
|
A milleks siis arvuti vahepeal lampi restardi teeb? Prose temp minu nähes üle 50C pole tõusnud.
Mängimise ajal tegi sellist häält nagu oleks korraks midagi välja lülitanud ja kohe uuesti sisse. Peale seda viskas sinise ekraani ette ja kogu lugu. Millest see tuleneb Video kuumeneb üle? Tegu on Club 3D Radeon 9600pro'ga ja mängisin Hidden&Dangerous II.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
23.01.2005 20:23:17
|
|
|
| See asi ka veel et Sandra näitab CPU vendi kiiruseks 800-950rpm, kuigi BIOS näitab ikka üle 1000.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
margusser
HV Guru
liitunud: 16.07.2003
|
23.01.2005 20:41:11
|
|
|
| Fiocchi kirjutas: |
| See asi ka veel et Sandra näitab CPU vendi kiiruseks 800-950rpm, kuigi BIOS näitab ikka üle 1000. |
winni jõudes 12v raal langeb
tänu sellele ka rpm ,sitt toide..
ja selle 2,8v juures oleks prosel ammuilma toss väljas
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
23.01.2005 23:13:29
|
|
|
| Fiocchi kirjutas: |
| Mängimise ajal tegi sellist häält nagu oleks korraks midagi välja lülitanud ja kohe uuesti sisse. |
Kõvaketas ehk.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
24.01.2005 01:01:44
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Fiocchi kirjutas: |
| Mängimise ajal tegi sellist häält nagu oleks korraks midagi välja lülitanud ja kohe uuesti sisse. |
Kõvaketas ehk. |
Võibolla tõesti. See jamas mul vahepeal ja näitas lampi, et ketas formaatimata.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
27.01.2005 13:00:17
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Mrx kirjutas: |
| Sandra paneb selgelt segast. 2,85V see prose vaevalt üle elab. |
see on mälu volt nagunii - mul näitab samamoodi
cpu-z näitab õiget cpu volti |
Aga kas mälule on see volt normaalne?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
31.01.2005 15:07:11
|
|
|
Lisaks eelmisele küsimusele tekkis veel uus, et see Sandra näitab seda volti erinevalt. Olenevalt prose temp'ist. Kas Vcore peabki kõikuma või paneb Sandra jälle segast või juhul kui see peakski mälu volt olema kas mälul ka see kõigub
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
margusser
HV Guru
liitunud: 16.07.2003
|
31.01.2005 15:08:58
|
|
|
| Fiocchi kirjutas: |
Lisaks eelmisele küsimusele tekkis veel uus, et see Sandra näitab seda volti erinevalt. Olenevalt prose temp'ist. Kas Vcore peabki kõikuma või paneb Sandra jälle segast või juhul kui see peakski mälu volt olema kas mälul ka see kõigub  |
eks ta kõigub jah endalgi Everestiga vaadates kõik voldid sipa kõiguvad
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
31.01.2005 15:15:13
|
|
|
Sandraga on endalgi probleeme olnud, näitas vanal masinal emaplaati valesti - oleks peaaegu vale biose peale lasknud. aida32 on programm mis näitab igat pidi adekvaatsemat informatsiooni
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
31.01.2005 15:57:55
|
|
|
sinu nähes (ehk siis ma pakun, et idles) ei lähe temp üle 50, aga full-loadile lähemal (mängu ajal) läheb äkki üle 60?! mina pakun, et sellest resa või bluscr, või mis iganes ta sul seal teeb!
minu masinal on idle temp alla 40, full-load aga kuni 65c (ei viitsi seda venti undama panna ) kui mängudes ei ole mingit probleemi mul tegelikult, siis näiteks prime'ga saab selle 65c kätte ja asi antz!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
31.01.2005 19:39:33
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
sinu nähes (ehk siis ma pakun, et idles) ei lähe temp üle 50, aga full-loadile lähemal (mängu ajal) läheb äkki üle 60?! mina pakun, et sellest resa või bluscr, või mis iganes ta sul seal teeb!
minu masinal on idle temp alla 40, full-load aga kuni 65c (ei viitsi seda venti undama panna ) kui mängudes ei ole mingit probleemi mul tegelikult, siis näiteks prime'ga saab selle 65c kätte ja asi antz! |
Mul idles on ikka temp tavaliselt mingi 32-36C ja full loadi ajal on mingi 48-52C (mõõdetud nii, et panin mängu alla äärde ja sis Sandraga testisin). Tuba tavaliselt suht palav ka veel.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
31.01.2005 19:44:21
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
minu masinal on idle temp alla 40, full-load aga kuni 65c (ei viitsi seda venti undama panna ) kui mängudes ei ole mingit probleemi mul tegelikult, siis näiteks prime'ga saab selle 65c kätte ja asi antz! |
mul oli sama lugu... ebastabiilsust ma 65C juures ei täheldanud... lasi mängida ja prime'i sai ka väga eduliselt teha...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Morena1
HV vaatleja
liitunud: 19.03.2004
|
31.01.2005 19:52:52
|
|
|
| Mis emaplaat sul on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
31.01.2005 19:53:22
|
|
|
| No üle 55C pole ma selle arvutiga veel saand. Kui kasti küljepeal vent ei töötanud oli idles temp mingi 40C, aga full loadi ajal ikka alla 55C
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
31.01.2005 19:53:44
|
|
|
| Emme Epox 8KDA3i
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
31.01.2005 20:48:28
|
|
|
magic, kui ma miskit sada megamyrtsu klokki alla võtaks, saaksin prime'i ka eduliselt lasta aga ma teen rohkem muid asju, kui lasen prime'l joosta, seega pole see nii oluline õnneks
üldine reegel on see, et mida suurem klokk, seda väiksem peab olema full-loadi temp!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
31.01.2005 21:04:20
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
| üldine reegel on see, et mida suurem klokk, seda väiksem peab olema full-loadi temp! |
jah see on ka oma reegel
A64 puhul ma pole seda eriti tundnud... pole õieti piinanud... samas socket A thortoni näitel oli see küll hästi näha... kui defaultis kippus 65-70C ebastabiilseks, siis 2,5GHz peal piisas natuke üle 60ne
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
01.02.2005 11:07:43
|
|
|
| Mis krd jahutiga saad A64 55 C juures hoida 1000 pöörde juures!? Endal Zalman 7000BCu mürab 2200 rpm ja temperatuur peale hoolikat UT2004 pealmist vahel ka 61 C näidanud! (soe tuba). Samas langeb temp. ka kohe lambist 50 C peale. Prosel ka väike OC (2,5 GHz) peal ja pinge ca. 1,5 V.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
01.02.2005 20:45:22
|
|
|
| Le Inc kirjutas: |
| Mis krd jahutiga saad A64 55 C juures hoida 1000 pöörde juures!? Endal Zalman 7000BCu mürab 2200 rpm ja temperatuur peale hoolikat UT2004 pealmist vahel ka 61 C näidanud! (soe tuba). Samas langeb temp. ka kohe lambist 50 C peale. Prosel ka väike OC (2,5 GHz) peal ja pinge ca. 1,5 V. |
Jahutus on mul Artic Cooling 64 TC ja full loadi ajal on pöörded ikka kõrgemad, mingi 2000 rpm ümber. Mul pole ka mingit OC'd ja A64 3000+ proseks.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nokia
Serverid.ee

liitunud: 06.10.2004
|
01.02.2005 22:08:24
|
|
|
Tere, mul oleks küsimust, et mis siis juhtub, kui anda volte rohkem. Näiteks, et tööle läheb kõik töötab, aga ta võib nagu varem üles ütelda? Mul on FSB 235 ja Volt on nii 1,650 - 1,680. Tal midagi juhtuda ei sa kui ta nii on? 2350mhz peal jookseb 10x235. Emaplaat mul Epox 8HDA3(+)
_________________ Web3 | ERC721A |
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
01.02.2005 22:17:01
|
|
|
poogen need vodlid - anna nii palju kui prose tahab, ega sa killer volte selle moboga nagunii anda saa
ma väänan klokkides kõik voldid põhja biosist(mul suht tagasihoidlik bios ka)
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.02.2005 22:30:10
|
|
|
Epox miskit uut biosi pole teinud?
üle 1,7V tegelt pole nagunii enam erilist kasu
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
01.02.2005 22:36:44
|
|
|
winterwind, kui ma oleks praegu dumb ja võtaks sinust eeskuju ning lykkaks biosist cpu voldi põhja, siis oleks nii krdi kiirelt kadzinga deluna, et sa ei jõuaks siin kõrval ohhooo ka öelda!!!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
01.02.2005 22:37:46
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
winterwind, kui ma oleks praegu dumb ja võtaks sinust eeskuju ning lykkaks biosist cpu voldi põhja, siis oleks nii krdi kiirelt kadzinga deluna, et sa ei jõuaks siin kõrval ohhooo ka öelda!!!  |
(mul suht tagasihoidlik bios ka) seda ei näinud jah? ja kuidas tal suits taga? palju sa anda saad siis? 2.5v?
üldiselt ei kärssa sul miskit, või siis DFI 2.1v tapab kohe prose maha? dumbuseritele see plaat keelatud? vaevalt
liialt suure voldi/halva jahutusega ta sul lihtsalt ei boodi või paneb pange...
viimati muutis Winterwind 01.02.2005 22:40:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
01.02.2005 23:57:26
|
|
|
Pöördudes nüüd tagasi vahepeal esitatud küsimuse juurde, kas 2,85V on ddram'ile normaalne
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
margusser
HV Guru
liitunud: 16.07.2003
|
02.02.2005 00:03:48
|
|
|
| Fiocchi kirjutas: |
Pöördudes nüüd tagasi vahepeal esitatud küsimuse juurde, kas 2,85V on ddram'ile normaalne  |
ei juhtu jah midagi selle voldiga
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Morena1
HV vaatleja
liitunud: 19.03.2004
|
02.02.2005 00:32:07
|
|
|
| Mõõdetud Sandraga? Sinu emme manuali järgi ei tohiks üle 2,8v välja anda. Kas Sa kaasasolnud USDM-i oled installinud.Mida see näitab?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
02.02.2005 01:12:01
|
|
|
winter, ää ärritu, ma naljaga mõtlesin seda nägin küll, et sinul tagasihoidlik bios ja värk särk, tegin lihtsalt sellise näite, et kui ma dumbuserina sinu juttu sõna sõnalt võtaks, saaksin tõen. prosest lahti!
ega see muidugi 100% kindel pole tegelt, et kohe just suits taga, aga volte saab anda sealt piisavalt palju, kindlasti kenasti üle 2v! proovinud ei ole ...ja see on a64 jaoks väga-väga palju nii ehk naa!!! kas sa ei ole lugenud a64'de mõrvade kohta? ok, need olid natuke varasemad prosed ja paljud neist vist clawhaamrid aga ikkagi.
üldiselt, ma ütleks küll, et see plaat võiks tummidele keelatud olla, mitte ainult selle pärast, pigem teatavate muude asjade tõttu.
kui hästi läheb, siis on nii, et ei boodi või paneb pange, kui aga radika kontakt cpu'ga on tõepoolest väga vilets (dumbclockeritel juhtub seda tihti ma pakun?!?), siis põleb mingi osa prosest lihtsalt selle kuuma kätte maha, mida see >2v tekitab! ...ja kui sa ei usu, et üht koma teist kuuma ikka tekitab, siis tuled ja proovid ehk, ainult et oma prosega anyway, ma olen ühe a64 põletamisega hakkama saanud, täpselt sedamoodi, nojah, käitusin ka ausalt öeldes üsna dumbilikult
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.02.2005 08:42:16
|
|
|
mnjaa... eks see oli väike lollus küll, aga ega sa ei pidanud teadma, et CPU andur ei suuda kõige põleva kohta infot hankida ja asja seisma panna
kui puhtalt pingest rääkida, siis on nende Winchesteride puhul küll vähemalt üle 1,7V pinge lisamine juba suhtkoht mõttetu, võiks isegi öelda, et üle 1,6V minnes on kasu juba üsna väike... eks see on nii ja naa teema - kui jahtus lubab, siis võib ju viimast võtta... samas vaadates IBM'i seisukohta pinge lisamise osas, siis jääb vaid loota, et see A64 puhul ei kehti
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
02.02.2005 12:59:38
|
|
|
| Morena1 kirjutas: |
| Mõõdetud Sandraga? Sinu emme manuali järgi ei tohiks üle 2,8v välja anda. Kas Sa kaasasolnud USDM-i oled installinud.Mida see näitab? |
Peale seda möllu tahtsin jah sellega ka proovida, aga aeg sai otsa ja pidin bussi peale tormama Tüütu asi see kool Eks kui millalgi koju jõuan proovin selle ka ära.
Muidu sportlikust huvist, kas siis üle 1,7V on A64 prosele juba mõrvarlik?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
margusser
HV Guru
liitunud: 16.07.2003
|
02.02.2005 13:06:32
|
|
|
| Fiocchi kirjutas: |
| Morena1 kirjutas: |
| Mõõdetud Sandraga? Sinu emme manuali järgi ei tohiks üle 2,8v välja anda. Kas Sa kaasasolnud USDM-i oled installinud.Mida see näitab? |
Peale seda möllu tahtsin jah sellega ka proovida, aga aeg sai otsa ja pidin bussi peale tormama Tüütu asi see kool Eks kui millalgi koju jõuan proovin selle ka ära.
Muidu sportlikust huvist, kas siis üle 1,7V on A64 prosele juba mõrvarlik? |
nii öelda jah ,üle 1,7v on juba mõttetu ,lihtsalt sein tuleb ette
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
02.02.2005 13:28:12
|
|
|
tuletan siiski meelde, et kõik oleneb jahutusest, -100 või -200 kraadi juures ei ole 1,6v'ga ilmselt suurt midagi teha selles suhtes ei saa päris nii öelda, et üle 1,7 mõrvarlik on, lihtsalt conventional jahutussüsteemiga kõige tavalisema arvuti puhul on see pinge, mis suurt kasu ei anna enam (tegelikult pole wintsidega omal suurt kogemust, aganii kõik räägivad, newcastle'i puhul on see piir vast kuskil 1,8 juures)
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|