Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Temperatuurid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
-Innu-
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 15.06.2004 20:19:42 Temperatuurid vasta tsitaadiga

Mul oleks kysimus, et mis võib olla/on maksimum-,normaalne-,madalaim-temperatuur Amd protsessoritel?

viimati muutis -Innu- 15.06.2004 20:29:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristoka
Kreisi kasutaja
kristoka

liitunud: 07.06.2004




sõnum 15.06.2004 20:24:18 vasta tsitaadiga

nii kaua kuni ära põleb icon_wink.gif

nali icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erkki
Kreisi kasutaja
erkki

liitunud: 27.11.2003




sõnum 15.06.2004 20:26:16 vasta tsitaadiga

hmm....no mina arvan, et norm kuni 50 kraadi ja sealt edasi võid ise tuletada. Prose temp. sõltub muidugi otseselt jahutusest
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristoka
Kreisi kasutaja
kristoka

liitunud: 07.06.2004




sõnum 15.06.2004 20:29:07 vasta tsitaadiga

ja sellest ka kas on full või idle icon_wink.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Innu-
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 15.06.2004 20:30:16 vasta tsitaadiga

Mul on praegu prose temp 48-51kraadi. Mitme kraadini ma võin seda välja klokkida et prosega midagi ei juhtu.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristoka
Kreisi kasutaja
kristoka

liitunud: 07.06.2004




sõnum 15.06.2004 20:37:30 vasta tsitaadiga

kas on klokkimata w?? siis on kudagi palju kraade
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Innu-
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 15.06.2004 21:12:19 vasta tsitaadiga

Klokkimata jah.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristoka
Kreisi kasutaja
kristoka

liitunud: 07.06.2004




sõnum 15.06.2004 21:15:22 vasta tsitaadiga

oi siis on palju vaata parem endal venti kinitus üle ja et termopastat ka oleks mis coolerit saa kasutad icon_question.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Innu-
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 15.06.2004 21:23:20 vasta tsitaadiga

Termopasta on küll cooleri ja prose vahel.
Cooleri täpset nime ei oska öelda aga karbil oli selline info:
Cooler Master
CP5-8JD1F-0L
Rated Voltage: 12VDC
Rated Speed: 2500 R.P.M
Air Flow: 32.11CFM
Noise Level: 29 DB(A)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zandriel
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2004




sõnum 15.06.2004 22:53:13 vasta tsitaadiga

Soovitus: kiirenda nii palju kui saad aga @ra yleta 50C beer_yum.gif niiet sul vaja: hea vent prosele <Volcano7+, WisperRock4, Volcano12+> Soovitan Volcano7+ see ajab ikka temperatuuri hullult alla. Siis kindlalt muretse uus pasta, kuna ma p@ris kindel et sa saad sellega k6vasti kraade alla. Mul endal oli kunagi mingi K-salongist ostetud pasta ning arvuti oli klokitud samakiireks <Vaata profiili> temp oli siis 52C Idle.....asendasin pasta KPT8 ning sain tempi hullult alla

Mul sama prose mis sul beer_yum.gif


muide sellist asia nagu 5,5x333 pole olemas sul defult peaks olema 11x166=1826mhz (PC2700 <333mhz> m@lu peab olema) niiet su Ram ka sinna eriti ei sobi.
Alustuseks sebi kusagilt endale KPT8 pasta ning 1 vent mis puhuks 6hku arvuti korpusest v@lja beer_yum.gif Edu thumbs_up.gif

_________________
AMD 2500+ @ 2456mhz 42-47C Barton Powerd icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Innu-
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 15.06.2004 23:56:20 vasta tsitaadiga

Tänan soovituste eest. Eks vaatan mis teha annab.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ragface
HV kasutaja
ragface

liitunud: 28.04.2004




sõnum 16.06.2004 13:44:16 vasta tsitaadiga

tbred 2000+ @ 10 x 220 ning jahutas aero7lite... oli lahtise codegeni korpusega ~47 kraadi... t6stsin anteci korpusesse yle, kus on 4 casefani sees (kõvaketaste tagant ja kyljeukselt imeb ja tagant puhub 2 tykki) temperatuur j2i samaks... panin kyljepaneeli kinni ja läksin jalgpalli vaatama ... voila: 35 kraadi peale kukkus temperatuur icon_smile.gif airflow does the trick icon_wink.gif
_________________
-
\R
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2004 14:59:37 vasta tsitaadiga

imho hakkavad väheke ebamugavad temperatuurid ikka kuskilt 65 kraadi juurest...alla selle, kui kokkujooksmisi ei esine, siis ei juhtu midagi...
see, et räägitakse, et üle 50 ei tohiks minna jne....BS...klokata on jah viletsam kõrgemate temperatuuride juures, kuna stabiilsus kannatab....aga seni kuni stabiilsusprobleeme (kokkujooksmisi jne) ei esine, siis mina ütleks, et 65kraadi full-load'i alla pole veel hullu midagi...üle selle enam ei tasuks minna...
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zandriel
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2004




sõnum 16.06.2004 18:52:37 vasta tsitaadiga

hehe kui ma julgeks 65C minna siis oleks mul vist 3ghz .....aga kas prose ei anna varsti otsad, sest Vcore peaks olema ju siis mingi 2.000 - 2.100...see ju suht suur ning kas prose ei v6i saada ylepinge ning siis RIP...
Keegi ütles et mitte yle 1,9 Vcore i minna.......Nu mul julgus puudub...kui keegi kinnitaks et asi 2,2 voldil elab suht kaua <arvestades et temp on alla 60C> siis paneks kellad p6hja

hetkel temp niigi v@Ike @ 2420mhz @ 1,750volti 38-44C beer_yum.gif thumbs_up.gif

s6bral @2446mhz @ 1,625volti @ 34,5-40C paremat tempi pole veel kellelgi 6huga sellisel kiirusel n@Inud beer_yum.gif thumbs_up.gif

_________________
AMD 2500+ @ 2456mhz 42-47C Barton Powerd icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2004 20:44:14 vasta tsitaadiga

kõrge Vcore on teine teema, see on üks asi mille liigsel juurdeväänamisel tõesti mingi oht tekib...
siin käis aga jutt temperatuurist mitte voolu juurdekeeramisest...

muidu prosed on elanud suht ilusti 2,2v peal...aga mina isiklikult küll üle 1,8-1,9 ei läheks...nii igaksjuhuks...
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
djartz
HV kasutaja
djartz

liitunud: 19.03.2004




sõnum 16.06.2004 20:52:50 vasta tsitaadiga

mul t-bred xp2000+ olen stabiilsuse parandamiseks pannud selle 1.8 v peale, full load 55c , clockinud olen windowsist ehk siis 12.5 X 150 (algne 12.5 X 133)
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ibndaud
HV kasutaja

liitunud: 14.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2004 21:21:05 vasta tsitaadiga

Mulle tundub, et miski madalate pööretega vent on? Soovitaks Spire WhisperRock IV- odav (150 kr), väga vaikne, töökindel.
Vanasti kasutasin mingit Volcanot- mudeli olen juba unustanud. Maksis mingi 500 eeku, pöördeid sai kruttida 2500-5000 umbes.
2500 pöörde peal oli ka prose umbes 50 kraadi. 3000 peal juba kukkus 45 peale. 5000 möirgas nagu loom, ei kannatanudki niikaua välja, et näha, palju jahutab icon_smile.gif Sellepärast lendaski mu masinast.
Ja eks see pasta jutt ole ka õige. Kuigi, Spirel oli kaasas, täitsa ok.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 16.06.2004 23:24:08 vasta tsitaadiga

veega - XP2000 (1667mhz) @ 2320mhz (2v) @ 42 / 45C

barton oli @ 3200 30C ringi - see on ka enamvähem miinimum mida ma oma veega saanud olen, toatemperatuur lihtsalt segab. alla 30 ei aita ei madal pinge ega madal klokk
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2004 02:02:16 vasta tsitaadiga

razor, oli see minu bartoniga? Ei mäleta enam icon_razz.gif
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 368
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomson
HV veteran
tomson

liitunud: 22.08.2003




sõnum 17.06.2004 02:13:32 vasta tsitaadiga

kui mu mälu mind ei peta siis Thoroughbred-B'l nägi tehas ette maximumiks 85C
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2004 08:17:56 vasta tsitaadiga

No siin max tempi kohta oli küsitud ja siin pakutudIx, 85c ja eix666, 65c.
Peavad need andmed paika ka just mõtlen 85c ja miks pole soovitav siis üle 65c minna?
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2004 08:35:46 vasta tsitaadiga

65 kraadi juures on tõenäoline, et hakkavad stabiilsusprobleemid....prose elueale erilist ohtu veel ei näeks...
see 85 kraadi on juba ohtlik prose jaoks (sinnakanti need tehase poolt lubatud maksimumid üldjoontes jäävadki)....
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 13.07.2004 08:49:56 vasta tsitaadiga

See 65C on jah täitsa normaalne temperatuur AMD protsessori jaoks ja võiks isegi rohkem olla kui korpus on hästi vendileeritav, aga tavaliselt tekib selline temperatuur umbses arvutikorpuses ja siis tõusevad ka kõigi ülejäänud arvuti osade tamperatuur samale tasemele mis on neile juba ohtlik.
Näiteks mul profiilis olev Celeron 1,0GHz on paigutatud väikesesse väga halvasti vendileeritavas korpusesse ja seda jahutab AMD 2800+ le mõeldud jahuti, kuid seal on kõigil detailidel palavate ilmadega ühtlaselt 40C , täna 36C, kuid kui korpuse kaane eemaldan langeb kohe temperatuur 26C juurde.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliver112
HV veteran

liitunud: 13.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2004 09:41:25 vasta tsitaadiga

Mul näiteks täiesti edukalt töötab prose edasi ka 85 kraadi peal, kuigi praeguse jahutusega naljalt seda kätte ei saa. Samas sugulse 2500+ paneb pange juba ~65 kraadi juures.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rasm007
Kreisi kasutaja
rasm007

liitunud: 12.12.2001




sõnum 13.07.2004 11:47:42 vasta tsitaadiga

nii, et fullis 56~57 kraadi pole ohtlik?
võiks nagu veel siis või? icon_smile.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliver112
HV veteran

liitunud: 13.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2004 11:52:41 vasta tsitaadiga

rasm007 kirjutas:
nii, et fullis 56~57 kraadi pole ohtlik?
võiks nagu veel siis või? icon_smile.gif


Kõik oleneb konkreetsest protsessorist. Kui full loadiga või 3D's ebastabiilseks muutub, pead klokke vähemaks võtma.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2004 12:01:17 vasta tsitaadiga

Mul on momendil prose temp 36 °C, täiskoormusel maks 44 °C. Olen lähtunud põhimõttest, et mida jahedam, seda parem. Jahutus on vastavalt ümberehitatud:

http://www.hot.ee/jyrgen17/korpus/korpus.html


AMD Athlon XP, 2100 MHz (12.5 x 168) 2800+, Barton
Temperatures
Motherboard 31 °C
CPU 36 °C
SAMSUNG SP1213C 27 °C

Cooling Fans
CPU 1688 RPM (120x120mm)
Chassis 2596 RPM (80x80mm)

Voltage Values
CPU Core 1.55 V (default 1,60V)
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.07.2004 13:32:52 vasta tsitaadiga

võtke jahutus maha ja uurige oma prosede tootekoodi, saate teada oma CPU maksimaalsed temperatuurid
http://www.ocinside.de/html/workshop/amd_product_id.html
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2004 14:51:05 vasta tsitaadiga

CPU /Kriitiline temperatuur

AMD Athlon Series

AMD Athlon (socket) upto 1Ghz 90°C
AMD Athlon (slot) all speeds 70°C
AMD Athlon Thunderbird 1.1Ghz+ 95°C
AMD Athlon MP 1.33Ghz+ 95°C
AMD Athlon XP 1.33Ghz+ 90°C
AMD Athlon XP T-Bred upto 2100+ 90°C
AMD Athlon XP T-Bred over 2100+ 85°C
AMD Athlon XP Barton 85°C
AMD Athlon 64 70°C

AMD Duron Series

AMD Duron upto 1Ghz 90°C
AMD Duron 1Ghz+ 90°C
AMD Duron Applebred 85°C

AMD K6 Series

AMD K6/K6-2/K6-III (All except below) 70°C
AMD K6-2/K6-III (model number ending in X) 65°C
AMD K6-2+/K6-III+ 85°C

Intel Pentium III Series

Pentium III Slot 1 500-866Mhz 80°C
Pentium III Slot and socket 933Mhz 75°C
Pentium III Slot 1 1Ghz 60-70°C depending on model
Pentium III Slot 1 1.13Ghz 62°C

Intel Celeron Series

Intel Celeron 266-433Mhz 85°C
Intel Celeron 466-533Mhz 70°C
Intel Celeron 566-600Mhz (Coppermine) 90°C
Intel Celeron 633-667Mhz 82°C
Intel Celeron 700Mhz+ 80°C

Intel Pentium II

Pentium II 1st Generation 72-75°C
Pentium II 2nd Generation 266-333 65°C
Pentium II 350-400Mhz 75°C
Pentium II 450Mhz 70°C
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margusser
HV Guru

liitunud: 16.07.2003




sõnum 25.08.2004 22:47:18 vasta tsitaadiga

AMD Athlon XP Barton 85°C

jah ja meie põeme kui üle 50 läheb
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 167
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2004 23:31:10 vasta tsitaadiga

kes põeb kes mitte... icon_lol.gif
muide need KyBer'i temperatuurid on maksimumid, peale mida on oht prosele juba reaalne...st sealt tasub ikkagi temperatuur allpool hoida (kuna emaplaadi andurid valetavad teinekord isegi 10kraadiga jne, seega ei tasu piiripeale eriti ronida)....samas 50kraadi on ka liialdatud...nagu ma eespool kirjutasin hakkavad minu meelest ebamugavad temperatuurid (kus on oht ebastabiilsusele) kuskilt 65kraadi juurest...enne seda, kui staabiilsusprobleeme pole, siis hullu pole midagi...
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Temperatuurid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.