|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mis pesaga Intel lauaarvuti emaplaat on kasutuses 2014 1. oktoobri seisuga? |
| Socket 478 |
|
2% |
[ 13 ] |
| LGA 775 |
|
13% |
[ 83 ] |
| LGA 1366 |
|
4% |
[ 30 ] |
| LGA 1155 |
|
32% |
[ 209 ] |
| LGA 1150 |
|
38% |
[ 243 ] |
| LGA 1156 |
|
3% |
[ 23 ] |
| LGA 2011 |
|
5% |
[ 35 ] |
|
| hääli kokku : 636 |
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.02.2016 21:57:08
|
|
|
Kas 2500K on veel adekvaatne 5 aastat hiljem:
Spoiler 
Paistab, et on kui OC teha ja mõistliku kiirusega RAM külge pookida ja AMD kaarti mitte kasutada mõnedes DX11 mängudes. Z77 peal on võimalus ka teha upgrade i7-3770K peale platet vahetamata, aga 3770K oli esimene kus IHS polnud joodetud (erinbevalt 2500K-st) vaid kasutas äärmiselt kehva TIM-i. Seega jõudluses võidad aga temperatuurides kaotad.
Põhiline põhjus miks tänapäeval Skylake või isegi HEDT platvormile uuendada polegi puhas CPU jõudlus vaid uuemata platede featuurid: PCI-E 3.0, NVME, M.2, USB 3.1 & DDR4.
Ise plaanin järgmine aasta lõpuks 2500K pealt edasi liikuda. Järgmine aasta samal ajal peaks ka AMD Zen turul olema ja kuigi see ilmselt jääb Haswellile all, siis loodetavasti paneb Inteli veidi liigutama puhta CPU jõudluse ja IPC osas. Target on Skylake-E ja uus X99 asendus (Purely). Prose, mälud ja CPU läheb ilmselt 1200€ kanti aga selle eest peaks saama 64GB DDR4 3000+, Väga korraliku plate (mitte kõige kallima) ja 6c/12t või parema prose (ausaltöelda oleks juba aeg Intelil HEDT platvormi miinimumiks panna 8c/16t prose mida ehk ka Skylake-E puhul tehakse).
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
20.02.2016 23:55:11
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| dohc-48v12 kirjutas: |
| jep 2011 pole selle kaane mahalöömine nii lihtne kui seda näiteks 4690k-l |
tundubki siis nii, et kui cpu vahetuseks läheb, peab X seeria chipseti peale kolima. nagunii z seeria 6'st sata pistikust jääb paar tükki puudu. |
http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/performance-chipsets/x99-chipset.html
Ma saan aru, et kuni 6 SATA pesa on kiibistiku poolt lubatud, ülejäänud laenatakse kokku mujalt liinidelt? Suuremaks jagamiseks läheb nagunii, igal emaplaadil midagi millegagi jagatud...
Huvitav lisa on SATA pesade keelamine. Mäletamist mööda oli Intel E8400 plaadil see veel BIOS-s olemas. Ivy Bridge peale kolisin, siis ei suutnud ära imestada, et kuidas pole BIOS võimalik leida sellist lihtsat võimekust. Hetkel uut OS tahta katsetada, siis tuleb igaks juhuks juhtmeid minna välja kiskuma(omad vitsad peksavad, ehk õppetund kätte saadud juba), lihtsam oleks BIOS-s linnukesi SATA portidele märkida...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
21.02.2016 00:26:42
|
|
|
| Vael kirjutas: |
| NATAS999 kirjutas: |
| dohc-48v12 kirjutas: |
| jep 2011 pole selle kaane mahalöömine nii lihtne kui seda näiteks 4690k-l |
tundubki siis nii, et kui cpu vahetuseks läheb, peab X seeria chipseti peale kolima. nagunii z seeria 6'st sata pistikust jääb paar tükki puudu. |
http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/performance-chipsets/x99-chipset.html
Ma saan aru, et kuni 6 SATA pesa on kiibistiku poolt lubatud, ülejäänud laenatakse kokku mujalt liinidelt? Suuremaks jagamiseks läheb nagunii, igal emaplaadil midagi millegagi jagatud...
Huvitav lisa on SATA pesade keelamine. Mäletamist mööda oli Intel E8400 plaadil see veel BIOS-s olemas. Ivy Bridge peale kolisin, siis ei suutnud ära imestada, et kuidas pole BIOS võimalik leida sellist lihtsat võimekust. Hetkel uut OS tahta katsetada, siis tuleb igaks juhuks juhtmeid minna välja kiskuma(omad vitsad peksavad, ehk õppetund kätte saadud juba), lihtsam oleks BIOS-s linnukesi SATA portidele märkida... |
samalt lehelt loen välja diagrammilt, et 10 sata 6gb/s porti on chipseti poolt, ja ka näiteks asuse kodukal olevad specid kinnitavad seda, et on 10 sata porti kiibistiku poolt (8 sata 6gb/s porti + 1 sata express). 6 pordiga oli mingi raidi teema, mida nagunii mitte keegi mitte kunagi kasutada ei tohiks. lisaks siis veel assmeedia jurand oma 1 sata express pordiga, mida ka mitte keegi mitte kunagi kasutada ei tohiks, ehk siis kokku teoreetiliselt saaks 12 sata seadeldist ühendada selle emaplaadiga.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
21.02.2016 01:01:44
|
|
|
NATAS999, huvitav jah, miks intel kirjeldusse teise nr lisanud on? näpukas?
Siiski on tegu 10 liiniga, ehk kui M2 4x kasutusse läheb, siis pole ime kui pooled kettad ära kukuvad mõnel plaadil. Tasub lihtsalt tähelepanelik olla emaplaadi valikul...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
21.02.2016 11:02:22
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| erik111, Vaadates sinu ülejäänud komplekti, siis peaksid emaplaadi samuti välja vahetama. Praeguse peal ei kiirenda sa midagi. Mina ei näe küll suurt mõtet sellel vahetusel. |
Tean, et pean emaplaadi ja jahuti vahetama sama moodi välja. Mõtlen i5-4690K kellata 4GHz.
Suht pointless värk või?
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
21.02.2016 11:26:48
|
|
|
| Mõtle vähem, kui kellata siis ei maksa alla 4.5 üldse vaeva näha
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
21.02.2016 12:41:55
|
|
|
et siis tulevikus tulevad odavamad ja aeglasemad prosed intelilt.
_________________ zero |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
21.02.2016 14:20:19
|
|
|
| ei tea kas broadwell-e'ga koos tuleb uus kiibistik ka?
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
21.02.2016 15:24:46
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| ei tea kas broadwell-e'ga koos tuleb uus kiibistik ka? |
Eeldatavasti tulevad refresh x99 plated prosedega umbes samal ajal. link.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.02.2016 16:44:49
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| ei tea kas broadwell-e'ga koos tuleb uus kiibistik ka? |
Ei tule - jätkuvalt X99. Skylake-E saab järgmine aasta uue kiibistiku (koodnimi Purely). Ka selle aasta teises pooles tulev Kaby Lake peaks 150 ja 170 jms seeria kiibistikule minema.
Ehk kiibistike osas ei muutu see aasta midagi. Arvatavasti väljastatakse mõned uued plated ja tehakse vanadele BIOS update, et uusi prosesi toetaks.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
21.02.2016 16:55:15
|
|
|
siis see aasta prose vahetust veel ei tule, x99 piisavalt kaua juba olnud, et mitte enam osta imho.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
21.02.2016 17:42:06
|
|
|
X99 kiibibstik toetab CPUsid vahemikus 2c/4t kuni 22c/44t, neljakanaline DDR4 mälu ja rohkem PCIe radasid kui reaalselt vaja võiks minna. PCIex4 M.2, SATAexpress ja USB3.1 ka veel, thunderbolt valmidus.
Mõttetu, jep.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
21.02.2016 17:56:20
|
|
|
| anubis, kas ma olen siin kuskil kasutand x99 kiibiga mobode kohta sõna mõttetu? ma ütlesin seda, et mul ei ole mõtet praegu osta x99 plaati, kuna peagi uus kiibistik tulemas. oleks praegu aastanumber 2014 või 2015, siis võtaks kindlalt x99 ära. ja kui skylake-e peaks hiljem nõrgaks jääma, saab selle ilmselt samuti miski ägedama prose vastu vahetada ilma et peaks tervet süsteemi välja vahetama.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
21.02.2016 18:05:55
|
|
|
Ma lihtsalt ei näe väga kuskilt midagi tulemas mis võiks neid näitajaid mingilgi viisil ületada.
Ehk siis X99 on konkurentsitult kõige tulevikukindlam platvorm, aastake vanust ei ole midagi sellesosas muutnud.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
21.02.2016 18:27:06
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Ma lihtsalt ei näe väga kuskilt midagi tulemas mis võiks neid näitajaid mingilgi viisil ületada.
Ehk siis X99 on konkurentsitult kõige tulevikukindlam platvorm, aastake vanust ei ole midagi sellesosas muutnud. |
bill gates ütles kunagi, et 16KB rami on nii palju, et sellest rohkem ei lähe mitte kunagi kodukasutajale tarvis. täna on mul masinas miljon korda sellest rohkem rami, okei, seda on umbes 2x rohkem, kui reaalselt tarvis oleks süsteemi normaalseks tööks tänapäeval, aga siiski.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
21.02.2016 19:36:31
|
|
|
Tomorrow just paar posti tagasi näitas seda;)
Aga mas viitsi rohkem läbi kedrata, kuid kas ta näitas Corsairi mälusid selle jutu peale kusagil?
VB BF4-s on mingi erinevus märgata, samas ET, mis >10a vana ning ainult CPU peal pmst elab, ei anna RAM mindagi juurde, witcher samuti, NFS:MS stutter vastu ei aita ka. Vaadates teisi mälude ülevaateid, on ka 3% max mis juurde pigistatakse, seda 150 FPS juures, kus vahe pole enam määrav. DDR4 sai just uuritud, 2666Mhz "sweat spot" 3000Mhz juures oli tulemus ala0.5% kehvem kui 2133Mhz juures DDR4 puhul.
Ma vahepeal ikka kahtlen kust eurogamer neid nr võtab, kui kõik teised ülevaated räägivad hoopis muud juttu...
PS DDR3 korralikud 1600Mhz mälud annab vabalt 2133Mhz peale ülekellata, edasi lihtsalt ei üritanudki, sest mas näe mingit tulemust. 1,6V-gi ei tulnud ette, 1.65V DDR3 puhul soovituslik max... St videos soovitatakse uued mälud osta, kui võib lihtsalt XMP profiilita ülekellata.
X99 kohapealt, Skylake on juba rohkem samm tuleviku poole: https://en.wikipedia.org/wiki/Skylake_%28microarchitecture%29
DMI 3.0 Skylake vs X99 DMI 2.0. NVMe SSD üksi juba jookseb piirajasse, RAID-s...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
21.02.2016 19:40:30
|
|
|
| rmc kirjutas: |
tundub, et 2500k 3770k vastu pole mõtet vahetada, samas hea diiliga 1600mhz 2133 mhz rami vastu vahetada oleks ok 10FPS buust :p |
i7-st on ikka kasu küll. Eriti hea on see min fps tõstjana ja mängudes, mis on CPU nõudlikud. Neid on juba päris palju. Lisa kiirus mälule on kah päris hea liigutus, sest 2133/2400 mälud on odavad.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
21.02.2016 21:06:18
|
|
|
Vael, ta näitas 2500k kohta, see on edasiarendus..
igatahes tundub, et ddr3 sweetspot on 2133mhz... peaks vb. oma gskille 2133 peale kellata proovima.. :p
mnjah, mingismõttes võtab mõtlema, et ehk peaks i5 i7 vastu vahetama ja ramid kiiremaks klokkima või uued sebima, samas platvormivahetus varsti oleks ka tore.. :p
i7 kasuks räägib ka mu AMD GPU
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
21.02.2016 22:22:29
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| bill gates ütles kunagi, et 16KB rami on nii palju, et sellest rohkem ei lähe mitte kunagi kodukasutajale tarvis |
Ei öelnud.
Ei öelnud ka 640KB kohta nii.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
21.02.2016 22:39:11
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Vael, ta näitas 2500k kohta, see on edasiarendus..
igatahes tundub, et ddr3 sweetspot on 2133mhz... peaks vb. oma gskille 2133 peale kellata proovima.. :p
mnjah, mingismõttes võtab mõtlema, et ehk peaks i5 i7 vastu vahetama ja ramid kiiremaks klokkima või uued sebima, samas platvormivahetus varsti oleks ka tore.. :p
i7 kasuks räägib ka mu AMD GPU |
Korralikult ülekellatud i5 2500K @4.5Ghz+ peaks mu i5 3570K 4.2Ghz tagatulesid näitama, ja no ei näe erinevust ka DDR3@2133Mhz vs 1600Mhz juures. Corsair Vengance suurte radikatega, nii et julgesin kellata. BF4 ei hakka ka ainult selleks ostma, et tõestada seda, mida iga teine ülevaade on näidanud: DDR3 sweetspot 1600Mhz madala CL latentsusega, DDR4l paistab 2666 CL15 hea hinnaga saadavus olevat.(Patriot leidsin tõelise CL 15-15-15 Viper4 eesti poodidest @ 1.2V), teised Cl15-17-17 või ülekellatud 1.35V peale ning mul arusaam tekkinud, et uute prosade IMC kõrgemaid pingeid eriti ei talu.
Esimene ettejuhtuv ülevaade: http://www.sweclockers.com/test/17810-prestandaanalys-battlefield-4/4#pagehead
Mulle paistab, et eurogamers valib välja mingid kindlad testi tingimused, et oma seisukohti väljendada. Ultra settingutel pole mingit vahet ka BF4-s. Ja no 1000+ raha maksta CPU eest, et mingid 5 FPS juurde saada? Parem see 800€ kasvõi SLI-sse panna. Väike mööndus on, CPU hakkavad mängud õgima MultiPlayerites. Crysis 3 näiteks SP CPU kasutus oli alla 100% kindlasti, MP oli 100% pidevalt. Ehk MP mängudes võib mälu ja tavaline i7 mingi kasu anda, samas kui ISP tekitab paketikao, siis pole ka seda jõudluse kasvu kuidagi võimalik mõõta.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
21.02.2016 22:45:11
|
|
|
| Killer85 kirjutas: |
| NATAS999 kirjutas: |
| bill gates ütles kunagi, et 16KB rami on nii palju, et sellest rohkem ei lähe mitte kunagi kodukasutajale tarvis |
Ei öelnud.
Ei öelnud ka 640KB kohta nii. |
mina ei tea täpselt, aga midagi ta sellist igatahes ütles väga naeruväärselt väikse mäluhulga kohta tänapäeva mõistes.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
21.02.2016 22:57:02
|
|
|
| X99 kiibistik jääb veel tükiks ajaks inteli 1P lipulaevaks, uusi protsessorid nii i7 kui Xeonite seas hulgim tulemas.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
24.02.2016 15:24:58
|
|
|
Neile, kes ei ole viitsinud viimasel ajal siin liikunud videosid vaadata, siis tooks välja ühe tähelepaneku. Nimel sarnane fps graafikul ei pruugi tähendada sarnast mängitavust. On märgata olukordi kus kaks süsteemi, olgu näiteks i5 ja i7 baasil, omavad mängudes sarnast keskmist fps-i, kuid kuna mängudes on palju (peamiselt lühiajalisi) fps droppe, siis mängitavuse osas on suur vahe kui hästi sellistes kohtades süsteem käitub, s. .t kui kauaks ja kui alla fps langeb. Üldiselt i7 kipub sellistest kohtades palju stabiilsemalt käituma kui i5. Kuna aga sellised kohad on võrdlemisi lühiajalised ning võrreldes kogu testi pikkusega modustab sellest kaduvväikse ajalise osa, siis mängitavus ei kajastu tüüpilistel graafikutel. Lihtsalt tähelepanek.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
24.02.2016 15:33:38
|
|
|
| i7 võiks olla mõistlikum kui taustal jookseb palju muud. Kunagi tehti ka selliseid teste...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
24.02.2016 15:44:30
|
|
|
Kui kasutada tuhandeeurost GPUd või mitut GPUd siis on vahe tajutav. TitanX tavaliselt ei ole koosluses i3 või i5ga.
Muudel juhtudel selline kullatud HDMI kaablid tüüpi eelis. Pimetestis, väidaks, ei teeks 99% vahet i3/i5/i7 ja R9 390/GTX970 kooslusel mängudes 1080p resol.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
24.02.2016 15:49:54
|
|
|
| anubis, ei saagi teha, kui gpu bottleneckib.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
24.02.2016 16:09:17
|
|
|
| Killhoven, Selle jaoks kasutatakse nüüd ju Frametime benche?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
24.02.2016 18:15:57
|
|
|
Piisab ka kui min FPS sisse tuua graafikutesse alustuseks. Kõrgem min FPS=win, TH juba pikka aega ülevaadetel olemas...
Keskmine FPS on jah rohkem e---pikkuse mõõtmiseks, mängitavuse kohta palju ei ütle.
1440p Ultra pealt alates ei paista cpu\ram OC üldse mõjuvat, kui üldse üldistada. madalam reso\kvaliteet pigem faktorid...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
24.02.2016 20:03:52
|
|
|
i5 vs i7 gamingu poolelt
Kui ei kavatse streamida, gameplay salvestada siis i5, kui soovid siis i7 - simple as that
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
24.02.2016 20:12:43
|
|
|
| Vael kirjutas: |
Piisab ka kui min FPS sisse tuua graafikutesse alustuseks. Kõrgem min FPS=win, TH juba pikka aega ülevaadetel olemas...
Keskmine FPS on jah rohkem e---pikkuse mõõtmiseks, mängitavuse kohta palju ei ütle.
1440p Ultra pealt alates ei paista cpu\ram OC üldse mõjuvat, kui üldse üldistada. madalam reso\kvaliteet pigem faktorid... |
kas sa ei arva, et kõrgem reso ja ultra seaded võiksid cpu ja rami asemel, ma ei tea, sellise imeviguri, nagu näiteks gpu oma võimekuse piirile ajada??? ei? kas see võiks olla äkki põhjuseks, miks cpu/ram oc fps ei tõsta?
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
25.02.2016 16:14:32
|
|
|
| Kas see suvi tulemas ka mingi Inteli uus seeria välja?
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
25.02.2016 16:24:55
|
|
|
| Mingi I7'med vist pidid tulema. 6800K ja midagi sellist.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
25.02.2016 16:25:43
|
|
|
kaby lake, 2016 h2.
suveks võib-olla/tõenäoliselt ei jõua.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
28.02.2016 11:14:42
|
|
|
| Uut i5 ei jõua suveks?
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
28.02.2016 11:21:49
|
|
|
polegi uut i5 oodata ju
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rene p
HV veteran
liitunud: 05.11.2002
|
28.02.2016 13:26:47
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
polegi uut i5 oodata ju  |
On ikka, Kaby Lake, aasta teises pooles tulemas.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003
|
02.03.2016 11:38:49
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
i5 vs i7 gamingu poolelt
Kui ei kavatse streamida, gameplay salvestada siis i5, kui soovid siis i7 - simple as that |
Tänapäeval alla i7'me ei hakka mõtlemagi, eks need i5'd sellised poolkõvad asjad ole.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dohc-48v12
Aeg maha 1p

liitunud: 28.07.2008
|
02.03.2016 11:59:06
|
|
|
Julgeks vastu väita, pool pidune i7 4790k mis stabiilsus lõppeb 4,5ghz juures siis i5 4609k on igati parem valik eriti siis kui see i5 clockub staniilselt 4,8 - 4,9 juurde
Et i5- saab kõvasti rohkem selle raha eest.
Uute 1151 ei oska hetkel midagi arvata.
_________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid! |
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
02.03.2016 12:10:37
|
|
|
| alates ivy bridgest on kõik mitte-X kiibistiku külge käivad prosed poolkõvad asjad. ühe korra olen ihs ja räni vahelt pepsodenti vahetand soojust juhtiva materjali vastu. enam ei soovi ette võtta sellist asja.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
02.03.2016 14:53:58
|
|
|
| dohc-48v12 kirjutas: |
Julgeks vastu väita, pool pidune i7 4790k mis stabiilsus lõppeb 4,5ghz juures siis i5 4609k on igati parem valik eriti siis kui see i5 clockub staniilselt 4,8 - 4,9 juurde
Et i5- saab kõvasti rohkem selle raha eest.
Uute 1151 ei oska hetkel midagi arvata. |
Ja 4.8ghz i5 on viimati võimsam kui 4.5ghz i7?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
02.03.2016 15:53:01
|
|
|
single-thread jõudu vajavates ja/või <4 threadiga leppivates asjades jah
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dohc-48v12
Aeg maha 1p

liitunud: 28.07.2008
|
02.03.2016 16:15:00
|
|
|
Tahatsin öelda et 200€ eest i5 on palju rohkem kui seda i7-t 330€ eest.
I7 4790k pidanuks clockuma ~4,9-5,0 GHz-i et oleks tasund ostu.
Vabandust aga need hinnad võetud sell ajal kui mina neid prosesi vahetasin.
_________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid! |
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
02.03.2016 22:51:03
|
|
|
| dohc-48v12 kirjutas: |
| Tahatsin öelda et 200€ eest i5 on palju rohkem kui seda i7-t 330€ eest. |
ideeliselt on selline asi igavesest ajast igavesti arvutijuppide puhul kehtind kus parim/mahult suurim on üsna palju kallim võrreldes paremuselt järgmisega.
| dohc-48v12 kirjutas: |
| I7 4790k pidanuks clockuma ~4,9-5,0 GHz-i et oleks tasund ostu. |
no aga mitmed klokkusidki. Oluline point oli aga see, et ka out of box käis asi 4.4Ghz peal mis oli 500Mhz enam kui eelkäijal.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
multizync
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2005
|
03.03.2016 22:56:38
|
|
|
Oskab keegi öelda, kas i7-5600u protsessor peaks 4K videosid jooksutama puhtalt või on see normaalne, et see video hakib, nii youtubes vaadates kui ka arvutist vaadates, seega interneti ühenduses ei saaks asi olla (50 megabitine nett).
Arvutiks Dell E7450 i7-5600u ja nVidia 840m
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
03.03.2016 23:05:25
|
|
|
| multizync kirjutas: |
Oskab keegi öelda, kas i7-5600u protsessor peaks 4K videosid jooksutama puhtalt või on see normaalne, et see video hakib, nii youtubes vaadates kui ka arvutist vaadates, seega interneti ühenduses ei saaks asi olla (50 megabitine nett).
Arvutiks Dell E7450 i7-5600u ja nVidia 840m |
See 840m hakib sul, mitte prose...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
multizync
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2005
|
03.03.2016 23:35:40
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| multizync kirjutas: |
Oskab keegi öelda, kas i7-5600u protsessor peaks 4K videosid jooksutama puhtalt või on see normaalne, et see video hakib, nii youtubes vaadates kui ka arvutist vaadates, seega interneti ühenduses ei saaks asi olla (50 megabitine nett).
Arvutiks Dell E7450 i7-5600u ja nVidia 840m |
See 840m hakib sul, mitte prose...  |
Kahjuks siiski mitte, prose kasutus on sel hetkel laes, 840m kasutus on täitsa 0, NVIGIA GPU activity: None
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|