Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 139, 140, 141 ... 172, 173, 174  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mis pesaga Intel lauaarvuti emaplaat on kasutuses 2014 1. oktoobri seisuga?
Socket 478
2%
 2%  [ 13 ]
LGA 775
13%
 13%  [ 83 ]
LGA 1366
4%
 4%  [ 30 ]
LGA 1155
32%
 32%  [ 209 ]
LGA 1150
38%
 38%  [ 243 ]
LGA 1156
3%
 3%  [ 23 ]
LGA 2011
5%
 5%  [ 35 ]
hääli kokku : 636

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
loox
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2006




sõnum 19.02.2016 02:03:11 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
"Windows 7* installation media doesn't include native driver support for USB 3.0, so during installation, when you get to the screen to select your preferred language, a keyboard or mouse connected to a USB 3.0 port does not respond.

See oli mulle ka paras üllatus Z170 plaadiga, aga nende USB 2 pesad on ilmselt otse USB 3 kontrolleri küljes. Ostsin edaspidiseks ühe SATA mälupulga (SATA DOM) varudesse, kui peaks veel "F6" draivereid vaja minema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2016 03:53:52 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
HDTanel, kui sul lademes raha üle on, miks mitte. 300€ plate ja 1000€ prose...
i5 asendamist i7-ga ei taha enne proovida? renderdamises tuleb üsna 2x võitu veerandi investeeritud rahaga.
4000mhz mälusid ei toeta ametlikult suurt miski. 5960x, nagu ka muu haswelli seeria lõpetab ametliku toe 2133 juures. plated lubavad tootja andmete järgi (mis ka ei pruugi garanteeritud olla) tavaliselt kuskile 3600 kanti.

rmc, windowsi out-of-box basic funktsionaalsus on installiga kaasas olevate draiverite najal. windows 7 ajal ei olnud skylake olemas, nii et isegi inteli enda chipseti draivereid (k.a. usb) ei saagi kaasas olla.


Mis vahe 200 ja 300-500eurosel emaplaadil on üldse? extra pesad?
Ehk siis kui osta 4000 siis ei pruugigi saada seda takti kätte? Mis seda piirab otseselt?

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 19.02.2016 08:00:25 vasta tsitaadiga

kallimal plaadil võibolla veidike rohkem featureid (pistikud/siinid, bios sätted, power management), paremad komponendid ehk potentsiaalselt parem oc ja/või eluiga.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2016 13:44:21 vasta tsitaadiga

NATAS999, tänapäeval peaks 100-200 eurosel plaadil suht sama oc võimalus olema kui siin 300-500 emal, kui mitte mingit LN2 või kuivjääd kasutada. Või eksin? Komponendid tunduvad juba 60-100eurostel plaatidel väga normid olema.
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2016 13:46:42 vasta tsitaadiga

HDTanel, äkki loed siin jauramise asemel reviewsid emaplaatidel ja saad vahe ise teada... õpid ehk korralikult riistvara teemal videoid ka tegema jne.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2016 13:53:13 vasta tsitaadiga

HDTanel, no mingi vahe peab ikka 100€ ja 500€ olema. Ega lambist neid siis toodeta
Nagu mainiti, nett lahti ja ülevaateid lugema. Ei ole see elu midagi nii must ja valge kui sa arvad icon_rolleyes.gif
Näiteks kui ma oleks M.2 pesa kohta rohkem uurinud enne ostu, siis oleks teise emaplaadi ostnud jne

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2016 14:01:37 vasta tsitaadiga

sain hiljaaegu käed külge ühele ASUSe 360€ platele Z97 platvormil. pole never nii lihtne overclock olnud kui selle platega oli, lisaks muidugi veel plaadil Thunderbolti ja USB3.1 type C pesa
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Juan Pablo
HV veteran

liitunud: 20.11.2005




sõnum 19.02.2016 18:40:16 vasta tsitaadiga

Kui kellelgi on isu upgrade Z170 kivile siis julgen soovitada hinna ja kvaliteedi suhte poole pealt asrock z170 oc formula( eriti lihtne OC ja vastupidavus)
Ise olen seda "tapnud" miinustega juba yle poole aasta....pole veel väsimuse märke andnud.Proseks 6700K
http://www.asrock.com/mb/Intel/Z170%20OC%20Formula/
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 19.02.2016 18:57:14 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Millal nad uusi hexasid lubavad ? Peab vist oma 6600K seniks kasutama sest 5820K enam väga ostma ei kutsu ja 6700K peale uuendamine oleks lihtsalt boring.


Imo 6700K ei ole oma praegust hinda väärt. Head valikud on kas 6600K (ja ehk hiljem Skylake refresh i7 mõistliku hinnaga) või hexa. Viimase puhul enam 5820K ei ostaks vaid ootaks uued ära. Hetkel ise olen samuti uusi hexasid ootamas. Tõenäoliselt tulemas Q2 2016. i7-6800K 6/12 @ $390 oleks väga ahvatlev. Vaata siia.
    huvitav kas see 6800K tahab ka delidi ja vedelat metalli ihs ja die vahele samamoodi, nagu 3570K? mingi aeg ma ei tea, kas see või järgmine aasta peaks prose ära vahetama küll, kohati hakkab tunda andma, et kipub jalgu jääma.
    Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    dohc-48v12
    Aeg maha 1p
    dohc-48v12

    liitunud: 28.07.2008



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 19.02.2016 21:30:27 vasta tsitaadiga

    kui ma hästi olen saanud siis Z seeria prosedega saab delidi aga X prosedega seeriaga võid und näha delidi-i suhtes. et joodetud kivi peale kenasti.
    _________________
    Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
    Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
    Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
    Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    NATAS999
    HV Guru

    liitunud: 02.04.2007




    sõnum 19.02.2016 21:47:19 vasta tsitaadiga

    dohc-48v12 kirjutas:
    kui ma hästi olen saanud siis Z seeria prosedega saab delidi aga X prosedega seeriaga võid und näha delidi-i suhtes. et joodetud kivi peale kenasti.
    z seeria siis i5 ja i7 115x ja x seeria 2011 socket? või mõtled neid extreme kirjaga prosesi, millel 10k hinnasilt? ma mõtlengi seda, et ei peaks prosel kaant maha lööma ja pepsodenti asemele midagi soojust juhtivat mökeradama hakkama.
    Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    dohc-48v12
    Aeg maha 1p
    dohc-48v12

    liitunud: 28.07.2008



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 19.02.2016 21:50:18 vasta tsitaadiga

    jep 2011 pole selle kaane mahalöömine nii lihtne kui seda näiteks 4690k-l
    _________________
    Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
    Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
    Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
    Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    NATAS999
    HV Guru

    liitunud: 02.04.2007




    sõnum 19.02.2016 22:01:42 vasta tsitaadiga

    dohc-48v12 kirjutas:
    jep 2011 pole selle kaane mahalöömine nii lihtne kui seda näiteks 4690k-l
    tundubki siis nii, et kui cpu vahetuseks läheb, peab X seeria chipseti peale kolima. nagunii z seeria 6'st sata pistikust jääb paar tükki puudu.
    Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    dohc-48v12
    Aeg maha 1p
    dohc-48v12

    liitunud: 28.07.2008



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 19.02.2016 22:13:02 vasta tsitaadiga

    Et midagi sellist vaja ?
    http://www.tomshardware.com/news/asrock-x99-extreme11-sata,27854.html

    Ega z170 osadel platedel 6 sata3 ja 1 x SATA Express port, blackcompatible with 2 x SATA 6.0 Gb/s ports

    _________________
    Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
    Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
    Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
    Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    NATAS999
    HV Guru

    liitunud: 02.04.2007




    sõnum 20.02.2016 00:04:48 vasta tsitaadiga

    dohc-48v12, suvaline x99 sobiks. x99 kiibistikul kõigil 10 sata porti peaks olema. see 18 pordiga extreme on natukene overkill. express portist ma pole siiani aru saand kahjuks icon_sad.gif mul hetkel 8 sata seadet, millest eluks vajalikud on 5, 6. siis käin vahest ühendamas, kui mingi ports CD'si kogunend ja tarvist rippida.

    e: z170 tundub ka pädev, kui selle sata expressi külge 2 tavalise sata seadet saab ühendada. thumbs_up.gif
    Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    HDTanel
    Overclocker
    HDTanel

    liitunud: 15.12.2002



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 20.02.2016 02:34:24 vasta tsitaadiga

    rmc kirjutas:
    HDTanel, äkki loed siin jauramise asemel reviewsid emaplaatidel ja saad vahe ise teada... õpid ehk korralikult riistvara teemal videoid ka tegema jne.


    Äkki pole aega hakata lugema kõike läbi aga tundub, et HV-s mingi 1-2 inimest teab midagi riistvarast üldse. Sa võid nüüd oma mõttetu elu juurde tagasi minna icon_wink.gif

    _________________
    Krüpto
    Minu Youtube - HDTanel
    Minu Instagram - HDTanel
    Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
    rmc
    Aeg Maha 2n
    rmc

    liitunud: 28.06.2005



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 20.02.2016 03:33:41 vasta tsitaadiga

    HDTanel, sa võiksid mõista, et emaplaatides ja protsessorites orienteerumise oskamiseks peaksid lugema ~tund aega reviewsid... paljud on koondreviewd, mis räägivad kõikide mobode erinevustest ja nii edasi... selleasemel, et siin maksimaalselt pinnapealsete küsimuste ja võhiklike arvamusavalduste peale vastuseid otsida (ja sellega teiste aega raisata) võiksid ise natukene vaeva näha ja asja selgeks teha.. oleks jutt vähe mõistlikum. seda enam, et see osa ka sinu kanafilee osturahast on.. sa ei pea lugema terveid reviewsid, vaid loed "conclusion" ja "verdict" osa, laod plussid-miinused kokku ja saad pildi silme ette, mida otsid ja, mida pakutakse...

    kui korra selle vaeva ära näed, siis edaspidi tuleb asi palju lihtsamalt.. tead, mida otsida, mida uurida, mida nõuda jne.
    seda kõike saaksid kasutada ära oma vaatajaskonna harimiseks omakorda ning nendele nõuandmiseks... sinu riistvarast tehtud videoid on piinlik vaadata.... ma ei mõelnud solvavalt eelmist, vaid parima sooviga, mille peale sinu tühine ego mängu astus ja rünnates kaitsma asus.. näitab isiksust.. Aga üldiselt on mul hea meel su mõtteka elu üle, mis suures osas väikestelt lastelt taskuraha välja manipuleerimisest ja kerjamisest koosneb.

    Nagu öeldud.. kui eelarve lubab, siis võid X kiibistiku peale minna.. kui raha eniveis ei ole, pole mõtet pigistada... lisaks võiksid konkreetsete protsessorite tulemusi vaadata enda kasutatavas tarkvaras-otstarbes ja siis vaadata, kas oleks üldse mõtet sel hinna-perfi suhte mõttes...
    ilmselt oleks sandy->skylake juba mäekõrgune vahe renderdamises...

    _________________
    Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    dohc-48v12
    Aeg maha 1p
    dohc-48v12

    liitunud: 28.07.2008



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 20.02.2016 03:35:36 vasta tsitaadiga

    HDTanel,

    Kui sa hakkad x99 MSI GAMING 7 platet valima siis pole selle plaadil lihtsalt 4000 mhz tugegi icon_biggrin.gif
    ddr4 3333 mhz on maksimaalne mida see plate toetab.

    Kui tahad maksimaalset kätte saada siis tuleb googel käima ajada ja uurida.
    sest kui üks plate on cpu clockis väga hea siis näiteks mäludega ei pruugi nii hästi läbi saada või siis mängudes on natukene kehvem JNE.

    Üldse tekib küsimus, miks sa teed NEID NN 1000€ arvuti komplekte kui ise pole asjasse süvenenud, ja veel kaseerid sooviatelt selle eest väikest tasu icon_question.gif
    Olen neid sinu videosi vaatand ja vahel on küll tunne et mida hülge möla icon_biggrin.gif Viimast 2h pikkust jama ei viitsind ära tõesti vaadata, juba peale kolmandat minutit tekkis igavus.

    _________________
    Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
    Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
    Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
    Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    arm2004
    HV Guru
    arm2004

    liitunud: 20.05.2003



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 20.02.2016 07:55:11 vasta tsitaadiga

    rmc kirjutas:

    ...peaksid lugema ~tund aega reviewsid....

    mitte kuskilt otsast tema kaitseks, aga see on BS! tunniga selgub midagi tolllele kes juba asjaga vägagi, vaat et liigagi kursis icon_rolleyes.gif

    _________________
    nooope!
    Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    jeesus188
    kodustatud
    jeesus188

    liitunud: 14.04.2003



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 20.02.2016 11:42:10 vasta tsitaadiga

    Läheb juba OT-ks, aga pm kui võtta mingi suvaline 400-500€ plate, siis väga puusse ei pane ostuga, lihtsalt natuke võib üle maksta icon_razz.gif

    E:
    huumor, et kohe poodi ei joostaks

    _________________
    This message was sent from space using stargate
    Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
    "Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"


    viimati muutis jeesus188 20.02.2016 12:58:17, muudetud 1 kord
    Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    rmc
    Aeg Maha 2n
    rmc

    liitunud: 28.06.2005



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 20.02.2016 12:54:42 vasta tsitaadiga

    arm2004, kui kitsalt ainult ühte kiibistikku kaaluda, siis pole neid mobosid-protsessoreid jne. väga palju

    Lisaks taolised otsingud, mis tegelikult ka head infot pakkuda võivad.. a'la sellised mõttearendused jne.
    https://forums.adobe.com/thread/2023193?start=0&tstart=0 ja kindlasti tasuks otsida enda poolt kasutatava softi suhtes ka, st. a'la "haswell-e skylake PROGRAMMINIMI" stiilis otsingud...

    Asi on suhteliselt kinni infootsingu- ja infoammutamise oskuses... AGA ma ei öelnudki, et vähem teadlik inimene tunniga kõik paika saab... lihtsalt saab aru asjadest, miljärel oskab konkreetseid nõudmisi esitada ja seejärel lahendusi neile nõudmistele leida... st. esiteks tuleks teada saada ikkagi täpsed vajadused ja siis alles hakata otsima lahendusi... vajaduste täpseks väljaselgitamiseks tuleb, aga, end harida teemas, foorumikasutajad ei tea sinu poolt kasutatavat softi, jnejne.

    jeesus188, selliseid soovitusi paluks mitte anda..

    _________________
    Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Tomorrow
    HV Guru
    Tomorrow

    liitunud: 08.02.2006



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 20.02.2016 21:57:08 vasta tsitaadiga

    Kas 2500K on veel adekvaatne 5 aastat hiljem:
    Spoiler Spoiler Spoiler


    Paistab, et on kui OC teha ja mõistliku kiirusega RAM külge pookida ja AMD kaarti mitte kasutada mõnedes DX11 mängudes. Z77 peal on võimalus ka teha upgrade i7-3770K peale platet vahetamata, aga 3770K oli esimene kus IHS polnud joodetud (erinbevalt 2500K-st) vaid kasutas äärmiselt kehva TIM-i. Seega jõudluses võidad aga temperatuurides kaotad.

    Põhiline põhjus miks tänapäeval Skylake või isegi HEDT platvormile uuendada polegi puhas CPU jõudlus vaid uuemata platede featuurid: PCI-E 3.0, NVME, M.2, USB 3.1 & DDR4.
    Ise plaanin järgmine aasta lõpuks 2500K pealt edasi liikuda. Järgmine aasta samal ajal peaks ka AMD Zen turul olema ja kuigi see ilmselt jääb Haswellile all, siis loodetavasti paneb Inteli veidi liigutama puhta CPU jõudluse ja IPC osas. Target on Skylake-E ja uus X99 asendus (Purely). Prose, mälud ja CPU läheb ilmselt 1200€ kanti aga selle eest peaks saama 64GB DDR4 3000+, Väga korraliku plate (mitte kõige kallima) ja 6c/12t või parema prose (ausaltöelda oleks juba aeg Intelil HEDT platvormi miinimumiks panna 8c/16t prose mida ehk ka Skylake-E puhul tehakse).

    _________________
    Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
    Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
    Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Vael
    HV Guru

    liitunud: 17.03.2013




    sõnum 20.02.2016 23:55:11 vasta tsitaadiga

    NATAS999 kirjutas:
    dohc-48v12 kirjutas:
    jep 2011 pole selle kaane mahalöömine nii lihtne kui seda näiteks 4690k-l
    tundubki siis nii, et kui cpu vahetuseks läheb, peab X seeria chipseti peale kolima. nagunii z seeria 6'st sata pistikust jääb paar tükki puudu.


    http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/performance-chipsets/x99-chipset.html

    Ma saan aru, et kuni 6 SATA pesa on kiibistiku poolt lubatud, ülejäänud laenatakse kokku mujalt liinidelt? Suuremaks jagamiseks läheb nagunii, igal emaplaadil midagi millegagi jagatud...

    Huvitav lisa on SATA pesade keelamine. Mäletamist mööda oli Intel E8400 plaadil see veel BIOS-s olemas. Ivy Bridge peale kolisin, siis ei suutnud ära imestada, et kuidas pole BIOS võimalik leida sellist lihtsat võimekust. Hetkel uut OS tahta katsetada, siis tuleb igaks juhuks juhtmeid minna välja kiskuma(omad vitsad peksavad, ehk õppetund kätte saadud juba), lihtsam oleks BIOS-s linnukesi SATA portidele märkida...
    Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    NATAS999
    HV Guru

    liitunud: 02.04.2007




    sõnum 21.02.2016 00:26:42 vasta tsitaadiga

    Vael kirjutas:
    NATAS999 kirjutas:
    dohc-48v12 kirjutas:
    jep 2011 pole selle kaane mahalöömine nii lihtne kui seda näiteks 4690k-l
    tundubki siis nii, et kui cpu vahetuseks läheb, peab X seeria chipseti peale kolima. nagunii z seeria 6'st sata pistikust jääb paar tükki puudu.


    http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/performance-chipsets/x99-chipset.html

    Ma saan aru, et kuni 6 SATA pesa on kiibistiku poolt lubatud, ülejäänud laenatakse kokku mujalt liinidelt? Suuremaks jagamiseks läheb nagunii, igal emaplaadil midagi millegagi jagatud...

    Huvitav lisa on SATA pesade keelamine. Mäletamist mööda oli Intel E8400 plaadil see veel BIOS-s olemas. Ivy Bridge peale kolisin, siis ei suutnud ära imestada, et kuidas pole BIOS võimalik leida sellist lihtsat võimekust. Hetkel uut OS tahta katsetada, siis tuleb igaks juhuks juhtmeid minna välja kiskuma(omad vitsad peksavad, ehk õppetund kätte saadud juba), lihtsam oleks BIOS-s linnukesi SATA portidele märkida...
    samalt lehelt loen välja diagrammilt, et 10 sata 6gb/s porti on chipseti poolt, ja ka näiteks asuse kodukal olevad specid kinnitavad seda, et on 10 sata porti kiibistiku poolt (8 sata 6gb/s porti + 1 sata express). 6 pordiga oli mingi raidi teema, mida nagunii mitte keegi mitte kunagi kasutada ei tohiks. lisaks siis veel assmeedia jurand oma 1 sata express pordiga, mida ka mitte keegi mitte kunagi kasutada ei tohiks, ehk siis kokku teoreetiliselt saaks 12 sata seadeldist ühendada selle emaplaadiga.
    Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Vael
    HV Guru

    liitunud: 17.03.2013




    sõnum 21.02.2016 01:01:44 vasta tsitaadiga

    NATAS999, huvitav jah, miks intel kirjeldusse teise nr lisanud on? näpukas?
    Siiski on tegu 10 liiniga, ehk kui M2 4x kasutusse läheb, siis pole ime kui pooled kettad ära kukuvad mõnel plaadil. Tasub lihtsalt tähelepanelik olla emaplaadi valikul...
    Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    erik111
    HV Guru

    liitunud: 21.05.2012



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 11:02:22 vasta tsitaadiga

    Tomorrow kirjutas:
    erik111, Vaadates sinu ülejäänud komplekti, siis peaksid emaplaadi samuti välja vahetama. Praeguse peal ei kiirenda sa midagi. Mina ei näe küll suurt mõtet sellel vahetusel.

    Tean, et pean emaplaadi ja jahuti vahetama sama moodi välja. icon_wink.gif Mõtlen i5-4690K kellata 4GHz.

    Suht pointless värk või?
    Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    pots4t4j4
    HV Guru

    liitunud: 14.09.2002



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 11:26:48 vasta tsitaadiga

    Mõtle vähem, kui kellata siis ei maksa alla 4.5 üldse vaeva näha
    Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Tomorrow
    HV Guru
    Tomorrow

    liitunud: 08.02.2006



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 12:27:17 vasta tsitaadiga

    http://wccftech.com/intel-10nm-cannonlake-launch-2h-2017/
    Uued protsessid on rasked. Tootmine nihkub pidevalt edasi.
    Järgneva viie aasta Inteli desktop ja HEDT reliisid siis allpool:

    1H 2016 - Broadwell-E (14nm)
    2H 2016 - Kaby Lake (14nm)
    1H 2017 - Skylake-E (14nm)
    2H 2017 - Cannonlake (10nm)
    1H 2018 - Kaby Lake-E (14nm)
    2H 2018 - Ice Lake (10nm)
    1H 2019 - Cannonlake-E (10nm)
    2H 2019 - Tiger Lake (10nm)
    1H 2020 - Ice Lake-E (10nm)
    2H 2020 - ??? (7nm)
    1H 2021 - Tiger Lake-E (10nm)

    ^ Võib peaaegu kindel olla, et tulevad edasilükkamised.

    _________________
    Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
    Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
    Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    486
    HV Guru

    liitunud: 19.04.2004




    sõnum 21.02.2016 12:41:55 vasta tsitaadiga

    Tomorrow kirjutas:
    http://wccftech.com/intel-10nm-cannonlake-launch-2h-2017/
    Uued protsessid on rasked. Tootmine nihkub pidevalt edasi.
    Järgneva viie aasta Inteli desktop ja HEDT reliisid siis allpool:



    et siis tulevikus tulevad odavamad ja aeglasemad prosed intelilt.

    _________________
    zero
    Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    NATAS999
    HV Guru

    liitunud: 02.04.2007




    sõnum 21.02.2016 14:20:19 vasta tsitaadiga

    ei tea kas broadwell-e'ga koos tuleb uus kiibistik ka?
    Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Killhoven
    OC`er
    Killhoven

    liitunud: 05.11.2001



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 15:24:46 vasta tsitaadiga

    NATAS999 kirjutas:
    ei tea kas broadwell-e'ga koos tuleb uus kiibistik ka?


    Eeldatavasti tulevad refresh x99 plated prosedega umbes samal ajal. link.

    _________________
    Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
    Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Tomorrow
    HV Guru
    Tomorrow

    liitunud: 08.02.2006



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 16:44:49 vasta tsitaadiga

    NATAS999 kirjutas:
    ei tea kas broadwell-e'ga koos tuleb uus kiibistik ka?

    Ei tule - jätkuvalt X99. Skylake-E saab järgmine aasta uue kiibistiku (koodnimi Purely). Ka selle aasta teises pooles tulev Kaby Lake peaks 150 ja 170 jms seeria kiibistikule minema.
    Ehk kiibistike osas ei muutu see aasta midagi. Arvatavasti väljastatakse mõned uued plated ja tehakse vanadele BIOS update, et uusi prosesi toetaks.

    _________________
    Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
    Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
    Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    NATAS999
    HV Guru

    liitunud: 02.04.2007




    sõnum 21.02.2016 16:55:15 vasta tsitaadiga

    siis see aasta prose vahetust veel ei tule, x99 piisavalt kaua juba olnud, et mitte enam osta imho. thumbs_up.gif
    Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    anubis
    HV Guru
    anubis

    liitunud: 08.06.2002



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 17:42:06 vasta tsitaadiga

    X99 kiibibstik toetab CPUsid vahemikus 2c/4t kuni 22c/44t, neljakanaline DDR4 mälu ja rohkem PCIe radasid kui reaalselt vaja võiks minna. PCIex4 M.2, SATAexpress ja USB3.1 ka veel, thunderbolt valmidus.

    Mõttetu, jep.
    Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    NATAS999
    HV Guru

    liitunud: 02.04.2007




    sõnum 21.02.2016 17:56:20 vasta tsitaadiga

    anubis, kas ma olen siin kuskil kasutand x99 kiibiga mobode kohta sõna mõttetu? ma ütlesin seda, et mul ei ole mõtet praegu osta x99 plaati, kuna peagi uus kiibistik tulemas. oleks praegu aastanumber 2014 või 2015, siis võtaks kindlalt x99 ära. ja kui skylake-e peaks hiljem nõrgaks jääma, saab selle ilmselt samuti miski ägedama prose vastu vahetada ilma et peaks tervet süsteemi välja vahetama.
    Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    anubis
    HV Guru
    anubis

    liitunud: 08.06.2002



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 18:05:55 vasta tsitaadiga

    Ma lihtsalt ei näe väga kuskilt midagi tulemas mis võiks neid näitajaid mingilgi viisil ületada.

    Ehk siis X99 on konkurentsitult kõige tulevikukindlam platvorm, aastake vanust ei ole midagi sellesosas muutnud.
    Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    NATAS999
    HV Guru

    liitunud: 02.04.2007




    sõnum 21.02.2016 18:27:06 vasta tsitaadiga

    anubis kirjutas:
    Ma lihtsalt ei näe väga kuskilt midagi tulemas mis võiks neid näitajaid mingilgi viisil ületada.

    Ehk siis X99 on konkurentsitult kõige tulevikukindlam platvorm, aastake vanust ei ole midagi sellesosas muutnud.
    bill gates ütles kunagi, et 16KB rami on nii palju, et sellest rohkem ei lähe mitte kunagi kodukasutajale tarvis. täna on mul masinas miljon korda sellest rohkem rami, okei, seda on umbes 2x rohkem, kui reaalselt tarvis oleks süsteemi normaalseks tööks tänapäeval, aga siiski.
    Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    rmc
    Aeg Maha 2n
    rmc

    liitunud: 28.06.2005



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 19:11:25 vasta tsitaadiga

    https://www.youtube.com/watch?v=2ZxZiksWtRQ&t=1m45s

    tundub, et 2500k 3770k vastu pole mõtet vahetada, samas hea diiliga 1600mhz 2133 mhz rami vastu vahetada oleks ok 10FPS buust :p

    _________________
    Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Vael
    HV Guru

    liitunud: 17.03.2013




    sõnum 21.02.2016 19:36:31 vasta tsitaadiga

    rmc kirjutas:
    https://www.youtube.com/watch?v=2ZxZiksWtRQ&t=1m45s

    tundub, et 2500k 3770k vastu pole mõtet vahetada, samas hea diiliga 1600mhz 2133 mhz rami vastu vahetada oleks ok 10FPS buust :p


    Tomorrow just paar posti tagasi näitas seda;)
    Aga mas viitsi rohkem läbi kedrata, kuid kas ta näitas Corsairi mälusid selle jutu peale kusagil?
    VB BF4-s on mingi erinevus märgata, samas ET, mis >10a vana ning ainult CPU peal pmst elab, ei anna RAM mindagi juurde, witcher samuti, NFS:MS stutter vastu ei aita ka. Vaadates teisi mälude ülevaateid, on ka 3% max mis juurde pigistatakse, seda 150 FPS juures, kus vahe pole enam määrav. DDR4 sai just uuritud, 2666Mhz "sweat spot" 3000Mhz juures oli tulemus ala0.5% kehvem kui 2133Mhz juures DDR4 puhul.
    Ma vahepeal ikka kahtlen kust eurogamer neid nr võtab, kui kõik teised ülevaated räägivad hoopis muud juttu...

    PS DDR3 korralikud 1600Mhz mälud annab vabalt 2133Mhz peale ülekellata, edasi lihtsalt ei üritanudki, sest mas näe mingit tulemust. 1,6V-gi ei tulnud ette, 1.65V DDR3 puhul soovituslik max... St videos soovitatakse uued mälud osta, kui võib lihtsalt XMP profiilita ülekellata.

    X99 kohapealt, Skylake on juba rohkem samm tuleviku poole: https://en.wikipedia.org/wiki/Skylake_%28microarchitecture%29
    DMI 3.0 Skylake vs X99 DMI 2.0. NVMe SSD üksi juba jookseb piirajasse, RAID-s...
    Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Killhoven
    OC`er
    Killhoven

    liitunud: 05.11.2001



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 19:40:30 vasta tsitaadiga

    rmc kirjutas:

    tundub, et 2500k 3770k vastu pole mõtet vahetada, samas hea diiliga 1600mhz 2133 mhz rami vastu vahetada oleks ok 10FPS buust :p


    i7-st on ikka kasu küll. Eriti hea on see min fps tõstjana ja mängudes, mis on CPU nõudlikud. Neid on juba päris palju. Lisa kiirus mälule on kah päris hea liigutus, sest 2133/2400 mälud on odavad.

    _________________
    Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
    Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    rmc
    Aeg Maha 2n
    rmc

    liitunud: 28.06.2005



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 21:06:18 vasta tsitaadiga

    Vael, ta näitas 2500k kohta, see on edasiarendus.. icon_smile.gif
    igatahes tundub, et ddr3 sweetspot on 2133mhz... peaks vb. oma gskille 2133 peale kellata proovima.. :p
    mnjah, mingismõttes võtab mõtlema, et ehk peaks i5 i7 vastu vahetama ja ramid kiiremaks klokkima või uued sebima, samas platvormivahetus varsti oleks ka tore.. :p
    i7 kasuks räägib ka mu AMD GPU

    _________________
    Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Killer85
    HV veteran

    liitunud: 13.06.2002



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 22:22:29 vasta tsitaadiga

    NATAS999 kirjutas:
    bill gates ütles kunagi, et 16KB rami on nii palju, et sellest rohkem ei lähe mitte kunagi kodukasutajale tarvis


    Ei öelnud.
    Ei öelnud ka 640KB kohta nii.
    Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Vael
    HV Guru

    liitunud: 17.03.2013




    sõnum 21.02.2016 22:39:11 vasta tsitaadiga

    rmc kirjutas:
    Vael, ta näitas 2500k kohta, see on edasiarendus.. icon_smile.gif
    igatahes tundub, et ddr3 sweetspot on 2133mhz... peaks vb. oma gskille 2133 peale kellata proovima.. :p
    mnjah, mingismõttes võtab mõtlema, et ehk peaks i5 i7 vastu vahetama ja ramid kiiremaks klokkima või uued sebima, samas platvormivahetus varsti oleks ka tore.. :p
    i7 kasuks räägib ka mu AMD GPU


    Korralikult ülekellatud i5 2500K @4.5Ghz+ peaks mu i5 3570K 4.2Ghz tagatulesid näitama, ja no ei näe erinevust ka DDR3@2133Mhz vs 1600Mhz juures. Corsair Vengance suurte radikatega, nii et julgesin kellata. BF4 ei hakka ka ainult selleks ostma, et tõestada seda, mida iga teine ülevaade on näidanud: DDR3 sweetspot 1600Mhz madala CL latentsusega, DDR4l paistab 2666 CL15 hea hinnaga saadavus olevat.(Patriot leidsin tõelise CL 15-15-15 Viper4 eesti poodidest @ 1.2V), teised Cl15-17-17 või ülekellatud 1.35V peale ning mul arusaam tekkinud, et uute prosade IMC kõrgemaid pingeid eriti ei talu.

    Esimene ettejuhtuv ülevaade: http://www.sweclockers.com/test/17810-prestandaanalys-battlefield-4/4#pagehead
    Mulle paistab, et eurogamers valib välja mingid kindlad testi tingimused, et oma seisukohti väljendada. Ultra settingutel pole mingit vahet ka BF4-s. Ja no 1000+ raha maksta CPU eest, et mingid 5 FPS juurde saada? Parem see 800€ kasvõi SLI-sse panna. Väike mööndus on, CPU hakkavad mängud õgima MultiPlayerites. Crysis 3 näiteks SP CPU kasutus oli alla 100% kindlasti, MP oli 100% pidevalt. Ehk MP mängudes võib mälu ja tavaline i7 mingi kasu anda, samas kui ISP tekitab paketikao, siis pole ka seda jõudluse kasvu kuidagi võimalik mõõta.
    Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    NATAS999
    HV Guru

    liitunud: 02.04.2007




    sõnum 21.02.2016 22:45:11 vasta tsitaadiga

    Killer85 kirjutas:
    NATAS999 kirjutas:
    bill gates ütles kunagi, et 16KB rami on nii palju, et sellest rohkem ei lähe mitte kunagi kodukasutajale tarvis


    Ei öelnud.
    Ei öelnud ka 640KB kohta nii.
    mina ei tea täpselt, aga midagi ta sellist igatahes ütles väga naeruväärselt väikse mäluhulga kohta tänapäeva mõistes.
    Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    anubis
    HV Guru
    anubis

    liitunud: 08.06.2002



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 21.02.2016 22:57:02 vasta tsitaadiga

    X99 kiibistik jääb veel tükiks ajaks inteli 1P lipulaevaks, uusi protsessorid nii i7 kui Xeonite seas hulgim tulemas.
    Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    londiste
    HV Guru
    londiste

    liitunud: 23.04.2003



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 24.02.2016 14:45:16 vasta tsitaadiga

    intel core i7-6700k vs. i5-6600k stock and oc - cpu gaming performance (ocaholic)

    edit:
    intel skylake i5-6500, i5-6400 & i3-6100 review (hardware canucks)
    päris hea läbilõige skylake pakutavast

    _________________
    - londiste
    ...aga mina ei saa kunagi suureks!
    Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Killhoven
    OC`er
    Killhoven

    liitunud: 05.11.2001



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 24.02.2016 15:24:58 vasta tsitaadiga

    Neile, kes ei ole viitsinud viimasel ajal siin liikunud videosid vaadata, siis tooks välja ühe tähelepaneku. Nimel sarnane fps graafikul ei pruugi tähendada sarnast mängitavust. On märgata olukordi kus kaks süsteemi, olgu näiteks i5 ja i7 baasil, omavad mängudes sarnast keskmist fps-i, kuid kuna mängudes on palju (peamiselt lühiajalisi) fps droppe, siis mängitavuse osas on suur vahe kui hästi sellistes kohtades süsteem käitub, s. .t kui kauaks ja kui alla fps langeb. Üldiselt i7 kipub sellistest kohtades palju stabiilsemalt käituma kui i5. Kuna aga sellised kohad on võrdlemisi lühiajalised ning võrreldes kogu testi pikkusega modustab sellest kaduvväikse ajalise osa, siis mängitavus ei kajastu tüüpilistel graafikutel. Lihtsalt tähelepanek.
    _________________
    Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
    Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    Magic
    HV Guru
    Magic

    liitunud: 28.12.2001




    sõnum 24.02.2016 15:33:38 vasta tsitaadiga

    i7 võiks olla mõistlikum kui taustal jookseb palju muud. Kunagi tehti ka selliseid teste...
    Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    anubis
    HV Guru
    anubis

    liitunud: 08.06.2002



    Autoriseeritud ID-kaardiga
    sõnum 24.02.2016 15:44:30 vasta tsitaadiga

    Kui kasutada tuhandeeurost GPUd või mitut GPUd siis on vahe tajutav. TitanX tavaliselt ei ole koosluses i3 või i5ga.

    Muudel juhtudel selline kullatud HDMI kaablid tüüpi eelis. Pimetestis, väidaks, ei teeks 99% vahet i3/i5/i7 ja R9 390/GTX970 kooslusel mängudes 1080p resol.
    Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    NATAS999
    HV Guru

    liitunud: 02.04.2007




    sõnum 24.02.2016 15:49:54 vasta tsitaadiga

    anubis, ei saagi teha, kui gpu bottleneckib.
    Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
    tagasi üles
    vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
    näita postitusi alates eelmisest:   
    uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 139, 140, 141 ... 172, 173, 174  järgmine
    [vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
     lisa lemmikuks
    näita foorumit:  
     ignoreeri teemat 
    sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
    sa ei või vastata selle foorumi teemadele
    sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
    sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
    sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
    sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
    sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



    Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.