Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  S-ATA ketaste kasutamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2005 13:06:14 vasta tsitaadiga

ps/2 kirjutas:
"Disk Management" väidab, et ketas on "Not Initialized" ja kui ma proovin teda Initializeerida siis peale väikest mõtlemist viskab veateatena :
Disk failed !!!
Disk location: <controller 0, channel 1, Master>

tõsta ta võibolla prooviks teise SATA kanali peale... igaks juhuks võiksid ju chipseti driverid ka üle lasta...
üldse, mis moboga tegu on? vahematel oli SATA eraldi kivina, uuematel on ta silda integreeritud. Kui sul ka eraldi on, siis proovi näiteks tootja kodukalt mingid uuemad driverid peale saada...
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ps/2
HV vaatleja
ps/2

liitunud: 09.06.2003




sõnum 28.01.2005 15:28:30 vasta tsitaadiga

proovisin mõlemat kanalit ning lasin uuemad VIA driverid peale. Ei muutunud midagi. Märkasin ka, et see SATA RAID Utility, mis enne windowsi üleslaadimist on, annab kettale ükskord nimeks : HDS722580VLSA80 .. ja teinekord midagi muud.
Eriti imelikuks teeb asja veel see, et kui ainult SATA on järel, siis ei lase plaadilt isegi XP installi tööle. cdrom võtab tuurid üles ja vilgutab algul 2-3 korda tulukest... aga siis rahuneb vaikselt maha.
Plaadiks Epox 8K9A7I KT400A .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ps/2
HV vaatleja
ps/2

liitunud: 09.06.2003




sõnum 28.01.2005 16:54:32 vasta tsitaadiga

proovisin ka Suse 't panna, ketta leidis üles ilusti.. aga kui partitsioone oli vaja tegema hakata siis "Could not set up swap partition /dev/hda1

mis arvate, on ketas peetis või mina lihtsalt loll ? icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.01.2005 17:02:47 vasta tsitaadiga

sata kettad on tavaliset mitte /dev/hda vaid /dev/sda
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ps/2
HV vaatleja
ps/2

liitunud: 09.06.2003




sõnum 28.01.2005 17:06:35 vasta tsitaadiga

on siis vaja susele ka mingeid drivereid ette sööta ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.01.2005 18:18:10 vasta tsitaadiga

Ei tea, pole susega tegelenud. Vaata järgi kas /dev'is on mingid sda või sdb kettad.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ps/2
HV vaatleja
ps/2

liitunud: 09.06.2003




sõnum 28.01.2005 19:27:20 vasta tsitaadiga

niih, proovisin nüüd puhast xp installi. söötsin ilusti f6'ga driverid ette ja puha... asi nõks mõtles... ja pritsis mulle "Setup cannot access this disk" veateate. Ühesõnaga, ketas peetis ja garantiisse?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 28.01.2005 19:49:16 vasta tsitaadiga

Juhtus siis selline asi, et sai natuke drivereid(video ja VIA) maha võetud, tegin restarti ja kui oli aeg üles bootima hakata siis viskab: we apologize for this inconvenience, but windows did not start successfully, a recent hardware or software change might have caused this. Valge kiri mustal taustal ja ta jääbki seda tegema, ei buudi üles, hetkeks viskab nagu selle windowsi kirja aga siis jälle restart jne. Kettaks on 160GB Hitachi 7K250 ja kasutuses on olnud u.4 kuud.
Veel selline asi, et kui tahad win-i uuesti peale lasta siis nagu alguses ei leia ketast ja F6 nagu floppylt drivereid samuti välja ei loe.


viimati muutis Evil 28.01.2005 19:53:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 28.01.2005 19:50:27 vasta tsitaadiga

ps/2 kirjutas:
niih, proovisin nüüd puhast xp installi. söötsin ilusti f6'ga driverid ette ja puha... asi nõks mõtles... ja pritsis mulle "Setup cannot access this disk" veateate. Ühesõnaga, ketas peetis ja garantiisse?

See on mingi pael .. endalgi nii olnud. Tee re-start ja proovi uuesti
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ps/2
HV vaatleja
ps/2

liitunud: 09.06.2003




sõnum 30.01.2005 23:21:23 vasta tsitaadiga

niih, proovisin 3-4 korda, iga kord windowsi install leidis ketta üles, aga kui partitsioone käskisin tegema hakata, siis jäi mõttesse... ning "Setup cannot access this disk" . Ei tea kas uuem bios pealepanna annaks mingeid tulemusi ? kui oleks bioses viga siis poleks ta ketast leidnudki ilmselt ?? egas midagi... ketas tagasi poodi siis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 01.02.2005 21:44:18 vasta tsitaadiga

TanElofJ kirjutas:
ps/2 kirjutas:
niih, proovisin nüüd puhast xp installi. söötsin ilusti f6'ga driverid ette ja puha... asi nõks mõtles... ja pritsis mulle "Setup cannot access this disk" veateate. Ühesõnaga, ketas peetis ja garantiisse?

See on mingi pael .. endalgi nii olnud. Tee re-start ja proovi uuesti

täpselt... mul oli sama jama, mõtlesin juba minna arvutifirmasse kurtma, et krt miks nad sõbrale SATA ketta andsid vana PATA asemel, aga õnneks sain sellest jamast lahti...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armaani
HV kasutaja
armaani

liitunud: 02.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2005 18:00:04 vasta tsitaadiga

mul hoopis teine jäma, sain sata kettale xp peale aga windoosa paneb jumala segast. ei lase videokaardi draivereid peale lasta ega exploerit avada ja muud sada jäma? Äkki keegi teb mis jäma on?
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ps/2
HV vaatleja
ps/2

liitunud: 09.06.2003




sõnum 05.02.2005 01:55:57 vasta tsitaadiga

niih, mina sain oma ketta töökorda, viga oli vanas BIOS 'is... Epoxi plaadil tuleks see kindlasti uuendada viimasega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kull
HV vaatleja

liitunud: 27.01.2004




sõnum 06.02.2005 11:32:58 vasta tsitaadiga

Ma kloonisin endale XP SATA ketta peale. Aga üksi ei buudi üles. Mis valiku ma pean BIOSis panema?
Bootable Add-in Device:
*PCI Slot Device
*OnShip SATA RAID
*Onboard SATA
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 06.02.2005 11:59:41 vasta tsitaadiga

Kull kirjutas:
Ma kloonisin endale XP SATA ketta peale. Aga üksi ei buudi üles. Mis valiku ma pean BIOSis panema?
Bootable Add-in Device:
*PCI Slot Device
*OnShip SATA RAID
*Onboard SATA

Onboard SATA ikka .
Millega kloonisisd ?
Mul töötas ainult siis kui kloonisin Casper XP'ga [Trial'i download]
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kull
HV vaatleja

liitunud: 27.01.2004




sõnum 06.02.2005 12:11:30 vasta tsitaadiga

Kloonisin progega Norton Ghost 2003. Tegi ilusti üks ühele ära.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 06.02.2005 12:18:42 vasta tsitaadiga

Kull kirjutas:
Kloonisin progega Norton Ghost 2003. Tegi ilusti üks ühele ära.

Üldiselt probleem on selles, et süsteemi-ketas on seotud just selle kindla kettaga, mis oli primary/system-ketas. (Uue ketta "device-id" on slave ketta oma, millele määratud juba teine draivi "nimetäht" jne.)
Proovi kui mõlemad kettad sees, kas siis boodib üles .. kui siis boodib aga uus ketas ikka üksinda ei boodi siis soovitaks proovida taas ketast kloonida, seekord Casper XP'ga.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kull
HV vaatleja

liitunud: 27.01.2004




sõnum 06.02.2005 12:51:44 vasta tsitaadiga

Slaveis töötab ilusti. Ma arvan, et kas pole probleem selles, et eelmine ketas ei olnud SATA. Nüüd kui ta ära kloonis, siis uuel kettal need SATA driverid puuduvad ju loogiliselt. Mul on driverite flopi ka, aga kus ma seda antud juhul kasutan?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 06.02.2005 13:27:04 vasta tsitaadiga

Siis tuleb kas IDE kettal olevas Windowsis ära installida SATA kontrolleri draiverid või teha repair-install SATA-kettal olevale windowsile .. aga teglikult peaks ju olema draiverid installitud, kuna kuidas sa muidu SATA-kettale üldse ligi oleks pääsenud, selleks et ketast kloonida.
Seega kipub vist olema ikka nii, et Device id on ketastel erinev lihtsalt .. seega proovi Casper XP'ga soovitaks ikka. Kaua aega ju ei võta
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ps/2
HV vaatleja
ps/2

liitunud: 09.06.2003




sõnum 08.02.2005 00:00:04 vasta tsitaadiga

mul on ikka kuradi veider värk.
esiteks, kui arvuti käimalasta.. siis algul ei taha leida ketast, .. teed restardi .. siis kõik korras.

teine imelik asi on, et kui prose natuke kellata, siis ei tunne ka enam ketast ära.

mhh icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.02.2005 01:24:58 vasta tsitaadiga

kui ei tunne ketast siis lukusta agp/pci siin biosis. Mul on sama probleem. Nii kui keeran kasvõi fsb-d tõstes pci kasvõi 1mhz tõuseb lukustamata siis ei leia enam kettaid üles
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kull
HV vaatleja

liitunud: 27.01.2004




sõnum 08.02.2005 14:39:11 vasta tsitaadiga

Casper XP lahendas probleemid thumbs_up.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
k2iguvahetaja
HV veteran

liitunud: 07.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2005 00:00:02 vasta tsitaadiga

Mul on korpuses kettad nagu risti korpusega ja SATA data kaabli otsik on suht pikk, et peab jõhkralt väänama seda juhet. Kas ei ole müügil sellist sata kaablit mille juhe läheks otse alla või üles?
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.02.2005 01:41:50 vasta tsitaadiga

k2iguvahetaja kirjutas:
Mul on korpuses kettad nagu risti korpusega ja SATA data kaabli otsik on suht pikk, et peab jõhkralt väänama seda juhet. Kas ei ole müügil sellist sata kaablit mille juhe läheks otse alla või üles?
Minu teada on sata kaablid suht peened, pikad ning enam-vähem normaalselt painduvad. Ehk saad vähe pikema ringiga kaabeldada?

Pilt olukorrast ei teeks paha?
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iksram
HV vaatleja

liitunud: 08.02.2005




sõnum 09.02.2005 12:57:35 vasta tsitaadiga

Üks küssa veel, mida teadjad/praktikud asjast arvavad.
Olemas üks udma ide ketas, hetkel ainus ketas massas, xp jookseb peal.
Mobo on abiti nf7-s, olemas ka serilleli adapter.
Kas saab lihtsalt teha vangerduse ja tõsta see ide ketas läbi adapteri sata kontra peale üle?
Seejuures säilitades olemasoleva xp ja kogu muu kama.
Kas piisab sellest, kui bioses sata enableda ja bootivaks panna?
Mingeid komplikatsioone sellega ei kaasne (iseeneslikku partitsioonide kustutamist või midagi sama mugavat) ?

Tänud, kes viitsisid selle jutu läbi lugeda icon_smile.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2005 13:46:44 vasta tsitaadiga

iksram kirjutas:
Üks küssa veel, mida teadjad/praktikud asjast arvavad.
Olemas üks udma ide ketas, hetkel ainus ketas massas, xp jookseb peal.
Mobo on abiti nf7-s, olemas ka serilleli adapter.
Kas saab lihtsalt teha vangerduse ja tõsta see ide ketas läbi adapteri sata kontra peale üle?
Seejuures säilitades olemasoleva xp ja kogu muu kama.
Kas piisab sellest, kui bioses sata enableda ja bootivaks panna?
Mingeid komplikatsioone sellega ei kaasne (iseeneslikku partitsioonide kustutamist või midagi sama mugavat) ?
Tänud, kes viitsisid selle jutu läbi lugeda icon_smile.gif

peaks tööle küll hakkama... aga milles asja mõte oleks?
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iksram
HV vaatleja

liitunud: 08.02.2005




sõnum 09.02.2005 14:58:22 vasta tsitaadiga

Mõte oleks peaasjalikult selles, et massas olevad dvd ja cd writerid kumbki oma ide otsa masteriks panna ning vint oleks sata-s iseenda peremees.
Tegelikult lihtsalt põnev vahel katsetada ja mängida.

warwas kirjutas:
iksram kirjutas:
Üks küssa veel, mida teadjad/praktikud asjast arvavad.
Olemas üks udma ide ketas, hetkel ainus ketas massas, xp jookseb peal.
Mobo on abiti nf7-s, olemas ka serilleli adapter.
Kas saab lihtsalt teha vangerduse ja tõsta see ide ketas läbi adapteri sata kontra peale üle?
Seejuures säilitades olemasoleva xp ja kogu muu kama.
Kas piisab sellest, kui bioses sata enableda ja bootivaks panna?
Mingeid komplikatsioone sellega ei kaasne (iseeneslikku partitsioonide kustutamist või midagi sama mugavat) ?
Tänud, kes viitsisid selle jutu läbi lugeda icon_smile.gif

peaks tööle küll hakkama... aga milles asja mõte oleks?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 09.02.2005 15:05:42 vasta tsitaadiga

Teoorias peaks siis ka kiirus tõusma, aga praktikas on vahe märkamatu. Muidugi sel juhul pead sata draiverid peale lükkama arvatavasti, kui ide kontralt satale ümber tõstad.
_________________
Apple business solution partner.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2005 15:20:29 vasta tsitaadiga

suurpealik kirjutas:
Teoorias peaks siis ka kiirus tõusma, aga praktikas on vahe märkamatu.

Kiirusetõusu sa nüüd sealt küll ei saa - ATA paneb ju piirid ette.

Samas sa võid ju sinna SATA peale ka ühe optilistest seadmetest tõsta (kuskil pole ju öeldud et seal kindlalt kõvaketas peab olema).
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.02.2005 15:41:37 vasta tsitaadiga

kiirus kasvaks sellest et kaks seadet ei jaga sama ATA kanalit. Kui kaks ketast sama kaabli otsas vs eraldi kaabliga oli failide kopeerimise kiiruse vahe täiesti märgatav.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2005 15:48:09 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
kiirus kasvaks sellest et kaks seadet ei jaga sama ATA kanalit. Kui kaks ketast sama kaabli otsas vs eraldi kaabliga oli failide kopeerimise kiiruse vahe täiesti märgatav.

jah.. kopeerimise nurga alt vaadates tuleb loomulikult vahe... ennest mõtlesin lihtsalt "tavalist" kõvaketta kasutamist (buutmine ja progede kasutamine)..
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ps/2
HV vaatleja
ps/2

liitunud: 09.06.2003




sõnum 11.02.2005 11:05:47 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
kui ei tunne ketast siis lukusta agp/pci siin biosis. Mul on sama probleem. Nii kui keeran kasvõi fsb-d tõstes pci kasvõi 1mhz tõuseb lukustamata siis ei leia enam kettaid üles


kuidas see lukustamise protsess toimub? on bios's sellel ka mingi kindel nimetus antud äkki mille järgi siis otsida annab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.02.2005 11:40:23 vasta tsitaadiga

Vaata kusagil midagi AGP ja pci siini kiiruse(sageduse) ning lukustamise kohta. Tavaliselt on see samas kohas kus fsb'd saab kruttida
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XXL
HV kasutaja
XXL

liitunud: 20.06.2003




sõnum 12.02.2005 00:20:43 vasta tsitaadiga

ajnurm kirjutas:
bastard kirjutas:
selline küsimus siis:
masinas on SATA ketas ja kas ma saan tavalise ketta ka sinna tööle panna.
jaman siin juba tükk aega aga äkki on mõttetu vaev

Saab. Endalgi nii. SATA peal op-süsteem ja kõik muu vajalik, ATA backupi jaoks


Sama mure, et ei oska tavalist ketast taha pookida nii, et töötaks, mis siis vaja teha? icon_sad.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 12.02.2005 01:19:41 vasta tsitaadiga

XXL kirjutas:
ajnurm kirjutas:
bastard kirjutas:
selline küsimus siis:
masinas on SATA ketas ja kas ma saan tavalise ketta ka sinna tööle panna.
jaman siin juba tükk aega aga äkki on mõttetu vaev

Saab. Endalgi nii. SATA peal op-süsteem ja kõik muu vajalik, ATA backupi jaoks


Sama mure, et ei oska tavalist ketast taha pookida nii, et töötaks, mis siis vaja teha? icon_sad.gif


Mis täpsemalt probleemiks ? Vaja, et P-ATA ketas oleks mis funktsiooniga ?
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eci
HV vaatleja

liitunud: 21.04.2002




sõnum 19.02.2005 01:41:39 vasta tsitaadiga

Lugesin teemat, kuid jäin natuke kahtlema.
Tegin SATA driveritega flopy. Hakkasin XP'd installima. Ütles, et ei leia ketast. Tegin restardi. Klõppsasin F6 ja küsis diski. Siis tulid need kaks valikut ette:

"NVIDIA RAID CLASS DRIVER" and "NVIDIA Nforce Storage Controller".

Valisin mõlemad ja siis ta luges ja tegi ühtteist.
Siis aga märkasin, et kõvakettal oli toide tagant ära kukkunud. Pärast toite tagasipanekut ma enam F6 ei vajutanud ning setup sujus probleemideta.

Küsimus: et kas ta installis ikka need Sata daiverid ära, kui kettal oli toide tagant ära. Et kui draiverid oleksid installimatta, siis ta ei suudaks windowsi üldse ette tuua või ikkagi suudab? Ja kust saab muidu kinnitust draiverite eduka installi kohta? Kas neid saab pärast windowsi keskkonnas ka uuesti üle lasta?

Ja üks asi veel. Miks winxp näitab mu kõvaketast taskbaril "Safely Remove Hardware" all?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XXL
HV kasutaja
XXL

liitunud: 20.06.2003




sõnum 21.02.2005 18:30:20 vasta tsitaadiga

TanElofJ kirjutas:
XXL kirjutas:
ajnurm kirjutas:
bastard kirjutas:
selline küsimus siis:
masinas on SATA ketas ja kas ma saan tavalise ketta ka sinna tööle panna.
jaman siin juba tükk aega aga äkki on mõttetu vaev

Saab. Endalgi nii. SATA peal op-süsteem ja kõik muu vajalik, ATA backupi jaoks


Sama mure, et ei oska tavalist ketast taha pookida nii, et töötaks, mis siis vaja teha? icon_sad.gif


Mis täpsemalt probleemiks ? Vaja, et P-ATA ketas oleks mis funktsiooniga ?

Vaja oleks, et P-ATA ketas oleks lisakettaks, aga kui ta ära ühendan siis ei leia masin teda üles, nagu polekski.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 21.02.2005 18:41:56 vasta tsitaadiga

XXL, loo kettale partitsioon.
Kui windows XP siis - start -> run -> diskmgmt.msc
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  S-ATA ketaste kasutamine mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.