Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Euroopa Liit kavatseb hakata nõudma automaatset tsensuuri kõigele üleslaetavale materjalile märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 13.09.2018 15:14:33 vasta tsitaadiga

Kui see seadus ükskord jõustub, siis hakkab ilmselt palju umbes sarnase tekstiga lehti nägema, mis väljaspool EL-i. See leht on selle EL-i isikuandmekaitseseaduse tulem.
http://www.tronc.com/gdpr/latimes.com/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2018 17:33:19 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2018 17:40:25 vasta tsitaadiga

Üritasin mingiaeg leida, ent kust näeks, kuidas keegi konkreetselt hääletas?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2018 18:19:52 vasta tsitaadiga

"ansip seebiks!" . ei tea kas see lause läheks ka räige kriitika alla?
_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2018 18:44:24 vasta tsitaadiga

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.09.2018 18:51:46 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, tänud, millegipärast oli see info peidetud.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.09.2018 19:59:35 vasta tsitaadiga

Kuna HV Facebook leheküljel tekkis küsimus, kuidas see meid mõjutab, siis kirjutan lahti, viidates
https://www.eff.org/deeplinks/2018/09/today-europe-lost-internet-now-we-fight-back

tsitaat:
1. Article 13: the Copyright Filters. All but the smallest platforms will have to defensively adopt copyright filters that examine everything you post and censor anything judged to be a copyright infringement.

2. Article 11: Linking to the news using more than one word from the article is prohibited unless you're using a service that bought a license from the news site you want to link to. News sites can charge anything they want for the right to quote them or refuse to sell altogether, effectively giving them the right to choose who can criticise them. Member states are permitted, but not required, to create exceptions and limitations to reduce the harm done by this new right.


Ja kuna me ei kavatse mingit tsensuurifiltrit paigaldada või viitamise eest maksta, võite ise järeldused teha, milleni see viib.

Kaja Kallasele esitasin järgmise küsimuse N, 13. sept 00:02 (2 päeva tagasi)
(millele pole veel vastust saanud):

tsitaat:
Tere,

Seoses hiljutise punktide vastuvõtmisega - mida tähendab see HV foorumi jaoks, kui me päris kindlasti mingit tsensuurifiltrit tööle ei pane?
Kas meid hakkab trahvima EV valitsus või Euroopa Komisjon? Võime tekitada uudise, et Euroopa Liit soovib vaba meedia kinni panna?

Vastust oodates,
Tanel Raud

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
träm
HV vaatleja
träm

liitunud: 13.04.2008




sõnum 17.09.2018 10:18:30 vasta tsitaadiga

Parlamendi hääletusi kokkuvõttev hääletus, millega suunati tsensuurimasinaid (märkides kavatsust välistada SMEd sellest heade praktikate kirjelduses, st sisuliselt ebamääraste tulevaste rakendussätetega) ja lingimaksu (reservatsiooniga, et osade sõnade kasutamine pealkirjast võib siiski jääda maksustamise alt välja) sisaldav direktiivikavand kolmepoolsetele läbirääkimistele:

* http://www.votewatch.eu/en/term8-copyright-in-the-digital-single-market-draft-legislative-resolution-vote-commission-proposal-ordinar.html

Votewatchis pole veel Igor Gräzin veel sees, aga ta hääletas koos Urmas Paedi ja Yana Toomiga vastu.

Kõik Eesti saadikute vastuhääled tulid Euroopa Parlamendi ALDE parlamendirühmast.

Ivari Padar hääletas eelmine kord vastu, aga seekord muutis ilma põhjendusteta oma seisukohta, nüüd nädal hiljem tagantjärele antud selgitused ei ütle, kuidas enne nii olulisena tundunud probleemid nüüd äkki lahenduse saanud on.

Indrek Tarand puterdas juba eelmisel korral ning seekord hääletaski poolt ning põhjendas seda sellega, et talle tuli palju kirju ja need ei olnud piisavalt hea õigekirjaga (vt nt minu kirja).

Tunne Kelam jäi selle juurde, et lingimaks päästab vana meedia ja kuna Vikipeediale on tsensuurimasinate jaoks erand, siis las ülejäänud kannatavad.

Juuli alguses toimunud hääletus, millega avati autoriõiguse direktiiv uutele ettepanekutele:

* http://www.votewatch.eu/en/term8-copyright-in-the-digital-single-market-draft-legislative-resolution-vote-decision-to-enter-into-inte.html

Nüüd on meil "parandatud" direktiiv, kus lingimaksust pääseb, kui kasutad ainult poolt pealkirja ja muudad sõnade järjekorda, ning üleslaadimisefiltritest pääsevad Vikipeedia, avatud lähtekoodi arendamisega seotud saidid ja need, kes mahuvad mingisse SMEde kategooriasse, mida heade praktikate juhised kavatsevad toetada (Wikimedia ja GitHub on igatahes teatanud, et neile selline äraostmine ei sobi ja kõik peaks olema seaduse ees võrdsed).



Andsin ka Delfile sel teemal paar kommentaari, aga Delfi avaldas ainult paar fraasi ja see vajab põhjalikumat lahtikirjutamist. Ma arvan, et edasist tegevust võiks koordineerida netikogukonna alt -- kes on huvitatud kaasa aitamast, andke teada!

Vastuvõetud tekstiga saab tutvuda siin:

* http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=REPORT&reference=A8-2018-0245&language=EN


viimati muutis träm 17.09.2018 10:41:09, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.09.2018 10:18:42 vasta tsitaadiga

träm, oled kindel Paeti suhtes?
EP lehel viimane hääletus oli poolt. icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
träm
HV vaatleja
träm

liitunud: 13.04.2008




sõnum 17.09.2018 10:30:12 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
träm, oled kindel Paeti suhtes?
EP lehel viimane hääletus oli poolt. icon_rolleyes.gif

Vt siit failist lk 38 "A8-0245/2018 - Axel Voss - Proposition de la Commission". See on parlamendi enda infosüsteemist saadud fail, allikaks Julia Reda kontor. Tema kokkuvõte hääletusest on siin:

* https://juliareda.eu/2018/09/ep-endorses-upload-filters/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2018 10:32:24 vasta tsitaadiga

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=REPORT&reference=A8-2018-0245&language=ET
EESTI KEELES ka siis see parandatud direktiiv

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.09.2018 10:55:31 vasta tsitaadiga

träm, siis on seda faili muudetud või mingi muu fail.
Mul ei ole praegu kahjuks selle faili koopiat, aga selles oli lk 39 Paeti muudetud hääl.
Eks kaevan edasi. Aga üks on kindel, et hääletustulemuste tuvastamine on (meelega) tehtud keeruliseks.

EDIT: http://www.votewatch.eu/en/term8-copyright-in-the-digital-single-market-draft-legislative-resolution-vote-commission-proposal-ordinar.html#/##vote-tabs-list-4
Filtrid ei taha avaneda.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
träm
HV vaatleja
träm

liitunud: 13.04.2008




sõnum 17.09.2018 10:56:25 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
träm, siis on seda faili muudetud või mingi muu fail.
Mul ei ole praegu kahjuks selle faili koopiat, aga selles oli lk 39 Paeti muudetud hääl.
Eks kaevan edasi. Aga üks on kindel, et hääletustulemuste tuvastamine on (meelega) tehtud keeruliseks.

Jah, minu fail on seisuga kohe pärast hääletamist. Kui keegi on pärast midagi korrigeerinud, siis seda ma ei tea.

Muide, ärme unusta siin tsensuurimasinate maaletoojat ja direktiivi eest institutsionaalselt vastutavat Andrus "ACTA on ülimalt õige asi" Ansipit! Andrus Ansip ja Indrek Tarand tunduvad nüüdseks netitsensuuri osas üksmeelel, mh on mõlemad andnud teada, et kandideerivad europarlamenti ning Tarand tahab saada Ansipi asemel komisjoni volinikuks. Minu meelest on see üpris kurjakuulutav dünaamika (kes tahab, loeb ise ja paneb 1+1 kokku):

* https://majandus24.postimees.ee/732312/ansip-acta-on-ulimalt-oige-asi
* https://www.isoc.ee/tsensuurimasinate-pealetung/
* http://epl.delfi.ee/news/eesti/eesti-otsib-ansipi-jareltulijat-tarand-otsustas-volinikuametit-lootes-sde-ga-liituda?id=83638975
* https://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2018/09/12/ansip-purib-uuesti-euroopa-parlamenti-ja-komisjoni
* https://www.ohtuleht.ee/896688/ansip-tahab-euroopas-jatkata

Kui nüüd mõlemad vaba ja avatud Interneti õõnestajad hakkavad siin mängima omavahelist kangelaslikku võitlust, siis tegelikelt küsimustelt läheb tähelepanu kõrvale — ükspuha, kumb neist võidab, siis tulemus on Interneti jaoks sama halb. Või on usutav, et Toom, Gräzin või Paet päästavad päeva? Veel keegi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.09.2018 10:58:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Tere!

Igor Gräzin hääletas antud muudatusettepanekute vastu, mis sulgeksid vaba interneti.

Lugupidamisega
Cathy


Cathy Eramaa
Office of MEP Igor Gräzin

60 rue Wiertz B-1047 Brussels
ASP 08G151


Ootan veel kinnitust, kas hääletas direktiivile tervikuna ka vastu thumbs_up.gif

EDIT: vaatasin nüüd ise järgi, hääletaski vastu thumbs_up.gif


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 17.09.2018 11:12:34, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.09.2018 11:01:28 vasta tsitaadiga

träm, vaata siia,

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2f%2fEP%2f%2fNONSGML%2bPV%2b20180912%2bRES-RCV%2bDOC%2bPDF%2bV0%2f%2fEN&language=EN

Paet muutis mitu korda oma häält ja lõpuks hääletas poolt


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2018 11:02:50 vasta tsitaadiga

träm kirjutas:
Tanel kirjutas:
träm, siis on seda faili muudetud või mingi muu fail.
Mul ei ole praegu kahjuks selle faili koopiat, aga selles oli lk 39 Paeti muudetud hääl.
Eks kaevan edasi. Aga üks on kindel, et hääletustulemuste tuvastamine on (meelega) tehtud keeruliseks.

Jah, minu fail on seisuga kohe pärast hääletamist. Kui keegi on pärast midagi korrigeerinud, siis seda ma ei tea.

Muide, ärme unusta siin tsensuurimasinate maaletoojat ja direktiivi eest institutsionaalselt vastutavat Andrus "ACTA on ülimalt õige asi" Ansipit! Andrus Ansip ja Indrek Tarand tunduvad nüüdseks netitsensuuri osas üksmeelel, mh on mõlemad andnud teada, et kandideerivad europarlamenti ning Tarand tahab saada Ansipi asemel komisjoni volinikuks. Minu meelest on see üpris kurjakuulutav dünaamika (kes tahab, loeb ise ja paneb 1+1 kokku):

* https://majandus24.postimees.ee/732312/ansip-acta-on-ulimalt-oige-asi
* https://www.isoc.ee/tsensuurimasinate-pealetung/
* http://epl.delfi.ee/news/eesti/eesti-otsib-ansipi-jareltulijat-tarand-otsustas-volinikuametit-lootes-sde-ga-liituda?id=83638975
* https://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2018/09/12/ansip-purib-uuesti-euroopa-parlamenti-ja-komisjoni
* https://www.ohtuleht.ee/896688/ansip-tahab-euroopas-jatkata

Kui nüüd mõlemad vaba ja avatud Interneti õõnestajad hakkavad siin mängima omavahelist kangelaslikku võitlust, siis tegelikelt küsimustelt läheb tähelepanu kõrvale — ükspuha, kumb neist võidab, siis tulemus on Interneti jaoks sama halb. Või on usutav, et Toom, Gräzin või Paet päästavad päeva? Veel keegi?


Edu neile kui nad loodavad, et keegi veel nende poolt hääletab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.09.2018 11:17:44 vasta tsitaadiga

Niisiis, kokkuvõte http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2f%2fEP%2f%2fNONSGML%2bPV%2b20180912%2bRES-RCV%2bDOC%2bPDF%2bV0%2f%2fEN&language=EN andmete põhjal.

Euroopa vaba Interneti tapmise poolt hääletasid: Urmas Paet, Tunne Kelam, Ivari Padar, Indrek Tarand
Vastu olid: Igor Gräzin, Yana Toom

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 17.09.2018 14:17:44 vasta tsitaadiga

Kas keegi on mõelnud, mida see selline totaalne plaanitav robotprogrammidega, mis teevad ise nii nagu tahavad, kõigi ja kõige filtreerimine majandustegevusele võib põhjustada või mõjuda? Ja nagu juba viidatud, et isegi e-mailid võib olla ka ei pääse. Kas sellisel juhul on üldse enam mingit kindlust, et mingi vajalik info või dokument ikka jõuab punktist A punkti B? Krüpteerid faili ära, oled kahtlane tegelane, sest sedasi saab ju ka keelatud materjali edasi toimetada. Visatakse prügikasti, kui kohe lahti murda ei õnnestu. Jääb alles ainult käskjalad ja käsipost, nagu sada aastat tagasi? Igasugustel tehnikafoorumitel on ilmselt siinmail lõpp, kuna nendes liigub palju igasuguseid "kahtlasi", siis ilmselt tulevikus maksustatavaid või midagi muud, linke, lisaks pildimaterjali ja ei tea veel mida. Nii et tulevikus hüvasti Hinnavaatlus, Elfafoorum ja Pingviin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 17.09.2018 21:29:55 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 01.04.2019 01:27:10, muudetud 1 kord
tagasi üles
olavsu1
külaline






sõnum 17.09.2018 21:42:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:

on üldse enam mingit kindlust, et mingi vajalik info või dokument ikka jõuab punktist A punkti B?


tiksutad/dikteerid läbi yaesu. enne teete kuskil ühiselt kokkusaades sõnaraamatu.

nagu potteri filmides. Miks seal oli vaja anda raadioteel rõõmus sõnum "Välk lõi sisse" Välgutabamus ei ole üldse rõõmus sündmus.....
tagasi üles
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2018 09:05:54 vasta tsitaadiga

Ilmselt tänu andmekaevandusele tahab EU need oma kätte haarata, et saada sensorimasnatega igalepoole ligi -
lõige 8a:

"Alles siis, kui teabele on
seaduslik juurdepääs, saab teavet
normaliseerida ning toimub selle
autoriõigusega kaitstud kasutamine, kuna
see toob kaasa reprodutseerimise kas
teabe vormingu muutmise või selle
andmebaasist väljavõtmisega vormingus,
mida saab teksti- ja andmekaeveks
kasutada."

38 lõige I

"Kui infoühiskonna teenusepakkujad
pakuvad kasutajatele teenust, et talletada
sisu ja võimaldada üldsusel sellele juurde
pääseda, ning kui see tegevus kujutab
endast teabe üldsusele edastamist ja ei ole
üksnes tehniline, automaatne ja passiivne,
peaksid nad olema kohustatud sõlmima
õiguste omajatega autoriõigusega kaitstud
teoste või muule materjalide puhul
litsentsilepingud, välja arvatud juhul, kui
nende suhtes võib kohaldada Euroopa
Parlamendi ja nõukogu direktiivi
2000/31/EÜ 34 artiklis 14 sätestatud
vastutusest vabastamist."

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.07.2020 21:36:52 vasta tsitaadiga

Sellist tsensuuri hakkab tänu automaatsele sisufiltrile toimuma järjest enam. Ja sul pole ka kuhugi kaevata, kuna "reeglid" on paigas ja oled hüüdja hääleks kõrbes.
Malekommentaatorid võivad endale samahästi uue töö otsida.



Allikas: https://twitter.com/agadmator/status/1276964394539323397

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2020 23:16:06 vasta tsitaadiga

... YT jaoks on see reaalsus juba väga ammusest ajast icon_rolleyes.gif YT reeglid soosivad sellist kuritarvitamist ja kanalid kaovadki ridamisi musta auku täiesti ilma igasuguse reaalse põhjuseta ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.07.2020 23:22:32 vasta tsitaadiga

Jep, lihtsalt seda hakatakse sundima peale kõikidele portaalidele.

Meenutus, mida see kõik tähendab


Link

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 02.07.2020 13:01:43 vasta tsitaadiga

Kui kunagi Laulev revolutsioon oli siis tundus normaalne olevat tsensuuri vastu sõdimine. Aega võttis aga lahti saime.
Oeh, kuidagi Nõuka aja tunne tuleb tagasi. Ja kuna see ei meeldi siis tasub eos sõdida kõikide selliste päitsed pähe katsete vastu.
Esmane tasand on juba teada - tuleb välja pigistada Eesti eurosaadikute vastused. Siin läheb kindlasti põnevaks - mõni teatab kindlalt, et on tsensuuri vastu aga just valitseva EL kahe juhtpartei saadikutelt (sotsid, oravad, kesikud ja isamaliitlased) vastuse saamine läheb põnevaks. Ühest küljest kästakse neilt ülalt teadagi mille poolt hääletada. Loodan väga et meil õnnestub eurosaadikute vastused kätte saada ja siia foorumisse esitada!!!

Järgmine tasand on riigi tasand. Mis tulemuse valitsus saadaks. Viimane kord Justiitsminister suutis vähemalt mitte poolt olla. Kas aga seekordki?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 02.07.2020 13:59:54 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:
Kui kunagi Laulev revolutsioon oli siis tundus normaalne olevat tsensuuri vastu sõdimine. Aega võttis aga lahti saime.
Oeh, kuidagi Nõuka aja tunne tuleb tagasi. Ja kuna see ei meeldi siis tasub eos sõdida kõikide selliste päitsed pähe katsete vastu.
Esmane tasand on juba teada - tuleb välja pigistada Eesti eurosaadikute vastused. Siin läheb kindlasti põnevaks - mõni teatab kindlalt, et on tsensuuri vastu aga just valitseva EL kahe juhtpartei saadikutelt (sotsid, oravad, kesikud ja isamaliitlased) vastuse saamine läheb põnevaks. Ühest küljest kästakse neilt ülalt teadagi mille poolt hääletada. Loodan väga et meil õnnestub eurosaadikute vastused kätte saada ja siia foorumisse esitada!!!

Järgmine tasand on riigi tasand. Mis tulemuse valitsus saadaks. Viimane kord Justiitsminister suutis vähemalt mitte poolt olla. Kas aga seekordki?

Ei siin ole enam midagi sõdida. Minu mälu järgi võeti see nn. filterneti seadus eelmise aasta kevadel EU juhtoinaste poolt vastu. Kaks aastat pidi olema aega liikmesriikidel sellest lähtuvalt oma seadusandluse sättimiseks. Järgmise aasta kevadel peaks siis filternet ehk tsenseeritud internet reaalsuseks saama.
Poola olevat küll selle filterneti pealesundimise mingisse kohtusse andnud, aga pole nagu midagi rohkemat sellest kuulda olnud. Küllap seal kohtus on ka omad joped paigas, kes väänavad pragrahvid selliseks, nagu kästakse. Näib, et suuremat osa inimmassi see filterneti tulek ei häiri. HinnaVaatlus on üks väheseid kohti, kus see üldse jutuaineks on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2020 13:11:29 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Näib, et suuremat osa inimmassi see filterneti tulek ei häiri. HinnaVaatlus on üks väheseid kohti, kus see üldse jutuaineks on.


Enamik ei saa sellest teemast lihtsalt aru. Esmapilgul võib see ju hea ja õige asi tunduda, selleks peab rohkem süvenema et aru saada mis <piix> see tegelikult on.
Küll see seakisa tuleb, aga alles siis kui filternet täistuuridel tööle on pandud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.07.2020 13:22:46 vasta tsitaadiga

Siis on juba hilja võitlemiseks.
Paradoksaalsel moel lõikavad sellest tsensuuridirektiivist kasu just suured tegijad nagu google, facebook jt, kuna neil on filtrid olemas ja raha nende täiendamiseks. Paugu saavad just väiksemad, lokaalsed tegijad.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 20.07.2020 13:35:52 vasta tsitaadiga

Kõrvalteemas Delfi seaduse alusel papp kommenteerimise eest alles hakkab nüüd ilmet võtma. Ja seda, et Eesti riik võtab kunagi seda tühistava seadusliku akti vastu vist minu silmad ei näe.
Võim juhtida meediat on selleks liiga magus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 20.07.2020 13:43:22 vasta tsitaadiga

Tavakasutaja ehk halli massi jaoks on ju need filtrid pohh. Kes lihtsalt loeb midagi netist, kasutab netti põhiliselt näiteks pangaülekanneteks, ei lae midagi üles ega kommenteeri, siis see ju sellist massi praktiliselt ei puuduta. Laksu saavad need ära, kes midagi üles laevad või kommenteerivad, aga selline hulk inimesi on ju vähemuses ja ega enne ka kõik kisa tee, kui alles siis, kui vastu näppe ise saavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2020 13:48:25 vasta tsitaadiga

ahoioi kirjutas:
Tavakasutaja ehk halli massi jaoks on ju need filtrid pohh. Kes lihtsalt loeb midagi netist, kasutab netti põhiliselt näiteks pangaülekanneteks, ei lae midagi üles ega kommenteeri, siis see ju sellist massi praktiliselt ei puuduta. Laksu saavad need ära, kes midagi üles laevad või kommenteerivad, aga selline hulk inimesi on ju vähemuses ja ega enne ka kõik kisa tee, kui alles siis, kui vastu näppe ise saavad.


Saad valesti aru. Filtreerimise kohustus pannakse lehe omanikule. Kommenteerija ja üleslaadija võivad vabalt edasi kommenteerida ja üles laadida kui on kus kommenteerida ja kuhu üles laadida.
Aga pihta saavad ka need kes lihtsalt loevad kuna nende lemmikportaal võidakse lihtsalt kinni panna. Pisematel foorumitel, meediaväljaannetel ja kasvõi külaseltsi kodulehtedel pole lihtsalt pappi, et selle filtri eest maksta. Samas minu hinnangul on oluline, et pisemad nagu kasvõi HV foorum alles jääks. Suured meediaväljaanded ei kipu alati kõike kajastama või siis kajastavad asju ühepoolselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.07.2020 13:48:25 vasta tsitaadiga

Valikut jääb vähemaks, jäävad vaid suured portaalid.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 20.09.2020 11:56:19 vasta tsitaadiga

Nonii, paistab, et hakkab siis Brüsselist surve tulema:
“Eelmisel nädalal laekus Eestile kiri, kus teatati, et meie suhtes on alustatud rikkumismenetlust, kuna me ei ole kehtestanud nõutaval määral vihakõneseadust ehk tsensuuri, mis muudes Euroopas riikides ja mis direktiivi järgi on olemas,”.......
https://objektiiv.ee/martin-helme-eestilt-noutakse-vihakoneseadust/
Enamus rahvast näib mõtlevat, et tühja kah sest vabadusest, peaasi et poest vorsti saab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 20.09.2020 13:05:05 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Nonii, paistab, et hakkab siis Brüsselist surve tulema:
“Eelmisel nädalal laekus Eestile kiri, kus teatati, et meie suhtes on alustatud rikkumismenetlust, kuna me ei ole kehtestanud nõutaval määral vihakõneseadust ehk tsensuuri, mis muudes Euroopas riikides ja mis direktiivi järgi on olemas,”.......
https://objektiiv.ee/martin-helme-eestilt-noutakse-vihakoneseadust/
Enamus rahvast näib mõtlevat, et tühja kah sest vabadusest, peaasi et poest vorsti saab.


Mis? Perefirma trolliarmee töökohad on ohus?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2020 13:11:47 vasta tsitaadiga

See konkreetselt siia teemasse ei sobi jah, kuna pole otseselt tsensuurifiltritega seotud.
Aga loe parem teema algust. Probleem on tegelikult tõsine, nagu ka tõstatud teema näitab.
See mõjutab tõenäoliselt ka HV-d ja siinset foorumit, kui see tsensuuri direktiiv jõusse astub.
Tsensuurifiltrite vastu on ka Reformierakonna juht Kaja Kallas.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 20.09.2020 21:55:56 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
See konkreetselt siia teemasse ei sobi jah, kuna pole otseselt tsensuurifiltritega seotud.
Aga loe parem teema algust. Probleem on tegelikult tõsine, nagu ka tõstatud teema näitab.
See mõjutab tõenäoliselt ka HV-d ja siinset foorumit, kui see tsensuuri direktiiv jõusse astub.
Tsensuurifiltrite vastu on ka Reformierakonna juht Kaja Kallas.

On vist erinevad direktiivid tõesti. Ei suuda enam neid sõnavabadust piiravaid direktiive üksteisest eristada.
Meenutan, et see direktiiv, mis muu hulgas paneb filtreerimiskohustuse portaalipidajatele, võeti Brüsselis vastu millalgi eelmise aasta aprillis.
Edasi pidi EU liikmesriikidel olema 2 aastat aega, et oma seadusandlust vastavalt korrigeerida. See aeg täitub järgmise aasta kevadel. Eks näis, kas siis algatatakse ka rikkumismenetlus või enne kohendatakse Eesti seadusi vastavalt.
Kaja Kallas oli oma avaldustes tõesti tsensuurifiltrite vastu, samas Reformierakonna liige Urmas Paet hääletas selle direktiivi poolt.
Sõnavabaduse osas on tulevik tume. Jääb veel oodata, millal hakatakse Brüsselis mõtteroima direktiivi menetlema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2020 22:20:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

võeti Brüsselis vastu millalgi eelmise aasta aprillis.

kusjuures täpsustuseks, et pooleldi pettusega. Direktiivi pushijatel oli teada, et teatud artiklid direktiivist läbi ei lähe.
Enne hääletust nimetati artiklid ümber ja vahetult enne hääletust veel omakorda direktiivi enda ja artikli hääletusjärjekord.
Tekkis segadus ja mitmed saadikud tunnistasid pärast hääletust, et hääletasid valesti ja tegelikult nad ei soovinud seda artiklit.
IIRC Poola on selle tsensuuridirektiivi kohtusse kaevanud, kuna see direktiiv läheb mitmete teiste direktiividega vastuollu.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.09.2020 13:13:59 vasta tsitaadiga

Tuttav kirjutab Facebookis:

tsitaat:
Kallid sõbrad, postitage pilte nunnudest lastest, kassidest, lainetavast merest, guljašist ja tagahoovi takjatest. Need on neutraalsed teemad, mis ei tekita kunagi kellelegi tüli. Kõik ülejäänu on seevastu riskantne, kuna suukorv ja summuti on lähemal, kui me arvatagi oskame. Samm vasakule või samm paremale loetakse progressiivse baaskonsensuse reetmiseks ja karistus järgneb samal sekundil. Mis sest, et baaskonsensusel puudub vorm, sisu ja kuju. Tähtis on ideoloogiline truudus.

Stalini ajal karistati kõiki, kes julgesid rääkida poliitilisi anekdoote. Moluraamatus karistatakse nüüd ülejäänud anekdootide vestjaid. Teemadega tasub olla üliettevaatlik, sest pole teada, mis tuhandesilmsele Suurele Vennale (või Õele), kes jälgib iga klahvivajutust, ei meeldi.

Lugu on lühidalt järgmine. Üks keegi postitas nalja: kõik naised unistavad kahe mehega olemisest (kellest üks koristab ja teine teeb süüa). Tahtsin ka kildu rebida ja postitasin kommentaariks eelmisel õhtul vaadatud „Mission Impossible 2“ kõrva jäänud fraasi suhtes naistest (vt allpool pildilt, ei hakka igaks juhuks kordama). Ja ennäe! Moluraamatu kommunaalstandardite giljotiin kukkus ühe sekundi pärast – nali oli ilma naljata kvalifitseeritud vihakõneks, mida karistati 24 tunnise blokiga. Samas pakuti lahkelt võimalust protesteerida, mida tegingi, kuna asi tundus üle mõistuse jabur. Sekund hiljem oli apellatsioon menetletud ning nüüd sain juba kolmepäevase bloki ilma edasikaebamisõiguseta. Kõik toimus automaatselt, paari hetkega, millest järeldan, et „Suur Vend“ on koostanud loendi keelatud sõnadest, mis kas üksikult või kombinatsioonis mõne teise märgitud sõnaga kutsuvad esile automaatblokeeringu. Kes selle koostas, meile loomulikult ei räägita. Sama moodi jääb saladuseks ka nimekirja sisu. Võime üksnes katse-eksituse meetodil omal nahal proovida, milline sõna osutub „vihaseks“. Algoritm armu ei anna ja blokid kukuvad tõusvas joones – 3, 7, 14 päeva nagu niuhti. Ähvardatakse ka konto kstutamisega (mis tabaski üht mu sõpra 2020. a algul ühe v i i s a a s t a t tagasi tehtud postituse eest. Ideoloogilises võitluses armu ei anta ja vange ei võeta!

Kasulik on muidugi teada, et eesti kommerts-telekanalid ja Hollywood pakuvad meile vaatamiseks filme, mis külvavad otse meie elutubadesse päeval ja ööl keelatud vihakõnet. Just sedasama vihakõnet, mida Eesti seaduste järgi üldsegi ei eksisteerigi (nagu ka mitte kerise- ja leilikõnet). Ma kutsun telekanaleid üles suuremale valvsusele!!! Seaduste mittetundmine ei kergenda karistust!

Tegelikult oligi laus-suukorvistamist oodata niipea, kui EPL/Delfi kiitles, et FB „tõekontroll“ antakse nende kätte. Ja polnudki põhjust pettuda. Blokke sajab nagu rahet. Ühte võiks „tõeministeerium“ siiski meeles pidada – väljendusvabadust piirates rikutakse Eesti Vabariigi põhiseaduse § 45., mis ütleb: „Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil“ […] „Tsensuuri ei ole“. EPL/Delfi teravsilmad, kes tsenseerivad eestikeelset mõttevahetust, teevad seda kahtlemata Eestis, mitte USA-s, seega meie seadusruumis. Mind huvitab, kas keegi saaks või oskaks midagi selle vastu ette võtta?


Pmst ongi siis osade portaalide puhul juba asi nii, nagu esimeses postituses kirjas:
tsitaat:

EU tahab hakata nõudma koodi-jagamis teenustelt (GitHub, Sourceforge, upload.ee, bugtrackerid, jne) kogu üles-laetava tarkvarakoodi monitoorimist, et hoida ära võimalikku piraatlust.
Sisuliselt tähendab see automaatset tsenseerimist.


Link


Nüüd kujutage ette, et te ei saa seda enam mitte kuskil Euroopa Liidu portaalis teha, kui mingi naljapilt või naljajutt on kellegi poolt vihakõneks määratletud icon_idea.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 22.09.2020 13:24:40 vasta tsitaadiga

Tanel, see on teada tõde, et EU on kremli usin õpilane... venemaal pannakse "vale" pildi või sõna eest juba vangi, aga EU tsensuur on humaanne ja demokraatlik, ainult blokib, vähemalt praegu veel...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 22.09.2020 14:04:44 vasta tsitaadiga

Tanel, " Kallid sõbrad, postitage pilte nunnudest lastest ....." ---- taoline tegevus võidakse ju varsti, kui asjad muudkui samamoodi edasi arenevad, klassifitseerida pedofiilia alla icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2020 14:31:10 vasta tsitaadiga

Mis selles halba, et keskkonna omanik kehtestab oma sisekorra?
HVFs ju samuti nii.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.09.2020 14:40:53 vasta tsitaadiga

Selles ongi asi, et enam ei saa oma portaali sisu kontrollida.
Sunnitakse peale 1000+ € igakuine filtritasu ja kontroll on kellegi Hiina, Usa või Venemaa organisatsiooni käes, sest EL-is veel sellist tsensuurifiltri softi veel ei tehta. Privaatsõnumite mõte kaoks ära, kuna ka need filtreeritakse läbi tsensuurifiltri.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2020 14:49:53 vasta tsitaadiga

Filtreid ei poolda mina ka.
See tuttav ajab sul aga korralikku jama.
Pole mingi "väljendusvabaduse piiramine", kui ei saa telfis või feissbuugis lamiseda. Hostigu ise oma keskkonda ning väljendagu palju süda tahab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.09.2020 14:52:10 vasta tsitaadiga

Nojah, selle mõte oligi näidata, kuidas filter töötab ja mida see tähendaks.
Kõik mida sa tahad kirjutada, võidakse tsenseerida.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 22.09.2020 15:02:05 vasta tsitaadiga

Killer85, sa võid ju oma lüürika kodu peldikuseinale kritseldada, kuid kelleni see levib?
tagasi üles
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2020 15:02:19 vasta tsitaadiga

Asi polegi ju selles, et keegi nõuaks õigust kontrollimatult teisi sõimata või alandada vaid just selles, et filter võib suva asja peale trigerduda.
Mingit korralikku filtrit pole ju olemas, mis reaalselt postituse sisust aru saaks ja suudaks adekvaatselt reageerida. Lisaks muud jurad alustades sellest, et filter on tasuline ja lõpetades sellega, et seda ei saa keskkond lokaalselt jooksutada ehk kogu info edastatakse kolmandale osapoolele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 22.09.2020 16:10:32 vasta tsitaadiga

Pange siia ka see filmifraas ka kirja, mille pärast blokk pandi. Kui tohib muidugi icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.09.2020 16:13:20 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:
Pange siia ka see filmifraas ka kirja, mille pärast blokk pandi. Kui tohib muidugi icon_wink.gif


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 22.09.2020 16:30:32 vasta tsitaadiga

"Pärdik" arvatavasti oli trigeriks.

Lehekommentaarides kirjutajad juba moonutavad teatud sõnu - masin ei saa aru, inimene saab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2020 16:38:17 vasta tsitaadiga

Mis selles pärdikus siis nii jubedat on? Mulle lapsena öeldi ka vahel ahvipärdik kui puu otsa ronisin või mujal turnisin, aga seda pigem lõõpides mitte halvustavalt. Ei leia, et oleksin sellest nüüd mingi trauma saanud, et nii öeldi.
See lause on ju ka pigem huumor/lõõpimine mitte halvustamine. Vanarahval oli ju ka ütlemine kaevu sülitamise kohta, mis tähendab põhimõtteliselt sama.
Ja noh, kui keegi nüüd soolisest diskrimineerimisest rääkida tahab, siis täpselt samamoodi kehtib see ju meeste kohta ja erandeid on ka mõlema soo puhul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Euroopa Liit kavatseb hakata nõudma automaatset tsensuuri kõigele üleslaetavale materjalile mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.