Kui see seadus ükskord jõustub, siis hakkab ilmselt palju umbes sarnase tekstiga lehti nägema, mis väljaspool EL-i. See leht on selle EL-i isikuandmekaitseseaduse tulem.
http://www.tronc.com/gdpr/latimes.com/
"ansip seebiks!" . ei tea kas see lause läheks ka räige kriitika alla? _________________ Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida
1. Article 13: the Copyright Filters. All but the smallest platforms will have to defensively adopt copyright filters that examine everything you post and censor anything judged to be a copyright infringement.
2. Article 11: Linking to the news using more than one word from the article is prohibited unless you're using a service that bought a license from the news site you want to link to. News sites can charge anything they want for the right to quote them or refuse to sell altogether, effectively giving them the right to choose who can criticise them. Member states are permitted, but not required, to create exceptions and limitations to reduce the harm done by this new right.
Ja kuna me ei kavatse mingit tsensuurifiltrit paigaldada või viitamise eest maksta, võite ise järeldused teha, milleni see viib.
Kaja Kallasele esitasin järgmise küsimuse N, 13. sept 00:02 (2 päeva tagasi)
(millele pole veel vastust saanud):
tsitaat:
Tere,
Seoses hiljutise punktide vastuvõtmisega - mida tähendab see HV foorumi jaoks, kui me päris kindlasti mingit tsensuurifiltrit tööle ei pane?
Kas meid hakkab trahvima EV valitsus või Euroopa Komisjon? Võime tekitada uudise, et Euroopa Liit soovib vaba meedia kinni panna?
Parlamendi hääletusi kokkuvõttev hääletus, millega suunati tsensuurimasinaid (märkides kavatsust välistada SMEd sellest heade praktikate kirjelduses, st sisuliselt ebamääraste tulevaste rakendussätetega) ja lingimaksu (reservatsiooniga, et osade sõnade kasutamine pealkirjast võib siiski jääda maksustamise alt välja) sisaldav direktiivikavand kolmepoolsetele läbirääkimistele:
Indrek Tarand puterdas juba eelmisel korral ning seekord hääletaski poolt ning põhjendas seda sellega, et talle tuli palju kirju ja need ei olnud piisavalt hea õigekirjaga (vt nt minu kirja).
Nüüd on meil "parandatud" direktiiv, kus lingimaksust pääseb, kui kasutad ainult poolt pealkirja ja muudad sõnade järjekorda, ning üleslaadimisefiltritest pääsevad Vikipeedia, avatud lähtekoodi arendamisega seotud saidid ja need, kes mahuvad mingisse SMEde kategooriasse, mida heade praktikate juhised kavatsevad toetada (Wikimedia ja GitHub on igatahes teatanud, et neile selline äraostmine ei sobi ja kõik peaks olema seaduse ees võrdsed).
Andsin ka Delfile sel teemal paar kommentaari, aga Delfi avaldas ainult paar fraasi ja see vajab põhjalikumat lahtikirjutamist. Ma arvan, et edasist tegevust võiks koordineerida netikogukonna alt -- kes on huvitatud kaasa aitamast, andke teada!
träm, oled kindel Paeti suhtes?
EP lehel viimane hääletus oli poolt.
Vt siit failist lk 38 "A8-0245/2018 - Axel Voss - Proposition de la Commission". See on parlamendi enda infosüsteemist saadud fail, allikaks Julia Reda kontor. Tema kokkuvõte hääletusest on siin:
träm, siis on seda faili muudetud või mingi muu fail.
Mul ei ole praegu kahjuks selle faili koopiat, aga selles oli lk 39 Paeti muudetud hääl.
Eks kaevan edasi. Aga üks on kindel, et hääletustulemuste tuvastamine on (meelega) tehtud keeruliseks.
träm, siis on seda faili muudetud või mingi muu fail.
Mul ei ole praegu kahjuks selle faili koopiat, aga selles oli lk 39 Paeti muudetud hääl.
Eks kaevan edasi. Aga üks on kindel, et hääletustulemuste tuvastamine on (meelega) tehtud keeruliseks.
Jah, minu fail on seisuga kohe pärast hääletamist. Kui keegi on pärast midagi korrigeerinud, siis seda ma ei tea.
Muide, ärme unusta siin tsensuurimasinate maaletoojat ja direktiivi eest institutsionaalselt vastutavat Andrus "ACTA on ülimalt õige asi" Ansipit! Andrus Ansip ja Indrek Tarand tunduvad nüüdseks netitsensuuri osas üksmeelel, mh on mõlemad andnud teada, et kandideerivad europarlamenti ning Tarand tahab saada Ansipi asemel komisjoni volinikuks. Minu meelest on see üpris kurjakuulutav dünaamika (kes tahab, loeb ise ja paneb 1+1 kokku):
Kui nüüd mõlemad vaba ja avatud Interneti õõnestajad hakkavad siin mängima omavahelist kangelaslikku võitlust, siis tegelikelt küsimustelt läheb tähelepanu kõrvale — ükspuha, kumb neist võidab, siis tulemus on Interneti jaoks sama halb. Või on usutav, et Toom, Gräzin või Paet päästavad päeva? Veel keegi?
träm, siis on seda faili muudetud või mingi muu fail.
Mul ei ole praegu kahjuks selle faili koopiat, aga selles oli lk 39 Paeti muudetud hääl.
Eks kaevan edasi. Aga üks on kindel, et hääletustulemuste tuvastamine on (meelega) tehtud keeruliseks.
Jah, minu fail on seisuga kohe pärast hääletamist. Kui keegi on pärast midagi korrigeerinud, siis seda ma ei tea.
Muide, ärme unusta siin tsensuurimasinate maaletoojat ja direktiivi eest institutsionaalselt vastutavat Andrus "ACTA on ülimalt õige asi" Ansipit! Andrus Ansip ja Indrek Tarand tunduvad nüüdseks netitsensuuri osas üksmeelel, mh on mõlemad andnud teada, et kandideerivad europarlamenti ning Tarand tahab saada Ansipi asemel komisjoni volinikuks. Minu meelest on see üpris kurjakuulutav dünaamika (kes tahab, loeb ise ja paneb 1+1 kokku):
Kui nüüd mõlemad vaba ja avatud Interneti õõnestajad hakkavad siin mängima omavahelist kangelaslikku võitlust, siis tegelikelt küsimustelt läheb tähelepanu kõrvale — ükspuha, kumb neist võidab, siis tulemus on Interneti jaoks sama halb. Või on usutav, et Toom, Gräzin või Paet päästavad päeva? Veel keegi?
Edu neile kui nad loodavad, et keegi veel nende poolt hääletab.
Kas keegi on mõelnud, mida see selline totaalne plaanitav robotprogrammidega, mis teevad ise nii nagu tahavad, kõigi ja kõige filtreerimine majandustegevusele võib põhjustada või mõjuda? Ja nagu juba viidatud, et isegi e-mailid võib olla ka ei pääse. Kas sellisel juhul on üldse enam mingit kindlust, et mingi vajalik info või dokument ikka jõuab punktist A punkti B? Krüpteerid faili ära, oled kahtlane tegelane, sest sedasi saab ju ka keelatud materjali edasi toimetada. Visatakse prügikasti, kui kohe lahti murda ei õnnestu. Jääb alles ainult käskjalad ja käsipost, nagu sada aastat tagasi? Igasugustel tehnikafoorumitel on ilmselt siinmail lõpp, kuna nendes liigub palju igasuguseid "kahtlasi", siis ilmselt tulevikus maksustatavaid või midagi muud, linke, lisaks pildimaterjali ja ei tea veel mida. Nii et tulevikus hüvasti Hinnavaatlus, Elfafoorum ja Pingviin.
Ilmselt tänu andmekaevandusele tahab EU need oma kätte haarata, et saada sensorimasnatega igalepoole ligi -
lõige 8a:
"Alles siis, kui teabele on
seaduslik juurdepääs, saab teavet
normaliseerida ning toimub selle
autoriõigusega kaitstud kasutamine, kuna
see toob kaasa reprodutseerimise kas
teabe vormingu muutmise või selle
andmebaasist väljavõtmisega vormingus,
mida saab teksti- ja andmekaeveks
kasutada."
38 lõige I
"Kui infoühiskonna teenusepakkujad
pakuvad kasutajatele teenust, et talletada
sisu ja võimaldada üldsusel sellele juurde
pääseda, ning kui see tegevus kujutab
endast teabe üldsusele edastamist ja ei ole
üksnes tehniline, automaatne ja passiivne,
peaksid nad olema kohustatud sõlmima
õiguste omajatega autoriõigusega kaitstud
teoste või muule materjalide puhul
litsentsilepingud, välja arvatud juhul, kui
nende suhtes võib kohaldada Euroopa
Parlamendi ja nõukogu direktiivi
2000/31/EÜ 34 artiklis 14 sätestatud
vastutusest vabastamist." _________________
Sellist tsensuuri hakkab tänu automaatsele sisufiltrile toimuma järjest enam. Ja sul pole ka kuhugi kaevata, kuna "reeglid" on paigas ja oled hüüdja hääleks kõrbes.
Malekommentaatorid võivad endale samahästi uue töö otsida.
... YT jaoks on see reaalsus juba väga ammusest ajast YT reeglid soosivad sellist kuritarvitamist ja kanalid kaovadki ridamisi musta auku täiesti ilma igasuguse reaalse põhjuseta ... _________________
Kui kunagi Laulev revolutsioon oli siis tundus normaalne olevat tsensuuri vastu sõdimine. Aega võttis aga lahti saime.
Oeh, kuidagi Nõuka aja tunne tuleb tagasi. Ja kuna see ei meeldi siis tasub eos sõdida kõikide selliste päitsed pähe katsete vastu.
Esmane tasand on juba teada - tuleb välja pigistada Eesti eurosaadikute vastused. Siin läheb kindlasti põnevaks - mõni teatab kindlalt, et on tsensuuri vastu aga just valitseva EL kahe juhtpartei saadikutelt (sotsid, oravad, kesikud ja isamaliitlased) vastuse saamine läheb põnevaks. Ühest küljest kästakse neilt ülalt teadagi mille poolt hääletada. Loodan väga et meil õnnestub eurosaadikute vastused kätte saada ja siia foorumisse esitada!!!
Järgmine tasand on riigi tasand. Mis tulemuse valitsus saadaks. Viimane kord Justiitsminister suutis vähemalt mitte poolt olla. Kas aga seekordki?
Kui kunagi Laulev revolutsioon oli siis tundus normaalne olevat tsensuuri vastu sõdimine. Aega võttis aga lahti saime.
Oeh, kuidagi Nõuka aja tunne tuleb tagasi. Ja kuna see ei meeldi siis tasub eos sõdida kõikide selliste päitsed pähe katsete vastu.
Esmane tasand on juba teada - tuleb välja pigistada Eesti eurosaadikute vastused. Siin läheb kindlasti põnevaks - mõni teatab kindlalt, et on tsensuuri vastu aga just valitseva EL kahe juhtpartei saadikutelt (sotsid, oravad, kesikud ja isamaliitlased) vastuse saamine läheb põnevaks. Ühest küljest kästakse neilt ülalt teadagi mille poolt hääletada. Loodan väga et meil õnnestub eurosaadikute vastused kätte saada ja siia foorumisse esitada!!!
Järgmine tasand on riigi tasand. Mis tulemuse valitsus saadaks. Viimane kord Justiitsminister suutis vähemalt mitte poolt olla. Kas aga seekordki?
Ei siin ole enam midagi sõdida. Minu mälu järgi võeti see nn. filterneti seadus eelmise aasta kevadel EU juhtoinaste poolt vastu. Kaks aastat pidi olema aega liikmesriikidel sellest lähtuvalt oma seadusandluse sättimiseks. Järgmise aasta kevadel peaks siis filternet ehk tsenseeritud internet reaalsuseks saama.
Poola olevat küll selle filterneti pealesundimise mingisse kohtusse andnud, aga pole nagu midagi rohkemat sellest kuulda olnud. Küllap seal kohtus on ka omad joped paigas, kes väänavad pragrahvid selliseks, nagu kästakse. Näib, et suuremat osa inimmassi see filterneti tulek ei häiri. HinnaVaatlus on üks väheseid kohti, kus see üldse jutuaineks on.
Näib, et suuremat osa inimmassi see filterneti tulek ei häiri. HinnaVaatlus on üks väheseid kohti, kus see üldse jutuaineks on.
Enamik ei saa sellest teemast lihtsalt aru. Esmapilgul võib see ju hea ja õige asi tunduda, selleks peab rohkem süvenema et aru saada mis <piix> see tegelikult on.
Küll see seakisa tuleb, aga alles siis kui filternet täistuuridel tööle on pandud.
Kõrvalteemas Delfi seaduse alusel papp kommenteerimise eest alles hakkab nüüd ilmet võtma. Ja seda, et Eesti riik võtab kunagi seda tühistava seadusliku akti vastu vist minu silmad ei näe.
Võim juhtida meediat on selleks liiga magus.
Tavakasutaja ehk halli massi jaoks on ju need filtrid pohh. Kes lihtsalt loeb midagi netist, kasutab netti põhiliselt näiteks pangaülekanneteks, ei lae midagi üles ega kommenteeri, siis see ju sellist massi praktiliselt ei puuduta. Laksu saavad need ära, kes midagi üles laevad või kommenteerivad, aga selline hulk inimesi on ju vähemuses ja ega enne ka kõik kisa tee, kui alles siis, kui vastu näppe ise saavad.
Tavakasutaja ehk halli massi jaoks on ju need filtrid pohh. Kes lihtsalt loeb midagi netist, kasutab netti põhiliselt näiteks pangaülekanneteks, ei lae midagi üles ega kommenteeri, siis see ju sellist massi praktiliselt ei puuduta. Laksu saavad need ära, kes midagi üles laevad või kommenteerivad, aga selline hulk inimesi on ju vähemuses ja ega enne ka kõik kisa tee, kui alles siis, kui vastu näppe ise saavad.
Saad valesti aru. Filtreerimise kohustus pannakse lehe omanikule. Kommenteerija ja üleslaadija võivad vabalt edasi kommenteerida ja üles laadida kui on kus kommenteerida ja kuhu üles laadida.
Aga pihta saavad ka need kes lihtsalt loevad kuna nende lemmikportaal võidakse lihtsalt kinni panna. Pisematel foorumitel, meediaväljaannetel ja kasvõi külaseltsi kodulehtedel pole lihtsalt pappi, et selle filtri eest maksta. Samas minu hinnangul on oluline, et pisemad nagu kasvõi HV foorum alles jääks. Suured meediaväljaanded ei kipu alati kõike kajastama või siis kajastavad asju ühepoolselt.
Nonii, paistab, et hakkab siis Brüsselist surve tulema:
“Eelmisel nädalal laekus Eestile kiri, kus teatati, et meie suhtes on alustatud rikkumismenetlust, kuna me ei ole kehtestanud nõutaval määral vihakõneseadust ehk tsensuuri, mis muudes Euroopas riikides ja mis direktiivi järgi on olemas,”.......
https://objektiiv.ee/martin-helme-eestilt-noutakse-vihakoneseadust/
Enamus rahvast näib mõtlevat, et tühja kah sest vabadusest, peaasi et poest vorsti saab.
Nonii, paistab, et hakkab siis Brüsselist surve tulema:
“Eelmisel nädalal laekus Eestile kiri, kus teatati, et meie suhtes on alustatud rikkumismenetlust, kuna me ei ole kehtestanud nõutaval määral vihakõneseadust ehk tsensuuri, mis muudes Euroopas riikides ja mis direktiivi järgi on olemas,”.......
https://objektiiv.ee/martin-helme-eestilt-noutakse-vihakoneseadust/
Enamus rahvast näib mõtlevat, et tühja kah sest vabadusest, peaasi et poest vorsti saab.
Mis? Perefirma trolliarmee töökohad on ohus? _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
See konkreetselt siia teemasse ei sobi jah, kuna pole otseselt tsensuurifiltritega seotud.
Aga loe parem teema algust. Probleem on tegelikult tõsine, nagu ka tõstatud teema näitab.
See mõjutab tõenäoliselt ka HV-d ja siinset foorumit, kui see tsensuuri direktiiv jõusse astub.
Tsensuurifiltrite vastu on ka Reformierakonna juht Kaja Kallas. _________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine Hinnavaatlus.ee - leia parim hind! HV-s ID-kaardiga autentimine
See konkreetselt siia teemasse ei sobi jah, kuna pole otseselt tsensuurifiltritega seotud.
Aga loe parem teema algust. Probleem on tegelikult tõsine, nagu ka tõstatud teema näitab.
See mõjutab tõenäoliselt ka HV-d ja siinset foorumit, kui see tsensuuri direktiiv jõusse astub.
Tsensuurifiltrite vastu on ka Reformierakonna juht Kaja Kallas.
On vist erinevad direktiivid tõesti. Ei suuda enam neid sõnavabadust piiravaid direktiive üksteisest eristada.
Meenutan, et see direktiiv, mis muu hulgas paneb filtreerimiskohustuse portaalipidajatele, võeti Brüsselis vastu millalgi eelmise aasta aprillis.
Edasi pidi EU liikmesriikidel olema 2 aastat aega, et oma seadusandlust vastavalt korrigeerida. See aeg täitub järgmise aasta kevadel. Eks näis, kas siis algatatakse ka rikkumismenetlus või enne kohendatakse Eesti seadusi vastavalt.
Kaja Kallas oli oma avaldustes tõesti tsensuurifiltrite vastu, samas Reformierakonna liige Urmas Paet hääletas selle direktiivi poolt.
Sõnavabaduse osas on tulevik tume. Jääb veel oodata, millal hakatakse Brüsselis mõtteroima direktiivi menetlema.
võeti Brüsselis vastu millalgi eelmise aasta aprillis.
kusjuures täpsustuseks, et pooleldi pettusega. Direktiivi pushijatel oli teada, et teatud artiklid direktiivist läbi ei lähe.
Enne hääletust nimetati artiklid ümber ja vahetult enne hääletust veel omakorda direktiivi enda ja artikli hääletusjärjekord.
Tekkis segadus ja mitmed saadikud tunnistasid pärast hääletust, et hääletasid valesti ja tegelikult nad ei soovinud seda artiklit.
IIRC Poola on selle tsensuuridirektiivi kohtusse kaevanud, kuna see direktiiv läheb mitmete teiste direktiividega vastuollu. _________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine Hinnavaatlus.ee - leia parim hind! HV-s ID-kaardiga autentimine
Kallid sõbrad, postitage pilte nunnudest lastest, kassidest, lainetavast merest, guljašist ja tagahoovi takjatest. Need on neutraalsed teemad, mis ei tekita kunagi kellelegi tüli. Kõik ülejäänu on seevastu riskantne, kuna suukorv ja summuti on lähemal, kui me arvatagi oskame. Samm vasakule või samm paremale loetakse progressiivse baaskonsensuse reetmiseks ja karistus järgneb samal sekundil. Mis sest, et baaskonsensusel puudub vorm, sisu ja kuju. Tähtis on ideoloogiline truudus.
Stalini ajal karistati kõiki, kes julgesid rääkida poliitilisi anekdoote. Moluraamatus karistatakse nüüd ülejäänud anekdootide vestjaid. Teemadega tasub olla üliettevaatlik, sest pole teada, mis tuhandesilmsele Suurele Vennale (või Õele), kes jälgib iga klahvivajutust, ei meeldi.
Lugu on lühidalt järgmine. Üks keegi postitas nalja: kõik naised unistavad kahe mehega olemisest (kellest üks koristab ja teine teeb süüa). Tahtsin ka kildu rebida ja postitasin kommentaariks eelmisel õhtul vaadatud „Mission Impossible 2“ kõrva jäänud fraasi suhtes naistest (vt allpool pildilt, ei hakka igaks juhuks kordama). Ja ennäe! Moluraamatu kommunaalstandardite giljotiin kukkus ühe sekundi pärast – nali oli ilma naljata kvalifitseeritud vihakõneks, mida karistati 24 tunnise blokiga. Samas pakuti lahkelt võimalust protesteerida, mida tegingi, kuna asi tundus üle mõistuse jabur. Sekund hiljem oli apellatsioon menetletud ning nüüd sain juba kolmepäevase bloki ilma edasikaebamisõiguseta. Kõik toimus automaatselt, paari hetkega, millest järeldan, et „Suur Vend“ on koostanud loendi keelatud sõnadest, mis kas üksikult või kombinatsioonis mõne teise märgitud sõnaga kutsuvad esile automaatblokeeringu. Kes selle koostas, meile loomulikult ei räägita. Sama moodi jääb saladuseks ka nimekirja sisu. Võime üksnes katse-eksituse meetodil omal nahal proovida, milline sõna osutub „vihaseks“. Algoritm armu ei anna ja blokid kukuvad tõusvas joones – 3, 7, 14 päeva nagu niuhti. Ähvardatakse ka konto kstutamisega (mis tabaski üht mu sõpra 2020. a algul ühe v i i s a a s t a t tagasi tehtud postituse eest. Ideoloogilises võitluses armu ei anta ja vange ei võeta!
Kasulik on muidugi teada, et eesti kommerts-telekanalid ja Hollywood pakuvad meile vaatamiseks filme, mis külvavad otse meie elutubadesse päeval ja ööl keelatud vihakõnet. Just sedasama vihakõnet, mida Eesti seaduste järgi üldsegi ei eksisteerigi (nagu ka mitte kerise- ja leilikõnet). Ma kutsun telekanaleid üles suuremale valvsusele!!! Seaduste mittetundmine ei kergenda karistust!
Tegelikult oligi laus-suukorvistamist oodata niipea, kui EPL/Delfi kiitles, et FB „tõekontroll“ antakse nende kätte. Ja polnudki põhjust pettuda. Blokke sajab nagu rahet. Ühte võiks „tõeministeerium“ siiski meeles pidada – väljendusvabadust piirates rikutakse Eesti Vabariigi põhiseaduse § 45., mis ütleb: „Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil“ […] „Tsensuuri ei ole“. EPL/Delfi teravsilmad, kes tsenseerivad eestikeelset mõttevahetust, teevad seda kahtlemata Eestis, mitte USA-s, seega meie seadusruumis. Mind huvitab, kas keegi saaks või oskaks midagi selle vastu ette võtta?
Pmst ongi siis osade portaalide puhul juba asi nii, nagu esimeses postituses kirjas:
tsitaat:
EU tahab hakata nõudma koodi-jagamis teenustelt (GitHub, Sourceforge, upload.ee, bugtrackerid, jne) kogu üles-laetava tarkvarakoodi monitoorimist, et hoida ära võimalikku piraatlust.
Sisuliselt tähendab see automaatset tsenseerimist.
Tanel, see on teada tõde, et EU on kremli usin õpilane... venemaal pannakse "vale" pildi või sõna eest juba vangi, aga EU tsensuur on humaanne ja demokraatlik, ainult blokib, vähemalt praegu veel... _________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Tanel, " Kallid sõbrad, postitage pilte nunnudest lastest ....." ---- taoline tegevus võidakse ju varsti, kui asjad muudkui samamoodi edasi arenevad, klassifitseerida pedofiilia alla
Filtreid ei poolda mina ka.
See tuttav ajab sul aga korralikku jama.
Pole mingi "väljendusvabaduse piiramine", kui ei saa telfis või feissbuugis lamiseda. Hostigu ise oma keskkonda ning väljendagu palju süda tahab.
Asi polegi ju selles, et keegi nõuaks õigust kontrollimatult teisi sõimata või alandada vaid just selles, et filter võib suva asja peale trigerduda.
Mingit korralikku filtrit pole ju olemas, mis reaalselt postituse sisust aru saaks ja suudaks adekvaatselt reageerida. Lisaks muud jurad alustades sellest, et filter on tasuline ja lõpetades sellega, et seda ei saa keskkond lokaalselt jooksutada ehk kogu info edastatakse kolmandale osapoolele.
Mis selles pärdikus siis nii jubedat on? Mulle lapsena öeldi ka vahel ahvipärdik kui puu otsa ronisin või mujal turnisin, aga seda pigem lõõpides mitte halvustavalt. Ei leia, et oleksin sellest nüüd mingi trauma saanud, et nii öeldi.
See lause on ju ka pigem huumor/lõõpimine mitte halvustamine. Vanarahval oli ju ka ütlemine kaevu sülitamise kohta, mis tähendab põhimõtteliselt sama.
Ja noh, kui keegi nüüd soolisest diskrimineerimisest rääkida tahab, siis täpselt samamoodi kehtib see ju meeste kohta ja erandeid on ka mõlema soo puhul.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.