|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas formaadiga parandad, haldad, konfid süsteeme? |
| jah |
|
47% |
[ 200 ] |
| ei |
|
52% |
[ 222 ] |
|
| hääli kokku : 422 |
|
| autor |
|
NuCleo
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
04.04.2005 15:48:07
|
|
|
ei no formatt teeb ketta ju nii puhtaks, kui vähegi saab ja kui nagunii kõik uuesti peale paned, on formatt pisiasi teha ja igati mõttekas ju ära teha.
_________________ 'sup? |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
04.04.2005 16:14:13
|
|
|
no formatit oleks siis kindlasti vaja, kui lähed näiteks win 98-lt üle win xp-le. win 98-l FAT32 failisüsteem, aga win xp-l juba NTFS (mis muudab ketta kiiremaks, vähemalt minu kogemus on näidanud seda)
_________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri! |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
04.04.2005 16:17:50
|
|
|
miks pean veel vaeva nägema sellega et hakkan ühele meediale selga ajama ühte, kahte lisapartitsiooni, mis on selgelt mõttetu, mul ei ole vaja teha ketast nii puhtaks kui vähegi saab ja w98 salt ma ei lähe xp peale üle ka siis kui makstakse, ning Xp toetab väga edukalt fat32 hte ning kui ma ka tahaks ntfsi siis on selleks convert
te esitatavad väited ei ole vettpidavad kodanikud
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivoku
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
04.04.2005 16:21:44
|
|
|
aga davai seleta siis ära mida sa teed? ku iarvuti on konkreetselt igasugust kräppi täis ja ei ykski spyware adaware ja ykski viiruse tõrje ei taha funktsioneerida + on teadmatusest ära kustutatud osad windowsi normaalseks tööks vajalikud failid? lased lihtsalt windowsi otsa? see on bullshit ytlen, arvuti aina uimasemaks jne läheb, tuleb meelde tuttava juures yks arvuti mis oli jsut ka arvuti salongist tulnud :S oli tehtud lihtsalt yks kasutaja juurde ja noh desktop oli ju puhas ja dokumendid asjad olid ära kustutatud, lihtsam on formaat teha, healjuhul tund aega normaalse arvutiga ja on windows uuesti peal kah. sitaks kirjavigu aga noh parandan õhtul koju koju jõuan.
_________________ roogi räime. |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
7 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
04.04.2005 16:32:37
|
|
|
ei lase otsa, vaata eelnevatest postitustest mida selleks teha, kui sa muidu hakkama ei saa siis võin hea raha eest sul isegi karud tantsima panna.
ehk siis suure raha eest tehasse kõik ära. ma ei saa aru kuda see formaat lihtsam on kui mul on tühi ketas ja ma pean hakkama leiutama viise kuidas see installfail sinna kettale saada
a) kaku masin lahti mine kettaga külapeale hea mees anna mulle installikas
b) lisad cd-romi
mõlemil juhul üks mässamine
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivoku
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
04.04.2005 16:39:05
|
|
|
irw, mis seal rasket on? võtad xp või mõne muu op sysi plaaid ja rohkemat pole vajagi . mis naabrimehejuurde, mina tassin kõikide arvutid enda juurde, keeran lahti puhastan tolmust ja siis ketta kisun välja või tõstan remonti vajava arvuti enda arvuti kõrvale ja yhendan juhtmed ja voilaa on mul teine ketas enda arvutis sees ja juba kopeerin vajalikke asju enda arvutisse ymber . muigui kui on ainult mingi msni viiruse moodi asi siis ma ei hakka formaati tegema või mingi toolbar siis kah mitte kuna neid lihtsam eemaldada, aga kui asi tõsiselt fucked up on et desktopile tekivad igasugu pornosaitide shortcutid jne siis ma ei viitsi mõtlemagi hakata mis edasi saab, mida ma nussin oma ajusid 2-3 tundi et pornost puhtaks saada kui võin kõik ka tunniga ära teha . yldjuhul on cdromid igalarvutil kyljes
_________________ roogi räime. |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
7 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mtv23
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.03.2004
|
04.04.2005 16:42:17
arvuti teema |
|
|
Ketta formateerimine ei ole probleemi lahendus
Lahendus on viga leida ja see kõrvaldada
_________________ @Dj |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
04.04.2005 16:43:01
|
|
|
no kui sa pornosaite 3 h eemaldad siis on küll miskit väga nihu ja pornot vaadake magamistoas või tehke ise (ja küsige raha) igal künal ei pea cd-romi olema
ja kui sa teed nii nagu sa eespool kirjeldasid mille kuradi pärast sa teiste staffi omale pead kopima kui on võimalus nimetada ringi 2+2 kausta või need üldse kustutada. dziizaz milline kilplasetöö
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivoku
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
04.04.2005 16:46:01
Re: arvuti teema |
|
|
no jah aga miks minna otse ,kui saab ka ringiga eksju kilplase töö? nu kurat siis olen mina lammas ja vsjoo, tuttav käis mingitel venema pronni saitidel vms ja tööarvutiga käisid töömehed kah pronn ivaatamas ja sealt tuli igasugu paska, peale igasuguste toolbaridest jne rääkimata ja bansibuddyd jne, mina ei saanud pornot enam maha, käigu ma või kõik kaustada registrid jne läbi ja kasutasi nka mingit 4-5 spyware eemaldajat ja tulemus n see et see kaob sealt küll ära aga 5 minuti jooksul oli tagasi, jätsin asja nii nagu oli sel, eeladasin mis oskasin ja lähen teen siis korda kui ma saan kuskilt mingi kõvaketta, aeg on raha nagu sa tead, ja kui mul on valida kas ma saan mingi pooleteist tunniga arvuti täiesti töökorda või nussin oma ajusid ja otsin taganeid failikesi siis valin kiirema ja lihtsama tee. loodan et ma ise ka aru sain mis kirjutasin
edit: seda ymbernimetamist kutsun ma porno tegemiseks samamoodi ka uue kasutaja tegemist irw neid kaustada ymbernimetamisi ma nii palju näinud et jube, alles oli siin sõbranna arvuti kuskilt "parandaja juurest" tulnud oli lihtsalt tõstetud kõi kvanad asjad yhte kausta ymber ja siis installitud windows yle see on siis sitast puhastamine?  kõige kindlamini vabaned sitast ikkagi formaadiga, ja peale seda arvuti on natukene kiirem sest kurat seda teab kas on äkki mingeid vidinaid mis niisama ressursse võtavad.
_________________ roogi räime.
viimati muutis toivoku 04.04.2005 16:48:30, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
7 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mõttetumees
HV Guru
liitunud: 18.07.2003
|
04.04.2005 16:47:06
|
|
|
Ma ei saa teema püstitusest üldse aru, mis siin vahet on kuidas asjad korda saada. Üks teeb ühtemoodi, teine teistmoodi, igaüks nii nagu heaks arvab ja meelepärasem on. Lõpptulemus on ju tähtis! Kui ei peeta formatit vajalikuks, jumala eest, ärge formaatige...kelle kuradi asi see on, milleks mingit nime kirja panna.
Ähh, mõttetu teema!
|
|
| Kommentaarid: 659 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
534 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
04.04.2005 16:48:45
|
|
|
| no aga miks mitte kulutada 4-5 h kuna makstakse ju ikka ühtemoodi st mida rohkem tunde seda rohkem raha, ah te ikka ei oska
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mõttetumees
HV Guru
liitunud: 18.07.2003
|
04.04.2005 16:50:43
|
|
|
| Seda muidugi, kui makstakse, miks mitte. Siis võib ju arvutile veel igasugu hädasid välja mõelda. Pooled jupid vigaseks kuulutada ja lasta uued osta, vanad terved enda tasku jne.
|
|
| Kommentaarid: 659 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
534 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivoku
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
04.04.2005 16:51:10
|
|
|
endal on lihtsam ju sa kulutad 4-5 tundi yhe arvuti peale, aga mina kulutan 3 arvutipeale healjuhul nii palju, et mida rohkem teen seda rohkem raha ju
davai ma panen koju ajama, ei viitsi vaielda igayks tehku nii kuidas oskab/tahab/meeldib.
_________________ roogi räime. |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
7 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
04.04.2005 16:58:24
|
|
|
| ei ma ei kuluta üldse oma aega panen tegema ja ise teeb, aga et kataloogide ümbernimetamisest selline ooper tekkida võib on küll ennekuulmatu järelikult ei ole vaja sinna parandaja juurde enam viia kes teha ei oska
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
04.04.2005 20:29:20
|
|
|
ega keegi siin ju teisi sundida ei saa üldiselt oma asi, mis vahendeid kasutada ja kui inimene juba otsustanud ega siis nii kergelt ümber ka ei veena kes soovib, see kasutab. kes mitte, samuti hea valik :=> vaba riik, vaba maa, vaba valik
_________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri! |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MrzDgi2
HV vaatleja
liitunud: 19.11.2005
|
02.12.2005 20:22:28
|
|
|
| Ka mina kasutasid kunagi ammu formaaadi abi. Viimane kord oli mu viimane format, siis kui kõvakad RAIDi panin. Ja kui tuleb minig kala sisse, siis lasen lihtsalt windooza uuesti peale või lükkan kõvaketta teise arvuti külge. Minu arust on formaat suht mõttetu asi, eriti kui seda tihedalt teham, kuid mõnikord harva ikka võib.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
02.12.2005 20:28:37
|
|
|
| Eile õhtu sai siis format tehtud kuna win läks hapuks ja kõik winni ja softi installimise rõõmud läbi tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OFFF
HV veteran

liitunud: 29.07.2004
|
02.12.2005 20:37:26
|
|
|
Hmm... no keskmiselt 3 aasta takka tuleb ikka Windows reinstallida... kuigi on muidugi ka vanemeid n2htud. N2ituseks leidsin ma issanda aastal 2003 vana P120 kus oli koostaja (Astrodata) peale pandud Win95. OSR A!!! K2is. Kusjuures masinat kasutati iga p2v.
Yldiselt kipub yhe sindoosipaigalduse eluiga siiski sinna 3. a. kanti.
Samas - minu k6rval riiulil on linuxikast, milles on potatost tehtud woody. Kast on yle elanud kaks totaalset riistvaravahetust ja paar vindivahetust alustanud 2.2 seeria kerneliga, hetkel 2.6. K2ib siiamaani, sargeks uppida ei viitsi.
Eelmise t88andja juures vedeles nurgas yks Red Hat 5.x (Manhattan) - uptimed kyyndisid ikka aastateni. Tavaline lauaarvuti kusjuures, IDE vindiga - t2itis logija ylesandeid.
A.
P.S. Minu masin: kasutatakse igap2evaselt t88lauana:
System information for \\[censored]:
Uptime: 165 days 18 hours 8 minutes 11 seconds
Kernel version: Microsoft Windows 2000, Uniprocessor Free
6ppige, poisid, windowsi paigaldama ja oma masina eest hoolitsema, selmet pidevalt formaatida.
_________________ Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame! |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Joosep8
HV veteran
liitunud: 23.08.2002
|
02.12.2005 21:01:35
|
|
|
| Ühe wini uuesti install on kindlasti kiirem ja tulemus parem kui erinevaid viiruseid-troojasid mööda masinat taga ajada. Peale installi võid kindel olla, et midagi ei jäänud kahe silma vahele ja kõik ikka ilusti töötab.
|
|
| Kommentaarid: 158 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.12.2005 21:08:23
|
|
|
Sai ka taas Full formaati + installi kasutatud
Ühel juhul oli tegu jonnaka viirusega, mis pärast Quick Formatit arvuti ära blokeeris ja XP installeerimist ei lubanud Ning teisel juhul oli tegu arvutite emaplaatide vahetustega 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OFFF
HV veteran

liitunud: 29.07.2004
|
02.12.2005 21:18:00
|
|
|
| Joosep8 kirjutas: |
| Ühe wini uuesti install on kindlasti kiirem ja tulemus parem kui erinevaid viiruseid-troojasid mööda masinat taga ajada. Peale installi võid kindel olla, et midagi ei jäänud kahe silma vahele ja kõik ikka ilusti töötab. |
N6us, aga milleks seda solki endale yldse masinasse sisse LASTA in the first place???
Pealegi on win + patchid + driverid peale ajamine ysna tyytu töö. Lisaks veel k6ik appid ja nende konffimine.
Mina j2tan küll "clean install" last resortiks.
A.
_________________ Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame! |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reimers66
HV Guru

liitunud: 07.03.2002
|
02.12.2005 21:21:58
|
|
|
oma klientide arvutitele ma tavaliselt teen format kuna lihtsalt inimesed suudavad arvutid omal nii saasta ja viiruseid täis tõmmata et selle puhastamine
võtaks mul kauem aega kui uue peale panek ja samas uus on uus + veel saab siis ka kõik draiverid ja muud pudi padi uuendatud
oma arvutil ma teen format ikka korra paari aasta tagant kuna hoian arvuti saastast puhtana
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
02.12.2005 21:41:45
|
|
|
| OFFF kirjutas: |
Pealegi on win + patchid + driverid peale ajamine ysna tyytu töö. Lisaks veel k6ik appid ja nende konffimine.
Mina j2tan küll "clean install" last resortiks.
A. |
disk image on üks hea asi norton ghostiga on windows (draiverid + proged jne...) 3 minutiga peal
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OFFF
HV veteran

liitunud: 29.07.2004
|
02.12.2005 22:00:11
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
disk image on üks hea asi norton ghostiga on windows (draiverid + proged jne...) 3 minutiga peal  |
On jah, aga selleks tuleb see "disk image" enne tekitada ja pealegi ei saa suvalisi arvuteid niisama lihtsalt immitsast yle lasta. töö juures on iseasi, aga s6prade haiged/katkised sindoosid on igayks ise n2gu ja tegu ja erineva raua peal.
Kodus j2lle puudub selle jaoks vajadus, sest selleks ajaks kui Windows lootusetult katki l2heb, on niiehknii paras raua-uuendamise aeg ja see kettapilt on suisa lootusetult vananenud.
A.
P.S. Mina eelistan tuimale "pildistamisele" alati "unattended installi" - ega l2heb rohkem, aga toimib surmkindlalt.
_________________ Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame! |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
02.12.2005 22:32:08
|
|
|
no kuda see off omale küll 165 päeva uppi saab, mul on vool nagu tavaline süsiniktsinkpatarei kurat iga briizi korral jälle läind suvel vist sai üle saja päeva aga siis hakkas see k*** pihta
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
02.12.2005 22:56:37
|
|
|
| OFFF kirjutas: |
| Skeptik kirjutas: |
disk image on üks hea asi norton ghostiga on windows (draiverid + proged jne...) 3 minutiga peal  |
On jah, aga selleks tuleb see "disk image" enne tekitada ja pealegi ei saa suvalisi arvuteid niisama lihtsalt immitsast yle lasta. töö juures on iseasi, aga s6prade haiged/katkised sindoosid on igayks ise n2gu ja tegu ja erineva raua peal.
Kodus j2lle puudub selle jaoks vajadus, sest selleks ajaks kui Windows lootusetult katki l2heb, on niiehknii paras raua-uuendamise aeg ja see kettapilt on suisa lootusetult vananenud.
A.
P.S. Mina eelistan tuimale "pildistamisele" alati "unattended installi" - ega l2heb rohkem, aga toimib surmkindlalt. |
siis küll jah kui arvutipark suur on. pidasin silmas kodukasutust, kus 1 masin on näiteks. see ühekordne vaev tasub vahest ära.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
02.12.2005 22:57:52
|
|
|
paar nädalat tagasi sai ka formaat teha, põhjuseks happu windoose, mille olin küll suutnud edukalt igasugusest pahnast ja trojanitest puhtaks pühkida, kuid winlog.exe - ga oli mingi jama ning miks just otsustasin reinstalli kasuks, oli see, et sisse sai lisatud uus vint ning oli kogu kettasüsteem ümberorganiseerida ...
Muidu suutsin isegi üle 6 kuu windooset tervena hoida ja kõige pikem uptime oli ca 3 nädalat
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
02.12.2005 23:00:06
|
|
|
Windows läks praegusele masinale peale 13 kuud tagasi
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madmel
HV veteran

liitunud: 21.03.2004
|
03.12.2005 00:14:39
|
|
|
ei viitsi seda teemat tervenisti läbi lugeda...aga mul tekkis küsimus.Miks see küsitluse küsimus nii üldistav on?Et miks just haldad ja konfid formaadiga? Minu arust piisab kui oleks ainult "parandad" seal.Kui ikka win nii tuksis , et ei viitsi mööda neid registreid ja katalooge joosta siis ikka format peale ja elu muretum.Haldamine ja konfimine formatiga ..ei saa aru.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
03.12.2005 00:26:21
|
|
|
selleks et see haldus ja konff on nö korjatud aegade jooksul HV erinevatest teemadest kus on kirjeldatud probleeme jne ning et nende lahendusteks oleksid olnud lihtsad võtted aga tegeliku lahendusena tehti format.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
03.12.2005 00:27:11
|
|
|
halenaljakad kujud siin...
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
03.12.2005 00:35:39
|
|
|
Ma ei saa aru mida vinguda nüüd siin sellise asja üle, üks formaadib, teine teeb pool päeva spyware ja viiruste puhastust. Miks see peaks kedagi kõigutama? Igaüks teeb nii nagu ise heaks arvab ja ongi kõik. Enda arvutit formaadin siis, kui on win väga hapu või ikka tõsiselt saasta täis (mida just ei juhtu). Praegune win on peale lastud jaanuaris vist ja niipea küll formatit pole plaanis teha.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
03.12.2005 07:33:04
|
|
|
kasutan samuti norton ghosti.aga seda ikka siis kui asjale on mingi kahtlane saast sisse jooksnud ja ei viitsi oma pead vaevata.
samas tean et väike sugulane vahest ghostib päevas 8x oma arvutit
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.12.2005 23:17:46
|
|
|
Ise taas olukorra ees, kus tuleb uuesti installi kasutada - sõber oskas enda vajaliku profiprogrammi kataloogid ära kustutada - lootes vaba ruumi kõvakettale tekitada. Ja mul on palju lihtsam-kiirem ja mugavam tema vajalikud failid teisele kõvakettale kopida ning masinale uuesti Win peale panna kui mööda registreid taga otsida, et mis on seotud selle vigase programmiga.
Ja kõik vana läheb maha HDD tootja enda formaatimisprogrammiga, tõenäoliselt Low level Format-iga + uus formaat(y)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
03.12.2005 23:37:21
|
|
|
osi jaoks ei oma profiprogramm tähtsust mis programm on üldse profiprogramm?
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ihv
HV Guru
liitunud: 17.12.2001
|
04.12.2005 00:37:32
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Ise taas olukorra ees, kus tuleb uuesti installi kasutada - sõber oskas enda vajaliku profiprogrammi kataloogid ära kustutada - lootes vaba ruumi kõvakettale tekitada. Ja mul on palju lihtsam-kiirem ja mugavam tema vajalikud failid teisele kõvakettale kopida ning masinale uuesti Win peale panna kui mööda registreid taga otsida, et mis on seotud selle vigase programmiga.
Ja kõik vana läheb maha HDD tootja enda formaatimisprogrammiga, tõenäoliselt Low level Format-iga + uus formaat(y) |
ehe näide teema algsest ideest ja mis see LLF sinu arust head teeb?
kodukasutajana ilmselt tõesti lihtsam teha seda mida oskad, olgugi et see on hambaravi teate-küll-mille kaudu, kui keegi arvutihooldusena sellist teenust pakub siis jah...(pikk ropp sõim)
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OFFF
HV veteran

liitunud: 29.07.2004
|
04.12.2005 13:19:12
|
|
|
J2tke palun kohe j2rele, tahanteada!
Mis kuradi "low-level"
M6tiskleme natukene, mis asi on "low level".
Selleks tuleb tagasi p88rduda aga kui kasutati veel "MFM k6vakettaid"
Tegelikult ST412 ja ST405. Nimetatud isendid olid t6esti t2iesti "dumbid".
Kogu "tarkus" istus kontrolleris. N2iteks sai enamikku kettaid "formaatida" andmeid hoidma kas MFM v. RLL vormingus.
Ehk kuidas ketta magnetpinnal olid domeenid organiseeritud! Edasi kanti kettapinnale rajad (silindrid) ja sektorid. Mitte LOOGILISED vaid FYYSILISED!
M6tleme mis th2hendab CHS - Cylinder, Head, Sector. BIOSes kireldatud CHS geomeetria vastas 1:1 fyysilise ketta fyysilisele geomeetriale!
Lugemis-kirjutamispead liigutati samm-mootoriga. T6epoolest sai lugemis-kirjutuspeale anda k2su - liigu sinna ja sinna ja loe meile sealt seda ja toda.
Vahel oli vaja ketta fyysiline geomeetria uuesti m2rkida (v6i ymber m2rkida, kui ketast kasutati n2iteks nii vanas masinas kus CHS valued olid ette m22ratud ja k2sitsi m22rata ei saanud!). 20MB mahuga ST kettale v6ib vabalt kirjutada 10MB geomeetria ja kasutada seda originaal XT sees, n2iteks.
Selle asja nimi oli (on) LOW-LEVEL FORMAT.
M6tleme nüüd mis t2hendab IDE - IDE t2hendab Integrated Drive Electronic. Kogu ketta FYYSILISE juhtimise tarkus viidi ketta SISSE. Seega me EI SAA mitte kuidagi sekkuda ketta peade ja jalgade liigutamisse. Tagasiyhilduvuse huvides ketas VALETAB meile mingid CHS valued. N2iteks 16 pead. Kas tahanteada t6esti ARVAB, et IDE ketta sees on 8 platterit??? nüüd tahanteada meile kindlasti seletab kuidas ta kujutab ette OLEMATU platteri peal OLEMATU lugemis-kirjutuspeaga OLEMATU sektori m2rkimist!!!
Teine aspekt mida arvesse tuleb v6tta - IDE sees ei ole samm-mootorit. IDE lugemis kirjutuspead hotiakse paigal juhtradade abil - NENDE andmete abil mis juba ON fyysiliselt kettale kirjutatud. ajad m2rgitakse kettale juba tehases ja nii nagu nad on nii nad sinna j22vad. Lugemispea asendit korrigeeritakse pidevalt vastavalt sellele, vastavalt sissetulevale infole - kui hakkab '2ra vajuma" liigutatakse tagasi.
Linnalegendid r22givad, et esimese p6lvkonna IDE ketaste "hingeelusse" oli v6imalik sekkuda ja sundida neid juhtradasid yle m2rkima. Ma pole syvenenud kas tegemist on t2ieliku jama v. lihtsalt jamaga. Midagi HEAD see igal juhul endaga kaasa tuua ei saa - m6tle ise mis juhtub kui sa hakkad m2rgendeid YLE m2rkima l2htudes samal ajal nendestsamadest m2rgenditest.
Seega - IDE puhul on mistahes low-level formatist r22kimine absurd - ketta elektroonika lihtsalt EI LUBA nii madal tasemel ketta kallale 6iendama minna.
Sorri, natukene hypilik sai see tekst, aga p6hiinffi peaks edasi andma. Lihtsalt tahateada poolt idioodi j2rjekindlusega levitatav DESINFORMATSIOON vihastab nii KOHUTAVALT, et k2ed hakkavad v2risema.
A.
_________________ Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame! |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
04.12.2005 13:49:00
|
|
|
LLF kohta siis arusaadavamat lugemist - http://www.pcguide.com/ref/hdd/geom/formatUtilities-c.html
| tsitaat: |
| As I have said (probably too often, sorry) modern drives do not need to be low-level formatted by the end user, and in fact cannot be LLFed outside the factory due to their precision and complexity. However, it seems that the need to LLF hard disks on the part of users has never gone away. Like some primordial instinct, many PC users seem to have a fundamental desire to LLF their modern disks. Maybe it is built into the genetic code in some way yet undiscovered. ;^) In fact, even if it were possible, the vast majority of the time that someone "needs" to LLF a hard disk today, it is not really necessary. Many users jump quickly to wanting to try an "LLF" whenever they have a problem with their hard disk, much the way many jump to re-installing their operating system whenever it gives them trouble. |

|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NuCleo
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
04.12.2005 14:48:24
|
|
|
Ma vist sain jälle tõsiselt targemaks. Kuigi low-level format minu sõnavarasse kuulunud ple. Nüüd ma vähemalt tean, et ei peagi kuuluma. Vähemalt mitte IDE ketta formattimise kontekstis.
oh.. sry for OT
_________________ 'sup? |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
T6nnn
HV kasutaja

liitunud: 03.05.2005
|
04.12.2005 15:00:14
|
|
|
| ma ei näe formatil mõtet kui arvutit korralikult pasast puhtana hoida, endal püsis win xp 2.5 aastat ilma formatita, siis oli vaja sest olin kogemata restore pointid maha võtnud.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
04.12.2005 15:11:58
|
|
|
| T6nnn kirjutas: |
| ma ei näe formatil mõtet kui arvutit korralikult pasast puhtana hoida, endal püsis win xp 2.5 aastat ilma formatita, siis oli vaja sest olin kogemata restore pointid maha võtnud. |
hm, sama siin. install on üle elanud juba 4 eri arvuti konfi 9800prost kuni nüüd 7800gtx'ni. pole ei troojalasi ega spyware'i, ma tõesti ei mõista mis tasemel arvutikasutajad siin mõned on, et formatiga masinaid parandavad
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
04.12.2005 17:58:31
|
|
|
Skeptik: Lihtalt eelistan Win-ile seda mida HDD tootjad kasutada pakuvad-soovitavad 8) Ei ole kusagilt lugenud, et see keelatud tegevus oleks 8) Tänagi formaatisin WD 1,2 gigast ketast WD enda programmiga
Ja Low Level Format tänapäeval tähendabki peamiselt "zero fill"
NB Kuid samas on näiteks Ontrack-il olemas Low Level Format mis võimaldab taastada vanemaid kettal olnud informatsioone (formaate).
Samuti võib veel leida varasemaid HDD tootjate formaatimisprogramme kus on olemas nii:
Zero Fill
kui ka
Low level Format
Ning mõlemad on täiesti erinevad iseseisvad programmid
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Proffessor
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2005
|
04.12.2005 18:06:49
|
|
|
| Jah. olen ka kokkupuutunud mõned korrad. läpperipeal yhe korra, kuna miski uss oli sees. aga lauaarvutil päris mitmeid kordi - erinevatel põhjustel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
04.12.2005 18:13:34
|
|
|
pigem ei formaadiks ketast ega muudaks miskit, kui ikka asja v2ga hapuks aetud, ei ole kiire ja vea otsimise/parandamise aeg ei ole oluliselt pikem installist. vajadusel kasutan Ghost i ja kettad saavad kaheks (v2hemalt) tehtud. reeglina vist ikkagi m22rab lahendamiseks kuluv aeg + v6imaliku edasise assistance i lihtsus selle, kuidas masinale l2henen.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chesm6mmi
HV Guru

liitunud: 08.01.2004
|
04.12.2005 18:18:53
|
|
|
format ikka teha kui näiteks kellegi arvutit minna korda tegema ja tal seal miljon asja kanni keeratud ja sitta täis jne
|
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
104 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OFFF
HV veteran

liitunud: 29.07.2004
|
04.12.2005 18:35:30
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
NB Kuid samas on näiteks Ontrack-il olemas Low Level Format mis võimaldab taastada vanemaid kettal olnud informatsioone (formaate). |
Paluks viidet!
| tahanteada kirjutas: |
Samuti võib veel leida varasemaid HDD tootjate formaatimisprogramme kus on olemas nii:
Zero Fill kui ka Low level Format Ning mõlemad on täiesti erinevad iseseisvad programmid  |
Paluks viited!
A.
P.S. Zero fill ei ole KEELATUD, aga on suht m6tetu. Lihtsam on tarkvaraliselt failisysteem uuesti luua (full format) v. ainult failisysteem tyhjaks m2rkida (quick format). MBR'i on m6tet yle kirjutada siis kui selleks on vajadus, mitte niisama "igaks juhuks". Kohad kus "zero fillil" on jumet: niiv6rd rikutud MBR, et standardvahenditega ei saa ligi. Ma olen sihukest "emast" MBRi n2inud - windowsi install jooksis kokku, kui pyydis seda lugeda. Sama kehtib v2ga 2mbris partitsioonitabeli kohta. Aga need on ikkagi ERANDJUHUD... selliseid tuleb ette v2ga harva.
_________________ Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
viimati muutis OFFF 04.12.2005 18:38:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
04.12.2005 18:36:45
|
|
|
| OFFF kirjutas: |
| Paluks viidet! |
Üsna lootusetu üritus. Olen palunud talt mõne oma väite kohta ka tõestavaid viiteid tuua kuid siiani pole veel ainsatki saanud.
Tüübile vist lihtsalt meeldib (näiliselt) tarka juttu ajada kuid oma väiteid lihtsalt tõestada ei suuda.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
04.12.2005 22:53:20
|
|
|
Üks pikem jutt - Low Level Format-i kohta 8)
http://www.ameriwebs.net/groupworks/index.html
Või siis lugemiseks:
http://www.pcguide.com/ref/hdd/geom/formatLow-c.html
Ja vastuküsimus kõigile vaidlejatele:
Et kui kettale on tehtud 9 formaati, kuidas on võimalik välja lugeda näiteks 2 formaadi järgne informatsioon sellelt kettalt
Või lihtsamalt - olen teinud vale formaadi ja taastan sellest eelneva õige formaadi koos andmetega
Ja kes sellised tõsiseid töövahendeid osta tahab, siis firma Ontrack http://www.ontrack.com/ töövahendites on need kõik olemas Lihtsalt arvutifirmad enam enda (tasuta) Ontrackiga koostöös tehtavasse formaatimispaketti 2-e töövahendit ei pane. On jäänud alles üks - Zero formaat Teine, ehk "nimetame siis andmete taastamisprogramm" tuleb Ontracki käest osta
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
04.12.2005 23:16:47
|
|
|
| ot: |
tahanteada, keep it going, next time it should by grazy man |
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|