Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Kes parandavad, haldavad, konfivad jne. windowsi formaadiga? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas formaadiga parandad, haldad, konfid süsteeme?
jah
47%
 47%  [ 200 ]
ei
52%
 52%  [ 222 ]
hääli kokku : 422

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
NuCleo
Kreisi kasutaja
NuCleo

liitunud: 20.09.2004




sõnum 04.04.2005 15:48:07 vasta tsitaadiga

ei no formatt teeb ketta ju nii puhtaks, kui vähegi saab ja kui nagunii kõik uuesti peale paned, on formatt pisiasi teha ja igati mõttekas ju ära teha.
_________________
'sup?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2005 16:14:13 vasta tsitaadiga

no formatit oleks siis kindlasti vaja, kui lähed näiteks win 98-lt üle win xp-le. win 98-l FAT32 failisüsteem, aga win xp-l juba NTFS (mis muudab ketta kiiremaks, vähemalt minu kogemus on näidanud seda) icon_wink.gif
_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2005 16:17:50 vasta tsitaadiga

miks pean veel vaeva nägema sellega et hakkan ühele meediale selga ajama ühte, kahte lisapartitsiooni, mis on selgelt mõttetu, mul ei ole vaja teha ketast nii puhtaks kui vähegi saab ja w98 salt ma ei lähe xp peale üle ka siis kui makstakse, ning Xp toetab väga edukalt fat32 hte ning kui ma ka tahaks ntfsi siis on selleks convert
te esitatavad väited ei ole vettpidavad kodanikud
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
toivoku
HV veteran
toivoku

liitunud: 20.03.2002




sõnum 04.04.2005 16:21:44 vasta tsitaadiga

aga davai seleta siis ära mida sa teed? ku iarvuti on konkreetselt igasugust kräppi täis ja ei ykski spyware adaware ja ykski viiruse tõrje ei taha funktsioneerida + on teadmatusest ära kustutatud osad windowsi normaalseks tööks vajalikud failid? lased lihtsalt windowsi otsa? see on bullshit ytlen, arvuti aina uimasemaks jne läheb, tuleb meelde tuttava juures yks arvuti mis oli jsut ka arvuti salongist tulnud :S oli tehtud lihtsalt yks kasutaja juurde ja noh desktop oli ju puhas ja dokumendid asjad olid ära kustutatud, lihtsam on formaat teha, healjuhul tund aega normaalse arvutiga ja on windows uuesti peal kah. sitaks kirjavigu aga noh parandan õhtul koju koju jõuan.
_________________
roogi räime.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 7 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2005 16:32:37 vasta tsitaadiga

ei lase otsa, vaata eelnevatest postitustest mida selleks teha, kui sa muidu hakkama ei saa siis võin hea raha eest sul isegi karud tantsima panna.
ehk siis suure raha eest tehasse kõik ära. ma ei saa aru kuda see formaat lihtsam on kui mul on tühi ketas ja ma pean hakkama leiutama viise kuidas see installfail sinna kettale saada
a) kaku masin lahti mine kettaga külapeale hea mees anna mulle installikas
b) lisad cd-romi
mõlemil juhul üks mässamine
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
toivoku
HV veteran
toivoku

liitunud: 20.03.2002




sõnum 04.04.2005 16:39:05 vasta tsitaadiga

irw, mis seal rasket on? võtad xp või mõne muu op sysi plaaid ja rohkemat pole vajagi icon_biggrin.gif . mis naabrimehejuurde, mina tassin kõikide arvutid enda juurde, keeran lahti puhastan tolmust ja siis ketta kisun välja või tõstan remonti vajava arvuti enda arvuti kõrvale ja yhendan juhtmed ja voilaa on mul teine ketas enda arvutis sees ja juba kopeerin vajalikke asju enda arvutisse ymber icon_smile.gif . muigui kui on ainult mingi msni viiruse moodi asi siis ma ei hakka formaati tegema või mingi toolbar siis kah mitte kuna neid lihtsam eemaldada, aga kui asi tõsiselt fucked up on et desktopile tekivad igasugu pornosaitide shortcutid jne siis ma ei viitsi mõtlemagi hakata mis edasi saab, mida ma nussin oma ajusid 2-3 tundi et pornost puhtaks saada kui võin kõik ka tunniga ära teha icon_smile.gif . yldjuhul on cdromid igalarvutil kyljes icon_wink.gif
_________________
roogi räime.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 7 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mtv23
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2004




sõnum 04.04.2005 16:42:17 arvuti teema vasta tsitaadiga

Ketta formateerimine ei ole probleemi lahendus icon_exclaim.gif
Lahendus on viga leida ja see kõrvaldada thumbs_up.gif

_________________
@Dj
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2005 16:43:01 vasta tsitaadiga

no kui sa pornosaite 3 h eemaldad siis on küll miskit väga nihu ja pornot vaadake magamistoas või tehke ise (ja küsige raha) igal künal ei pea cd-romi olema
ja kui sa teed nii nagu sa eespool kirjeldasid mille kuradi pärast sa teiste staffi omale pead kopima kui on võimalus nimetada ringi 2+2 kausta või need üldse kustutada. dziizaz milline kilplasetöö
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
toivoku
HV veteran
toivoku

liitunud: 20.03.2002




sõnum 04.04.2005 16:46:01 Re: arvuti teema vasta tsitaadiga

no jah aga miks minna otse ,kui saab ka ringiga eksju icon_biggrin.gif kilplase töö? nu kurat siis olen mina lammas ja vsjoo, tuttav käis mingitel venema pronni saitidel vms ja tööarvutiga käisid töömehed kah pronn ivaatamas ja sealt tuli igasugu paska, peale igasuguste toolbaridest jne rääkimata ja bansibuddyd jne, mina ei saanud pornot enam maha, käigu ma või kõik kaustada registrid jne läbi ja kasutasi nka mingit 4-5 spyware eemaldajat ja tulemus n see et see kaob sealt küll ära aga 5 minuti jooksul oli tagasi, jätsin asja nii nagu oli sel, eeladasin mis oskasin ja lähen teen siis korda kui ma saan kuskilt mingi kõvaketta, aeg on raha nagu sa tead, icon_wink.gif ja kui mul on valida kas ma saan mingi pooleteist tunniga arvuti täiesti töökorda või nussin oma ajusid ja otsin taganeid failikesi siis valin kiirema ja lihtsama tee. loodan et ma ise ka aru sain mis kirjutasin icon_biggrin.gif



edit: seda ymbernimetamist kutsun ma porno tegemiseks icon_biggrin.gif samamoodi ka uue kasutaja tegemist icon_biggrin.gif irw neid kaustada ymbernimetamisi ma nii palju näinud et jube, alles oli siin sõbranna arvuti kuskilt "parandaja juurest" tulnud icon_biggrin.gif oli lihtsalt tõstetud kõi kvanad asjad yhte kausta ymber ja siis installitud windows yle icon_biggrin.gif see on siis sitast puhastamine? icon_biggrin.gificon_biggrin.gif kõige kindlamini vabaned sitast ikkagi formaadiga, ja peale seda arvuti on natukene kiirem sest kurat seda teab kas on äkki mingeid vidinaid mis niisama ressursse võtavad.

_________________
roogi räime.


viimati muutis toivoku 04.04.2005 16:48:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 7 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2005 16:47:06 vasta tsitaadiga

Ma ei saa teema püstitusest üldse aru, mis siin vahet on kuidas asjad korda saada. Üks teeb ühtemoodi, teine teistmoodi, igaüks nii nagu heaks arvab ja meelepärasem on. Lõpptulemus on ju tähtis! Kui ei peeta formatit vajalikuks, jumala eest, ärge formaatige...kelle kuradi asi see on, milleks mingit nime kirja panna.
Ähh, mõttetu teema!
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2005 16:48:45 vasta tsitaadiga

no aga miks mitte kulutada 4-5 h kuna makstakse ju ikka ühtemoodi st mida rohkem tunde seda rohkem raha, ah te ikka ei oska
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2005 16:50:43 vasta tsitaadiga

Seda muidugi, kui makstakse, miks mitte. Siis võib ju arvutile veel igasugu hädasid välja mõelda. Pooled jupid vigaseks kuulutada ja lasta uued osta, vanad terved enda tasku jne.
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivoku
HV veteran
toivoku

liitunud: 20.03.2002




sõnum 04.04.2005 16:51:10 vasta tsitaadiga

endal on lihtsam ju icon_smile.gif sa kulutad 4-5 tundi yhe arvuti peale, aga mina kulutan 3 arvutipeale healjuhul nii palju, et mida rohkem teen seda rohkem raha ju icon_wink.gif

davai ma panen koju ajama, ei viitsi vaielda icon_razz.gif igayks tehku nii kuidas oskab/tahab/meeldib.

_________________
roogi räime.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 7 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2005 16:58:24 vasta tsitaadiga

ei ma ei kuluta üldse oma aega panen tegema ja ise teeb, aga et kataloogide ümbernimetamisest selline ooper tekkida võib on küll ennekuulmatu järelikult ei ole vaja sinna parandaja juurde enam viia kes teha ei oska
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2005 20:29:20 vasta tsitaadiga

ega keegi siin ju teisi sundida ei saa icon_biggrin.gif üldiselt oma asi, mis vahendeid kasutada ja kui inimene juba otsustanud ega siis nii kergelt ümber ka ei veena icon_wink.gif kes soovib, see kasutab. kes mitte, samuti hea valik :=> vaba riik, vaba maa, vaba valik thumbs_up.gif
_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MrzDgi2
HV vaatleja

liitunud: 19.11.2005




sõnum 02.12.2005 20:22:28 vasta tsitaadiga

Ka mina kasutasid kunagi ammu formaaadi abi. Viimane kord oli mu viimane format, siis kui kõvakad RAIDi panin. Ja kui tuleb minig kala sisse, siis lasen lihtsalt windooza uuesti peale või lükkan kõvaketta teise arvuti külge. Minu arust on formaat suht mõttetu asi, eriti kui seda tihedalt teham, kuid mõnikord harva ikka võib.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2005 20:28:37 vasta tsitaadiga

Eile õhtu sai siis format tehtud kuna win läks hapuks ja kõik winni ja softi installimise rõõmud läbi tehtud.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2005 20:37:26 vasta tsitaadiga

Hmm... no keskmiselt 3 aasta takka tuleb ikka Windows reinstallida... kuigi on muidugi ka vanemeid n2htud. N2ituseks leidsin ma issanda aastal 2003 vana P120 kus oli koostaja (Astrodata) peale pandud Win95. OSR A!!! K2is. Kusjuures masinat kasutati iga p2v.
Yldiselt kipub yhe sindoosipaigalduse eluiga siiski sinna 3. a. kanti.
Samas - minu k6rval riiulil on linuxikast, milles on potatost tehtud woody. Kast on yle elanud kaks totaalset riistvaravahetust ja paar vindivahetust alustanud 2.2 seeria kerneliga, hetkel 2.6. K2ib siiamaani, sargeks uppida ei viitsi.

Eelmise t88andja juures vedeles nurgas yks Red Hat 5.x (Manhattan) - uptimed kyyndisid ikka aastateni. Tavaline lauaarvuti kusjuures, IDE vindiga - t2itis logija ylesandeid.

A.

P.S. Minu masin: kasutatakse igap2evaselt t88lauana:
System information for \\[censored]:
Uptime: 165 days 18 hours 8 minutes 11 seconds
Kernel version: Microsoft Windows 2000, Uniprocessor Free

6ppige, poisid, windowsi paigaldama ja oma masina eest hoolitsema, selmet pidevalt formaatida.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Joosep8
HV veteran

liitunud: 23.08.2002




sõnum 02.12.2005 21:01:35 vasta tsitaadiga

Ühe wini uuesti install on kindlasti kiirem ja tulemus parem kui erinevaid viiruseid-troojasid mööda masinat taga ajada. Peale installi võid kindel olla, et midagi ei jäänud kahe silma vahele ja kõik ikka ilusti töötab.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.12.2005 21:08:23 vasta tsitaadiga

Sai ka taas Full formaati + installi kasutatud icon_biggrin.gif

Ühel juhul oli tegu jonnaka viirusega, mis pärast Quick Formatit arvuti ära blokeeris ja XP installeerimist ei lubanud icon_wink.gif Ning teisel juhul oli tegu arvutite emaplaatide vahetustega 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2005 21:18:00 vasta tsitaadiga

Joosep8 kirjutas:
Ühe wini uuesti install on kindlasti kiirem ja tulemus parem kui erinevaid viiruseid-troojasid mööda masinat taga ajada. Peale installi võid kindel olla, et midagi ei jäänud kahe silma vahele ja kõik ikka ilusti töötab.


N6us, aga milleks seda solki endale yldse masinasse sisse LASTA in the first place???
Pealegi on win + patchid + driverid peale ajamine ysna tyytu töö. Lisaks veel k6ik appid ja nende konffimine.
Mina j2tan küll "clean install" last resortiks.

A.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reimers66
HV Guru
reimers66

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2005 21:21:58 vasta tsitaadiga

oma klientide arvutitele ma tavaliselt teen format kuna lihtsalt inimesed suudavad arvutid omal nii saasta ja viiruseid täis tõmmata et selle puhastamine
võtaks mul kauem aega kui uue peale panek thumbs_up.gif ja samas uus on uus + veel saab siis ka kõik draiverid ja muud pudi padi uuendatud thumbs_up.gif
oma arvutil ma teen format ikka korra paari aasta tagant kuna hoian arvuti saastast puhtana
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2005 21:41:45 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
Pealegi on win + patchid + driverid peale ajamine ysna tyytu töö. Lisaks veel k6ik appid ja nende konffimine.
Mina j2tan küll "clean install" last resortiks.

A.


disk image on üks hea asi icon_wink.gif norton ghostiga on windows (draiverid + proged jne...) 3 minutiga peal icon_razz1.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2005 22:00:11 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:

disk image on üks hea asi icon_wink.gif norton ghostiga on windows (draiverid + proged jne...) 3 minutiga peal icon_razz1.gif


On jah, aga selleks tuleb see "disk image" enne tekitada ja pealegi ei saa suvalisi arvuteid niisama lihtsalt immitsast yle lasta. töö juures on iseasi, aga s6prade haiged/katkised sindoosid on igayks ise n2gu ja tegu ja erineva raua peal.

Kodus j2lle puudub selle jaoks vajadus, sest selleks ajaks kui Windows lootusetult katki l2heb, on niiehknii paras raua-uuendamise aeg ja see kettapilt on suisa lootusetult vananenud.

A.

P.S. Mina eelistan tuimale "pildistamisele" alati "unattended installi" - ega l2heb rohkem, aga toimib surmkindlalt.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2005 22:32:08 vasta tsitaadiga

no kuda see off omale küll 165 päeva uppi saab, mul on vool nagu tavaline süsiniktsinkpatarei kurat iga briizi korral jälle läind suvel vist sai üle saja päeva aga siis hakkas see k*** pihta
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2005 22:56:37 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
Skeptik kirjutas:

disk image on üks hea asi icon_wink.gif norton ghostiga on windows (draiverid + proged jne...) 3 minutiga peal icon_razz1.gif


On jah, aga selleks tuleb see "disk image" enne tekitada ja pealegi ei saa suvalisi arvuteid niisama lihtsalt immitsast yle lasta. töö juures on iseasi, aga s6prade haiged/katkised sindoosid on igayks ise n2gu ja tegu ja erineva raua peal.

Kodus j2lle puudub selle jaoks vajadus, sest selleks ajaks kui Windows lootusetult katki l2heb, on niiehknii paras raua-uuendamise aeg ja see kettapilt on suisa lootusetult vananenud.

A.

P.S. Mina eelistan tuimale "pildistamisele" alati "unattended installi" - ega l2heb rohkem, aga toimib surmkindlalt.

siis küll jah kui arvutipark suur on. pidasin silmas kodukasutust, kus 1 masin on näiteks. see ühekordne vaev tasub vahest ära.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2005 22:57:52 vasta tsitaadiga

paar nädalat tagasi sai ka formaat teha, põhjuseks happu windoose, mille olin küll suutnud edukalt igasugusest pahnast ja trojanitest puhtaks pühkida, kuid winlog.exe - ga oli mingi jama ning miks just otsustasin reinstalli kasuks, oli see, et sisse sai lisatud uus vint ning oli kogu kettasüsteem ümberorganiseerida ...
Muidu suutsin isegi üle 6 kuu windooset tervena hoida ja kõige pikem uptime oli ca 3 nädalat icon_razz.gif icon_lol.gif

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2005 23:00:06 vasta tsitaadiga

Windows läks praegusele masinale peale 13 kuud tagasi icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madmel
HV veteran
madmel

liitunud: 21.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2005 00:14:39 vasta tsitaadiga

ei viitsi seda teemat tervenisti läbi lugeda...aga mul tekkis küsimus.Miks see küsitluse küsimus nii üldistav on?Et miks just haldad ja konfid formaadiga? icon_eek.gif Minu arust piisab kui oleks ainult "parandad" seal.Kui ikka win nii tuksis , et ei viitsi mööda neid registreid ja katalooge joosta siis ikka format peale ja elu muretum.Haldamine ja konfimine formatiga icon_rolleyes.gif ..ei saa aru.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2005 00:26:21 vasta tsitaadiga

selleks et see haldus ja konff on nö korjatud aegade jooksul HV erinevatest teemadest kus on kirjeldatud probleeme jne ning et nende lahendusteks oleksid olnud lihtsad võtted aga tegeliku lahendusena tehti format.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
v6sa
HV Guru
v6sa

liitunud: 29.01.2004




sõnum 03.12.2005 00:27:11 vasta tsitaadiga

halenaljakad kujud siin...
_________________
Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2005 00:35:39 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru mida vinguda nüüd siin sellise asja üle, üks formaadib, teine teeb pool päeva spyware ja viiruste puhastust. Miks see peaks kedagi kõigutama? Igaüks teeb nii nagu ise heaks arvab ja ongi kõik. Enda arvutit formaadin siis, kui on win väga hapu või ikka tõsiselt saasta täis (mida just ei juhtu). Praegune win on peale lastud jaanuaris vist ja niipea küll formatit pole plaanis teha. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2005 07:33:04 vasta tsitaadiga

kasutan samuti norton ghosti.aga seda ikka siis kui asjale on mingi kahtlane saast sisse jooksnud ja ei viitsi oma pead vaevata.
samas tean et väike sugulane vahest ghostib päevas 8x oma arvutit icon_lol.gif

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.12.2005 23:17:46 vasta tsitaadiga

Ise taas olukorra ees, kus tuleb uuesti installi kasutada - sõber oskas enda vajaliku profiprogrammi kataloogid ära kustutada - lootes vaba ruumi kõvakettale tekitada. Ja mul on palju lihtsam-kiirem ja mugavam tema vajalikud failid teisele kõvakettale kopida ning masinale uuesti Win peale panna kui mööda registreid taga otsida, et mis on seotud selle vigase programmiga.

Ja kõik vana läheb maha HDD tootja enda formaatimisprogrammiga, tõenäoliselt Low level Format-iga + uus formaat(y)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2005 23:37:21 vasta tsitaadiga

osi jaoks ei oma profiprogramm tähtsust mis programm on üldse profiprogramm?
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ihv
HV Guru

liitunud: 17.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.12.2005 00:37:32 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ise taas olukorra ees, kus tuleb uuesti installi kasutada - sõber oskas enda vajaliku profiprogrammi kataloogid ära kustutada - lootes vaba ruumi kõvakettale tekitada. Ja mul on palju lihtsam-kiirem ja mugavam tema vajalikud failid teisele kõvakettale kopida ning masinale uuesti Win peale panna kui mööda registreid taga otsida, et mis on seotud selle vigase programmiga.

Ja kõik vana läheb maha HDD tootja enda formaatimisprogrammiga, tõenäoliselt Low level Format-iga + uus formaat(y)


ehe näide teema algsest ideest icon_lol.gif ja mis see LLF sinu arust head teeb? icon_wink.gif
kodukasutajana ilmselt tõesti lihtsam teha seda mida oskad, olgugi et see on hambaravi teate-küll-mille kaudu, kui keegi arvutihooldusena sellist teenust pakub siis jah...(pikk ropp sõim)
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2005 13:19:12 vasta tsitaadiga

J2tke palun kohe j2rele, tahanteada!
Mis kuradi "low-level"

M6tiskleme natukene, mis asi on "low level".
Selleks tuleb tagasi p88rduda aga kui kasutati veel "MFM k6vakettaid"
Tegelikult ST412 ja ST405. Nimetatud isendid olid t6esti t2iesti "dumbid".
Kogu "tarkus" istus kontrolleris. N2iteks sai enamikku kettaid "formaatida" andmeid hoidma kas MFM v. RLL vormingus.
Ehk kuidas ketta magnetpinnal olid domeenid organiseeritud! Edasi kanti kettapinnale rajad (silindrid) ja sektorid. Mitte LOOGILISED vaid FYYSILISED!
M6tleme mis th2hendab CHS - Cylinder, Head, Sector. BIOSes kireldatud CHS geomeetria vastas 1:1 fyysilise ketta fyysilisele geomeetriale!
Lugemis-kirjutamispead liigutati samm-mootoriga. T6epoolest sai lugemis-kirjutuspeale anda k2su - liigu sinna ja sinna ja loe meile sealt seda ja toda.
Vahel oli vaja ketta fyysiline geomeetria uuesti m2rkida (v6i ymber m2rkida, kui ketast kasutati n2iteks nii vanas masinas kus CHS valued olid ette m22ratud ja k2sitsi m22rata ei saanud!). 20MB mahuga ST kettale v6ib vabalt kirjutada 10MB geomeetria ja kasutada seda originaal XT sees, n2iteks.
Selle asja nimi oli (on) LOW-LEVEL FORMAT.

M6tleme nüüd mis t2hendab IDE - IDE t2hendab Integrated Drive Electronic. Kogu ketta FYYSILISE juhtimise tarkus viidi ketta SISSE. Seega me EI SAA mitte kuidagi sekkuda ketta peade ja jalgade liigutamisse. Tagasiyhilduvuse huvides ketas VALETAB meile mingid CHS valued. N2iteks 16 pead. Kas tahanteada t6esti ARVAB, et IDE ketta sees on 8 platterit??? nüüd tahanteada meile kindlasti seletab kuidas ta kujutab ette OLEMATU platteri peal OLEMATU lugemis-kirjutuspeaga OLEMATU sektori m2rkimist!!!
Teine aspekt mida arvesse tuleb v6tta - IDE sees ei ole samm-mootorit. IDE lugemis kirjutuspead hotiakse paigal juhtradade abil - NENDE andmete abil mis juba ON fyysiliselt kettale kirjutatud. ajad m2rgitakse kettale juba tehases ja nii nagu nad on nii nad sinna j22vad. Lugemispea asendit korrigeeritakse pidevalt vastavalt sellele, vastavalt sissetulevale infole - kui hakkab '2ra vajuma" liigutatakse tagasi.
Linnalegendid r22givad, et esimese p6lvkonna IDE ketaste "hingeelusse" oli v6imalik sekkuda ja sundida neid juhtradasid yle m2rkima. Ma pole syvenenud kas tegemist on t2ieliku jama v. lihtsalt jamaga. Midagi HEAD see igal juhul endaga kaasa tuua ei saa - m6tle ise mis juhtub kui sa hakkad m2rgendeid YLE m2rkima l2htudes samal ajal nendestsamadest m2rgenditest.
Seega - IDE puhul on mistahes low-level formatist r22kimine absurd - ketta elektroonika lihtsalt EI LUBA nii madal tasemel ketta kallale 6iendama minna.

Sorri, natukene hypilik sai see tekst, aga p6hiinffi peaks edasi andma. Lihtsalt tahateada poolt idioodi j2rjekindlusega levitatav DESINFORMATSIOON vihastab nii KOHUTAVALT, et k2ed hakkavad v2risema.

A.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 04.12.2005 13:49:00 vasta tsitaadiga

LLF kohta siis arusaadavamat lugemist - http://www.pcguide.com/ref/hdd/geom/formatUtilities-c.html

tsitaat:
As I have said (probably too often, sorry) modern drives do not need to be low-level formatted by the end user, and in fact cannot be LLFed outside the factory due to their precision and complexity. However, it seems that the need to LLF hard disks on the part of users has never gone away. Like some primordial instinct, many PC users seem to have a fundamental desire to LLF their modern disks. Maybe it is built into the genetic code in some way yet undiscovered. ;^) In fact, even if it were possible, the vast majority of the time that someone "needs" to LLF a hard disk today, it is not really necessary. Many users jump quickly to wanting to try an "LLF" whenever they have a problem with their hard disk, much the way many jump to re-installing their operating system whenever it gives them trouble.
thumbs_up.gificon_biggrin.gif
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2005 14:20:28 vasta tsitaadiga

jah, tänapäeval mõeldakse low-level formati all pigem "zero fill"-i

http://www.seagate.com/support/kb/disc/faq/ata_llfmt_what.html


btw: tahanteada, kust krt sa oma tõekspidamised saad? icon_eek.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NuCleo
Kreisi kasutaja
NuCleo

liitunud: 20.09.2004




sõnum 04.12.2005 14:48:24 vasta tsitaadiga

Ma vist sain jälle tõsiselt targemaks. Kuigi low-level format minu sõnavarasse kuulunud ple. Nüüd ma vähemalt tean, et ei peagi kuuluma. Vähemalt mitte IDE ketta formattimise kontekstis.

oh.. sry for OT icon_redface.gif

_________________
'sup?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T6nnn
HV kasutaja
T6nnn

liitunud: 03.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2005 15:00:14 vasta tsitaadiga

ma ei näe formatil mõtet kui arvutit korralikult pasast puhtana hoida, endal püsis win xp 2.5 aastat ilma formatita, siis oli vaja sest olin kogemata restore pointid maha võtnud.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2005 15:11:58 vasta tsitaadiga

T6nnn kirjutas:
ma ei näe formatil mõtet kui arvutit korralikult pasast puhtana hoida, endal püsis win xp 2.5 aastat ilma formatita, siis oli vaja sest olin kogemata restore pointid maha võtnud.


hm, sama siin. install on üle elanud juba 4 eri arvuti konfi 9800prost kuni nüüd 7800gtx'ni. pole ei troojalasi ega spyware'i, ma tõesti ei mõista mis tasemel arvutikasutajad siin mõned on, et formatiga masinaid parandavad icon_confused.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.12.2005 17:58:31 vasta tsitaadiga

Skeptik: Lihtalt eelistan Win-ile seda mida HDD tootjad kasutada pakuvad-soovitavad 8) Ei ole kusagilt lugenud, et see keelatud tegevus oleks 8) Tänagi formaatisin WD 1,2 gigast ketast WD enda programmiga thumbs_up.gif

Ja Low Level Format tänapäeval tähendabki peamiselt "zero fill" icon_wink.gif

NB icon_exclaim.gif Kuid samas on näiteks Ontrack-il olemas Low Level Format mis võimaldab taastada vanemaid kettal olnud informatsioone (formaate).

Samuti võib veel leida varasemaid HDD tootjate formaatimisprogramme kus on olemas nii:
Zero Fill
kui ka
Low level Format
Ning mõlemad on täiesti erinevad iseseisvad programmid thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Proffessor
HV vaatleja
Proffessor

liitunud: 17.08.2005




sõnum 04.12.2005 18:06:49 vasta tsitaadiga

Jah. olen ka kokkupuutunud mõned korrad. läpperipeal yhe korra, kuna miski uss oli sees. aga lauaarvutil päris mitmeid kordi - erinevatel põhjustel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2005 18:13:34 vasta tsitaadiga

pigem ei formaadiks ketast ega muudaks miskit, kui ikka asja v2ga hapuks aetud, ei ole kiire ja vea otsimise/parandamise aeg ei ole oluliselt pikem installist. vajadusel kasutan Ghost i ja kettad saavad kaheks (v2hemalt) tehtud. reeglina vist ikkagi m22rab lahendamiseks kuluv aeg + v6imaliku edasise assistance i lihtsus selle, kuidas masinale l2henen.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2005 18:18:53 vasta tsitaadiga

format ikka teha kui näiteks kellegi arvutit minna korda tegema ja tal seal miljon asja kanni keeratud ja sitta täis jne thumbs_up.gif
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2005 18:35:30 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

NB icon_exclaim.gif Kuid samas on näiteks Ontrack-il olemas Low Level Format mis võimaldab taastada vanemaid kettal olnud informatsioone (formaate).


Paluks viidet!

tahanteada kirjutas:

Samuti võib veel leida varasemaid HDD tootjate formaatimisprogramme kus on olemas nii:
Zero Fill kui ka Low level Format Ning mõlemad on täiesti erinevad iseseisvad programmid thumbs_up.gif


Paluks viited!

A.

P.S. Zero fill ei ole KEELATUD, aga on suht m6tetu. Lihtsam on tarkvaraliselt failisysteem uuesti luua (full format) v. ainult failisysteem tyhjaks m2rkida (quick format). MBR'i on m6tet yle kirjutada siis kui selleks on vajadus, mitte niisama "igaks juhuks". Kohad kus "zero fillil" on jumet: niiv6rd rikutud MBR, et standardvahenditega ei saa ligi. Ma olen sihukest "emast" MBRi n2inud - windowsi install jooksis kokku, kui pyydis seda lugeda. Sama kehtib v2ga 2mbris partitsioonitabeli kohta. Aga need on ikkagi ERANDJUHUD... selliseid tuleb ette v2ga harva.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!


viimati muutis OFFF 04.12.2005 18:38:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.12.2005 18:36:45 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
Paluks viidet!
Üsna lootusetu üritus. Olen palunud talt mõne oma väite kohta ka tõestavaid viiteid tuua kuid siiani pole veel ainsatki saanud.
Tüübile vist lihtsalt meeldib (näiliselt) tarka juttu ajada kuid oma väiteid lihtsalt tõestada ei suuda.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.12.2005 22:53:20 vasta tsitaadiga

Üks pikem jutt - Low Level Format-i kohta 8)
http://www.ameriwebs.net/groupworks/index.html

Või siis lugemiseks:
http://www.pcguide.com/ref/hdd/geom/formatLow-c.html

Ja vastuküsimus kõigile vaidlejatele:
Et kui kettale on tehtud 9 formaati, kuidas on võimalik välja lugeda näiteks 2 formaadi järgne informatsioon sellelt kettalt icon_question.gif
Või lihtsamalt - olen teinud vale formaadi ja taastan sellest eelneva õige formaadi koos andmetega icon_wink.gif

Ja kes sellised tõsiseid töövahendeid osta tahab, siis firma Ontrack http://www.ontrack.com/ töövahendites on need kõik olemas thumbs_up.gif Lihtsalt arvutifirmad enam enda (tasuta) Ontrackiga koostöös tehtavasse formaatimispaketti 2-e töövahendit ei pane. On jäänud alles üks - Zero formaat icon_wink.gif Teine, ehk "nimetame siis andmete taastamisprogramm" tuleb Ontracki käest osta thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2005 23:16:47 vasta tsitaadiga

ot:
tahanteada, keep it going, next time it should by grazy man icon_lol.gif

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Kes parandavad, haldavad, konfivad jne. windowsi formaadiga? mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.