|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
18.07.2011 00:02:40
|
|
|
| njaa.. vaadates kuidas chrome ainuüksi mul praegu ca 500mb mälu võtab kõikide oma tab'idega ... ja kaks õhtud tagasi media player teatas, et can't run, not enough memory ja task manageris oli vaba mälu 0.... siis ei kipu küll väga 32bit süsteemile tagasi. Lihtsalt hetkel webis istudes, on 4gb'st vaba veel 800mb... ehk siis kui nüüd mängu ka veel tööle paneks oleks amen.. 32bit windowsiga
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
18.07.2011 00:08:33
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| kännuämmelg kirjutas: |
| Aga see pole ju teemapüstitus, või kuidas? |
Kuna senini pole mõistlikke puudusi välja toodud siis võib ju kokkuvõtteks öelda, et 64bitist on ainult võita, kaotada pole midagi  |
absoluutselt!
ja siinkohal ka soovitus kõigile koduperenaistele: unustage ära oma smardid, yarised ja muu mikromootoritega autorämps, ning ostke 5L mootoriga bemmid, kuna nendega saate vajadusel 300km/h ringi vurada ning kuna Ansip lubas eesti 5 rikkama riigi hulka viia, on tuleviku eestit läbivate kiirteede jaoks baas olemas
| eShelobik kirjutas: |
| njaa.. vaadates kuidas chrome ainuüksi mul praegu ca 500mb mälu võtab kõikide oma tab'idega ... ja kaks õhtud tagasi media player teatas, et can't run, not enough memory ja task manageris oli vaba mälu 0.... siis ei kipu küll väga 32bit süsteemile tagasi. Lihtsalt hetkel webis istudes, on 4gb'st vaba veel 800mb... ehk siis kui nüüd mängu ka veel tööle paneks oleks amen.. 32bit windowsiga |
Huvitav, et ma pole oma netbookiga sama probleemiga kokku puutunud... päev otsa chromel kümmekond tabi lahti, samal ajal käib taustaks film, lahti veel ka paar suhtlusproget, outlook ning toimub ka andmete liigutamine üle võrgu?
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.07.2011 00:10:28
|
|
|
Lugesin kokku, et mida tuleks siis ajapidamisest v2lja visata, et 64-bitise paanikaga kaasa minna:
2arvutit, printer, sk2nner. Nii, et ma küll ei tea sellist lahket j6uluvana, kes tuleks ja tasuta uued seadmed asemele kingiks. Ikka tuleb sel juhul oma rahakotist p2ris paks rahapakk letti laduda.
Ja kuna rahal on toredamaid kulutuskohti, siis ajan r66msalt 32-bitiste seadmetega edasi. Kuni senimaani, kus on juba mingi t6siseltv6etav vajadus olemas. Kuigi, ei n2e, et seda vajadust l2hima 5-10 aastaga veel yleyldse tekib.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
18.07.2011 01:26:43
|
|
|
Võiks ikka aru saada, et 64-bitine Windows 7 ei tähenda kaugeltki mitte ainult suuremat hulka mäluaadresse vaid siiski oluliselt enamat, keda tõsisemalt huvitab peaks leidma vastavat materjali mujalt piisavalt pole mõtet seda vast siin ümber jutustama hakata. Ja selge on samuti see, et mingit enneolematut hüpet nagu omal ajal öeldi feodalismist kommunismi sellele üleminek tänase päeva seisuga ka kohe kaasa ei too, kuid mõningast kiiruse/jõudluse võitu levinuimate kasutusjuhtude puhul näitavad praktiliselt enamik internetis levivaid vastavaid testitulemusi kui konkreetseid kasutajakogemusi mitte eriti usaldusväärseks pidada. Seda lisaks siis muudele eelistele nagu parem turvalisus jne. Samas tuleb ka tunnistada, et vanem tark- ja raudvara ei tarvitse alati 64-bitise süsteemiga ühilduda, mistõttu mingit ühist rusikareeglit siin ei ole ega saagi olla kumb süsteem omale installida ehk igal ühel tuleb siin endal oma konkreetsetest oludest lähtuvalt otsustada. Väita aga, et 32-bitine Windows 7 on sama hea kui 64-bitine paneb küll pehmelt öeldes kergelt muigama. Hetkel igati kasutatav ja konkurentsivõimeline veel küll aga helget tulevikku ma 32-bitisele küll prognoosida ei söandaks nii, et igaüks võib sellest ise omad järeldused teha millisele süsteemile tasub panustada ja nüüd pole ka minul sel teemal enam midagi lisada, oleks nagu kõik juba öeldud, mis hinges kripeldas .
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
18.07.2011 01:35:25
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
ja siinkohal ka soovitus kõigile koduperenaistele: unustage ära oma smardid, yarised ja muu mikromootoritega autorämps, ning ostke 5L mootoriga bemmid, kuna nendega saate vajadusel 300km/h ringi vurada ning kuna Ansip lubas eesti 5 rikkama riigi hulka viia, on tuleviku eestit läbivate kiirteede jaoks baas olemas  |
Sinust oleks lootnud vähe asjalikumat analoogi
Auto puhul on sul lisaks võimekamale mootorile automaagiliselt oluliselt kõrgemad ülalpidamis kulud. OS'i puhul mitte.
| kännuämmelg kirjutas: |
| Huvitav, et ma pole oma netbookiga sama probleemiga kokku puutunud... |
Sealt see vahe tekibki, et kui OS näeb, et on vaba mälu siis ta ei raiska seda niisama kasutuna hoides vaid hakkab usinasti kõikvõimalikku nodi cachema et tööd kiirendada.
Näiteks hetk tagasi lõpetasin ühe mängu mängimist, antud hetkel on 6G'st vaba 1G ehk enam-vähem nii palju kui palju too mäng mälu kasutas. Lihtsalt OS pole veel jõdnud seda cacheks ära kasutada ning "ainult" ~2G jagu nodi istub seal hetkel. Chrome võtab ~1.3G oma ~40 tabiga (no mitte ei taha favouritesid kasutada ) millest nii mõnigi on maast laeni JS'i ja flashi täis. Window manager ~300M, erinevad digital-distribution nodi+IM'id ~500M, mõned exploreri aknad ~200M. Ülejäänu on muu pudi-padi.
| tahanteada kirjutas: |
| Lugesin kokku... |
Küsisin ju konkreetseid näiteid. See tähendab konkreetse seadme nimetust. "arvuti" ei sobi selleks kohe kuidagi.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
18.07.2011 10:20:19
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| kännuämmelg kirjutas: |
| Huvitav, et ma pole oma netbookiga sama probleemiga kokku puutunud... |
Sealt see vahe tekibki, et kui OS näeb, et on vaba mälu siis ta ei raiska seda niisama kasutuna hoides vaid hakkab usinasti kõikvõimalikku nodi cachema et tööd kiirendada. . |
Ja nagu näed, tekitab selline dünaamiline mälukasutus osades pettekujutelma, et neil on pidevalt arvutis mälupuudus, ning ainus võimalus õndsaks saada on poodi pulga järgi kaapida ning 64bit windows peale panna.
Mängude kohalt hoian suu lukus, kuna sellega ei tegele.
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
18.07.2011 11:11:33
|
|
|
kännuämmelg, sest õige number, mida vaadata tuleks, on "Available", mitte "Free". Windows 7 all näitab mälukasutuse "pilt" ka vaid kogust, mis reaalselt kasutuses on ja cache sinna alla ei lähe.
Näide:
Spoiler 
Üks veider anomaalia aga, millest ma miskipärast pole ühes arvutis lahti suutnud saada,
RAM'i kokku 4GB, kasutatav ~3.2GB, 32bit Win7. Mälukasutus püsib enamus ajast ~2GB juures, kuigi Commit tõuseb kohati üle 4GB, ehk et pool püsiks justkui Pagefiles, mis tähendab et kohati on nagu üliaeglane arvuti tänu sellele.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.07.2011 12:38:28
|
|
|
Väike, hea häide - ja Lp. Oponendid võivad üritada kuidagi selgeks teha, et mida imet ma küll saavutaks, kui mul oleks 64-bitise Win-iga masin, millel 4 giga või enam mälu.
Olen praegu arvuti taga, mis on a 6 aastat vana, millel on 1 giga mälu, 32-bitine win ja mis jookseb vaikuse huvides 800 megasel kiirusel, Power Saver töörezhiimil.
Ja saab kõigega edukalt hakkama, mida vaja on - inteneedus, mailid jms...
-------------------------------
Nii, et edukat selgitmaist, et miks küll tuleb see massin välja vahetada mõne järgmise vastu.
NB! See pole põhjendus, et naabril ja naabri-naabri-naabril on uhkemad, kiiremad masinad.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
18.07.2011 12:46:23
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Ja saab kõigega edukalt hakkama, mida vaja on |
Vajadused on erinevad, rääkimata sellest mida oldakse valmis mugavuse saamiseks ära tegema.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalasaba
HV vaatleja
liitunud: 20.12.2003
|
19.07.2011 12:18:39
|
|
|
Olen ka pusinud ja katsetanud igasugu windowse. Tegin aga sellise tähelepaneku , et mu läpakale 64bit XP - d ei lase peale toppida aga 64bitise Vistaga ja windows 7 mega probleeme pole kui nii võib öelda. On nad ju ise üks suur hunnik õnnetust mitte op süsteem
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
19.07.2011 14:04:17
|
|
|
Su läppar vajab arvatavasti sata raid drivereid, mida by default windows XP plaadil pole. Pead eraldi juurde lisama ntks programmiga nLite.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.07.2011 07:46:12
|
|
|
Oh jah väga veniv ja mõttetu teema aga vastan ühele varasemale postile:
| Ho Ho kirjutas: |
| Muidu xp aegu kasutas 64bit variant uuemat kernelit kui 32bit ning võttis ka mõned featurid win2003 pealt üle mis teatud tingimustes perfi tõstis. W7/vista kohta ei tea kommenteerida. |
Vista/Win7 on sama kernel loomulikult eri versioonidel ja x86/x64 väga väike erinevus neil selles osas.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ottf
HV veteran
liitunud: 29.11.2005
|
20.07.2011 08:53:28
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Väike, hea häide - ja Lp. Oponendid võivad üritada kuidagi selgeks teha, et mida imet ma küll saavutaks, kui mul oleks 64-bitise Win-iga masin, millel 4 giga või enam mälu.
Olen praegu arvuti taga, mis on a 6 aastat vana, millel on 1 giga mälu, 32-bitine win ja mis jookseb vaikuse huvides 800 megasel kiirusel, Power Saver töörezhiimil.
Ja saab kõigega edukalt hakkama, mida vaja on - inteneedus, mailid jms...
-------------------------------
Nii, et edukat selgitmaist, et miks küll tuleb see massin välja vahetada mõne järgmise vastu.
NB! See pole põhjendus, et naabril ja naabri-naabri-naabril on uhkemad, kiiremad masinad.  |
Ega kui mängudega/video editimise/graafikaga ei tegele siis on 2GB rammist ja 32 bitist maa ja ilm.
miks te üldse vaidlete siin täiesti kõrvalise bs-i üle?
kui on vaja rohkem rammi kasutada kui 3.2gb siis teada mis tuleb teha ja kui ei ole vaja siis kah teada mida pole vaja teha...
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
20.07.2011 17:13:38
|
|
|
| ottf kirjutas: |
| kui on vaja rohkem rammi kasutada kui 3.2gb siis teada mis tuleb teha ja kui ei ole vaja siis kah teada mida pole vaja teha... |
Krdi hästi öeldud!
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
21.07.2011 13:28:00
|
|
|
Lisaks ka see, et 32-bitine windows lubab vaikimisi konfis user-mode virtuaal addressiruumi ainult 2GB, ehk siis rakendus ei saa rohkem andmeid korraga mälus hoida. Ise läkisn prooviks kohe 64bit windows 7-le üle ja ei kahetse. Kui ikka on vaja erinevaid virtuaalmasinaid jooksutada, siis on lisamälu abiks küll, sama kehtib SQL Serveri kohta. Neid asju mis 64-biti eeliseid oskavad kasutada on ikka päris hulga. Miinuseks on vanaraua driverite probleem, aga õnneks seda mul eriti ei olnudki. Ainult ühe telekapulga pidin välja vahetama. Üleminek läks üllatavalt valutult.
Aga jah, inimesel kes kasutab arvutit webilehitsemiseks ja maililugemiseks, ei ole 64 bit vaja. Vähemalt praegu.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalasaba
HV vaatleja
liitunud: 20.12.2003
|
28.07.2011 10:32:43
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
| Su läppar vajab arvatavasti sata raid drivereid, mida by default windows XP plaadil pole. Pead eraldi juurde lisama ntks programmiga nLite. |
Tean jah , et nad tulevad juurde lisada. Aga , et ka need 64 bit süsteemi jaoks eraldi on ei teadnud. Sealt ka see viga siis , et miks ei lasknud. Ülejäänud draiverid sobisid ilusti aga video omad ei sobinud. Mäletan kuipalju kurja vaeva ma nendega nägin kui Vistalt XP peale tahtsin üle minna. Rohkem nagu ei viitsi ja ega ei mäleta enam ka. XP ikka asjalik Vista ja 7 nagu mainitud võta1 ja vista (viska) teist
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
28.07.2011 17:11:50
|
|
|
No ma ei tea, kuid minu masinas jooksis W7 64-bit ja proged u 3x kiiremini ning hetkel jookseb Ubuntu 11.04 64-bit kah u 3x kiiremini kui vana hea XP 32-bit.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.07.2011 17:19:54
|
|
|
Mis vahenditega kiirust mõõtsid ja mis rakendustega oli tegu?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
28.07.2011 18:07:54
|
|
|
| Inimese tundeid ei saa mõõta. Hakkate jälle otsast peale niimoodi. :S
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.07.2011 18:20:53
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
| Inimese tundeid ei saa mõõta. |
Nähtavasti udusiil on vastavad vahendid leidnud, seetõttu uurisingi üksikasju
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.07.2011 18:25:03
|
|
|
Maitseasi rohkem, kes kumba kasutab. Tavakasutajat pean seejuures silmas, kes ei kasuta kõikvõimalikke 64-bitiseid profiprogramme ja super-ultrasuurt mälumahtu.
-------------------------------------
Ise samas olukorras, ühtki 64-bitist masinat nõudvat programm kasutusel poel ja seega pole mul mõtet kah oma, töötavaid, 32-bitiseid läppareid prügikasti visata, et siis mingis maanias 64-bitiseid masinaid asemele osta, et siis taas 32-bitiste programmidega tööd teha.
Iseasi muidugi, kui läpparid juba ise üles ütlevad ja nõuavad väljavahetust, eks siis näis, mis toimub.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
28.07.2011 18:38:27
|
|
|
| udusiil kirjutas: |
| No ma ei tea, kuid minu masinas jooksis W7 64-bit ja proged u 3x kiiremini ning hetkel jookseb Ubuntu 11.04 64-bit kah u 3x kiiremini kui vana hea XP 32-bit. |
Võrdle ikka W7 32bit ja W7 64bit samas masinas ja siis räägi kumb kumba omab, mitte ära hapuks läinud XP_ga võrdle.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
28.07.2011 18:41:46
|
|
|
tahanteada, sa oled nii kõva mees, et OSi pärast viskad terve masina na*ui?
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
28.07.2011 18:45:11
|
|
|
softis, oleksid võinud selle lause ütlemata jätta.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
28.07.2011 21:20:20
|
|
|
Jah, hinnang on subjektiivne, siiski ainus võistlev hetk sel juhul kui võrrelda mõlemat 64-bitist OS-i, siis 7 jõudis desktopini ca minutiga, siis Ubuntu aeg on alla 30 sekundi. Ent nii kiiresti sulguvat OS-i pole veel näinud kui Ubuntu- ca 5 sek. No mitte ükski Win pole selle vastu saanud. XP oli võrdluses sellepärast, et ta mul dualboodis.
Tegu siis profiilikastiga.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
28.07.2011 21:51:08
|
|
|
Ei saa võrrelda võrreldamatuid. Ubuntu ja Win 7 on kaks eri süsteemi. Samuti ei saa võrrelda 32-bitist XP-d ja 64-bitist Win 7-it.
Võrdle värskelt installitud ja programme sisaldav Win 7 x86 vs Win 7 x64.
Värskelt installituna seepärast, et kahe kuu pärast ei suuda su päevinäinud Windows kunagi võistelda värskelt installitud süsteemiga. Ma ei tea, miks see nii on, aga minu kogemused seda näitavad. Win 7-is on õnneks seda olukorda parandatud, kuid siiski on see nähtus olemas.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
28.07.2011 22:05:26
|
|
|
tudiludi, opsysid mõlemad ja 64-bitised kah. Ei viitsi jälle 7-t installida ning kuu aja pärast uuesti maha lasta. Ja võrrelda saan vaid isiklikult seda, mis mul legaalselt olemas on, paraku.
Selles teemas minu poolt kõik.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
28.07.2011 22:09:48
|
|
|
udusiil, igal Windowsil on ka prooviperiood. Seega legaalsus ei ole mingiks probleemiks.
Kui sa ei viitsi testimise eesmärgil Windowsi installida, siis pole kasu ka sellest, kui tood välja mingi alusetu võrdluse. Ma ei ütle, et 64-bitine kiirem või aeglasem on, kuid sellist võrdlust pole sa mõõtnud ning lisaks kirjutasid sa ilmselge liialduse.
Seega ei saanud me mitte kuidagi targemaks sinu jutu peale.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.07.2011 22:19:00
|
|
|
| udusiil kirjutas: |
Jah, hinnang on subjektiivne, siiski ainus võistlev hetk sel juhul kui võrrelda mõlemat 64-bitist OS-i, siis 7 jõudis desktopini ca minutiga, siis Ubuntu aeg on alla 30 sekundi. Ent nii kiiresti sulguvat OS-i pole veel näinud kui Ubuntu- ca 5 sek. No mitte ükski Win pole selle vastu saanud. XP oli võrdluses sellepärast, et ta mul dualboodis.
Tegu siis profiilikastiga. |
Antud hetkel sa tõestasid, et värskelt installitud ja fragmenteerumata OS jookseb kiiremini kui vana.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
29.07.2011 07:48:08
|
|
|
Okei, üks kord veel:
tudiludi, loe uuesti:
| tsitaat: |
| Ei viitsi jälle 7-t installida ning kuu aja pärast uuesti maha lasta. |
On juba peal olnud ja prooviperiood ongi just 30 päeva.
Pole mõtet postcounti üles kruvida.
Ho Ho, Ubuntu on juba mitu kuud peal olnud ja ka kasutatud, viimased kuu-poolteist iga päev. XP fragmentide eest aga hoolitseb O&O Defrag taustal valvates.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
29.07.2011 08:01:47
|
|
|
120 päevani saab prooviperioodi pikenda.
Aga nagu ma ütlesin, kui tahtsid siin midagi võrrelda, siis pead selleks looma ka võrdsed tingimused. See eeldab seda, et tingimuste saavutamiseks pead võrreldavaid opsüsteeme omama kettal. Kes soovib sellist testi teha, ei tohiks vinguda, et peab jälle windowsi installima. Installi ühe korra mõlemad ära, tee katsed läbi ja lase mõlemad maha.
Kui seda teha ei viitsi, siis oledki UDU(siil).
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.07.2011 09:22:51
|
|
|
| udusiil kirjutas: |
| Ho Ho, Ubuntu on juba mitu kuud peal olnud ja ka kasutatud, viimased kuu-poolteist iga päev |
Linuxilisi winiga pole nii ehk naa mõtet võrrelda, tegu hoopis teisest klassist asjaga kui jutt lähjeb UI nobeduse ka kõvaketta kasutusefektiivsuse peale
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
29.07.2011 17:39:17
|
|
|
| See käiks teise teema alla - Linux vs Windows.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Re-Flex-
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2005
|
29.07.2011 18:53:36
|
|
|
tean,et loll küsimus kuid kus ma vaadata saan kas mul on 32 või 64bitti?
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
29.07.2011 19:15:07
|
|
|
| -Re-Flex- kirjutas: |
tean,et loll küsimus kuid kus ma vaadata saan kas mul on 32 või 64bitti?  |
7-l Control Panel->System & Security-> System
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
30.07.2011 01:47:59
|
|
|
Winkey + Pause ->
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raiksman
HV veteran

liitunud: 25.11.2003
|
19.12.2011 13:20:15
|
|
|
Andke andeks, olen võhik, aga sooviks teada, miks nt kui on pakkuda nii 32 kui ka 64 bit-ine programm, nt foxit reader või ID tarkvara ja kui alla laadin, siis ta on ikkagi x86 kaustas ja töötab ka task manager järgi 32 bitisena. Et see ongi nagu petukaup või?
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
145 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
19.12.2011 14:29:17
|
|
|
| raiksman kirjutas: |
Andke andeks, olen võhik, aga sooviks teada, miks nt kui on pakkuda nii 32 kui ka 64 bit-ine programm, nt foxit reader või ID tarkvara ja kui alla laadin, siis ta on ikkagi x86 kaustas ja töötab ka task manager järgi 32 bitisena. Et see ongi nagu petukaup või?  |
32bitise browseriga tirid siis automaatselt annab 32bit
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raiksman
HV veteran

liitunud: 25.11.2003
|
19.12.2011 15:02:53
|
|
|
| xpander kirjutas: |
| raiksman kirjutas: |
Andke andeks, olen võhik, aga sooviks teada, miks nt kui on pakkuda nii 32 kui ka 64 bit-ine programm, nt foxit reader või ID tarkvara ja kui alla laadin, siis ta on ikkagi x86 kaustas ja töötab ka task manager järgi 32 bitisena. Et see ongi nagu petukaup või?  |
32bitise browseriga tirid siis automaatselt annab 32bit |
seda küll aga 64 bitise IE-ga tõmbab ja installeerib ikka x86 kausta nii foxiti kui ka winampi nt. see ei muuda
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
145 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
19.12.2011 15:18:00
|
|
|
sry ma täpselt ei tea. ma ise windowsi ei kasuta..
aga pakun et sellisel juhul on nende programmide 64bitised buildid kas beta vms.. et ta sulle ei paku neid by default.
juhul kui neil üldse 64bit versioonid olemas.
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
19.12.2011 16:57:50
|
|
|
Miskise Total Commanderil (7.5xx midagi) oli kombeks installeeruda 32-bitisena, käivitades aga 64-bit keskkonnas, tõmmati käima 64-bit TC. Installikaustas oli täitsa olemas 64-bit .exe, kuid iseseisvalt seda käivitada ei saanud. Äkki samalaadne lahendus ka siin?
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
19.12.2011 20:23:32
|
|
|
Seal on veel üks loogiline võimalus.
Kuna reaalselt on ainult üks brauser 64bit, IE
Siis installikas sisaldab vajalikke 64bit pluginaid ja miks teha eraldi pathi kui x86 täiesti piisav.
Enamus 64bit OS-i kasutajad ei tea ise kah, et nad vaikimisi kasutavad 32bit versiooni
Antud juhul mis vahet seal on mitme bitine tarkvara on, tähtis on et töötab ja IMO töötab 5+ (vähemalt minul).
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raiksman
HV veteran

liitunud: 25.11.2003
|
20.12.2011 07:10:59
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
Seal on veel üks loogiline võimalus.
Kuna reaalselt on ainult üks brauser 64bit, IE
Siis installikas sisaldab vajalikke 64bit pluginaid ja miks teha eraldi pathi kui x86 täiesti piisav.
Enamus 64bit OS-i kasutajad ei tea ise kah, et nad vaikimisi kasutavad 32bit versiooni
Antud juhul mis vahet seal on mitme bitine tarkvara on, tähtis on et töötab ja IMO töötab 5+ (vähemalt minul). |
Sellest sain ise ka eile aru. Winamp, Skype, Foxit reader you name it. Task manager all on näha, et kõik on 32-bit all töötavad. Vähe on programme, mis tõesti 64 bitised oleks. Ok Chrome'i ei ole 64-bitisena. Seda ise tunnistanud. Olen sedasi aru saanud, et kui veebilehes on öeldud, et programm sobib nii kõikidele platvormidele ja kirjas 32/64-bit ja selleks on üks allalaaditav fail, siis ilmselgelt tegu 32-bitise programmiga. Juba installeerimise ajal pakub Program Files x86 kausta. Hakkasin tõstiselt otsima alternatiive, et oleks ikkagi 64-bitised. Ja ütlen ette, et mitte sellepärast, et ma tahan "kiiremat" arvutit", vaid põhimõtte pärast Ja küll ma need 64-bitised alternatiivprogrammid ka leian. nt VLC asemel see Media player classic home x64 edition ja Foxit reader asemel PDF-XChange jne. Tore et WINRAR on ka 64-bitsena olemas. Leidsin ka lõpuks Synaptics draiverid touchpadile, et üles-alla kerida saaks.
Hea sait on http://www.techsupportalert.com/best-free-windows7-vista-64-bit-software.htm
Ärge http://www.x64bitdownload.com!!! küll kasutage, see on puhta kodanike lollitamiseks.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
145 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hardi76
HV kasutaja
liitunud: 15.12.2006
|
20.12.2011 13:37:31
|
|
|
Testisin täna 64bit IE + 64bit Flash ja youtube fullHD jooksis üllatuseks suht puhtalt ilma kaadreid vahele jätmata. Samas 32bit Firefox ja youtube fullHD ei jookse üldse. Tundub, et peab IE 64bit brauserile üle minema. Saab läpakast max jõudluse kätte.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t-force
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.07.2004
|
26.12.2011 21:35:08
|
|
|
Suhteliselt tihedad updateid aga töötab kenasti mul juba pikemat aega
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
27.12.2011 14:40:08
|
|
|
| Suhteliselt tihedad -> enamasti igapäevased.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
27.12.2011 14:40:10
|
|
|
Töötab suhteliselt hästi on kah tühine kui ei ole lisatud vajalikku smart cardi tuge
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
27.12.2011 14:42:24
|
|
|
64bit chrome ka on?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|