Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  32- või 64-bit? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2011 00:02:40 vasta tsitaadiga

njaa.. vaadates kuidas chrome ainuüksi mul praegu ca 500mb mälu võtab kõikide oma tab'idega ... ja kaks õhtud tagasi media player teatas, et can't run, not enough memory ja task manageris oli vaba mälu 0.... siis ei kipu küll väga 32bit süsteemile tagasi. Lihtsalt hetkel webis istudes, on 4gb'st vaba veel 800mb... ehk siis kui nüüd mängu ka veel tööle paneks oleks amen.. 32bit windowsiga
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2011 00:08:33 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
kännuämmelg kirjutas:
Aga see pole ju teemapüstitus, või kuidas?
Kuna senini pole mõistlikke puudusi välja toodud siis võib ju kokkuvõtteks öelda, et 64bitist on ainult võita, kaotada pole midagi icon_smile.gif

absoluutselt! icon_lol.gif
ja siinkohal ka soovitus kõigile koduperenaistele: unustage ära oma smardid, yarised ja muu mikromootoritega autorämps, ning ostke 5L mootoriga bemmid, kuna nendega saate vajadusel 300km/h ringi vurada ning kuna Ansip lubas eesti 5 rikkama riigi hulka viia, on tuleviku eestit läbivate kiirteede jaoks baas olemas icon_cool.gif
eShelobik kirjutas:
njaa.. vaadates kuidas chrome ainuüksi mul praegu ca 500mb mälu võtab kõikide oma tab'idega ... ja kaks õhtud tagasi media player teatas, et can't run, not enough memory ja task manageris oli vaba mälu 0.... siis ei kipu küll väga 32bit süsteemile tagasi. Lihtsalt hetkel webis istudes, on 4gb'st vaba veel 800mb... ehk siis kui nüüd mängu ka veel tööle paneks oleks amen.. 32bit windowsiga

Huvitav, et ma pole oma netbookiga sama probleemiga kokku puutunud... päev otsa chromel kümmekond tabi lahti, samal ajal käib taustaks film, lahti veel ka paar suhtlusproget, outlook ning toimub ka andmete liigutamine üle võrgu?
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.07.2011 00:10:28 vasta tsitaadiga

Lugesin kokku, et mida tuleks siis ajapidamisest v2lja visata, et 64-bitise paanikaga kaasa minna:
2arvutit, printer, sk2nner. Nii, et ma küll ei tea sellist lahket j6uluvana, kes tuleks ja tasuta uued seadmed asemele kingiks. Ikka tuleb sel juhul oma rahakotist p2ris paks rahapakk letti laduda.
Ja kuna rahal on toredamaid kulutuskohti, siis ajan r66msalt 32-bitiste seadmetega edasi. Kuni senimaani, kus on juba mingi t6siseltv6etav vajadus olemas. Kuigi, ei n2e, et seda vajadust l2hima 5-10 aastaga veel yleyldse tekib.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 18.07.2011 01:26:43 vasta tsitaadiga

Võiks ikka aru saada, et 64-bitine Windows 7 ei tähenda kaugeltki mitte ainult suuremat hulka mäluaadresse vaid siiski oluliselt enamat, keda tõsisemalt huvitab peaks leidma vastavat materjali mujalt piisavalt pole mõtet seda vast siin ümber jutustama hakata. Ja selge on samuti see, et mingit enneolematut hüpet nagu omal ajal öeldi feodalismist kommunismi sellele üleminek tänase päeva seisuga ka kohe kaasa ei too, kuid mõningast kiiruse/jõudluse võitu levinuimate kasutusjuhtude puhul näitavad praktiliselt enamik internetis levivaid vastavaid testitulemusi kui konkreetseid kasutajakogemusi mitte eriti usaldusväärseks pidada. Seda lisaks siis muudele eelistele nagu parem turvalisus jne. Samas tuleb ka tunnistada, et vanem tark- ja raudvara ei tarvitse alati 64-bitise süsteemiga ühilduda, mistõttu mingit ühist rusikareeglit siin ei ole ega saagi olla kumb süsteem omale installida ehk igal ühel tuleb siin endal oma konkreetsetest oludest lähtuvalt otsustada. Väita aga, et 32-bitine Windows 7 on sama hea kui 64-bitine paneb küll pehmelt öeldes kergelt muigama. Hetkel igati kasutatav ja konkurentsivõimeline veel küll aga helget tulevikku ma 32-bitisele küll prognoosida ei söandaks nii, et igaüks võib sellest ise omad järeldused teha millisele süsteemile tasub panustada ja nüüd pole ka minul sel teemal enam midagi lisada, oleks nagu kõik juba öeldud, mis hinges kripeldas icon_smile.gif .
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.07.2011 01:35:25 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
ja siinkohal ka soovitus kõigile koduperenaistele: unustage ära oma smardid, yarised ja muu mikromootoritega autorämps, ning ostke 5L mootoriga bemmid, kuna nendega saate vajadusel 300km/h ringi vurada ning kuna Ansip lubas eesti 5 rikkama riigi hulka viia, on tuleviku eestit läbivate kiirteede jaoks baas olemas icon_cool.gif
Sinust oleks lootnud vähe asjalikumat analoogi icon_rolleyes.gif
Auto puhul on sul lisaks võimekamale mootorile automaagiliselt oluliselt kõrgemad ülalpidamis kulud. OS'i puhul mitte.
kännuämmelg kirjutas:
Huvitav, et ma pole oma netbookiga sama probleemiga kokku puutunud...
Sealt see vahe tekibki, et kui OS näeb, et on vaba mälu siis ta ei raiska seda niisama kasutuna hoides vaid hakkab usinasti kõikvõimalikku nodi cachema et tööd kiirendada.

Näiteks hetk tagasi lõpetasin ühe mängu mängimist, antud hetkel on 6G'st vaba 1G ehk enam-vähem nii palju kui palju too mäng mälu kasutas. Lihtsalt OS pole veel jõdnud seda cacheks ära kasutada ning "ainult" ~2G jagu nodi istub seal hetkel. Chrome võtab ~1.3G oma ~40 tabiga (no mitte ei taha favouritesid kasutada icon_razz.gif) millest nii mõnigi on maast laeni JS'i ja flashi täis. Window manager ~300M, erinevad digital-distribution nodi+IM'id ~500M, mõned exploreri aknad ~200M. Ülejäänu on muu pudi-padi.
tahanteada kirjutas:
Lugesin kokku...
Küsisin ju konkreetseid näiteid. See tähendab konkreetse seadme nimetust. "arvuti" ei sobi selleks kohe kuidagi.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2011 10:20:19 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
kännuämmelg kirjutas:
Huvitav, et ma pole oma netbookiga sama probleemiga kokku puutunud...
Sealt see vahe tekibki, et kui OS näeb, et on vaba mälu siis ta ei raiska seda niisama kasutuna hoides vaid hakkab usinasti kõikvõimalikku nodi cachema et tööd kiirendada. .


Ja nagu näed, tekitab selline dünaamiline mälukasutus osades pettekujutelma, et neil on pidevalt arvutis mälupuudus, ning ainus võimalus õndsaks saada on poodi pulga järgi kaapida ning 64bit windows peale panna.

Mängude kohalt hoian suu lukus, kuna sellega ei tegele.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 18.07.2011 11:11:33 vasta tsitaadiga

kännuämmelg, sest õige number, mida vaadata tuleks, on "Available", mitte "Free". Windows 7 all näitab mälukasutuse "pilt" ka vaid kogust, mis reaalselt kasutuses on ja cache sinna alla ei lähe.
Näide:
Spoiler Spoiler Spoiler
Üks veider anomaalia aga, millest ma miskipärast pole ühes arvutis lahti suutnud saada,
RAM'i kokku 4GB, kasutatav ~3.2GB, 32bit Win7. Mälukasutus püsib enamus ajast ~2GB juures, kuigi Commit tõuseb kohati üle 4GB, ehk et pool püsiks justkui Pagefiles, mis tähendab et kohati on nagu üliaeglane arvuti tänu sellele.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.07.2011 12:38:28 vasta tsitaadiga

Väike, hea häide - ja Lp. Oponendid võivad üritada kuidagi selgeks teha, et mida imet ma küll saavutaks, kui mul oleks 64-bitise Win-iga masin, millel 4 giga või enam mälu.

Olen praegu arvuti taga, mis on a 6 aastat vana, millel on 1 giga mälu, 32-bitine win ja mis jookseb vaikuse huvides 800 megasel kiirusel, Power Saver töörezhiimil.

Ja saab kõigega edukalt hakkama, mida vaja on - inteneedus, mailid jms...
-------------------------------
Nii, et edukat selgitmaist, et miks küll tuleb see massin välja vahetada mõne järgmise vastu. icon_biggrin.gif
NB! See pole põhjendus, et naabril ja naabri-naabri-naabril on uhkemad, kiiremad masinad. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.07.2011 12:46:23 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ja saab kõigega edukalt hakkama, mida vaja on
Vajadused on erinevad, rääkimata sellest mida oldakse valmis mugavuse saamiseks ära tegema.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalasaba
HV vaatleja

liitunud: 20.12.2003




sõnum 19.07.2011 12:18:39 vasta tsitaadiga

Olen ka pusinud ja katsetanud igasugu windowse. Tegin aga sellise tähelepaneku , et mu läpakale 64bit XP - d ei lase peale toppida aga 64bitise Vistaga ja windows 7 mega probleeme pole kui nii võib öelda. On nad ju ise üks suur hunnik õnnetust mitte op süsteem icon_razz.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2011 14:04:17 vasta tsitaadiga

Su läppar vajab arvatavasti sata raid drivereid, mida by default windows XP plaadil pole. Pead eraldi juurde lisama ntks programmiga nLite.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2011 07:46:12 vasta tsitaadiga

Oh jah väga veniv ja mõttetu teema aga vastan ühele varasemale postile:
Ho Ho kirjutas:
Muidu xp aegu kasutas 64bit variant uuemat kernelit kui 32bit ning võttis ka mõned featurid win2003 pealt üle mis teatud tingimustes perfi tõstis. W7/vista kohta ei tea kommenteerida.

Vista/Win7 on sama kernel loomulikult eri versioonidel ja x86/x64 väga väike erinevus neil selles osas.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 20.07.2011 08:53:28 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Väike, hea häide - ja Lp. Oponendid võivad üritada kuidagi selgeks teha, et mida imet ma küll saavutaks, kui mul oleks 64-bitise Win-iga masin, millel 4 giga või enam mälu.

Olen praegu arvuti taga, mis on a 6 aastat vana, millel on 1 giga mälu, 32-bitine win ja mis jookseb vaikuse huvides 800 megasel kiirusel, Power Saver töörezhiimil.

Ja saab kõigega edukalt hakkama, mida vaja on - inteneedus, mailid jms...
-------------------------------
Nii, et edukat selgitmaist, et miks küll tuleb see massin välja vahetada mõne järgmise vastu. icon_biggrin.gif
NB! See pole põhjendus, et naabril ja naabri-naabri-naabril on uhkemad, kiiremad masinad. icon_biggrin.gif


Ega kui mängudega/video editimise/graafikaga ei tegele siis on 2GB rammist ja 32 bitist maa ja ilm.

miks te üldse vaidlete siin täiesti kõrvalise bs-i üle? icon_biggrin.gif

kui on vaja rohkem rammi kasutada kui 3.2gb siis teada mis tuleb teha ja kui ei ole vaja siis kah teada mida pole vaja teha...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2011 17:13:38 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:
kui on vaja rohkem rammi kasutada kui 3.2gb siis teada mis tuleb teha ja kui ei ole vaja siis kah teada mida pole vaja teha...


Krdi hästi öeldud! icon_razz.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2011 13:28:00 vasta tsitaadiga

Lisaks ka see, et 32-bitine windows lubab vaikimisi konfis user-mode virtuaal addressiruumi ainult 2GB, ehk siis rakendus ei saa rohkem andmeid korraga mälus hoida. Ise läkisn prooviks kohe 64bit windows 7-le üle ja ei kahetse. Kui ikka on vaja erinevaid virtuaalmasinaid jooksutada, siis on lisamälu abiks küll, sama kehtib SQL Serveri kohta. Neid asju mis 64-biti eeliseid oskavad kasutada on ikka päris hulga. Miinuseks on vanaraua driverite probleem, aga õnneks seda mul eriti ei olnudki. Ainult ühe telekapulga pidin välja vahetama. Üleminek läks üllatavalt valutult.

Aga jah, inimesel kes kasutab arvutit webilehitsemiseks ja maililugemiseks, ei ole 64 bit vaja. Vähemalt praegu.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalasaba
HV vaatleja

liitunud: 20.12.2003




sõnum 28.07.2011 10:32:43 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Su läppar vajab arvatavasti sata raid drivereid, mida by default windows XP plaadil pole. Pead eraldi juurde lisama ntks programmiga nLite.
Tean jah , et nad tulevad juurde lisada. Aga , et ka need 64 bit süsteemi jaoks eraldi on ei teadnud. Sealt ka see viga siis , et miks ei lasknud. Ülejäänud draiverid sobisid ilusti aga video omad ei sobinud. Mäletan kuipalju kurja vaeva ma nendega nägin kui Vistalt XP peale tahtsin üle minna. Rohkem nagu ei viitsi ja ega ei mäleta enam ka. XP ikka asjalik Vista ja 7 nagu mainitud võta1 ja vista (viska) teist icon_razz.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2011 17:11:50 vasta tsitaadiga

No ma ei tea, kuid minu masinas jooksis W7 64-bit ja proged u 3x kiiremini ning hetkel jookseb Ubuntu 11.04 64-bit kah u 3x kiiremini kui vana hea XP 32-bit.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.07.2011 17:19:54 vasta tsitaadiga

Mis vahenditega kiirust mõõtsid ja mis rakendustega oli tegu?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2011 18:07:54 vasta tsitaadiga

Inimese tundeid ei saa mõõta. Hakkate jälle otsast peale niimoodi. :S
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.07.2011 18:20:53 vasta tsitaadiga

tudiludi kirjutas:
Inimese tundeid ei saa mõõta.
Nähtavasti udusiil on vastavad vahendid leidnud, seetõttu uurisingi üksikasju icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.07.2011 18:25:03 vasta tsitaadiga

Maitseasi rohkem, kes kumba kasutab. icon_smile.gif Tavakasutajat pean seejuures silmas, kes ei kasuta kõikvõimalikke 64-bitiseid profiprogramme ja super-ultrasuurt mälumahtu.
-------------------------------------
Ise samas olukorras, ühtki 64-bitist masinat nõudvat programm kasutusel poel ja seega pole mul mõtet kah oma, töötavaid, 32-bitiseid läppareid prügikasti visata, et siis mingis maanias 64-bitiseid masinaid asemele osta, et siis taas 32-bitiste programmidega tööd teha.
Iseasi muidugi, kui läpparid juba ise üles ütlevad ja nõuavad väljavahetust, eks siis näis, mis toimub.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 28.07.2011 18:38:27 vasta tsitaadiga

udusiil kirjutas:
No ma ei tea, kuid minu masinas jooksis W7 64-bit ja proged u 3x kiiremini ning hetkel jookseb Ubuntu 11.04 64-bit kah u 3x kiiremini kui vana hea XP 32-bit.

Võrdle ikka W7 32bit ja W7 64bit samas masinas ja siis räägi kumb kumba omab, mitte ära hapuks läinud XP_ga võrdle.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 28.07.2011 18:41:46 vasta tsitaadiga

tahanteada, sa oled nii kõva mees, et OSi pärast viskad terve masina na*ui? icon_biggrin.gif
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2011 18:45:11 vasta tsitaadiga

softis, oleksid võinud selle lause ütlemata jätta. icon_sad.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2011 21:20:20 vasta tsitaadiga

Jah, hinnang on subjektiivne, siiski ainus võistlev hetk sel juhul kui võrrelda mõlemat 64-bitist OS-i, siis 7 jõudis desktopini ca minutiga, siis Ubuntu aeg on alla 30 sekundi. Ent nii kiiresti sulguvat OS-i pole veel näinud kui Ubuntu- ca 5 sek. No mitte ükski Win pole selle vastu saanud. XP oli võrdluses sellepärast, et ta mul dualboodis.
Tegu siis profiilikastiga.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2011 21:51:08 vasta tsitaadiga

Ei saa võrrelda võrreldamatuid. Ubuntu ja Win 7 on kaks eri süsteemi. Samuti ei saa võrrelda 32-bitist XP-d ja 64-bitist Win 7-it.

Võrdle värskelt installitud ja programme sisaldav Win 7 x86 vs Win 7 x64.

Värskelt installituna seepärast, et kahe kuu pärast ei suuda su päevinäinud Windows kunagi võistelda värskelt installitud süsteemiga. Ma ei tea, miks see nii on, aga minu kogemused seda näitavad. Win 7-is on õnneks seda olukorda parandatud, kuid siiski on see nähtus olemas.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2011 22:05:26 vasta tsitaadiga

tudiludi, opsysid mõlemad ja 64-bitised kah. Ei viitsi jälle 7-t installida ning kuu aja pärast uuesti maha lasta. Ja võrrelda saan vaid isiklikult seda, mis mul legaalselt olemas on, paraku.

Selles teemas minu poolt kõik.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2011 22:09:48 vasta tsitaadiga

udusiil, igal Windowsil on ka prooviperiood. Seega legaalsus ei ole mingiks probleemiks.

Kui sa ei viitsi testimise eesmärgil Windowsi installida, siis pole kasu ka sellest, kui tood välja mingi alusetu võrdluse. Ma ei ütle, et 64-bitine kiirem või aeglasem on, kuid sellist võrdlust pole sa mõõtnud ning lisaks kirjutasid sa ilmselge liialduse.

Seega ei saanud me mitte kuidagi targemaks sinu jutu peale. icon_sad.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.07.2011 22:19:00 vasta tsitaadiga

udusiil kirjutas:
Jah, hinnang on subjektiivne, siiski ainus võistlev hetk sel juhul kui võrrelda mõlemat 64-bitist OS-i, siis 7 jõudis desktopini ca minutiga, siis Ubuntu aeg on alla 30 sekundi. Ent nii kiiresti sulguvat OS-i pole veel näinud kui Ubuntu- ca 5 sek. No mitte ükski Win pole selle vastu saanud. XP oli võrdluses sellepärast, et ta mul dualboodis.
Tegu siis profiilikastiga.
Antud hetkel sa tõestasid, et värskelt installitud ja fragmenteerumata OS jookseb kiiremini kui vana.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2011 07:48:08 vasta tsitaadiga

Okei, üks kord veel:
tudiludi, loe uuesti:
tsitaat:
Ei viitsi jälle 7-t installida ning kuu aja pärast uuesti maha lasta.

On juba peal olnud ja prooviperiood ongi just 30 päeva.
Pole mõtet postcounti üles kruvida.

Ho Ho, Ubuntu on juba mitu kuud peal olnud ja ka kasutatud, viimased kuu-poolteist iga päev. XP fragmentide eest aga hoolitseb O&O Defrag taustal valvates.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2011 08:01:47 vasta tsitaadiga

120 päevani saab prooviperioodi pikenda.

Aga nagu ma ütlesin, kui tahtsid siin midagi võrrelda, siis pead selleks looma ka võrdsed tingimused. See eeldab seda, et tingimuste saavutamiseks pead võrreldavaid opsüsteeme omama kettal. Kes soovib sellist testi teha, ei tohiks vinguda, et peab jälle windowsi installima. Installi ühe korra mõlemad ära, tee katsed läbi ja lase mõlemad maha.

Kui seda teha ei viitsi, siis oledki UDU(siil).
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 29.07.2011 09:22:51 vasta tsitaadiga

udusiil kirjutas:
Ho Ho, Ubuntu on juba mitu kuud peal olnud ja ka kasutatud, viimased kuu-poolteist iga päev
Linuxilisi winiga pole nii ehk naa mõtet võrrelda, tegu hoopis teisest klassist asjaga kui jutt lähjeb UI nobeduse ka kõvaketta kasutusefektiivsuse peale icon_razz.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2011 17:39:17 vasta tsitaadiga

See käiks teise teema alla - Linux vs Windows.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Re-Flex-
Kreisi kasutaja
-Re-Flex-

liitunud: 30.08.2005




sõnum 29.07.2011 18:53:36 vasta tsitaadiga

tean,et loll küsimus kuid kus ma vaadata saan kas mul on 32 või 64bitti? icon_rolleyes.gif icon_redface.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2011 19:15:07 vasta tsitaadiga

-Re-Flex- kirjutas:
tean,et loll küsimus kuid kus ma vaadata saan kas mul on 32 või 64bitti? icon_rolleyes.gif icon_redface.gif

7-l Control Panel->System & Security-> System
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 30.07.2011 01:47:59 vasta tsitaadiga

Winkey + Pause ->
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raiksman
HV veteran
raiksman

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2011 13:20:15 vasta tsitaadiga

Andke andeks, olen võhik, aga sooviks teada, miks nt kui on pakkuda nii 32 kui ka 64 bit-ine programm, nt foxit reader või ID tarkvara ja kui alla laadin, siis ta on ikkagi x86 kaustas ja töötab ka task manager järgi 32 bitisena. Et see ongi nagu petukaup või? icon_smile.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2011 14:29:17 vasta tsitaadiga

raiksman kirjutas:
Andke andeks, olen võhik, aga sooviks teada, miks nt kui on pakkuda nii 32 kui ka 64 bit-ine programm, nt foxit reader või ID tarkvara ja kui alla laadin, siis ta on ikkagi x86 kaustas ja töötab ka task manager järgi 32 bitisena. Et see ongi nagu petukaup või? icon_smile.gif

32bitise browseriga tirid siis automaatselt annab 32bit

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raiksman
HV veteran
raiksman

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2011 15:02:53 vasta tsitaadiga

xpander kirjutas:
raiksman kirjutas:
Andke andeks, olen võhik, aga sooviks teada, miks nt kui on pakkuda nii 32 kui ka 64 bit-ine programm, nt foxit reader või ID tarkvara ja kui alla laadin, siis ta on ikkagi x86 kaustas ja töötab ka task manager järgi 32 bitisena. Et see ongi nagu petukaup või? icon_smile.gif

32bitise browseriga tirid siis automaatselt annab 32bit


seda küll aga 64 bitise IE-ga tõmbab ja installeerib ikka x86 kausta nii foxiti kui ka winampi nt. see ei muuda
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2011 15:18:00 vasta tsitaadiga

sry ma täpselt ei tea. ma ise windowsi ei kasuta..
aga pakun et sellisel juhul on nende programmide 64bitised buildid kas beta vms.. et ta sulle ei paku neid by default.
juhul kui neil üldse 64bit versioonid olemas.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2011 16:57:50 vasta tsitaadiga

Miskise Total Commanderil (7.5xx midagi) oli kombeks installeeruda 32-bitisena, käivitades aga 64-bit keskkonnas, tõmmati käima 64-bit TC. Installikaustas oli täitsa olemas 64-bit .exe, kuid iseseisvalt seda käivitada ei saanud. Äkki samalaadne lahendus ka siin?
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2011 20:15:31 vasta tsitaadiga

Siin on mitu võimalust:

*Arendajate laiskus/harjumus kõik x86 kausta surada.
*Programm pole tõesti native 64bit.
*On eraldi exe 64bitise jaoks.
*Installitakse parralleelselt nii x86 kui ka x64 kausta.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2011 20:23:32 vasta tsitaadiga

Seal on veel üks loogiline võimalus.
Kuna reaalselt on ainult üks brauser 64bit, IE icon_idea.gif
Siis installikas sisaldab vajalikke 64bit pluginaid ja miks teha eraldi pathi kui x86 täiesti piisav.
Enamus 64bit OS-i kasutajad ei tea ise kah, et nad vaikimisi kasutavad 32bit versiooni icon_razz.gif
Antud juhul mis vahet seal on mitme bitine tarkvara on, tähtis on et töötab ja IMO töötab 5+ (vähemalt minul).
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raiksman
HV veteran
raiksman

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2011 07:10:59 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Seal on veel üks loogiline võimalus.
Kuna reaalselt on ainult üks brauser 64bit, IE icon_idea.gif
Siis installikas sisaldab vajalikke 64bit pluginaid ja miks teha eraldi pathi kui x86 täiesti piisav.
Enamus 64bit OS-i kasutajad ei tea ise kah, et nad vaikimisi kasutavad 32bit versiooni icon_razz.gif
Antud juhul mis vahet seal on mitme bitine tarkvara on, tähtis on et töötab ja IMO töötab 5+ (vähemalt minul).


Sellest sain ise ka eile aru. Winamp, Skype, Foxit reader you name it. Task manager all on näha, et kõik on 32-bit all töötavad. Vähe on programme, mis tõesti 64 bitised oleks. Ok Chrome'i ei ole 64-bitisena. Seda ise tunnistanud. Olen sedasi aru saanud, et kui veebilehes on öeldud, et programm sobib nii kõikidele platvormidele ja kirjas 32/64-bit ja selleks on üks allalaaditav fail, siis ilmselgelt tegu 32-bitise programmiga. Juba installeerimise ajal pakub Program Files x86 kausta. Hakkasin tõstiselt otsima alternatiive, et oleks ikkagi 64-bitised. Ja ütlen ette, et mitte sellepärast, et ma tahan "kiiremat" arvutit", vaid põhimõtte pärast icon_biggrin.gif Ja küll ma need 64-bitised alternatiivprogrammid ka leian. nt VLC asemel see Media player classic home x64 edition ja Foxit reader asemel PDF-XChange jne. Tore et WINRAR on ka 64-bitsena olemas. Leidsin ka lõpuks Synaptics draiverid touchpadile, et üles-alla kerida saaks.

Hea sait on http://www.techsupportalert.com/best-free-windows7-vista-64-bit-software.htm

Ärge http://www.x64bitdownload.com!!! küll kasutage, see on puhta kodanike lollitamiseks.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hardi76
HV kasutaja

liitunud: 15.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2011 13:37:31 vasta tsitaadiga

Testisin täna 64bit IE + 64bit Flash ja youtube fullHD jooksis üllatuseks suht puhtalt ilma kaadreid vahele jätmata. Samas 32bit Firefox ja youtube fullHD ei jookse üldse. Tundub, et peab IE 64bit brauserile üle minema. Saab läpakast max jõudluse kätte. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2011 20:06:03 vasta tsitaadiga

hardi76, 64bit Firefox on kah: http://nightly.mozilla.org/
Hoiatan siiski, et see on arendusversioon ja ei pruugi igapäevakasutusse sobida!

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t-force
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2011 21:35:08 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
hardi76, 64bit Firefox on kah: http://nightly.mozilla.org/
Hoiatan siiski, et see on arendusversioon ja ei pruugi igapäevakasutusse sobida!
Suhteliselt tihedad updateid aga töötab kenasti mul juba pikemat aega thumbs_up.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.12.2011 14:40:08 vasta tsitaadiga

Suhteliselt tihedad -> enamasti igapäevased.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2011 14:40:10 vasta tsitaadiga

Töötab suhteliselt hästi on kah tühine kui ei ole lisatud vajalikku smart cardi tuge thumbs_down.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2011 14:42:24 vasta tsitaadiga

64bit chrome ka on?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  32- või 64-bit? mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.