Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  S-ATA ketaste kasutamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mrmurphy
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2003




sõnum 27.04.2004 19:17:11 S-ATA ketaste kasutamine vasta tsitaadiga

Ostsin täna WD - Raptor S-ATA kõvaketta. Kodus arvutisse pannes ei õnnestunud käima saada. Lihtsalt BIOS ei näita seda ketast ja kogu lugu. Minu emaplaat on ASUS P4S8X ja sellel on RAID-i võimalus nii tavaliste IDE kui S-ATA ketaste jaoks. Ei taha hästi uskuda, et S-ATA kettad ongi mõeldud ainult RAID süsteemis kasutamiseks. Emaplaadiga oli kaasas kaks 7-pin'ist S-ATA kaablit ja taolistest kõvaketastest räägitakse juhendis millegipärast ainult RAID-iga seoses. Kas on tõesti võimalik, et on mõeldud ainult paaris kasutamist? Pordid on Primary S-ATA ja Secondary S-ATA. Kui ühendan seni seesolnud IDE kettad IDE ühenduse küljest lahti ja jätan ainult ühe S-ATA, siis BIOS näitab, et kettaid pole. RAID-i kontroller aga funkab korraks ja laseb konfiguratsiooni menüüsse siseneda.
Kas on kellelgi kogemusi nende S-ATA ketastega?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cyberlord
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 27.04.2004 19:22:50 vasta tsitaadiga

SATA kettaid BIOS ei näitagi icon_wink.gif
Tee raidi confis "low level format" ja võid enda uut ketast kasutama hakata icon_wink.gif


viimati muutis Cyberlord 27.04.2004 19:41:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 546 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 449
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mrmurphy
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2003




sõnum 27.04.2004 19:35:53 vasta tsitaadiga

Kuidas seda "low level format"-i tehakse? Sorry, kui on loll küsimus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cyberlord
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 27.04.2004 19:38:50 vasta tsitaadiga

Seal samas raidi biosis on olemas sellised kohad nagu-"create raid set", "delete raid set" jne....üks nendest valikutest on seal low level format (kui ei oska sata biosi minna, siis vaata see hetk kui ta ketta leiab kuvatakse all juhend kuda raidi biosi saada....peast ei mäleta hetkel) thumbs_up.gif

viimati muutis Cyberlord 27.04.2004 19:41:05, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 546 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 449
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 27.04.2004 19:40:27 vasta tsitaadiga

BIOS-ist peab Serial ATA ja SATA RAID enabled olema siis peaks pärast ATA ketaste tuvastamist ette tulema RAID-i BIOS ning näitama seda ketast.
Windowsi peaks ikka SATA ketta ära tundma, eriti kui veel XP peal.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plin500
HV piljardihai
Plin500

liitunud: 15.01.2002




sõnum 27.04.2004 19:45:36 vasta tsitaadiga

Windows ei tunne SATA ketast ära, värskel installimisel F6 alguses ja kui windows juba peal, siis SATA driverid peale
_________________
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mrmurphy
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2003




sõnum 27.04.2004 19:47:44 vasta tsitaadiga

Eks ma siis proovin. Tänud vastuste eest. Suht värske kokkupuude.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajnurm
Kreisi kasutaja
ajnurm

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2004 19:52:52 vasta tsitaadiga

Epox 8rda3+ tahtis installi ajal floppy pealt mingeid SATA draivereid saada.
_________________
Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 27.04.2004 19:58:28 vasta tsitaadiga

Plin500 kirjutas:
Windows ei tunne SATA ketast ära, värskel installimisel F6 alguses ja kui windows juba peal, siis SATA driverid peale


Mul tundis Windows XP professional küll ära. XP oli vanal ATA kettal ning kui SATA ketta külge panin siis leidis xp selle üles, pidin ainult formati tegema.

Kui SATA kettale xp peale vaja panna siis SATA ja SATA RAID peavad BIOS-ist enabled olema. Buudid XP plaadilt ning kohe all on kitsas hall riba, kus käseb F6 vajutada, et SATA driverid pärast floppilt kätte anda. Siis kopeerib setup kõik vajaliku kettale ja rohkem pole drivereid jms vaja. Vahepeal tuleb siis BIOS-ist Serial ATA kettas esimeseks buutivaks asjaks panna.
Eile sai just niimoodi XP WD SATA kettale pandud
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Margus
HV pensionär
Margus

liitunud: 06.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2004 00:15:28 vasta tsitaadiga

Cyberlord kirjutas:
SATA kettaid BIOS ei näitagi icon_wink.gif
Tee raidi confis "low level format" ja võid enda uut ketast kasutama hakata icon_wink.gif
Mul küll näitab.Tuleb kolmanda ide kanalina üles.neljas on ka veel olemas teise SATA jaoks.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mrmurphy
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2003




sõnum 28.04.2004 18:46:13 vasta tsitaadiga

Ketas käib mühinal, nagu vana mees.
Paistab, et nende emaplaatide puhul, millel puudub RAID, näidataksegi S-ATA kettaid tavaBIOS-is. RAID-iga emadel saab S-ATA-de seisu kontrollida RAID-i blokist. Kui kellelgi edaspidi probleeme tekib, siis minul oli näiteks installi järjestus selline:
1. Formattisin ketta (Caldera Dr DOS -iga, aga XP, eriti mõne Service Pack'iga varustatult tunneb selle ise ka ära).
2. Sisenesin BIOS-i RAID-i blokki ja määratlesin kasutatava kõbaketta (igal emaplaadil vastav juhend). BIOS-i osas Advanced peavad olema peal ka SATA - enabled ja SATA first - YES.
3. Käivitasin CD-lt WinXP installeri ja kui küsiti vajutasin F6 RAID-i draiveri käsitsi konfigureerimiseks. See on kõige olulisem koht S-ATA ketta installi juures, sest RAID-iga emaplaatidel jooksevad kõik S-ATA kettad läbi RAID kontrolleri ja kui seda ei aktiveerita, siis Win install ei saa käivitada, kuna ketast ei leita. Kustkohast saada RAID-i installer, kirjeldab draiveri juhend. Asus'e emaplaadiga kaasas olnud CD-lt tuli näiteks ühe folderi sisu flopile koppida.
4. Windows'i install. Asus'e BIOS'i bootkettaks tuli määratleda SCSI või S-ATA. Kõik.
Ketas hea ja kiire. Kui teine RAID 0-ga kõrvale panna, siis läheks süsteem veel kõvasti kiiremaks.
Tänud veelkord kõigile nõuandjatele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aks
HV veteran
aks

liitunud: 08.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2004 17:00:49 vasta tsitaadiga

Mul näiteks ei lasknud vajutada seda F6-e alguses kuid pärast küsisis ise floppit. Igatahes tööle ma seda asja ei saanud.
Hiljem selgus, et plaadil SATA katki.


viimati muutis aks 05.05.2004 22:52:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mrmurphy
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2003




sõnum 29.04.2004 17:53:06 vasta tsitaadiga

Kui ta sult floppit ikkagi draiverit küsis, siis oli ilmselt kõik OK, aga draiver ise ei pruukinud õige olla. Tegelikult ei lase ta siis edasi minna. Kui tõmbad WinXP installi kettalt käima, siis esimene asi, mis alla ilmub ongi see F6 RAID-i draiveri päring. Seda, kas ta sinu klahvivajutuse ka fikseeris, kusagilt ei näe, jätkab lugemist. Aru saad ainult selle järgi, et peale mõningast lugemist hakkab installer flopilt RAID-i draiverit küsima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Novembre
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.05.2004 11:20:44 vasta tsitaadiga

Siin mõned raptori omanikud.
Kas teistel raptorid ka nii kõvasti krõbisevad? icon_eek.gif Võrreldes teistega. Mul aint vana Maxtor DM8 40g krõbises umbes sama palju. Kõik uuemad kettad on tunduvalm vaiksemad.
Ja kui ketas on läbi pci sata-kontrolleri ühendatud kas siis ei pea HDD tuli vilkuma? icon_sad.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 04.05.2004 17:50:29 vasta tsitaadiga

Novembre kirjutas:
Ja kui ketas on läbi pci sata-kontrolleri ühendatud kas siis ei pea HDD tuli vilkuma? icon_sad.gif


Kui kaardil vastav pistik on, ja korpuse vastav tuluke sinna ühendatud, siis vilgub küll.
Sedasi jääb emaplaadi kontrolleri taga toimuv jälle ebaselgeks, aga mis teha.
Kui tahad, võta tarkvaraline "tuluke" System tray'sse icon_smile.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain
Kreisi kasutaja
Rain

liitunud: 06.04.2002




sõnum 04.05.2004 17:57:56 vasta tsitaadiga

Cyberlord kirjutas:
SATA kettaid BIOS ei näitagi icon_wink.gif
Tee raidi confis "low level format" ja võid enda uut ketast kasutama hakata icon_wink.gif



Ma ei saa aru milleks seda "low lwvel formatit" vaja teha on? Tasub ju igaljuhul win peale panna sellele kettale. Kõigepealt wini plaadi pealt bootida siis kui õige koht on f6 vajutada ja edasi teeb wini setup ise kõik partitsioonid ja formaatimised ära.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 04.05.2004 18:23:22 vasta tsitaadiga

mrmurphy kirjutas:
Kui tõmbad WinXP installi kettalt käima, siis esimene asi, mis alla ilmub ongi see F6 RAID-i draiveri päring. Seda, kas ta sinu klahvivajutuse ka fikseeris, kusagilt ei näe, jätkab lugemist. Aru saad ainult selle järgi, et peale mõningast lugemist hakkab installer flopilt RAID-i draiverit küsima.


See esialgne mittereageerimine ajab esimesel korral rõvedalt segadusse.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
otsija
HV veteran
otsija

liitunud: 12.06.2003




sõnum 04.05.2004 20:38:45 vasta tsitaadiga

Cyberlord kirjutas:
SATA kettaid BIOS ei näitagi icon_wink.gif
Tee raidi confis "low level format" ja võid enda uut ketast kasutama hakata icon_wink.gif


Palun seleta lahti milleks peab selle Low Leveli tegema?
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2004 23:00:12 vasta tsitaadiga

seda low level formatit ei peagi tegema uue ketta puhul kuna ta ju just tehasest tulnud. see ei muuda muffigi. low level format tõmmab partitsioonid ka maha ja teeb mbr-i puhtaks.
see low level format on nagu umbes tehase seadmete taastamine..
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2004 23:02:07 vasta tsitaadiga

Novembre kirjutas:
Siin mõned raptori omanikud.
Kas teistel raptorid ka nii kõvasti krõbisevad? icon_eek.gif Võrreldes teistega. Mul aint vana Maxtor DM8 40g krõbises umbes sama palju. Kõik uuemad kettad on tunduvalm vaiksemad.
Ja kui ketas on läbi pci sata-kontrolleri ühendatud kas siis ei pea HDD tuli vilkuma? icon_sad.gif

nad mul mingit erilist müra nüüd küll ei tee..
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Novembre
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.05.2004 11:54:38 vasta tsitaadiga

Fast&Furious kirjutas:
Novembre kirjutas:
Siin mõned raptori omanikud.
Kas teistel raptorid ka nii kõvasti krõbisevad? icon_eek.gif Võrreldes teistega. Mul aint vana Maxtor DM8 40g krõbises umbes sama palju. Kõik uuemad kettad on tunduvalm vaiksemad.
Ja kui ketas on läbi pci sata-kontrolleri ühendatud kas siis ei pea HDD tuli vilkuma? icon_sad.gif

nad mul mingit erilist müra nüüd küll ei tee..


"Müra" on mõiste suhteline. Võiks ka teisiti küsida: Kas on kuulda kõvakettast kinnises korpuses?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2004 07:32:22 vasta tsitaadiga

kuulda on ju igat kõvaketast, kui ta just RAM tehnoloogial ei põhine, 8) aga need raptorid teevad täie koormusega päris kõva häält.

viimati muutis SKG 07.05.2004 07:43:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cyberlord
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 07.05.2004 07:36:30 vasta tsitaadiga

Fast&Furious kirjutas:
seda low level formatit ei peagi tegema uue ketta puhul kuna ta ju just tehasest tulnud. see ei muuda muffigi. low level format tõmmab partitsioonid ka maha ja teeb mbr-i puhtaks.
see low level format on nagu umbes tehase seadmete taastamine..


Teema algataja ütleb:"ostsin täna WD - Raptor S-ATA kõvaketta", kust ma pidin teadma, et tudaka ostis icon_confused.gif Oleks pidanud maybe mõlemaid variante (Win XP setup/low lvl format) eraldi välja tuues mida ja millal soovitama icon_neutral.gif
Kommentaarid: 546 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 449
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2004 21:06:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ühe folderi sisu flopile koppida

tsitaat:

küsisis ise floppit


aga mul ei ole floppy seadet icon_exclaim.gif kas USB mälupulgalt saab neid draiveried setupi aja panna icon_question.gif
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain
Kreisi kasutaja
Rain

liitunud: 06.04.2002




sõnum 16.05.2004 22:05:42 vasta tsitaadiga

riivo21 kirjutas:
tsitaat:

ühe folderi sisu flopile koppida

tsitaat:

küsisis ise floppit


aga mul ei ole floppy seadet icon_exclaim.gif kas USB mälupulgalt saab neid draiveried setupi aja panna icon_question.gif


Vaevalt küll. Kui sul on serial ATA-->tavaline IDE adapter olemas siis saad nii arvatavasti, et paned IDE kaabli otsa selle sata ketta ja installid wini ära ja siis installid emaplaadi driverite cd-lt serial ata driverid ära (seal peaks need ka olemas olema), paned arvuti kinni ja ketta serial ata kaabli otsa ja peakski kõik ok olema.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fr0ger
HV vaatleja
fr0ger

liitunud: 20.05.2004




sõnum 20.05.2004 10:48:28 vasta tsitaadiga

Kellelgi Epox 8RDA3+ ja WD Raptor 36GB SATA kettaga probleeme pole olnud ? Kui otse SATA kettale Windows XP-d installida, siis ei saa isegi partitsioone tehtud ja kui teises masinas partitsioon ära teha, siis hakkab küll installima, kuid teeb seda üliaeglaselt - esimene failide kopeerimise faas võttis üle 2 tunni aega icon_eek.gif kuni lõpuks hangus icon_mad.gif Tööle sain süsteemi nii, et installisin Windowsi tavalisele PATA kettale ja kloonisin pärast SATA peale ümber, kuid millest selline tsirkus otse installimisel icon_neutral.gif oskab keegi kommenteerida ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.05.2004 12:31:28 vasta tsitaadiga

fr0ger kirjutas:
Kellelgi Epox 8RDA3+ ja WD Raptor 36GB SATA kettaga probleeme pole olnud ? Kui otse SATA kettale Windows XP-d installida, siis ei saa isegi partitsioone tehtud ja kui teises masinas partitsioon ära teha, siis hakkab küll installima, kuid teeb seda üliaeglaselt - esimene failide kopeerimise faas võttis üle 2 tunni aega icon_eek.gif kuni lõpuks hangus icon_mad.gif Tööle sain süsteemi nii, et installisin Windowsi tavalisele PATA kettale ja kloonisin pärast SATA peale ümber, kuid millest selline tsirkus otse installimisel icon_neutral.gif oskab keegi kommenteerida ?


Otse SATA kettale installides Windows installerile ikka SATA draiveri söötsid ette? Selle, mis flopi peal. Installeri käivitumisel F6 jne jne?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fr0ger
HV vaatleja
fr0ger

liitunud: 20.05.2004




sõnum 20.05.2004 13:23:55 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Otse SATA kettale installides Windows installerile ikka SATA draiveri söötsid ette? Selle, mis flopi peal. Installeri käivitumisel F6 jne jne?

Jah ! SATA dariverid sai ette antud ja ketta tundis ilusti õige suurusega ära kah, aga kui hakkasin partitsioone tegema, siis selle asemel, et peale partitsiooni suuruse määramist (esmalt lasin suuruse määrata automaatselt ja siis määrasin käsitsi ~3GB) anda valik formaatimiseks, andis hoopis teate, et tegemist pole Windows XP-compatible partitsiooniga ja midagi muud enam edasi teha ei andnud icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Knight
HV vaatleja

liitunud: 28.05.2003




sõnum 07.10.2004 15:09:32 vasta tsitaadiga

Tuligi lpx peale 2`te kuud WD raptor 74GB kohale
ja kohe üks kysimus....kust ma need driverid saan millest te r22gite
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 07.10.2004 15:15:34 vasta tsitaadiga

Knight kirjutas:
Tuligi lpx peale 2`te kuud WD raptor 74GB kohale
ja kohe üks kysimus....kust ma need driverid saan millest te r22gite

Reeglina emme karbist, aga muidu tootja kodukalt. Ja siin oli enne küsimus - kui ei ole flopi seadet - uuemad emmed on nõus lugema ka mujalt - usb pulk näiteks -kui bios-ist see on lubatud.

_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
henc13
HV vaatleja

liitunud: 17.10.2004




sõnum 24.10.2004 00:28:05 vasta tsitaadiga

Ostsin uue arvuti komplekti koos sata HDDga Samsung 160gb. emaplaat epox 8kda . biosis muutsin IDE Raid enabled. Floppy tegin ära, aga kui XP plaadilt lugema hakkab ja F6 vajutan, siis lõpus kui kõsib floppyt ei tunne ta seda ära. Tundub et ta ei üritagi sealt lugeda. Teen seda esmakordselt, loodan et kellelgi on viitsimist aidata pisut. Probleem tundubselles et mul polnud kuidagi Raidi biosi võimalik minna kuna seda võimalust ei antud. Ainult biosF2, setupESC ja mingi awdflash.
tänud ette
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mallow
HV kasutaja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 24.10.2004 14:47:04 vasta tsitaadiga

Mine küsi sõbralt Flopiseade. Või tee XP plaat, kus on SATA driver integreeritud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mallow
HV kasutaja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 24.10.2004 14:50:37 vasta tsitaadiga

Paljudes BIOS-ites olen märganud, et mitmes kohas tuleb öelda, et soovid kasutada SATA-t. Parim abimees on vast manuaal. Ajad näpuga järge kuidas koostada RAID-i.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 24.10.2004 15:08:36 vasta tsitaadiga

mallow kirjutas:
Või tee XP plaat, kus on SATA driver integreeritud icon_smile.gif


See on hea mõte küll. Paned soovikohased servis pakid, emaplaadi draiverid ja kõik sisse, juhendeid selleks peaks netis piisama.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
henc13
HV vaatleja

liitunud: 17.10.2004




sõnum 24.10.2004 16:35:49 vasta tsitaadiga

tore küll. tuli välja jah et FDD ei töötanud lihtsalt icon_mad.gif . kui korra lahti-kokku uuesti ühendasin hakkas tööle. Nüüd sain vähemalt sellest kohast üle.

varsti saab näha siis järgmist takistust beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
henc13
HV vaatleja

liitunud: 17.10.2004




sõnum 24.10.2004 17:05:52 vasta tsitaadiga

nüüd sai draiverid peale lastud aga XP ütleb et ei leia ühtegi ketast ja kogu lugu. samuti ei õnnestu kuidagi raid biosi saada ???. manualist ka päris hästi aru ei saa. biosis on onchip serial ata enabled ja ide raid enabled. viimase alla tekkisid valikud ide 0(1) master raid, ide 0(1) slave raid, sata primary raid ja sata secondary master raid. Kõik olid algul disabled. panin sata primary master raid enabled??? sry et nii rumalad kõsimused aga ükskord on ikka esimene kord.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2004 17:42:36 vasta tsitaadiga

on sul ikka 2 ühesugust ketast?
raid ei toimi ainult ühe ketta puhul.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
henc13
HV vaatleja

liitunud: 17.10.2004




sõnum 24.10.2004 17:45:22 vasta tsitaadiga

icon_redface.gif mul on sata 1 HDD. Kuidas siis bios selle ikkagi üles peaks leidma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 24.10.2004 18:49:59 vasta tsitaadiga

kas sata on palju kiirem kui IDE
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 24.10.2004 20:00:53 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
kas sata on palju kiirem kui IDE


Nii umbmäärasele küsimusele ei saa kahjuks ühe sõnaga vastata - on kiirem aga mitte nii palju, et vaid kiiruse pärast vahetada. On kiireid SATA süsteeme ja kiireid IDE süsteeme - kõik sõltub juba konkreetsetest isenditest icon_wink.gif

_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 24.10.2004 20:08:36 vasta tsitaadiga

idikas kirjutas:
486 kirjutas:
kas sata on palju kiirem kui IDE


Nii umbmäärasele küsimusele ei saa kahjuks ühe sõnaga vastata - on kiirem aga mitte nii palju, et vaid kiiruse pärast vahetada. On kiireid SATA süsteeme ja kiireid IDE süsteeme - kõik sõltub juba konkreetsetest isenditest icon_wink.gif



Noo nii ka ei ole et SATA täiesti jura on. Sellel ju suur eelis oma mõõtmete poolest IDE juraka ees.

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 24.10.2004 20:12:37 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
idikas kirjutas:
486 kirjutas:
kas sata on palju kiirem kui IDE


Nii umbmäärasele küsimusele ei saa kahjuks ühe sõnaga vastata - on kiirem aga mitte nii palju, et vaid kiiruse pärast vahetada. On kiireid SATA süsteeme ja kiireid IDE süsteeme - kõik sõltub juba konkreetsetest isenditest icon_wink.gif



Noo nii ka ei ole et SATA täiesti jura on. Sellel ju suur eelis oma mõõtmete poolest IDE juraka ees.


Ma vähemalt loodan, et mõtlesid kaableid icon_wink.gif

_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mallow
HV kasutaja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 24.10.2004 22:32:39 vasta tsitaadiga

Tirisin selle emaplaadi manuaali alla ja seal 5.4.1 sektsiooni all on miski jutt BIOS-i kohta. Põhimõtteliselt pead sa saama miski klahvikombinatsiooniga SATA/RAID-i biosisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bastard
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2005 13:30:23 vasta tsitaadiga

selline küsimus siis:
masinas on SATA ketas ja kas ma saan tavalise ketta ka sinna tööle panna.
jaman siin juba tükk aega aga äkki on mõttetu vaev
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajnurm
Kreisi kasutaja
ajnurm

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2005 13:37:12 vasta tsitaadiga

bastard kirjutas:
selline küsimus siis:
masinas on SATA ketas ja kas ma saan tavalise ketta ka sinna tööle panna.
jaman siin juba tükk aega aga äkki on mõttetu vaev

Saab. Endalgi nii. SATA peal op-süsteem ja kõik muu vajalik, ATA backupi jaoks

_________________
Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djartz
HV kasutaja
djartz

liitunud: 19.03.2004




sõnum 18.01.2005 20:37:33 vasta tsitaadiga

kas sata ketast xp-es ei saa formatida? ja partitsiooni teha - ostsin uue sata ketta 80, töötav on 80 ja ata, oleks vaja sama(ehk kõvaketas lihtsalt ära kopeerida) .et kõik jääks töötama nii nagu enne oli
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajnurm
Kreisi kasutaja
ajnurm

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2005 21:18:58 vasta tsitaadiga

djartz kirjutas:
kas sata ketast xp-es ei saa formatida? ja partitsiooni teha

saab teha kõiki samu asju ja samamoodi kui ATA kettaga

_________________
Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ps/2
HV vaatleja
ps/2

liitunud: 09.06.2003




sõnum 28.01.2005 01:24:00 vasta tsitaadiga

kurat, ostsin täna omale Hitachi Deskstar 7K250 80 gigase SATA ketta. Nagu on.. ja nagu ei ole ka. Xp tundis ära küll, et mingi uus asi on küljes, Aida32 näitab ka seda. Aga ketast ennast My Computersis pole. BIOS 's vaatasin nagu kõik asjad üle, polnud seal eriti suurt midagi SATA 'st räägitud, ainult SATA RAID mingiasi oli 'auto' peal. Ei teagi nüüd mida järgmisena proovida .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2005 02:14:59 vasta tsitaadiga

ps/2 kirjutas:
kurat, ostsin täna omale Hitachi Deskstar 7K250 80 gigase SATA ketta. Nagu on.. ja nagu ei ole ka. Xp tundis ära küll, et mingi uus asi on küljes, Aida32 näitab ka seda. Aga ketast ennast My Computersis pole. BIOS 's vaatasin nagu kõik asjad üle, polnud seal eriti suurt midagi SATA 'st räägitud, ainult SATA RAID mingiasi oli 'auto' peal. Ei teagi nüüd mida järgmisena proovida .

peabki nii olema... kui ketas ilma partideta on (sedasi ta tehasest tuleb), siis "Minu Raal" teda ei näitagi...

Parema klaffi klõps "MyComputer"'il ja vali Manage... Sealt ju "Disk Management"... Sealt otsid üles oma ketta, teed pardid ja formatit ära... VOILA!
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ps/2
HV vaatleja
ps/2

liitunud: 09.06.2003




sõnum 28.01.2005 11:52:11 vasta tsitaadiga

"Disk Management" väidab, et ketas on "Not Initialized" ja kui ma proovin teda Initializeerida siis peale väikest mõtlemist viskab veateatena :
Disk failed !!!
Disk location: <controller 0, channel 1, Master>
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  S-ATA ketaste kasutamine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.