|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
mrmurphy
HV vaatleja
liitunud: 07.01.2003
|
27.04.2004 19:17:11
S-ATA ketaste kasutamine |
|
|
Ostsin täna WD - Raptor S-ATA kõvaketta. Kodus arvutisse pannes ei õnnestunud käima saada. Lihtsalt BIOS ei näita seda ketast ja kogu lugu. Minu emaplaat on ASUS P4S8X ja sellel on RAID-i võimalus nii tavaliste IDE kui S-ATA ketaste jaoks. Ei taha hästi uskuda, et S-ATA kettad ongi mõeldud ainult RAID süsteemis kasutamiseks. Emaplaadiga oli kaasas kaks 7-pin'ist S-ATA kaablit ja taolistest kõvaketastest räägitakse juhendis millegipärast ainult RAID-iga seoses. Kas on tõesti võimalik, et on mõeldud ainult paaris kasutamist? Pordid on Primary S-ATA ja Secondary S-ATA. Kui ühendan seni seesolnud IDE kettad IDE ühenduse küljest lahti ja jätan ainult ühe S-ATA, siis BIOS näitab, et kettaid pole. RAID-i kontroller aga funkab korraks ja laseb konfiguratsiooni menüüsse siseneda.
Kas on kellelgi kogemusi nende S-ATA ketastega?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyberlord
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
27.04.2004 19:22:50
|
|
|
SATA kettaid BIOS ei näitagi
Tee raidi confis "low level format" ja võid enda uut ketast kasutama hakata
viimati muutis Cyberlord 27.04.2004 19:41:22, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 546 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
449 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mrmurphy
HV vaatleja
liitunud: 07.01.2003
|
27.04.2004 19:35:53
|
|
|
| Kuidas seda "low level format"-i tehakse? Sorry, kui on loll küsimus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyberlord
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
27.04.2004 19:38:50
|
|
|
Seal samas raidi biosis on olemas sellised kohad nagu-"create raid set", "delete raid set" jne....üks nendest valikutest on seal low level format (kui ei oska sata biosi minna, siis vaata see hetk kui ta ketta leiab kuvatakse all juhend kuda raidi biosi saada....peast ei mäleta hetkel)
viimati muutis Cyberlord 27.04.2004 19:41:05, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 546 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
449 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
27.04.2004 19:40:27
|
|
|
BIOS-ist peab Serial ATA ja SATA RAID enabled olema siis peaks pärast ATA ketaste tuvastamist ette tulema RAID-i BIOS ning näitama seda ketast.
Windowsi peaks ikka SATA ketta ära tundma, eriti kui veel XP peal.
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
27.04.2004 19:45:36
|
|
|
Windows ei tunne SATA ketast ära, värskel installimisel F6 alguses ja kui windows juba peal, siis SATA driverid peale
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mrmurphy
HV vaatleja
liitunud: 07.01.2003
|
27.04.2004 19:47:44
|
|
|
| Eks ma siis proovin. Tänud vastuste eest. Suht värske kokkupuude.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ajnurm
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2002
|
27.04.2004 19:52:52
|
|
|
Epox 8rda3+ tahtis installi ajal floppy pealt mingeid SATA draivereid saada.
_________________ Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG! |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
27.04.2004 19:58:28
|
|
|
| Plin500 kirjutas: |
| Windows ei tunne SATA ketast ära, värskel installimisel F6 alguses ja kui windows juba peal, siis SATA driverid peale |
Mul tundis Windows XP professional küll ära. XP oli vanal ATA kettal ning kui SATA ketta külge panin siis leidis xp selle üles, pidin ainult formati tegema.
Kui SATA kettale xp peale vaja panna siis SATA ja SATA RAID peavad BIOS-ist enabled olema. Buudid XP plaadilt ning kohe all on kitsas hall riba, kus käseb F6 vajutada, et SATA driverid pärast floppilt kätte anda. Siis kopeerib setup kõik vajaliku kettale ja rohkem pole drivereid jms vaja. Vahepeal tuleb siis BIOS-ist Serial ATA kettas esimeseks buutivaks asjaks panna.
Eile sai just niimoodi XP WD SATA kettale pandud
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Margus
HV pensionär

liitunud: 06.04.2002
|
28.04.2004 00:15:28
|
|
|
| Cyberlord kirjutas: |
SATA kettaid BIOS ei näitagi
Tee raidi confis "low level format" ja võid enda uut ketast kasutama hakata  |
Mul küll näitab.Tuleb kolmanda ide kanalina üles.neljas on ka veel olemas teise SATA jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mrmurphy
HV vaatleja
liitunud: 07.01.2003
|
28.04.2004 18:46:13
|
|
|
Ketas käib mühinal, nagu vana mees.
Paistab, et nende emaplaatide puhul, millel puudub RAID, näidataksegi S-ATA kettaid tavaBIOS-is. RAID-iga emadel saab S-ATA-de seisu kontrollida RAID-i blokist. Kui kellelgi edaspidi probleeme tekib, siis minul oli näiteks installi järjestus selline:
1. Formattisin ketta (Caldera Dr DOS -iga, aga XP, eriti mõne Service Pack'iga varustatult tunneb selle ise ka ära).
2. Sisenesin BIOS-i RAID-i blokki ja määratlesin kasutatava kõbaketta (igal emaplaadil vastav juhend). BIOS-i osas Advanced peavad olema peal ka SATA - enabled ja SATA first - YES.
3. Käivitasin CD-lt WinXP installeri ja kui küsiti vajutasin F6 RAID-i draiveri käsitsi konfigureerimiseks. See on kõige olulisem koht S-ATA ketta installi juures, sest RAID-iga emaplaatidel jooksevad kõik S-ATA kettad läbi RAID kontrolleri ja kui seda ei aktiveerita, siis Win install ei saa käivitada, kuna ketast ei leita. Kustkohast saada RAID-i installer, kirjeldab draiveri juhend. Asus'e emaplaadiga kaasas olnud CD-lt tuli näiteks ühe folderi sisu flopile koppida.
4. Windows'i install. Asus'e BIOS'i bootkettaks tuli määratleda SCSI või S-ATA. Kõik.
Ketas hea ja kiire. Kui teine RAID 0-ga kõrvale panna, siis läheks süsteem veel kõvasti kiiremaks.
Tänud veelkord kõigile nõuandjatele.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
aks
HV veteran

liitunud: 08.02.2002
|
29.04.2004 17:00:49
|
|
|
Mul näiteks ei lasknud vajutada seda F6-e alguses kuid pärast küsisis ise floppit. Igatahes tööle ma seda asja ei saanud.
Hiljem selgus, et plaadil SATA katki.
viimati muutis aks 05.05.2004 22:52:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mrmurphy
HV vaatleja
liitunud: 07.01.2003
|
29.04.2004 17:53:06
|
|
|
| Kui ta sult floppit ikkagi draiverit küsis, siis oli ilmselt kõik OK, aga draiver ise ei pruukinud õige olla. Tegelikult ei lase ta siis edasi minna. Kui tõmbad WinXP installi kettalt käima, siis esimene asi, mis alla ilmub ongi see F6 RAID-i draiveri päring. Seda, kas ta sinu klahvivajutuse ka fikseeris, kusagilt ei näe, jätkab lugemist. Aru saad ainult selle järgi, et peale mõningast lugemist hakkab installer flopilt RAID-i draiverit küsima.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Novembre
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
04.05.2004 11:20:44
|
|
|
Siin mõned raptori omanikud.
Kas teistel raptorid ka nii kõvasti krõbisevad? Võrreldes teistega. Mul aint vana Maxtor DM8 40g krõbises umbes sama palju. Kõik uuemad kettad on tunduvalm vaiksemad.
Ja kui ketas on läbi pci sata-kontrolleri ühendatud kas siis ei pea HDD tuli vilkuma?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.09.2003
|
04.05.2004 17:50:29
|
|
|
| Novembre kirjutas: |
Ja kui ketas on läbi pci sata-kontrolleri ühendatud kas siis ei pea HDD tuli vilkuma?  |
Kui kaardil vastav pistik on, ja korpuse vastav tuluke sinna ühendatud, siis vilgub küll.
Sedasi jääb emaplaadi kontrolleri taga toimuv jälle ebaselgeks, aga mis teha.
Kui tahad, võta tarkvaraline "tuluke" System tray'sse
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rain
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002
|
04.05.2004 17:57:56
|
|
|
| Cyberlord kirjutas: |
SATA kettaid BIOS ei näitagi
Tee raidi confis "low level format" ja võid enda uut ketast kasutama hakata  |
Ma ei saa aru milleks seda "low lwvel formatit" vaja teha on? Tasub ju igaljuhul win peale panna sellele kettale. Kõigepealt wini plaadi pealt bootida siis kui õige koht on f6 vajutada ja edasi teeb wini setup ise kõik partitsioonid ja formaatimised ära.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.09.2003
|
04.05.2004 18:23:22
|
|
|
| mrmurphy kirjutas: |
| Kui tõmbad WinXP installi kettalt käima, siis esimene asi, mis alla ilmub ongi see F6 RAID-i draiveri päring. Seda, kas ta sinu klahvivajutuse ka fikseeris, kusagilt ei näe, jätkab lugemist. Aru saad ainult selle järgi, et peale mõningast lugemist hakkab installer flopilt RAID-i draiverit küsima. |
See esialgne mittereageerimine ajab esimesel korral rõvedalt segadusse.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
otsija
HV veteran

liitunud: 12.06.2003
|
04.05.2004 20:38:45
|
|
|
| Cyberlord kirjutas: |
SATA kettaid BIOS ei näitagi
Tee raidi confis "low level format" ja võid enda uut ketast kasutama hakata  |
Palun seleta lahti milleks peab selle Low Leveli tegema?
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
05.05.2004 23:00:12
|
|
|
seda low level formatit ei peagi tegema uue ketta puhul kuna ta ju just tehasest tulnud. see ei muuda muffigi. low level format tõmmab partitsioonid ka maha ja teeb mbr-i puhtaks.
see low level format on nagu umbes tehase seadmete taastamine..
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
05.05.2004 23:02:07
|
|
|
| Novembre kirjutas: |
Siin mõned raptori omanikud.
Kas teistel raptorid ka nii kõvasti krõbisevad? Võrreldes teistega. Mul aint vana Maxtor DM8 40g krõbises umbes sama palju. Kõik uuemad kettad on tunduvalm vaiksemad.
Ja kui ketas on läbi pci sata-kontrolleri ühendatud kas siis ei pea HDD tuli vilkuma?  |
nad mul mingit erilist müra nüüd küll ei tee..
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Novembre
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
06.05.2004 11:54:38
|
|
|
| Fast&Furious kirjutas: |
| Novembre kirjutas: |
Siin mõned raptori omanikud.
Kas teistel raptorid ka nii kõvasti krõbisevad? Võrreldes teistega. Mul aint vana Maxtor DM8 40g krõbises umbes sama palju. Kõik uuemad kettad on tunduvalm vaiksemad.
Ja kui ketas on läbi pci sata-kontrolleri ühendatud kas siis ei pea HDD tuli vilkuma?  |
nad mul mingit erilist müra nüüd küll ei tee.. |
"Müra" on mõiste suhteline. Võiks ka teisiti küsida: Kas on kuulda kõvakettast kinnises korpuses?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
07.05.2004 07:32:22
|
|
|
kuulda on ju igat kõvaketast, kui ta just RAM tehnoloogial ei põhine, 8) aga need raptorid teevad täie koormusega päris kõva häält.
viimati muutis SKG 07.05.2004 07:43:12, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyberlord
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
07.05.2004 07:36:30
|
|
|
| Fast&Furious kirjutas: |
seda low level formatit ei peagi tegema uue ketta puhul kuna ta ju just tehasest tulnud. see ei muuda muffigi. low level format tõmmab partitsioonid ka maha ja teeb mbr-i puhtaks.
see low level format on nagu umbes tehase seadmete taastamine.. |
Teema algataja ütleb:"ostsin täna WD - Raptor S-ATA kõvaketta", kust ma pidin teadma, et tudaka ostis Oleks pidanud maybe mõlemaid variante (Win XP setup/low lvl format) eraldi välja tuues mida ja millal soovitama
|
|
| Kommentaarid: 546 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
449 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
16.05.2004 21:06:19
|
|
|
| tsitaat: |
ühe folderi sisu flopile koppida
|
| tsitaat: |
küsisis ise floppit
|
aga mul ei ole floppy seadet kas USB mälupulgalt saab neid draiveried setupi aja panna
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rain
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002
|
16.05.2004 22:05:42
|
|
|
| riivo21 kirjutas: |
| tsitaat: |
ühe folderi sisu flopile koppida
|
| tsitaat: |
küsisis ise floppit
|
aga mul ei ole floppy seadet kas USB mälupulgalt saab neid draiveried setupi aja panna  |
Vaevalt küll. Kui sul on serial ATA-->tavaline IDE adapter olemas siis saad nii arvatavasti, et paned IDE kaabli otsa selle sata ketta ja installid wini ära ja siis installid emaplaadi driverite cd-lt serial ata driverid ära (seal peaks need ka olemas olema), paned arvuti kinni ja ketta serial ata kaabli otsa ja peakski kõik ok olema.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fr0ger
HV vaatleja

liitunud: 20.05.2004
|
20.05.2004 10:48:28
|
|
|
Kellelgi Epox 8RDA3+ ja WD Raptor 36GB SATA kettaga probleeme pole olnud ? Kui otse SATA kettale Windows XP-d installida, siis ei saa isegi partitsioone tehtud ja kui teises masinas partitsioon ära teha, siis hakkab küll installima, kuid teeb seda üliaeglaselt - esimene failide kopeerimise faas võttis üle 2 tunni aega kuni lõpuks hangus Tööle sain süsteemi nii, et installisin Windowsi tavalisele PATA kettale ja kloonisin pärast SATA peale ümber, kuid millest selline tsirkus otse installimisel oskab keegi kommenteerida ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
20.05.2004 12:31:28
|
|
|
| fr0ger kirjutas: |
Kellelgi Epox 8RDA3+ ja WD Raptor 36GB SATA kettaga probleeme pole olnud ? Kui otse SATA kettale Windows XP-d installida, siis ei saa isegi partitsioone tehtud ja kui teises masinas partitsioon ära teha, siis hakkab küll installima, kuid teeb seda üliaeglaselt - esimene failide kopeerimise faas võttis üle 2 tunni aega kuni lõpuks hangus Tööle sain süsteemi nii, et installisin Windowsi tavalisele PATA kettale ja kloonisin pärast SATA peale ümber, kuid millest selline tsirkus otse installimisel oskab keegi kommenteerida ? |
Otse SATA kettale installides Windows installerile ikka SATA draiveri söötsid ette? Selle, mis flopi peal. Installeri käivitumisel F6 jne jne?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fr0ger
HV vaatleja

liitunud: 20.05.2004
|
20.05.2004 13:23:55
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Otse SATA kettale installides Windows installerile ikka SATA draiveri söötsid ette? Selle, mis flopi peal. Installeri käivitumisel F6 jne jne? |
Jah ! SATA dariverid sai ette antud ja ketta tundis ilusti õige suurusega ära kah, aga kui hakkasin partitsioone tegema, siis selle asemel, et peale partitsiooni suuruse määramist (esmalt lasin suuruse määrata automaatselt ja siis määrasin käsitsi ~3GB) anda valik formaatimiseks, andis hoopis teate, et tegemist pole Windows XP-compatible partitsiooniga ja midagi muud enam edasi teha ei andnud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Knight
HV vaatleja
liitunud: 28.05.2003
|
07.10.2004 15:09:32
|
|
|
Tuligi lpx peale 2`te kuud WD raptor 74GB kohale
ja kohe üks kysimus....kust ma need driverid saan millest te r22gite
|
|
| tagasi üles |
|
 |
idikas
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002
|
07.10.2004 15:15:34
|
|
|
| Knight kirjutas: |
Tuligi lpx peale 2`te kuud WD raptor 74GB kohale
ja kohe üks kysimus....kust ma need driverid saan millest te r22gite |
Reeglina emme karbist, aga muidu tootja kodukalt. Ja siin oli enne küsimus - kui ei ole flopi seadet - uuemad emmed on nõus lugema ka mujalt - usb pulk näiteks -kui bios-ist see on lubatud.
_________________ allkiri |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
henc13
HV vaatleja
liitunud: 17.10.2004
|
24.10.2004 00:28:05
|
|
|
Ostsin uue arvuti komplekti koos sata HDDga Samsung 160gb. emaplaat epox 8kda . biosis muutsin IDE Raid enabled. Floppy tegin ära, aga kui XP plaadilt lugema hakkab ja F6 vajutan, siis lõpus kui kõsib floppyt ei tunne ta seda ära. Tundub et ta ei üritagi sealt lugeda. Teen seda esmakordselt, loodan et kellelgi on viitsimist aidata pisut. Probleem tundubselles et mul polnud kuidagi Raidi biosi võimalik minna kuna seda võimalust ei antud. Ainult biosF2, setupESC ja mingi awdflash.
tänud ette
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mallow
HV kasutaja
liitunud: 23.10.2004
|
24.10.2004 14:47:04
|
|
|
Mine küsi sõbralt Flopiseade. Või tee XP plaat, kus on SATA driver integreeritud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mallow
HV kasutaja
liitunud: 23.10.2004
|
24.10.2004 14:50:37
|
|
|
| Paljudes BIOS-ites olen märganud, et mitmes kohas tuleb öelda, et soovid kasutada SATA-t. Parim abimees on vast manuaal. Ajad näpuga järge kuidas koostada RAID-i.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.09.2003
|
24.10.2004 15:08:36
|
|
|
| mallow kirjutas: |
Või tee XP plaat, kus on SATA driver integreeritud  |
See on hea mõte küll. Paned soovikohased servis pakid, emaplaadi draiverid ja kõik sisse, juhendeid selleks peaks netis piisama.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
henc13
HV vaatleja
liitunud: 17.10.2004
|
24.10.2004 16:35:49
|
|
|
tore küll. tuli välja jah et FDD ei töötanud lihtsalt . kui korra lahti-kokku uuesti ühendasin hakkas tööle. Nüüd sain vähemalt sellest kohast üle.
varsti saab näha siis järgmist takistust
|
|
| tagasi üles |
|
 |
henc13
HV vaatleja
liitunud: 17.10.2004
|
24.10.2004 17:05:52
|
|
|
| nüüd sai draiverid peale lastud aga XP ütleb et ei leia ühtegi ketast ja kogu lugu. samuti ei õnnestu kuidagi raid biosi saada ???. manualist ka päris hästi aru ei saa. biosis on onchip serial ata enabled ja ide raid enabled. viimase alla tekkisid valikud ide 0(1) master raid, ide 0(1) slave raid, sata primary raid ja sata secondary master raid. Kõik olid algul disabled. panin sata primary master raid enabled??? sry et nii rumalad kõsimused aga ükskord on ikka esimene kord.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
24.10.2004 17:42:36
|
|
|
on sul ikka 2 ühesugust ketast?
raid ei toimi ainult ühe ketta puhul.
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
henc13
HV vaatleja
liitunud: 17.10.2004
|
24.10.2004 17:45:22
|
|
|
mul on sata 1 HDD. Kuidas siis bios selle ikkagi üles peaks leidma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
24.10.2004 18:49:59
|
|
|
kas sata on palju kiirem kui IDE
_________________ zero |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
idikas
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002
|
24.10.2004 20:00:53
|
|
|
| 486 kirjutas: |
| kas sata on palju kiirem kui IDE |
Nii umbmäärasele küsimusele ei saa kahjuks ühe sõnaga vastata - on kiirem aga mitte nii palju, et vaid kiiruse pärast vahetada. On kiireid SATA süsteeme ja kiireid IDE süsteeme - kõik sõltub juba konkreetsetest isenditest
_________________ allkiri |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
24.10.2004 20:08:36
|
|
|
| idikas kirjutas: |
| 486 kirjutas: |
| kas sata on palju kiirem kui IDE |
Nii umbmäärasele küsimusele ei saa kahjuks ühe sõnaga vastata - on kiirem aga mitte nii palju, et vaid kiiruse pärast vahetada. On kiireid SATA süsteeme ja kiireid IDE süsteeme - kõik sõltub juba konkreetsetest isenditest  |
Noo nii ka ei ole et SATA täiesti jura on. Sellel ju suur eelis oma mõõtmete poolest IDE juraka ees.
_________________ zero |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
idikas
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002
|
24.10.2004 20:12:37
|
|
|
| 486 kirjutas: |
| idikas kirjutas: |
| 486 kirjutas: |
| kas sata on palju kiirem kui IDE |
Nii umbmäärasele küsimusele ei saa kahjuks ühe sõnaga vastata - on kiirem aga mitte nii palju, et vaid kiiruse pärast vahetada. On kiireid SATA süsteeme ja kiireid IDE süsteeme - kõik sõltub juba konkreetsetest isenditest  |
Noo nii ka ei ole et SATA täiesti jura on. Sellel ju suur eelis oma mõõtmete poolest IDE juraka ees. |
Ma vähemalt loodan, et mõtlesid kaableid
_________________ allkiri |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mallow
HV kasutaja
liitunud: 23.10.2004
|
24.10.2004 22:32:39
|
|
|
| Tirisin selle emaplaadi manuaali alla ja seal 5.4.1 sektsiooni all on miski jutt BIOS-i kohta. Põhimõtteliselt pead sa saama miski klahvikombinatsiooniga SATA/RAID-i biosisse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bastard
HV kasutaja
liitunud: 16.02.2004
|
16.01.2005 13:30:23
|
|
|
selline küsimus siis:
masinas on SATA ketas ja kas ma saan tavalise ketta ka sinna tööle panna.
jaman siin juba tükk aega aga äkki on mõttetu vaev
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ajnurm
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2002
|
16.01.2005 13:37:12
|
|
|
| bastard kirjutas: |
selline küsimus siis:
masinas on SATA ketas ja kas ma saan tavalise ketta ka sinna tööle panna.
jaman siin juba tükk aega aga äkki on mõttetu vaev |
Saab. Endalgi nii. SATA peal op-süsteem ja kõik muu vajalik, ATA backupi jaoks
_________________ Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG! |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djartz
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2004
|
18.01.2005 20:37:33
|
|
|
| kas sata ketast xp-es ei saa formatida? ja partitsiooni teha - ostsin uue sata ketta 80, töötav on 80 ja ata, oleks vaja sama(ehk kõvaketas lihtsalt ära kopeerida) .et kõik jääks töötama nii nagu enne oli
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ajnurm
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2002
|
18.01.2005 21:18:58
|
|
|
| djartz kirjutas: |
| kas sata ketast xp-es ei saa formatida? ja partitsiooni teha |
saab teha kõiki samu asju ja samamoodi kui ATA kettaga
_________________ Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG! |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ps/2
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2003
|
28.01.2005 01:24:00
|
|
|
| kurat, ostsin täna omale Hitachi Deskstar 7K250 80 gigase SATA ketta. Nagu on.. ja nagu ei ole ka. Xp tundis ära küll, et mingi uus asi on küljes, Aida32 näitab ka seda. Aga ketast ennast My Computersis pole. BIOS 's vaatasin nagu kõik asjad üle, polnud seal eriti suurt midagi SATA 'st räägitud, ainult SATA RAID mingiasi oli 'auto' peal. Ei teagi nüüd mida järgmisena proovida .
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
28.01.2005 02:14:59
|
|
|
| ps/2 kirjutas: |
| kurat, ostsin täna omale Hitachi Deskstar 7K250 80 gigase SATA ketta. Nagu on.. ja nagu ei ole ka. Xp tundis ära küll, et mingi uus asi on küljes, Aida32 näitab ka seda. Aga ketast ennast My Computersis pole. BIOS 's vaatasin nagu kõik asjad üle, polnud seal eriti suurt midagi SATA 'st räägitud, ainult SATA RAID mingiasi oli 'auto' peal. Ei teagi nüüd mida järgmisena proovida . |
peabki nii olema... kui ketas ilma partideta on (sedasi ta tehasest tuleb), siis "Minu Raal" teda ei näitagi...
Parema klaffi klõps "MyComputer"'il ja vali Manage... Sealt ju "Disk Management"... Sealt otsid üles oma ketta, teed pardid ja formatit ära... VOILA!
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ps/2
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2003
|
28.01.2005 11:52:11
|
|
|
"Disk Management" väidab, et ketas on "Not Initialized" ja kui ma proovin teda Initializeerida siis peale väikest mõtlemist viskab veateatena :
Disk failed !!!
Disk location: <controller 0, channel 1, Master>
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|