Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Uus seadus lubab valitsusel hakata supertsensoriks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2022 15:10:11 Uus seadus lubab valitsusel hakata supertsensoriks vasta tsitaadiga


Euroopa Liit moodustab omalaadse tõeministee­riumi nii liidu tasandil kui ka igas riigis eraldi. Internetikuritegevuse vastu suunatud seaduses on asutustele antavad piirid palju laiemad kui lihtne kuritegevuse takistamine. Seadust tuleb hakata täitma alates järgmisest aastast.

Novembri keskel võeti Euroopa Liidus vastu Digital Services Act (DSA), millega riigid saavad õiguse suurtelt platvormidelt nõuda, et nad sisu modereeriks või kustutaks. Idee on õilis, sest seadus peaks laskma karistada internetis toimepandud kuritegude eest nõndasamuti nagu siis, kui need oleks toime pandud tavaelus. Nii peaksid Euroopa internetikasutajate õigused paremini kaitstud saama. Väga labaselt öeldes vastab seadus küsimusele, kes vastutab, juhul kui veebiteenuste pakkuja platvormil tegeleb keegi millegi seadusvastasega. Internetist peaks DSA raames kaduma nii pettused, valed, võltsitud kaup kui ka infomanipulatsioon. Seadus ütleb, et süüdi pole mitte ainult teo toimepanija, vaid vastutust hakkab kandma ka veebiplatvorm. See on mammut­seaduse üks külg.

Loe edasi: https://majandus.postimees.ee/7668149/suukorv-uus-seadus-lubab-valitsusel-hakata-supertsensoriks

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 12.12.2022 15:30:27 vasta tsitaadiga

Jälle koht, kus väiksemad tegijad on plindris ja suuremaid asi lihtsalt ei huvita.

Kas HV foorum paneb ka siis uksed kinni? Siin ka vahest pettureid liikunud ja inimesed vabalt kommenteerinud...
Selle seadusega on tulevikus siis jube lihtne teenusepakkujale s****a keerata postitades mingit jama kommentaariumisse või sarnasesse kanalisse, mida avalikult nähakse. Ega siis autorit ei viitsi keegi taga ajama hakata kui saab teenuse pakkuja võlla tõmmata palju lihtsamalt!

_________________
Mess with the best, die like the rest!


viimati muutis woox2k 12.12.2022 15:35:55, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2022 15:35:26 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Jälle koht, kus väiksemad tegijad on plindris ja suuremaid asi lihtsalt ei huvita.

Kas HV foorum paneb ka siis uksed kinni? Siin ka vahest pettureid liikunud ja inimesed vabalt kommenteerinud...


Ajakava näeb ette, et platvormid, millel on Euroopas vähemalt 45 miljonit kasutajat, peavad alates 2023. aasta suvest uue seaduse järgi elama, aga kõik teised sotsiaalmeediaplatvormid, otsingumootorid, pilveteenused, veebipoed, veebilehtede pakkujad ning ka pornosaidid saavad veel kuni 2024. aasta veebruarini armuaega, kuid järgmise aasta

17. veebruariks tuleb neilgi avalikult raporteerida, kui palju neil kasutajaid on.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 12.12.2022 15:41:14 vasta tsitaadiga

Jah aga mida see siis päriselt tähendama hakkaks? Keegi FB külagrupis tünga saab siis tõmmatakse Metal püksid maha ja kui lamemaalased tweedivad siis kutsutakse Elon vaibale? icon_lol.gif

Otsingumootoritest ma ka aru ei saa. Kas tõesti võetakse vastutusele kui sinu otsing kuvab linki mittesobivale postitusele?

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 12.12.2022 15:42:54 vasta tsitaadiga

prüsseli värisevad käekesed 'muricasse vast ei ulatu.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2022 15:48:13 vasta tsitaadiga

Küsimus tekib, et mis reaalselt saama hakkab? Keegi läheb ja postitab mingit värki istudes näiteks mäkipelleris ja nüüd mäkk vastutab - vaevalt.

Tõe- ja moraalipolitsei teema on nagu ta on. icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 12.12.2022 16:00:00 vasta tsitaadiga

Paljud ettevõtted, kellele miski platvorm kuulub, ei ole ju EL.
Teiseks - järjekordne näide kuidas ACTAsi kuskil kabinetivaikuses vastu võetakse.
Kui blokkima hakatakse siis kasutajana on suured kogemused kuidas VPN kasutada. Vahepeal blokiti Venemaa saite - kenasti sai mööda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2022 16:08:12 vasta tsitaadiga

Siin peaks olema ikka sama loogika nagu "tavaliste" kuritegude puhul. Näiteks annad kellelegi oma auto kui tead, et ta kavatseb sellega joobes sõitma minna või kellelegi meelega otsa sõita. Siis võib seda käsitleda kuriteole kaasaaitamisena. Kui sa seda ei teadnud ega oleks pidanud teadma, siis nagu sind selle eest vastutusele ei saa võtta, et sõbrale autot laenasid.
Muidugi netis on asi pisut keerulisem. Kui kirjutaksin kasvõi siin postituse, mis ilmselgelt on solvav, kutsub üles midagi illegaalset tegema vms., siis pole ju moderaatorit, kes selle enne avaldamist läbi loeb ehk võetakse maha küll, aga alles siis kui mõni mode seda juhuslikult märkab. Laustsensuuri kehtestamise korral läheks see foorum ilmselt kinni kuna kellelgi pole aega ega ressurssi seda asja nii põhjalikult ette võtta.

Edit:
psauce kirjutas:
Küsimus tekib, et mis reaalselt saama hakkab? Keegi läheb ja postitab mingit värki istudes näiteks mäkipelleris ja nüüd mäkk vastutab - vaevalt.

Tõe- ja moraalipolitsei teema on nagu ta on. icon_neutral.gif


Aga tegelikult on palju huvitavam küsimus see, kelle käsi väänatakse kui ta ei postita seda netti vaid kirjutab sõna otseses mõttes pelleri seinale icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 12.12.2022 16:15:40 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
vaid kirjutab sõna otseses mõttes pelleri seinale icon_wink.gif

Täiesti ilmselgelt tuleks võtta vastutusele kipsplaadi tootja ja markeritehas!

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2022 16:16:00 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Aga tegelikult on palju huvitavam küsimus see, kelle käsi väänatakse kui ta ei postita seda netti vaid kirjutab sõna otseses mõttes pelleri seinale icon_wink.gif


Tekib uus töökoht - pellerimoderaator. Peale igat külastajat läheb käib ja kontrollib et keegi poleks toime pannud mõttekuritegusid või väljendanud end ebasobivalt. icon_lol.gif

Keegi midagi teeb, siis koos mäkijuhtkonnaga kinni minek.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 12.12.2022 17:32:19 vasta tsitaadiga

Delfil läheb siis oma sopaaugu modereerimisega elu päris raskeks... Iga teine kommentaar on vandenõuteooria või vaimuhaige inimese seosetu "mõttelend".
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 12.12.2022 17:48:58 vasta tsitaadiga

Nõukaaegsed kombed surutakse peale --- enne ei avaldata kui tsensor on loa andnud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2022 21:34:53 vasta tsitaadiga

Eks EU liigubki tasa ja targu totalitaarse kontrolli suunas, tahame seda või mitte
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2022 21:39:05 vasta tsitaadiga

Mis on vahe konspiratsiooni teoorial ja tõel ?

Tänases maailmas ca 6-12 kuud icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 13.12.2022 00:10:16 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:
Mis on vahe konspiratsiooni teoorial ja tõel ?

Tänases maailmas ca 6-12 kuud icon_biggrin.gif
ma nii pessimistlik poleks. pöhja-koreani, hiinani jms. on tubli tükk maad veel minna.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2022 00:13:54 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
OPollo kirjutas:
Mis on vahe konspiratsiooni teoorial ja tõel ?

Tänases maailmas ca 6-12 kuud icon_biggrin.gif
ma nii pessimistlik poleks. pöhja-koreani, hiinani jms. on tubli tükk maad veel minna.


Aga vaikselt sinnapoole sammume ise sellele oodi lauldes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 13.12.2022 00:28:22 vasta tsitaadiga

vaadates, kui rumalaks terve maailm aastast aastasse muutub, siis pigem jõuame enne idiokraatiasse, kui totalitarismi.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2022 00:42:26 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
ma nii pessimistlik poleks. pöhja-koreani, hiinani jms. on tubli tükk maad veel minna.

Kelle jaoks on 8 aastat pikk, kelle jaoks lühike aeg ... totaalne digitaalne orjapõlv ...
Kelle jaoks on see "mugav", kelle jaoks aga vabaduse ohverdus ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.12.2022 04:21:26 vasta tsitaadiga

Tjah, sisuliselt tehakse sideoperaator vastutavaks, kui pommiähvardus tehakse. icon_confused.gif
Senini on selgelt vahet tehtud, et sideoperaator selliste asjade eest vastutada ei saa, see oleks lihtsalt täielik ajuvabadus.
Kui see nüüd tõesti EL-is käiku läheb tänu Brüsseli ametnike ogarusele, siis ilmselt suuremad USA IT-techid lasevad jalga.
Mis puudutab foorumeid, siis kuna (eel)tsenseerida on ilmselgelt võimatu, lähevad ka need kinni, kohustuslikust autentimisest enam ei piisa.
Või tuleb kolida EL-ist välja ja edaspidi saaks vaid VPN-iga ligi. Huvitav, kas UK ka selle idiootsusega kaasa läheb? eusa_think.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2022 12:43:02 vasta tsitaadiga

Minu meelest seda, et Facebook, Google ja muud suured USA IT firmad lahkuvad Euroopast, oled sa viimastel aastatel iga kord kuulutanud, kui Euroopa Liit uued regulatsioonid-seadused käiku laseb. Siiani pole kuulda olnud, et ükski nendest suurtest lahkuda plaaniks.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 13.12.2022 12:57:51 vasta tsitaadiga

on mõni neist määrustest siis reaalselt ka käiku lastud, või keksivad seal prüsselis niisama oma paberilipakatega?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 13.12.2022 13:02:06 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
on mõni neist määrustest siis reaalselt ka käiku lastud, või keksivad seal prüsselis niisama oma paberilipakatega?
andmekaitsevärgid on küll tekitanud lisatööd/lisakulu mitmel pool ja ilmselt paisutanud taoliste bürokraatide armeed, kelleta tegelikult võiks väga hästi läbi saada...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2022 13:25:22 vasta tsitaadiga

Noh, tänu nendele GDPRidele ja muudele sarnastele Euroopa Liidu ametnike "ogarusele" on võimalik kustutada näiteks Messengeris oma sõnumeid, mida teine pool on juba näinud. Varasemalt said teha lihtsalt "unsend for everyone", kui keegi polnud seda veel lugenud.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.12.2022 14:01:22 vasta tsitaadiga

Betamax, oma teada pole ma seda öelnud, Kui, siis selles kontekstis, et see tekitab lisabürokraatiat, kulusid ja EL kaotab, kui suuri Big tech firmasid liigselt ahistama hakkab ja need peaksid lahkuma.
See tähendab ka seda, et igasugused startaupid jms innovatsioon kolivad väljaspoole EL-i. GDPR jms reeglid jms on kaasa toonud ka selle, et osad USA lehed on kättesaamatud.

EDIT: kas seda unsend funktsiooni saab pidada EL-i teeneks? icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2022 14:10:56 vasta tsitaadiga

ePrivacy directive näiteks pani Facebooki liigutama igatahes: https://www.xda-developers.com/facebook-messenger-instagram-europe/
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 13.12.2022 14:25:51 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

See tähendab ka seda, et igasugused startaupid jms innovatsioon kolivad väljaspoole EL-i. GDPR jms reeglid jms on kaasa toonud ka selle, et osad USA lehed on kättesaamatud.

EDIT: kas seda unsend funktsiooni saab pidada EL-i teeneks? icon_rolleyes.gif


Pesuehtne FUD-temaatika spekulatsioon. EU ei laseks juba eos sellist majanduslikku hooba käest ära. USA lehtede kättesaamatus näitab seda, et neile on oluline kasutaja kui toode, mitte et seda korda oleks keeruline juurutada.

Unsend? Facebookil? Täielik kaine mõistuse lahendus on see ju.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.12.2022 14:28:31 vasta tsitaadiga

Betamax, ok, ei olnud kursis thumbs_up.gif
softis, unsend ei puutugi praegu teemasse, jutt on riigipoolsest tsenseerimise nõudest portaalidele icon_smile.gif
Ja kui suured firmad veel jaksaksid ehk mingi lahenduse välja töötada, siis väiksematele, kellel pole selliseid ressursse, on see on sisuliselt surmaotsus.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 13.12.2022 14:31:16 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

softis, unsend ei puutugi praegu teemasse, jutt on riigipoolsest tsenseerimise nõudest portaalidele icon_smile.gif
Ja kui suured firmad veel jaksaksid ehk mingi lahenduse välja töötada, siis väiksematele, kellel pole selliseid ressursse, on see on sisuliselt surmaotsus.


Palun selgita, mis "unsendi" sa tsensuuri kontektsis siis silmas pead icon_smile.gif
Jällegi - surmaotsus on hetkel täielik FUD. Küll pakutakse lahendusi vastavalt turu vajadusele. Selles innovatsioon seisnebki, et ei visata paanikahoos püssi põõsasse.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.12.2022 14:54:35 vasta tsitaadiga

Siin on vist möödarääkimine, mina ei rääkinudki unsendist. icon_smile.gif
Betamax tõi selle näiteks, et EL on ka "head" teinud.
Aga riigipoolne tsenseerimisnõue on ikkagi põhimõtteliselt üle võlli, olgu see tehniliselt võiimalik või mitte.
Mina põhimõtteliselt pole nõus, et EL või mingi riigi karvane käsi hakkab otsustama, mida siin võib postitada, mida mitte.
https://en.wikipedia.org/wiki/Notice_and_take_down poliitika on siiani hästi töötanud ja sellest peaks piisama.
Loomulikult me ka ise reguleerime sisu (piraatlus foorumis keelatud jms) ja selleks ongi reeglid välja töötatud.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 13.12.2022 15:26:04 vasta tsitaadiga

Alguses väike süst, siis karvane käsi ja siis teadagi mis.
Voloodja sai alles saunas milleks talle "eurotoetusi" jagati.
Mind ikka huvitab see millal ka paadunumad lioberaal-ekstermistid siin hakkavad kulmu kergitama, et miks te nii minuga teha tahate, või kannatatakse kõik mis kaela kallatakse ära!
Silmust tõmmatakse ilmselgelt igal rindel koomale, millal see vastupanupäev kätte jõuab, et enam me ei ole nõus.
ükski eelmine käik ei ole järgmisest eraldiseisev, raudne rusikas vaikselt tõmbab kokku.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2022 16:07:48 vasta tsitaadiga

excalibur, nii ta on. Üsna väikeste sammudega kuid järjekindlalt liigume kommunismi ja totalitarismi poole. Kuna sammud on väiksed, siis vaikselt harjutakse ning selleks ajaks kui ärgatakse ja avastatakse, et see kõik pole ju normaalne, on su munad juba nii kõvasti pihus, et mingit vastupanu pole mõtet isegi üritada.
Tänapäeva lumehelbekestest ei saa muidugi ka aru. Mind eriti ei koti, kui mõni <piix> mind ebatsensuursete sõnadega sõimama peaks ei päris elus ega netis ehk võite siin minu kohta mida iganes öelda, Robert Sarve juurde nutma ma ei tormaks icon_biggrin.gif Iseasi kui keegi tõesti mingit sellist vale hakkaks levitama, mis täiesti reaalselt mainet kahjustab ja sellega ka elukvaliteeti mõjutab.

Nii suures plaanis ei ole ma muidugi aru saanud, kes on see hall kardinal, kelle huvides kogu see jama on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 13.12.2022 16:16:20 vasta tsitaadiga

napoleon, kui vandenõuteooriaid tahad, siis võid näiteks Xi & co poole vaadata, sest ülipikas perspektiivis on see kõik just neile kasulik areng
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 14:04:06 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
vaadates, kui rumalaks terve maailm aastast aastasse muutub, siis pigem jõuame enne idiokraatiasse, kui totalitarismi.

Täpselt sama arvan ka mina thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 14:56:13 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
vaadates, kui rumalaks terve maailm aastast aastasse muutub, siis pigem jõuame enne idiokraatiasse, kui totalitarismi.

Täpselt sama arvan ka mina thumbs_up.gif


Või siis vastupidi. Olgugi et tark inimene endale jalga ei tulista, ei ole ta rahul kui talle öeldakse, et ta seda teha ei tohi või seatakse lausa füüsiline takistus, et ta seda mitte mingil juhul teha ei saaks.
Lollile teistpidi meeldib kui talle üsna täpselt ette öeldakse, mida ta tegema peab ja mida ta teha ei tohi. Siis ei pea ise mõtlema ega vastutama. See loob üsna soodsa pinnase totalitarismi tekkeks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 14.12.2022 14:58:51 vasta tsitaadiga

noh, ütleme nii, et neid tarku isemõtlejaid on piisavalt ja pole keegi neid suukorvistama kippund.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 15:09:01 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
noh, ütleme nii, et neid tarku isemõtlejaid on piisavalt ja pole keegi neid suukorvistama kippund.


Ei ole. Need targad isemõtlejad ei mõtle ise vaid on autoriteediks mingi uhhuu valinud. Sellel on ka oma põhjus. Maailm ei ole must-valge, kuid neil on vaja igale küsimusele lihtsat vastust kus pole mingit "aga" ega "võib-olla"'t-
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 15:14:05 vasta tsitaadiga

Rääkides isemõtlemisest, siis hakatakse kohe negatiivselt sildistama kui enamusega kaasa ei lähe. Lähim näide ju olemas viimastest aastatest. icon_smile.gif

Küsiks pigem et miks mitte mõlemat - idiokraatia ja totalitarism. beer_yum.gif

_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 15:25:11 vasta tsitaadiga

psauce kirjutas:
Rääkides isemõtlemisest, siis hakatakse kohe negatiivselt sildistama kui enamusega kaasa ei lähe. Lähim näide ju olemas viimastest aastatest. icon_smile.gif

Küsiks pigem et miks mitte mõlemat - idiokraatia ja totalitarism. beer_yum.gif

Ei sildista keegi selle tottu, et kaasa ei lahe, vaid ikka selle tottu, et mingit jama usutakse ja seda omakorda edasi levitatakse. Jah, selles on oigus, et viimased aastat on hea naide.
Kui mingist teemast on olemas alternatiivversioon, see ei tee seda automaatselt sama kaaluga olevaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 15:34:51 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

Ei sildista keegi selle tottu, et kaasa ei lahe, vaid ikka selle tottu, et mingit jama usutakse ja seda omakorda edasi levitatakse.

Sildistab ikka üks äärmus teist, kes tunneb end liidri positsioonil olevat. Räägime ikka asju õigete nimedega.

Demokraatia - 51% tegelaste õigus võtta ära 49% tegelaste õigused ...

Viimase 2-3 aasta teema aga näitab selgelt, kuidas raha suunab teadust, poliitikat ja tsensuuri.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 15:39:02 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Ei sildista keegi selle tottu, et kaasa ei lahe, vaid ikka selle tottu, et mingit jama usutakse ja seda omakorda edasi levitatakse.


Kes ei lase süstida doos(i/e) äkilist ja müstilist on ju isekas vanaematapja - vahet pole miks keelduti.
E: Eriti halb on olukord kui selline mõttekurjategija räägib sellest teistega ja nakatab ka neidki selle mõtteviirusega!


Teoorias peaksid veendumused olema vabad nagu sõna ja kedagi ei tohiks veendumuste alusel halvemini kohelda/häbimärgistada. beer_yum.gif

Totalitaarsele korrale pole paremaid alluvaid kui need kes küsimusi ei küsi ja naabriga ei suhtle.


viimati muutis psauce 14.12.2022 15:46:18, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 14.12.2022 15:40:59 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Või siis vastupidi. Olgugi et tark inimene endale jalga ei tulista, ei ole ta rahul kui talle öeldakse, et ta seda teha ei tohi või seatakse lausa füüsiline takistus, et ta seda mitte mingil juhul teha ei saaks.
Lollile teistpidi meeldib kui talle üsna täpselt ette öeldakse, mida ta tegema peab ja mida ta teha ei tohi. Siis ei pea ise mõtlema ega vastutama. See loob üsna soodsa pinnase totalitarismi tekkeks.


Tark inimene mõtleb kaasa, miks talle midagi keelatakse või lubatakse.
Loll taob rinnale kui kõva mees ta on ja arvab, et on tark.

OPollo kirjutas:

Sildistab ikka üks äärmus teist, kes tunneb end liidri positsioonil olevat. Räägime ikka asju õigete nimedega.



Justnimelt - ta tunneb, mitte ei ole ja arvab, et on kõva arvamusliider icon_smile.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 15:43:53 vasta tsitaadiga

SKS on ammu ära unustanud, mis tähendab sõna teadus, toome talle siia inglise keeles lahti seletatuna:

tsitaat:
the systematic study of the structure and behaviour of the physical and natural world through observation, experimentation, and the testing of theories against the evidence obtained.


Kui aga 1 seltskond teadlastest on tsenseeritud, ei ole enam tegemist teadusega!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 15:45:55 vasta tsitaadiga

Neid veebikursuse "teadlasi" tulebki tsenseerida, seal pole teadusega midagi pistmist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 15:59:50 vasta tsitaadiga

psauce kirjutas:
SKG kirjutas:
Ei sildista keegi selle tottu, et kaasa ei lahe, vaid ikka selle tottu, et mingit jama usutakse ja seda omakorda edasi levitatakse.


Kes ei lase süstida doos(i/e) äkilist ja müstilist on ju isekas vanaematapja - vahet pole miks keelduti.
E: Eriti halb on olukord kui selline mõttekurjategija räägib sellest teistega ja nakatab ka neidki selle mõtteviirusega!


Teoorias peaksid veendumused olema vabad nagu sõna ja kedagi ei tohiks veendumuste alusel halvemini kohelda/häbimärgistada. beer_yum.gif

Totalitaarsele korrale pole paremaid alluvaid kui need kes küsimusi ei küsi ja naabriga ei suhtle.

Sinu naite puhul - kui pohjendus ongi midagi ajuvaba, siis pole ime, et sildistatakse.
On kull vahet keeldumises pohjustes, kuid midagi asjalikku on vaga harva kuulda olnud.
Kui veendumus on idiootne, siis pole see kriitikavaba. Oled valmis oma veendumusi avalikult esitama, siis ole valmis ka kriitikaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 16:05:05 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

Kui veendumus on idiootne, siis pole see kriitikavaba. Oled valmis oma veendumusi avalikult esitama, siis ole valmis ka kriitikaks.

Siia polegi enam muud lisada, kui:

Spoiler Spoiler Spoiler

tsitaat:
Sildistab ikka üks äärmus teist, kes tunneb end liidri positsioonil olevat. Räägime ikka asju õigete nimedega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 16:17:24 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
napoleon kirjutas:

Või siis vastupidi. Olgugi et tark inimene endale jalga ei tulista, ei ole ta rahul kui talle öeldakse, et ta seda teha ei tohi või seatakse lausa füüsiline takistus, et ta seda mitte mingil juhul teha ei saaks.
Lollile teistpidi meeldib kui talle üsna täpselt ette öeldakse, mida ta tegema peab ja mida ta teha ei tohi. Siis ei pea ise mõtlema ega vastutama. See loob üsna soodsa pinnase totalitarismi tekkeks.


Tark inimene mõtleb kaasa, miks talle midagi keelatakse või lubatakse.
Loll taob rinnale kui kõva mees ta on ja arvab, et on tark.


Eks neid lolle ole muidugi kahte tüüpi:
1. usuvad tingimusteta mingit arvamusliidrit. Kui see ütleb, et nii on, siis nii on.
2. tahavad kangesti oma peaga mõelda, aga väga hästi see välja ei tule. Kategooria loll ja leidlik

Tark saab aru küll, miks midagi tegema sunnitakse või midagi kategooriliselt keelatakse. Aga saab ka aru, kui mingi käsk või keeld pole päris asjakohane. See neti tsenseerimine on selgelt üle võlli keeratud asi. Pigem meenutab seda anekdooti, kus vennike kaebab, et seal üle tee naistesaunas käib üks jube porr. Tulevad politseinikud vaatama ja ei näe midagi. Selle peale vennike teatab, et aga ronige sinna kapi otsa ja vaadake sealt. Noh umbes sama on a'la delfi kommentaaridega. Kohati lahmivad ja labased küll, aga kui oled selline lumehelbeke, et sellest pöördumatu psüühilise trauma võid saada, siis keegi ju ei käsi neid lugeda. Mitte et ma nüüd neid laustrolle kaitseks, aga samas ei pea ka väga suureks patuks kui vahel mõni ebatsensuurne sõna kellegi aadressil öeldakse.
Mul näiteks üks FB postitus bänniti, kuna kasutasin sõna tiblastan ja vist veel paari ebatsensuurset sõna. Teemaks oli Ukraina sõda mitte vaenu õhutamine, pigem mõistsin hukka seda mis tiblad seal korda saadavad. Ei teagi kas automaatkontroll või mõni lumehelbeke kaebas, aga kripeldama jäi, et kui asi on ikka ilmselgelt <piix>, siis ei tohi seda ilustamata kujul välja öelda.

PS. ja sellest vaktsiini teemast võiks siin hoiduda. Kolige koroona teemasse kui on vaja seda saagi käimas hoida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 14.12.2022 16:34:58 vasta tsitaadiga

psauce kirjutas:

Teoorias peaksid veendumused olema vabad nagu sõna ja kedagi ei tohiks veendumuste alusel halvemini kohelda/häbimärgistada. beer_yum.gif

Selle kohta seoses kommentaariumite piiramisega selgitati, kuidas meil ongi inimesed vabad oma veendumusi väljendama ja sõnavabadus kehtib endiselt, lihtsalt portaalid, foorumid, kommentaariumitel oma vaba voli teha valik, kelle veendumusi lubada ja kellede omi mitte.
Ka HV-s on poliitilisi teemasid, kus omanik/moderaatorid oma positsiooni kasutavad ja enda poliitilise narratiiviga mittekattuvaid kasutajaid piiravad.

Selles vaates ei ole midagi uut, ka nõuka ajal võisid oma peas ja oma kodus mõelda mida tahtsid, vanaisaga hääst Pätsu ajast heietada - ei keelanud keegi ega vangi pandud, kui jõulu pidasid aga see ei tähendanud, et kui tahtnuks oma veendumusi arvamusi toonases meedias edasi anda, see võimalik olnuks. Kui platvormi tsensor ei pea seda võimalikuks siis nii ongi, nii nagu nõuka ajal nii ka täna.

Mis viib pea filosoofilise küsimuseni, kui praktikas sinu veendumus ja sõnavabadus piiratakse ainult sinu pea ja koduseintega - kas see on sõnavabadus.
Muidugi, keegi keela teha oma väljaanne või kritseldada plakat ja minna linnaväljakule oma sõna levitama - viimane on siiski reguleeritud ja võimud aegajalt näidanud üles ka nutikust kuidas sellist tegevust piirata, mõnel juhul piisab ka politsei korraldusest, et isik ei takistaks oma "sõnavabadusega" kõnniteel liikujate liikumist, kui korraldusele ei allu, saab isiku juba ära viia.
Samamoodi on juba pikk praktika nii parteidevahelises võitluses kui ka nö riigi poolt teatud tähtpäevadel ennetavalt seksikamad meeleavaldamise kohad fiktiivselt ära bronnida. Kui päris tahtja tuleb, saab öelda, sry x seltskond on juba oma meeleavalduseks antud koha ära broneerinud, ja kui x seltskond oma bronni ei kasuta ei ole see keelatud ega kuidagi õigusevastane. Alati pakutakse kompromisse, et võite oma veendumusi kuskil kõrvaltänavas maha hõigata - võimud siiski hoolivad sõnavabadusest.

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 17:20:56 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:


PS. ja sellest vaktsiini teemast võiks siin hoiduda. Kolige koroona teemasse kui on vaja seda saagi käimas hoida.

Taas suunamudimine ja tsensuuri nõudlus ?
Siin ei räägitagi teemast eraldi, aga haakub 100% teemasse kui räägime teemal tsensuur ja täna !
tsitaat:
Viimase 2-3 aasta teema aga näitab selgelt, kuidas raha suunab teadust, poliitikat ja tsensuuri.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 17:37:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Viimase 2-3 aasta teema aga näitab selgelt, kuidas raha suunab teadust, poliitikat ja tsensuuri.


Kellelegi tuleb veel üllatusena @ 2022, et sotsialism sai läbi juba üle 30a tagasi?
... lisaks suunab raha veel minu poeskäike, reise ... icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 14.12.2022 17:43:08 vasta tsitaadiga

Milles see tsensuuri nõudlus väljendub? On see midagi sellist- inimesed arutavad foorumis täna maha sadanud valge lume üle. Foorumisse kirjutab keegi, et tegelikult on lumi tema arvates must, mitte valge ja see on alternatiivne vaatenurk. Foorumi moderaator ei taha sellel teemal jauramist enam edasi arendada ja suleb teema. Musta lume uskuja on kindel, et tegemist on lihtsalt arvamuste paljusustega ja see peaks kindlalt alternatiivse tõena edasi eksisteerima ja kui ei saa edasi jaurata mistahes teemas, siis on tegu tsensuuriga?
OPollo kirjutas:
napoleon kirjutas:


PS. ja sellest vaktsiini teemast võiks siin hoiduda. Kolige koroona teemasse kui on vaja seda saagi käimas hoida.

Taas suunamudimine ja tsensuuri nõudlus ?
Siin ei räägitagi teemast eraldi, aga haakub 100% teemasse kui räägime teemal tsensuur ja täna !
tsitaat:
Viimase 2-3 aasta teema aga näitab selgelt, kuidas raha suunab teadust, poliitikat ja tsensuuri.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Uus seadus lubab valitsusel hakata supertsensoriks mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.