|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
12.12.2022 15:10:11
Uus seadus lubab valitsusel hakata supertsensoriks |
|
|
Euroopa Liit moodustab omalaadse tõeministeeriumi nii liidu tasandil kui ka igas riigis eraldi. Internetikuritegevuse vastu suunatud seaduses on asutustele antavad piirid palju laiemad kui lihtne kuritegevuse takistamine. Seadust tuleb hakata täitma alates järgmisest aastast.
Novembri keskel võeti Euroopa Liidus vastu Digital Services Act (DSA), millega riigid saavad õiguse suurtelt platvormidelt nõuda, et nad sisu modereeriks või kustutaks. Idee on õilis, sest seadus peaks laskma karistada internetis toimepandud kuritegude eest nõndasamuti nagu siis, kui need oleks toime pandud tavaelus. Nii peaksid Euroopa internetikasutajate õigused paremini kaitstud saama. Väga labaselt öeldes vastab seadus küsimusele, kes vastutab, juhul kui veebiteenuste pakkuja platvormil tegeleb keegi millegi seadusvastasega. Internetist peaks DSA raames kaduma nii pettused, valed, võltsitud kaup kui ka infomanipulatsioon. Seadus ütleb, et süüdi pole mitte ainult teo toimepanija, vaid vastutust hakkab kandma ka veebiplatvorm. See on mammutseaduse üks külg.
Loe edasi: https://majandus.postimees.ee/7668149/suukorv-uus-seadus-lubab-valitsusel-hakata-supertsensoriks
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
12.12.2022 15:30:27
|
|
|
Jälle koht, kus väiksemad tegijad on plindris ja suuremaid asi lihtsalt ei huvita.
Kas HV foorum paneb ka siis uksed kinni? Siin ka vahest pettureid liikunud ja inimesed vabalt kommenteerinud...
Selle seadusega on tulevikus siis jube lihtne teenusepakkujale s****a keerata postitades mingit jama kommentaariumisse või sarnasesse kanalisse, mida avalikult nähakse. Ega siis autorit ei viitsi keegi taga ajama hakata kui saab teenuse pakkuja võlla tõmmata palju lihtsamalt!
_________________ Mess with the best, die like the rest!
viimati muutis woox2k 12.12.2022 15:35:55, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
12.12.2022 15:35:26
|
|
|
| woox2k kirjutas: |
Jälle koht, kus väiksemad tegijad on plindris ja suuremaid asi lihtsalt ei huvita.
Kas HV foorum paneb ka siis uksed kinni? Siin ka vahest pettureid liikunud ja inimesed vabalt kommenteerinud... |
Ajakava näeb ette, et platvormid, millel on Euroopas vähemalt 45 miljonit kasutajat, peavad alates 2023. aasta suvest uue seaduse järgi elama, aga kõik teised sotsiaalmeediaplatvormid, otsingumootorid, pilveteenused, veebipoed, veebilehtede pakkujad ning ka pornosaidid saavad veel kuni 2024. aasta veebruarini armuaega, kuid järgmise aasta
17. veebruariks tuleb neilgi avalikult raporteerida, kui palju neil kasutajaid on.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
12.12.2022 15:41:14
|
|
|
Jah aga mida see siis päriselt tähendama hakkaks? Keegi FB külagrupis tünga saab siis tõmmatakse Metal püksid maha ja kui lamemaalased tweedivad siis kutsutakse Elon vaibale?
Otsingumootoritest ma ka aru ei saa. Kas tõesti võetakse vastutusele kui sinu otsing kuvab linki mittesobivale postitusele?
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
12.12.2022 15:42:54
|
|
|
prüsseli värisevad käekesed 'muricasse vast ei ulatu.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
12.12.2022 15:48:13
|
|
|
Küsimus tekib, et mis reaalselt saama hakkab? Keegi läheb ja postitab mingit värki istudes näiteks mäkipelleris ja nüüd mäkk vastutab - vaevalt.
Tõe- ja moraalipolitsei teema on nagu ta on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
12.12.2022 16:00:00
|
|
|
Paljud ettevõtted, kellele miski platvorm kuulub, ei ole ju EL.
Teiseks - järjekordne näide kuidas ACTAsi kuskil kabinetivaikuses vastu võetakse.
Kui blokkima hakatakse siis kasutajana on suured kogemused kuidas VPN kasutada. Vahepeal blokiti Venemaa saite - kenasti sai mööda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
12.12.2022 16:08:12
|
|
|
Siin peaks olema ikka sama loogika nagu "tavaliste" kuritegude puhul. Näiteks annad kellelegi oma auto kui tead, et ta kavatseb sellega joobes sõitma minna või kellelegi meelega otsa sõita. Siis võib seda käsitleda kuriteole kaasaaitamisena. Kui sa seda ei teadnud ega oleks pidanud teadma, siis nagu sind selle eest vastutusele ei saa võtta, et sõbrale autot laenasid.
Muidugi netis on asi pisut keerulisem. Kui kirjutaksin kasvõi siin postituse, mis ilmselgelt on solvav, kutsub üles midagi illegaalset tegema vms., siis pole ju moderaatorit, kes selle enne avaldamist läbi loeb ehk võetakse maha küll, aga alles siis kui mõni mode seda juhuslikult märkab. Laustsensuuri kehtestamise korral läheks see foorum ilmselt kinni kuna kellelgi pole aega ega ressurssi seda asja nii põhjalikult ette võtta.
Edit:
| psauce kirjutas: |
Küsimus tekib, et mis reaalselt saama hakkab? Keegi läheb ja postitab mingit värki istudes näiteks mäkipelleris ja nüüd mäkk vastutab - vaevalt.
Tõe- ja moraalipolitsei teema on nagu ta on.  |
Aga tegelikult on palju huvitavam küsimus see, kelle käsi väänatakse kui ta ei postita seda netti vaid kirjutab sõna otseses mõttes pelleri seinale
|
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
12.12.2022 16:15:40
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
vaid kirjutab sõna otseses mõttes pelleri seinale  |
Täiesti ilmselgelt tuleks võtta vastutusele kipsplaadi tootja ja markeritehas!
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
12.12.2022 16:16:00
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Aga tegelikult on palju huvitavam küsimus see, kelle käsi väänatakse kui ta ei postita seda netti vaid kirjutab sõna otseses mõttes pelleri seinale  |
Tekib uus töökoht - pellerimoderaator. Peale igat külastajat läheb käib ja kontrollib et keegi poleks toime pannud mõttekuritegusid või väljendanud end ebasobivalt.
Keegi midagi teeb, siis koos mäkijuhtkonnaga kinni minek.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
12.12.2022 17:32:19
|
|
|
Delfil läheb siis oma sopaaugu modereerimisega elu päris raskeks... Iga teine kommentaar on vandenõuteooria või vaimuhaige inimese seosetu "mõttelend".
_________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte... |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
12.12.2022 17:48:58
|
|
|
| Nõukaaegsed kombed surutakse peale --- enne ei avaldata kui tsensor on loa andnud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003

|
12.12.2022 21:34:53
|
|
|
| Eks EU liigubki tasa ja targu totalitaarse kontrolli suunas, tahame seda või mitte
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
12.12.2022 21:39:05
|
|
|
Mis on vahe konspiratsiooni teoorial ja tõel ?
Tänases maailmas ca 6-12 kuud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
13.12.2022 00:10:16
|
|
|
| OPollo kirjutas: |
Mis on vahe konspiratsiooni teoorial ja tõel ?
Tänases maailmas ca 6-12 kuud  |
ma nii pessimistlik poleks. pöhja-koreani, hiinani jms. on tubli tükk maad veel minna.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.12.2022 00:13:54
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| OPollo kirjutas: |
Mis on vahe konspiratsiooni teoorial ja tõel ?
Tänases maailmas ca 6-12 kuud  |
ma nii pessimistlik poleks. pöhja-koreani, hiinani jms. on tubli tükk maad veel minna. |
Aga vaikselt sinnapoole sammume ise sellele oodi lauldes.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
13.12.2022 00:28:22
|
|
|
vaadates, kui rumalaks terve maailm aastast aastasse muutub, siis pigem jõuame enne idiokraatiasse, kui totalitarismi.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
13.12.2022 00:42:26
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| ma nii pessimistlik poleks. pöhja-koreani, hiinani jms. on tubli tükk maad veel minna. |
Kelle jaoks on 8 aastat pikk, kelle jaoks lühike aeg ... totaalne digitaalne orjapõlv ...
Kelle jaoks on see "mugav", kelle jaoks aga vabaduse ohverdus ...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
13.12.2022 04:21:26
|
|
|
Tjah, sisuliselt tehakse sideoperaator vastutavaks, kui pommiähvardus tehakse.
Senini on selgelt vahet tehtud, et sideoperaator selliste asjade eest vastutada ei saa, see oleks lihtsalt täielik ajuvabadus.
Kui see nüüd tõesti EL-is käiku läheb tänu Brüsseli ametnike ogarusele, siis ilmselt suuremad USA IT-techid lasevad jalga.
Mis puudutab foorumeid, siis kuna (eel)tsenseerida on ilmselgelt võimatu, lähevad ka need kinni, kohustuslikust autentimisest enam ei piisa.
Või tuleb kolida EL-ist välja ja edaspidi saaks vaid VPN-iga ligi. Huvitav, kas UK ka selle idiootsusega kaasa läheb?
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
13.12.2022 12:57:51
|
|
|
on mõni neist määrustest siis reaalselt ka käiku lastud, või keksivad seal prüsselis niisama oma paberilipakatega?
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
13.12.2022 13:02:06
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| on mõni neist määrustest siis reaalselt ka käiku lastud, või keksivad seal prüsselis niisama oma paberilipakatega? |
andmekaitsevärgid on küll tekitanud lisatööd/lisakulu mitmel pool ja ilmselt paisutanud taoliste bürokraatide armeed, kelleta tegelikult võiks väga hästi läbi saada...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
13.12.2022 14:25:51
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
See tähendab ka seda, et igasugused startaupid jms innovatsioon kolivad väljaspoole EL-i. GDPR jms reeglid jms on kaasa toonud ka selle, et osad USA lehed on kättesaamatud.
EDIT: kas seda unsend funktsiooni saab pidada EL-i teeneks?  |
Pesuehtne FUD-temaatika spekulatsioon. EU ei laseks juba eos sellist majanduslikku hooba käest ära. USA lehtede kättesaamatus näitab seda, et neile on oluline kasutaja kui toode, mitte et seda korda oleks keeruline juurutada.
Unsend? Facebookil? Täielik kaine mõistuse lahendus on see ju.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
13.12.2022 14:31:16
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
softis, unsend ei puutugi praegu teemasse, jutt on riigipoolsest tsenseerimise nõudest portaalidele
Ja kui suured firmad veel jaksaksid ehk mingi lahenduse välja töötada, siis väiksematele, kellel pole selliseid ressursse, on see on sisuliselt surmaotsus. |
Palun selgita, mis "unsendi" sa tsensuuri kontektsis siis silmas pead
Jällegi - surmaotsus on hetkel täielik FUD. Küll pakutakse lahendusi vastavalt turu vajadusele. Selles innovatsioon seisnebki, et ei visata paanikahoos püssi põõsasse.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
13.12.2022 15:26:04
|
|
|
Alguses väike süst, siis karvane käsi ja siis teadagi mis.
Voloodja sai alles saunas milleks talle "eurotoetusi" jagati.
Mind ikka huvitab see millal ka paadunumad lioberaal-ekstermistid siin hakkavad kulmu kergitama, et miks te nii minuga teha tahate, või kannatatakse kõik mis kaela kallatakse ära!
Silmust tõmmatakse ilmselgelt igal rindel koomale, millal see vastupanupäev kätte jõuab, et enam me ei ole nõus.
ükski eelmine käik ei ole järgmisest eraldiseisev, raudne rusikas vaikselt tõmbab kokku.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.12.2022 16:07:48
|
|
|
excalibur, nii ta on. Üsna väikeste sammudega kuid järjekindlalt liigume kommunismi ja totalitarismi poole. Kuna sammud on väiksed, siis vaikselt harjutakse ning selleks ajaks kui ärgatakse ja avastatakse, et see kõik pole ju normaalne, on su munad juba nii kõvasti pihus, et mingit vastupanu pole mõtet isegi üritada.
Tänapäeva lumehelbekestest ei saa muidugi ka aru. Mind eriti ei koti, kui mõni <piix> mind ebatsensuursete sõnadega sõimama peaks ei päris elus ega netis ehk võite siin minu kohta mida iganes öelda, Robert Sarve juurde nutma ma ei tormaks Iseasi kui keegi tõesti mingit sellist vale hakkaks levitama, mis täiesti reaalselt mainet kahjustab ja sellega ka elukvaliteeti mõjutab.
Nii suures plaanis ei ole ma muidugi aru saanud, kes on see hall kardinal, kelle huvides kogu see jama on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
13.12.2022 16:16:20
|
|
|
| napoleon, kui vandenõuteooriaid tahad, siis võid näiteks Xi & co poole vaadata, sest ülipikas perspektiivis on see kõik just neile kasulik areng
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
14.12.2022 14:04:06
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| vaadates, kui rumalaks terve maailm aastast aastasse muutub, siis pigem jõuame enne idiokraatiasse, kui totalitarismi. |
Täpselt sama arvan ka mina
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.12.2022 14:56:13
|
|
|
| bugbrake kirjutas: |
| NATAS999 kirjutas: |
| vaadates, kui rumalaks terve maailm aastast aastasse muutub, siis pigem jõuame enne idiokraatiasse, kui totalitarismi. |
Täpselt sama arvan ka mina  |
Või siis vastupidi. Olgugi et tark inimene endale jalga ei tulista, ei ole ta rahul kui talle öeldakse, et ta seda teha ei tohi või seatakse lausa füüsiline takistus, et ta seda mitte mingil juhul teha ei saaks.
Lollile teistpidi meeldib kui talle üsna täpselt ette öeldakse, mida ta tegema peab ja mida ta teha ei tohi. Siis ei pea ise mõtlema ega vastutama. See loob üsna soodsa pinnase totalitarismi tekkeks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
14.12.2022 14:58:51
|
|
|
noh, ütleme nii, et neid tarku isemõtlejaid on piisavalt ja pole keegi neid suukorvistama kippund.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.12.2022 15:09:01
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| noh, ütleme nii, et neid tarku isemõtlejaid on piisavalt ja pole keegi neid suukorvistama kippund. |
Ei ole. Need targad isemõtlejad ei mõtle ise vaid on autoriteediks mingi uhhuu valinud. Sellel on ka oma põhjus. Maailm ei ole must-valge, kuid neil on vaja igale küsimusele lihtsat vastust kus pole mingit "aga" ega "võib-olla"'t-
|
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
14.12.2022 15:14:05
|
|
|
Rääkides isemõtlemisest, siis hakatakse kohe negatiivselt sildistama kui enamusega kaasa ei lähe. Lähim näide ju olemas viimastest aastatest.
Küsiks pigem et miks mitte mõlemat - idiokraatia ja totalitarism.
_________________ Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu. |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
14.12.2022 15:25:11
|
|
|
| psauce kirjutas: |
Rääkides isemõtlemisest, siis hakatakse kohe negatiivselt sildistama kui enamusega kaasa ei lähe. Lähim näide ju olemas viimastest aastatest.
Küsiks pigem et miks mitte mõlemat - idiokraatia ja totalitarism.  |
Ei sildista keegi selle tottu, et kaasa ei lahe, vaid ikka selle tottu, et mingit jama usutakse ja seda omakorda edasi levitatakse. Jah, selles on oigus, et viimased aastat on hea naide.
Kui mingist teemast on olemas alternatiivversioon, see ei tee seda automaatselt sama kaaluga olevaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
14.12.2022 15:34:51
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Ei sildista keegi selle tottu, et kaasa ei lahe, vaid ikka selle tottu, et mingit jama usutakse ja seda omakorda edasi levitatakse. |
Sildistab ikka üks äärmus teist, kes tunneb end liidri positsioonil olevat. Räägime ikka asju õigete nimedega.
Demokraatia - 51% tegelaste õigus võtta ära 49% tegelaste õigused ...
Viimase 2-3 aasta teema aga näitab selgelt, kuidas raha suunab teadust, poliitikat ja tsensuuri.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
14.12.2022 15:39:02
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Ei sildista keegi selle tottu, et kaasa ei lahe, vaid ikka selle tottu, et mingit jama usutakse ja seda omakorda edasi levitatakse. |
Kes ei lase süstida doos(i/e) äkilist ja müstilist on ju isekas vanaematapja - vahet pole miks keelduti.
E: Eriti halb on olukord kui selline mõttekurjategija räägib sellest teistega ja nakatab ka neidki selle mõtteviirusega!
Teoorias peaksid veendumused olema vabad nagu sõna ja kedagi ei tohiks veendumuste alusel halvemini kohelda/häbimärgistada.
Totalitaarsele korrale pole paremaid alluvaid kui need kes küsimusi ei küsi ja naabriga ei suhtle.
viimati muutis psauce 14.12.2022 15:46:18, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
14.12.2022 15:40:59
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Või siis vastupidi. Olgugi et tark inimene endale jalga ei tulista, ei ole ta rahul kui talle öeldakse, et ta seda teha ei tohi või seatakse lausa füüsiline takistus, et ta seda mitte mingil juhul teha ei saaks.
Lollile teistpidi meeldib kui talle üsna täpselt ette öeldakse, mida ta tegema peab ja mida ta teha ei tohi. Siis ei pea ise mõtlema ega vastutama. See loob üsna soodsa pinnase totalitarismi tekkeks. |
Tark inimene mõtleb kaasa, miks talle midagi keelatakse või lubatakse.
Loll taob rinnale kui kõva mees ta on ja arvab, et on tark.
| OPollo kirjutas: |
Sildistab ikka üks äärmus teist, kes tunneb end liidri positsioonil olevat. Räägime ikka asju õigete nimedega.
|
Justnimelt - ta tunneb, mitte ei ole ja arvab, et on kõva arvamusliider
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
14.12.2022 15:43:53
|
|
|
SKS on ammu ära unustanud, mis tähendab sõna teadus, toome talle siia inglise keeles lahti seletatuna:
| tsitaat: |
| the systematic study of the structure and behaviour of the physical and natural world through observation, experimentation, and the testing of theories against the evidence obtained. |
Kui aga 1 seltskond teadlastest on tsenseeritud, ei ole enam tegemist teadusega!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
14.12.2022 15:45:55
|
|
|
| Neid veebikursuse "teadlasi" tulebki tsenseerida, seal pole teadusega midagi pistmist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
14.12.2022 15:59:50
|
|
|
| psauce kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| Ei sildista keegi selle tottu, et kaasa ei lahe, vaid ikka selle tottu, et mingit jama usutakse ja seda omakorda edasi levitatakse. |
Kes ei lase süstida doos(i/e) äkilist ja müstilist on ju isekas vanaematapja - vahet pole miks keelduti.
E: Eriti halb on olukord kui selline mõttekurjategija räägib sellest teistega ja nakatab ka neidki selle mõtteviirusega!
Teoorias peaksid veendumused olema vabad nagu sõna ja kedagi ei tohiks veendumuste alusel halvemini kohelda/häbimärgistada.
Totalitaarsele korrale pole paremaid alluvaid kui need kes küsimusi ei küsi ja naabriga ei suhtle. |
Sinu naite puhul - kui pohjendus ongi midagi ajuvaba, siis pole ime, et sildistatakse.
On kull vahet keeldumises pohjustes, kuid midagi asjalikku on vaga harva kuulda olnud.
Kui veendumus on idiootne, siis pole see kriitikavaba. Oled valmis oma veendumusi avalikult esitama, siis ole valmis ka kriitikaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
14.12.2022 16:05:05
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Kui veendumus on idiootne, siis pole see kriitikavaba. Oled valmis oma veendumusi avalikult esitama, siis ole valmis ka kriitikaks. |
Siia polegi enam muud lisada, kui:
Spoiler 
| tsitaat: |
| Sildistab ikka üks äärmus teist, kes tunneb end liidri positsioonil olevat. Räägime ikka asju õigete nimedega. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.12.2022 16:17:24
|
|
|
| softis kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
Või siis vastupidi. Olgugi et tark inimene endale jalga ei tulista, ei ole ta rahul kui talle öeldakse, et ta seda teha ei tohi või seatakse lausa füüsiline takistus, et ta seda mitte mingil juhul teha ei saaks.
Lollile teistpidi meeldib kui talle üsna täpselt ette öeldakse, mida ta tegema peab ja mida ta teha ei tohi. Siis ei pea ise mõtlema ega vastutama. See loob üsna soodsa pinnase totalitarismi tekkeks. |
Tark inimene mõtleb kaasa, miks talle midagi keelatakse või lubatakse.
Loll taob rinnale kui kõva mees ta on ja arvab, et on tark.
|
Eks neid lolle ole muidugi kahte tüüpi:
1. usuvad tingimusteta mingit arvamusliidrit. Kui see ütleb, et nii on, siis nii on.
2. tahavad kangesti oma peaga mõelda, aga väga hästi see välja ei tule. Kategooria loll ja leidlik
Tark saab aru küll, miks midagi tegema sunnitakse või midagi kategooriliselt keelatakse. Aga saab ka aru, kui mingi käsk või keeld pole päris asjakohane. See neti tsenseerimine on selgelt üle võlli keeratud asi. Pigem meenutab seda anekdooti, kus vennike kaebab, et seal üle tee naistesaunas käib üks jube porr. Tulevad politseinikud vaatama ja ei näe midagi. Selle peale vennike teatab, et aga ronige sinna kapi otsa ja vaadake sealt. Noh umbes sama on a'la delfi kommentaaridega. Kohati lahmivad ja labased küll, aga kui oled selline lumehelbeke, et sellest pöördumatu psüühilise trauma võid saada, siis keegi ju ei käsi neid lugeda. Mitte et ma nüüd neid laustrolle kaitseks, aga samas ei pea ka väga suureks patuks kui vahel mõni ebatsensuurne sõna kellegi aadressil öeldakse.
Mul näiteks üks FB postitus bänniti, kuna kasutasin sõna tiblastan ja vist veel paari ebatsensuurset sõna. Teemaks oli Ukraina sõda mitte vaenu õhutamine, pigem mõistsin hukka seda mis tiblad seal korda saadavad. Ei teagi kas automaatkontroll või mõni lumehelbeke kaebas, aga kripeldama jäi, et kui asi on ikka ilmselgelt <piix>, siis ei tohi seda ilustamata kujul välja öelda.
PS. ja sellest vaktsiini teemast võiks siin hoiduda. Kolige koroona teemasse kui on vaja seda saagi käimas hoida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
14.12.2022 16:34:58
|
|
|
| psauce kirjutas: |
Teoorias peaksid veendumused olema vabad nagu sõna ja kedagi ei tohiks veendumuste alusel halvemini kohelda/häbimärgistada.
|
Selle kohta seoses kommentaariumite piiramisega selgitati, kuidas meil ongi inimesed vabad oma veendumusi väljendama ja sõnavabadus kehtib endiselt, lihtsalt portaalid, foorumid, kommentaariumitel oma vaba voli teha valik, kelle veendumusi lubada ja kellede omi mitte.
Ka HV-s on poliitilisi teemasid, kus omanik/moderaatorid oma positsiooni kasutavad ja enda poliitilise narratiiviga mittekattuvaid kasutajaid piiravad.
Selles vaates ei ole midagi uut, ka nõuka ajal võisid oma peas ja oma kodus mõelda mida tahtsid, vanaisaga hääst Pätsu ajast heietada - ei keelanud keegi ega vangi pandud, kui jõulu pidasid aga see ei tähendanud, et kui tahtnuks oma veendumusi arvamusi toonases meedias edasi anda, see võimalik olnuks. Kui platvormi tsensor ei pea seda võimalikuks siis nii ongi, nii nagu nõuka ajal nii ka täna.
Mis viib pea filosoofilise küsimuseni, kui praktikas sinu veendumus ja sõnavabadus piiratakse ainult sinu pea ja koduseintega - kas see on sõnavabadus.
Muidugi, keegi keela teha oma väljaanne või kritseldada plakat ja minna linnaväljakule oma sõna levitama - viimane on siiski reguleeritud ja võimud aegajalt näidanud üles ka nutikust kuidas sellist tegevust piirata, mõnel juhul piisab ka politsei korraldusest, et isik ei takistaks oma "sõnavabadusega" kõnniteel liikujate liikumist, kui korraldusele ei allu, saab isiku juba ära viia.
Samamoodi on juba pikk praktika nii parteidevahelises võitluses kui ka nö riigi poolt teatud tähtpäevadel ennetavalt seksikamad meeleavaldamise kohad fiktiivselt ära bronnida. Kui päris tahtja tuleb, saab öelda, sry x seltskond on juba oma meeleavalduseks antud koha ära broneerinud, ja kui x seltskond oma bronni ei kasuta ei ole see keelatud ega kuidagi õigusevastane. Alati pakutakse kompromisse, et võite oma veendumusi kuskil kõrvaltänavas maha hõigata - võimud siiski hoolivad sõnavabadusest.
_________________ --- |
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
14.12.2022 17:20:56
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
PS. ja sellest vaktsiini teemast võiks siin hoiduda. Kolige koroona teemasse kui on vaja seda saagi käimas hoida. |
Taas suunamudimine ja tsensuuri nõudlus ?
Siin ei räägitagi teemast eraldi, aga haakub 100% teemasse kui räägime teemal tsensuur ja täna !
| tsitaat: |
| Viimase 2-3 aasta teema aga näitab selgelt, kuidas raha suunab teadust, poliitikat ja tsensuuri. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
14.12.2022 17:37:45
|
|
|
| tsitaat: |
| Viimase 2-3 aasta teema aga näitab selgelt, kuidas raha suunab teadust, poliitikat ja tsensuuri. |
Kellelegi tuleb veel üllatusena @ 2022, et sotsialism sai läbi juba üle 30a tagasi?
... lisaks suunab raha veel minu poeskäike, reise ...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
triu
HV vaatleja
liitunud: 09.08.2013
|
14.12.2022 17:43:08
|
|
|
Milles see tsensuuri nõudlus väljendub? On see midagi sellist- inimesed arutavad foorumis täna maha sadanud valge lume üle. Foorumisse kirjutab keegi, et tegelikult on lumi tema arvates must, mitte valge ja see on alternatiivne vaatenurk. Foorumi moderaator ei taha sellel teemal jauramist enam edasi arendada ja suleb teema. Musta lume uskuja on kindel, et tegemist on lihtsalt arvamuste paljusustega ja see peaks kindlalt alternatiivse tõena edasi eksisteerima ja kui ei saa edasi jaurata mistahes teemas, siis on tegu tsensuuriga?
| OPollo kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
PS. ja sellest vaktsiini teemast võiks siin hoiduda. Kolige koroona teemasse kui on vaja seda saagi käimas hoida. |
Taas suunamudimine ja tsensuuri nõudlus ?
Siin ei räägitagi teemast eraldi, aga haakub 100% teemasse kui räägime teemal tsensuur ja täna !
| tsitaat: |
| Viimase 2-3 aasta teema aga näitab selgelt, kuidas raha suunab teadust, poliitikat ja tsensuuri. |
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|