Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Suurem kõvaketas? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 03:32:25 Suurem kõvaketas? vasta tsitaadiga

Tere
Sülearvutiks Dell Latitude E5540 millel praegu kõvaketas SSD 111GB. Seda mahtu vähe, oleks vaja 500GB.
Küsimus1: Lähen poodi ja lihtsalt ostan uue SSD 512GB v isegi 1TB ketta ja vahetan ära+uus win peale? Käib see nii lihtsalt?
Küsimus2: Mis liides mul on?
Küsimus3: ega ei saa HDD ketast panna? Need odavamad ja pidavat kauem kestma.

Kõik töötab, ostetud uus aku, korpusel pole kulumisjälgegi jah on vana arvuti küllaltki. Windows 10.
Tänud vastamast!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 08:26:49 vasta tsitaadiga

Ise olen taolist asja vanal läpakal teinud. Ostad uue ssd ja kloonid vana sinna üle, siis uus ssd vana asemele. HDD jaoks võtad selle cd/dvd asjanduse välja ja paned asemele https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Valised-andmekandjad-Kovakettakarbid/Digitus-Mounting-frame-SSD-HDD-CD-DVD-Blu-ray-SATA-to-SATA-III-127mm-282938. Selle sisse paned läpakale mõeldud hdd ketta ennem muidugi kui selle sinna pessa lükkad. Saad arvutile kaks ketast, ssd süsteemi jne jaoks js hdd stuffi hoimiseks.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 09:27:57 vasta tsitaadiga

Ei ma ei hakka, ei oskagi ehitada seda teit kettast nii sisse. CD-sid ka vahel vaja kasutada.
Aga kas nii pole et suurema ketta jaoks jääb ram või muud jõudlust arvutil endal väheseks?

EDIT: See sobiks?
https://www.1a.ee/p/kingston-kc600-512gb-2-5-sata-ssd/7emt
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 09:44:40 Re: Suurem kõvaketas? vasta tsitaadiga

Creative5 kirjutas:
Tere
Küsimus1: Lähen poodi ja lihtsalt ostan uue SSD 512GB v isegi 1TB ketta ja vahetan ära+uus win peale? Käib see nii lihtsalt?
Küsimus2: Mis liides mul on?
Küsimus3: ega ei saa HDD ketast panna? Need odavamad ja pidavat kauem kestma.

1. Jah. Jah
2. E5540-l on tavaline SATA liides ja sobivad tavalised 2.5" ja 3.5" kettad. Näiteks see https://www.hinnavaatlus.ee/1130758/crucial-mx500-1tb-sata3-25-560510-mbs/ on piisavalt hea sellele läpakale.
3. Saab küll panna kuid tänapäeval oleks see üsna ebaharilik ning ebaproduktiivne.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:38:56 vasta tsitaadiga

mahult suurem ketas arvuti jõudlust ei mõjuta.
Tahaks näha mis moodi sa 3,5" ketta läpakasse paned.
Ja see kingston ok kindlasti, neil väga hea garantii kah.

_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 19:31:14 vasta tsitaadiga

Uh, saigi hommikul kohvi kõrvale veidi rumalust kirjutatud. 3.5" muidugi ei lähe icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 23:40:35 vasta tsitaadiga

Mis vahet neil peale hinna on? icon_biggrin.gif
150€ https://www.1a.ee/p/kingston-kc600-1tb-2-5-sata-ssd/7abx
116€ https://www.rde.ee/products/ee/416/93270/sort/1/filter/0_0_0_0/860-QVO-SATA-III-2.5-1TB-MZ-76Q1T0BW-k%C3%B5vaketas-SSD-.html
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2020 08:22:02 vasta tsitaadiga

tootja vahe ja see samsungi oma peaks olema väiksema energia tarbega kuigi ei kujuta ette kas tavaline kasutaja midagi aru ka saab. Kas see RDE on ka usaldusväärne koht ei tea.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 12.03.2020 21:11:37 vasta tsitaadiga

Samsungi oma on QLC. Mina väldiks seda.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.03.2020 00:21:26 vasta tsitaadiga

toivos kirjutas:
Samsungi oma on QLC. Mina väldiks seda.

Selle sinu jutu peale naeravad Samsungi IT-SSD-spetsialistid laginal - et Eesti profid ei oska lugeda tehnilist inglise keelat ja ei oska kodulehtedel surfata.. icon_smile.gif

Tsitaat Samsungi enda kodulehelt - loe ja imetle millega tegelikult tegemist on:
Quality and Value Optimised SSD

Enjoy more accessible terabyte capacity. The SSD 860 QVO gives you huge storage, with solid performance and reliability with exceptional value. This breakthrough was achieved with Samsung’s latest 4-bit MLC V-NAND flash technology. Now's the time to upgrade to the fast SSD you need.

Ning veel - see on üks väheseid SSSD-sid mis Linuxi-fänne rõõmustavad kuna Samsung lubab, et tema firma poolt kokkukirjutatud trim töötab ka Linuxi all. Mitte nagu konkurentidel kellede SSD-de Trim ei tea midagi Linuxitest.
- mul on sellised SSD-d Linuxi all täiesti olemas millelt võib ka aastate vanuseid faile taga otsida ja taastada...

Tsitaat:
Smart Compatibility

Benefit from faster, more fluid communication with your host system. The refined ECC* algorithm and a new MJX controller generate higher speeds, and the improved queued trim enhances Linux compatibility

https://www.samsung.com/sg/memory-storage/860-qvo-sata-3-2-5-ssd/MZ-76Q1T0BW/
----------------
Omalt poolt võin veel seda kinnitada, et analoogne Samsungi SSD läbis edukalt üsna karmid, kümned tunde kestnud, Data ning Area testimised - enne kui läks profifirmasse peamiseks SSD-ks. Ja need karmid testid näitasid sellega ka seda, et Samsungi ostja sai seda mida Samsung lubab. Mitte ei saanud mingeid mõttetuid Booste ja muud taolist jama.

Pildinäide konkurendi SSD-st ja kus konkurent reklaamib kõvasti oma uhket SSD-d kuid tegelikult müüb ostjale "Kiiruse-Boosti" mitte tegelikku kiirust...


Aastal 2020 ei kehti enam see mis kehtis nii 5-10 aastat tagasi - ilusad nimed. Aastal 2020 on ainult karmid, halastamatud testid need mis näitavad mida tasub osta ja millest "tasub tankiga üle sõita ja siis maha matta".
- igatahes kaks ADATA-t surid maha kui pidid sama karme teste läbima... icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2020 09:44:32 vasta tsitaadiga

srry aga kuidas sellelt pildilt aru saada kumb on samsung ja mis asi see teine on. Ükski tava kasutaja ei vajagi neid teste ja need kiiruse vahed ei tule ka kuidagi välja. Hea näide on
Link

_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 13.03.2020 09:48:55 vasta tsitaadiga

Samsungi polegi. On Kingston 2,5" Sata ja Corsairi NVME.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.03.2020 10:00:15 vasta tsitaadiga

tahanteada, mina ei vaidleks ehega, kes elukutselisena sisuliselt andmeid taastab. lisaks on samsung see tootja, kellele aegade algusest on igast trikid meeldinud. meenutame aega, kus samsung saatis testimisse ekstraägedad kettad samal ajal kui seeria, mida need esindama pidid, oli eriline kõnts.
kas see suurem ketas " on masinasse saadud? tartus võib seda asja teha aidata kui vaja peaks olema.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2020 03:29:20 vasta tsitaadiga

Suured tänud vastanuile!
arny kirjutas:
uue ssd ja kloonid vana sinna üle...

Kloonimine? Kopeerin lihtsalt kogus sisu ümber, k.a. win.

Kerge otsing, kõik sobivad, millist eelistada. Loomulikult eeslitaks odavamat hinda.
69€ SEAGATE
link

69€ HP
https://www.rde.ee/products/ee/416/83230/sort/1/filter/0_0_0_0/S700-500GB-2.5-SATA-III.html?utm_source=hinnavaatlus.ee&utm_medium=referral

85€ Kingston
https://www.1a.ee/p/kingston-kc600-512gb-2-5-sata-ssd/7emt

90€ SAMSUNG
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Kovakettad-HDD-SSD-SSD/331958
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.03.2020 09:23:16 vasta tsitaadiga

Kloonimine ei ole lihtsalt sisu ümber kopeerimine.. mõne ssd ga on kloonomise tarkvara kaasas. Clonezilla, macrium..
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2020 09:25:30 vasta tsitaadiga

lihtsuse mõttes vali samsung, sellega tuleb kaasa samsung magican või midagi sellist ja sellega see kloonimine üli lihtne. Ei mäleta mida kingston kasutas aga samsungi oma on väga hea ja ketas ise väärt.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.03.2020 12:51:16 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=ioYPSsFnmNA
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2020 17:23:58 vasta tsitaadiga

tegelt on palju lihtsamaid programme kah, seda videot vaadates ei saanud aru miks selline mitmekordne tegevus ja klickimine. Samsungi oma on ikka väga lihtne selle kõrval. Aga no eks siin peab kasutaja ise vaatama milline programm talle meeldib.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.03.2020 17:25:55 vasta tsitaadiga

depends.
ma olen tavaliselt teinud ghostiga. ghost on macrium reflecti pulga peal. (kümmet see õnneks või kahjuks ei klooni). peaks macrium reflecti ära uuendama aga pole viitsinud.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2020 16:36:07 vasta tsitaadiga

Ostetud sai Samsung. Kloonimiseks kasutasin Macrium Reflect 7. Ei ole nii lihtne tundub nagu arvasin.
1. Kui kettal maht 500GB miks siis mul arvutis näitab 465GB?
2. Peale kloonimist miks sai sellest 465GB st kettast samuti 111GB?! Ma sain aru et kloonin 78GB kaaluvad filed/sisu sinna lihtsalt ümber. väline ketas 500GB-78GB=422GB vabaruumi. Vähendasin ketta?
Mõned pildid et tekst väga segane ei oleks. Ma ei ole arvutitega sina peal.



Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2020 17:24:20 vasta tsitaadiga

Üldjoontes on sedasi, et 500GB ketas on ~500 000 000 000 baiti ning kui jagad seda korduvalt läbi 1024-ga (kahendüsteem), et saada gigabaidid, siis jõuamegi 465-ni.

Ise pole Macriumi kasutanud, kuid sul tehti kettast kloon, sellepärast ka on uus 111GB. Nüüd on variant, et
a) puuduolev osa on lihtsalt jaotamata (unallocated)
b) tekkis 2 partitsiooni, ning teine partitsioon on lihtsalt jaotamata (unallocated)

Windowsi Disk Managementis peaks olema näha, mis partitsioonid ja kettad ja jaotamata osad masinas on. Macriumis võiks samuti see näha olla kuskil.

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.03.2020 17:28:47 vasta tsitaadiga

Sest sa kloonisid partitsiooni. Seal oli mingi asi vaja teisiti teha, et terve ruumi kasutusse võtaks.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 24.03.2020 19:21:29 vasta tsitaadiga

Lühidalt: pead leidma kombinatsiooni kus on valik "tee kettast icon_exclaim.gif 1:1 koopia ja suurenda seda koos failisüsteemiga uue ketta suuruse ulatuses, määrates suurendatavaks selle sama partitsiooni mille sa antud näitel kloonisid" icon_razz.gif (Esimene "kiht" on füüsiline ketas, siis juba tuleb järgmine "kiht" ehk jaotused/partitions ja selle peal failisüsteem/id)
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.03.2020 19:26:41 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=ogwACNeyz2g

mingid nõksud on siin videos ka olemas.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2020 20:22:45 vasta tsitaadiga

Sain tehtud nagu vaja.
Nüüd jälle jama, vahetasin kettad arvuti sees ära ja enam arvuti selle 500GB kettaga ei lähe käima.
error Code 0xc000000e

Googles soovitatakse selle errori jaoks originaal Windows 10 CDlt bootida ja sellega remontida windows - mul pole plaati ju ..

või sain ka aru et see error tähendab füüsilist puudujääki kui arvuti ei leia ketast?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.03.2020 20:28:49 vasta tsitaadiga

macriumil on rescue usb media ka. sellel on fixboot täiesti olemas ja töötab.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2020 23:56:39 vasta tsitaadiga

Leidsin selle, ei lubatud teadmata põhjusel usble laadida.
https://computergarage.org/windows-10-boot-error-code-0xc00000e.html

Ei suuda see variant ka aidata, ütleb kõik puudu.
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance/error-code-0xc000000e-in-windows-10/c8f62dc9-07e9-49b3-87bf-18d065db2e1b

Teeb juba meele nii mõruks..

EDIT: Algne windows see ...ei tea kes kuidas peale on arvutile pandud kuna ma sain selle arvuti juba kasutatuna. Vb sellest cloonituna ei tööta.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.03.2020 00:29:37 vasta tsitaadiga

Ega sa tartus pole selle masinaga?
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2020 10:04:22 vasta tsitaadiga

loll küsimus aga miks samsungi enda omaga ei teinud clone. See ei tekita sulle mingeid partitsioone jne. Praegu on ju lihtne, vana ketas tagasi sisse, arvuti tööle ja siis see uus samsa ketas järgi ja teed sellele uuesti clone, see kustutab seal oleva ära kui just oma macriumiga sinna uusi partitsioone ei loo.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2020 13:38:55 vasta tsitaadiga

Ei ole tartust, tallinnas.

Samsungi oma tundus nii keeruline, see tundus kergem. Leidsin youtubes hea video sellest.
Vana kettas tagasi pandud ja arvuti töötab jah taas.
Partatsionnidest ma üldse aru ei saa, nagu milleks need - üks ketas on ju.
Proovin täna samsungiga kloonida siis.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
target
Kreisi kasutaja
target

liitunud: 17.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2020 13:57:53 vasta tsitaadiga

Samsungi oma keeruline?

Seal vaja paar klikki teha ja hakkabki kloonima.

_________________
PSN: powwa25
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.03.2020 14:24:32 vasta tsitaadiga

Creative5, multibuudil vaja, oem taaste jaoks, win ise teeb mingi system reserved sinna.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 25.03.2020 15:47:18 vasta tsitaadiga

Creative5 kirjutas:
Partatsionnidest ma üldse aru ei saa, nagu milleks need - üks ketas on ju.

Lisaks laurx'le, mina näiteks teen oma ketastele alati vähemalt 2 partitsiooni - üks süsteemi, teine muu sodi jaoks. Nii on asjad rohkem üksteisest lahus ja paremini hallatavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.03.2020 16:09:33 vasta tsitaadiga

minul on eraldi kettad masinas. vajadusel lähevad kasutaja asjad teisele kettale, sealt siis lihtsam ilma süsteemipoolsete lisanditeta backupida vms. kõige mõistlikum on hoida kasutaja asjad ja süsteem eraldi ketastel. meedia ei maksa täna enam midagi.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2020 16:11:27 vasta tsitaadiga

vanasti oli partitsioonidel pointi enam väga mitte. Kui kettaga midagi juhtub siis jääd üldiselt partitsioonidest kah ilma. Lihtsam on eraldi kettad ikkagi. Peale clone teeb jah ühe 100 megase patitsiooni omale backupiks jah.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.03.2020 16:17:14 vasta tsitaadiga

dualboot jaoks oli mitu partitsiooni vajalik, täna teed dualboot i ka erinevatele ketastele ja kiirvaliku teed samamoodi biosest, mitte enam bootloaderist mis stardib ainsal kettal. olgu, kui on limitatsioon ainult üks ketas masinasse nagu NUCud jms allinoned aga enamasti on ka neil juba mingi kaardi lisamise võimnalus.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2020 20:25:57 vasta tsitaadiga

Nii, proovisin Data Migration. Lihtsamat programmi tõesti ei ole..igatahes jälle mingi jama. Ei hakka vist arvutit lahti üldse kruttimagi et seda ketast proovida. Mis see tähendab
http://static4.nagi.ee/i/p/1020/37/25509477c624c3_o.jpg

EDIT: proovin seda soovitust viitel, AOMEI Partition Assistant.
https://www.diskpart.com/clone/samsung-850-evo-data-migration-failed-3889.html


viimati muutis Creative5 25.03.2020 20:36:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
target
Kreisi kasutaja
target

liitunud: 17.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2020 20:34:46 vasta tsitaadiga

Creative5 kirjutas:
Nii, proovisin Data Migration. Lihtsamat programmi tõesti ei ole..igatahes jälle mingi jama. Ei hakka vist arvutit lahti üldse kruttimagi et seda ketast proovida. Mis see tähendab
http://static4.nagi.ee/i/p/1020/37/25509477c624c3_o.jpg


Esimene guugli vaste: https://www.diskpart.com/clone/samsung-850-evo-data-migration-failed-3889.html

Error occurred while adjusting partition size
The complete error prompt is: Cloning failed. An error occurred while adjusting partition size. 400180[061b34]. This error may be caused by inappropriate partition size on original hard drive. It is suggested to reboot your PC and extend or shrink system drive a bit. Then, connect SSD via SATA or via USB to start cloning.

Ehk siis võta disk management lahti ja tee C kettale shrink.
Võta paar % väiksemaks ja proovi uuesti.

_________________
PSN: powwa25
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2020 20:57:21 vasta tsitaadiga

target kirjutas:
Creative5 kirjutas:
Nii, proovisin Data Migration. Lihtsamat programmi tõesti ei ole..igatahes jälle mingi jama. Ei hakka vist arvutit lahti üldse kruttimagi et seda ketast proovida. Mis see tähendab
http://static4.nagi.ee/i/p/1020/37/25509477c624c3_o.jpg


Esimene guugli vaste: https://www.diskpart.com/clone/samsung-850-evo-data-migration-failed-3889.html

Error occurred while adjusting partition size
The complete error prompt is: Cloning failed. An error occurred while adjusting partition size. 400180[061b34]. This error may be caused by inappropriate partition size on original hard drive. It is suggested to reboot your PC and extend or shrink system drive a bit. Then, connect SSD via SATA or via USB to start cloning.

Ehk siis võta disk management lahti ja tee C kettale shrink.
Võta paar % väiksemaks ja proovi uuesti.

Lugesin seda jah juba. Mida ma panen sinna siis, mis suuruse? Pildidl see valik aktiivne
http://static4.nagi.ee/i/p/1020/37/25509479bd1b6d_o.jpg
Tegin arvutile enne cloonimist restardi.

EDIT: Panin numbrid nats väiksemad, sellest piisaks?
http://static4.nagi.ee/i/p/1020/37/25509481c37f02_o.jpg
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.03.2020 23:12:55 vasta tsitaadiga

Pane kola cargosse vms ja ma teen ära selle sulle.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 12:28:52 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Pane kola cargosse vms ja ma teen ära selle sulle.

Ei hakka ma kuskile saatma.
Kuna arvutiga óli kaasas originaal win10 siis ma sain allalaadida ka välisele seadmele koopia, Windows 10 ISO Image.
Kui ma selle tühja ketta panen arvutisse ja lasen bootida seal USBlt ja lasen uue win peale kas nii saab? Kui see ka tööle ei hakka saan igakell taas vana 111Gb ketta tagasi panna ja arvuti töötab?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.03.2020 15:57:43 vasta tsitaadiga

saab. pigem on küsimus, miks kloonitud ei saa. mina näiteks ei viitsi uut asja jälle omal käe järgi sättida. mingit eelmist installikat liigutasin ikka kolme masina vahet erinevatel ketastel.

Edit: tegin just macrium rescue media bil 120gb hdd to 60gb ssd ja shrinkis suure pardi ise õigeks. Buutus sonkimata üles kah. 2 masinat on veel teha, ühes raid1 massiiv.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2020 14:17:57 vasta tsitaadiga

Uunedasin Macrium Reflect ja ei saa ikka. Tahab et teeksin CHKDSK, tegin mingeid erroreid ei olnud. Lisaks see programm jooksutas arvuti nüüd kokku ning ei lase sinna kettale enam ligi.
Proovisin veel Data Migration ga ja ikka error samamoodi.
Tõsiselt ajab juba kopsu üle maksa!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.03.2020 14:30:04 vasta tsitaadiga

sul on seal mingi nihu.
lasin rescue media pealt (pulgalt) macriumi üles. eelnevalt võtsin vana ketta masinast välja ja panin ssd masinasse. sata - usb ga panin vana ketta siis masina külge. buutisin pulgalt. meediaga ketta peal " clone this disk". siis " select destination disk " vms. siis " finish". alla ilmub kiri, et " last partition shrink to fit.. ja läheb. reboot ja masin püsti.
aga ma tegin sata to sata , sul on sata to nvme vms?

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2020 16:54:41 vasta tsitaadiga

ma eriti ei saa aru sinu viimasest postitusest. Mis pulgast sa räägid.see selleks

Igatahes minul: arvuti sees SSD 120GB. USB porti ühendan uue ostetud 500GB SSD. Sinna uuele kettale üritan kloonida 120GB ketta sisu. Teen midagi valesti?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.03.2020 17:59:43 vasta tsitaadiga

marcriumi installisid omale masinasse, seal on ühe lisavaliku all " create rescue media". ma tegin omale kloonimisteks üsna jupp aega tagasi pulga, üht teist tarkvara on seal mul oma poolt juurde pandud, viimasele oli wifi support ka lisatud ma vaatsin.

tee pulgale kui sul on , ka see rescue media, buudi selle pulga pealt. sul võib probleemiks olla see, et sa kloonid töötavat süsteemi. töötavat süsteemi saab kloonida varjukoopiast ja nii aga alati on seal nüansid, ma olen alati oma kloonimised teinud mingi eraldi buudika pealt. vanasti oli näiteks DOS pulk selleks, milles siis ghost käima läks, hiljem sai windows PE (miniPE / hirens jms) kasutatud, nüüd on see sama PE lihtsalt macriumi täiendustega..

https://blog.macrium.com/the-macrium-rescue-environment-cca57a4ebc61
linki kah.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2020 19:10:54 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
marcriumi installisid omale masinasse, seal on ühe lisavaliku all " create rescue media". ma tegin omale kloonimisteks üsna jupp aega tagasi pulga, üht teist tarkvara on seal mul oma poolt juurde pandud, viimasele oli wifi support ka lisatud ma vaatsin.

tee pulgale kui sul on , ka see rescue media, buudi selle pulga pealt. sul võib probleemiks olla see, et sa kloonid töötavat süsteemi. töötavat süsteemi saab kloonida varjukoopiast ja nii aga alati on seal nüansid, ma olen alati oma kloonimised teinud mingi eraldi buudika pealt. vanasti oli näiteks DOS pulk selleks, milles siis ghost käima läks, hiljem sai windows PE (miniPE / hirens jms) kasutatud, nüüd on see sama PE lihtsalt macriumi täiendustega..

https://blog.macrium.com/the-macrium-rescue-environment-cca57a4ebc61
linki kah.


Ühesõnaga katsetame natuke teisiti.
Kas ma sain õiesti aru: rescue mediaga ehitan usb pulgale praegusest kasutatavast windowsist kerge koopia, teen restart arvutile ja bootin usblt? Siis vb saab kloonitud?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.03.2020 19:12:42 vasta tsitaadiga

ma just tegin kaks masinat jälle sedasi.. eelnevalt keerasin uued kettad masinatesse, et pärast lahkama ei peaks.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creative5
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2020 19:24:40 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
ma just tegin kaks masinat jälle sedasi.. eelnevalt keerasin uued kettad masinatesse, et pärast lahkama ei peaks.

Tegin sinna USB pulgale ehituse ära (koopia windowsist vajamineva osa)
Nüüd ühendan 500GB ketta ka usb ja teen arvutile restardi? Kuidas ma saan valida kus arvuti käivitub kas pulgalt v enda kettalt?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.03.2020 19:27:57 vasta tsitaadiga

dellil on F12 temporary boot device..

sa pane see 500 gigane ketas pigem enne masinasse ja pane see vana ketas usb ga külge. siis rebuudi ajal rebid usb ja buudib kohe või ei buudi.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Suurem kõvaketas? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.