|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
16.08.2014 09:13:01
Tõrge ID-kaardiga allkirjastamisel: kaarti poleks nagu lugejas, kuigi tegelikult on |
|
|
tere. alustan otsast. tahtsin arvutis dokumenti digiallkirjastada. varem pole seda selle arvutiga teinud. kui kaardilugeja arvutiga ühendasin siis arvuti teatas et ühendamine ebaõnnestus. netist leidsin soovituse, et tuleks teha windows update ära. kui lähen control panel - system security - windows update - check for updates siis öeldakse et windows cannot currently check for updates, because the service is not running. you may need restart your computer. Teen restardi kuid tekst jääb endiseks.
kas keegi kommenteeriks olukorda.
voyager_est: Modereerisin pealkirja informatiivsemaks 16.08.2014 ja võtsin määratud kustutamise maha - lõim jääb alles, et probleem lahendada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
16.08.2014 09:19:27
|
|
|
| Ja see "Automatic Updates" (võimisiganes nimega see sul seal siis on) teenus ikka töötab? Sest tühipaljast restardist jääb väheks.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
16.08.2014 10:09:44
|
|
|
tundub, et ei tööta see teenus
seadistasin hetkel install updates automatically, kellaaja panin iga päev kella 10.00-ks kuid täna sel kellaajal küll ta midagi automaatselt ei hakanud tegema. ja muus osas on tekst ikka endine ... server is not running.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NAIRI2
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2009
|
16.08.2014 10:38:52
Re: windows updates |
|
|
| chodounsky kirjutas: |
| tere. alustan otsast. |
Alustame otsast: Arvuti täpne mudel? Kaardilugeja mudel? Arvuti opsüsteem? Tundub, et sellele lugejale pole õigeid, sobivaid draivereid.
_________________ Tehnikadoktor. |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
16.08.2014 11:08:00
|
|
|
Fujitsu Amilo Si 2636. Kaardilugeja peale on kirjutet CardMan, ma ei tea kas see ongi mudel. Windows 7.
See arvuti oli aasta tagasi mingi arvutispetsi käes kes vahetas vist ära emaplaadi, peale seda on esinenud nt selline jama, et arvutis ei tööta netipulgad, sai proovitud nii Elisa kui EMT omi. Mingi EMT spets soovitas windowsi uuesti installeerida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
16.08.2014 11:35:40
|
|
|
| Ei selline neljakandilisem ja natuke robustsem variant, peale ongi kirjutatud vaid CardMan OK omnikey, pildi järgi tuvastasin, et Omnikey 3111.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
16.08.2014 11:47:43
|
|
|
Tavaliselt kipub neil lugejatel ka allpool väike kleeps olema, kus siis peenikene kiri peal.
Aga draiveri saad igal juhul sealt eespool mainitud kohast.
Seda küll konkreetselt toetatud lugejate all ei paista (http://id.ee/index.php?id=36180), aga töötama peaks sellegipoolest. Ehk? Vist? Võib-olla?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
16.08.2014 12:24:33
|
|
|
Mina seda asja tööle igatahes ei saanud. Ütleb et kaarti pole lugejas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
16.08.2014 12:34:56
|
|
|
| Kaart on ikka õiget pidi lugejas ja kiip katki pole? Kui asi oleks lugejas, siis tuleks veateade lugeja kohta. Praegune teade on konkreetselt kaardi enda kohta.
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
16.08.2014 12:49:39
|
|
|
Said uue ID kaardi, millel kiip on teisel pool?
| chodounsky kirjutas: |
Ütleb et kaarti pole lugejas.  |
Mis asi ja millal seda ütleb? ID kaardi enda utikas (C:\Program Files\Estonian ID Card\QESTEIDUTIL.EXE)?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
16.08.2014 12:51:18
|
|
|
| Ütleb siis kui noolega selle "allkirjastan" välja peale liikuda. See pole nagu üldse aktiivne, aktiivne on "loobu". Kaart on õigetpidi ja proovisin igaks juhuks igatpidi veel, kõik tundub terve ka olevat.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
16.08.2014 12:59:22
|
|
|
C:\Program Files\Estonian ID Card\QESTEIDUTIL.EXE käima ja siis menüüst valid "Diagnostika".
Mõnd teist ID kaarti pole, kas või kehtetut?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
16.08.2014 13:00:30
|
|
|
| Seal ütleb, et smartcard/pcsc teenus ei tööta. Teist ei ole kahjuks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
16.08.2014 13:10:40
|
|
|
| Siis services.msc käima ja üritad teenuse tööle panna. Kui ei õnnestu, on asi pahasti. Siis vaata, kas "Dependencies" lipikul mainitud teenus töötab (Plug and Play vms.)?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
16.08.2014 13:30:48
|
|
|
| Seal see Smart Card service status panin start. Enne oli "stop" vms. Aga no ikka ei saa allkirjastada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
16.08.2014 13:33:09
|
|
|
| Ja vaatadki jälle uuesti, mida QESTEIDUTIL.EXE ja "Diagnostika" näitab/väidab.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
16.08.2014 13:33:53
|
|
|
| Selle pug and playga oli kõik korras, seal oli + ees.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
16.08.2014 13:35:30
|
|
|
| Eesmärk on selles, et QESTEIDUTIL.EXE peab sul kaarti ilusasti näitama hakkama, enne pole seal midagi punnitada.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NAIRI2
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2009
|
16.08.2014 14:11:51
|
|
|
control panel >> device manager on korras, kui lugeja külge ühendatud? Seal peab lugeja näha olema ja tema info loetav.
_________________ Tehnikadoktor. |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
17.08.2014 09:42:14
|
|
|
Kõik peaks justkui olema nii nagu peab. Device manager näitab Other devices - Smart Card Reader USB (sellel tekstil on mingi väike kollakas jubin ees mis ei pruugi ehk tähendada head).
Qesteidutil ütleb aga, et "ühtegi kiipkaardi lugejat pole ühendatud".
ATRfiltr teenuse staatus: Ei tööta
Smart Card teenuse staatus: Töötab
Kaardilugejad:
Ühtegi kiipkaardi lugejat pole ühendatudLugeja draiverid:
Allkirjastamist üritades ütleb vana hea "kaarti pole lugejas".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
taf131
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2009
|
17.08.2014 09:49:31
|
|
|
Äkki esines 1. korral driveri installeerimisel tõrge ja seetõttu ei tööta.
Device manageris vajuta selle kaardilugeja peal Uninstall (Remove driver) ja ühenda seade uuesti arvutiga kindluse mõttes USB 2.0 pessa, mille korrasolekus sa oled kindel.
Seejärel kontrollid ID-kaardi haldusvahendist, kas leiab lugeja või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
17.08.2014 10:03:39
|
|
|
| chodounsky kirjutas: |
| (sellel tekstil on mingi väike kollakas jubin ees mis ei pruugi ehk tähendada head) |
Ära arvasid, nüüd tuleb saavutada olukord, et see väike kollakas jubin sealt eest ära kaoks, enne selle kadumist pole lootustki mingit digiallkirja anda.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
17.08.2014 10:16:05
|
|
|
Tegin. Ühendasin uuesti ja ütleb et device driver was not successfully installed. No driver found.
Üldpilt sama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
taf131
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2009
|
17.08.2014 10:16:35
|
|
|
Aga siit?
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
17.08.2014 10:30:03
|
|
|
Device Manager > vajalikul seadmel (antud juhul kaardilugeja) paremklõps > Properties > Details > Hardware Ids
Sealt siis selle VID_????&PID_????&... järgi saab teada, millise seadmega täpsemalt tegu.
http://www.linux-usb.org/usb.ids
Edasi on võimalik õige draiver otsida, eespool viidatud lehelt. Ja see draiver vajadusel vägisi/käsitsi ette sööta.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
17.08.2014 10:37:03
|
|
|
Sealt leheküljelt ma eile laadisin omastarust sobiva.
Kaardilugeja detailid on järgnevad:
USB\VID_076B&PID_0596&REV_0200
USB\VID_076B&PID_0596
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
17.08.2014 11:10:11
|
|
|
Laadisin sealt neid 2020 seadmele mõeldud drivereid kuid tulemus on endine. Jõud hakkab otsa saama. Pean alla vanduma. Tehnoloogia on seljatanud inimese.
Igatahes aitäh kõigile kes abistasid. Sain vähemalt tiba targemaks.
viimati muutis chodounsky 17.08.2014 11:18:01, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
17.08.2014 11:22:53
|
|
|
Need PC/SC draiverid on seal jah vaid vanematele opsüsteemidele, uuematele on vaid mingit mõttetut jura saada.
http://www.hidglobal.com/drivers?field_brand_tid=24&product_id=7916&os=All
Aga kui vanemat draiverit tööle ei saa, siis pole tõesti midagi teha.
Installerit käivitada püüdsid ikka selles "compatibility mode"-s?
E:
Aga mida see "HID OMNIKEY Diagnostic Tool" asjast arvab või näitab?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taf131
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2009
|
17.08.2014 11:27:58
|
|
|
| chodounsky kirjutas: |
| Tehnoloogia on seljatanud inimese |
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
17.08.2014 11:30:57
|
|
|
| Mul on silme eest juba suht kirju. Kuskohast ma seda "HID OMNIKEY Diagnostic Tool" asja vaadata saan?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
17.08.2014 11:47:53
|
|
|
Panin ju lingi?
http://www.hidglobal.com/drivers?field_brand_tid=24&product_id=7916&os=All
Ülevalpool on PC/SC draiverid (need, mida sinul reaalselt vaja on), allpool on aga...
Sul on ilmselt x64 opsüsteem? Õigus? Lae siis alla see WinXP x64 draiver (CardMan2020_6020_V3_7_3_21_AMD_64Bit.exe), paki lahti (http://www.7-zip.org/ on näiteks väga hää) ja siis Device Manageri kaudu ürita neid draivereid ette sööta.
Device Manager > kaardilugeja > paremklõps > Update Driver... > 3x alumine mummu ja Next > Have Disk... > Browse... > ...ja näitad selle draiveri värskelt lahtipakitud kausta ette.
Või siis, nagu varem mainisin, installeril (CardMan2020_6020_V3_7_3_21_AMD_64Bit.exe) paremklõps > properties > Compatibility > ...
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
17.08.2014 16:00:47
|
|
|
Ja kui sul see ikkagi ei õnnestu või tootjapoolse toeta vanarauaga jantimisest kõrini saab, siis kõige odavama lugeja saad esimesest ettejuhtuvast SEB pangakontorist 5.75 € eest. Tegemist on Eestis enimlevinud ja küllap kõige paremini toetatud ja testitud Omnikey CardMan 1021-ga, mille hinnasoodustuse põhjuseks on arvatavasti SEB logo lugeja peal.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
17.08.2014 16:13:32
|
|
|
Ja kui ka see ei õnnestu, tuleb osta pastakas ning sellega allkirjastada.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
17.08.2014 17:02:43
|
|
|
| chodounsky kirjutas: |
Tegin. Ühendasin uuesti ja ütleb et device driver was not successfully installed. No driver found.
Üldpilt sama. |
Mul andis sama jutu, kui 5 kuud vana ID kaardi kiip maha suri... lihtsalt lambist.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
17.08.2014 18:54:43
|
|
|
Vondur, ID-kaardi kiibi töötamine või mittetöötamine ei mõjuta kusagilt otsast ilma ID-kaardita kaardilugejale draiverite paigaldamist. Praegu on probleem siin lugeja töölesaamises, ID-kaart ei pea seejuures lugeja sees olema ega tohikski olla.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
17.08.2014 19:53:17
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Vondur, ID-kaardi kiibi töötamine või mittetöötamine ei mõjuta kusagilt otsast ilma ID-kaardita kaardilugejale draiverite paigaldamist. Praegu on probleem siin lugeja töölesaamises, ID-kaart ei pea seejuures lugeja sees olema ega tohikski olla. |
Selge see. Märkisin lihtsalt ära, et täpselt sama veateade oli minul seoses kiibi suremisega.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
18.08.2014 20:47:27
|
|
|
| Surnud kiibi vea saab ju tuvastada ka nii, et kaardilugeja ühendada arvuti külge ilma kaardita ja siis ID kaardi haldusvahend (QESTEIDUTIL.EXE) näitab diagnostika alt ära, et lugeja on siiski ilusasti ühendatud ja draiver installitud.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
24.08.2014 10:31:28
|
|
|
ID kaardiga allkirjastamisel olukord endine ja minu mõistus sellega hakkama pole saanud. Tuleksin korra tagasi selle "windows uddates" teema juurde.
Control Panel - System and Security - Windows Update - seal tuleb punase kilbi ja valge ristiga kujutis ning kiri "check for updates for your computer". Sealt "check for updates" valides ütleb "Windows Update cannot currently check for updates, because the service is not running. You may need restart your computer".
Tehes restart jääb kogu olukord samaks.
Services näitab, et Windows Update status on "started".
Lisaks on veel selline keiss, et igal pühapäeva hommikul läheb arvuti kell ja kuupäev valeks.
Saan aru, et üheks lahenduseks kõigile probleemidele oleks see arvuti lihtsalt aknast alla heita. Aga kas leidub ka muid lahendusi?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
24.08.2014 12:44:21
|
|
|
Teoreetiliselt võimalik selgitus, miks Windows Update ei tööta: Arvuti asukoht ja kellaaeg valed, igal pühapäeval paneb kellaaja ntp järgi õigeks, aga kuna asukoht on vale, siis kasutab vale vööndiaega. Siis sina paned käsitsi jälle "õigeks", aga et asukoht ja ajavöönd on valed, siis Windows Update jaoks on see ikkagi "vale" aeg.
Sel pole otsest seost ID- lugeja probleemiga, aga Windowsi uuenduste puudumine võib küll olla.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
24.08.2014 13:44:40
|
|
|
Control panel - Clock, language and region - Region ja language - seal on ilusti Estonia.
Control panel - hardware and sound - location and other sensors - no sensors are installed.
Kas selles viimases peaks olema midagi mis asukoha määratleb?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
24.08.2014 15:18:53
|
|
|
Ei, region and language osa kahtlustasin. Kui Current Location all on Eesti, siis peaks korras olema, Formats üksi ei ole määrav.
Mis on Date and Time seadetes Internet Time (Change Settings) all serveriks? Eesti puhul soovitaks ee.pool.ntp.org, ntp.estpak.ee või ntp.elisa.ee. Täpselt nädala tagant kellaaja hüppamine viitab veale Windows Time teenuse seadistuses (vaikimisi sünkroniseeritakse kella 7 päeva tagant), kui asukoht on õigesti määratud.
Kui ma õigesti mäletan, siis kellelgi oli Windows Update'iga probleem, kuna ta kasutas mingit välismaist VPN teenust ja kogu ühendus oli sealt läbi tunneldatud.
Need kõik on siis võimalikud selgitused puhuks, kui mõni pahalane pole süsteemi pesa teinud ja seal omatahtsi uuendused kinni keeranud, ühenduse läbi oma proxy suunanud jms.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
24.08.2014 16:28:25
|
|
|
Serveriks näitab time.windows.com
Seal näitab praegu ajatsooniks (UTC-08:00) Pacific Time (US & Canada). Muudan selle ka Tallinnaks, ehk siis saab korda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
24.08.2014 16:47:18
|
|
|
Oh pagan, ma unustasin, et seitsmest (või Vistast?) alates on seal time zone veel eraldi valitav, lisaks asukohaseadetele. Seal see koeraraibe maetud ongi, hea et ise märkasid.
Võid kohe proovida, kas nüüd Windows Update hakkab tööle.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chodounsky
HV vaatleja
liitunud: 14.02.2005
|
24.08.2014 17:22:53
|
|
|
| Windows Update asjas on olukord kahjuks endine.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
24.08.2014 17:29:51
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Oh pagan, ma unustasin, et seitsmest (või Vistast?) alates on seal time zone veel eraldi valitav, lisaks asukohaseadetele. Seal see koeraraibe maetud ongi, hea et ise märkasid.
Võid kohe proovida, kas nüüd Windows Update hakkab tööle. |
time zone on juba aegade hämarusest saati windowsi seadetes olemas olnud. vb ajad mingi windows 3.x'ga segamini midagi.
see current location on alati olnud selline asi, mis mõjutab ainult vormindamist ja vaikimisi keelevalikuid. kellaaeg on sellest absoluutselt sõltumatu.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
24.08.2014 17:47:58
|
|
|
Õigus, on olnud küll, mul endal mingi ajutine mäluauk .
Enamasti läheb küll see time zone ise õigeks, kui location on juba valitud (pole ise ammu sellepärast teda eraldi näppima pidanud ja seepärast juba ka unustatud), antud juhul nähtavasti ei läinud millegipärast.
Windows Update peaks Event Viewerisse tõenäoliselt mingeid vigu raporteerima. Samuti peaks Windows kaustas olema teksti kujul WindowsUpdate.log
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
24.08.2014 20:04:39
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Õigus, on olnud küll, mul endal mingi ajutine mäluauk .
Enamasti läheb küll see time zone ise õigeks, kui location on juba valitud (pole ise ammu sellepärast teda eraldi näppima pidanud ja seepärast juba ka unustatud), antud juhul nähtavasti ei läinud millegipärast.
Windows Update peaks Event Viewerisse tõenäoliselt mingeid vigu raporteerima. Samuti peaks Windows kaustas olema teksti kujul WindowsUpdate.log |
minu küll sellist kogemust pole olnud, et localega (just nimelt locale, kuna minu teada sellist asja, nagu location, polegi olemas windowsis) time zone paika läheks. mõnes mõttes loogiline, sest ega kõik riigid pole eesti sugused mikroskoopilised mädamülkad keset järve ja sellest johtuvalt asuvad paljud riigid ühtaegu mitmes eri ajavööndis. tiblastan vast isegi kõigis 24-s korraga kogunisti. lühidalt, riigi järgi ajavööndit paika panna pole võimalik.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
24.08.2014 21:49:42
|
|
|
NATAS999, näib, et sinu mälu pole minu omast põrmugi parem .
Windows 7 location settings (ja nii vanematel Windowsitel kui 8-l on sama asi olemas):
Spoiler 
Locale määrab küll kasutatava märgisüsteemi ja kodeeringu (näiteks et_EE.UTF-8), location aga korraga nii locale kui muud formaadid kui ka time zone. Kui esimesena määrad location seaded, siis ülejäänud on sellega juba paigas.
Ühteainsasse ajavööndisse mahtuvaid riike on aga kaugelt rohkem kui Eesti, tegelikult kaugelt rohkem kui mitmesse ajavööndisse mahtuvaid ja enamus inimkonnast elabki riikides, mis mahuvad ühte vööndisse (nii Hiina kui India on ühe-vööndi-riigid). Nii et nii Windowsis kui Linuxis piisab enamasti riigi valikust, et nii lokaat (locale) kui ajavöönd (time zone) korraga paika läheks. Kui riik mahub mitmesse ajavööndisse, siis küllap tuleb viimast eraldi täpsustada.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|