Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tõrge ID-kaardiga allkirjastamisel: kaarti poleks nagu lugejas, kuigi tegelikult on märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 16.08.2014 09:13:01 Tõrge ID-kaardiga allkirjastamisel: kaarti poleks nagu lugejas, kuigi tegelikult on vasta tsitaadiga

tere. alustan otsast. tahtsin arvutis dokumenti digiallkirjastada. varem pole seda selle arvutiga teinud. kui kaardilugeja arvutiga ühendasin siis arvuti teatas et ühendamine ebaõnnestus. netist leidsin soovituse, et tuleks teha windows update ära. kui lähen control panel - system security - windows update - check for updates siis öeldakse et windows cannot currently check for updates, because the service is not running. you may need restart your computer. Teen restardi kuid tekst jääb endiseks.
kas keegi kommenteeriks olukorda.


voyager_est: Modereerisin pealkirja informatiivsemaks 16.08.2014 ja võtsin määratud kustutamise maha - lõim jääb alles, et probleem lahendada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2014 09:19:27 vasta tsitaadiga

Ja see "Automatic Updates" (võimisiganes nimega see sul seal siis on) teenus ikka töötab? Sest tühipaljast restardist jääb väheks.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 16.08.2014 10:09:44 vasta tsitaadiga

tundub, et ei tööta see teenus icon_sad.gif
seadistasin hetkel install updates automatically, kellaaja panin iga päev kella 10.00-ks kuid täna sel kellaajal küll ta midagi automaatselt ei hakanud tegema. ja muus osas on tekst ikka endine ... server is not running.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NAIRI2
HV kasutaja
NAIRI2

liitunud: 23.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2014 10:38:52 Re: windows updates vasta tsitaadiga

chodounsky kirjutas:
tere. alustan otsast.

Alustame otsast: Arvuti täpne mudel? Kaardilugeja mudel? Arvuti opsüsteem? Tundub, et sellele lugejale pole õigeid, sobivaid draivereid.

_________________
Tehnikadoktor.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 16.08.2014 11:08:00 vasta tsitaadiga

Fujitsu Amilo Si 2636. Kaardilugeja peale on kirjutet CardMan, ma ei tea kas see ongi mudel. Windows 7.
See arvuti oli aasta tagasi mingi arvutispetsi käes kes vahetas vist ära emaplaadi, peale seda on esinenud nt selline jama, et arvutis ei tööta netipulgad, sai proovitud nii Elisa kui EMT omi. Mingi EMT spets soovitas windowsi uuesti installeerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2014 11:14:30 vasta tsitaadiga

Kas see cardman (OMNIKEY 1021), mida siin igal pool jagati?
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Kiipkaardilugejad/81350/
Või milline?
Sellele saad draiverid http://www.hidglobal.com/drivers, paremalt poolt servast valid.

chodounsky kirjutas:
Mingi EMT spets soovitas windowsi uuesti installeerida.

Aga siis teegi seda.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 16.08.2014 11:35:40 vasta tsitaadiga

Ei selline neljakandilisem ja natuke robustsem variant, peale ongi kirjutatud vaid CardMan OK omnikey, pildi järgi tuvastasin, et Omnikey 3111.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2014 11:47:43 vasta tsitaadiga

Tavaliselt kipub neil lugejatel ka allpool väike kleeps olema, kus siis peenikene kiri peal.
Aga draiveri saad igal juhul sealt eespool mainitud kohast.

Seda küll konkreetselt toetatud lugejate all ei paista (http://id.ee/index.php?id=36180), aga töötama peaks sellegipoolest. Ehk? Vist? Võib-olla?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 16.08.2014 12:24:33 vasta tsitaadiga

Mina seda asja tööle igatahes ei saanud. Ütleb et kaarti pole lugejas. icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2014 12:34:56 vasta tsitaadiga

Kaart on ikka õiget pidi lugejas ja kiip katki pole? Kui asi oleks lugejas, siis tuleks veateade lugeja kohta. Praegune teade on konkreetselt kaardi enda kohta.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2014 12:49:39 vasta tsitaadiga

Said uue ID kaardi, millel kiip on teisel pool?

chodounsky kirjutas:
Ütleb et kaarti pole lugejas. icon_sad.gif

Mis asi ja millal seda ütleb? ID kaardi enda utikas (C:\Program Files\Estonian ID Card\QESTEIDUTIL.EXE)?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 16.08.2014 12:51:18 vasta tsitaadiga

Ütleb siis kui noolega selle "allkirjastan" välja peale liikuda. See pole nagu üldse aktiivne, aktiivne on "loobu". Kaart on õigetpidi ja proovisin igaks juhuks igatpidi veel, kõik tundub terve ka olevat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2014 12:59:22 vasta tsitaadiga

C:\Program Files\Estonian ID Card\QESTEIDUTIL.EXE käima ja siis menüüst valid "Diagnostika".
Mõnd teist ID kaarti pole, kas või kehtetut?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 16.08.2014 13:00:30 vasta tsitaadiga

Seal ütleb, et smartcard/pcsc teenus ei tööta. Teist ei ole kahjuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2014 13:10:40 vasta tsitaadiga

Siis services.msc käima ja üritad teenuse tööle panna. Kui ei õnnestu, on asi pahasti. Siis vaata, kas "Dependencies" lipikul mainitud teenus töötab (Plug and Play vms.)?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 16.08.2014 13:30:48 vasta tsitaadiga

Seal see Smart Card service status panin start. Enne oli "stop" vms. Aga no ikka ei saa allkirjastada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2014 13:33:09 vasta tsitaadiga

Ja vaatadki jälle uuesti, mida QESTEIDUTIL.EXE ja "Diagnostika" näitab/väidab.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 16.08.2014 13:33:53 vasta tsitaadiga

Selle pug and playga oli kõik korras, seal oli + ees.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2014 13:35:30 vasta tsitaadiga

Eesmärk on selles, et QESTEIDUTIL.EXE peab sul kaarti ilusasti näitama hakkama, enne pole seal midagi punnitada.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NAIRI2
HV kasutaja
NAIRI2

liitunud: 23.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2014 14:11:51 vasta tsitaadiga

control panel >> device manager on korras, kui lugeja külge ühendatud? Seal peab lugeja näha olema ja tema info loetav.
_________________
Tehnikadoktor.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 17.08.2014 09:42:14 vasta tsitaadiga

Kõik peaks justkui olema nii nagu peab. Device manager näitab Other devices - Smart Card Reader USB (sellel tekstil on mingi väike kollakas jubin ees mis ei pruugi ehk tähendada head).
Qesteidutil ütleb aga, et "ühtegi kiipkaardi lugejat pole ühendatud".
ATRfiltr teenuse staatus: Ei tööta
Smart Card teenuse staatus: Töötab
Kaardilugejad:
Ühtegi kiipkaardi lugejat pole ühendatudLugeja draiverid:
Allkirjastamist üritades ütleb vana hea "kaarti pole lugejas".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taf131
HV kasutaja
taf131

liitunud: 03.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 09:49:31 vasta tsitaadiga

Äkki esines 1. korral driveri installeerimisel tõrge ja seetõttu ei tööta.
Device manageris vajuta selle kaardilugeja peal Uninstall (Remove driver) ja ühenda seade uuesti arvutiga kindluse mõttes USB 2.0 pessa, mille korrasolekus sa oled kindel.
Seejärel kontrollid ID-kaardi haldusvahendist, kas leiab lugeja või mitte.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 10:03:39 vasta tsitaadiga

chodounsky kirjutas:
(sellel tekstil on mingi väike kollakas jubin ees mis ei pruugi ehk tähendada head)

Ära arvasid, nüüd tuleb saavutada olukord, et see väike kollakas jubin sealt eest ära kaoks, enne selle kadumist pole lootustki mingit digiallkirja anda.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 17.08.2014 10:16:05 vasta tsitaadiga

Tegin. Ühendasin uuesti ja ütleb et device driver was not successfully installed. No driver found.
Üldpilt sama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taf131
HV kasutaja
taf131

liitunud: 03.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 10:16:35 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Sellele saad draiverid http://www.hidglobal.com/drivers, paremalt poolt servast valid.


Aga siit?
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 10:30:03 vasta tsitaadiga

Device Manager > vajalikul seadmel (antud juhul kaardilugeja) paremklõps > Properties > Details > Hardware Ids
Sealt siis selle VID_????&PID_????&... järgi saab teada, millise seadmega täpsemalt tegu.
http://www.linux-usb.org/usb.ids
Edasi on võimalik õige draiver otsida, eespool viidatud lehelt. Ja see draiver vajadusel vägisi/käsitsi ette sööta.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 17.08.2014 10:37:03 vasta tsitaadiga

Sealt leheküljelt ma eile laadisin omastarust sobiva.

Kaardilugeja detailid on järgnevad:
USB\VID_076B&PID_0596&REV_0200
USB\VID_076B&PID_0596
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 11:10:06 vasta tsitaadiga

http://www.linux-usb.org/usb.ids näitab, et tegu on CardMan 2020 seadmega ja http://www.hidglobal.com/drivers lehelt paremalt poolt (keskmine valikuaken siis) on see valikus üsna all (Discontinued Products). W7 draiverit mina ei märganudki, ju siis pole. Võid XP omaga katsetada, on imepisikene lootus, et hakkab tööle (võlusõnaks on compatibility mode).
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 17.08.2014 11:10:11 vasta tsitaadiga

Laadisin sealt neid 2020 seadmele mõeldud drivereid kuid tulemus on endine. Jõud hakkab otsa saama. Pean alla vanduma. Tehnoloogia on seljatanud inimese.
Igatahes aitäh kõigile kes abistasid. Sain vähemalt tiba targemaks.


viimati muutis chodounsky 17.08.2014 11:18:01, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 11:22:53 vasta tsitaadiga

Need PC/SC draiverid on seal jah vaid vanematele opsüsteemidele, uuematele on vaid mingit mõttetut jura saada.
http://www.hidglobal.com/drivers?field_brand_tid=24&product_id=7916&os=All
Aga kui vanemat draiverit tööle ei saa, siis pole tõesti midagi teha.

Installerit käivitada püüdsid ikka selles "compatibility mode"-s?

E:
Aga mida see "HID OMNIKEY Diagnostic Tool" asjast arvab või näitab?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taf131
HV kasutaja
taf131

liitunud: 03.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 11:27:58 vasta tsitaadiga

chodounsky kirjutas:
Tehnoloogia on seljatanud inimese


icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 17.08.2014 11:30:57 vasta tsitaadiga

Mul on silme eest juba suht kirju. Kuskohast ma seda "HID OMNIKEY Diagnostic Tool" asja vaadata saan?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 11:47:53 vasta tsitaadiga

Panin ju lingi?
http://www.hidglobal.com/drivers?field_brand_tid=24&product_id=7916&os=All
Ülevalpool on PC/SC draiverid (need, mida sinul reaalselt vaja on), allpool on aga...

Sul on ilmselt x64 opsüsteem? Õigus? Lae siis alla see WinXP x64 draiver (CardMan2020_6020_V3_7_3_21_AMD_64Bit.exe), paki lahti (http://www.7-zip.org/ on näiteks väga hää) ja siis Device Manageri kaudu ürita neid draivereid ette sööta.
Device Manager > kaardilugeja > paremklõps > Update Driver... > 3x alumine mummu ja Next > Have Disk... > Browse... > ...ja näitad selle draiveri värskelt lahtipakitud kausta ette.

Või siis, nagu varem mainisin, installeril (CardMan2020_6020_V3_7_3_21_AMD_64Bit.exe) paremklõps > properties > Compatibility > ...
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 16:00:47 vasta tsitaadiga

Ja kui sul see ikkagi ei õnnestu või tootjapoolse toeta vanarauaga jantimisest kõrini saab, siis kõige odavama lugeja saad esimesest ettejuhtuvast SEB pangakontorist 5.75 € eest. Tegemist on Eestis enimlevinud ja küllap kõige paremini toetatud ja testitud Omnikey CardMan 1021-ga, mille hinnasoodustuse põhjuseks on arvatavasti SEB logo lugeja peal. icon_smile.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 16:13:32 vasta tsitaadiga

Ja kui ka see ei õnnestu, tuleb osta pastakas ning sellega allkirjastada. icon_razz1.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.08.2014 17:02:43 vasta tsitaadiga

chodounsky kirjutas:
Tegin. Ühendasin uuesti ja ütleb et device driver was not successfully installed. No driver found.
Üldpilt sama.

Mul andis sama jutu, kui 5 kuud vana ID kaardi kiip maha suri... lihtsalt lambist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2014 18:54:43 vasta tsitaadiga

Vondur, ID-kaardi kiibi töötamine või mittetöötamine ei mõjuta kusagilt otsast ilma ID-kaardita kaardilugejale draiverite paigaldamist. Praegu on probleem siin lugeja töölesaamises, ID-kaart ei pea seejuures lugeja sees olema ega tohikski olla.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.08.2014 19:53:17 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Vondur, ID-kaardi kiibi töötamine või mittetöötamine ei mõjuta kusagilt otsast ilma ID-kaardita kaardilugejale draiverite paigaldamist. Praegu on probleem siin lugeja töölesaamises, ID-kaart ei pea seejuures lugeja sees olema ega tohikski olla.

Selge see. Märkisin lihtsalt ära, et täpselt sama veateade oli minul seoses kiibi suremisega.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2014 20:47:27 vasta tsitaadiga

Surnud kiibi vea saab ju tuvastada ka nii, et kaardilugeja ühendada arvuti külge ilma kaardita ja siis ID kaardi haldusvahend (QESTEIDUTIL.EXE) näitab diagnostika alt ära, et lugeja on siiski ilusasti ühendatud ja draiver installitud.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 24.08.2014 10:31:28 vasta tsitaadiga

ID kaardiga allkirjastamisel olukord endine ja minu mõistus sellega hakkama pole saanud. Tuleksin korra tagasi selle "windows uddates" teema juurde.
Control Panel - System and Security - Windows Update - seal tuleb punase kilbi ja valge ristiga kujutis ning kiri "check for updates for your computer". Sealt "check for updates" valides ütleb "Windows Update cannot currently check for updates, because the service is not running. You may need restart your computer".
Tehes restart jääb kogu olukord samaks.
Services näitab, et Windows Update status on "started".
Lisaks on veel selline keiss, et igal pühapäeva hommikul läheb arvuti kell ja kuupäev valeks.
Saan aru, et üheks lahenduseks kõigile probleemidele oleks see arvuti lihtsalt aknast alla heita. Aga kas leidub ka muid lahendusi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2014 12:44:21 vasta tsitaadiga

Teoreetiliselt võimalik selgitus, miks Windows Update ei tööta: Arvuti asukoht ja kellaaeg valed, igal pühapäeval paneb kellaaja ntp järgi õigeks, aga kuna asukoht on vale, siis kasutab vale vööndiaega. Siis sina paned käsitsi jälle "õigeks", aga et asukoht ja ajavöönd on valed, siis Windows Update jaoks on see ikkagi "vale" aeg.
Sel pole otsest seost ID- lugeja probleemiga, aga Windowsi uuenduste puudumine võib küll olla.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 24.08.2014 13:44:40 vasta tsitaadiga

Control panel - Clock, language and region - Region ja language - seal on ilusti Estonia.
Control panel - hardware and sound - location and other sensors - no sensors are installed.
Kas selles viimases peaks olema midagi mis asukoha määratleb?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2014 15:18:53 vasta tsitaadiga

Ei, region and language osa kahtlustasin. Kui Current Location all on Eesti, siis peaks korras olema, Formats üksi ei ole määrav.
Mis on Date and Time seadetes Internet Time (Change Settings) all serveriks? Eesti puhul soovitaks ee.pool.ntp.org, ntp.estpak.ee või ntp.elisa.ee. Täpselt nädala tagant kellaaja hüppamine viitab veale Windows Time teenuse seadistuses (vaikimisi sünkroniseeritakse kella 7 päeva tagant), kui asukoht on õigesti määratud.

Kui ma õigesti mäletan, siis kellelgi oli Windows Update'iga probleem, kuna ta kasutas mingit välismaist VPN teenust ja kogu ühendus oli sealt läbi tunneldatud.

Need kõik on siis võimalikud selgitused puhuks, kui mõni pahalane pole süsteemi pesa teinud ja seal omatahtsi uuendused kinni keeranud, ühenduse läbi oma proxy suunanud jms.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 24.08.2014 16:28:25 vasta tsitaadiga

Serveriks näitab time.windows.com
Seal näitab praegu ajatsooniks (UTC-08:00) Pacific Time (US & Canada). Muudan selle ka Tallinnaks, ehk siis saab korda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2014 16:47:18 vasta tsitaadiga

Oh pagan, ma unustasin, et seitsmest (või Vistast?) alates on seal time zone veel eraldi valitav, lisaks asukohaseadetele. Seal see koeraraibe maetud ongi, hea et ise märkasid.
Võid kohe proovida, kas nüüd Windows Update hakkab tööle.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chodounsky
HV vaatleja

liitunud: 14.02.2005




sõnum 24.08.2014 17:22:53 vasta tsitaadiga

Windows Update asjas on olukord kahjuks endine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 24.08.2014 17:29:51 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Oh pagan, ma unustasin, et seitsmest (või Vistast?) alates on seal time zone veel eraldi valitav, lisaks asukohaseadetele. Seal see koeraraibe maetud ongi, hea et ise märkasid.
Võid kohe proovida, kas nüüd Windows Update hakkab tööle.
time zone on juba aegade hämarusest saati windowsi seadetes olemas olnud. vb ajad mingi windows 3.x'ga segamini midagi. icon_eek.gif

see current location on alati olnud selline asi, mis mõjutab ainult vormindamist ja vaikimisi keelevalikuid. kellaaeg on sellest absoluutselt sõltumatu.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2014 17:47:58 vasta tsitaadiga

Õigus, on olnud küll, mul endal mingi ajutine mäluauk icon_lol.gif.

Enamasti läheb küll see time zone ise õigeks, kui location on juba valitud (pole ise ammu sellepärast teda eraldi näppima pidanud ja seepärast juba ka unustatud), antud juhul nähtavasti ei läinud millegipärast.

Windows Update peaks Event Viewerisse tõenäoliselt mingeid vigu raporteerima. Samuti peaks Windows kaustas olema teksti kujul WindowsUpdate.log

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 24.08.2014 20:04:39 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Õigus, on olnud küll, mul endal mingi ajutine mäluauk icon_lol.gif.

Enamasti läheb küll see time zone ise õigeks, kui location on juba valitud (pole ise ammu sellepärast teda eraldi näppima pidanud ja seepärast juba ka unustatud), antud juhul nähtavasti ei läinud millegipärast.

Windows Update peaks Event Viewerisse tõenäoliselt mingeid vigu raporteerima. Samuti peaks Windows kaustas olema teksti kujul WindowsUpdate.log
minu küll sellist kogemust pole olnud, et localega (just nimelt locale, kuna minu teada sellist asja, nagu location, polegi olemas windowsis) time zone paika läheks. mõnes mõttes loogiline, sest ega kõik riigid pole eesti sugused mikroskoopilised mädamülkad keset järve ja sellest johtuvalt asuvad paljud riigid ühtaegu mitmes eri ajavööndis. tiblastan vast isegi kõigis 24-s korraga kogunisti. lühidalt, riigi järgi ajavööndit paika panna pole võimalik.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2014 21:49:42 vasta tsitaadiga

NATAS999, näib, et sinu mälu pole minu omast põrmugi parem icon_wink.gif.
Windows 7 location settings (ja nii vanematel Windowsitel kui 8-l on sama asi olemas):
Spoiler Spoiler Spoiler


Locale määrab küll kasutatava märgisüsteemi ja kodeeringu (näiteks et_EE.UTF-8), location aga korraga nii locale kui muud formaadid kui ka time zone. Kui esimesena määrad location seaded, siis ülejäänud on sellega juba paigas.

Ühteainsasse ajavööndisse mahtuvaid riike on aga kaugelt rohkem kui Eesti, tegelikult kaugelt rohkem kui mitmesse ajavööndisse mahtuvaid ja enamus inimkonnast elabki riikides, mis mahuvad ühte vööndisse (nii Hiina kui India on ühe-vööndi-riigid). Nii et nii Windowsis kui Linuxis piisab enamasti riigi valikust, et nii lokaat (locale) kui ajavöönd (time zone) korraga paika läheks. Kui riik mahub mitmesse ajavööndisse, siis küllap tuleb viimast eraldi täpsustada.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tõrge ID-kaardiga allkirjastamisel: kaarti poleks nagu lugejas, kuigi tegelikult on mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.