|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
acer
HV veteran
liitunud: 22.06.2002
|
14.09.2002 15:44:00
NTFS vs FAT32 |
|
|
kuskilt kuulsin, et win XP'd installides saab valida, kumba faili süsteemi soovida kasutada, kas NTFS või siis FAT32.
kuna ma olen selle kohapeale päris loll, siis seletage mulle, millist failisüsteemi oleks kõige mõttekam kasutada?
mis eelised on: FAT32 vs NTFS?
ja mis võimalusi pakub näiteks NTFS võrreldes FAT32-ga?
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Karzum
HV veteran

liitunud: 17.07.2002
|
14.09.2002 16:00:00
|
|
|
FAT32 eelised:
1 dos'i all nähtav
NTFS eelised:
1 saab kataloogidele õigusi panna (nt. kui mitu kasutajat, siis nad ei näe sinu katalooge/My Documents'i)
2 parem toetus suurtele vintidele/partitsioonidele
3 parem töökindlus failisysteemi vigade suhtes (FAT32 puhul levinud viga, et näitab vaba ruumi VÄGA valesti)
4 kiirem (parem failide paigutamine kettal)
5 saab suuremaid kui 2gb faile teha.
6 märgistab BAD sektoreid töö käigus automaatselt
Et andmetele iga op-sysi alt ligi pääseks oleks tark teha eraldi loogiline FAT32 part.
viimati muutis Karzum 13.06.2003 19:52:50, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
14.09.2002 16:02:00
|
|
|
| fat32 on kiirem
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Troll
HV Guru

liitunud: 01.06.2002
|
14.09.2002 16:02:00
|
|
|
NTFS kasutab kettaruumi paremini kui FAT32, kui sa kasutad ainult XP-d, siis kindlasti pane NTFS.
_________________ TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!! |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pilot
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
14.09.2002 16:06:00
|
|
|
| Väga piltlikult: NTFS failisysteem lubab iga kasutaja puhul erinevaid ligipääsu võimalusi andmetele, mis on Fati puhul ainult ainult kataloogi välja jagamine ja selle lugemine. NTFS saab aru ka väga suurtest kettamahtudest. Erandina ei saa aga 9.x ja ME NTFS systeemist aru, mis tähendab, et kui sul on XP ja 98 sama masina peal ja soovid et XP-s tehtud failid oleksid nähtavad ka 98 all, siis tuleb need andmed salvestada Fat kettale. FAT pidi väidetavalt olema mängumasinale kiirem systeem. Selle üle vaieldakse. Aga sinule soovitan - pane mõlemad peale ja näed ise mis sulle paremini sobib.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Simpsac
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2001
|
15.09.2002 03:40:00
|
|
|
| tsitaat: |
FAT pidi väidetavalt olema mängumasinale kiirem systeem. Selle üle vaieldakse.
|
Mm... tahaks väga teada kumb siis rohkem pealepoole jääb!?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
15.09.2002 14:46:00
|
|
|
| tsitaat: |
15.09.2002 03:40 Simpsac kirjutas:
| tsitaat: |
FAT pidi väidetavalt olema mängumasinale kiirem systeem. Selle üle vaieldakse.
|
Mm... tahaks väga teada kumb siis rohkem pealepoole jääb!?
|
See erinevus - kui ongi olemas, siis nii väike, et sellega pole mõtet pead vaevata.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
palle
HV veteran
liitunud: 10.05.2002
|
15.09.2002 14:54:00
|
|
|
| NTFS ja FAT-i vahe oli kuigivõrd siis märgatav, kui FAT oli juba 32-bitine ja NTFS veel 16 bitine. Nüüd on mõlemad 32-bitised.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TzigaLind
HV veteran
liitunud: 12.01.2002
|
15.09.2002 15:54:00
|
|
|
XP SP1 paranduste nimekirjas oli
ka mingi kild selle kohta ,et olla
NTFS kiiremaks läinud.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prayer
HV veteran

liitunud: 30.01.2002
|
15.09.2002 16:53:00
|
|
|
Üks huvitav tähelepanek:
-Promise 20265 ATA100 RAID onboard
-Kaks WD 40GB vinti RAID 0-s
WinXP installil olid ainult NTFS formati võimalus, FAT32 valik puudus.
Samas ühe Quantum 30 GB vindiga oli FAT32 valik olemas WinXP-ga. RAID driverid samad.
Oskab ehk keegi seletada?
[ Seda sõnumit muutis: Prayer on 15.09.2002 16:57 ]
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
15.09.2002 16:58:00
|
|
|
| tsitaat: |
15.09.2002 16:53 Prayer kirjutas:
Üks huvitav tähelepanek:
-Promise 20265 ATA100 RAID onboard
-Kaks WD 40GB vinti RAID 0-s
WinXP installil olid ainult NTFS formati võimalus, FAT32 valik puudus.
Samas ühe Quantum 30 GB vindiga oli FAT32 valik olemas WinXP-ga. RAID driverid samad.
Oskab ehk keegi seletada?
[ Seda sõnumit muutis: Prayer on 15.09.2002 16:57 ]
|
sama variant on siis, kui sul yks partitsioon on yle 33GB, siis XP installi ajal ei saa seda fat'i formaatida, vaid laseb ainult NTFS'i
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Karzum
HV veteran

liitunud: 17.07.2002
|
15.09.2002 19:00:00
|
|
|
link :: Limitations of the FAT32
w2k/xp setup ei võimalda teha suuremaid kui 32gb Fat32 parte. Ka sellisel juhul läheb asi absurdile kuna kasutu ruum ca 25%.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Blanco
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2001
|
15.09.2002 19:26:00
|
|
|
| tsitaat: |
15.09.2002 14:54 palle kirjutas:
NTFS ja FAT-i vahe oli kuigivõrd siis märgatav, kui FAT oli juba 32-bitine ja NTFS veel 16 bitine. Nüüd on mõlemad 32-bitised.
|
FYI NTFS oli ja on algusest peale olnud 32-bitine failisüsteem.
Vähemalt XP OS osa installeeri NTFS partitsioonile.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
palle
HV veteran
liitunud: 10.05.2002
|
15.09.2002 19:38:00
|
|
|
To Blanco:
HDD formaatijad küsivad kõik üksteisevõidu, kas formaadin FAT32-ks või FAT16-ks (NT tarbeks).
Ja nüüd uuemad formaatijad küsivad, et kas tahad NTFS-i saada 16 või 32-bitisena (sõltub Win-i valikust).
- Aga ju ma neist inglise keelsetest terminitest vähe valesti aru sain! -
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
16.09.2002 14:08:00
|
|
|
NTFS loadib kiiremini (m2nge, windowsi...)
FAT32 annab paremad tulemused testides
kiirusevahe pole muidu m2rgatav.
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
16.09.2002 17:41:00
|
|
|
üldiselt on fat ikka kiirem ntfs'st, kui ntfs'l aga teatavad asjad disaablida ja cluster size'd võtta mõlema puhul samad, ei tohiks isegi suurt erinevust enam olla. öeldaxe ka, et suuremate partide puhul on ntfs kiirem, kuid olen üsna kindel, et siin on taas mängus just cluster size. ntfs teeb selle ise vastvalt suurema, fat vist automaatselt ei teinud, täpselt ei mäleta.
swap-file'i special parti tegemisex soovitax küll kindlalt fat'i, samas xp või w2k systeemi puhul tundub nagu mõttekam panna vähemalt sys ise ntfs parti peale.
üldiselt minu mazinas on enamus parte siiski fatid.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eeRuheeRu
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.04.2002
|
16.09.2002 18:53:00
|
|
|
Aeglasema massa peal on fat kiirem kiu NTFS. Aga kiirema peal ei pane seda vahet tähele.
Pane parem ikka FAT, sest kui tahad oma sõbrale oma vindiga stuffi viia, siis võib päris nukker olla, kui tollel w9x või ME on.
_________________ M:Corsair 512MB CL2 PC3200, Spire cooler WR3 90.- |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
16.09.2002 21:35:00
|
|
|
see stuffi viimine, võtmine on tõesti üks fat'i eeliseid.
üks soovitus veel, eeldan, et paljudel on kettal enamasti nii mõnigi 700mb film. mix mitte teha näiteks filmide jaox eraldi fat parti clusteriga kuni 128kb. slacki nii suurte failide puhul nagunii ei ole ja faile ka nii palju pole, et fat nendega toime ei tulex. võin garanteerida, et võit ketta kiiruses on päris kobe(kuidas keegi seda märgata, mitte märgata suudab, tahab on juba igaühe puhul erinev case).
_________________
[ Seda sõnumit muutis: Wiltz on 16.09.2002 21:35 ]
|
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deep Fury
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2001
|
17.09.2002 10:28:00
|
|
|
| tsitaat: |
14.09.2002 16:02 ihvike kirjutas:
fat32 on kiirem
|
FAT32 on nobedam ainult teatud tingimustes. FAT32 fragmenteerub nobedalt ja siis ta perf kukub suht palju. Samas paljud kasutavad FAT32st konverditud NTFSi mille clusteri size on naza pisike kiireks NTFSi tööks ja sellest ka kurtmine et NTFS on aeglane. "Täisvereline" NTFS performib ikka päris korralikult. Kusagil nägin isegi mingit review'd kus soovitati NTFSi kasutada kui RAM hakkab jääma 192 mega kanti, pidavat nobedam olema kui FAT32.
Reaalsuses nõuab FAT32 rida tingimusi, et NTFSist paremini performida, niiet puhtalt kiiruse pärast ma FATi küll ei eelistaks. Muudest põhjustest on siin vist küll juba räägitud ? Btw OSi partitsiooni soovitaks igal juhul NTFSi panna.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wilts
HV veteran
liitunud: 07.02.2002
|
17.09.2002 10:41:00
|
|
|
aga kuidas on mängudega?
(NTFS)
minuarust on vanemate mängudega aamen... või...
[ Seda sõnumit muutis: Wilts on 17.09.2002 10:42 ]
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
17.09.2002 11:00:00
|
|
|
| tsitaat: |
17.09.2002 10:41 Wilts kirjutas:
aga kuidas on mängudega?
(NTFS)
minuarust on vanemate mängudega aamen... või...
|
Kui su mäng harrastab otsest kettatöötlust (sektoreid tahab üle kirjutada), siis seda uuemad win versioonid tõesti ei saa lubada. Muidu ju pole vahet (kust, milliselt failsüsteemilt mäng sisse loetakse)....
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
udumees
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2001
|
17.09.2002 11:01:00
|
|
|
| tsitaat: |
17.09.2002 10:41 Wilts kirjutas:
aga kuidas on mängudega?
(NTFS)
minuarust on vanemate mängudega aamen... või...
[ Seda sõnumit muutis: Wilts on 17.09.2002 10:42 ]
|
Miks vanemate mängudega peaks aamen olema? Egas failisüsteem mängimist mõjuta...
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wilts
HV veteran
liitunud: 07.02.2002
|
17.09.2002 13:12:00
|
|
|
kindel?
on ju ka progesi mis millegipärast käituvad üsna imelikul
NTFS`i puhul (endal selline juhus kus mingi pakkimis proge küsis restarti, bootides viskas sinise, restart ja HDD oli TÄIESTI tühi!!! on see normaalne (see oli esimene proge pärast win`i installi)
või on see sama mis rauaga, et kui kasutand pole ja siis proovides midagi peese läheb, siis on kohe s***
_________________
piiks
[ Seda sõnumit muutis: Wilts on 17.09.2002 13:22 ]
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Surnu
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2002
|
17.09.2002 13:16:00
|
|
|
| tsitaat: |
17.09.2002 13:12 Wilts kirjutas:
kindel?
|
kindel jah juhul kui sul pole tegu mõne vanema dosi mänguga mis nõuab ainult dosi. MS-dos oskab kasutada ainult fat'i
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
17.09.2002 13:24:00
|
|
|
| tsitaat: |
17.09.2002 13:16 Surnu kirjutas:
kindel jah juhul kui sul pole tegu mõne vanema dosi mänguga mis nõuab ainult dosi. MS-dos oskab kasutada ainult fat'i
|
Kahtlane kas neist ükski opsüsteemi tegelikult kontrollib (win progedel rohkem seda kommet), viga ikka sellest kui üritab otse kettaga töötada - selline võib vist isegi fat ketta (kaasaegse suure) teatud juhtudel ära solkida.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deep Fury
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2001
|
18.09.2002 13:14:00
|
|
|
| tsitaat: |
17.09.2002 13:16 Surnu kirjutas:
kindel jah juhul kui sul pole tegu mõne vanema dosi mänguga mis nõuab ainult dosi. MS-dos oskab kasutada ainult fat'i
|
Ach, loll jutt suhu tagasi Ükski DOSi soft mis otse riistvara poole WinNT/2k/XP üritab pöörduda ei tohiks joosta ja kas on tegemist FATi või NTFSiga sellest pole jooksutataval DOSi softil halli aimu ka. Linuxi all võid vastavate emulaatoritega ext2-e pialt ka jooxutada kui vaja.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
18.09.2002 14:30:00
|
|
|
| tsitaat: |
18.09.2002 13:14 Deep Fury kirjutas:
| tsitaat: |
17.09.2002 13:16 Surnu kirjutas:
kindel jah juhul kui sul pole tegu mõne vanema dosi mänguga mis nõuab ainult dosi. MS-dos oskab kasutada ainult fat'i
|
Ach, loll jutt suhu tagasi Ükski DOSi soft mis otse riistvara poole WinNT/2k/XP üritab pöörduda ei tohiks joosta ja kas on tegemist FATi või NTFSiga sellest pole jooksutataval DOSi softil halli aimu ka. Linuxi all võid vastavate emulaatoritega ext2-e pialt ka jooxutada kui vaja.
|
Tüüpiliselt peaks tulema veateade kus küsitakse nõusolekut sellisele riistvara poole pöördumisele ja kui see nõusolek anda, siis võib töötada. Nõusoleku andmine on muidugi täielik oma risk, peab olema ettekujutus sellest mida vastav proge siis otse riistvara peal teeb ja ise peab teadma kas failsüsteem jms. sobib.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Surnu
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2002
|
18.09.2002 15:18:00
|
|
|
| tsitaat: |
18.09.2002 13:14 Deep Fury kirjutas:
| tsitaat: |
17.09.2002 13:16 Surnu kirjutas:
kindel jah juhul kui sul pole tegu mõne vanema dosi mänguga mis nõuab ainult dosi. MS-dos oskab kasutada ainult fat'i
|
Ach, loll jutt suhu tagasi Ükski DOSi soft mis otse riistvara poole WinNT/2k/XP üritab pöörduda ei tohiks joosta ja kas on tegemist FATi või NTFSiga sellest pole jooksutataval DOSi softil halli aimu ka. Linuxi all võid vastavate emulaatoritega ext2-e pialt ka jooxutada kui vaja.
|
doh ega ma seda ei mõeldnud, pigem oli selles et dos ei oska kasutada teisi faili süsteeme peale fat. Ja on olemas mõningad dosi mängud mis ei tööta sul windowsa ega ka muu emulaatoriga. See et mingi mäng failisysteemi vaatab, seda ma pole kobisenud.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
18.09.2002 17:31:00
|
|
|
| tsitaat: |
18.09.2002 15:18 Surnu kirjutas:
doh ega ma seda ei mõeldnud, pigem oli selles et dos ei oska kasutada teisi faili süsteeme peale fat. Ja on olemas mõningad dosi mängud mis ei tööta sul windowsa ega ka muu emulaatoriga. See et mingi mäng failisysteemi vaatab, seda ma pole kobisenud.
|
Nende mittetöötavate mängude ühine viga on see, et nad tahavad otse riistvaraga töötada, mingit muud takistust ei ole. Ketaste kallal otse käimine on seejuures veel kõige leebem. Rängem on kui tahavad täiesti otse vidomälu ja helikaardi kallal käia.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Surnu
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2002
|
18.09.2002 22:40:00
|
|
|
| tsitaat: |
18.09.2002 17:31 XYZ kirjutas:
Nende mittetöötavate mängude ühine viga on see, et nad tahavad otse riistvaraga töötada, mingit muud takistust ei ole. Ketaste kallal otse käimine on seejuures veel kõige leebem. Rängem on kui tahavad täiesti otse vidomälu ja helikaardi kallal käia.
|
Sellega võib nõustuda täielikult. Kuid jah algse teema juurde pöördudes, mu isiklik soovitus oleks et windows XP või 2k'ga NTFS'i kasutada, endal kuidagi muretum ja kuivem olla. Ja kui nii häda on siis võid ju ka mingise pisikese fat partitsiooni (krt see sõna ei jää üldse meelde mis moodi seda kirjutama pidi) teha ja sinna mõni vanem windwosa lasta, nagu hetkel mul endal tehtud on
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pilot
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
19.09.2002 14:51:00
|
|
|
| tsitaat: |
18.09.2002 17:31 XYZ kirjutas:
Nende mittetöötavate mängude ühine viga on see, et nad tahavad otse riistvaraga töötada, mingit muud takistust ei ole.
|
Vanad mängud töötavad 16 bit reziimis. Eks üleminek 32-16 bit võib olla probleemne. Arvan, et annab ka windowsis see otsene seadme ressurss välja jagada (protsesside prioriteedid).
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
19.09.2002 15:34:00
|
|
|
| tsitaat: |
19.09.2002 14:51 Pilot kirjutas:
| tsitaat: |
18.09.2002 17:31 XYZ kirjutas:
Nende mittetöötavate mängude ühine viga on see, et nad tahavad otse riistvaraga töötada, mingit muud takistust ei ole.
|
Vanad mängud töötavad 16 bit reziimis. Eks üleminek 32-16 bit võib olla probleemne. Arvan, et annab ka windowsis see otsene seadme ressurss välja jagada (protsesside prioriteedid).
|
Raske aru saada mida sa täpselt silmas pead.
32-16 üleminek -->> win laseb tööle virtuaalmasina mis töötab 16 bitisena ja kogu lugu üldsõnaliselt öeldes. Mõned asjad kust tõrkeid võib tulla on just nimelt otsesed riistvara poole pöördumised, vähemalt pole ma kuskilt juhtunud muud sorti probleemidest lugema.
Otsene seadme ressurss??? Win ülesehitus kipub sellist asja takistama, lisaks ei tunne need vanad proged uusi rauavärke ja juba sellepärast on see, mida nad üritavad, täiesti vale ja viib süsteemi täieliku kokkujooksmiseni.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Krüpto
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2002
|
19.09.2002 15:37:00
|
|
|
ja siia lõppu veel lisada, et kellel tõesti failide kantimisega sõbra juures ntfs-ilt fat32-le probleeme tekib, siis ntfs98ro on abiks.. paneb windoosa 98 ntfs-i lugema...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Pilot
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
19.09.2002 16:19:00
|
|
|
| tsitaat: |
32-16 üleminek -->> win laseb tööle virtuaalmasina mis töötab 16 bitisena ja kogu lugu üldsõnaliselt öeldes. |
Pidasin silmas seda, et vanemad op DOS, NT pöördusid 16 bit aplikatsiooni poole, siis lülitati ka prose 16 bit data kanalile. Nüüd püütakse seda tarkvaraliselt genereerida. Võibolla ei sobi mängule multitask ja määramattud katkestused. Aga mis siin ikka arutada pole ise ühtegi 16 ega ka 32 bitist mängu teinud ega oska objektiivselt midagi kosta, minu eelmine post oli subjektiivne arvamus.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LordVader
Lõuapoolik


liitunud: 19.07.2002
|
20.09.2002 01:21:00
|
|
|
| tsitaat: |
19.09.2002 16:19 Pilot kirjutas:
Pidasin silmas seda, et vanemad op DOS, NT pöördusid 16 bit aplikatsiooni poole, siis lülitati ka prose 16 bit data kanalile. Nüüd püütakse seda tarkvaraliselt genereerida.
|
Mida tahendab tarkvaraliselt? Ka koik emulaatorid kasutavad
Virtual-modet
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
6 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deep Fury
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2001
|
23.09.2002 17:03:00
|
|
|
| tsitaat: |
18.09.2002 14:30 XYZ kirjutas:
Tüüpiliselt peaks tulema veateade kus küsitakse nõusolekut sellisele riistvara poole pöördumisele ja kui see nõusolek anda, siis võib töötada. Nõusoleku andmine on muidugi täielik oma risk, peab olema ettekujutus sellest mida vastav proge siis otse riistvara peal teeb ja ise peab teadma kas failsüsteem jms. sobib.
|
NT/2k arhitektuur ei luba tarkvara otse riistava poole pöörduda, mistõttu NT/2k DOSi jms emulaatorid just ülesannete kõrgusel pole. Niiet ükski nõusolek ei ehita NT kernelit ümber
_________________
I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.
Albert Einstein (1879 - 1955)
[ Seda sõnumit muutis: Deep Fury on 23.09.2002 17:03 ]
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
23.09.2002 17:20:00
|
|
|
| tsitaat: |
23.09.2002 17:03 Deep Fury kirjutas:
| tsitaat: |
18.09.2002 14:30 XYZ kirjutas:
Tüüpiliselt peaks tulema veateade kus küsitakse nõusolekut sellisele riistvara poole pöördumisele ja kui see nõusolek anda, siis võib töötada. Nõusoleku andmine on muidugi täielik oma risk, peab olema ettekujutus sellest mida vastav proge siis otse riistvara peal teeb ja ise peab teadma kas failsüsteem jms. sobib.
|
NT/2k arhitektuur ei luba tarkvara otse riistava poole pöörduda, mistõttu NT/2k DOSi jms emulaatorid just ülesannete kõrgusel pole. Niiet ükski nõusolek ei ehita NT kernelit ümber
|
Kuidas siis üldse suudavad vanemad NU moodulid NT DOS promptis ketastega töötada sinu meelest (näiteks Disk Editor)? Ja iga kord tuleb küsimus, kas lubada proget otse riistvara kallale.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zirgo
HV vaatleja
liitunud: 19.09.2002
|
23.09.2002 17:32:00
|
|
|
1. Sõbrale kõvakettaga träni tassimist ei soovita, ei või kunagi kindel olla, mis tema win sinu partitsioonidest arvab. Ja win teadupärast on hea, kui midagi valesti parandab kohe ära. Tihtilugu valesti. Olen kaotanud asju sedasi küll.
2. Kui sa juba XP peale paned siis vast masinal natuke võhma on jne. et NTFS oleks ikkagi hea.
3. NTFS pealt pidavat olema lihtsam taastada asju, FAT pealt olen saanud, olen katkiselt saanud ja olen ka terve 40 giga data kaotanud (25 giga mp3 ).
4. FAT jätta siis kui sa kasutad ka linu ja tahad mõlemalt poolt mõlemale poole faile liigutada. Kuigi on olemas explore2fs win alt linu asjade lugemiseks, tundus see väga aeglane. Linu ja NTFS, no loomulikult. Ainult kirjutamine on vist mõlemal nagu beeta, mina ei katsetaks igaks juhuks.
Miks nii hästi tean, kasutanud linu ja wini ühel vindil. Proovinud nii linu kui win fdisk'i, et siis mida win tulemusest arvab. Ja kui sa teed kettale rohkem kui ühe partitsiooni, siis soovitakse seda teha partition magicuga. Teeb asja nagu vaja ja ka win saab sellest aru. Samas ei soovitaks merget ja resize partition'i teha (kehvad kogemused).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kodanik2
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2001
|
24.09.2002 10:35:00
|
|
|
Tere.
Ei tea miks aga kui tegin PM7-ga XP pardi NTFS-iks siis
arvuti jäi kohe märgatavaltaeglasemaks. Sandra näitab
D (NTFS) ketta testi tulemuseks ainult ~4000 punkti, C
(FAT32) saab ikka ~24000 punkti. PCMark2002 annab kuskil
~800 punkti, enne oli ~1000 - 1050. DMA on peal, ketas on
ATA-133, emme ATA-100. Masin ise Athlon 1.4Ghz, 256 Mb.
Kas keegi oskab öelda millest selline kiiruse langus.
Ette tänades.
[ Seda sõnumit muutis: tumtum on 24.09.2002 10:40 ]
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Karzum
HV veteran

liitunud: 17.07.2002
|
24.09.2002 19:44:00
|
|
|
| tsitaat: |
24.09.2002 10:35 tumtum kirjutas:
Ei tea miks aga kui tegin PM7-ga XP pardi NTFS-iks siis
arvuti jäi kohe märgatavaltaeglasemaks. Sandra näitab
D (NTFS) ketta testi tulemuseks ainult ~4000 punkti, C
(FAT32) saab ikka ~24000 punkti. PCMark2002 annab kuskil
~800 punkti, enne oli ~1000 - 1050. DMA on peal, ketas on
ATA-133, emme ATA-100. Masin ise Athlon 1.4Ghz, 256 Mb.
Kas keegi oskab öelda millest selline kiiruse langus.
Ette tänades.
|
Konvertimine teeb aeglasemaks kuna sektori suurust muudetakse ja sellega muutub kogu vint automaatselt fragmenteerunuks. Natuke leevendab olukorda defragi kasutamine.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pilot
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
24.09.2002 21:02:00
|
|
|
| tsitaat: |
20.09.2002 01:21 LordVader kirjutas:
Mida tahendab tarkvaraliselt? Ka koik emulaatorid kasutavad
Virtual-modet
|
Tarkvaralise all mõtlesin seda, et op süsteem töötades 32 bit reziimis, käivitades 16 bit aplikatsiooni, ei pöördu protsessori poole ümberlülitamiseks vaid jätab multitask keskkonna tööle, mis aga võibolla ei sobi aplikatsioonile (näit IRQ erinevate kanalite töötamine , oletan). Emulaatorid... Virtual Mode - Kas see kattub kuidagi minu postiga või on juba uus teema?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deep Fury
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2001
|
27.09.2002 17:50:00
|
|
|
| tsitaat: |
23.09.2002 17:32 zirgo kirjutas:
1. Sõbrale kõvakettaga träni tassimist ei soovita, ei või kunagi kindel olla, mis tema win sinu partitsioonidest arvab. Ja win teadupärast on hea, kui midagi valesti parandab kohe ära. Tihtilugu valesti. Olen kaotanud asju sedasi küll.
4. FAT jätta siis kui sa kasutad ka linu ja tahad mõlemalt poolt mõlemale poole faile liigutada. Kuigi on olemas explore2fs win alt linu asjade lugemiseks, tundus see väga aeglane. Linu ja NTFS, no loomulikult. Ainult kirjutamine on vist mõlemal nagu beeta, mina ei katsetaks igaks juhuks.
|
1. Windows 98le on NTFSi draiver olemas
4. Üllatus üllatus, ka linuxile on selline asi olemas kasvõi read-only versioonis.
_________________
I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.
Albert Einstein (1879 - 1955)
[ Seda sõnumit muutis: Deep Fury on 27.09.2002 17:51 ]
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deep Fury
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2001
|
27.09.2002 18:02:00
|
|
|
| tsitaat: |
23.09.2002 17:20 XYZ kirjutas:
Kuidas siis üldse suudavad vanemad NU moodulid NT DOS promptis ketastega töötada sinu meelest (näiteks Disk Editor)? Ja iga kord tuleb küsimus, kas lubada proget otse riistvara kallale.
|
1. NT-l pole DOS prompti on Command Prompt.
2. Kogu DOSi soft jookseb NT laadsetes süsteemides juba läbi emulaatori. ntvdm.exe 1 siuke vidinas NT Virtual DOS Masin vast oli tõlkes.
Tundes NT arhidektuuri ei saa kuidagi väita, et mingi soft otse riistvaraga suhtleb. Kui sind väga huvitab, võin lingi vastava skeemiga ka välja otsida, et ära näidata kuidas NT ... nääd kuugel abx: http://www.win2000mag.com/Files/2984/Figure_01.gif
Krt ma olen seda värki eelmisel sajandil isegi õpetanud, niiet usu mind, ma tean millest jutt
_________________
I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.
Albert Einstein (1879 - 1955)
[ Seda sõnumit muutis: Deep Fury on 27.09.2002 18:06 ]
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
27.09.2002 18:31:00
|
|
|
| tsitaat: |
27.09.2002 18:02 Deep Fury kirjutas:
| tsitaat: |
23.09.2002 17:20 XYZ kirjutas:
Kuidas siis üldse suudavad vanemad NU moodulid NT DOS promptis ketastega töötada sinu meelest (näiteks Disk Editor)? Ja iga kord tuleb küsimus, kas lubada proget otse riistvara kallale.
|
1. NT-l pole DOS prompti on Command Prompt.
2. Kogu DOSi soft jookseb NT laadsetes süsteemides juba läbi emulaatori. ntvdm.exe 1 siuke vidinas NT Virtual DOS Masin vast oli tõlkes.
Tundes NT arhidektuuri ei saa kuidagi väita, et mingi soft otse riistvaraga suhtleb. Kui sind väga huvitab, võin lingi vastava skeemiga ka välja otsida, et ära näidata kuidas NT ... nääd kuugel abx: http://www.win2000mag.com/Files/2984/Figure_01.gif
Krt ma olen seda värki eelmisel sajandil isegi õpetanud, niiet usu mind, ma tean millest jutt
|
Päris sada protsenti ei usu, sest siis on teade, mis tuleb ekraanile väga mööda sisuga:
"
...
An application has attempted to directly access the hard disk......"
Lisaks veel valikunupud Terminate ja Ignore; kui ignore valin, siis lähevad ketta otsetöötlusproged tööle. Ja kuna ma tean veidi milliseid käske nad kasutavad selliseks tööks, siis minu meelest nad ikkagi pääsevad otse töötama.
Lisaks veel olen ma kunagi ka ise kirjutanud DOS-is kasutamiseks mõned proged assembleris ja need kasutavad samuti üsna madala taseme käske ja samalaadse kadalipu läbi pääsevad Command Promptis tööle.
[ Seda sõnumit muutis: XYZ on 27.09.2002 18:32 ]
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pilot
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
27.09.2002 23:53:00
|
|
|
Kuna teema arenes, võtsin siis ka oma NT õpiku lahti ja pean ütlema et Deep Fury jutt on õige. OS/2 põhjale ehitatud NT käivitab oma 16 bit DOS aplikatsioonid ntvdm.exe failiga mis omakorda haldab wowexec.exe ja wow32.dll, mis ongi need Win16 On Win32 emulaatoriks.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
28.09.2002 19:03:00
|
|
|
| tsitaat: |
27.09.2002 23:53 Pilot kirjutas:
Kuna teema arenes, võtsin siis ka oma NT õpiku lahti ja pean ütlema et Deep Fury jutt on õige. OS/2 põhjale ehitatud NT käivitab oma 16 bit DOS aplikatsioonid ntvdm.exe failiga mis omakorda haldab wowexec.exe ja wow32.dll, mis ongi need Win16 On Win32 emulaatoriks. |
See selleks. Minu meelest võimaldab ka see emulaator teatud määral otse riistvaraga tööd - piltlikult öeldes on omamoodi tunneliks. Ning kuna kontrollid käskude sisu suhtes tunnelduse tõttu ei tööta, siis eriti mängude puhul on kerge konflikt tekkima kasutatavate käskude ja konkreetse raua vahel ning tulemuseks arvuti kokkujooks.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deep Fury
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2001
|
30.09.2002 11:47:00
|
|
|
| tsitaat: |
28.09.2002 19:03 XYZ kirjutas:
Minu meelest võimaldab ka see emulaator teatud määral otse riistvaraga tööd - piltlikult öeldes on omamoodi tunneliks. Ning kuna kontrollid käskude sisu suhtes tunnelduse tõttu ei tööta, siis eriti mängude puhul on kerge konflikt tekkima kasutatavate käskude ja konkreetse raua vahel ning tulemuseks arvuti kokkujooks.
|
Njah, selleks et NT su softist üldse aru saaks läheb kõigepealt ntvdm.exe tööle, läbi mille su softi üldse jooksutatkse ja see pole otse riistvaraga suhtlemine vaid läbi emulaatori riistvaraga suhtlemine (ehkki nagu tundub, teeb ka see asja ära).
Teeme nüüd järleduse: kui sa teed assembleris softi mis näiteks kirjutab terve HDD nulle täis, siis selle softi jooxutamiseks on vaja NT keskkonas pesitseva ntvdm-i abi, kuna see soft ise omal jõul riistvara kallal käia ei saa (mitte et näiteks draiverid seda ei teeks).
Veateade tuli ekraanile, kuna DOSi keskkonnas käis osa tarkvara otse riistvara kallal, mis tähendas, et kui kellegi ebaõnnestunud tarkvara võis väga edukalt kogu süsteemi kokku jooksutada. NT OSide liinis üritatkse sellist olukorda vältida aga samas on kavajalik tagurpidi ühildumine vana tarkvaraga.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
30.09.2002 12:49:00
|
|
|
No nii, asi hakkab juba õigema poole kiskuma.
Lisan veel infoks, et kui sama lähtekoodi otse (minimaalmuutustega) üritada 32-bitiseks kompileerida, siis kas seda ei lasta teha või saab kohe töö alguses juba karmi veakoodi, et niimoodi nt all seadme poole pöörduda ei saa. Asi töötab vaid 16-bitiseks kompileerituna/ DOS programmina.
See annab mulle eriti alust arvata, et DOS emulaator Win NT opsüsteemides töötab tunnelina ja käivitaja omal vastutusel.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deep Fury
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2001
|
30.09.2002 13:51:00
|
|
|
Ehkki oleks veel üht-teist lisada, kisub juba offtopic mölaks ära. IMHO pole "NTFS vs FAT32" koht NT arhidektuuriküsimustest reekimiseks
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mareq
HV vaatleja
liitunud: 16.04.2003
|
16.08.2003 13:58:09
|
|
|
A kas keegi kogenum vastaks yhe sõnaga (kas JAH või EI) yhele kysimusele?
Kysimus ise selline et: KAS TORVALDSI PINGVIINI(st. Linux) OPSÜSTEEMID OSKAVAD NTFS-PARTE KASUTADA?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|