Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 175, 176, 177 ... 182, 183, 184  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 22:59:57 vasta tsitaadiga

Kuna ise vaid kondijõul velotanud, siis mõtlesin ka vähe uurida elektrikate valdkonda.
Olen siin paar lehte lugenud ning olen kuulnud seda tõuksi piirkiirus + kindlustus jutttu.
Kas velole plaanitakse ka need lollused peale väänata? Et niisama vändates 30+km/h on OK, kuid elektri jõul üle 25 ja asi hapu?

[LISA] Siit loetu järgi oleks selline isend täitsa legaalne ka tulevikus?
Kohati tahaks kiirust suurendada ka üle 30km/h, enamus kõvakattega sile tee, mootor peaks kompenseerima pikemaid tõuse, pikalt tugevat vastutuult, kestma ca 30km ühe laadimisega. Ideaalis vöiks olla ka eemaldatav aku, et tuppa laadima viia/hooaja väliselt eemaldad.

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi ja privas 3D Touch V3.2 15€ + varu nõelad 1€ tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 21.06.2023 13:48:40 vasta tsitaadiga

Jep, lihasjõul võid ka 120kmh+ rattaga sõita ehk sama mis liikluses autodel lubatud on aga elektrijõul ainult kuni 25kmh ja liikuda võib ainult koos väntamisega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2023 14:23:57 vasta tsitaadiga

DVDRW, et kui antud lingil on mingi väntamise abi ja 250w mootor ning ma vändates jään näiteks 30km/h radarisse, siis seis pees?
_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi ja privas 3D Touch V3.2 15€ + varu nõelad 1€ tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 21.06.2023 19:16:57 vasta tsitaadiga

Elektrirattaga on ka lubatud 120kmh sõita aga üle 25kmh mootor enam kaasa aidata ei või. Radarisse jääd siis pead mendile ratast proovida andma või läheb ratas ekspertiisi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2023 20:27:53 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Elektrirattaga on ka lubatud 120kmh sõita aga üle 25kmh mootor enam kaasa aidata ei või. Radarisse jääd siis pead mendile ratast proovida andma või läheb ratas ekspertiisi.

Hmmm. Tollel isendi väljalülituse nupp kohe raamil. Pigem peavad nad siis tõestama, et elektri pool oli sisse lülitatud.
Paljud siin üldsegi rataga radarisse tõmmatud on või on kuuldud, et nii tehtud?
Aga ok, sain info kätte.

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi ja privas 3D Touch V3.2 15€ + varu nõelad 1€ tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 21.06.2023 20:58:40 vasta tsitaadiga

Ei pea tõestama. Kui on nupp mis lubab üle 25kmh vedada on kohe ratas automaatselt illegaalne ja trahv.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kolinkoff
HV vaatleja
kolinkoff

liitunud: 27.01.2011




sõnum 21.06.2023 23:04:54 vasta tsitaadiga

Kui nad saadetakse kusagile kergliiklusteele kontrolli tegema, siis kui ratas või kergliikur tundub kahtlane välimuselt, isegi kui 5km/h tiksuda, võitakse ikka peatumise märguande anda. Samas ma ei tahaks uskuda, et 30km/h kusagil mitte kõnniteel liikeldes kohe kallale tulevad. Ma ise olen 30-35km/h mees, kui nt. linnast väljas. Pole probleeme olnud, aastane läbisõit ~14-15k km. Linnas 20-22km/h, rohkem ei kannata enda ja teiste turvalisuse pärast.
Kinnipidamisel vaatavad mootorit ja kui mootoril on spidomeeter ühendatud siis tõstavad ratta õhku ja palju välja tuleb, pilte küllaga mendid postitanud kus kergliikuril 100km/h.

DVDRW kirjutas:
Radarisse jääd siis pead mendile ratast proovida andma või läheb ratas ekspertiisi.


See küll uus minu jaoks, päriselt ka? Vb ratas pole tehniliselt korraski, ment kukub end sodiks... Minu teada kahtluse korral või kui hakkad nendega vaidlema siis. Kui sul pedaale neetu siis mismoodi sa nendega vaidled, et miks sul 60km/h välja võttis?

_________________
7Endine elektrirataste vihkaja, nüüdseks mitme elektriratta omanik, elektriratastega läbitud kokku (total ~70 000+ km aastast 2018)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 25.06.2023 20:45:06 vasta tsitaadiga

Sõbral e sigaris 2 akut 18650 3000mAh 20A. Kas sinna võib panna samsung pulgad 3450mAh 8A. Kahe akuga pidi läbi ajama mitu päeva. Seega võimsus seal väga suur ilmselt ei ole?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 21:12:47 vasta tsitaadiga

Üldiselt lastakse vist 60W-ga, aga vahel ka kõvasti rohkemaga.

60/3.7=16.2A ehk elemendi kohta 8.1A. Seega need 8A asjad võivad ikka maru piiripeal olla. Sisetakistuse aja jooksul suurenemine, tihendi otsused jne ka arvesse võtta. Kehvema elemendiga asju on rahvas piisavalt käes põlema pannud.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 30.06.2023 13:30:54 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Sõbral e sigaris 2 akut 18650 3000mAh 20A. Kas sinna võib panna samsung pulgad 3450mAh 8A. Kahe akuga pidi läbi ajama mitu päeva. Seega võimsus seal väga suur ilmselt ei ole?


need on vist alist LG hg2 ma olen neid lõdvalt 0v peale saanud. Alist ei tasu osta elemente ükski ei vasta parameetritele. Väga lihtsalt saadetakse alist piraate. LG on kõikidel elemntidel muutnud välimust ja teised ka alis on ikka 5 aastatagused kirjed. Mida nad järgi teha ei suuda on lg jaoks omased kirjed alis müüdav on hoopis kas vana või kirjed puudulikud.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




see post läheb kustutamisele sõnum 30.06.2023 17:43:49 vasta tsitaadiga

Kui kellelgi seisab kasutult laadija lõpppingega 58,8v ja 5-10A,siis võib mulle pakkuda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 01.07.2023 20:49:32 vasta tsitaadiga

kolinkoff kirjutas:
Kui nad saadetakse kusagile kergliiklusteele kontrolli tegema, siis kui ratas või kergliikur tundub kahtlane välimuselt, isegi kui 5km/h tiksuda, võitakse ikka peatumise märguande anda. Samas ma ei tahaks uskuda, et 30km/h kusagil mitte kõnniteel liikeldes kohe kallale tulevad. Ma ise olen 30-35km/h mees, kui nt. linnast väljas. Pole probleeme olnud, aastane läbisõit ~14-15k km. Linnas 20-22km/h, rohkem ei kannata enda ja teiste turvalisuse pärast.
Kinnipidamisel vaatavad mootorit ja kui mootoril on spidomeeter ühendatud siis tõstavad ratta õhku ja palju välja tuleb, pilte küllaga mendid postitanud kus kergliikuril 100km/h.

DVDRW kirjutas:
Radarisse jääd siis pead mendile ratast proovida andma või läheb ratas ekspertiisi.


See küll uus minu jaoks, päriselt ka? Vb ratas pole tehniliselt korraski, ment kukub end sodiks... Minu teada kahtluse korral või kui hakkad nendega vaidlema siis. Kui sul pedaale neetu siis mismoodi sa nendega vaidled, et miks sul 60km/h välja võttis?


Politsei võiks üleüldse tegeleda valvega rohkem, et Vene dessant vms 5 kolonn ei hakkaks Eestis tegutsema ning mitte peedistama lihtrahvast kes liikleb mõistuse piires. Autodega kihutajad, lubadeta sõitjad jne narkarid roolis on tõsisem probleem millele ressurssi on mõtet panustada.

_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.07.2023 21:16:44 vasta tsitaadiga

Üks politseinik rääkis sel teemal, see on lõputu ring, kõik näitavad näpuga kellegi teise peale et miks te ei tegele kõige muu kui minuga?

Mõttetu vaidlus, rikud, jääd vahele, vastuta.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2023 13:16:04 vasta tsitaadiga

oma ülesandeid täitvat (kellele on need ülesanded kõrgemalt ette määratud) politseinikku ilmselt süüdistada pole mõtet jah, küll aga annab prioriteete seada mõnes teises astmes...kui selleks tahtmist on. nii nagu ukraina lõpetas koroona päeva pealt, koos igasuguse idiootsusega nagu näiteks maskiball, samamoodi saaks ka mingite 50kmh elektriliste jalgrataste coinimise päeva pealt lõpetada
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 03.07.2023 22:34:46 vasta tsitaadiga

Võimsamat/kiiremat ratast mopeedina registreerida ei saa? Siis poleks nagu muud muret, kui motokiivri kandmine ja reg numbrile sobiva koha leidmine.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 04.07.2023 07:44:20 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Võimsamat/kiiremat ratast mopeedina registreerida ei saa? Siis poleks nagu muud muret, kui motokiivri kandmine ja reg numbrile sobiva koha leidmine.
tee katset ja ära seejuures rattaks nimeta vaid räägi ainult mopeedi registreerimisest
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 04.07.2023 08:16:20 vasta tsitaadiga

Good luck! icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 04.07.2023 16:15:56 vasta tsitaadiga

Huvitav kuidas lätlased EL tõukse suudavad registreerida minuarust asi seisab tahtmise taga. Tahad tõuksiga liikuda peab olema registreeritud, load ja kindlustus ja see on lätis. Väga lihtsalt saadi piir peale. Ilmselt nendel oli ka tõukside uputus.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 04.07.2023 19:51:39 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Huvitav kuidas lätlased EL tõukse suudavad registreerida minuarust asi seisab tahtmise taga. Tahad tõuksiga liikuda peab olema registreeritud, load ja kindlustus ja see on lätis. Väga lihtsalt saadi piir peale. Ilmselt nendel oli ka tõukside uputus.


Tõenäoliselt sõidab suur % ka pohhuilt ilma edasi nagu siin on mopeedidega kus tuimalt sõidavad edasi ilma kindlustuseta ja loata. Oleks lihtne, lühike ning odav see loa tegemine siis oleks teine lugu ka siin. Näiteks USA-s on isegi auto juhiloa tegemine kordi lihtsam kui siin.

_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.07.2023 19:53:03 vasta tsitaadiga

medicopter kirjutas:
Näiteks USA-s on isegi auto juhiloa tegemine kordi lihtsam kui siin.

aga mine proovi makse maksta seal icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 06.07.2023 23:48:45 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Võimsamat/kiiremat ratast mopeedina registreerida ei saa? Siis poleks nagu muud muret, kui motokiivri kandmine ja reg numbrile sobiva koha leidmine.
tee katset ja ära seejuures rattaks nimeta vaid räägi ainult mopeedi registreerimisest


Uurin, enne kui endale midagi sellist üldse otsima või ostma hakkan.
Lausa A-kati tsikleid ju ehitatakse ise, lihtsalt peab ratas vastava kategooria tehnilistele nõuetele vastama. Võiks ju ka A1 katile vastava ratta teha elektrilise, siis ei ole 40km/h piirangut ka.
Ei ole keegi teinud?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2023 10:21:29 vasta tsitaadiga

Siin ongi see vahe, et pead raami ise ehitama. Kui kasutad valmis rattaraami, siis seda ei saa arvele võtta. Pole ju iseehitatud icon_smile.gif
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2023 10:24:53 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Mnator kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Võimsamat/kiiremat ratast mopeedina registreerida ei saa? Siis poleks nagu muud muret, kui motokiivri kandmine ja reg numbrile sobiva koha leidmine.
tee katset ja ära seejuures rattaks nimeta vaid räägi ainult mopeedi registreerimisest


Uurin, enne kui endale midagi sellist üldse otsima või ostma hakkan.
Lausa A-kati tsikleid ju ehitatakse ise, lihtsalt peab ratas vastava kategooria tehnilistele nõuetele vastama. Võiks ju ka A1 katile vastava ratta teha elektrilise, siis ei ole 40km/h piirangut ka.
Ei ole keegi teinud?


Teha võid aga see koht mis numbreid väljastab leiab ikka 100 põhjust miks seda numbrit anda ei saa (taotlemisel maksad 500 euri ka riigilõivu). Proovitud läbi Exobikega.

_________________
Pooldan igareedeseid kondoomivastaseid ühiskogunemisi vabaduse väljakul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kolinkoff
HV vaatleja
kolinkoff

liitunud: 27.01.2011




sõnum 07.07.2023 14:07:07 vasta tsitaadiga

Seal on väga kinnised amentikud, saadad päringu, ootad kuu aega ja vastuse saad nii lühikese. Siis küsid või tahad selgitusi, jälle kuu... Mul ühekorra joppas, sain väga positiivse amentikuga otsa, ta vist tegi ületunde seal, 7 õhta oli postitanud, tegi üksipulka selgeks, väga pikk kiri oli.
Hetkel ratta registeerimine tõepoolest käib "omavalmistatud" kaudu. Seega kui sa laod oma ratast kokku osadest siis loetakse seda varuosadeks ja varuosasi EI TOHI kasutada [jaburdus].
Sellest mööda minna tulebki raam ise keevitada, et on varuosadele roheline tuli. Väidedavalt lubati minu probleemi seal tõstada, kuna oli arutelu konkreetse seaduse muudatuses. Sellest kaks aastat möödas.

_________________
7Endine elektrirataste vihkaja, nüüdseks mitme elektriratta omanik, elektriratastega läbitud kokku (total ~70 000+ km aastast 2018)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 07.07.2023 23:50:51 vasta tsitaadiga

Tundub ajuvaba nõue. Mootor on ju ka sel juhul samasugune "varuosa" icon_lol.gif
Ime, et mutrite ja poltide isevalmistamist ei nõuta icon_lol.gif
Hakkad tsiklile ketti ise valmistama doh.gif
Täielik kilpla ikka.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 175, 176, 177 ... 182, 183, 184  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.