Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Meediapleierite ja HTPC arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 66, 67, 68  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
grizz
HV kasutaja

liitunud: 27.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2018 23:30:27 vasta tsitaadiga

A subtiitreid oskab netist ise külge panna või peab kausta lisama sama nimega?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2018 10:27:23 vasta tsitaadiga

Nii Infuse, MrMC kui ka VLC oskavad automaatselt Opensubtitles subtiitreid alla laadida. Töötavad ka samas kaustas ise maha laetud subtiitrid, sama nimega (kõiges kolmes äpis).
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
odamees
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.11.2018 15:46:13 vasta tsitaadiga

Proovitud Apple TV-l nii Infuse Pro, MrMC, VLC kui ka Plex Player (server on NASi peal ilma conversionita tööl) ja mulle personaalselt meeldib Plex kõige enam... Sellel on küll ka palju liigset tilulilu mida ma ei kasuta kuid siiski... Töötavad küll kõik ja see vist rohlem maitse asi. mis kellelegi sobib... Proovisin ka teleris (androidiga Sony) Kodi ära, kuid see ei istunud kohe üldse läägis ja oli pisut ebamugav kasutada ka. Eks igaüks peab ise katsetama. Olen jäänud Apple TV juurde olles enne kasutanud Med8er'i 1000 seeriat ja HD Dune prod. Ka need toimetasid ilusti aga uuemate failide toetusega ja striimingteenustega (Netflix ja Amazon Prime Video) jäid hätta. Nii tulingi Apple TV juurde tagasi, kuna see saab vähemalt siiani kõigega hakkama (kasutuses on nagunii ka Apple arvutid ja telefonid, nii et niinimetatud Apple ökosüsteem on kasutuses koos kõikide oma plusside ja miinustega...) Nagu eelpool mainiti ei pea kogu aeg "häkkima" töötab "out of box" ilma muredetta ja ka teised kodus oskavad ilma instruktsioonides tuhnimatta kasutada...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2018 16:46:41 vasta tsitaadiga

Eelmainitud Apple kasutajad... kuidas teil helisätted AppleTVs pandud on?
Apple enda settingsitest saab valida Auto (ka dd,dts ja Atmos..) teine valik Dolby Digital 5.1 mis siis olenemata rakendusest ja failist, laseb heli välja PCM DD5.1 helina.
Sõltuvalt eelnevast tuleb ka Infuses või MrMCs häälestada heliväljundid kas Auto, passthrough vms.
Igal juhul kuna mul Atmost pole siis kõige muretumalt toimis Apple DD5.1 ja rakendustes oli vist Auto.
Kui Apple oli Auto siis erinevate formaatide korral võis kõlaritest tulla kõva sahinaga digimüra vaatamata sellele, et ressiiver oskab DTSi, AC3 ja DD striime.

Teadaolevalt Apple ei lase rakenduste tegijatel seadmest passthrough digiheli välja ja sunnibki kõike PCM 5.1 heli peale..mainitud apple menüü helide lisamiseks vms.
Va. laseb siis puhast striimi, dts, dd ja Atmost ainult enda filmiriiulist ning ilmselt ka Amazonist ja Netflixist?

Ehk siis kuidas oleks mõistlikum sätted panna Infuse ja MrMC korral?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.11.2018 17:29:08 vasta tsitaadiga

odamees kirjutas:
ja HD Dune prod


Mis loom see on? Lihtsalt ise Dune pikaaegne kasutaja ja sellist mudelit ei tea sinu kirjapildi põhjal tuletada.
Ka Mede8er on läbi käinud käest, see kõige esimene omal ajal.
Dune mudelitest jooksevad kõik AndroidTV (näiteks Dune HD Pro 4K) peal, ning mis seal peal töötab, see ka töötab.
Varasemad Sigma kiibistikuga masinad olid jah puhtatõulised meediamängijad, striimingteenuseid (Netflix; AmazonP jne.) need ei toetanud

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2018 19:33:43 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Eelmainitud Apple kasutajad... kuidas teil helisätted AppleTVs pandud on?
...
Ehk siis kuidas oleks mõistlikum sätted panna Infuse ja MrMC korral?


Mul on kõik Auto peal, nii Apple TV seaded kui Apple äppide seaded. Lisaks on digiheli "auto" peal ka LG TVs, Denoni ressiver valib samamoodi vastavalt formaadile oma surround parameetri (enamasti ilutseb seal DD kiri). Apple TV on ühendatud otse LG teleka Deep Color 4:4:4 porti. Sahinaid olen kuulnud ainult siis, kui olen hakanud äppide sees passthrough'd näppima. Ei tea miks see valik seal üldse on, kui põhimõtteliselt juba bitstreamingut ju ei toetata?

Ressiiver on ühendatud teleka teise HDMI porti, millel on ARC võimekus (aga pole 4:4:4 võimekust) ja sealtkaudu jõuab siis heli ressiivrise. Sellist varianti, et Apple TV on ressiivri küljes ja ressiver väljutab end LG külge Deep Color porti ja samal ajal ressiivri teine HDMI väljund on teleka ARC pordis, ei ole mina tööle saanud. ARCi tahan just sellepärast, et teleka enda heli kuulata.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
odamees
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.11.2018 23:50:20 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
odamees kirjutas:
ja HD Dune prod


Mis loom see on? Lihtsalt ise Dune pikaaegne kasutaja ja sellist mudelit ei tea sinu kirjapildi põhjal tuletada.
Ka Mede8er on läbi käinud käest, see kõige esimene omal ajal.
Dune mudelitest jooksevad kõik AndroidTV (näiteks Dune HD Pro 4K) peal, ning mis seal peal töötab, see ka töötab.
Varasemad Sigma kiibistikuga masinad olid jah puhtatõulised meediamängijad, striimingteenuseid (Netflix; AmazonP jne.) need ei toetanud


Sellest on juba jupp aega... tuhnimise peale leidsin et see mudel oli... http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/37 Sigma kiibiga masin oli jah 🙂
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2018 00:08:00 vasta tsitaadiga

McCoffin kirjutas:
Apple TV halvad küljed on rohkem sellised isikliku maitse küsimused - suurim miinus on minu jaoks Apple TV pult, pole selle touchi-feely-hõõrumisega veel siiani ära harjunud. Samas teleka pult üle CECi töötab ka...

Kas teleka puldi kasutamine seab ka funktsionaalsusele mingid piirangud (kui touch'i vajavad asjad kõrvale jätta)? Toimib normaalselt, ei läägi?
Olen siin ka aegajalt 3gen ATV uuendamise peale mõelnud aga just see sama puldiluts on olnud suht suureks tõrvatilgaks meepotis.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2018 00:39:57 vasta tsitaadiga

Kui sul pole progetav pult (nagu mul on), siis ilmselt pead Apple TV sisendi valima teleka menüüst, muidu saab süsteemi äratada Apple enda puldiga ilusti ja valib ka õige sisendi. See tundub kõige suurem piirang olema. Muidu igapäevase ringiklikkimise saab ilusti tavapuldi nooleklahvidega tehtud, lääg on väga väike minu meelest, vihale ei aja - järelikult toimib.

Ise kasutan mingit all-in-one pulti juba Raspberry aegadest, sellel on Apple TV juhtimiseks mul eraldi profiil tehtud ning juhib seda otse IR kaudu. Aga iga kord ei ole meeles seda TV reziimist Apple reziimi lülitada, siis toimib üle CECi ja vahet ei märka. Nagu ma enne mainisin, siis Apple TV oskab korraga mitme aktiivse puldiprofiiliga korraga toimetada, väga mugav.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
forint
HV veteran
forint

liitunud: 15.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2018 01:36:28 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:


Teadaolevalt Apple ei lase rakenduste tegijatel seadmest passthrough digiheli välja ja sunnibki kõike PCM 5.1 heli peale..mainitud apple menüü helide lisamiseks vms.
Va. laseb siis puhast striimi, dts, dd ja Atmost ainult enda filmiriiulist ning ilmselt ka Amazonist ja Netflixist?


Infuse laseb "passtrough" ilusti läbi ( Infuse 5 pro ATV 4K )
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 6 :: 295
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2018 09:13:17 vasta tsitaadiga

Aga kuhu ta selle laseb? Telekas, ressiiver?
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2018 09:20:01 vasta tsitaadiga

McCoffin, tänud! Ja see CEC'i asi toimib nii 4. kui ka 5. põlve seadmtega? Apple ise on kuidagi väga kidakeelne selle tehnoloogia seletamisel. Räägitakse ATV puldiga teleka juhtimsest, aga mitte vastupidi.

Ei ole progetavt pulti. Pole veel sellist leidnud, mis käeprane oleks. Mul Pana telekal on selline jube mõnusate suurte nuppudega pult. Vaarika juhtimine sellega on siiani ilusti toiminud.
Sisendi aktiveerimine ei pole probleemiks. TV ja AV vahel pendeldamine käib selle sama teleka puldiga. Vahest harva peab siiski ka ressi puldi haarama, kui viimati on olnud mingi muu sisend aktiivne. Selle viimase probleemi vastu aitaks vist tõesti ainult mingi Harmony laadse asja soetamine.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
forint
HV veteran
forint

liitunud: 15.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2018 09:23:51 vasta tsitaadiga

McCoffin kirjutas:
Aga kuhu ta selle laseb? Telekas, ressiiver?


Minul lãheb ressi.
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 6 :: 295
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2018 09:40:09 vasta tsitaadiga

Interneedusest loeks nagu välja, et 4th geniga toimib ka (leidsin mingeid poste aastast 2014). Eks see CECi implementatsioon ongi pisut õnnega seotud, kas sulle just satuvad selliste tootjate seadmed, kus pole mingeid väga veidraid lahendusi tehtud ja omavahel seadmed väga tülli ei pööra. Ühesõnaga enne teada ei saa, kui ise järele proovid icon_smile.gif
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
grizz
HV kasutaja

liitunud: 27.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2018 09:51:17 vasta tsitaadiga

McCoffin kirjutas:
Nii Infuse, MrMC kui ka VLC oskavad automaatselt Opensubtitles subtiitreid alla laadida. Töötavad ka samas kaustas ise maha laetud subtiitrid, sama nimega (kõiges kolmes äpis).



Tänud vastuste eest!
Tekkis isu apple tv ära proovida.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
odamees
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 15.11.2018 17:53:52 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Eelmainitud Apple kasutajad... kuidas teil helisätted AppleTVs pandud on?


Heli HDMI resiiverisse, Audio format Auto, Atmos available.
Video 4K HDR, Chroma 4:2:2
Resiiverist HDMI telerisse (teleri heli ei kasuta, kuna pole vajadust, aga ta toimib sellegi poolest, ARC kaudu...)
Ressiver toetab Atmost ja see ka toimib täitsa normaalselt (9.2 süsteem kasutusel+teine tsoon õues terassil)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H2K
HV kasutaja
H2K

liitunud: 15.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2018 20:34:08 vasta tsitaadiga

Tere!

Kas oskaks keegi korraliku androidi TV boxi soovitada?

Näitajad võiks olla nii:

4K, H265 veatu maha mängimine.
Brauseri toe võimalus nt Chrome, Mozilla jne.
Striimi võimalus nagu, nt veaks Delfi vms otse striimi vabalt välja.
Hea oleks 2 Usb pesa, SD või microsd kaardi pesa. Ja usb puhul, et see toetaks kuskil 4TB kõvaketast.
Wifi, Bluetooth ja Etherneti pesa ka oleks vajalik.

Asi võiks olla uuemapoolne mudel, mis saaks uuendusi ka ja võimsuselt selline, mis ka 3a pärast oleks asjalik.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxxxim
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2018 21:45:02 vasta tsitaadiga

H2K kirjutas:
Tere!

Kas oskaks keegi korraliku androidi TV boxi soovitada?

Näitajad võiks olla nii:

4K, H265 veatu maha mängimine.
Brauseri toe võimalus nt Chrome, Mozilla jne.
Striimi võimalus nagu, nt veaks Delfi vms otse striimi vabalt välja.
Hea oleks 2 Usb pesa, SD või microsd kaardi pesa. Ja usb puhul, et see toetaks kuskil 4TB kõvaketast.
Wifi, Bluetooth ja Etherneti pesa ka oleks vajalik.

Asi võiks olla uuemapoolne mudel, mis saaks uuendusi ka ja võimsuselt selline, mis ka 3a pärast oleks asjalik.

nVidia Shield, hetkel on ka soodukas:

https://www.amazon.de/Nvidia-Streaming-Fernbedienung-Controller-schwarz/dp/B01NBJ6KZY/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1542739434&sr=8-2&keywords=nvidia+shield
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 21.11.2018 00:27:26 vasta tsitaadiga

Kas keegi seda amazon fire stick 4k-d on proovinud kodiga? Peaks olema suht võimekas raud ja praegu amazonis väga hea hind
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2018 09:30:42 vasta tsitaadiga

On proovitud https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=336151

Kui mingeid hirmsa bitratega 4K filme ei plaani vaadata, siis peaks sellest Wifist igati piisama.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 11:56:13 vasta tsitaadiga

AppleTV 4k + VLC - kas ma olen loll või milles asi aga... internetis räägitakse, et kusagil on "track selection" tüüpi menüü, kust siis saab näiteks konteineris olevate erinevate subtiitrite vahel valida. Aga no ei leia sellist kohta kusagilt, ei rakenduse enda ega eraldi settingute alt. Kas ma saan millestki valesti aru või mis?

EDIT: isver kui loll, ma ei saa aru, miks ka tavalise nühitava op.süsi loogikaga ei lähenenud. Ülalt sikutades tuleb igasuguseid põnevaid lisavalikuid.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 12:30:47 vasta tsitaadiga

Mõned trikid https://www.cnet.com/how-to/apple-tv-tips-and-tricks/

Üks trikk mida ise kasutan, on Home nupu topeltklikk ja siis üles svaipides paneb programmi kinni näiteks.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atliner
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2018 21:17:52 vasta tsitaadiga

küsimus Android TV kohta...KODI app--ei õnnestu kuidagimoodi lisada faile USB-pulgalt nt.TV-series alla. Eraldi vaadates tunnistab Kodi USB-pulga koos seal olevate failidega aga kui proovin teha - add videos siis browse all USB pulka pole...proovinud sama toimingut teha nii XIAOMI Mi TV kui ka nVidia Shield TVga...tulemus sama..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
studiosus
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2018 13:32:40 vasta tsitaadiga

Kas keegi Nvidia Shield TV-d on kasutanud koos KODI-ga ning omab positiivset kasutajakogemust? Ja/või oskab öelda, kas Amazon Prime videosid selline kooslus üldse jooksutab?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2018 13:36:36 vasta tsitaadiga

studiosus kirjutas:
Kas keegi Nvidia Shield TV-d on kasutanud koos KODI-ga ning omab positiivset kasutajakogemust? Ja/või oskab öelda, kas Amazon Prime videosid selline kooslus üldse jooksutab?


Prime jaoks peaks Eraldi Äpp olema...
Muus osas Kodi peaks sellel päris hästi jooksma, kui juba teleris endas jookseb... thumbs_up.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2018 22:01:28 vasta tsitaadiga

Sai uuem teler soetatud ja sooviks uuendada meediapleieri komplekti kuigi senimaani midagi paremat pole leidnud.
- Kasutusel on RaspberryPI + Kodi ja antud lahenduse probleem on välised USB kettad, millel igalühel oma probleemid kas tarbivad voolu liiga palju või lärmakad. Lisaks selline lahendus töötab ainult full HD-ga ning 4K sisuga jääks hätta.
- Teine lahendus eraldi masinast direct windows media player "cast to device", 4k sisu suudab probleemideta mängida, subdiitri valik puudub vaja muuta algset video konteiner faili ja lisada sub sinna.
- Plex Media Server + teleri peal LG storest app - lahendus toimib ilusti full HD videoga, 4K sisu puhul vaatasin et võrguliiklus kõikus 20mbs-130mbs vahel ehk kliendi poolel toimus pidev bufferdamine. Lisaks LG web storest laaditud APP on väga limiteeritud aspect ratio muutmine puudub ja väliseid subdiitreid pole võimalik lisada.

Hetkel toimis Raspberry + KODI lahendus kõige paremini aga sooviks midagi paremat leida. icon_rolleyes.gif

_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2018 22:15:18 vasta tsitaadiga

lehm2, NUC + LibreELEC thumbs_up.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxxxim
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2018 22:27:36 vasta tsitaadiga

studiosus kirjutas:
Kas keegi Nvidia Shield TV-d on kasutanud koos KODI-ga ning omab positiivset kasutajakogemust? Ja/või oskab öelda, kas Amazon Prime videosid selline kooslus üldse jooksutab?

Kodi jookseb kenasti.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2018 22:31:00 vasta tsitaadiga

Endal ka sama mure. 4K telekas 2+ aastat kodus olnud aga raspberry 3 jääb piduriks. Samas töötab hästi ja ei aja viimast taga.

Uuel aastal peaks tulema välja raspberry 4 millel on 4K võimekus. Kui välja tuleb siis otsustan. Samas inteli NUC tundub ka asjalik.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2018 22:44:49 vasta tsitaadiga

Nuc ei ole ka probleemivaba, puudub täielikult CEC tugi näiteks, ilma lisariistvara lisamiseta (ja ka seda mitte igale mudelile). Nucidel on ka probleeme 4k resolutsioonidel max refresh ratega, 30fps on pigem reegel.
Julgen soovitada Apple tv 4K. Igasugu muud boksid on mul järgi proovitud, see suudab just 4K sisu veatult esitada. Alternatiiviks on ka Vero 4K, aga hinnavahe Applega pole sellel eriti suur, boonuseks saad Applega hunniku toimivaid appe, mida Verol pole.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2018 23:10:06 vasta tsitaadiga

lehm2, kas meediapleier on vaid vanaema koduvideode jaoks? Kui jah siis peaks neid Androidiga mitte väga kalleid junne olema küll, mis ka 4k kenasti maha mängivad.

Kui aga tahta ka 4k Netflixi näiteks ka siis on valik märksa kitsam. Ning kui juba minna pessukat ehitama (NUC) siis samas või isegi odavamas hinnaklassis on Apple TV 4k, mis olenemata enda nimest on tegelikult väga tõhus meediamängija (ise kasutan ja kiidan). Kodi fork on kah olemas. Olen ise igasuguseid variante järgi proovinud, vaarikad, erinevad pessukad (ka NUC), teleka enda smart-osa ja praegu siis Apple TV - on kõigil omad plussid ja miinused.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2018 23:18:23 vasta tsitaadiga

McCoffin kirjutas:
Nuc ei ole ka probleemivaba, puudub täielikult CEC tugi näiteks, ilma lisariistvara lisamiseta (ja ka seda mitte igale mudelile)


Uumatel NUC'idel (ka minu soovitatul) on see täiesti rauas olemas, midagi poole vaja endal lisada.
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000023500/mini-pcs/intel-nuc-kits.html

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2018 00:50:24 vasta tsitaadiga

Ma tean, et uuematel on, aga need juba apple tv hinnaklassist kõrgemal. Pole nagu kopikat väärt LibreEleci jaoks, kui amlogicul põhineva LibreEleci saab palju odavalt. Olen Nuciga mässanud, ei näe ühtegi eelist Apple tv ees. Tundub nagu raha raiskamisena, eriti pure Libreelec boxina IMHO.
Sry, 3D filmide mängimiseks siiski NUC omab eelist, aga see vist kaduv nähtus niikuinii...
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 18.12.2018 12:36:49 vasta tsitaadiga

Odroid C2 pmst töötab, ka CEC.
Kuigi on pisut probleeme:
1. Tahab mingit jahutusventikat peale saada, kipub vahetevahel (failide indekseerimine jms) proset kasutama icon_wink.gif
2. HEVC/265 dekodeerimine kipub kohati miskil põhjusel softi peale kolima, restart aitab, siis jälle raua dekooder toimib. Loodetavasti on viga mingis konkreetses KODI versioonis...

Muus osas RPi2 võrdluses midagi palju muutunud polegi. Hind ca kolmandiku jagu kõrgem.
Samas on ametlik LibreELEC distro olemas thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2018 12:43:58 vasta tsitaadiga

lehm2 kirjutas:
Sai uuem teler soetatud ja sooviks uuendada meediapleieri komplekti kuigi senimaani midagi paremat pole leidnud.
- Kasutusel on RaspberryPI + Kodi ja antud lahenduse probleem on välised USB kettad, millel igalühel oma probleemid kas tarbivad voolu liiga palju või lärmakad. Lisaks selline lahendus töötab ainult full HD-ga ning 4K sisuga jääks hätta.
- Teine lahendus eraldi masinast direct windows media player "cast to device", 4k sisu suudab probleemideta mängida, subdiitri valik puudub vaja muuta algset video konteiner faili ja lisada sub sinna.
- Plex Media Server + teleri peal LG storest app - lahendus toimib ilusti full HD videoga, 4K sisu puhul vaatasin et võrguliiklus kõikus 20mbs-130mbs vahel ehk kliendi poolel toimus pidev bufferdamine. Lisaks LG web storest laaditud APP on väga limiteeritud aspect ratio muutmine puudub ja väliseid subdiitreid pole võimalik lisada.

Hetkel toimis Raspberry + KODI lahendus kõige paremini aga sooviks midagi paremat leida. icon_rolleyes.gif


Proovi Xplay appi thumbs_up.gif Koosluses PMSiga on minul kolmas või neljas aasta muretult toimimas.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2018 12:47:22 vasta tsitaadiga

Apple TV 4k puhul on muide üks lollakas miinus - Youtubet ei saa 4k'na vaadata. Põhjuseks on Apple ja Google vaheline vägikaikavedamine VP9 ümber, pole selle teema jutt vast. Pole enda jaoks ka väga oluline teema olnud aga ilmselt on hea teada huvilistel.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2018 17:09:57 vasta tsitaadiga

Apple TV puhul meenus üks asi - uusimal pole ühtegi USB porti. Välise ketta pealt vaatajaid vast huvitab selline fakt.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2018 17:31:01 vasta tsitaadiga

NUC`idel pole vist eraldi heli väljundit ka? Saan aru, et HDMI kaabli kaudu liigub aga vanakooli resiiveril pole ühtegi HDMI sisendit.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2018 17:48:55 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
NUC`idel pole vist eraldi heli väljundit ka? Saan aru, et HDMI kaabli kaudu liigub aga vanakooli resiiveril pole ühtegi HDMI sisendit.


NUC'il on ju TOSLINK täitsa olemas...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2018 21:21:52 vasta tsitaadiga

Ma ise olen jäänud arvutist cast to device peale. Vajadusel subtiitrid lisada video konteinerisse 30sek on tühine, ongi kenam üks fail. Eraldi meediamängija pult tuleb aga hd audio puhul üles otsida.
kõik üle wifi.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2018 23:26:39 vasta tsitaadiga

tofay kirjutas:
Ma ise olen jäänud arvutist cast to device peale. Vajadusel subtiitrid lisada video konteinerisse 30sek on tühine, ongi kenam üks fail. Eraldi meediamängija pult tuleb aga hd audio puhul üles otsida.
kõik üle wifi.
Jah kasutan 4K sisu puhul sama varianti, full HD ja muu sisuga on mõnel filmil imelikud aspect ratio-d kasutusel seega sellisel puhul konvertimine on väga aeglane per frame.
Vaatasin NUC-e aga valikus neid päris palju, millise konfiga hinna/perf suhe kõige parem ning Apple TV-st parem on? icon_rolleyes.gif

_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2018 23:53:50 vasta tsitaadiga

lehm2 kirjutas:

Vaatasin NUC-e aga valikus neid päris palju, millise konfiga hinna/perf suhe kõige parem ning Apple TV-st parem on? :roll:
Meediapleieri kontekstis võta uusim Celeron/Pentium ja ongi hea. "Parem" on nii subjektiivne mõiste, oleneb, mida vaja on. Igasugused boxid on paremad/mugavamad/kiiremad puldiga kindlate mängureeglitega piiratud süsteemis toimetamiseks. Meediapleieri jaoks nagu rohkem vaja pole. Kui on vaja kehva QA'ga pira jonksu ajada (tiitrite sünkro, tiitrite hankimine ja whatnot) siis on ilmselt Win10'ga NUC parim.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2018 14:39:24 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
McCoffin kirjutas:
Nuc ei ole ka probleemivaba, puudub täielikult CEC tugi näiteks, ilma lisariistvara lisamiseta (ja ka seda mitte igale mudelile)


Uumatel NUC'idel (ka minu soovitatul) on see täiesti rauas olemas, midagi poole vaja endal lisada.
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000023500/mini-pcs/intel-nuc-kits.html


Oli mahti nüüd korra uuesti seda linki uurida - NUCide onboard CEC toetab ainult ON/OFF juhtimist. Raspberry pealt tulijad soovivad näiteks rohkem siiski saada, selleks on vaja ikkagi lisaadapter panna.
Kellel aga on siiski kange tahtmine just NUCi kasutada, siis Celeronist piisab täiesti, kuna video decode on rauas toetatud.

Samas jääb ikkagi kipitama maksumuse osa - barebonele tuleb juurde ka mälu osta, väike kõvaketas oleks ka kasulik, võibolla tahaks mingit pulti kasutada, siis peaks kas IR või HDMI-CEC kaudu asja lahendama või mõne RF universaalpuldiga. Näen, et hind kasvab siis juba päris heaks. Kui tahaks NUCi kogu potentsiaali ära kasutada, oleks siiski mõistlikum Windowsit kasutada (copyrighted 4K/DRM jms playback). See ka maksab.

Apple TV oleks ikkagi kindla peale minek. Muidugi ehitamise ja mässamise rõõmu siis ei ole, see on ka teinekord oluline.

Eks on ka odavamaid ja kah väga hästi töötavaid asju. Kõik oleneb vajadustest ja võimalustest https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252916
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2019 17:51:13 vasta tsitaadiga

Nvidia shield võiks tänaseni üks võimekaim mediaplayer olla või on midagi mis on oluliselt odavam aga sama väle?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 16.01.2019 18:19:11 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
Nvidia shield võiks tänaseni üks võimekaim mediaplayer olla või on midagi mis on oluliselt odavam aga sama väle?

Nvidia shield-i edetabelites kiidetakse aga eks oleneb, mida keegi karbist täpsemalt tahab https://9to5google.com/2019/01/15/best-android-tv-set-top-box/
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2019 19:16:45 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
Nvidia shield võiks tänaseni üks võimekaim mediaplayer olla või on midagi mis on oluliselt odavam aga sama väle?

Nvidia shield-i edetabelites kiidetakse aga eks oleneb, mida keegi karbist täpsemalt tahab https://9to5google.com/2019/01/15/best-android-tv-set-top-box/


Seal teisena mainitud Xiamo Mi Box S on küll saast. thumbs_down.gif
Google Casti tegema ta kõlbab, aga muu meedia mahamängimine on küll ebastabiilne ja selge kvaliteedikaoga. Lisaks ei anna ta heliformaate bitstreamina välja.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2019 15:28:17 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:

Seal teisena mainitud Xiamo Mi Box S on küll saast. thumbs_down.gif
Google Casti tegema ta kõlbab, aga muu meedia mahamängimine on küll ebastabiilne ja selge kvaliteedikaoga. Lisaks ei anna ta heliformaate bitstreamina välja.

Kindel, et mistahes äpis oli audio passthrough lubatud/toetatud? Karbi taha küll asi ei jää.
Mina just miboxi lisaks võtsingi, et truehd ja dts-hd master bitstreamina ressi saaks. Telekasse castin üle võrgu arvutist nö tava 5.1 heliga filme, miboxi aga hd heliga filme ja kõik toimib.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2019 16:13:26 vasta tsitaadiga

Passthrough aktiivne Kodis, aga ressiiver näitab ikka ainult Multi In, mitte DTS-HD või Dolby TrueHD
Lisaks miskipärast Kodi settingutes on pildireso fikseeritud 1920x1080p60 peale ja muuta seda ei lase, ehkki boksi enda seadetes on 2160p
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2019 16:25:25 vasta tsitaadiga

Mibox S ja Mibox 3 on erinevad karbid. Riistvaralt suht sarnased, aga tarkvara on neil mu teada suts erinev (Androidi pool just). Ma arvan, et räägite eri karpidest.

EDIT: Nii ongi - Mibox S on 8.1 ja tal on üks patch puudu: IEC61937 support for Kodi HD audio passthrough still works in the Oreo 8.0 - 2016 Mi Box - but is missing in Oreo 8.1 Mi Box S Firmware.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2019 16:46:00 vasta tsitaadiga

OK, see selgitab selle HD audio passthrough puudumise.
Aga miks ma ei saa Kodis resot muuta?
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Meediapleierite ja HTPC arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 66, 67, 68  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.