Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 95, 96, 97  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 15:47:46 vasta tsitaadiga

Kas mitte VTC5 ei olnud enim võlsitud et originaali suht raske leida?

https://batterybro.com/blogs/18650-wholesale-battery-reviews/18305807-warning-sony-vtc5s-sold-today-are-all-fake

tsitaat:
How do I spot a fake VTC5?
Just take a look at a calendar. At the time of writing this post, December, 2014, Sony does not manufacture the VTC5.


See muidugi vana artikkel, vbolla on tootmist uuesti alustatud.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 31.10.2018 18:08:36 vasta tsitaadiga

https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-size/samsung-18650-inr18650-25r.html mõtled seda oleks mõistlikum kasutada? Tollel vist 18 millioomi sisetakistus, kuumeneks rohkem 10A korral kui see minu pakutud 13 millioomine, ent kui minu lingil oleval tihti võltsingut ringlemas siis jah ei tea iial mis takistus lõpuks asjal on. Või kui seal veel midagi head on, mis 48V 1000W mootori ja 14S3P korral võiks kestvam olla, siis visake link tootest, saab kindlamalt aru millest jutt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 20:11:25 vasta tsitaadiga

no alati saad panna rohkem elemente paralleeli kui arvad, et kuumenemine on liigne või vool per element liiga suureks läheb. eks nende kõigi elementidega ole ju nii, et mida väiksema vooluga neid maha laed, seda kauem nad tõenäoliselt elavad.
mõistlik oleks prognoosida seda kui tihti, kui suures osas kogu discharge tsüklist ja kui pikkade burstidega sa kavatsed seda 10A kasutada akupakist. lühiajaliselt suurt voolu võtta ma usun ei ole mingi suur probleem ühestki korraliku tootja cellist. aga no aku kestust mis iganes voolu korral täielikult ennustada ei oska vist keegi. oleneb väliskeskkonna tempist, jahutusest, asjadest. Võid ju kanalka toru osta õige mõõduga ja panna sinna otsa ventika puhuma mis triggeriga hakkab teatud voolutugevuse korral puhuma.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 20:25:40 vasta tsitaadiga

Tartu linn siis tegi oma rattaringluse rendipunktid avalikuks, üks punkt on mul maja ees ja teine töökoha ees, mõlemad punktid rajamise esimeses etapis. Punktide vahe 2km. Neist ratastest 400 saavad olema elektrikad ja 200 tavalised (mingid Bewegeni toodangust). Kui see süsteem meeldiv kasutada on, siis ei hakkagi ise ratast kokku panema vaid tarbin pigem teenust, hoiaks iga tööpäev 4x2km autosõitu kokku.
https://www.tartu.ee/sites/default/files/uploads/Transport/Asukohad_etapid.pdf
https://bewegen.com/en
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 31.10.2018 20:31:15 vasta tsitaadiga

Akusid rohkem sinna sellisesse kombosse ei mahuks ja pinget allapoole tuua ja võimsust kaotada ka ei taha. Toru kavatsen ka veekindlaks teha, sega mingit ava kuskile õhu ringluseks ka ei plaani jätta, vesi saab sisse siis ju sedasi. Samas kõik elemendid pole ju samad mis seal müügil. Enamik tavacelle kuni 10A ja siseetakistus päris suur, need ilmselgelt 10A-ga kõrbevad ülikiiresti, samas seal on ka müügil kallima otsa celle, millel isegi kuni 35A lubavad. Seetõttu uuringi et äkki kellelgi on kogemusi mõne nendes 30A lubatud mahalaadimisvooluga akudega, et kuidas on näiteks 10A kandis koormusega vastu pidanud. E-sigar ilmselt tarbib suht palju, ent seal selliste lühemate piikidega see koormamine. Äkki kellelgi mõne elektrilise murutrimmeri, niiduki vms seadme sisse midagi topitud kus suurema koormusega mõneajaline kogemus olemas, et kui palju Ah kukkunud mingi aja ja mingi umbkaudsete laadimiskordade korral näiteks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 22:41:45 vasta tsitaadiga

kardan, et nii täpset statistikat ükski tavakasutaja väga ei pea, aga noh...never know muidugi. aja osas ehk veel osatakse öelda aga nende laadimiskordadega ju on nagu on. kõik laadimised pealegi ei ole ilmselt full cycle. mina polegi ausalt öeldes siiamaani aru saanud, mismoodi neid laadimiskordi üldse loetakse. misasi on näiteks 100%-70%-100% tsükkel. kas see on laadimiskord või pool laadimiskorda või veerand icon_neutral.gif

new1, soovitaks sul hankida alumiiniumprofiili ja akud selle sisse toppida, seinadega tugevalt otse selle aluprofiili vastu. palju liigub igasuguse kuju ja mõõtuega profiili. saad kindlasti ehitada midagi sellist, kus välja jäävad isegi mingid jahutusribid. aku eluea mõttes on see pisut mõistlikum lahendus kui toppida neid kuskile õhule suletud kanalitorusse kuumenema icon_rolleyes.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 22:53:43 vasta tsitaadiga

Tsükkel on midagi 1C jagu laadimist, olgu siis korraga või kümnega. See on sisu keemiline hävimine voolu toimel, counterit ei ole et 10 või 90% mõlemad annaks sama palju hävingut.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 23:11:35 vasta tsitaadiga

Liitiumelemendi puhul vananeb element just täis laadimisel ehk seal üle 4V laadimisel. Samas ka liiga vähe laadimisel vananeb. Tegu kahe erineva protsessiga, mille kuldne keskpunkt peaks olema tsipa üle 3.8V. Ehk kui iga kord element laadida kuhugi sinna 3.80-3.85V kanti, peaks saama kõige rohkem tsükleid kätte. Samas selle negatiivne pool on see, et noh.. Akud pole täis icon_biggrin.gif

Ja ilmselgelt liigselt elemendilt voolu tarbides rikneb ka element kiiremini. Kuskil kuni 0.5C peaks väga kena tsüklite arvu andma. 4-5C on ikka suht julm.

Vahe võib olla 200 vs 2000 tsüklit.

Kiiruga loetud uurimustööd, hetkel täpsemalt ei oska seletada. Varsti uurin lähemalt.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 23:16:50 vasta tsitaadiga

See pinge mõju on tsüklitele lisaks ja vananemine toimub ka laadimata.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 23:23:04 vasta tsitaadiga

jah, aga päris nii karm see minuteada ikka ei ole, et 3.8v on kuldne punkt. üle 4v võib laadida ja see ei mõju veel üldse mitte nii hävitavalt. 4.2v on see pinge, milleni paljudes rakendustes vist laetakse, aga mis tegelikult ei ole optimaalne eluea seisukohalt, vaid annab põhiliselt lihtsalt pikema tsükli. sai just ka loetud mingit üsna detailselt ja katsetega vooderdatud researchi selle kohta. muidugi 3.8ni laadides võib ju saada kõige rohkem tsükleid aga see pole enam kuldne kui 3.8ga saad 1500 tsüklit, 4v'ga aga näiteks 1300+

elementide täislaetuna hoidmine vähendab samuti nende eluiga. ja eks loomulikult mida kõrgema pingeni laetud, seda rohkem.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 23:36:39 vasta tsitaadiga

Wiltz, ei öelnudki, et see ~3.8V nüüd parim valik on, vaid need kaks erinevat protsessi, mida mainisin, aga hetkel ei oska täpsustada.. Nende vaheline kuldne kesktee on see ~3.8V.

Elemendid laadida kuskil 4.1V juurde peaks olema üldiselt piisavalt hea efektiga juba.

Ning jah, täislaetuna hoiustamine pole tõesti eriti kasulik. Võiks jääda sinna 40-80% vahele.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 23:46:48 vasta tsitaadiga

Mismõttes 2 erinevat protsessi, misasjad on erinevad protsessid? Sa räägid constant voolu ja constant pingega laadimisest?
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2018 00:13:31 vasta tsitaadiga

See maagiline number oli hoopis 3.92V, mis tähendab ligi 60% elemendi mahtuvuse ära kasutamisest. Tsüklite vahe võib pideva täislaadimise vs 3.92V-ni laadimise vahel olla isegi 10x.

Täis laadides toimub liitiumi electroplating anoodile.
Ma ei mäleta, mis n.ö alalaadimise probleem oli...

Vahe tuleb sisse ka 0 kraadise temperatuuri ja 25 kraadise temperatuuri juures laadimisel. Liitiumakule meeldib pigem seal 20-40 kraadi vahel opereerida. 0 kraadi juures pole see soovitatav. Sealjuures tühjaks laadimisel võib temperatuur madalam olla ehk siis talvel võib ikka elektrikaga ringi tiirutada.

Ülikiiruga olen sadu lehti tihedat materjali läbi sirvinud ainult. Mingi aeg vaja kõik aeglaselt, mõttega ja vajadusel mitu korda läbi lugeda, siis oskan lähemalt rääkida.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.


viimati muutis The_Boss 01.11.2018 00:22:17, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 01.11.2018 00:19:18 vasta tsitaadiga

Aga kas siis põhimõtteliselt vahet ei ole, kas võtan tavalise kuni 10A 2500mAh aku või selle kuni 35A 2500mAh aku, kui panen mõlemid uhama 4C ehk 10 ampriga, siis on mõlemad samamoodi võrdselt pärast sadat tsüklit ühtmoodi küpsed?

Ja kas leidub mõnda alumiiniumist toru ka 75mm nagu kanalka, et mahuks joogitopsi ära? Ehituspoes nagu ei jäänud silma, tuleks kusagilt erilisemast kohast otsida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2018 00:19:37 vasta tsitaadiga

new1, vaata elementide datasheete.

http://dalincom.ru/datasheet/SAMSUNG%20INR18650-25R.pdf

Seal näiteks selline asi kirjas: Max. continuous discharge (Continuous) 20A(at25°C), 60% at 250 cycle.
Neid peaks saama võrrelda erinevate elementide puhul.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2018 00:50:43 vasta tsitaadiga

"siis on mõlemad samamoodi võrdselt pärast sadat tsüklit ühtmoodi küpsed?" keegi ei oska ennustada kui täpselt ühtmoodi küpsed nad just on, aga eks põhimõtteliselt sarnaselt mõjub see suure voolu võtmine loomulikult mõlemale. võib lihtsalt oletada, et sellele nö. võimsamale mõjub pisut vähem. samuti arvata on, et lühemad suure vooluga burstid mõjuvad ühele cellile sel juhul oluliselt vähem negatiivselt kui teisele.
päris pärast 100 tsüklit nad sul muidugi vaevalt küpsed on, eks nad ikka natuke kauem kestavad aga 4c akust võtta on päris palju küll. samas ~60v aku puhul on see ju suisa umbes nii 1800-1500w pidevat. on sul tõesti NII palju seda voolu vaja? see tähendaks jalgratta puhul ikka päris suurt kiirust.

võiksid võtta lihtsalt suurema mahtuvusega aku. 3.5ah'se näiteks. saad seda c'de arvu natuke vähendada, akud elavad natuke kauem ja noh tegelikult ju sõidad ka kaugemale. aku ehitamine vast läheb a'la 20% kallimaks, aga mis erilist vahet seal on lõpuks, kas see aku maksab näiteks 200 või 250 euri.

aa ja veel, kui tahad suurt C'd siis ehita lipo aku. või no ma ei tea, kas seda niivõrd ehitama peabki. eks neid valmis pakke müüakse igasuguses konfis. päris odavad on minumeelest ka. seal ei ole 4c mitte mingisugune number. mul krossika starteriaku on näiteks 5ah lipo, võtan sealt startimiseks umbes 50-80A ja tundub, et mingit probleemi see küll ei valmista.
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-graphene-5200mah-3s-15c-w-xt60.html

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
grandmastera
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2003




sõnum 01.11.2018 00:52:57 vasta tsitaadiga

Kui oled huvitatud, siis mul on endiselt 64 uut Sanyo NCR18650GA 3350mAh 10A elementi müüa. Hinnaks on 3.6 EUR tükk, asuvad Tallinnas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 01.11.2018 01:09:20 vasta tsitaadiga

Tegelikult lipode peale olen mõelnud ka eelnevalt, aga jutt tuleohtlikkusest on ära hirmutanud nende suhtes. Või sarnased graphene toodangud on selle koha pealt ohutumad, et ei ole oht keldri maha põletamiseks? Ja võimsuse koha pealt 10A per cell oleks maksimum, ma ei tea mul pole see mootor veel käes, aga ma pakkusin puusalt, et 1000W 48V motor võib võtta 14S akupakist kuni 30A äkki silmini täis aku korral.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2018 01:11:15 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
Mismõttes 2 erinevat protsessi, misasjad on erinevad protsessid? Sa räägid constant voolu ja constant pingega laadimisest?


Üks on laadimisel ja tarbimisel toimuvad reaktsioonid ja teine on säilitamisel. Temperatuur ja laetus mõjutavad riiulieluiga. Umbes nagu 100% ja 40C kaob aastas 30% mahust vs 40% ja 0C kaob 2% vms numbrid.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 01.11.2018 01:22:44 vasta tsitaadiga

Siin üks video lipo rattast, see ei mõju eriti julgustavalt https://www.youtube.com/watch?v=tRUC_05KmkU
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2018 01:46:07 vasta tsitaadiga

jänes sampust ei joo icon_lol.gif beer_yum.gif

30*14*~4 = ~1700w, ma ei tea, võibolla see mootor võib niipalju võtta küll, aga sellisel juhul peab ilmselt sul olema ka vastav (modifitseeritud?) kontroller, mis lubab mootoril nii palju võtta. kui ta originaalis on siiski kõigest 1000w max

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 01.11.2018 01:56:26 vasta tsitaadiga

See mis seal kaasas on, ega ma jah ei tea täpselt kuidas to toimetab. Arvad et 1000W on piir, vahet pole kas sisendis on 48V või 60V?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2018 05:13:45 vasta tsitaadiga

ah õige jah, kõrgepinge...no vot siis ei oskagi väga arvata, mis seal juhtuma hakkab. ei ole neid kontrollereid nii täpselt uurinud. samas siin täiesti raudselt keegi oskab täpselt öelda. ma arvan, et voolutugevus on küll piiratud. 48v puhul peaks see vist kuskil 20A olema siis. Eks ta jääb ka 60v puhul ikka sinna 20A juurde, lihtsalt siis saad natuke rohkem kasutatavat võimsust. mootori max pöörded on suuremad.
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 02.11.2018 00:32:14 vasta tsitaadiga

Sel juhul jääks alla 7A per cell voolutugevus kui 20A piiratud oleks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2018 14:49:16 vasta tsitaadiga

36 voldipeale annab ehitada suure mahtuvsega akusid 48v või suurema korpuse sisse. kui oma akut tühjaks imete siis saate 400-600 laadimiskorda pooltühja saate üle 2000 korra laadida. 36v 250w 350w on selline sweetspot vastupidamise suhtes.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2018 02:08:52 vasta tsitaadiga

Tuli just üks Haibike siinsamas foorumis müüki - mis spetsialistid arvavad, on väärt pill?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 08.11.2018 10:59:13 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Tuli just üks Haibike siinsamas foorumis müüki - mis spetsialistid arvavad, on väärt pill?


Kõik mis ei puuduta elektri osa, on väga head. Kui tonniga kätte saaks, oleks hea diil. Ilmselgelt on sellel aku mõttetu pisike ja mootor kõigest 500W.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 09.11.2018 18:03:23 vasta tsitaadiga

Krat, mul see ebay ebike kit ei tulnud läbi, pakk oli müüjale tagasi tulnud ja to kandis raha tagasi. Hetkel see raha vist paypal-i kontol, mõne aja möödudes peaks vist krediitkaardile laekuma? Kui uue telliksin sama teed pidi nagu tavaliselt siis nõuaks krediitkaardilt seda raha ilmselt nagu ikka, vahet pole et paypali kontol summa olemas? Kas see raha liikumine uuesti mu krediitkaardile ja siis ostes jälle läbi paypali mingi vahendus või konvertimistasu ka sellel on muidu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 18:18:16 vasta tsitaadiga

Mul oli nii, et kui Paypali kontol oli raha, siis need läksid enne. Kui puudu jäi, siis veel lisaks puudu olev summa kaardilt.
_________________
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 18:22:31 vasta tsitaadiga

Mis põhjusel see kit läbi ei tulnud muidu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 18:55:31 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Tuli just üks Haibike siinsamas foorumis müüki - mis spetsialistid arvavad, on väärt pill?


Haibike on (maastiku)elektrirataste maailma tipptegija.

Maidori kommentaarist ei saa aru. Kas mootoriks peaks olema 3kw-tine Ebay rummumootor, ja akuks järelveetav vanadest UPSi akudest ehitatud monstrum, et kvalifikatseeruks hea pilliks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 18:59:14 vasta tsitaadiga

Et siis 500W mootor võiks okei olla?
Olen erinevatest foorumitest-newsgruppidest üritanud välja raalida, et palju võimsust olla võiks - numbrid käivad ikka väga seinast-seina. Saa siis aru.

Elavkaalu vedamiseks nii 80-90kg.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 09.11.2018 19:26:36 vasta tsitaadiga

Ei tea miks kit läbi ei tulnud, müüja ka ei pidanud teadvat, lihtsalt oli tagasi talle tulnud ja kogu moos.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2018 23:24:32 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Et siis 500W mootor võiks okei olla?
Olen erinevatest foorumitest-newsgruppidest üritanud välja raalida, et palju võimsust olla võiks - numbrid käivad ikka väga seinast-seina. Saa siis aru.

Elavkaalu vedamiseks nii 80-90kg.


Keskmootori wattide võrdlemine rummumootori wattidega on segadust tekitav. Liigutab ka 110 kilost meest nagu nalja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 00:33:09 vasta tsitaadiga

Mis seal segadust tekitavat on? Watt on võimsuse ühik...kas näiteks diiselmootori ja bensiinimootori watt veavad samu autosid kuidagi erinevalt edasi? Või et kui autol on mootor ees vs. taga siis wattidel on erinev tähendus?

500w on 500w, täiesti võimalik välja arvutada, millist maksimaalset kiirust selle abil näiteks umbes saavutada annab ja ka kõike muud. Eks see hai bike on ikkagi rohkem selline pisikese abimootoriga jalgratas kui väga tõsine elektriratas. Ta on mõeldud siiski selle jaoks, et sa pedaalid ise ja mootor aitab kaasa, vastavalt vajadusele (näiteks järsud mäkketõusud).

See liigutab ka 110kg meest nagu nalja on samas üsna meelevaldne väide. Arvesta, et see ratas ise kaalub 25kg! Koos 110kg mehega, tema riietuse/varustuse ja vb mingi seljakotiga teeb see kokku umbes 140kg massi, mida vedada ja kiirendada. Naljast on asi kaugel. Kas päris mitme kilowatised motorollerid veavad 110kg meest nagu nalja? Või veavad rohkem nagu kuidagi ära? Võimsust on ka kõige udumatel rolleritel mootorilt umbes nii 5x rohkem.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 01:17:43 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
Mis seal segadust tekitavat on? Watt on võimsuse ühik...kas näiteks diiselmootori ja bensiinimootori watt veavad samu autosid kuidagi erinevalt edasi? Või et kui autol on mootor ees vs. taga siis wattidel on erinev tähendus?

500w on 500w, täiesti võimalik välja arvutada, millist maksimaalset kiirust selle abil näiteks umbes saavutada annab ja ka kõike muud. Eks see hai bike on ikkagi rohkem selline pisikese abimootoriga jalgratas kui väga tõsine elektriratas. Ta on mõeldud siiski selle jaoks, et sa pedaalid ise ja mootor aitab kaasa, vastavalt vajadusele (näiteks järsud mäkketõusud).

See liigutab ka 110kg meest nagu nalja on samas üsna meelevaldne väide. Arvesta, et see ratas ise kaalub 25kg! Koos 110kg mehega, tema riietuse/varustuse ja vb mingi seljakotiga teeb see kokku umbes 140kg massi, mida vedada ja kiirendada. Naljast on asi kaugel. Kas päris mitme kilowatised motorollerid veavad 110kg meest nagu nalja? Või veavad rohkem nagu kuidagi ära? Võimsust on ka kõige udumatel rolleritel mootorilt umbes nii 5x rohkem.


Segadust tekitav sellesuhtes, et wattid pole veel kogu lugu väändemoment samade wattide juures hoopis erinev, rääkimata sellest, et keskmootor töötab koostöös ratta käikudega suurendades efektiivsust veelgi. Märkisid väga õigesti, et tegu on elektrijalgrattaga mitte elektrimopeediga mis liigub randmeväänamise/pöidlagaasiga. Antud Yamaha mootor on niigi võimsam kui tavalised 250w mootorid, ja peaks abistama kuni 45km/h (kuulub nn. S-pedelec klassi). Kaalun ise 110 kg. ja parima abistamistaseme juures piisab üsna kergest väntamisest, et tippkiirus kätte saada. Isegi tavalised 250w mootorid, millel on mööda mindud kiirusepiirajast (25km/h) lähevad 40-neni kergelt siis tuleb takistuseks kaadens.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 10.11.2018 02:35:39 vasta tsitaadiga

Sellel keskmootoril ilmselt madalatel pööretel saab rohkem väänet välja meelitada, ala ronid maastikul järsust mäest üles siis vaikse hooga suudab madalal pöördel rohkem väänata ja rebib mäest üles, lisaks veel käikudega ülekanne. Seal ilmselt tõesti rummumootoril väänet vähem. Kui nüüd aga niisama sõitmisest rääkida, siis seal 20 pluss km/h see ülekande timmimine ja madalal pöördel võimalik vääne enam ei päästa, kui ikka 500W vs 1000W , siis see 500W näiteks 35km/h(pole kindel mis reaalselt aga sinnakanti jääb ilmselt) käes ja kõik, rohkem kiirust ei saa, ent 1000W veab samas olukorras ala 50km/h kiiruseks kuna vatte rohkem ja sellisel kiirusel saab rummumootor oma vatid rakendada ja kogu muusika.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 06:04:29 vasta tsitaadiga

devean...igivana mõttetu diskussioon! " väändemoment samade wattide juures" tee omale palun selgeks, mida vastavad füüsikalised mõisted täpselt tähendavad ja siis tuleme selle teema juurde uuesti tagasi. watid on kogu lugu! väändemoment on lihtsalt üks muutuja valemis, midagi keerulist seal ei ole Power (kW) = Torque (N.m) x Speed (RPM) / 9.5488

kui tahad rääkida väändemomendist siis võid rääkida väändemomendist ERINEVATE pöörete juures. aga noh watte ehk antud mootori tippvõimsust see kõik kokkuvõttes ei puuduta, mootori maksimaalne võimsus on ühene parameeter. sa võid seda võimsust saavutada ükskõik milliste momentidega ja kombineerida neid momente ükskõik milliste pöörete või ükskõik mis kuju, mõõtmete ja muude asjadega mootoriga. mingit vahet sel ei ole, 500w võimsust on alati see üks ja sama ajaühikus tehtud töö.

ratta käigud ei suurenda mootori efektiivsust mitte kuidagi. käikude abil on lihtsalt võimalik kasutada ära erinevatel sõidukiirustel mootori efektiivset tööreziimi. mis tippkiirust puudutab siis tootja on selle ju selgelt kirja pannud, 32kmh oli vist? Eks abistades ole loomulikult võimalik saada ka suuremaid kiirusi sest ilmselgelt sa ju suurendad oma sõiduki "mootori" võimsust vändates näiteks 500w'le 250w juurde. Seda ma täitsa usun, et tippkiirus ehk siis 32kmh tuleb väga kerge abistamisega, kuigi see peaks kõigi eelduste kohaselt tulema siledal teel vist ka täitsa ilma igasuguse abita

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 08:01:33 vasta tsitaadiga

Oleks ma rummumootori asemel keskmootoriga 7a sõitnud oleks keti ja hammaka kulu olnud ~2500€ (70 000km)
Keskmootor kallim ka.
Seega pole hea mõte kui soov hoida kulud võimalikult madalad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 10:58:26 vasta tsitaadiga

Ehk siis endiselt, kogu arutelu taandub sellele, et tegu on elektrijalgrattaga, mitte elektriolleri/mopeediga millega siin üritatakse seda vägisi üte patta panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 10.11.2018 12:46:21 vasta tsitaadiga

Peaksin siis nüüd uuesti tellima omale selle ebike kit-i. Tsekkanud seal ebays erinevaid pakkumisi ja,, algselt tellisin sellelt müüjalt selle toote link , samas leidub seal ka veidi odavamalt, odavaim mis leidsin on see link Mõlemil müüjal tehinguid miljoni tuuris, seega vast võiks usaldada? viimasel müüki muidugi konkreetsele tootele mõni võrreldes esimesega kellel kümneid. Pildid ka toodetele põhimõtteliselt samad, ju on kogu see komplekt ka sama ja mingit kvaliteedi vms vahet ei ole sellistel toodetel? Võtta see odavaim pakkumine oleks kõige mõistlikum?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 19:55:04 vasta tsitaadiga

peab mainima et poe rattal on 25kmh max kui ise ehitate siis 45kmh vana raamiga on juba ohtlik see 25kmh on vahest mõne kurvega ohtlik tegemist on jalgrattaga mitte mopeediga. Omast kogemusest oma rattaga on kurvede aukude laines teega päris hirmus vahest. Ma ei kujuta ette kui peaks 45kmh läbima kehva teed mügarikke.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 20:10:09 vasta tsitaadiga

ei peagi, kiirus ei ole ühelgi sõiduvahendil on/off funktsioon. sirge ja enamvähem sileda tee peal on samas üsnagi mõttetu venida 25kmh, isegi niisama vändates tundub see aeglane ja ajaraisk. sa saad alati valida, kus ja mis kiirusega sa sõidad.
see ohtlik mitteohtlik on personaalne teema. mõnele ullikesele neiukesele, kes pole kunagi jalgrattaga sõitnud tundub 10kmh ohtlik ja võibolla ongi! mõnele, kes on jalgrattaga sõitnud igatmoodi ja peaaegu iga päev alates umbes 6a'sest on 45kmh sõita nohu ja 30kmh on sisuliselt seismine.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 20:30:02 vasta tsitaadiga

vaadake et raam pooleks ei lähe või esirehv kaheksasse kui 45kmh lasete. Kui midagi juhtub siis hakatakse uurima. e-bike eestis on suht ikkagi haruldane. EUs on lubatud max 25kmh
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 21:00:57 vasta tsitaadiga

Ei saa ka aru mis see ratta max kiirus siia puutub. Sõidukiirus tuleb vastavalt valida teeoludele.
Vot solowheelid on alles ohtlikud. Pead täielikult usaldama elektroonikat. Kui suurel kiirusel vool tagant ära vms on 100% ninali lend.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 10.11.2018 21:23:54 vasta tsitaadiga

See 50km/h siledal laial teel suht lebo jaa. Maanteerattaga olen mäest alla tuul tagant 73,5 km/h saanud max kiiruseks(gps spido), siis oli küll veits jube icon_biggrin.gif, kui hirmu sees poleks siis oleks sõandanud ilmselt mõne km/h kiireminigi pressida aga see kõhedus hoidis veits tagasi. 50km/h on pea igal sõidul languste peal max kiirus ja augud või ebatasasused maanteerattal on tegelikult veel tuntavamad/ohtlikumad kui paksu ja pehme rehviga maastikurattal. Samas elektrikaga ei peaks samal ajal täie rauaga pedaalima ja võimlema seal rattal, mis jätaks nagunii rohkem võimalust stabiilselt tasakaalu hoida ja olukorda jälgida.

Aga kui keegi oskab nende uute kit-ide osas kommentaare/soovitusi jagada mis eelmises postituses mul, siis ootan neid huviga, homme õhtul hiljemalt tahaks ära tellida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 21:39:05 vasta tsitaadiga

Mitu x olen uurind ja järeldusele jõudnud, et suurt (750W+) mootorit pole Hiinast mõtet tellida. Tollid, transport ja muud mured. Hind Euroopas sama või odavam isegi.
Siin oli juba juttu mis poode EU-s on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 21:53:05 vasta tsitaadiga

Mõistlikud elektri longboardid maksavadki 1000+ euri? Keegi ise on ehitanud ja oskab mingit mõistlikku akuta kiti soovitada?

Ning kuidas nendega sügisilmade korral sõita on?

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 10.11.2018 22:23:51 vasta tsitaadiga

Kus see eu-s odavam on? Viska link mõnele 1000W kitile. Eelmine kord nagu nägin mingied 1000 euri tuuri vist kuskil euroopa poodides. Toll jms tuleb vist 20 prossa juurde umbes ehk siis 300 euri( selle kallima kiti) korral saaksin selle kiti ca 360-ga kätte?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2018 22:50:53 vasta tsitaadiga

nt
Spoiler Spoiler Spoiler

Küll ainult mootor aga ülejäänud pole Hiinast tellida probleem (võileivahinnad).
Ev-poweris on ka valikuid:
https://www.ev-power.eu/EVBike-electric-bikes/?cur=1
Tagamootorite puudus seal hetkel.

Neid Euroopa poode peaks olema veel aga ei oska Googeldada.
Valmisakud on aga kahjuks igalpool röövlihinnaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 95, 96, 97  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.