Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Euroopa vaba Interneti tapmise poolt hääletasid: Indrek Tarand, Tunne Kelam, Ivari Padar ja Urmas Paet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
olavsu1
külaline






sõnum 28.09.2018 16:01:15 vasta tsitaadiga

tõepoolest mis kasu on püsiühendusel kui internet saab olema nagu bussijama infokioskil....
tagasi üles
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 28.09.2018 16:52:53 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Sina jääd robotitele vahele, mina mitte. beer_yum.gif


Naiivne sinisilm...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.09.2018 17:31:45 vasta tsitaadiga

pikk lugemine:

http://forte.delfi.ee/news/digi/eesti-vikipedistid-autorioigusest-demagoogiafiltrita?id=83848013
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2018 17:34:44 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
pikk lugemine:

http://forte.delfi.ee/news/digi/eesti-vikipedistid-autorioigusest-demagoogiafiltrita?id=83848013

thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2018 18:12:40 vasta tsitaadiga

tahanteada, kuidas see haakub teemaga?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2018 10:12:11 vasta tsitaadiga

Paljudel suurriikidel on fiiberoptiliste kaablite küljes seade, mis salvestab keskusesse andmeid ja seal uuritakse ip ja e-maili ning helistamisi:
https://privacyintyqcroe.onion/feature/2301/new-uk-law-fails-european-court-standards-mass-interception-disclosed-snowden

Eu tahab vist seda ametlikult teha, et isp ja saitide pakkujad ise annavad spets. nuhkvaraga eu keskusele infot.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.09.2018 11:05:12 vasta tsitaadiga

Mul annab viimane link vastuseks et "ei saa avada kuna arvuti pole ühendatud internetti". See ei sega siin lugeda ega kirjutada icon_smile.gif.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 30.09.2018 11:39:32 vasta tsitaadiga

libu kirjutas:
Paljudel suurriikidel on fiiberoptiliste kaablite küljes seade, mis salvestab keskusesse andmeid ja seal uuritakse ip ja e-maili ning helistamisi:
https://privacyintyqcroe.onion/feature/2301/new-uk-law-fails-european-court-standards-mass-interception-disclosed-snowden

Eu tahab vist seda ametlikult teha, et isp ja saitide pakkujad ise annavad spets. nuhkvaraga eu keskusele infot.


vana jutt. see on ametliku arvutite ekspordi algusest sedasi olnud. ei ole mingit nuhkvara vaid riistvara ongi sedasi tehtud, et lutikas on kivisse laulatatud. lihtsalt EU tahab, et toru tuleks nendele, mitte ei läheks ameerikasse ja hiinasse.

seda on väga lihtne saavutada, on vaja ainult "made in EU" võrguseadmeid ja võrgusofti.

//kunagi ammu salakaubana toodud com-pordi põhised võrgukaardid olid kõige turvalisemad....
tagasi üles
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2018 13:37:06 vasta tsitaadiga

privacyinternational.org
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.09.2018 13:44:57 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
libu kirjutas:
Paljudel suurriikidel on fiiberoptiliste kaablite küljes seade, mis salvestab keskusesse andmeid ja seal uuritakse ip ja e-maili ning helistamisi:
https://privacyintyqcroe.onion/feature/2301/new-uk-law-fails-european-court-standards-mass-interception-disclosed-snowden

Eu tahab vist seda ametlikult teha, et isp ja saitide pakkujad ise annavad spets. nuhkvaraga eu keskusele infot.


vana jutt. see on ametliku arvutite ekspordi algusest sedasi olnud. ei ole mingit nuhkvara vaid riistvara ongi sedasi tehtud, et lutikas on kivisse laulatatud. lihtsalt EU tahab, et toru tuleks nendele, mitte ei läheks ameerikasse ja hiinasse.

seda on väga lihtne saavutada, on vaja ainult "made in EU" võrguseadmeid ja võrgusofti.

//kunagi ammu salakaubana toodud com-pordi põhised võrgukaardid olid kõige turvalisemad....

Lihtsalt väikseks täpsustuseks - telefoniliine kuulati pealt juba enne IMS. icon_cool.gif

Kunagi, nii a 35 aastat tagasi sai tollal tehtud üks referaat "pealtkuulamise teemal, pahas kapitalistlikus maailmas". Siis see referaat algas sellega mis toimus juba enne IMS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2018 07:34:42 vasta tsitaadiga

Üks asi mis kirjalugemise vastu aitab (küll mitte aadressi) on krüpteerimine:
https://emailselfdefense.disney.com/
Teiseks internetti ei saa oma võimu alla mitte kunagi, sest nii venemaal kui hiinas kasutatakse seadistatud tor-i edasi.
Kolmandaks töötab ka pahavara windowsis edasi(aadress asub tor võrgus siis):
http://4dez3hbt6znxt2v5z6fmn6ewzrsgeg2ccxql3swip5dgzp2ic3wcp4ad.onion/
NB! Kui te onioni saite külastate, siis lülitage igaks juhuks javaskript välja!

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2018 08:20:47 vasta tsitaadiga

libu kirjutas:
Üks asi mis kirjalugemise vastu aitab (küll mitte aadressi) on krüpteerimine:
https://emailselfdefense.disney.com/
Teiseks internetti ei saa oma võimu alla mitte kunagi, sest nii venemaal kui hiinas kasutatakse seadistatud tor-i edasi.
Kolmandaks töötab ka pahavara windowsis edasi(aadress asub tor võrgus siis):
http://4dez3hbt6znxt2v5z6fmn6ewzrsgeg2ccxql3swip5dgzp2ic3wcp4ad.onion/
NB! Kui te onioni saite külastate, siis lülitage igaks juhuks javaskript välja!
Oled vist asjast valesti aru saanud.
www ei koli kunagi täielikult onion võrku ning kui filtreid sunnitakse peale serverite poole pealt, siis kasutaja krüpteering ei oma mingit tähtsust. Hetkel juba eksisteerib SSL, TLS, mis hoiab keskmistel meestel võimaluse pealt kuulata.

Aga e-posti kohapealt mina kasutaksin Gpg4win - palju lihtsam paigaldada ning võtmepaare ka genereerida.
GMail jaoks Mailvelope näiteks.
Youtube õpetusi täis, linkima pole mõtet hakata.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2018 09:32:28 vasta tsitaadiga

päris huvitav kui euroopa liit blokeerib tor-i ära.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 01.10.2018 09:42:53 vasta tsitaadiga

Hiljuti juhtusin ühte artiklit lugema, kus oli mainitud ka ühte organisatsiooni, mis tori arendamist pidavat omaltpoolt rahastama. Pärast seda ei ole ma enam nii kindel tori turvalisuses, et sellesse juba mingeid kahtlasi tagauksi ei ole tehtud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pluto
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2018 10:06:34 vasta tsitaadiga

libu kirjutas:
Päris karmilt telegram.ee's kirjutatakse:
https://www.telegram.ee/arvamus/lugejakiri-huvasti-kallis-hyperlink

hambutu ebamäärane soigumine. Tänapäeval pole sellisest artiklist mingit tolku, puuduvad lihtsalt arusaadavad näited, ideaalis piltide või kasvõi kooomiksite kujul (nali naljaks, aga see töötab). Viidatud artikkel tekitab ebamäärast rahutust, aga ununeb koheselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2018 10:19:26 vasta tsitaadiga

ahoioi kirjutas:
Hiljuti juhtusin ühte artiklit lugema, kus oli mainitud ka ühte organisatsiooni, mis tori arendamist pidavat omaltpoolt rahastama. Pärast seda ei ole ma enam nii kindel tori turvalisuses, et sellesse juba mingeid kahtlasi tagauksi ei ole tehtud.

pole kuulda olnud et tori lähtekoodis miskit loetamatut rida tekkinud on..

Ja selle hüperlingi / telegrami kohta ütlen, et lugege omal vastutusel.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2018 14:14:06 vasta tsitaadiga

Nujah, ongi osad USA (aja)lehed juba kinni EU jaoks

https://local.sltrib.com/eu/

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2018 14:28:20 vasta tsitaadiga

namstoop, see on see GDPR teema.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2018 14:43:09 vasta tsitaadiga

Tanel, seda küll, aga kõik see kokku ongi üks suur ja süvenev ämber.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2018 14:57:59 vasta tsitaadiga

Kolmeks lõhenev Internet hakkabki reaalsuseks saama.
Ja seda puhtalt seetõttu, et Euroopa riikide valitsused ja Euroopa Parlament lasevad igasugustel autorikaitseorganisatsioonidel pähe istuda.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.10.2018 15:55:36 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kolmeks lõhenev Internet hakkabki reaalsuseks saama.
Ja seda puhtalt seetõttu, et Euroopa riikide valitsused ja Euroopa Parlament lasevad igasugustel autorikaitseorganisatsioonidel pähe istuda.

Vaata ikka värki positiivse külje pealt.
Näiteks saad tuttavatega suhelda näost näkku. Või siis käia koos rattamatkal või kasvõi motomatkal... icon_cool.gif

Või hakkad tegelema raadioamatörismiga ning siis lobised selliselt oma tuttavatega kes mööda maailma laiali on... beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2018 16:34:57 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
namstoop, see on see GDPR teema.
ot:
GDPR nüüd küll halb ei ole.
Mulle väga meeldib, et minu andmete töötlemine on veel rohkem piiratud. Ei olegi vaja tarbida mõttetute lehekülgede sisu, mis minu andmete töötlemist ei austa.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2018 16:43:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ei olegi vaja tarbida mõttetute lehekülgede sisu, mis minu andmete töötlemist ei austa.

esiteks kõik ei ole mõttetud leheküljed, bürokraatliku GDPR nõuete täitmiseks ei viitsita käputäie EU külastajate lihtsalt rabeleda (see maksab, ja mitte vähe), lihtsam on EU liiklus lukku lüüa.
teiseks, ma pole sinna ka mingeid isikuandmeid sisestanud ja IP-aadressi osas ma ei tea, mida (kasulikku) see väljaanne sellega teeb.
Küll aga on püstitatud tülikaid müüre ja pean kasutama VPN lahendusi, et sisu tarbida.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2018 17:20:47 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Tanel kirjutas:
namstoop, see on see GDPR teema.
ot:
GDPR nüüd küll halb ei ole.
Mulle väga meeldib, et minu andmete töötlemine on veel rohkem piiratud. Ei olegi vaja tarbida mõttetute lehekülgede sisu, mis minu andmete töötlemist ei austa.


Kui sa kardad kodust väljas käia, sest keegi võib sind näha, siis istu kodus. Lahenduseks ei ole ju see, et mingi organ keelab kõigil ilma saatjata toast välja minna, sest ühel on (enda arvates) turvalisem. icon_rolleyes.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 04.10.2018 09:49:11 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
LKits kirjutas:
Tanel kirjutas:
namstoop, see on see GDPR teema.
ot:
GDPR nüüd küll halb ei ole.
Mulle väga meeldib, et minu andmete töötlemine on veel rohkem piiratud. Ei olegi vaja tarbida mõttetute lehekülgede sisu, mis minu andmete töötlemist ei austa.


Kui sa kardad kodust väljas käia, sest keegi võib sind näha, siis istu kodus. Lahenduseks ei ole ju see, et mingi organ keelab kõigil ilma saatjata toast välja minna, sest ühel on (enda arvates) turvalisem. icon_rolleyes.gif
Üldistatult on tegemist kollektiivse karistamisega, mis on ka meil Eestis laialt levinud, kus riik kuritegude ärahoidmiseks-tuvastamiseks kehtestab lisakohustusi-nõudeid kõigile. Näiteks 1000 euroste arvete deklareerimiskohustus, selleks avastada arvevabrikuid-sullereid, kehtestati kõigile, ka ausatele ettevõtjatele lisakulu-kohustus, sama lugu ka selle kuu lõpuks tegeliku kasusaaja deklareerimise kohustusega, et riik saaks kergemini tuvastada rahapesuskeeme ja muid nihverdamisi väänatakse kõigile kohustus selga. Või sõidukite tehnilise ülevaatuspunktide kaamerakohustus - selleks, et tuvastada üksikuid patustanud, keerame kõigile, ka ausatele punktidele kaamera paigaldamis-pidamise kulud kraesse.

Sisuliselt võim käsitleb iga isikut ja ettevõtjat potentsiaalse rikkujana, ja kuna kurikael võib pesitseda iga isiku või juriidilise keha nahas, õigustab see võimupoolset totaalkontrolli kehtestamist. Ja nagu alati on retoorikas õigustuseks, kuidas kõik need lisakohustused ja meetmed on meie enda huvides ja meie kaitseks icon_smile.gif

Sama retoorikat viljeles eilses "suud Puhtaks" saatse peaproks Lavly Perling, kes üritas igati õigustada Eesti silmapaistvalt kõrget jälitus-pealtkuulamislubade statistikat - kõik see on meie endi turvalisuse huvides icon_smile.gif ja üldse peaproks ei anna lubasid, nagu ka ei määra mis kuritegude puhul on mõistlik kodanikke pealtkuulata-jälitada, lubasid jagavad kohtunikud ja mis kuritegude puhul, see on seadusandja pädevus ja kapo eest tema rääkida üldse ei saa - päris osav on see Lavly.

Kui sedasi sammhaaval riigipoolt nagunii kotitakse, võibolla oleks tõesti lihtsam kõigile kiip naha alla ja riigile jookseks reaalajas kodaniku kohta iga hetk teada tema asukohast kuni vererõhuni välja - tegid x hetkel tehingu, viskas pulsi üles, järelikult midagi kahtlast.. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2018 10:03:55 vasta tsitaadiga

Arst süstib koolis lapsed ära ja süstla vedelikus asub riiklik salajane nanokiip, mis salvestab kõik.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 04.10.2018 10:33:01 vasta tsitaadiga

H_K, nagu see osa videost : https://youtu.be/dMezP2Jcx-Q?t=43 (üks mu lemmikuimaid videosi icon_razz.gif läbi aegade )
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 10:54:28 vasta tsitaadiga

Mis vahet seal on, mis platvormi pealt sa EL-ist USA lehte külastad.
Kui sa just VPN-i ei kasuta, saad samasuguse veateate ja keeldutakse sisu serveerimast.
See linuxi promo läheb juba veidi võssa.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 18.10.2018 11:05:41 vasta tsitaadiga

mitte veidi vaid tegemist on am-väärilise lausläbuga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 18.10.2018 11:21:17 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 14.11.2018 03:33:46, muudetud 1 kord
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 11:23:17 vasta tsitaadiga

note1 topeltkonto
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 11:37:59 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mis vahet seal on, mis platvormi pealt sa EL-ist USA lehte külastad.
Kui sa just VPN-i ei kasuta, saad samasuguse veateate ja keeldutakse sisu serveerimast.
See linuxi promo läheb juba veidi võssa.


Ma saan toriga ilusasti usa lehtedele. Pealegi on mul kanada exit.
windows10 ei ole lihtsalt kasutaja eelistus (vahe on suur).

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 11:39:47 vasta tsitaadiga

No 99,999% ei kasuta seda lahendust, ehk praktiliselt teemaväline soovitus.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 11:43:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
No 99,999% ei kasuta seda lahendust, ehk praktiliselt teemaväline soovitus.

Ei peagi kui ei tea.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 11:45:27 vasta tsitaadiga

Kes end linuxis koduselt tunneb, see ilmselt teab isegi neid asju.
Päeva see aga ei päästa, sest enamus seda ei kasuta ega hakka kasutama.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 19.10.2018 13:32:55 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kolmeks lõhenev Internet hakkabki reaalsuseks saama.
Ja seda puhtalt seetõttu, et Euroopa riikide valitsused ja Euroopa Parlament lasevad igasugustel autorikaitseorganisatsioonidel pähe istuda.
See kolmeks lläheb hoopis suurriiklike ambitsioonide tõttu. Hiina ja Venemaa tahavad internetti kontrollida ja mitte võimaldada Läänel seda kontrollida. Seepärast on seadusandlikul tasandil ettevalmistused tehtud - kui peaks muu maailmaga eriarvamus tekkima siis sarnaselt tuumanupule vajutab Putja üht teist punast nuppu ja voila - Venemaa haldusalal on internet Vovakese kontrolli all. Sama mõte on hiinlastel, pigem on erinevus suunas - kui Venemaa tahab, et Lääne poolt ei pääseks Venemaa internetti ja riigisisene oleks 100% pealtkuulatav Lääne suunas siis Hiina tahab, et oma kodanikud ei pääseks pehkinud kapitalistide võrgu hüvesid nautima väljapoolt hiinat (takistab just väljapääsu) ja oleksid 100% kontrollitavad.
Tegelt hiina võrk on kuidagi juba praegu veidi eraldi, venemaa omas aga on kraane ja ligipääsu kitsendatud küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2018 13:43:25 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Tanel kirjutas:
namstoop, see on see GDPR teema.
ot:
GDPR nüüd küll halb ei ole.
Mulle väga meeldib, et minu andmete töötlemine on veel rohkem piiratud. Ei olegi vaja tarbida mõttetute lehekülgede sisu, mis minu andmete töötlemist ei austa.


GDPR on üks logisev samm õiges suunas. Tegelikult peaks reguleerima kogu digivaldkonna selliselt, et kasutajatele sisu-teenuse pakkumisel saadakse vaid reaalse teenuse tööks vajalik kogus andmeid-õiguseid ja sealt edasi on kasutajate vaba valik ning defaultis on kõik optional OFF seades ja võimalik ON keerata ning igast tülitavad popupid kaotatud. Andmete ja muude õiguste loovutamine peaks olema vabatahtlik ja seda mitte teenuse kasutama hakkamise hetkega vaid muudmoodi.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.10.2018 21:08:25 vasta tsitaadiga

Ärge siis unustage, et Unzip tahab hea töö eest tagasi valitud saada. Meeldetuletus neile, kes lähevad pimedalt häälekamale vanale RE osale häält andma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2018 08:33:46 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Ärge siis unustage, et Unzip tahab hea töö eest tagasi valitud saada. Meeldetuletus neile, kes lähevad pimedalt häälekamale vanale RE osale häält andma.

Ma ei kasuta isegi seda OS-i mis tema kasutab.. Enamus UNZIPi tarkvara peal ongi.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kert06
Kreisi kasutaja
kert06

liitunud: 10.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2018 21:42:34 vasta tsitaadiga

Tüüp seletab, mis EU internetist saama hakkab kui sellele piiri ei panda. (ing. k.)

Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2018 21:45:46 vasta tsitaadiga

Me oleme mõelnud Ukrainasse või Šveitsi kolida.
Eks näis, mis saama hakkab, kevad on veel kaugel.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
montez
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 25.10.2018 00:57:01 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Tarand v Toom
https://geenius.ee/uudis/13-lolli-kusimust-millele-iga-interneti-kasutaja-peab-vastust-teadma/

Sattusin nüüd lugema ja Toom tundus eksivat. "Kas ma võin endale printida Che Guevara pildiga särgi? Toom: Jah, võid. Pilt on vanem kui 50 aastat." Võtan ette Autoriõiguse seaduse § 38. Autoriõiguse kehtivuse tähtaeg (1) Autoriõigus kehtib autori kogu eluaja jooksul ja 70 aastat pärast tema surma, olenemata kuupäevast, millal teos on õiguspäraselt avalikustatud,...
Tuleb küsida, kas foto autori surmast on möödas 70 aastat, mitte väita, et foto tegemisest on möödas 50 aastat. Kuigi ise vastan ka, et tohib fotoga särgi teha isiklikuks tarbeks(§ 18. /.../on lubatud õiguspäraselt avaldatud teost füüsilisel isikul reprodutseerida/.../tingimusel, et selline tegevus ei taotle ärilisi eesmärke.) Probleem oleks edasimüümise korral.

Eelmisel nädalal oli Vikerraadios saade "Reporteritund" interneti mõjust muusikatööstusele https://vikerraadio.err.ee/866599. Eriti kuulake, mida ja kuidas põhjendab Vaiko Eplik, kes on autor (muusika looja ja levitaja) ning hädas garaaži jäänud CD jäägiga väärtuses umbes 10 tuhat eurot, mida ta kunagi ära ei müü. See oli muidugi saate küsimus, miks kõvaketta ja flash mäluga seadmetele ei kehtestatud autoritasu maksmise kohustust(sarnaselt andmekandjatele kassett, VHS, CD/DVD toorik). Sügavamalt on probleem inimeste liikumises .ee lehtedelt ära .com lehtedele, kelle järel lähevad ka reklaamirahad. Epliku jaoks tähendab see, et võrreldes CD aegadega saab ta klikitud muusikalt kümme korda vähem autoritasu, kuigi lugusid oli kasutatud videodes, millel vaatajaid 2 miljoni ringis(youtube eemaldamiseni). Foorumi teema on küll interneti tsensuur ja nuhkimine aga autoriõiguse kaitse on just see põhjus, miks loodi ACTA ja sellest väljakasvanud projektid(praegusel juhul GDPR).
Mina olen ka autor ja toetan seaduste kaasajastamist. Küll olen ma skeptiline autorite eest seismises, mille varjus tegelikult suureneb nuhkimine. Suvel hõiskas Ansip, et lõppes geoblokeering. Seda küll aga lisandus nõue teenusepakkujatele kasutaja järelevalveks(asukoha tuvastamiseks). See on nagu tasuta toit, mida saab hiirelõksust. Minul toimus mobiiliarve kasv umbes 3 korda, sest hakati pakkuma roamingu minuteid ja tulid internetiga paketid, kuigi mul on nuppudega telefon(Tele2).

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2018 01:01:32 vasta tsitaadiga

Igasugune "tühja meedia tasu" on absurdne ja tegelikult ilmselt peale pikka kohtuteed ka ebaseaduslik. Probleem on selles, et gigandid ei maksa vahendamiselt korralikku tulu ja ka õiguste eest seisvad asutused suunavad liiga vähe tasu autoritele ning ühtlasi on kontroll-raporteerimine absurdne.
Soodustama peaks väiketegijate ja üleüldse artistide võimalikult otse müüki, mitte suurfirmade £$€ akumulatsiooni.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2018 08:27:04 vasta tsitaadiga

montez, rmc, thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 25.10.2018 13:02:55 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Me oleme mõelnud Ukrainasse või Šveitsi kolida.
Eks näis, mis saama hakkab, kevad on veel kaugel.

Tegelt tahtsin ammu kirjutada, et kindlalt aitab EL direktiivi vastu kui foorumi firma on kolinud ükskõik millisesse EL välisesse riiki, olgu selleks Ukraina, Venemaa, Gruusia, Moldova, Albaania Serbia, Kosovo, Norra Island või miski veel. Seejuures võib firma omada vaid juriidilist keha, edasi rendib ta kasvõi eestist domeeni koos serveriga. Ainus oht on, et kui läheb väga vihaseks ärapanemiseks siis võib eesti riik anda käsu siinsetele serveritele blokkida su lehte (vähetõenäoline).
Niipalju peab vaatama, et millistest neist EL välistest riikides on kõige lihtsam firmat asutada, mõnes riigis on bürokraatlikud tõkked ja mõnes teises on lihtsalt eluohtlik endalegi sinna riiki saabuda, kolmas aga on überkallis (Sveits, Norra?)
Võibolla tasuks niipalju luues arvestada, et ise omanik ei oleks vaid tankist notariaalse lepinguga (st. ettevõtte juhtimine kuulub volikirjaga sulle ja tankistilt on kõik õigused sellesama notariaalse lepinguga ära õetud, küll aga on omanikuks registris tema) ja seda mitte rahapesu pärast vaid hoopis Eestist halvale kombele, et kui Juhid Sina siis oledki tunnistatud ettevõtte omanikuks (vt. autorollo - kuid kontvõõras päevapealt omanikuks tehti)

Lisatud hiljem:
Asi veel lihtsam - Pole mingit välisriiki ega välisfirmat vaja - rega eesti firma kas läbi "kasusaaja" või veel parem e-residendi tehtud ID kaardiga firma eestis, peaasi et e-resident ei asu eestis ja tal pole rohkem plaani EL territooriumile jalga tõsta. Firma regad loomulikult digitaalselt. Loodetavasti saad e-residendilt ka digitaalse volikirja teda esindada kõigis küsimustes ning hea oleks kui saad ka pin kalkulaatori. Seda selleks, et maksta serveri eest.


viimati muutis kalvis 26.10.2018 09:08:46, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 25.10.2018 21:34:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Soodustama peaks väiketegijate ja üleüldse artistide võimalikult otse müüki, mitte suurfirmade £$€ akumulatsiooni.


mission impossible. see on võimalik ainult siis kui autor ega artist ei kuulu ühegi esinduskontori hingekirja.
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2018 21:36:05 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
tsitaat:

Soodustama peaks väiketegijate ja üleüldse artistide võimalikult otse müüki, mitte suurfirmade £$€ akumulatsiooni.


mission impossible. see on võimalik ainult siis kui autor ega artist ei kuulu ühegi esinduskontori hingekirja.

Spotify vist kavatseb seda teha: Spotify tegi olulise otsuse ja see võib muuta kogu muusikaäri

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 25.10.2018 21:48:04 vasta tsitaadiga

üks asi veel, sedasi müüdav lugu ei tohi olla ühegi plaadifirma alt välja antud plaadil.
tagasi üles
libu
Aeg Maha 1k

liitunud: 15.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 13:12:49 vasta tsitaadiga

https://www.eff.org/deeplinks/2018/10/eus-link-tax-will-kill-open-access-and-creative-commons-news

Kes oskab hästi tõlkida seda juttu ja lühidalt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2018 13:17:44 vasta tsitaadiga

Kopeerin siia ka
tsitaat:
All this month, the European Union's "trilogue" is meeting behind closed doors to hammer out the final wording of the new Copyright Directive, a once-noncontroversial regulation that became a hotly contested matter when, at the last minute, a set of extremist copyright proposals were added and voted through.

One of these proposals is Article 11, the "link tax," which requires a negotiated, paid license for links that contain "excerpts" of news stories. The Directive is extremely vague on what defines a "link" or a "news story" and implies that an "excerpt" consists of more than one single word from a news-story (many URLs contain more than a single word from the headline).

Article 11 is so badly drafted that it's hard to figure out what it bans and what it permits (that's why we've written to the trilogue negotiators to ask them to clarify key points). What can be discerned is deeply troubling.

One of the Directive's "recitals" is Recital 32:

"(32) The organisational and financial contribution of publishers in producing press publications needs to be recognised and further encouraged to ensure the sustainability of the publishing industry and thereby to guarantee the availability of reliable information. It is therefore necessary for Member States to provide at Union level legal protection for press publications in the Union for digital uses. Such protection should be effectively guaranteed through the introduction, in Union law, of rights related to copyright for the reproduction and making available to the public of press publications in respect of digital uses in order to obtain fair and proportionate remuneration for such uses. Private uses should be excluded from this reference. In addition, the listing in a search engine should not be considered as fair and proportionate remuneration." (emphasis added)

Once you get through the eurocratese here, Recital 32 suggests that (1) anyone who wants to link to the news has to have a separate, commercial license; and (2) news companies can't waive this right, even through Creative Commons licenses and other tools for granting blanket permission.

Many news organizations allow anyone to link to their work, including some of the world's leading newsgatherers: ProPublica ("ProPublica's mission is for our journalism to have impact, that is for it to spur reform"), Global Voices (a leading source of global news written by reporters on the ground all over the planet), and many others. These Creative Commons news entities often rely on public donations to do their excellent, deep, investigative work. Allowing free re-use is a key way to persuade their donors to continue that funding. Without Creative Commons, some of these news entities may simply cease to exist.

Beyond sources of traditional news, an ever-growing section of the scholarly publishing world (like the leading public health organisation Cochrane) make some or all of their work available for free re-use in the spirit of "open access" -- the idea that scholarship and research benefit when scholarly works are disseminated as freely as possible.

Article 11's trampling of Creative Commons and open access isn't an accident: before link taxes rose to the EU level, some EU countries tried their own national versions. When Germany, tried it the major newspapers simply granted Google a free license to use their works, because they couldn't afford to be boycotted by the search giant. When Spain passed its own link tax, the government tried to prevent newspapers from following the same path by forcing all news to have its own separate, unwaivable commercial right. Spanish publishers promptly lost 14% of their traffic and €10,000,000/year.

All of this is good reason to scrap Article 11 altogether. The idea that creators can be "protected" by banning them from sharing their works is perverse. If copyright is supposed to protect creators' interests, it should protect all interests, including the interests of people who want their materials shared as widely as possible.


See Euroopa Liit keeratakse ikka täitsa kanni. icon_evil.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Euroopa vaba Interneti tapmise poolt hääletasid: Indrek Tarand, Tunne Kelam, Ivari Padar ja Urmas Paet mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.