|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
29.09.2018 07:46:22
|
|
|
| JazZ kirjutas: |
Kolmandat korda, ma tundsin huvi ainult selle vastu et huvitav miks see kiirus stabiilses languses on ja kas keegi teine on veel seda trendi märganud. |
JazZ, küllap ongi asi selles, nagu A.S. kohe alguses su küsimusele vastas.
| A.S. kirjutas: |
| Valguskaabli kasutajaid tuleb ju järjest juurde, pole siis ime, et "supp lahjemaks" muutub. |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mnsr
HV vaatleja
liitunud: 15.10.2009
|
29.09.2018 12:11:23
|
|
|
| Six kirjutas: |
| JazZ kirjutas: |
Kolmandat korda, ma tundsin huvi ainult selle vastu et huvitav miks see kiirus stabiilses languses on ja kas keegi teine on veel seda trendi märganud. |
JazZ, küllap ongi asi selles, nagu A.S. kohe alguses su küsimusele vastas.
| A.S. kirjutas: |
| Valguskaabli kasutajaid tuleb ju järjest juurde, pole siis ime, et "supp lahjemaks" muutub. |
|
Ärge unustage, et kui UK-s asuv X teenusepakkuja server on eelkõige koormatud oma lähikonnast tehtavate kiirusetestidega.
Uurisin ja avastasin, et suurel Telial on Euroopas ja USAs üsna korralik infra.
https://www.teliacarrier.com
Tundub, et kui rahakott lubab, võib oma paneelmajas korterist dedicated ühenduse UK serverikeskustesse osta.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alar26t
HV kasutaja
liitunud: 21.04.2011
|
29.09.2018 12:34:16
|
|
|
| mnsr kirjutas: |
Ärge unustage, et kui UK-s asuv X teenusepakkuja server on eelkõige koormatud oma lähikonnast tehtavate kiirusetestidega.
Uurisin ja avastasin, et suurel Telial on Euroopas ja USAs üsna korralik infra.
https://www.teliacarrier.com
Tundub, et kui rahakott lubab, võib oma paneelmajas korterist dedicated ühenduse UK serverikeskustesse osta.  |
Pole mõtet üritada. Midagi Telia kasuks räägid, siis oled kohe tulihingeline Telia kaitsja.
On ka endal olnud omajagu sõdasid Teliaga, kuid välisvõrk on küll selline, mida ei saa väga kiruda. Kuu aega tagasi sai mainitud, et vähemalt Telia Eesti on lisanud uue ühenduse, mis läheb Tallinn -> Warsaw. Ei usu, et see uus link mingil madalal kiirusel jookseb, sest vähemalt 80% minu netist voolab nüüd mööda maad, mitte läbi Rootsi mineva merekaabli. Ilmselgelt on, ette planeeritud selle tulevikunetiga kaasnevaid mahtude suurenemisi. Kui te seda viimast arengut lihtsalt ignoreerite, siis ilmselgelt on teil mingi varasem kana kitkuda Teliaga, muidu sellist selektiivset lugemist siin ei näeks.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
29.09.2018 12:49:57
|
|
|
| alar26t kirjutas: |
| ...siis ilmselgelt on teil mingi varasem kana kitkuda Teliaga, muidu sellist selektiivset lugemist siin ei näeks. |
aga võibolla hoopis kitkutakse mõne Telia esindajaga siin
Ilmselgelt paar viimast lehekülge üks räägib aiast ja teine proovib aiaaugust rääkida, kuigi peaks asjast aru saama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
alar26t
HV kasutaja
liitunud: 21.04.2011
|
30.09.2018 13:19:18
|
|
|
Sai huvi pärast kontrollitud Telia lehte peale seda uudist.
Olen juba varasemalt aru saanud, et need kuupäevad on nii nagu nad on. Vähemalt antakse märku, et asjad liiguvad.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.09.2018 13:47:23
|
|
|
Oluline on veel märgata ka seda siis ei rõhutata siin hiljem, et võrk valmiski antud tähtajaks vaid, et õnn saabus õuele ja kiire ühendus on majas.
Arusaadav, et kui võrk jääbki hiljaks ning seda ka mainida. Samas tehakse sellest justkui statistika, et 99% jääbki hiljaks
siitpoolt vaadates naljakas aga osa mõtleb, et see ongi see hea tava. Reaalsus aga midagi muud.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
30.09.2018 14:02:05
|
|
|
No see inimene võiks siin teada anda, kellele õnn naeratas esimeseks lubatud tähtajaks.
Mulle tuli peale kolmandat lubatud/pikendatud tähtaega.
| indrpo kirjutas: |
Oluline on veel märgata ka seda siis ei rõhutata siin hiljem, et võrk valmiski antud tähtajaks vaid, et õnn saabus õuele ja kiire ühendus on majas.
Arusaadav, et kui võrk jääbki hiljaks ning seda ka mainida. Samas tehakse sellest justkui statistika, et 99% jääbki hiljaks
siitpoolt vaadates naljakas aga osa mõtleb, et see ongi see hea tava. Reaalsus aga midagi muud. |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002

|
30.09.2018 14:31:50
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
Oluline on veel märgata ka seda siis ei rõhutata siin hiljem, et võrk valmiski antud tähtajaks vaid, et õnn saabus õuele ja kiire ühendus on majas.
Arusaadav, et kui võrk jääbki hiljaks ning seda ka mainida. Samas tehakse sellest justkui statistika, et 99% jääbki hiljaks
siitpoolt vaadates naljakas aga osa mõtleb, et see ongi see hea tava. Reaalsus aga midagi muud. |
Võin julgelt väita, et 100% tuttavatel/sõpradel ei ole see kuupäev paika pidanud. Nagu ka mul endal.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.09.2018 14:57:23
|
|
|
siis on teil ja suurel suguvõsal ning tutvusringkonnal "hästi" läinud.
ei saa mainimata jätta, et paigaldan igapäevaselt teenuseid uuele võrgule, olgu siis tähtajas või üle tähtaja. teen ise oma statistika ning seega julgen kahelda, et 100% üle läheb ja võrkude ehitajad üldse oma aegadega hakkama ei saaks.
ehk siis etapp mida on vaja tunnistada, võib ja läheb nii mõnigi objekt üle tähtaja.
kliendid ise kirjeldavad kuidas majja tulev toru oli kas tegelikult olematu või puruks ning ajad nihkusid, samuti võib koos sellega nihkuda naabrite aeg kuna enne kaevus ei keevitata.
mind hämmastab lihtsalt selle operaatori kulul tehtava investeeringu ja võrgu arenduse protsessi käigus tekkinud probleemide korral KLIENDImüra, et miks ei tooda mulle see ots tasuta tähtajaks tuppa.
Vat sellepärast ei toodagi, et tähtaeg pikenes vastavatel asjaoludel.
Kas selliste asjadega on teatud kodanikel raske harjuda?
ehk kas saaks sellest üle, et aeg läheb üle. andsin juba aimu, et parem on, et midagigi kodulehel lubatakse kui see, et täielikus infopuuduses olla.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
itmynk
Kreisi kasutaja
liitunud: 24.08.2008
|
30.09.2018 15:23:10
|
|
|
| alar26t kirjutas: |
Sai huvi pärast kontrollitud Telia lehte peale seda uudist.
Olen juba varasemalt aru saanud, et need kuupäevad on nii nagu nad on. Vähemalt antakse märku, et asjad liiguvad. |
Mulle lubatakse ka seda 31.12.2018 kuupäeva. Selle uudise peale, hea tahte märgiks paigaldasin Inteno, TG789 asemele ning bäkkisin uue menüü. Kui mu solidaarsust kuritarvitatakse ning selleks kuupäevaks kiiret internetti pole, siis paigaldan thomsoni ja amino tagasi
Uus menüü ja motorolad ning reaalajas televiisori vaatamine, mingit uimasust ega vahet ei ole. Kõik töötab õlitatult. Lisaks sai sellest eesti HD kanalite lappamisest lahti. Kõik HD peale - hunnik telekaid, arvuteid ja nutiseadmeid 10/2 ühenduse taga ning kõik töötavad ilusti. 1440p ja 4k kiirust kätte ei saa aga so what.
20/5 ja 40/10 on oma hindade juures nii mõttetud kiirused ning jään ootama 50 või 100 kiirust. Praegu tegelt võtsin 31 päevaks 20/5 kiiruse , 10/2 hinnaga. Abiks ikka. 1440p teeb ära ja nibin-nabin ka 4k.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
30.09.2018 15:36:40
|
|
|
| Six kirjutas: |
No see inimene võiks siin teada anda, kellele õnn naeratas esimeseks lubatud tähtajaks.
Mulle tuli peale kolmandat lubatud/pikendatud tähtaega.
| indrpo kirjutas: |
Oluline on veel märgata ka seda siis ei rõhutata siin hiljem, et võrk valmiski antud tähtajaks vaid, et õnn saabus õuele ja kiire ühendus on majas.
Arusaadav, et kui võrk jääbki hiljaks ning seda ka mainida. Samas tehakse sellest justkui statistika, et 99% jääbki hiljaks
siitpoolt vaadates naljakas aga osa mõtleb, et see ongi see hea tava. Reaalsus aga midagi muud. |
|
Lubati selle aasta detsembriks (varasem info oli aasta-paar tagasi, et siia ei tulegi lähiaastatel). Kohale jõudis fiiber see teisipäev ning reaalselt kasutada peaks saama järgmine või ülejärgmine nädal.
Hetkel mingeid ruuterisoodustusi seoses mingite kiirustega/fiibrile üleminekuga on? Plaanis TG789Vn välja vahetada Inteno vastu.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
viimati muutis The_Boss 30.09.2018 15:44:11, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
30.09.2018 15:37:34
|
|
|
Kaesin ka ka siis seda oraakli ennustust. Ja kae imet, ei midagi.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.09.2018 15:42:14
|
|
|
itmynk, sinu näitele tuginedes võin siiski huvitavat statistikat lisada, paljud peavad üldse erinevaid suuremaid internetikiiruseid mõtetuteks.
Nõmme optika käigus on mulle mulje jäänud, et kui enne oli adsl 12 M või isegi vdsl 20M siis peale tasuta optika saamist jääb kiiruseks 16€urone 10/10 pakett.
Kergelt öeldes suu lahti kus endal vesi jookseb optika järele selgub, et suurpere ei vajagi kiiret internetti, lihtsalt tuldi kusagilt ja pakuti tasuta.
Ma ise antud äriettevõtte töötajana tunnen hämmingut, kas tõesti raisatakse võrgu arengusse taas seal, kus seda ei oodata.
Tervikpilt on muidu ilus, piirkond saab üleni valguse ja korraga, nagu see käima peaks.
Ise ootasin lihtsalt, et rahvas soovib rohkem kiireimaid ühendusi, küllap pimestab mind seesama foorumi mure, silma jääb ainult kindel huvigrupp kes häält teeb, protsent suures pildis aga väike.
Teate, kallid kaasfoorumlased, et nagu RCC ja Tahanteada ennustasid, paljud noored elavad üldse 4G ja nutitelefoniga oma pereelu ja kaablit majja ei oota¿
Ehk ennustan, kui te lähima paari aastaga seda tasuta optika või kiirema vase pakkumist ei näe, siis edaspidi on liitumine ainult kliendi kulul ja summad samasuured nagu elektrilevil. See tagab muidugi ainult selle, et võrgu tellib ainult see kes vajab ja lihtsalt niisama enam raha maha ei maeta.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
itmynk
Kreisi kasutaja
liitunud: 24.08.2008
|
30.09.2018 16:57:48
|
|
|
| Kas ongi mõtet raha matta maasse valguskaabli näol, kui vasetehnoloogial on potentsiaali tulevikuks ligi 900mbit kiirusteks. Ausalt öeldes 10mbit (26) kiirus on ka praegu alampiiri peal ning varsti ammendab ennast mitme seadme kasutamisel.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oompa
HV kasutaja

liitunud: 18.03.2009
|
30.09.2018 16:57:54
|
|
|
Said vist isegi valmis 3. kvartali sees, aga kui tellima minna ei paku uusi, äkki uuel nädalal lootust?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
30.09.2018 19:19:54
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
...võin siiski huvitavat statistikat lisada, paljud peavad üldse erinevaid suuremaid internetikiiruseid mõtetuteks.
Teate, kallid kaasfoorumlased, et nagu RCC ja Tahanteada ennustasid, paljud noored elavad üldse 4G ja nutitelefoniga oma pereelu ja kaablit majja ei oota¿
|
Sinu statistika järgi kus need 4G noored põhiliselt elavad.
Kas oma isiklikes majades ja korterites?
Seda saad ka ikka aru, et vähemalt kiire võrgu valmisolek on vaja luua isegi siis kui esialgu kasutatakse 10/10 teenust.
Kui enamusel (parem kõigil) on kiire neti võimalus sees, siis peaks saama ka vastava kvaliteediga teenust edastada, mis hakkab kiiremat netti tahtma.
Millalgi võiks ju ka päris HD (ja 4K) Teliasse jõuda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
MultiUser
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2007
|
30.09.2018 20:15:38
|
|
|
| Six kirjutas: |
No see inimene võiks siin teada anda, kellele õnn naeratas esimeseks lubatud tähtajaks.
Mulle tuli peale kolmandat lubatud/pikendatud tähtaega.
| indrpo kirjutas: |
Oluline on veel märgata ka seda siis ei rõhutata siin hiljem, et võrk valmiski antud tähtajaks vaid, et õnn saabus õuele ja kiire ühendus on majas.
Arusaadav, et kui võrk jääbki hiljaks ning seda ka mainida. Samas tehakse sellest justkui statistika, et 99% jääbki hiljaks
siitpoolt vaadates naljakas aga osa mõtleb, et see ongi see hea tava. Reaalsus aga midagi muud. |
|
Raporteerin, et esimeseks tähtajaks ei saanud valmis. Hoopiski poolteist kuud varem. Niiet pole ainult negatiivset tagasisidet...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Brigadir
HV vaatleja

liitunud: 21.05.2002
|
30.09.2018 22:45:31
|
|
|
| Äkki keegi targem teab aidata. Kas täna Telia pakutavatel ühendustel pole enam tehniliselt Thomson TG784 toetatud (10/2mb ühendus kortermajas telefonijuhtmepaari otsast) ja peab kindlasti Inteno ruuteri hankima?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
30.09.2018 22:59:37
|
|
|
| 10/2 jaoks 784 enam ei kõlba jah.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
30.09.2018 23:13:53
|
|
|
| itmynk kirjutas: |
| Kas ongi mõtet raha matta maasse valguskaabli näol, kui vasetehnoloogial on potentsiaali tulevikuks ligi 900mbit kiirusteks. Ausalt öeldes 10mbit (26) kiirus on ka praegu alampiiri peal ning varsti ammendab ennast mitme seadme kasutamisel. |
Tulevikus, 5-10 aasta pärast? Eriti veel 1km+ pikkuste vase liinidega.
Mina tahan suuremat kiirust täna ja kohe, mitte 5 aasta pärast...
viimati muutis Reaper 01.10.2018 10:32:58, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
30.09.2018 23:17:37
|
|
|
Reaper, 4G peal pakutakse ju Telia poolt piiramatult 20/5...milles probleem?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
01.10.2018 00:40:23
|
|
|
| itmynk kirjutas: |
| Kas ongi mõtet raha matta maasse valguskaabli näol, kui vasetehnoloogial on potentsiaali tulevikuks ligi 900mbit kiirusteks. |
Iga 50m pärast paned dsl jaama?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Inspiro
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.05.2012
|
01.10.2018 10:50:55
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
| itmynk kirjutas: |
| Kas ongi mõtet raha matta maasse valguskaabli näol, kui vasetehnoloogial on potentsiaali tulevikuks ligi 900mbit kiirusteks. Ausalt öeldes 10mbit (26) kiirus on ka praegu alampiiri peal ning varsti ammendab ennast mitme seadme kasutamisel. |
Tulevikus, 5-10 aasta pärast? Eriti veel 1km+ pikkuste vase liinidega.
Mina tahan suuremat kiirust täna ja kohe, mitte 5 aasta pärast... |
Tahad? Milles probleem? Telli, maksa optika ehituse eest ja naudi kiiret internetti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
01.10.2018 12:49:43
|
|
|
| Inspiro kirjutas: |
Tahad? Milles probleem? Telli, maksa optika ehituse eest ja naudi kiiret internetti.  |
Aga vot nii, et maksta ei taha.
Vähemalt mitte tänava üles kaevamise eest.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
01.10.2018 12:54:13
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
| Inspiro kirjutas: |
Tahad? Milles probleem? Telli, maksa optika ehituse eest ja naudi kiiret internetti.  |
Aga vot nii, et maksta ei taha.
Vähemalt mitte tänava üles kaevamise eest. |
Mida sa siis tahad, ega enam pole Nõukogude aeg, kus kõike sai riigipoolt tasuta....nüüd tuleb ka ise initsiatiivi ülesse näidata ja kukrut kergendada...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
01.10.2018 13:04:00
|
|
|
Optika toomine maksis mingi 390€, igakuiselt saab Telia neti/tv eest minult 44€, ehk 528€ aastas.
Pakuks et maksimaalselt mingi 5 aastaga on Telia oma kulud tasa teinud. Pigem isegi lühema perioodiga.
Samas jällegi mitte kõik meie asumis kellele optika aia taha toodi ei liitunud sellega. Eks nende pealt siis Telia saab väikest miinust.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
01.10.2018 13:06:35
|
|
|
| Ärge muretsege, Telial pole mingit kiire neti pakkumise monopoliõigust. Ei pea neile ulmehindu maksma. Vabamajanduse tingimustes määrab turuhinna pakkumise ja nõudluse tasakaal. Hetkel lihtsalt on pakkumine veel puudulik ja nõudlus kõrge. Tuleb pakkujaid juurde (Elektrilevi, Levikom ja kes kõik veel), siis lastakse hindadest soe õhk välja.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
itmynk
Kreisi kasutaja
liitunud: 24.08.2008
|
01.10.2018 13:29:40
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| itmynk kirjutas: |
| Kas ongi mõtet raha matta maasse valguskaabli näol, kui vasetehnoloogial on potentsiaali tulevikuks ligi 900mbit kiirusteks. |
Iga 50m pärast paned dsl jaama? |
Tuleks vist soodsam, kui tänavaid ja krunte ühe vaona üles kaevata ning valguskaabel panna. Samas jah ega vask ei ole väga pikas perspektiivis mõttekas kuna mingi aeg tuleb ikkagi kiiruse lagi ette aga samas kuhu optika maksimaalsed kiirused ulatuvad? Paarikümne aasta pärast tulevad uued tehnoloogiad peale.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
01.10.2018 13:29:59
|
|
|
| Etsike kirjutas: |
| Ärge muretsege, Telial pole mingit kiire neti pakkumise monopoliõigust. Ei pea neile ulmehindu maksma. Vabamajanduse tingimustes määrab turuhinna pakkumise ja nõudluse tasakaal. Hetkel lihtsalt on pakkumine veel puudulik ja nõudlus kõrge. Tuleb pakkujaid juurde (Elektrilevi, Levikom ja kes kõik veel), siis lastakse hindadest soe õhk välja. |
Millal konkurentsi oodata on siis?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
01.10.2018 13:47:41
|
|
|
| bitCON, tule oma kivi alt välja ja vaata ringi. Konkurendid ju tegutsevad.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
01.10.2018 14:32:20
|
|
|
| Etsike kirjutas: |
| bitCON, tule oma kivi alt välja ja vaata ringi. Konkurendid ju tegutsevad. |
jama on see, et üksikliitujale ei pane keegi tasuta fiibrit maha, vaid selged arenduspiirkonnad kus operaator ehk Telia tasuta fiibri paigaldab ja selle ka visiidiga tasuta tööle paneb.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
01.10.2018 14:47:11
|
|
|
| Nõmmel käib küll kõva töö Telia poolt. Kuupäevad on liikunud küll, aga ma ei näe mõnes kuus erilist probleemi.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
01.10.2018 15:04:58
|
|
|
| itmynk kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
| itmynk kirjutas: |
| Kas ongi mõtet raha matta maasse valguskaabli näol, kui vasetehnoloogial on potentsiaali tulevikuks ligi 900mbit kiirusteks. |
Iga 50m pärast paned dsl jaama? |
Tuleks vist soodsam, kui tänavaid ja krunte ühe vaona üles kaevata ning valguskaabel panna. |
Kumb tuleks siis soodsam, iga 50m tagant jaamad või valgus kohe vedada?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
01.10.2018 15:13:28
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
| Kaabel või ruuter katki. |
Igatahes kaabel vana ruuteri LANist uue WANi pani uuel kõik tuled põlema. Punaseid tulesid ei olnud. |
Tuli välja, et optika konverterist ruuterisse oli pandud 6 soonega valvekaabel. Seal elamises pole kellelgi kunagi võrgutange olnud. Ja ma ei tahaks uskuda, et see kunagi süsteemi paigaldanud Elioni tehnik oli... Igatahes veider. 123 helistasin ja konsulteerisin, siis nad olid kindlad, et kaabli viga ei saa olla ja saadeti tehnik. Kaabli ma oleksin võinud ise ära vahetada.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
01.10.2018 16:00:47
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
| Kaabel või ruuter katki. |
Igatahes kaabel vana ruuteri LANist uue WANi pani uuel kõik tuled põlema. Punaseid tulesid ei olnud. |
Tuli välja, et optika konverterist ruuterisse oli pandud 6 soonega valvekaabel. Seal elamises pole kellelgi kunagi võrgutange olnud. Ja ma ei tahaks uskuda, et see kunagi süsteemi paigaldanud Elioni tehnik oli... Igatahes veider. 123 helistasin ja konsulteerisin, siis nad olid kindlad, et kaabli viga ei saa olla ja saadeti tehnik. Kaabli ma oleksin võinud ise ära vahetada. |
See ilmselt vana sidekaabel MHS
kuni 100M käis läbi, Gbit mitte. Haruldased juhtumid kuid kui korteriomanik soovis kasutada remondi all vana juhet võis kliendi palvel tehnik kunagi ka sellist kräppi teha, oletades, et kliendile piisas 100M
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
01.10.2018 16:08:21
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
| Kaabel või ruuter katki. |
Igatahes kaabel vana ruuteri LANist uue WANi pani uuel kõik tuled põlema. Punaseid tulesid ei olnud. |
Tuli välja, et optika konverterist ruuterisse oli pandud 6 soonega valvekaabel. Seal elamises pole kellelgi kunagi võrgutange olnud. Ja ma ei tahaks uskuda, et see kunagi süsteemi paigaldanud Elioni tehnik oli... Igatahes veider. 123 helistasin ja konsulteerisin, siis nad olid kindlad, et kaabli viga ei saa olla ja saadeti tehnik. Kaabli ma oleksin võinud ise ära vahetada. |
See ilmselt vana sidekaabel MHS
kuni 100M käis läbi, Gbit mitte. Haruldased juhtumid kuid kui korteriomanik soovis kasutada remondi all vana juhet võis kliendi palvel tehnik kunagi ka sellist kräppi teha, oletades, et kliendile piisas 100M |
Hetkel ongi 100/100 ühendus. Sama ühendus uue ruuteriga tööle ei hakanud, WAN port oli pime. Vana ruuteriga töötas. 2 ruuterit olid kõrvuti töös.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
01.10.2018 16:10:31
|
|
|
raxz, kaablil ühendatud oli 2 paari või 3?
Ühendus ei puhu pilli, link on võimalusel giga, isegi kui tellitud on 10/10.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
01.10.2018 16:13:15
|
|
|
| Ei tea palju ühendatud oli. Tehnik helistas ja ütles, et vale kaabel oli. Lingi kiirust ei muudetud, aga vanaga töötas, uuega mitte.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
01.10.2018 16:15:43
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Ei tea palju ühendatud oli. Tehnik helistas ja ütles, et vale kaabel oli. Lingi kiirust ei muudetud, aga vanaga töötas, uuega mitte. |
Ju siis ei suutnud uus ruuter kokku leppida 100 kui oli mingi poolkõva kaabel seal vahel.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
01.10.2018 19:48:06
|
|
|
raxz, siis täpsustan lisaks, kui ONT on GB pesaga ja ruuter on nö vana 100M WAN pesaga, siis läheb link püsti. Kui ONT on 1G pesaga ning ruuter samuti, ei pruugi link püsti minna ja kokku leppida, et tegelikult peaks link olema 100Mbit/s
Käsitsi ruuteris linki maha keerates oleks ilmselt käima ajanud kuid ajutiselt.
Igal juhul soovitaks selle vale kaabli porno eemaldada ja lingi Gbit peale ajada.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
01.10.2018 19:50:48
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
raxz, siis täpsustan lisaks, kui ONT on GB pesaga ja ruuter on nö vana 100M WAN pesaga, siis läheb link püsti. Kui ONT on 1G pesaga ning ruuter samuti, ei pruugi link püsti minna ja kokku leppida, et tegelikult peaks link olema 100Mbit/s
Käsitsi ruuteris linki maha keerates oleks ilmselt käima ajanud kuid ajutiselt.
Igal juhul soovitaks selle vale kaabli porno eemaldada ja lingi Gbit peale ajada. |
Tehnik vahetas kaabli korraliku vastu ära. Ilmselt see oligi põhjuseks. Teine kord helistan sulle mitte “tehnilisele toele.”
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
01.10.2018 19:58:30
|
|
|
raxz, OT: vahetasin numbrit peale seda kui pool eestit mulle helistama hakkas.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ax100
HV vaatleja
liitunud: 20.11.2009
|
02.10.2018 15:03:22
|
|
|
Mul lükkub tulevik järjest kaugemale, nagu kunagi kommunism.
Seal https://www.telia.ee/era/kodu/internet/tulevikuinternet aadressi sisestades sain talvel vastuseks - valmib 3.kvartali jooksul, kevadel muutus see - valmib 4.kvartali jooksul ja nüüd - on planeerimisel.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
02.10.2018 15:05:16
|
|
|
| ax100 kirjutas: |
Mul lükkub tulevik järjest kaugemale, nagu kunagi kommunism.
Seal https://www.telia.ee/era/kodu/internet/tulevikuinternet aadressi sisestades sain talvel vastuseks - valmib 3.kvartali jooksul, kevadel muutus see - valmib 4.kvartali jooksul ja nüüd - on planeerimisel. |
Järgmiseks kaob su aadress sealt üldse ära, peale seda keeratakse su ligipääs sellele lehe kinni ja peale seda saadetakse siberisse 25+5.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliverk
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
02.10.2018 15:46:00
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| ax100 kirjutas: |
Mul lükkub tulevik järjest kaugemale, nagu kunagi kommunism.
Seal https://www.telia.ee/era/kodu/internet/tulevikuinternet aadressi sisestades sain talvel vastuseks - valmib 3.kvartali jooksul, kevadel muutus see - valmib 4.kvartali jooksul ja nüüd - on planeerimisel. |
Järgmiseks kaob su aadress sealt üldse ära, peale seda keeratakse su ligipääs sellele lehe kinni ja peale seda saadetakse siberisse 25+5. |
Seal hakkad uut Telia digiboxi testima. Niikaua testid kui ütled et maailma parim soft ja box.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oompa
HV kasutaja

liitunud: 18.03.2009
|
02.10.2018 16:22:58
|
|
|
| ax100 kirjutas: |
Mul lükkub tulevik järjest kaugemale, nagu kunagi kommunism.
Seal https://www.telia.ee/era/kodu/internet/tulevikuinternet aadressi sisestades sain talvel vastuseks - valmib 3.kvartali jooksul, kevadel muutus see - valmib 4.kvartali jooksul ja nüüd - on planeerimisel. |
Minu puhul oli samuti kirjas 3. kvartali jooksul, siis kuu viimastel päevadel muutus see, et on olemas 100/25 võimekus, aga tellida ei saanud. Teisest andmebaasist (tulevikuinternet-> telli) kaotati mu aadress üldse ära, nüüdseks on tagasi. Uurisin neilt, öeldi, et peaks olema võimekus, tegelevad ja annavad teada. Tänasest samuti "Kiirem internet on planeerimisel".
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
02.10.2018 21:48:11
|
|
|
| Võtsin Inteno DG400. 2,4 wifit välja lülitades kaob 5G ka. Kui mida iganes wifi seadetes muudan, kaob wifi täitsa ära. Erinevat SSID ka ei saa panna. Mingi funktsioon?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Inspiro
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.05.2012
|
02.10.2018 22:02:49
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Võtsin Inteno DG400. 2,4 wifit välja lülitades kaob 5G ka. Kui mida iganes wifi seadetes muudan, kaob wifi täitsa ära. Erinevat SSID ka ei saa panna. Mingi funktsioon? |
Sa ilmselt lülitad radio välja, mis lülitab terve wifi mooduli välja. Saab erinevad SSID määrata, kui valid 5GHz jaotusest SSID. kui jääd hätta siis helista 123
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
02.10.2018 22:06:41
|
|
|
Ma lülitasin 2,4 välja, 5 jäi sisse, aga ei midagi.
Kui kõik töötab ja lisan 5G SSID lõppu nr 5, siis lülitub wifi välja. Ei tulegi tagasi. Kõik radiod on enabled olekus.
Restarti pole muidugi proovinud.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
02.10.2018 22:11:48
|
|
|
| raxz kirjutas: |
Ma lülitasin 2,4 välja, 5 jäi sisse, aga ei midagi.
Kui kõik töötab ja lisan 5G SSID lõppu nr 5, siis lülitub wifi välja. Ei tulegi tagasi. Kõik radiod on enabled olekus.
Restarti pole muidugi proovinud. |
Mul 5 lõpus ehk 2 eri võrku. Samas ma pole 2,4 välja lükanud, sest 5ghz jamab. Muidu lükkaks välja
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|