Plaanid on ikka hoida survivali peal ja muuta mingeid asju nii, et jääks motivatsioon otsida teha mingeid asju/tegevusi.
Vastasel juhul oleks ammu DM peal aga sellega mingit kaua püsivat mängijatebaasi ei hoiaks.
Stamina/toit/jook muudeti kuna autosid ei ole ja jalgsi liikumist on palju ning parandada elujäämist
vastasel juhul oleks see lihtsalt frustratsioon kus iga 5 minuti tagant söö või sind ähvardab labane surm enne linnapiiri.
Paar päeva sai muudetud looti spawnrate, et oleks midagi leida muidu on ainult tühjuks ja pole mängijaid, nii et kuskil
tuleb teha paratamatult kompromisse. Ideed ja tagasiside on tere tulnud kui selles on mingit konstruktiivset kriitikat ja põhjendust
sest ega me ka kõike ei näe ei tea ja ei suuda ette mõelda.
Tänan!
Plaanid on ikka hoida survivali peal ja muuta mingeid asju nii, et jääks motivatsioon otsida teha mingeid asju/tegevusi.
Vastasel juhul oleks ammu DM peal aga sellega mingit kaua püsivat mängijatebaasi ei hoiaks.
Stamina/toit/jook muudeti kuna autosid ei ole ja jalgsi liikumist on palju ning parandada elujäämist
vastasel juhul oleks see lihtsalt frustratsioon kus iga 5 minuti tagant söö või sind ähvardab labane surm enne linnapiiri.
Paar päeva sai muudetud looti spawnrate, et oleks midagi leida muidu on ainult tühjuks ja pole mängijaid, nii et kuskil
tuleb teha paratamatult kompromisse. Ideed ja tagasiside on tere tulnud kui selles on mingit konstruktiivset kriitikat ja põhjendust
sest ega me ka kõike ei näe ei tea ja ei suuda ette mõelda.
Tänan!
Mis teema sellega on, et HV serveris leidub ainult ühte sorti looti? Mängisin mõned tunnid ja jõudsin selle ajaga rannikult airfieldile. Kogu tee peale võib-olla nägin maksimum 20 erinevat eset.
Mingi aeg tagasi sai mängitud nö official serveris (polnud experimental) kus leidus ikka ohtralt erinevat kraami.
aga dayz sa-s ehitamine ..... meenub kohe rust vanilla. _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Puht uudishimust küsin, aga kas täna rohkem seda serverit püsti ei aeta?
Päeval nagu toimisi väga hästi. _________________ SC: -huviline-
Steam: Huviline
Oli pannud end kinni jah millegipärast, ajasin püsti. Ma ei jõua koguaeg tal silma peal hoida, kui tundub et maas siis saatke kohe kas siin ps või hõigake steamis vms...
Huvitav on see et ennem uuendust jäi üsna vaikseks asi aga paele uuendust hakkas üsna palju miski soomlasi ja venelasi ja igasugu muudest maadest tegelasi serverisse juurde tulema, niiet positiivne
Praegu nagu hakkab see asi alles natuke looma. Perf on minu meelest suht mõistlik. Leiaks nüüd normaalsest kohast mõne masina, siis saaks selle ehitamise uuenduse ka ära proovida. _________________ SC: -huviline-
Steam: Huviline
Krt autosid ei ole nad ikka veel korda saanud. Kiiresti sõita ei kannata, sest desync viskab auto saltoga õhku ja maandud siis seal kus parasjagu juhtub.
No ja kui midagi peaks masinal katki minema, siis tuleb see kohe ära parandada, muidu mäng eemaldab selle mõne hetke pärast.
Aga muidu on täitsa pull, radiaatorisse tuleb vett valada ja täna avastasin, et ilma õlita ka väga kaua sõita ei saa _________________ SC: -huviline-
Steam: Huviline
Tänud, lisame selle ka vast jah. Kuigi päris kokku jookseb tegelt harva. Pigem on probleem see et kui tuleb miski uuendus siis ta ei pane seda automaatselt peale. Ei teagi mis lahendus oleks...
Lisaks serveri avastanud vägapaljud välismaalased, hetkel üsna pidevalt nii et 80% välismaalasi ja ainult mõni eestlane sees. Niiet kes alati seda taga ajanud et oleks palju võõraid sees siis nüüd on teie võimalus
Täna sai HV Server Watchdogi peale kes/mis siis peaks tagama selle, et server peale kokku jooksmist tuleb automaatselt uuesti tagasi üles.
Nüüd jookseb server stable buildi peal mitte experimentalil ehk siis tuleb steamis-dayz-properties-betas sealt valida NONE opt -out of all beta programs.
Lisatud Connect/Disconnect sõnumid ehk siis mängijate sisenemisel lahkumisel näitab serveris teksti.
Sellel nädalavahetusel plaanis üle minna SteamCMD peale mis peaks serveri haldamise ja automaatiseerimise lihtsamaks tegema.
Scriptide tagasi lisamine customload gear/spawns, söömine/stamina vähendamine 50% võrra, et saaks selle arvelt ehitada mängijad rohkem endale
baase jne. Autod peaks olemas olema nende kohta uurib kas on vaja rohem spawnima panna, uusi spawne lisada.
Kahju, et kiirustavad sellega nii. Olen viimased nädal-kaks hv.ee serveris ringi jooksnud ja asi on kõvasti etem kui 2014.a alguses, niiet mu meelest lootust on, et nad kunagi peale 1.0 välja tulekut ka kõik korralikult ära siluvad.
Kui kellelgi tundub et asi jookseb aeglaselt vai crashib siis tuleks exe ära kustutada ja verify integrity of games files teha, siis tõmbab uue exe mis peaks olema okk.
E: rääkige baasi asjast? On mõtet üldse jännata ehitamisega, et kas saab varuda sinna nodi jne mis serveri resa ka üle elavad? _________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Minuteada peaks olema korralik andmebaas, et kõik statsid peaks nagu alles olema ka peale resa... AGA siiski tegemist on DAYZ-ga _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Pigem võiks veel olla ettevaatlik suurte baaside ehitamisega ja asjade kogumisega kuna arendajad pole kinnitanud veel, et see on ära parandatud.
Järgmise nädala jooksul proovib HV serveris paika panna backup süsteemi millega vähendada riske ja serveri restartimine ümberteha eelkõige pidid sellega olema probleemid
serveri restartimisel võib andmebaas korrupteeruda ning mingid andmed lihtsalt nullida. Eelkõige puudutab see just mängijate ehitatud baase ja stashe. Ehk siis kui ehitate ja teete midagi
siis omal vastutusel ja riskil. Palun meid mitte süüdistama hakata asjade kadumises.
Jap, kuna neid uuendusi tuleb nii suvalisel ajal välja hetkel kahjuks siis ei jõua koguaeg silma peal hoida. Kahjuks ta ei mõista automaatselt end uuendada ära Öösel uuendasin ära ja täna kenasti olemas kõik.
Pigem võiks veel olla ettevaatlik suurte baaside ehitamisega ja asjade kogumisega kuna arendajad pole kinnitanud veel, et see on ära parandatud.
Järgmise nädala jooksul proovib HV serveris paika panna backup süsteemi millega vähendada riske ja serveri restartimine ümberteha eelkõige pidid sellega olema probleemid
serveri restartimisel võib andmebaas korrupteeruda ning mingid andmed lihtsalt nullida. Eelkõige puudutab see just mängijate ehitatud baase ja stashe. Ehk siis kui ehitate ja teete midagi
siis omal vastutusel ja riskil. Palun meid mitte süüdistama hakata asjade kadumises.
kui nüüd tähele panna mida serveri console parasjagu kirjutab, siis on näha, et üsna tihti ta salvestab db faile. kui nüüd mingi faili ülekirjutamise hetkel sundida server sulguma (automaatsed restart skriptid) siis on tõenäoline et see fail rikneb ja serveri taaskäivitumisel genereeritakse uus fail. vana faili sisu on kustunud.
need failid sisaldavad kogu persistent infot (baasid, stashid, lahtised uksed, loot, autod). õnneks neid faile on terve mapi peale 12, nii et kui üks fail läheb p*rse, siis kaob ainult 1/12 andmebaasi sisust.
kuidas vähendada andmebaasi riknemisi?
kuna ametlikku serveri restart funktsiooni veel ei pakuta...
1)vaadata, mis hetkel server salvestab andmebaasi ja restartida server käsitsi kohe peale andmete salvestumist
2)kirjutada skript, mis vaatab serveri logifailist millal viimati salvestati andmebaasi ja kas on hetkel ohutu restartida server
3) ????
need on minu isiklikud tähelepanekud dayz serveri hostimisel ja ei pretendeeri tõele.
neid db faile backupida ei anna kasvõi kord päevas? Et kui riknebki siis kadu max 1 päeva... Just idea..
Aga kuis neid telkidega? Igaüks saab sisse astuda kui uks kinni pandud või mingi kasutaja seotud värk? _________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kas andmebaasi faili kirjutatakse igal salvestamisel otsast lõpuni või täiendatakse?
Kui otsast lõpuni, kas poleks mõistlik kirjutada igal salvestamisel uut faili ning mingi kolmas programmikene teeb neist tagavarakoopia ja kustutab vana ära?
Siit keegi oli kes üritas Elektros mind maha lasta kui majas seisin kohapeal ja tõstsin asju suuremasse särki? Ja siis ka ei saanud maha. Lõpuks oli Karma ning tuli heli peale zombide kari kes tüübi ära killisid ja ma sain jooksu Krt ikka selles osas julm mäng, ma mitu korda zombide kätte ära surnud. Krdi telgid panin ka jõle kaugele spawnpointidest maha aga noh, käibki vähem rahvast ehk. _________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Palju see DayZ server ressurssi üldse nõuab?
Prose, mälu, ketas, võrguühendus?
DayZ foorumist:
The minimum requirements (provisional) for running one server instance are:
OS: Windows Server 12-16 or Windows 10 (Linux server hosting is not supported yet)
Processor: Intel Dual-Core 2.4 GHz or AMD Dual-Core Athlon 2.5 GHz
6 GB RAM
2.5 GB space on the drive
SSD for logs/install (highly recommended)
Päris karm... jube, et Windowsi serverit soovib, see juba eoses hoorab ressursse... Muidugi need nõuded ei täpsusta mängijate arvu, eks siis mälukasutus kasvab, prose ka mõnevõrra.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.