|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
26.08.2018 08:27:00
|
|
|
Mida te jahute, kõik operaatorid lähtuvad tehnilisest võimekusest, nii Levikom, Telia, Elisa jms. Muidu võks ju igaühe kohta öelda, et seal ta ei levi, järelikult ei viitsi võrku uuendada.
See on ainult positiivne kui kliendil on valida midagi paremat mis toimib. Täna oli selleks adsl asemel Levikomi air fber, aasta pärast võbolla Telia v35b vask tagasi, siis võibolla Elisa või Elektrilevi fiiber vms. ja nii see areng toimib.
Klient tegi hetkel valikuid mitte operaator.
pealegi püüdke teemas püsida.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
26.08.2018 10:19:46
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
pealegi püüdke teemas püsida.  |
Jah jah - nimetati juba teliat ja jube küll, sealt äratulekut, on jah aeg korrale kutsuda...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bjorn17
HV kasutaja

liitunud: 02.11.2003
|
30.08.2018 09:27:05
|
|
|
Kui nüüd lähiajal vaadata Levikom internetiühendust (ca 20/5 või 30/10 paketti) ilma TV-ta, siis mis oleks mõistlikum.
1) Seadmed välja osta või rentida?
2) Saan aru, et seadmeid on erinevaid. Kas on midagi mida saab valida või peaks eelistama?
Lähim mast asub 1100m kaugusel, otsenähtavus, puud ei tohiks segada.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
30.08.2018 10:13:53
|
|
|
bjorn17, kauaks sa oma nägemuses LK kliendiks hakkad? Kuniks Telion optikaotsa tuppa toob? Eks sa võid ise välja arvutada, millal rentimine summaarselt kallimaks läheb, kui kohe välja ostmine.
Seadmete osas pole seal midagi väga vaja valida, eriti kodukasutuse ja niivõrd väikese distantsi puhul. Tehnik tuleb ja paigaldab, mis vaja soovitud tulemuse saavutamiseks. Mul on 800m distantsi ja antenniks LiteBeam 5AC. Ruuteriks hAP AC Lite Tower (selle järel kaablitega 2 digiboksi ja kõik muu käib üle wifi jättes veel 2 porti vabaks).
Oled kindel, et selle lähima masti otsas ka LK seadmed on?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bjorn17
HV kasutaja

liitunud: 02.11.2003
|
30.08.2018 16:09:08
|
|
|
| Ei ole kindel, eks pean küsima neilt pakkumist ja infot.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
velts61
HV vaatleja
liitunud: 10.09.2018
|
10.09.2018 20:00:22
|
|
|
| Tere. Tunnen huvi, kuidas levikomi vastuvõtu antenn välja näeb ja mis tema kaal võiks olla. Võibolla tuleb lähiajal masti paigaldama hakata. Siis teaks arvestada. Ise asun saatjast linnulennult 9km kaugusel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nicko
HV vaatleja
liitunud: 25.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
11.09.2018 14:39:15
|
|
|
Kui tegemist on mastiga, on tegemist ka tuultega ja ca 9km peale ma võtaks selle - https://mikrotik.com/product/lhg_xl_5_ac
Jah, on tiba kallim aga antenni võimendustegur on parim ja tänu võrgule pole ta väga tuulepüüdja, tuleviku huvides on tal 1000M port olemas.
https://www.hinnavaatlus.ee/1237869/mikrotik-rblhgg-5acd-xl-lhg-xl-5-ac/
Selle antenniga on vaid üks trikk vaja teha - originaalis on peegli kinnitus lintklambritega, mis on kuidagi nirud eriti juhul kui pulk kuhu kinnitatakse, pole sobivas mõõdus. Selle asemel soovitan osta toruklambrid, nende kasutamise jaoks on MT ette näinud isegi avad peeglis. Nii on kinnitus tugev ja tuulekindel. Tuleb ainult jälgida et peegli geomeetrit ei venitaks, see on tugeva kinnitusega võimalik.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
11.09.2018 15:02:08
|
|
|
Mu meelest ei pea seal nende antennide pärast ise muretsema, vähemalt minule Levikom reklaamis, et tehnik tuleb kohale ja hindab olusid ning vastavalt oludele paigaldab sobivad seadmed ning testib paigaldatud seadmete vastavust teenuse pakkumisele. See võib tähendada nii seda, kus tehnik hindab teenuse pakkumist võimatuks, olenemata kui kalli ja peene antenni on tulevane klient valmis soetama, aga võib tähendada ka seda, kus odavam riistavara tagab sama hea kvaliteedi, kui kallim-edevam valik.
Kuna Levikom pakub üle õhu tagatud kiirusega teenust, siis ei ole neil suurt mänguruumi, kui ikka seadmed-kaugused stabiilset kiirust välja ei anna, siis nad selle kiirusega paketti kliendile müüa ei saa, erinevalt mobiilsest internetist, kus ka kallima-makismaalsema paketiga "kuni" võib tähendada ka nulli lähedast teenust.
Mu meelest ei ole mõtet ise võimelda, las tulevad kohale, hindavad oma pilgu-kogemusega ära ning teenuse võimalusel paigaldavad seadmestiku, mis tellitud teenuse tagab.
Mul on mastini 4.3km, otsenähtavus ja arve peal on kirjas Ubiquiti LiteBeam 5AC 23 dBi (5 GHz) vastuvõtuseade ning 30/10 internet ja 2 digiboksi nagu toimivad.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
11.09.2018 15:34:42
|
|
|
Kui ma oleks samasuguse suhtumisega olnud, poleks mul mingit LK teenust saanud olla - tehnik ütles mulle otse et ei tema ega keegi teine poleks minu oludes ühendust välja ehitanud. Nii et vahel tasub ikka ise ka käsi ja ajusid kasutada.
Siin varasem hinnakiri märtsi seisuga ei kajasta et tehnik saaks valida AC klassi 27dBi antenniga seadet, ei hakka ükski tehnik ka seda eraldi üksikult tellima - lihtsam on öelda et "pole võimalik".
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Delta
HV Guru

liitunud: 31.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
11.09.2018 21:44:53
|
|
|
| Cat5e reeglina.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
11.09.2018 21:45:07
|
|
|
| Delta, loe seadmete specidest. Mul on võrgukaabel, PoE'ga.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gfuugel
HV vaatleja
liitunud: 12.09.2018
|
12.09.2018 15:23:20
|
|
|
Probleem järgnev. Üleslaadimine on täiega häiritud, kui asi läheb Eestist ja Soomest kaugemale. Allalaadimine on koguaeg korras.
Näiteks on soov streamida prantsusmaa (lihtsalt näide, vahet ei ole, võin valida ka saksamaa või hoopis YouTube serverid) Twitchi serveritesse aga see ei ole kuidagi võimalik, droppib väga räigelt frame. Samas soome serverisse on asi korras.
Kiirusetestid (speedtest.net) on samuti ühel hetkel tellitud 50/20 aga siis jälle teisel hetkel 50/2-5 välismaa serveritesse ja nii ta kõigub. Lahe.
Veel üks näide, tehes testi https://testmy.net/ lehel siis ei ole üheski serveris mitte kunagi olnud upload see mis olema peaks (keskmine upload on 3-4 juures). Samas download on alati korras.
Vahet ei ole mis arvutiga teste teen ning kas kaabliga või WI-FIga.
Levikomi tehnik ütles mulle järgnevat:
1. Kui kiirused/ühendused Eesti serveritesse on korras, siis Levikom probleemi ei näe, neid huvitab eelkõige Eesti kiirused/ühendused - kui speedtest (nt. telia serverisse) on korras siis järelikult ongi internet korras.
Ehh? Et siis nagu, nemad ei garanteerigi, et ma peaks midagi välismaa serveritest kätte saama või sinna üles laadida saama?
On see ainult Levikomi kiiks või on kõikidel teenusepakkujatel selline kiiks? Minu jaoks tundub kummaline.
2. Kiirused/stabiilsus ei saa sõltuda sellest, et kui kaugel (nt hoopis teistes riikides) on kiirusetesti serverid.
Emmm? Kas ma olen loll kui ma selle väitega nõus ei ole?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
13.09.2018 11:58:16
|
|
|
Välisühendused ei ole tavaliselt kohaliku ISP käsualas, nii et selles osas polegi tehnikul midagi paremat öelda - konkreetselt LK tegeleb riigisisese võrguga ja kui see töötab, on LK oma osa täitnud. Et probleem ilmneb Soomest kaugema aga mitte Soomes oleva serveriga, siis tähendab on tõrge ka Elisa võrgust väljaspool. LK nimelt kasutab ka Elisa välislinke.
Telia oleks niisugune seltskond kus sisuliselt on siseriiklikud ja välisühendused sama firma hallata, kuigi de jure on haldusfirmad lahutatud. Suur enamus kohalikke ISPe aga ei valda ise välisühendusi, nii ei saagi keegi garanteerida kaugeid ühendusi. See pole kummaline, vaid paratamatus.
Igal juhul sõltub kiirus/stabiilsus sellest kui kaugel vastusserver asub. Ka Telia võrgust proovides. Proovige näiteks Jaapanisse või Koreasse test teha ja on kohe näha kuivõrd kiirused kukuvad - ometi on tegu IT osas tippmaadega.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tubar
HV vaatleja
liitunud: 26.09.2017
|
24.09.2018 09:12:42
|
|
|
Ega keegi ei oska öelda, kus Levikomil Pirita/Iru kandis mastid on?
Kergelt kopp ees Elisa õhtusest koomalangemisest, aga kardan, et mul metsa ja muud pudi-puda liialt ees otselingi jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
24.09.2018 10:41:50
|
|
|
| Asjatundmatuna oletaks, et mastiks on teletorn?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
24.09.2018 11:00:18
|
|
|
| Tubar, Levikom teab, kus nende saatjad on. Mine tee kodulehel päring.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tubar
HV vaatleja
liitunud: 26.09.2017
|
27.09.2018 11:13:15
|
|
|
| Etsike kirjutas: |
| Tubar, Levikom teab, kus nende saatjad on. Mine tee kodulehel päring. |
Päring on tehtud. Lihtsalt kannatamatu
Edit: Tundub, et seda otselinki saada ikka päris keeruline. Öeldi, et peaks katusele panema 10 m masti.. Peab vist hoopis elektrilevi kiusama hakkama.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
velts61
HV vaatleja
liitunud: 10.09.2018
|
30.09.2018 11:21:49
|
|
|
| On kellelgi infot, kes meil Eestis sõrestikmastidega tegeleb, toodab? Eelmisel aastal toimetas veel OÜ ProDigi, aga sel aastal enam mitte.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
30.09.2018 15:32:11
|
|
|
Lavatehnika valdkonda kuuluvad trussid sobiks ka (näiteks: https://shop.pillipood.ee/0813030300/0/ )
Teras oleks materjalina kindlasti odavam, aga neid lavatehnika trusse tehakse vist ainult alumiiniumist.
Mis kõrgustest juttu on muidu?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
velts61
HV vaatleja
liitunud: 10.09.2018
|
30.09.2018 15:44:21
|
|
|
| 16-20m
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
30.09.2018 19:05:49
|
|
|
Vaatasin, et mida see ProDigi siis pakkus. Nende M250 mast 16m pikkusena maksis toona 25200 krooni (1600EUR) ja koosnes samasugustest alumiiniumist moodulitest.
246 EUR/tk (5m) x 4tk = ca 1000 EUR. Mingi vundament baasplaadiga, trossid jms pudinad ja jõuabki hind 1600 EUR suurusjärku.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
190318
HV kasutaja
liitunud: 19.03.2018
|
11.12.2018 16:49:52
|
|
|
Jaa, alati on asjad täpselt nii nagu ettevõtte juhtkond meile seda räägib
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
11.12.2018 16:52:05
|
|
|
| tsitaat: |
Firma väitel on võlgade põhjuseks liiga suur liitumisavalduste arv
|
See oli hea pirn jahh,
Kuradeid ronis nii palju liituma, et me ei olnud sellise hulgaga arvestanud
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
190318
HV kasutaja
liitunud: 19.03.2018
|
11.12.2018 17:06:03
|
|
|
| ot: |
Minu arust on kõigil firmadel kapitali puudus .Veel suurem on puudus kasumist ja kõige suurem puudus on taltsast tööjõust  |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
11.12.2018 18:35:10
|
|
|
väljavõte muinasjutust - "Telekommunikatsioonis vajab iga kliendi liitmine investeeringut, mille suurus on paari tuhande euro kandis. Vaja on ju osta võrguseadmeid ja kliendiseadmeid."
et nad ka ei väsi! kliendiseade maksab kõige odavam suurusjärk 60 eurot, kui hästi läheb, võib veel odavamalt saada. korraliku asja saab 100 euro ringis. Mille ostab klient muide ise! eelnevatest klientidest on juba mastis seade olemas ja isegi kui ei ole, ei maksa see paari tuhandet - selline arvestus paari kliendi osas ei saagi olla jätkusuutlik! või tahab levikom missioonikriitilist netti teha?
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netmaster
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004
|
11.12.2018 19:47:35
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
190318, ma tean vähemalt ühte Eestimaist firmat, kellel on samuti kiire kasvu probleemid ja kapitalipuudus.
Kui on eelistada, kas firma jätkab investeeringuid ja kasvu, või maksab (ajatatult) tööjõumakse, eelistatakse esimest.
Teise variandi valimisel läheks firma lihtsalt pankrotti, kuna käibevahendid saavad otsa. Aga eks näis. |
Investeerimine ei ole kohustuslik, maksud on. Nii lihtne see ongi. Kui on valida, kas makstud maksud, või üle jõu käivad investeeringud, siis pikaajalise äriplaaniga arukas ettevõtja valib maksud. Üle oma varju lihtsalt ei saa hüpata. Maksud jäetakse maksmata pigem siis, kui võlausaldajad kukil ja pole enam millestki elada.
Palju tõenäolisem on siiski see, et Levikom põletab raha ka ilma investeerimata kiirema tempoga, kui seda sisse tuleb. On naiivne loota, et Põldsam ütleb ajakirjanikule: “Iga kliendi ühendamiseks kulub 2000€, mis hakkab mõnekümne eurose kuumaksu juures kasumit tekitama alles 6-10a. pärast, kui tehtud investeeringud on suuresti vanarauaks muutunud. Lootsime endid enne suuremate võlgade tekkimist kellelegi maha müüa, aga kosilasi ei ole käinud. Eelmiste investorite raha on praegu otsas ja niikaua kuni ei leita uut kapitali, ei saa midagi ehitada, ega makse maksta. Hea kui söönuks saab.“
| tsitaat: |
| "Telekommunikatsioonis vajab iga kliendi liitmine investeeringut, mille suurus on paari tuhande euro kandis. Vaja on ju osta võrguseadmeid ja kliendiseadmeid." |
Üleriigilise raadiovõrgu nullist ülesehitamisel võib vabalt selline summa kuluda. Ilmselt jagasid nad lihtsalt tehtud investeeringu (koos palkade ja muude kaudsete kuludega) ehitatud klientide arvuga. Väga ebreaalne see number ei olegi, eriti juhul, kui seda raha ise teenima ei pea.
viimati muutis netmaster 11.12.2018 19:55:10, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
11.12.2018 19:52:52
|
|
|
| tsitaat: |
Investeerimine ei ole kohustuslik, maksud on.
|
kui ei saa osta materjali, millest ehitada kliendile kõrgtehnoloogilised seadmed, siis see läheb sama asja alla.
Lepingud on olemas, aga käibekapitalis on puudujääk. Muidugi üritatakse leida investoreid.
Ja kui investorid ja raha taha saab, siis küll saavad ka riigimaksud ajatatud ja makstud.
Sellise kangekaelse suhtumisega võiks pooled väikese maksuvõlaga ettevõtted pankrotti saata.
Oleme siis töötajad õnnelikumad, kui jäävad töötuks? Ja riik täielikult maksudest ilma
Ettevõtte uuesti ülestöötamisele kulub ka omajagu aega.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netmaster
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004
|
11.12.2018 20:30:03
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Investeerimine ei ole kohustuslik, maksud on.
|
kui ei saa osta materjali, millest ehitada kliendile kõrgtehnoloogilised seadmed, siis see läheb sama asja alla.
Lepingud on olemas, aga käibekapitalis on puudujääk. Muidugi üritatakse leida investoreid.
Ja kui investorid ja raha taha saab, siis küll saavad ka riigimaksud ajatatud ja makstud.
Sellise kangekaelse suhtumisega võiks pooled väikese maksuvõlaga ettevõtted pankrotti saata.
Oleme siis töötajad õnnelikumad, kui jäävad töötuks? Ja riik täielikult maksudest ilma
Ettevõtte uuesti ülestöötamisele kulub ka omajagu aega. |
ma vist ei jaga tänapäeva kapitalismi äriloogikat. Kui mul ei ole kapitali, et investeerida, siis ma lihtsalt ei saa investeerida, ei saa osta kõrgtehnoloogilisi seadmeid või mida iganes. Sel juhul tiksub firma edasi juba tehtud investeeringute ja kliendibaasiga raha teenides, palka ja makse makstes, niikaua, kuni kapitali leitakse, või ise teenitakse. Investeerimine riigimaksude arvelt on asi, mis peletab viimasegi investori ja kapitali eemale. Ühelgi juhul ei saa maksude maksmata jätmist pidada tavaliseks äripraktikaks. 200K€ pole nende puhul mingi pisike, kogemata üleöö tekkinud maksuvõlg.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
12.12.2018 01:35:16
|
|
|
Ohh jahh, teenus igatepidi ok, loodame, et püsima jäävad
_________________ lillekasvatus.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
12.12.2018 10:27:08
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
netmaster, olemasolevale (või tulevikulepingulistele) kliendibaasile ongi vaja seadmete tootmiseks sisendmaterjali.
Aeg ettevõtlust ja mikro-makroökonoomikat õppida  |
mõlemad panete võssa. ega levikom seadmeid ise ei tooda ja kapital või investeeringud ei tule lihtsalt niisama. et astub naabrimees uksest sisse, puttel läti õlut mano ja ütleb, et nohh poisid, siin on teitele miljoon, kukkuge investeerima. seejuures levikomi näitel ei olegi küsimus niivõrd investeerimise vajaduses, vaid selles, et vaene jestlane ei suuda omale vajalikke kliendiseadmeid muretseda, mille ma ka asjaosalisele kiiresti selgeks tegin.
mis puuidutab investeeringuid, siis investor tahab oma raha panti paneku eest midagi tagasi ka saada, seega levikom võib ju kosilasi oodata, kuid hiljem tuleb sunniviisiliselt kas abielluda, oma putka vaat et kinni panna, vms - kui midagi nihu läheb. Seega netmaster on õigemal teel: firma saab siiski kõige ohutumalt areneda iseenda varasid kasvatades, kuid eesti tingimustes, kus konkurents on meeletu ja kliendibaas väike on see tükk tegemist.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
12.12.2018 13:31:23
|
|
|
Kliendiseadmed on neil ikkagi suht odavad. Suurusjärk umbes 1 kuutasu või veidi rohkem.
Mul vist on midagi sellist:
https://www.eurodk.ee/e1/products/bullets/groove-52
Kui ise välja ostma peaks, siis valiks midagi ägedamat, et ei peaks aasta-kahe pärast AC võimekusega vms asja ostma.
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
12.12.2018 13:46:40
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 23:26:26, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
12.12.2018 13:47:00
|
|
|
Kui hinnast rääkida, siis Tiku LDF5 maksab täna 32.- millel 9dB antenn sees ja saab satipanniga (viashita omi andakse tasuta ära) ajada üle 30dB elukaks...
See probleem on et LK ei taha panna CPE'd ise ruutima, et peab bridge olema, seega on veel mingit WAN porti omavat klotsi vaja. Kuid nii odavalt ühendust luua teiste provaideritega ei saa vist. Aga ma pole ka jestlane, vaid eestlane, nii et ma ei tea kuidas on olud RCC seltskonnas.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Outenter
HV kasutaja
liitunud: 06.11.2001
|
12.12.2018 18:42:20
|
|
|
Tundub, et üldise loogika järgi tuleb piim poest.
Räägitakse ainult kliendiseadmetest aga kusagil on veel transmisioonid, routerid, switchid, monitooring jne.
Raha maksab ka mastikoht ja ega see mastikoht ise veel midagi kasulikku ei tee kui keegi sinna seadmeid ei paigalda....
Investeeringute nimekiri on pikk enne kui jõutakse üldse niikaugele, et on üldse mõtet kliendiseadme soetamise peale mõtlema hakata.
Kui kõik kola on imeväel soetatud siis on vaja veel leida ka inimesed, kes täiesti vastutustundetult, nõuavad palka.
Keegi "taiplikutemast" mainis siin, et kapitalistlikus maailmas investeeritakse ainult seda raha mis sul olemas on - see väide on kergeltöeldes lapsik. Kõik suurkorporatsioonid elavadki laenude peal - miks muidu intresside tõstmine/langetamine majandusele niivõrd tugevat mõju avaldab.
_________________ I was an ateist, until I realized - I am a God |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netmaster
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004
|
12.12.2018 21:08:29
|
|
|
| tsitaat: |
| Kõik suurkorporatsioonid elavadki laenude peal - miks muidu intresside tõstmine/langetamine majandusele niivõrd tugevat mõju avaldab. |
Loomulikult, kui suurkorporatsioonil on kaks pilvelõhkujat, siis ei pea ta enam muretsema kolmanda ja neljanda ehitamise pärast. Likviidse vara kogus ja sissetulev rahavoog on piisav, mis lubab vabalt elada ühest laenust teiseni. Levikommil on piltlikul öeldes neli poolikut pilvelõhkujat (ühel kaks korrust valmis) ja raha otsas. Kas vajamineva kapitali kogus oli investorite meelitamiseks alla bluffitud, või söödi see raha vahepeal lihtsalt ära. Sellisel alal tegutsedes ja kõiki asju rentides ei teki peaaegu üldse panga silmis likviidset vara. Kõik investeeringud seadmete ostmisse, kaablite rentimisse, mastide ehitamisse, süsteemide arendamisse on pankade jaoks suhteliselt väärtusetud. Ainuke vara on kliendid ja sissetulev rahavoog, kuid kumbagi pole vajamineva kapitali laenamiseks piisavalt. Ainuke, mida nad hetkel teha saavad, on leida lahke investor, kes vähemalt 20-50 milli sellesse ettevõtmisse uputab, absoluutselt mitte midagi vastu saamata. Eesti tingimustes on täna üleriigilise sidevõrgu rajamine kindel majanduslik enesetapp, kui ei ole tagataskus Telia aastakäibe mõõdus rahapatakat ja ka siis on see tiheda konkurentsi tõttu väga riskantne avantüür.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
12.12.2018 23:14:33
|
|
|
palk on selles protsessis kõige väiksem kulu üldse. Vaata näiteks omnivat. See vaevleb pidevas töötajate puuduses, kuid no nui neljaks 4 eurot tund ja mitte sentigi rohkem.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
190318
HV kasutaja
liitunud: 19.03.2018
|
13.12.2018 00:57:42
|
|
|
| Levikomi ainus äriidee on korjata ripakil olev rahulolematu kliendibaas kuidagi kokku ja siis teha Starmani. Leiaks vaid kellegi pensionifondi, kes selle tralli finaalini välja ära finantseeriks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
13.12.2018 08:32:47
|
|
|
| 190318 kirjutas: |
| Levikomi ainus äriidee on korjata ripakil olev rahulolematu kliendibaas kuidagi kokku ja siis teha Starmani. Leiaks vaid kellegi pensionifondi, kes selle tralli finaalini välja ära finantseeriks. |
Pigem teha Norbyt.
Maanet, Radionet... mida ta veel oli.
Teema alguses sai mainitud, ettevõtte eesmärk on ennast müügiks õhku täis ahmida.
Kui varem õnnestus edukalt müüa oma väike korrusmajainterneti firma või raadiolinki teenus siis hetkel ma küll ei tea, milline ISP oleks nõus üle võtma hajali asetsevad raadiolingid ja kliendid ning kahtlase väärtusega IoT lahenduse.
Samas nagu ka Norbiga, ma loodan siiralt, et nad tõmbavad oma äri käima ja kasvavad konkurentsivõimeliseks ettevõtteks, Oleks millest rääkida.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
13.12.2018 08:36:30
|
|
|
kas Telmonet oli ka?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
13.12.2018 09:01:28
|
|
|
Jutt raskustesse sattumisel kliendiseadmete maksumusest on muidugi häma, suurem häda paistis neil olevat võrgu endaga, kus jõuliselt reklaamiti üleriigiliselt hea hinna/kvaliteedis suhtega interneti/TV pakette ja nõudlus ületas pakkumisvõimalused. Isegi ootasin üle poole aasta, sest teenusepakkumiseks puudus lähimas mastis võimekus. Arvata võib, et see tehnilise võimekuse puudus nõudlust rahuldada osutus laialdaseks ja asuti usinalt omavahenditega neid võimalusi looma, mis päädis käibevahendite puudusega ja praeguse olukorraga.
Meenub veel eelmise sügise meediast, et Levikom panustas kõvasti auru ka selle riigi "viimase miili" 20 miljoni euro saamiseks, mis teatavasti mängiti suht kähku ja otse riigi enda Elektrilevile. See 20 miljonit oleks arvatavalt Levikomi investeeringuks-laiendamiseks täpselt ära kulunud.
Muidu teenuse poole pealt, oli novembri alguses probleeme telepildiga, kus telepilt hakkis ja vaatamine osutus võimatuks, tugiteenus väitis tehnilised probleemid Jõgevamaa, Tartumaa, Võrumaa ja kõrvaldamisega tegeletakse - lõppeks oli mu 2 vaatajakohta ilma pildita 4 ööpäeva, neljapäeva päevast esmaspäeva päevani - sain naise laste käest peapesu, mina ju selle Levikomi võtsin
Arve esitati loomulikult täies mahus, ka teenuse eest mida ma ei saanud - arvestades Levikomi rahalist kitsikust, siis vist mõistetav Kuigi neil vist ei olegi süsteemi, kus puuduliku teenuse eest vähem raha küsida saaks. Ma ei tea kuidas teistel operaatoritel see lahendatud on, kas samuti, et võib arvestatava aja teenust mitte tagada aga raha küsitakse täies mahus.
Muidu üldiselt olen teenusega rahul, seda mobiilide 4G ikaldust tagasi enam ei tahaks..
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
13.12.2018 12:15:39
|
|
|
| H_K kirjutas: |
| Kuigi neil vist ei olegi süsteemi, kus puuduliku teenuse eest vähem raha küsida saaks. |
On. Tuleb esitada (elektrooniliselt) kirjalik pretensioon, sellekohane vorm on neil kodulehel olemas (.../Avaldused/Reklamatsioon). Samas, kui neil on probleeme, siis on need piisavalt lühiajalised, et selle pärast ei tasu lihtsalt tõmblema hakata.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|