Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 160, 161, 162 ... 189, 190, 191  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 88 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 196

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 09:01:33 vasta tsitaadiga

Kas mugavam poleks panna kott sõidu ajaks pakiraamile?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.08.2018 10:24:01 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Magic kirjutas:
Ebamugavad pole sellised? Ehk kui hüppad ka rattaga siis liigub ju ära.

Linnaratturina ma ei hüppa, seega ei liigu icon_wink.gif
Tegelikult olen kõndides selle kotiga hüpanud ja eriti ei liigu - luku raskus hoiab päris hästi paigal.

Nojaa... tavalise seljakotiga lihtne. Kotti ja tuld. Eile vedasin mustikaid ja hiljem 6kg kompensaatorit.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 10:43:56 vasta tsitaadiga

Mark0, mul on põhirattaks SS - võlub selle lihtsus ja minimalism icon_wink.gif
Magic, seljakott on kindlasti mugavam ja praktilisem - lihtsalt alati ei ole peale mobiili, rahakoti, võtmete, luku ja vahetussärgi/tuulejaki muud vaja kaasas kanda.

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 11:01:19 vasta tsitaadiga

beastbeats, vabandust aga mis on "SS"?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 17.08.2018 11:04:09 vasta tsitaadiga

Single Speed ilmselt - ühekäiguline.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 12:35:07 vasta tsitaadiga

Ühekäigulisel saaks ju ka pakiraam olla, eks? St ma ei taha kellegi otsust kahtluse alla panna või usku kuulutada, lihtsalt uurin.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ak_47
HV kasutaja
Ak_47

liitunud: 12.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 13:21:50 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Ühekäigulisel saaks ju ka pakiraam olla, eks? St ma ei taha kellegi otsust kahtluse alla panna või usku kuulutada, lihtsalt uurin.


No ei tea.. mõte, et singlile või fixile pakiraam laduda paneb närviliselt higistama.




/sarcasm
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 17.08.2018 13:26:55 vasta tsitaadiga

Klassikaline ühekäiguline on juba tehasest tulles pakiraamiga (või pannakse poes külge). Igasugu värdaretised võivad higistama ajada küll.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 13:38:30 vasta tsitaadiga

Jah, vanasti kõik Ukrainad ja Husqvarnad jms olid pakiraami ja porilaudadega, nüüd hipsterid korjavad asjad küljest, värvivad pöiad valgeks ja arvavad, et tegu on industry standard'iga icon_biggrin.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.


viimati muutis namstoop 17.08.2018 14:01:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 14:00:12 vasta tsitaadiga

ot:
Jaa... olid ajad kui sai vanaisa "Ukraina"-ga 4-kesi sõidetud. icon_lol.gif
Igapäevasõitudeks seda poisikestele ei antud aga poeskäikudeks lubati ikka kasutada.
Tegelt vanaema ratas oli parem, too oli kergema raamiga. Vabariigiaegne.
Isa oli selle talle kinkinud, müüs sea turul maha ja ostis tütrele ratta.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 14:35:07 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Ühekäigulisel saaks ju ka pakiraam olla, eks? St ma ei taha kellegi otsust kahtluse alla panna või usku kuulutada, lihtsalt uurin.

Saab, kuid mulle isiklikult ei meeldi ja pean (selja)kotti linnas praktilisemaks.
P.S kuidas su uus pakiraamikott praktikas käitub?

tsitaat:

nüüd hipsterid korjavad asjad küljest, värvivad pöiad valgeks ja arvavad, et tegu on industry standard'iga

Seda nad kuuldavasti teevad...
Kuna pole hipster, siis mul on trekiratas tänavakõlbulikuks tehtud icon_wink.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 14:42:51 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Mark0 kirjutas:
Ühekäigulisel saaks ju ka pakiraam olla, eks? St ma ei taha kellegi otsust kahtluse alla panna või usku kuulutada, lihtsalt uurin.

Saab, kuid mulle isiklikult ei meeldi ja pean (selja)kotti linnas praktilisemaks.
P.S kuidas su uus pakiraamikott praktikas käitub?

tsitaat:

nüüd hipsterid korjavad asjad küljest, värvivad pöiad valgeks ja arvavad, et tegu on industry standard'iga

Seda nad kuuldavasti teevad...
Kuna pole hipster, siis mul on trekiratas tänavakõlbulikuks tehtud icon_wink.gif


thumbs_up.gif

vanasti olid trekirattad ka kindlasti pakiraamiga icon_lol.gif

Kuigi jah, isegi Start Sosse vist siiski ei olnud ei pakikat ega porikaid.

Samas Turistil oli juba poest tulles pakikas küljes. Sellega sai üksjagu matkatud, mul olid sinna mingid toed veel külge keevitatud, nii et sai külgedele ka pambud siduda. Nõuakaajal rattakottidega oli suht kitsas.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 14:57:35 vasta tsitaadiga

namstoop, need olid ju maanteerattad doh.gif
Venelaste trekirattad:
http://bikecult.com/works/archive/03bicycles/takhionVVV.html
http://bikecult.com/works/archive/03bicycles/takhionVVVV.html

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 15:26:04 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
namstoop, need olid ju maanteerattad doh.gif
Venelaste trekirattad:
http://bikecult.com/works/archive/03bicycles/takhionVVV.html
http://bikecult.com/works/archive/03bicycles/takhionVVVV.html


jah, ma tean, seepärast kirjutasingi, et isegi Start Sossel juba ei olnud. Ehket maanteerattal.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2018 19:39:39 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:

P.S kuidas su uus pakiraamikott praktikas käitub?
Väga hästi. St ma enne selle ostu proovisin ühte vanemat Ferrinot - sellel oli eraldi metallist raam, millele toetus + hästi korralikud lukud. Mu suhtodaval lenksukotil on krõpsud, kinnituseks on selline plastmassist "okei" variant. Ehk siis natuke segab see võrdlusmoment. Aga kui eelnev kogemus kõrvale jätta siis tegelikult on väga hea kott, hinna-kvaliteedi suhe on paigas.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2018 01:27:46 vasta tsitaadiga

Huvitav, miks autojuhid kes mind ratturina ei märka; märkavad reeglina mu keskmist sõrme...
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.08.2018 08:37:46 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Huvitav, miks autojuhid kes mind ratturina ei märka; märkavad reeglina mu keskmist sõrme...

Tume riietus hele sõrm icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.08.2018 11:41:51 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
beastbeats kirjutas:
Huvitav, miks autojuhid kes mind ratturina ei märka; märkavad reeglina mu keskmist sõrme...

Tume riietus hele sõrm icon_lol.gif


helkursõrmedega kinnas....
tagasi üles
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 24.08.2018 18:48:56 vasta tsitaadiga

sain pisut maanteerattarehvidega cyclo/graveli seljas mõnisada meetrit proovida
veereb päris hästi
väikse 140 meetrise lõigu peal enda käulaga sain läbi valu 48km/h, kui teisega oli piiriks törts üle 53km/h
varu oli olemas, samas kui enda omaga ei saanud hetk hiljem pärnu maanteelgi 50km/h täis
trassil oli tuul pisut soodsamgi

ülekandeid said mul otsa, aga teisel velol neid jätkus veel mõnuga

raam oli mulle küll number väike ja hoidsin nukkidest - pisut harjumatu, kippusin piduri asemel käiku vahetama ja käiguvahetuse suunad läksid ka segi icon_biggrin.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2018 23:10:12 vasta tsitaadiga

Ma olen graveliga nüüd nädalapäevad tutvust sobitanud, esmaspäev sobis hästi 100km 80/20 kruusa-/asfladituuriks ja teine sada tuli 6km töö-kodu otsa venitamistest juurde.
Mitte et metsa-teema nüüd vähem pinget pakuks, aga ikka jääb veits arusaamatuks, miks varem seda lusti endale lubaud ei ole. Thasekonfis Cube Nuroad, 35mm gravel rehv.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2018 12:33:39 vasta tsitaadiga

Rehvidest vahelduseks... Odav kraam võib erineda nagu öö ja päev. Üldiselt mul alla 10€ maksnud rehvidega ei ole erilisi jamasid esinenud, ainult kiiresti sõita nad ei lase (tuntav veeretakistus üle 20 km/h) ning linnamustriga isenditest osad kipuvad veidi liiga sagedasti äärekividel ja killustikul purunema.
Paar kuud tagasi ostsin oma 18-käigulisele vanale linnakruiserile Prismast Jupiteri rehvid 28" 47-622 (28 X 1.75). Tükihind 5 euri ja 20 senti. Vaatasin, et hea paks protektor, kõlbaks linnasõiduks kenasti.

Spoiler Spoiler Spoiler


Väga halb üllatus oli, et need rehvid ei veere. Materjal on juba katsumisel väga jäik, nagu aiakastmisvoolik. Muud sama hinnaklassi rehvid on palju pehmemad. Tasasel maal vabajooksuga minnes võib kahe postivahe järel seisma jääda ilma pidureid kasutamata. Mu 18-st käigust sai kasutada vaid esimest osa, teise pooleni ei vedanud kuidagi.Mäest üles ei läinud need rehvid isegi mägikäikudega, pidin ratast käekõrval tirima ja siis oli tunne, nagu veaks 50-kilost käru. Praegu seisavad need kummid kuuris. Suvaline huviline võib mu´lt need Tartus tasuta omale saada. Kes otsib odavaid rehve, vältigu mainitud toodete ostmist, iga muu samas hinnaklassis rehv veereb paremini.

Tuleb meelde, noorusaegadel katsetasin aiavoolikut. Panin selle väliskummi sisse lohvi asemele. Esiteks oli tunne, nagu sõidaks ilma rehvita, iga konarus olid tunda. Teiseks oli veeremine olematu, ühekäigulise vene rattaga võttis tasasel maal kilomeetriga higiseks.

Nende "pidurirõngastega" sõitsin paar päeva, siis ostsin samast Prismast 11-eurosed samas mõõdus Schwalbe kirjadega rehvid ja nondega tuli vokile elu sisse. Veeretakistust nagu polekski, ainsad takistused on tuul ja mu enda füüsilise võimekuse ülapiir. Maanteel tulevad viimased käigud kergelt kätte, 10-kraadised tõusudki vallutan ära.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 25.08.2018 13:28:07 vasta tsitaadiga

kõlab nagu hea trennirehv icon_lol.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 25.08.2018 18:39:47 vasta tsitaadiga

kolmekäigulisele tädirattale kõlbabki, need ei kulge kuigi kiiresti. kuigi see muster on pähh. odavatest eelistaks iga kell sellist mustrit:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mark0 kirjutas:
Ühekäigulisel saaks ju ka pakiraam olla, eks? St ma ei taha kellegi otsust kahtluse alla panna või usku kuulutada, lihtsalt uurin.


kunagi olid kõigil miskid pakiraamid põhivarustuses.

nüüd on mõnel pakiraam külge laulatatud: https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-delhi-exc-frame-grey-n-copper-719364
tagasi üles
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 26.08.2018 01:01:29 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
kolmekäigulisele tädirattale kõlbabki, need ei kulge kuigi kiiresti.


5-käiguline Classic naiste linnaratas sõitis tehasest kaasa tulnud rehvidega keskmiselt 30km/h, tippkiirust üle 45 ei õnnestunud saada (tekkis ka tunne, et käigud said otsa). Aga kui juba 20km/h juures rehv pidurdama hakkab, siis on ikka päris jama.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2018 01:07:47 vasta tsitaadiga

Kas näiteks Prisma spordiosakonnas müüdavatel ratturikiivritel on mingi muu erinevus kah peale brändi ja hinnavahe, kui võrrelda Hawaii Expressiga? Välimus sama, kaal tundub sama, aga tootja bränd teine ja hind 40 eurot kallim.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2018 01:24:15 vasta tsitaadiga

Üldiselt tulevad paljud asjad samast tehasest, bränd lüüakse peale ja maksab rohkem.
Ükski suur pood ei müüks ka vast selliseid tähtsaid asju ilma eelneva kontrollita.
Isiklikult selliseid tervist kaitsvaid asju ostan pigem kallima, kuigi tean et vahet odavamaga ei pruugi olla.

_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pätu
HV Guru
Pätu

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2018 08:33:39 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kas näiteks Prisma spordiosakonnas müüdavatel ratturikiivritel on mingi muu erinevus kah peale brändi ja hinnavahe, kui võrrelda Hawaii Expressiga? Välimus sama, kaal tundub sama, aga tootja bränd teine ja hind 40 eurot kallim.


Kui sa kiivri sisse vaatad, siis seal peaks olema kleeps certified EN1078 või BSEN1078. See näitab, et kiiver on testitud ja vastab euroopa ohutuse standardile. Pigem on küsimus, palju sa oled nõus oma enda ohutuse eest välja käima. Kas see 20 eurone bvms prisma kiiver on piisav. Mina isiklikult ei ostaks.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2018 20:43:36 vasta tsitaadiga

EN1078 on seal küll. Peab nüüd Prisma omasid kah uurima, kui poodi satun.
Minu omal on veel mingi vilkuv tuluke kah tagaosas pinguti küljes. Eks see fäänsi fiitsõr annab kah hinnale juurde.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 26.08.2018 21:07:37 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
EN1078 on seal küll. Peab nüüd Prisma omasid kah uurima, kui poodi satun.
Minu omal on veel mingi vilkuv tuluke kah tagaosas pinguti küljes. Eks see fäänsi fiitsõr annab kah hinnale juurde.
kiivri puhul, kui vastavad standardile siis ainus oluline erinevus on mugavus, reguleeritavus ja jahutus

mingid suvakad on okeid turvalisuse poolelt, kuid õhuvool/jahutus ja mugavus on küll küsitavad

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2018 17:20:58 vasta tsitaadiga

Soovitage põrandapumpa, max 25 €. Ei viitsi väikese käsipumbaga uhada...või on kellelgi korralik pump üle, oleks huviline thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2018 19:34:06 vasta tsitaadiga

miga, olen aastaid kasutanud ja ka tuttavatele soovitanud (keegi pole siiani kurtnud):
https://proshop.ee/porandapumbad/3926-sks-airkompressor-120-porandapump.html

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pätu
HV Guru
Pätu

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2018 20:05:17 vasta tsitaadiga

Johhaidii eelviimase sõiduga tekkis mingi vastik tiks sisse vändates. Mitte koguaeg, lambistel aegadel rahulikult vändates. Tundub nagu tuleks pedaalide / keskjooksu juurest. Väntamise lõpetan lõppeb ka tiks. Kontrollisin kõik poldid jms üle. Pedaalid on ilusti kinni. Loksu vms pole.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 27.08.2018 20:10:50 vasta tsitaadiga

Pätu kirjutas:
Johhaidii eelviimase sõiduga tekkis mingi vastik tiks sisse vändates. Mitte koguaeg, lambistel aegadel rahulikult vändates. Tundub nagu tuleks pedaalide / keskjooksu juurest. Väntamise lõpetan lõppeb ka tiks. Kontrollisin kõik poldid jms üle. Pedaalid on ilusti kinni. Loksu vms pole.
ilmselt ikka laagrites
kuidas tiks vms üldse avaldub, kas jalaasend ka loeb?
st kus kumbki jalg tol hetkel positsioneerub

variant, et ketilülidega kamm, kus mingi hulga liikumise juures astub hambale kehvasti, sel juhul saab olla täiesti kaootiline viga tunda

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
buteobuteo
HV kasutaja
buteobuteo

liitunud: 05.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2018 20:11:52 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
miga, olen aastaid kasutanud ja ka tuttavatele soovitanud (keegi pole siiani kurtnud):
https://proshop.ee/porandapumbad/3926-sks-airkompressor-120-porandapump.html

Sai sama pump soetatud hooaja alguses, igati rahul thumbs_up.gif
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2018 20:27:41 vasta tsitaadiga

Pätu, arm2004'l oli siin mingi aeg sarnane teema. Samuti midagi ei loksunud. Lõpuks pedaalide vahetusega sai jamast lahti. Mingid tihendid olid vanaks jäänud.
Kommentaarid: 188 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pätu
HV Guru
Pätu

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2018 20:42:42 vasta tsitaadiga

libe ei olene jala asendist. Tiks tuleb ja läheb.
ViskeRelv, pedaalid uued. Vaevalt 300 km sõitnud.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 27.08.2018 20:44:33 vasta tsitaadiga

ViskeRelv kirjutas:
Pätu, arm2004'l oli siin mingi aeg sarnane teema. Samuti midagi ei loksunud. Lõpuks pedaalide vahetusega sai jamast lahti. Mingid tihendid olid vanaks jäänud.
arm ja pätu on vähe erinevat masti ratturid
üks sõidab kerge tallaga tööle, teine sõidab sportlikemaid sõite
ilmselt pole jupid kaugeltki nii vanad, kuid armil

aga alati tasub hoolega analüüsida - kallimal vokil lambist asju vahetada on sama kallis, kui armi ratas icon_lol.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pätu
HV Guru
Pätu

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2018 20:48:51 vasta tsitaadiga

libe, Mul plaanis nagunii hawaiisse homme minna. Vean voki kaasa. Viskavad pilgu peale icon_biggrin.gif Jube närvi käib selline tulev, minev tiksumise heli. Eks näis mis ütlevad. Nagunii see aasta tasuta hooldus seega saab selle ka ära teha. 1600 km läbi uhatud aprillist saadik.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 27.08.2018 21:40:03 vasta tsitaadiga

Pätu kirjutas:
libe, Mul plaanis nagunii hawaiisse homme minna. Vean voki kaasa. Viskavad pilgu peale icon_biggrin.gif Jube närvi käib selline tulev, minev tiksumise heli. Eks näis mis ütlevad. Nagunii see aasta tasuta hooldus seega saab selle ka ära teha. 1600 km läbi uhatud aprillist saadik.
kõigest?

sõber ostsis ka Hawaiist omale mingi scotti ja kaelas oli nõks sees. mäletagi, kummas käis, kas pirital või roccas, aga lahendust ei tulnud terve aasta jooksul, kuni garantii kehtis
totter lugu

enne peab ikka ise korralikult defekteerima jama, et korralikku sisendit saaks anda

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pätu
HV Guru
Pätu

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2018 21:47:52 vasta tsitaadiga

libe, Kõigest jah. Kuu aega ei saanud sõita rattaga. Seljas olid kaks diski väljas. Aga nüüd selg jonksus ja tagasi sadulas.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Speedee
HV kasutaja
Speedee

liitunud: 23.04.2003




sõnum 28.08.2018 00:19:44 vasta tsitaadiga

Mul hakkas sama nu$$ eelmisel nädalal, mis armil ja Pätul. Muidu on ratas vaikne, aga iga vända pöördega on kuulda tiks.
Keskjooks on Shimano Hollotech 2 tüüpi väliste laagritega. Koos vahetatud mingi 1500 km tagasi. Ei tohiks nagu väga vanad olla.
Alguses oli tiksu kuulda, kui vajutasid vasaku pedaali alla. Praegu on kolinud teisele poole, kui vajutada parem pedaal alla. Kui sõita hoog sisse ja siis pea olematu jõuga väntasi ringi ajada, siis häält ei tee -- ainult kui juba vähe rohkem jõudu rakendada. Korra on läbi käinud raks ühelt pedaali poolelt teisele, kui sadulas püsti olles hakkasin väikeselt kiiruselt suure jõuga kiirendama.
Võtsin nädalavahetusel keskjooksu lahti ja pedaalid küljest, vaatasin üle, puhastasin ära ja panin tagasi kokku. Välisel vaatlusel ja käe vahel keerutades ja painutades ei saa aru, et midagi valesti oleks. Muidugi näppude vahel ei rakenda sellist jõudu, mis jalgadega.
Peale tagasi kokkupanekut, esimesed 20 km oli vaikus -- juba tekkis lootus, aga noup, hakkas uuesti pihta.
Nüüd proovin vanade, tavaliste pedaalidega, et välistada clipless'ide laagrite vea.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 28.08.2018 02:40:54 vasta tsitaadiga

kui kõvasti vända polte kinniväänate? vänt annab nuutidepeal ilmselt loksuma kui suure jõuga vajutada..
tagasi üles
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2018 06:59:51 vasta tsitaadiga

Neid naginaid ikka tuleb, kui palju sõita ja võivad olla hoopis teises kohas, kui sõidu ajal tundub. Alustuseks soovitaks korralikult ära puhastada kõik. Järgmine samm oleks juba korra keskjooks, pedaalid, esihammakad, tagavahetaja litrid, kassett lahti/küljest ära võtta, puhastada, määrida ja korralikult kokku tagasi panna. Kõike päris pulkadeks loomulikult pole vaja kiskuda ja kõike ei saagi, nagu näiteks keskjooks. Nagiseda võib vabalt ka sadulavärk - proovi püsti vändates. Samuti on nagisenud esihargi kaelakausid. Aitab jälle korralik puhastus ja kokkupanek. Ka ülekandega mitteseotud asjad võivad pedaalimise rütmis nagiseda, kuna tegelikult avalduvad jõud ka mujale. Täpse asukoha määramine sõidu ajal on alati paras tagumikutundega teadusetegemine.
_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pätu
HV Guru
Pätu

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2018 07:54:27 vasta tsitaadiga

Spacefly, sadul ei nagise. Püsti vändates nagin ikka.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2018 14:06:47 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Olen aastaid Chrome seljakotiga sõitnud; kuid juba mõnda aega oli soov ka väiksema koti järgi - sai lõpuks Chrome Chekhov soetatud thumbs_up.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Olen nüüd mõned nädalad antud kotti kasutanud ja ausalt öeldes on sellest mu põhiline sõidukott saanud thumbs_up.gif
Ainsa negatiivse asjana saab välja tuua metallist pandla, mis minu "sweet spot'il" on täpselt rangluu peal - õmblesin pehmenduse ümber ja probleem sai lahenduse icon_smile.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 04.09.2018 21:17:35 vasta tsitaadiga

tellisin endale lõpuks varemmainitud voki ära, ettemaks tehtud, taganemist enam ei ole icon_lol.gif beer_yum.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pätu
HV Guru
Pätu

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2018 16:19:31 vasta tsitaadiga

libe, thumbs_up.gif thumbs_up.gif Oli ka aeg mees icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 10.09.2018 12:58:52 vasta tsitaadiga

Huvitav, kui palju HV rahvast Tartu Rattamaratoni väisab? Peaks äkki polli tegema... icon_smile.gif
Eile sai 40km läbi sõidetud. Haruldaselt mõnus, kuiv ja kiire rada. Kruusastel-liivastel kurvidel oli mõningaid ehmatuskohti, aga praegune vihm peaks tolmu kinni panema. Loodame, et mitte väga mülkaks ei lähe.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.09.2018 13:04:05 vasta tsitaadiga

Kindasti on tegu huvitava võistlusega thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2018 15:59:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Huvitav, kui palju HV rahvast Tartu Rattamaratoni väisab? Peaks äkki polli tegema...

Minu jaoks on ratas liikumisvahend ja sportlikus mõttes on huvi 0

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 160, 161, 162 ... 189, 190, 191  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.