|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kasutad rattakiivrit? |
| Kasutan. |
|
44% |
[ 88 ] |
| Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas) |
|
8% |
[ 16 ] |
| Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe |
|
21% |
[ 42 ] |
| Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas) |
|
25% |
[ 50 ] |
|
| hääli kokku : 196 |
|
| autor |
|
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
17.08.2018 09:01:33
|
|
|
| Kas mugavam poleks panna kott sõidu ajaks pakiraamile?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
17.08.2018 10:24:01
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
| Ebamugavad pole sellised? Ehk kui hüppad ka rattaga siis liigub ju ära. |
Linnaratturina ma ei hüppa, seega ei liigu
Tegelikult olen kõndides selle kotiga hüpanud ja eriti ei liigu - luku raskus hoiab päris hästi paigal. |
Nojaa... tavalise seljakotiga lihtne. Kotti ja tuld. Eile vedasin mustikaid ja hiljem 6kg kompensaatorit.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
17.08.2018 10:43:56
|
|
|
Mark0, mul on põhirattaks SS - võlub selle lihtsus ja minimalism
Magic, seljakott on kindlasti mugavam ja praktilisem - lihtsalt alati ei ole peale mobiili, rahakoti, võtmete, luku ja vahetussärgi/tuulejaki muud vaja kaasas kanda.
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
17.08.2018 11:01:19
|
|
|
| beastbeats, vabandust aga mis on "SS"?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
17.08.2018 11:04:09
|
|
|
Single Speed ilmselt - ühekäiguline.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
17.08.2018 12:35:07
|
|
|
| Ühekäigulisel saaks ju ka pakiraam olla, eks? St ma ei taha kellegi otsust kahtluse alla panna või usku kuulutada, lihtsalt uurin.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ak_47
HV kasutaja

liitunud: 12.07.2008
|
17.08.2018 13:21:50
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Ühekäigulisel saaks ju ka pakiraam olla, eks? St ma ei taha kellegi otsust kahtluse alla panna või usku kuulutada, lihtsalt uurin. |
No ei tea.. mõte, et singlile või fixile pakiraam laduda paneb närviliselt higistama.
/sarcasm
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
17.08.2018 13:26:55
|
|
|
Klassikaline ühekäiguline on juba tehasest tulles pakiraamiga (või pannakse poes külge). Igasugu värdaretised võivad higistama ajada küll.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
17.08.2018 13:38:30
|
|
|
Jah, vanasti kõik Ukrainad ja Husqvarnad jms olid pakiraami ja porilaudadega, nüüd hipsterid korjavad asjad küljest, värvivad pöiad valgeks ja arvavad, et tegu on industry standard'iga
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
viimati muutis namstoop 17.08.2018 14:01:16, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
17.08.2018 14:00:12
|
|
|
| ot: |
Jaa... olid ajad kui sai vanaisa "Ukraina"-ga 4-kesi sõidetud.
Igapäevasõitudeks seda poisikestele ei antud aga poeskäikudeks lubati ikka kasutada.
Tegelt vanaema ratas oli parem, too oli kergema raamiga. Vabariigiaegne.
Isa oli selle talle kinkinud, müüs sea turul maha ja ostis tütrele ratta. |
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
17.08.2018 14:35:07
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Ühekäigulisel saaks ju ka pakiraam olla, eks? St ma ei taha kellegi otsust kahtluse alla panna või usku kuulutada, lihtsalt uurin. |
Saab, kuid mulle isiklikult ei meeldi ja pean (selja)kotti linnas praktilisemaks.
P.S kuidas su uus pakiraamikott praktikas käitub?
| tsitaat: |
nüüd hipsterid korjavad asjad küljest, värvivad pöiad valgeks ja arvavad, et tegu on industry standard'iga
|
Seda nad kuuldavasti teevad...
Kuna pole hipster, siis mul on trekiratas tänavakõlbulikuks tehtud
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
17.08.2018 14:42:51
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| Ühekäigulisel saaks ju ka pakiraam olla, eks? St ma ei taha kellegi otsust kahtluse alla panna või usku kuulutada, lihtsalt uurin. |
Saab, kuid mulle isiklikult ei meeldi ja pean (selja)kotti linnas praktilisemaks.
P.S kuidas su uus pakiraamikott praktikas käitub?
| tsitaat: |
nüüd hipsterid korjavad asjad küljest, värvivad pöiad valgeks ja arvavad, et tegu on industry standard'iga
|
Seda nad kuuldavasti teevad...
Kuna pole hipster, siis mul on trekiratas tänavakõlbulikuks tehtud  |
vanasti olid trekirattad ka kindlasti pakiraamiga
Kuigi jah, isegi Start Sosse vist siiski ei olnud ei pakikat ega porikaid.
Samas Turistil oli juba poest tulles pakikas küljes. Sellega sai üksjagu matkatud, mul olid sinna mingid toed veel külge keevitatud, nii et sai külgedele ka pambud siduda. Nõuakaajal rattakottidega oli suht kitsas.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
17.08.2018 15:26:04
|
|
|
jah, ma tean, seepärast kirjutasingi, et isegi Start Sossel juba ei olnud. Ehket maanteerattal.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
17.08.2018 19:39:39
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
P.S kuidas su uus pakiraamikott praktikas käitub?
|
Väga hästi. St ma enne selle ostu proovisin ühte vanemat Ferrinot - sellel oli eraldi metallist raam, millele toetus + hästi korralikud lukud. Mu suhtodaval lenksukotil on krõpsud, kinnituseks on selline plastmassist "okei" variant. Ehk siis natuke segab see võrdlusmoment. Aga kui eelnev kogemus kõrvale jätta siis tegelikult on väga hea kott, hinna-kvaliteedi suhe on paigas.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
19.08.2018 01:27:46
|
|
|
Huvitav, miks autojuhid kes mind ratturina ei märka; märkavad reeglina mu keskmist sõrme...
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
19.08.2018 08:37:46
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
| Huvitav, miks autojuhid kes mind ratturina ei märka; märkavad reeglina mu keskmist sõrme... |
Tume riietus hele sõrm
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
19.08.2018 11:41:51
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| beastbeats kirjutas: |
| Huvitav, miks autojuhid kes mind ratturina ei märka; märkavad reeglina mu keskmist sõrme... |
Tume riietus hele sõrm  |
helkursõrmedega kinnas....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
24.08.2018 18:48:56
|
|
|
sain pisut maanteerattarehvidega cyclo/graveli seljas mõnisada meetrit proovida
veereb päris hästi
väikse 140 meetrise lõigu peal enda käulaga sain läbi valu 48km/h, kui teisega oli piiriks törts üle 53km/h
varu oli olemas, samas kui enda omaga ei saanud hetk hiljem pärnu maanteelgi 50km/h täis
trassil oli tuul pisut soodsamgi
ülekandeid said mul otsa, aga teisel velol neid jätkus veel mõnuga
raam oli mulle küll number väike ja hoidsin nukkidest - pisut harjumatu, kippusin piduri asemel käiku vahetama ja käiguvahetuse suunad läksid ka segi
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
24.08.2018 23:10:12
|
|
|
Ma olen graveliga nüüd nädalapäevad tutvust sobitanud, esmaspäev sobis hästi 100km 80/20 kruusa-/asfladituuriks ja teine sada tuli 6km töö-kodu otsa venitamistest juurde.
Mitte et metsa-teema nüüd vähem pinget pakuks, aga ikka jääb veits arusaamatuks, miks varem seda lusti endale lubaud ei ole. Thasekonfis Cube Nuroad, 35mm gravel rehv.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
25.08.2018 12:33:39
|
|
|
Rehvidest vahelduseks... Odav kraam võib erineda nagu öö ja päev. Üldiselt mul alla 10€ maksnud rehvidega ei ole erilisi jamasid esinenud, ainult kiiresti sõita nad ei lase (tuntav veeretakistus üle 20 km/h) ning linnamustriga isenditest osad kipuvad veidi liiga sagedasti äärekividel ja killustikul purunema.
Paar kuud tagasi ostsin oma 18-käigulisele vanale linnakruiserile Prismast Jupiteri rehvid 28" 47-622 (28 X 1.75). Tükihind 5 euri ja 20 senti. Vaatasin, et hea paks protektor, kõlbaks linnasõiduks kenasti.
Spoiler 
Väga halb üllatus oli, et need rehvid ei veere. Materjal on juba katsumisel väga jäik, nagu aiakastmisvoolik. Muud sama hinnaklassi rehvid on palju pehmemad. Tasasel maal vabajooksuga minnes võib kahe postivahe järel seisma jääda ilma pidureid kasutamata. Mu 18-st käigust sai kasutada vaid esimest osa, teise pooleni ei vedanud kuidagi.Mäest üles ei läinud need rehvid isegi mägikäikudega, pidin ratast käekõrval tirima ja siis oli tunne, nagu veaks 50-kilost käru. Praegu seisavad need kummid kuuris. Suvaline huviline võib mu´lt need Tartus tasuta omale saada. Kes otsib odavaid rehve, vältigu mainitud toodete ostmist, iga muu samas hinnaklassis rehv veereb paremini.
Tuleb meelde, noorusaegadel katsetasin aiavoolikut. Panin selle väliskummi sisse lohvi asemele. Esiteks oli tunne, nagu sõidaks ilma rehvita, iga konarus olid tunda. Teiseks oli veeremine olematu, ühekäigulise vene rattaga võttis tasasel maal kilomeetriga higiseks.
Nende "pidurirõngastega" sõitsin paar päeva, siis ostsin samast Prismast 11-eurosed samas mõõdus Schwalbe kirjadega rehvid ja nondega tuli vokile elu sisse. Veeretakistust nagu polekski, ainsad takistused on tuul ja mu enda füüsilise võimekuse ülapiir. Maanteel tulevad viimased käigud kergelt kätte, 10-kraadised tõusudki vallutan ära.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
25.08.2018 13:28:07
|
|
|
kõlab nagu hea trennirehv
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
25.08.2018 18:39:47
|
|
|
kolmekäigulisele tädirattale kõlbabki, need ei kulge kuigi kiiresti. kuigi see muster on pähh. odavatest eelistaks iga kell sellist mustrit:
Spoiler 
| Mark0 kirjutas: |
| Ühekäigulisel saaks ju ka pakiraam olla, eks? St ma ei taha kellegi otsust kahtluse alla panna või usku kuulutada, lihtsalt uurin. |
kunagi olid kõigil miskid pakiraamid põhivarustuses.
nüüd on mõnel pakiraam külge laulatatud: https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-delhi-exc-frame-grey-n-copper-719364
|
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
26.08.2018 01:01:29
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
| kolmekäigulisele tädirattale kõlbabki, need ei kulge kuigi kiiresti. |
5-käiguline Classic naiste linnaratas sõitis tehasest kaasa tulnud rehvidega keskmiselt 30km/h, tippkiirust üle 45 ei õnnestunud saada (tekkis ka tunne, et käigud said otsa). Aga kui juba 20km/h juures rehv pidurdama hakkab, siis on ikka päris jama.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003

|
26.08.2018 01:24:15
|
|
|
Üldiselt tulevad paljud asjad samast tehasest, bränd lüüakse peale ja maksab rohkem.
Ükski suur pood ei müüks ka vast selliseid tähtsaid asju ilma eelneva kontrollita.
Isiklikult selliseid tervist kaitsvaid asju ostan pigem kallima, kuigi tean et vahet odavamaga ei pruugi olla.
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
26.08.2018 08:33:39
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Kas näiteks Prisma spordiosakonnas müüdavatel ratturikiivritel on mingi muu erinevus kah peale brändi ja hinnavahe, kui võrrelda Hawaii Expressiga? Välimus sama, kaal tundub sama, aga tootja bränd teine ja hind 40 eurot kallim. |
Kui sa kiivri sisse vaatad, siis seal peaks olema kleeps certified EN1078 või BSEN1078. See näitab, et kiiver on testitud ja vastab euroopa ohutuse standardile. Pigem on küsimus, palju sa oled nõus oma enda ohutuse eest välja käima. Kas see 20 eurone bvms prisma kiiver on piisav. Mina isiklikult ei ostaks.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
26.08.2018 21:07:37
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
EN1078 on seal küll. Peab nüüd Prisma omasid kah uurima, kui poodi satun.
Minu omal on veel mingi vilkuv tuluke kah tagaosas pinguti küljes. Eks see fäänsi fiitsõr annab kah hinnale juurde. |
kiivri puhul, kui vastavad standardile siis ainus oluline erinevus on mugavus, reguleeritavus ja jahutus
mingid suvakad on okeid turvalisuse poolelt, kuid õhuvool/jahutus ja mugavus on küll küsitavad
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
27.08.2018 17:20:58
|
|
|
Soovitage põrandapumpa, max 25 €. Ei viitsi väikese käsipumbaga uhada...või on kellelgi korralik pump üle, oleks huviline
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
27.08.2018 20:05:17
|
|
|
| Johhaidii eelviimase sõiduga tekkis mingi vastik tiks sisse vändates. Mitte koguaeg, lambistel aegadel rahulikult vändates. Tundub nagu tuleks pedaalide / keskjooksu juurest. Väntamise lõpetan lõppeb ka tiks. Kontrollisin kõik poldid jms üle. Pedaalid on ilusti kinni. Loksu vms pole.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
27.08.2018 20:10:50
|
|
|
| Pätu kirjutas: |
| Johhaidii eelviimase sõiduga tekkis mingi vastik tiks sisse vändates. Mitte koguaeg, lambistel aegadel rahulikult vändates. Tundub nagu tuleks pedaalide / keskjooksu juurest. Väntamise lõpetan lõppeb ka tiks. Kontrollisin kõik poldid jms üle. Pedaalid on ilusti kinni. Loksu vms pole. |
ilmselt ikka laagrites
kuidas tiks vms üldse avaldub, kas jalaasend ka loeb?
st kus kumbki jalg tol hetkel positsioneerub
variant, et ketilülidega kamm, kus mingi hulga liikumise juures astub hambale kehvasti, sel juhul saab olla täiesti kaootiline viga tunda
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
buteobuteo
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2007
|
27.08.2018 20:11:52
|
|
|
Sai sama pump soetatud hooaja alguses, igati rahul
|
|
| Kommentaarid: 57 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
27.08.2018 20:27:41
|
|
|
| Pätu, arm2004'l oli siin mingi aeg sarnane teema. Samuti midagi ei loksunud. Lõpuks pedaalide vahetusega sai jamast lahti. Mingid tihendid olid vanaks jäänud.
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
27.08.2018 20:42:42
|
|
|
libe ei olene jala asendist. Tiks tuleb ja läheb.
ViskeRelv, pedaalid uued. Vaevalt 300 km sõitnud.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
27.08.2018 20:44:33
|
|
|
| ViskeRelv kirjutas: |
| Pätu, arm2004'l oli siin mingi aeg sarnane teema. Samuti midagi ei loksunud. Lõpuks pedaalide vahetusega sai jamast lahti. Mingid tihendid olid vanaks jäänud. |
arm ja pätu on vähe erinevat masti ratturid
üks sõidab kerge tallaga tööle, teine sõidab sportlikemaid sõite
ilmselt pole jupid kaugeltki nii vanad, kuid armil
aga alati tasub hoolega analüüsida - kallimal vokil lambist asju vahetada on sama kallis, kui armi ratas
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
27.08.2018 20:48:51
|
|
|
libe, Mul plaanis nagunii hawaiisse homme minna. Vean voki kaasa. Viskavad pilgu peale Jube närvi käib selline tulev, minev tiksumise heli. Eks näis mis ütlevad. Nagunii see aasta tasuta hooldus seega saab selle ka ära teha. 1600 km läbi uhatud aprillist saadik.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
27.08.2018 21:40:03
|
|
|
| Pätu kirjutas: |
libe, Mul plaanis nagunii hawaiisse homme minna. Vean voki kaasa. Viskavad pilgu peale Jube närvi käib selline tulev, minev tiksumise heli. Eks näis mis ütlevad. Nagunii see aasta tasuta hooldus seega saab selle ka ära teha. 1600 km läbi uhatud aprillist saadik. |
kõigest?
sõber ostsis ka Hawaiist omale mingi scotti ja kaelas oli nõks sees. mäletagi, kummas käis, kas pirital või roccas, aga lahendust ei tulnud terve aasta jooksul, kuni garantii kehtis
totter lugu
enne peab ikka ise korralikult defekteerima jama, et korralikku sisendit saaks anda
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
27.08.2018 21:47:52
|
|
|
| libe, Kõigest jah. Kuu aega ei saanud sõita rattaga. Seljas olid kaks diski väljas. Aga nüüd selg jonksus ja tagasi sadulas.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Speedee
HV kasutaja

liitunud: 23.04.2003
|
28.08.2018 00:19:44
|
|
|
Mul hakkas sama nu$$ eelmisel nädalal, mis armil ja Pätul. Muidu on ratas vaikne, aga iga vända pöördega on kuulda tiks.
Keskjooks on Shimano Hollotech 2 tüüpi väliste laagritega. Koos vahetatud mingi 1500 km tagasi. Ei tohiks nagu väga vanad olla.
Alguses oli tiksu kuulda, kui vajutasid vasaku pedaali alla. Praegu on kolinud teisele poole, kui vajutada parem pedaal alla. Kui sõita hoog sisse ja siis pea olematu jõuga väntasi ringi ajada, siis häält ei tee -- ainult kui juba vähe rohkem jõudu rakendada. Korra on läbi käinud raks ühelt pedaali poolelt teisele, kui sadulas püsti olles hakkasin väikeselt kiiruselt suure jõuga kiirendama.
Võtsin nädalavahetusel keskjooksu lahti ja pedaalid küljest, vaatasin üle, puhastasin ära ja panin tagasi kokku. Välisel vaatlusel ja käe vahel keerutades ja painutades ei saa aru, et midagi valesti oleks. Muidugi näppude vahel ei rakenda sellist jõudu, mis jalgadega.
Peale tagasi kokkupanekut, esimesed 20 km oli vaikus -- juba tekkis lootus, aga noup, hakkas uuesti pihta.
Nüüd proovin vanade, tavaliste pedaalidega, et välistada clipless'ide laagrite vea.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
28.08.2018 02:40:54
|
|
|
| kui kõvasti vända polte kinniväänate? vänt annab nuutidepeal ilmselt loksuma kui suure jõuga vajutada..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
28.08.2018 06:59:51
|
|
|
Neid naginaid ikka tuleb, kui palju sõita ja võivad olla hoopis teises kohas, kui sõidu ajal tundub. Alustuseks soovitaks korralikult ära puhastada kõik. Järgmine samm oleks juba korra keskjooks, pedaalid, esihammakad, tagavahetaja litrid, kassett lahti/küljest ära võtta, puhastada, määrida ja korralikult kokku tagasi panna. Kõike päris pulkadeks loomulikult pole vaja kiskuda ja kõike ei saagi, nagu näiteks keskjooks. Nagiseda võib vabalt ka sadulavärk - proovi püsti vändates. Samuti on nagisenud esihargi kaelakausid. Aitab jälle korralik puhastus ja kokkupanek. Ka ülekandega mitteseotud asjad võivad pedaalimise rütmis nagiseda, kuna tegelikult avalduvad jõud ka mujale. Täpse asukoha määramine sõidu ajal on alati paras tagumikutundega teadusetegemine.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
28.08.2018 07:54:27
|
|
|
| Spacefly, sadul ei nagise. Püsti vändates nagin ikka.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
04.09.2018 14:06:47
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
Olen aastaid Chrome seljakotiga sõitnud; kuid juba mõnda aega oli soov ka väiksema koti järgi - sai lõpuks Chrome Chekhov soetatud
Spoiler 
|
Olen nüüd mõned nädalad antud kotti kasutanud ja ausalt öeldes on sellest mu põhiline sõidukott saanud
Ainsa negatiivse asjana saab välja tuua metallist pandla, mis minu "sweet spot'il" on täpselt rangluu peal - õmblesin pehmenduse ümber ja probleem sai lahenduse
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
04.09.2018 21:17:35
|
|
|
tellisin endale lõpuks varemmainitud voki ära, ettemaks tehtud, taganemist enam ei ole
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
05.09.2018 16:19:31
|
|
|
libe, Oli ka aeg mees
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Petz
HV Guru
liitunud: 05.11.2001
|
10.09.2018 12:58:52
|
|
|
Huvitav, kui palju HV rahvast Tartu Rattamaratoni väisab? Peaks äkki polli tegema...
Eile sai 40km läbi sõidetud. Haruldaselt mõnus, kuiv ja kiire rada. Kruusastel-liivastel kurvidel oli mõningaid ehmatuskohti, aga praegune vihm peaks tolmu kinni panema. Loodame, et mitte väga mülkaks ei lähe.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
10.09.2018 13:04:05
|
|
|
Kindasti on tegu huvitava võistlusega
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
10.09.2018 15:59:14
|
|
|
| tsitaat: |
Huvitav, kui palju HV rahvast Tartu Rattamaratoni väisab? Peaks äkki polli tegema...
|
Minu jaoks on ratas liikumisvahend ja sportlikus mõttes on huvi 0
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|