|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler? |
| Alla 1 aasta |
|
11% |
[ 50 ] |
| 1-3 aastat |
|
31% |
[ 142 ] |
| 4-6 aastat |
|
25% |
[ 114 ] |
| 7-10 aastat |
|
18% |
[ 84 ] |
| 11-13 aastat |
|
7% |
[ 33 ] |
| 14-16 aastat |
|
3% |
[ 15 ] |
| 17-20 aastat |
|
0% |
[ 4 ] |
| Üle 20 aasta |
|
1% |
[ 5 ] |
|
| hääli kokku : 447 |
|
| autor |
|
triu
HV vaatleja
liitunud: 09.08.2013
|
24.07.2018 12:29:10
|
|
|
| Tänud! Proovin selle TV Audio settingu leida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
24.07.2018 12:30:04
|
|
|
| triu kirjutas: |
| Tänud! Proovin selle TV Audio settingu leida. |
Mul denoni puldil
Spoiler 
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
triu
HV vaatleja
liitunud: 09.08.2013
|
24.07.2018 12:31:17
|
|
|
| Heli tuleb läbi küll, aga helitugevust ei saa LG puldiga muuta. Ressi puldiga muidugi saab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Six
HV veteran
liitunud: 28.09.2002
|
24.07.2018 12:37:48
|
|
|
Ja telekal on Sound Out -> HDMI ARC valitud?
Kas Marantz ikka HDMI ARCi tunnistab? Pole mingi vanem mudel?
| triu kirjutas: |
| Heli tuleb läbi küll, aga helitugevust ei saa LG puldiga muuta. Ressi puldiga muidugi saab. |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
triu
HV vaatleja
liitunud: 09.08.2013
|
24.07.2018 12:57:41
|
|
|
| Settinguid hetkel täpsustada ei saa. Mälu järgi on küll nii, aga pead ei anna, äkki ikkagi tegin mingi vea häälestamisel. Ei ole mingi eriti vana mudel- SR7010.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
24.07.2018 17:52:16
|
|
|
| triu kirjutas: |
| Settinguid hetkel täpsustada ei saa. Mälu järgi on küll nii, aga pead ei anna, äkki ikkagi tegin mingi vea häälestamisel. Ei ole mingi eriti vana mudel- SR7010. |
Kuna heli liigub aga kontrollida ei saa, siis äkki on Simplink välja lülitatud?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
triu
HV vaatleja
liitunud: 09.08.2013
|
25.07.2018 09:01:29
|
|
|
| Asi lahenes. Teleka väljund oli Optical/HDMI ARC ja ressiiveri sisend auto. Optical kaabli, mille järele tegelikult vajadust ei olnudki ja mis oli mingist varasemast katsetusest teleka taha jäänud, eemaldamine lahendas olukorra. Kuna kasutasin enne teist universaalpulti, mis oskas ressi helitugevust ilma kellegi vahenduseta juhtida, siis ei andnud see asi tunda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri23
HV veteran

liitunud: 17.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
31.07.2018 09:31:51
|
|
|
Stockmann augusti kataloogis Sony KD55XE9005 hinnaga 999EUR
Ju tehakse ladudes XF jaoks ruumi.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.08.2018 16:43:51
|
|
|
4k ekraanid hakkavad vist pigem 40'' kandist, eks? Ehk siis stiilis 32'' kandist pole väga mõtet otsida?
Kui ja siis milline väiksem ehk siis ~40'' (max 43'') 4k ekraan on hea hinna/kvaliteedi suhtega kui tahta võimalikult head pilti? Nuti/smart osa pole vaja, selleks on NUC. Eks kindlasti katsetaks ka teleka sees olevat "tarkust" aga rõhk on võimalikult heal pildil. Heli võiks okei olla kuna eraldi aparatuuri selleks pole.
Kasutan sõna "ekraan" sest (mu jaoks) pole klassikalise teleriga eriti pistmist, lineaartelevisiooni vmt ei vaata. Sisu tuleb HDMIst.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.08.2018 18:12:33
|
|
|
...ja 349.- Bigboxis. Äkki viitsid mõne sõnaga ütelda, miks seda soovitad/kiidad?
Sest kui panna mu soovid (4k ja ekraanisuurus) HV otsingusse siis odavaim on näiteks Hitachi 43" 43HL15W64 mille hind on 308€ - https://www.hinnavaatlus.ee/1182195/hitachi-43-43hl15w64/ . Aga kindlasti on päris mitmekümneeurose hinnavahe sees veel mingeid erisusi...
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sihker
HV kasutaja
liitunud: 28.11.2001
|
11.08.2018 22:21:34
|
|
|
Tere,
On vaja mingit keskklassi telekat. Aga nagu alati, valik on suur ja interneti avarustes soovitatakse teisi keskklassi telekaid, kui meie turul liigub.
Silma jäi LG 49" SK7900. Eelarve hetkel tundub, et on ca 500, aga pole kivisse raiutud. 4k, kuna kaugus telekani on max 1.5m.
https://www.hinnavaatlus.ee/1183133/lg-49-49sk7900/
Quantum dot on küll eelmise generatsiooni oma ja WebOS on 3.5, aga ei oska sellest midagi arvata. SK8000 on ca 200 kallim, aga suurt eelist 49" juures ei näe.
Midagi paremat selles hinnaklassis? SK8500 49" paneel on 100Hz, aga see on veel +200.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.08.2018 22:31:03
|
|
|
| sihker, 4k ning 1,5m kauguselt vaatamine küll aga mis pilti näitab? Kui on harju keskmine "eesti telekanal" siis 4k ekraan ei tee seda mitte kuidagi vaadatavamaks.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
11.08.2018 22:32:32
|
|
|
LG puhul googelda, et oleks ikka õige 4k mitte 2k upscaled 4k vms iganes jama nad seal odavamas otsas toodavad
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sihker
HV kasutaja
liitunud: 28.11.2001
|
12.08.2018 05:41:59
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| sihker, 4k ning 1,5m kauguselt vaatamine küll aga mis pilti näitab? Kui on harju keskmine "eesti telekanal" siis 4k ekraan ei tee seda mitte kuidagi vaadatavamaks. |
Põhiliselt Telia järelvaatamine ja standard kanalid. Aga seda vaatavad lapsed. Ei näe erilist eelist ka FHD, kuna seal peaks sellise kauguse puhul eelistama vist 38-43. Upscale ei tee sitast sepikut? 8000-l on juba mingi lisaprotsessor Alpha 7, mis tegeleb pildiöötlusega.
salatoimik teoreetiliselt on sama paneel, mis eelmise aasta 8 seeria telekatel. SJ810 oli vist sama paneeliga.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
13.08.2018 16:11:02
|
|
|
teatud sorti headel tingimustel (see piiras ka valiku konkreetsele müüjafirmale ja sortimendivalikule) sai ka oma elutoa pildikast upgradetud. vana 40' samsa c550 hakkas ajale jalgu jääma. 55' tundus paras. 65' ei mahu ära (aknaava 125cm, täpselt sobib õhukese ääre 55'ga) ja 49' oli väiksem valik ja mitmed tootjad panevad 49'ndatesse prügipaneele.
pikalt kaalusin ühte ja teist. päris prügiklassi ei taha, aga OLED/QLED peale rahakott veel ei hüppa; rahast hakkab kahju. põhiline kasutuskoht tava-tv (telia), natuke VoD-i ja pessuka otsas pilte/videot/puldimänge näitada.
kuna tegu elutoa telekaga, mida teps mitte ei vaadata alati otsevaates (mul diivan paraja nurga all ka), siis vaatenurk oli väga oluline. valik kukkus LG 55UK7550-le. Sisu on sama, mis usa regiooni UK7700 (ainult jalg teine).
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk7700
https://www.displayspecifications.com/en/model/02d911cb
7550 on üldse üks imelik loom. paneeli tech on segu LG SUHD (kuigi karbi peal vastav silditus puudub) ja "tavalise" UHD telekast, sest kasutab nanocell (2nd gen) techi ja päris 4k (mitte RGBW) paneeli, samas on ikkagi vanakooli 60hz/8bit+frc paneeliga.
eks siis lähipäevadel muljetan täpsemalt, kui kola kätte saan ja üles sätin.
kaalusin veel samsa nu8000 (n.ö samsa high-end mitte qled 4k telekas, ka ülevaated on igati positiivsed olnud), aga raibe oli ikkagi ca 400€ kallim (ehk üle 50% kallim). On küll 120hz native paneel ja *VA paneel näitab musta/tumedaid toone paremini, aga muus osas ei olnud väga eelist. xbone'i ka pole (ja ka ei plaani, PCMR 100%), seega pole ka freesync toest telos kasu. Soodsaim QLED oli pea 2x kallim ja sedagi Q6 seeria, mis on QLEDi n.ö säästuvariant (sh kehvema paneeliga).
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sihker
HV kasutaja
liitunud: 28.11.2001
|
13.08.2018 22:33:32
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
teatud sorti headel tingimustel (see piiras ka valiku konkreetsele müüjafirmale ja sortimendivalikule) sai ka oma elutoa pildikast upgradetud. vana 40' samsa c550 hakkas ajale jalgu jääma. 55' tundus paras. 65' ei mahu ära (aknaava 125cm, täpselt sobib õhukese ääre 55'ga) ja 49' oli väiksem valik ja mitmed tootjad panevad 49'ndatesse prügipaneele.
pikalt kaalusin ühte ja teist. päris prügiklassi ei taha, aga OLED/QLED peale rahakott veel ei hüppa; rahast hakkab kahju. põhiline kasutuskoht tava-tv (telia), natuke VoD-i ja pessuka otsas pilte/videot/puldimänge näitada.
kuna tegu elutoa telekaga, mida teps mitte ei vaadata alati otsevaates (mul diivan paraja nurga all ka), siis vaatenurk oli väga oluline. valik kukkus LG 55UK7550-le. Sisu on sama, mis usa regiooni UK7700 (ainult jalg teine).
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk7700
https://www.displayspecifications.com/en/model/02d911cb
7550 on üldse üks imelik loom. paneeli tech on segu LG SUHD (kuigi karbi peal vastav silditus puudub) ja "tavalise" UHD telekast, sest kasutab nanocell (2nd gen) techi ja päris 4k (mitte RGBW) paneeli, samas on ikkagi vanakooli 60hz/8bit+frc paneeliga.
eks siis lähipäevadel muljetan täpsemalt, kui kola kätte saan ja üles sätin.
kaalusin veel samsa nu8000 (n.ö samsa high-end mitte qled 4k telekas, ka ülevaated on igati positiivsed olnud), aga raibe oli ikkagi ca 400€ kallim (ehk üle 50% kallim). On küll 120hz native paneel ja *VA paneel näitab musta/tumedaid toone paremini, aga muus osas ei olnud väga eelist. xbone'i ka pole (ja ka ei plaani, PCMR 100%), seega pole ka freesync toest telos kasu. Soodsaim QLED oli pea 2x kallim ja sedagi Q6 seeria, mis on QLEDi n.ö säästuvariant (sh kehvema paneeliga). |
LG SK8 seeriast ei tulnud midagi kaalumisele või siis Sony 8096?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
13.08.2018 22:49:49
|
|
|
| sihker kirjutas: |
| Põhiliselt Telia järelvaatamine ja standard kanalid. Aga seda vaatavad lapsed. Ei näe erilist eelist ka FHD, kuna seal peaks sellise kauguse puhul eelistama vist 38-43 |
Vahet pole, kas FHD või 4K, SD pilt on nii lähedalt (1,5 m) ikka s*tt. 43" oleks max. suurus, mida selliselt kauguselt vaadata kannatab.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
14.08.2018 00:04:24
|
|
|
| sd pilt on ok kui 100m kauguselt binokliga vaadata
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
14.08.2018 08:45:52
|
|
|
| sihker kirjutas: |
LG SK8 seeriast ei tulnud midagi kaalumisele või siis Sony 8096? |
sk8500 (sk8000-d polnud) hüppas veelgi kõrgemasse hinnaklassi, kallim veel kui samsa nu8000 ja specide/ülevaadete järgi pole sk8 niivõrd palju üle, et seda hinnavahet õigustada. siis oleks juba samsungi valinud või lausa qledi peale.
minu telku hinnalipik algas siiski number 6-ga, kõrged klassid aga läksid juba 1,5-2x hinnavahega.
sonyt valikus polnud.
FHD-d tänapäeval mõtet valida ei ole, kui just väikest päris low end otsa ei otsi.
ja selle 43 kohta vaidleks vastu. mul on teise korruse telku 50' (ka LG, mingi 4-5 a vana) ja saab ikka vaadata küll. Ka on kanalite pilt natuke järgi tulnud ja paljusid edastatakse juba vähemalt 720p formaadis.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
14.08.2018 11:29:42
|
|
|
Sa ilmselt vaatad seda 50" telekat kaugemalt kui 1,5 m. Mõne kanali pilt on tõesti 720p ja mõnel 1080i. Neid juba võib lähemalt ka vaadata.
LG suudab päris hästi sepikut teha, endalgi 5 aastat vana 6. seeria mudel.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
14.08.2018 11:34:17
|
|
|
ma ei näe põhjust, mispärast peaks suure diagnoaaliga kehva pilti nii lähedalt vaatama. 1,5m on ikka VÄGA lähedalt, see paneb lausa pea valutama. isegi tüüpiline magalakorteri tuba on 3m lai. telekas ühes otsas ja diivan teises ja juba vaatamiskaugus 2,5m. 50' elukas ise on tublisti üle 1m lai, seda ei anna väga pisikesse urkasse mahutada, vajab siiski pisut vaba ruumi.
minagi vaatan oma LG-d isegi lähedalt ehk vast napilt üle 2m ja sedagi seetõttu, et algselt oli see lisaks telekale ka PC monitorina kasutuses.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timberg
ööKARU

liitunud: 27.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 341 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
14.08.2018 15:54:43
|
|
|
Timberg, naljamees, siin ju kõik nii kõvad mehed koos, 4K OLED 65" on miinimum, alla selle ju "okse" ja "pilt on ok kui 100m kauguselt binokliga vaadata".
Hinnas 279,90 € on ka koma koht vale koha peal, 2799,0 € on see mida siinsed HV gurud aktsepteerivad.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
14.08.2018 16:03:10
|
|
|
bladerunner, aga olgem realistid, sellise hinna juures tasuks suht suvaline võtta. TCL siin üritab turgu vallutada, võiks ju seda proovida
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
14.08.2018 16:06:14
|
|
|
| Alumises otsas pole paneelidel väga vahet, kui hakkab HDMI kaudu sissetulnud pilti näitama siis pole tarkvaral samamoodi vahet.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timberg
ööKARU

liitunud: 27.06.2003
|
14.08.2018 20:57:18
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Timberg, naljamees, siin ju kõik nii kõvad mehed koos, 4K OLED 65" on miinimum, alla selle ju "okse" ja "pilt on ok kui 100m kauguselt binokliga vaadata".
Hinnas 279,90 € on ka koma koht vale koha peal, 2799,0 € on see mida siinsed HV gurud aktsepteerivad. |
Mõtlesin hinnaklassis 250 - 450 € võtta. Tahaks lihtsalt mingite mudelite soovitusi.
|
|
| Kommentaarid: 341 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
14.08.2018 21:40:19
|
|
|
| Raske on soovitada, vaata rtings, hdtvtest jms lehti/youtube kanaleid seal suht palju erinevaid mudeleid võrreldud saad vaadata just selle järgi milleks/kuidas kasutad jne.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ak_47
HV kasutaja

liitunud: 12.07.2008
|
15.08.2018 17:30:00
|
|
|
| Kuidas 2017/18 led televiisoritel selle mustaga on. Ei loe välja, kes neid review'sid kirjutavad - kas hullud fanaatikud või tavalised elanikud meite ühiskonnast. Küll ütlevad, et on must ei ole piisavalt must, on liiga hall, liialt peegeldab hästi valgustatud toas, küll on kontrast väike jne jne. Võrdlusmoment on mul ips paneeliga dell monitor - plaan on 55" televiisor võtta monitori taha seinale lisaks, et meelelahutust tarbida suuremalt pinnalt.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timberg
ööKARU

liitunud: 27.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 341 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.08.2018 17:44:00
|
|
|
| Ak_47 kirjutas: |
| Kuidas 2017/18 led televiisoritel selle mustaga on. Ei loe välja, kes neid review'sid kirjutavad - kas hullud fanaatikud või tavalised elanikud meite ühiskonnast. Küll ütlevad, et on must ei ole piisavalt must, on liiga hall, liialt peegeldab hästi valgustatud toas, küll on kontrast väike jne jne. Võrdlusmoment on mul ips paneeliga dell monitor - plaan on 55" televiisor võtta monitori taha seinale lisaks, et meelelahutust tarbida suuremalt pinnalt. |
Sinu küsimused ongi Sinu vastused.
LED-iga, ehk siis taustvalgustuse korral polegi mingit "musta" olemas. On ainult "tumehall".
Lisaks sellele paistab LED-taustvalgus tegelikult kogu aeg ka "läbi".
Ise sama jama ees, et järgmie teler peab olema OLED vms. mis on ilma taustvalgustuseta tehnoloogia.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alar26t
HV kasutaja
liitunud: 21.04.2011
|
15.08.2018 17:44:16
|
|
|
| Ak_47 kirjutas: |
| Kuidas 2017/18 led televiisoritel selle mustaga on. Ei loe välja, kes neid review'sid kirjutavad - kas hullud fanaatikud või tavalised elanikud meite ühiskonnast. Küll ütlevad, et on must ei ole piisavalt must, on liiga hall, liialt peegeldab hästi valgustatud toas, küll on kontrast väike jne jne. Võrdlusmoment on mul ips paneeliga dell monitor - plaan on 55" televiisor võtta monitori taha seinale lisaks, et meelelahutust tarbida suuremalt pinnalt. |
Vaata, et oleks olemas FALD(Full Array Local Dimming). Hea leht kust alustada https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/local-dimming . Väga põhjalikult kirjeldatud, kuidas tulemused saadud.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
15.08.2018 17:44:51
|
|
|
3K telekas (LG trikitab odavate seeriatega....suht enamus seeriatega), aga kuna sa vahid HD värki, siis vahet pole
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
15.08.2018 20:17:17
|
|
|
HISENSE on rottidele parim
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
15.08.2018 21:00:46
|
|
|
Ma olen anubissega nõus, sellise raha eest vast samsung parem isegi (samas ma ausalt seda hinnaskaalat pole vaadanud, tunde järgi)
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ak_47
HV kasutaja

liitunud: 12.07.2008
|
16.08.2018 15:14:03
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
LED-iga, ehk siis taustvalgustuse korral polegi mingit "musta" olemas. On ainult "tumehall".
Lisaks sellele paistab LED-taustvalgus tegelikult kogu aeg ka "läbi".
Ise sama jama ees, et järgmie teler peab olema OLED vms. mis on ilma taustvalgustuseta tehnoloogia. |
Plaan oli jääda vahemikku 500-700€, aga alludes tundmatute inimeste kriitikale ja nõuannetele, siis peaksid kõik rahul olema kui orgunnida selline isend
https://www.hinnavaatlus.ee/1151683/lg-55-oled55b8p/
väike ekspansioon eelarvele, nagu ikka.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alar26t
HV kasutaja
liitunud: 21.04.2011
|
16.08.2018 16:00:38
|
|
|
| Ak_47 kirjutas: |
Plaan oli jääda vahemikku 500-700€, aga alludes tundmatute inimeste kriitikale ja nõuannetele, siis peaksid kõik rahul olema kui orgunnida selline isend
https://www.hinnavaatlus.ee/1151683/lg-55-oled55b8p/
väike ekspansioon eelarvele, nagu ikka. |
Nii palju kui uurinud olen, siis b7-> b8 väga arengut ei toimunud(mõtlen paneeli tehnoloogiat). B7 peaks odavamalt kätte ka saama.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
16.08.2018 16:48:54
|
|
|
| tsitaat: |
Nii palju kui uurinud olen, siis b7-> b8 väga arengut ei toimunud(mõtlen paneeli tehnoloogiat)
|
Natuke ikka toimus küll
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
16.08.2018 17:21:29
|
|
|
| Bfi vist lisati midagi veel uuem protsessor?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
16.08.2018 18:12:48
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Bfi vist lisati midagi veel uuem protsessor? |
Subpixlite suurusi ka muudeti, tehti veel lollikindlamaks burn in suhtes. Just punase suurust
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
16.08.2018 22:25:17
|
|
|
ma sain nüüd ka oma 55UK7550-ga päevake-paar mängida ja enam vähem kõik nagu vaja.
paar nüanssi:
- default pildiprofiil (karbist väljas) oli täitsa praht tavaTV jaoks (telia minu-tv üle Arrise boksi). "vivid" oli üle võlli, ülejäänud aga kuidagi tuhmid. Tuli täitsa käsitsi üle käia (võtsin ühe expert profiili ja modisin ära). Aga enamvähem jäin rahule. Üleüldse tasub kõik sisendid üle käia. Pessuka järel "game" + ultra hd deep color on teisest puust. tõmbasin 4k downloaderiga YT 4K videosid ja näeb ikka zajeboks välja.
- 4K@60Hz HDMI kraam on kallis. adapterid/kaablid täitsa teisest hinnaklassist ja igast poest ei saagi.
- edge-led ei ole HDR jaoks mõeldud, local dimming on pigem sõnakõlks. Aga paistab, et see on kõikidel säärastel sama klassi pillidel. Kui HDR kontenti tahad, siis otsi FALD-i või OLED-i. Hinnaklass on säärastel pillidel muidugi teisest puust (vähemalt 2x minu teloga võrreldes sama diagonaali jaoks). Minu jaoks on HDR ebaoluline, sest pole selle tarbimiseks kuskilt normaalselt sisu võtta.
- heli on täitsa roogitav tavalise 2.0 jaoks, täitsa tummine on.
- vaatenurgad täitsa talutavad. Ka 45 kraadi alt näitab täitsa ok. Selleks ma muidugi IPS-i eelistasingi. Säästu VA-d on kahjuks sellised, et otsevaates kõik bueno, aga üle 20 kraani läheb asi täitsa peeti.
- VESA augud on pisut lollis kohas ehk liialt all. minul on suur vesa raam (kuni 400x600) ja pidin reaalselt relakaga sellele kallale minema. Teleka taga alumine kühm jäi ette, sest raami otsad olid liialt pikad. Lisaks oleks mu raam peaaegu katnud tagumised liidesed. Õnneks sain sellest "ehituslikult" mööda. Tasuks igaks juhuks enne kontrollida, enne kui konkreetset vesa seinakinnitust ostma hakata.
- pult on väga viis, välja arvatud "häälkäskluse" nupp. raibe on liialt kesksel kohal, tihtipeale olen seda kogemata vajutanud. hea, et see midagi väga hullu ei tee, aga tüütu ikka.
selle raha eest aparaati küll. elitistide "alla-oledi-ei-kõlba" klassi latini muidugi ei hüppa, aga eks elu on ka selle all olemas.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
16.08.2018 23:00:20
|
|
|
| tsitaat: |
Kust muidu 4K@60Hz HDMI kraami oled hankinud/tellinud?
|
Suht suvaline kaabel. Ma kasutan uue teleka ja ressiga samu kaableid probleemivabalt 4k @60Hz. Ei ole midagi kallis.
Ok, ma need kunagi ammu uk-st tellisin, sest oli vaja 7,5m ja siin oli valik puudulik.
High Speed with Ethernet vms kaabel ja elu lill. Peaks suht odavad olema
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|