Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Panganduse teema (Küsitlus: Millist panka eelistad?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 124, 125, 126 ... 253, 254, 255  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millist panka eelistad?
Swedbank
32%
 32%  [ 22 ]
SEB Pank
20%
 20%  [ 14 ]
LHV
34%
 34%  [ 23 ]
Luminor
1%
 1%  [ 1 ]
Coop
4%
 4%  [ 3 ]
Holm Bank
0%
 0%  [ 0 ]
Bigbank
0%
 0%  [ 0 ]
Inbank
0%
 0%  [ 0 ]
Mõni muu pank
5%
 5%  [ 4 ]
hääli kokku : 67

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.07.2018 17:15:31 vasta tsitaadiga

Ei tasu oma kaarte ära kaotada või kellelegi laenata.
Ja viipekaarti hoia mõne teise viipevõimalusega kaardiga koos, ei loe ükski aparaat sul seda.
Kommentaarid: 188 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2018 17:22:44 vasta tsitaadiga

Henry kirjutas:
Kui pinita on võimalik ostu eest tasuda, on see ebaturvaline. Jah, ma tean, et mingi algorütmi järgi küsitakse vahest parooli, aga siiski on võimalus autoriseerimata makse jaoks ja pärast tõesta, et pole kaamel...
Pank laseb igal võimalusel üle, loe kasvõi tänasest epl-ist.

Kui masin, millega võetakse raha maha pole panga whitelistis, siis on pank kohustatud antud kahju ise korvama.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Henry
HV veteran

liitunud: 29.07.2004




sõnum 27.07.2018 17:37:49 vasta tsitaadiga

Ma ei mõelnudki mingi fake terminalide peale...
Pigem kui kaart ära kaob ja siis pätt toimetab kaardiga kuni sulgemiseni. Ja jutt pole vaja kaarti ära kaotada... BS, kõike juhtub.

Ok, tõenäoliselt saab tehingud vaidlustada aga milleks seda jama vaja on?

ja siis räägitakse, et paroolikaardid on ebaturvalised. viipega rulli rulli rulli kuni papp on läinud.

_________________
LHV promolink sulle 50€ ja mulle 50€
lhv.ee/et/invite?7QZEwlvYRj
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2018 17:50:54 vasta tsitaadiga

Swedbanki osad kaardid on väga sit*ad jah. Tudengi kaardid eriti jubeda kvaliteediga. Kaart rohkem kasutust saab, siis poole aasta tagant vaheta välja. Viibe näiteks mul ka lõpetas nüüd lõplikult töötamise. Vahepeal oli pakiautomaatidega probleemid, ei lugenud kaarti 15x sisse välja pidi liigutama. Samas naise Swedbanki kaart töötas järgmise paki puhul ilusti.


Võiks nad vähe paremad kaardid teha, LHV kaart on hoopis tugevam mul näiteks ja probleemi vaba mitme aastaga.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dianatrix
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.03.2006




sõnum 27.07.2018 17:52:26 vasta tsitaadiga

Üle 20 euro pole proovinud maksta, terminalid on ka ikka viipega olnud (Tallinna kesklinnas minuarust kõik terminalid viipevõimalusega). Veel ideid?
Kohe lähen proovin "turning it off and then on again" ehk korraks viipemakse keelata ja siis lubada, äkki aitab. icon_lol.gif

Edit: esimene viipemakse pärast "off and on again" töötas.


viimati muutis Dianatrix 27.07.2018 18:10:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2018 18:06:23 vasta tsitaadiga

ViskeRelv, sa pole kunagi ühtegi kaarti ära kaotanud või üldse mitte midagi jah? icon_biggrin.gif
Ise seda teenust niikaua ei kasuta, kui ei saa mobiiliga viidates maksta... vahel ikka lähevad asjad kaduma...
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.07.2018 18:15:23 vasta tsitaadiga

woozy, kusjuures ei ole. ID kaardivaba olin paar aastat tagasi, aga siis olin ka purjus peaga valede pükste taskusse pannud ja kolm kuud hiljem leidsin üles.
Ühe mobiili olen küll ära kaotanud, mingi 12 aastat tagasi, aga sellest polnud kahju kah, oligi uus vaja muretseda.

Ma proovin poes alati jääda 25euro piiresse, et ei peaks seda tüütut pin-koodi sisestama.
Kommentaarid: 188 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2018 18:33:14 vasta tsitaadiga

Jube tüütu küll... icon_biggrin.gif
Minnakse nii mugavaks juba, et varsti ei ole üldse vaja kaarti poodi kaasa võttagi, kuna keegi ei viitsi kaartigi enam viibata ka..
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2018 21:20:33 vasta tsitaadiga

Täna kontori juures. Vaatame ülemusega maja külje peal olevaid konditsioneeri radikaid/kompressoreid ja arutasime, milline neist meie oma võiks olla. Mingi muu tüüp pargib samal ajal oma auto ära ja küsib mis mure. Räägime siis, et konditsioneer ei tööta ja tüüp küsib vastu, et kas üldse käima ei lähe või milles mure. Seletame siis ära, et tööle läheb küll, aga külma ei puhu. Selle peale tuleb eksperthinnang "siis on vist rikkis" icon_biggrin.gif Lisas muidugi naerupahvaku peale juurde, et kui elektriga mingi mure oleks olnud, siis oleks ta saanud üle vaadata, aga see eksperthinnang on paras huumor konkreetses situatsioonis ikka.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Henry
HV veteran

liitunud: 29.07.2004




sõnum 27.07.2018 21:48:39 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Täna kontori juures. Vaatame ülemusega maja külje peal olevaid konditsioneeri radikaid/kompressoreid ja arutasime, milline neist meie oma võiks olla. Mingi muu tüüp pargib samal ajal oma auto ära ja küsib mis mure. Räägime siis, et konditsioneer ei tööta ja tüüp küsib vastu, et kas üldse käima ei lähe või milles mure. Seletame siis ära, et tööle läheb küll, aga külma ei puhu. Selle peale tuleb eksperthinnang "siis on vist rikkis" icon_biggrin.gif Lisas muidugi naerupahvaku peale juurde, et kui elektriga mingi mure oleks olnud, siis oleks ta saanud üle vaadata, aga see eksperthinnang on paras huumor konkreetses situatsioonis ikka.


Ehh, mida? Swedi kontori?

_________________
LHV promolink sulle 50€ ja mulle 50€
lhv.ee/et/invite?7QZEwlvYRj
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2018 22:26:48 vasta tsitaadiga

Ei, üks pisike kontor hoopis kuskil mujal Tallninnas
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 27.07.2018 23:25:49 vasta tsitaadiga

Ja miks pangateemasse postitasid? icon_biggrin.gif

Ootan ise millal lõpuks Swed oma äppi viipemakse võimaluse teeb. Siis on eriti mugav mobiiliga viibata. Viimane uudis oli, et selle aasta esimeses pooles peaks asi tööle hakkama. icon_confused.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2018 23:57:36 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
Jube tüütu küll... icon_biggrin.gif
Minnakse nii mugavaks juba, et varsti ei ole üldse vaja kaarti poodi kaasa võttagi, kuna keegi ei viitsi kaartigi enam viibata ka..

Unistan sellest ammu.
Ma sooviks et käenaha alla pandaks üks kiip, mis oleks nii id kaart kui ka pangakaart ja vabalt ka kõikide poodide kliendikaart.
Kui tööjuures on koodi uksed, siis avaks ka neid jne. Pmtl. see kiip peaks ütlema aint seda, et see olen nüüd mina. Midagi keerulist selles pole. Selliseid kiipe oleks juba 10a. tagasi vabalt toota saanud. Tehnoloogia juba ammu olemas. Natuke vaja veel pusimist et seadused ja võimalused kokku viia.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hirff
HV kasutaja
Hirff

liitunud: 26.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2018 21:06:21 vasta tsitaadiga

Sooviksin nõu, kuidas lahendada kodulaenu küsimus. Enda specsid sellised, et oman ca 30 000 eurost korterit ja palk ei saa laenu võtmisel takistuseks. Üks variant oleks korter maha müüa ja kasutada müügist saadud raha 20% sissemaksena. Aga peast on käinud läbi ka mõte, et jätaks olemasoleva korteri laenule tagatiseks (sel juhul 20% sissemaksuks ei maksaks) ning seega jääb alles nii olemasolev kui ka "tulevane" korter. Kas see on võimalik või sel juhul on tegemist juba hüpoteeklaenuga? Miskeid hüpoteeklaenu variante olen vaadanud, kuid see pole hea. Kui ma õigesti aru sdaan, siis hüpoteeklaenuga saaksin ma raha uue korteri sissemaksuks, kuid siis jääks mul maksta nii hüpoteeklaen kui ka uue korteri laen - see ilmselgelt ei ole hea variant. On mul veel miskeid variante? Targad ja kes teemat valdavad, andke palun nõu.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2018 21:07:58 vasta tsitaadiga

MarttiX0, saad olemasoleva korteri lisatagatiseks panna, siis võib ka ilma sissemakseta laenu saada. Asi mille peale mõtlema pead on see, et.kui sul praegu sääste pole, siis kas saad laenu tagasi maksmisega hakkama ja seda isegi siis, kui euribor tõusma peaks hakkama.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hirff
HV kasutaja
Hirff

liitunud: 26.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2018 21:25:57 vasta tsitaadiga

Sääste on, aga mitte 15 000 - 20 000 euro ulatuses. Täpsustan, et praegu ma enda korteris ise ei ela (kuigi oman seda), vaid maksan igakuiselt ca 400€ üüripinna eest. Seega laenu maksmine pole probleem. Idee on saada nö kõige parem ja kasulikum variant, sest laenunõustajad räägivad seda, mis neile kasulik.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2018 21:27:04 vasta tsitaadiga

Kui olemasolev korter laenuga ostetud ja korter ise tagatiseks (kuigi jäägi ja väärtuse erinevus vähemalt kahekordne), siis ilmselt korteri tagatisel enam uut laenu peale ei saa?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hirff
HV kasutaja
Hirff

liitunud: 26.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2018 21:37:53 vasta tsitaadiga

Sorry, oleksin võinud algses postituses natukene täpsemat infot anda. Olemasolev korter on väljaostetud ning pangaga nö seost ei ole. Kõige lihtsam oleks see maha müüa, saadud raha sissemaksuks panna ja kogu lugu. Aga idee oleks kasutada olemasolevat korterit "sissemaksuna" uuele korterile.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2018 21:43:46 vasta tsitaadiga

Väga keeruliseks ajad asja siin. Tavaline kodualen, vana korter tagatiseks ja kogu lugu. Saad ilma sissemaksuta (oleneb muidugi uue korteri hinnast ja kui see sul kuskil Saarepeedis on siis läheb ka vast raskeks.) ja maksad laenu.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hirff
HV kasutaja
Hirff

liitunud: 26.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2018 21:52:17 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
Väga keeruliseks ajad asja siin. Tavaline kodualen, vana korter tagatiseks ja kogu lugu. Saad ilma sissemaksuta (oleneb muidugi uue korteri hinnast ja kui see sul kuskil Saarepeedis on siis läheb ka vast raskeks.) ja maksad laenu.

Tänud. Ajasin end natukene ise ka segadusse kõikvõimalike hüpoteeklaenude ja muu sellisega.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.07.2018 22:07:55 vasta tsitaadiga

ccplazza kirjutas:
Samuti ei tööta viipemakse mõningas iseteeninduskassas minu kogemuste põhjal.

Maximas Lätis töötab 5+ .
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 31.07.2018 09:56:19 vasta tsitaadiga

MarttiX0 kirjutas:
Sorry, oleksin võinud algses postituses natukene täpsemat infot anda. Olemasolev korter on väljaostetud ning pangaga nö seost ei ole. Kõige lihtsam oleks see maha müüa, saadud raha sissemaksuks panna ja kogu lugu. Aga idee oleks kasutada olemasolevat korterit "sissemaksuna" uuele korterile.


Olemasoleva korterit sissemaksuks tähendabki ju seda, et müüd maha ja annad raha pangale sissemaksuks. Ega pank ei võta seda oma nimele, et ise müüma hakata.
Teine variant ongi tagatiseks panemine. Saad kasvõi hiljem maha müüa ja osa laenu tagasi maksta.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 10:19:02 vasta tsitaadiga

Kui vähegi kannatab, siis jäta vana korter alles ning kasuta lisatagatisena. Kui on hea koha peal, saab alati välja rentida. Vajadusel saab maha alati müüa.
_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hirff
HV kasutaja
Hirff

liitunud: 26.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 10:48:26 vasta tsitaadiga

Aitäh kõigile kaasamõtlejatele! Teengi nii, et jätan korteri alles ja kasutan seda lisatagatisena.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 31.07.2018 11:33:09 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif jõudu!
Üürikorterina kasutamine ei lähe stabiilse sissetuleku alla, seega arvesta igaks juhuks, et tulevikus võib pank nõuda korteri mahamüümist kui nad mingil põhjusel leiavad, et sul võib raskusi tekkida (rõhutan - nemad leiavad, mitte et sul päriselt on neid).
Mu sugulasele tehti kotid niimoodi.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 11:42:39 vasta tsitaadiga

Üldiselt pank ei pane tagatisvara müüki niikaua kui pangale võlgu pole jäänud. Ma isegi ei kujuta ette kuidas nad seda teha saaks, kohtutäitur saab tagatiseks oleva vara võlgade katteks sundmüüki panna, aga võlga pole, siis pole ka millegi katteks müüki panna.
Või ütles pank tõesti mingile lepingu punktile viidates laenulepingu ühepoolselt üles? Neil pole ju eriti motivatsiooni seda teha, niikaua kui klient maksab, ei ole lepingu ülesütlemine neile kasulik ja kui tagatis on piisav, siis müüki jõuab alati panna kui peaks maksetega probleem tekkima.
Iseasi on see, kas pank üldse annab laenu kui nende arvates sissetulekud piisavad pole.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 12:29:02 vasta tsitaadiga

Hilisemal müümisel võib see miinus olla, et kui turg kukub 30%, siis sinu laenu jääk on ütleme 120K aga tagatised annavad kokku 100K. Sel juhul võib pank nõuda kas lisatagatist või laenujäägi vähendamist võimalike kahjude minimeerimiseks.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 12:47:15 vasta tsitaadiga

Mitte ilmtingimata. Kui inimene oma laenumakseid tagasi maksab, siis on see pangale kasulikum. Oletame, et sunnitaksegi müüki panema. Kohtutäitur ei saa enamasti isegi turuhinda, kuna kohtutäituri oksjonilt ostmisega on omad miinused. See tähendab, et kui turuhind on 100k, saab müügist võibolla 80k. 40k on puudu ja inimesel pole enam ei raha ega eluaset. Selline asi võib lõppeda eraisiku pankrotiga ja pank võib oma 40k-st suu puhtaks pühkida. Samas niikaua kui inimene ilusti laenumakseid maksab, on siiski päris head väljavaated see raha lõpuks tagasi saada hoolimata sellest et tagatise väärtus on vähenenud. Vähemalt talupojaloogika põhjal ma nii arvaks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 15:38:42 vasta tsitaadiga

MarttiX0 kirjutas:
Sooviksin nõu, kuidas lahendada kodulaenu küsimus. Enda specsid sellised, et oman ca 30 000 eurost korterit ja palk ei saa laenu võtmisel takistuseks.

kus tead?
Sa ei kujuta ette, mis kõik taksituseks võib saada icon_lol.gif
Just läbisin kadalipu eesti pankadega kopp.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 15:43:34 vasta tsitaadiga

Milline kadalipp? Vastus oli pangast päevaga käes ja ainuke asi millega aega läks oli notari aja ootamine 5päeva
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 15:45:27 vasta tsitaadiga

Kusjuures absurd on see, et väidetavalt stabiilselt dividende omaenda firmast ei arvestata tulu hulka.
Et jutule võetakse, pead maksma oma firmast 3-4K palka, koos ülikõrgete tööjõumaksudega.
Kui pangad optimeerivad oma tulusid ja kulusid, siis koer-ja-mees firmas optimeerimisega tegeleda ei tohi. icon_cool.gif
Näiteks 2000 palk + kvartaalselt 5000 eur dividendi majalaenu saamiseks ei pädeks. Keegi võiks seda kinnitada või ümber lükata.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 16:02:49 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kusjuures absurd on see, et väidetavalt stabiilselt dividende omaenda firmast ei arvestata tulu hulka.
Et jutule võetakse, pead maksma oma firmast 3-4K palka, koos ülikõrgete tööjõumaksudega.
Kui pangad optimeerivad oma tulusid ja kulusid, siis koer-ja-mees firmas optimeerimisega tegeleda ei tohi. icon_cool.gif
Näiteks 2000 palk + kvartaalselt 5000 eur dividendi majalaenu saamiseks ei pädeks. Keegi võiks seda kinnitada või ümber lükata.


Mul ühed tuttavad on püsti hädas asjaga. Mõlemad töötavad enda perefirma, toimib juba aastaid. On viimased paar aastat kenasti palka maksnud. Firmal võlgu ei ole vms, maksud makstud jne.

Aga ükski pank laenu ei anna korteri ostuks.

Et mis krdi loogika see on, et kui kellegi teise firmas oled palgatööline, siis on kõik OK. Aga enda firmas töötamine on kahtlane?

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 16:07:55 vasta tsitaadiga

Et siis sai kinnitust see kuulujutt icon_neutral.gif
Ehk siis tulebki veel rohkem riigi kahjuks optimeerida, raha koguda (palk väikseks, dividend suureks + muu sahkermahker) ja siis teha piisavalt suur sissemakse, et laenu saada.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 16:08:55 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kusjuures absurd on see, et väidetavalt stabiilselt dividende omaenda firmast ei arvestata tulu hulka.
Et jutule võetakse, pead maksma oma firmast 3-4K palka, koos ülikõrgete tööjõumaksudega.
Kui pangad optimeerivad oma tulusid ja kulusid, siis koer-ja-mees firmas optimeerimisega tegeleda ei tohi. icon_cool.gif
Näiteks 2000 palk + kvartaalselt 5000 eur dividendi majalaenu saamiseks ei pädeks. Keegi võiks seda kinnitada või ümber lükata.


Eks vist oleneb pangast. Mu ülemus näiteks sai laenu kui hinnati ära, palju ta dividendina tulu saab võtta.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 16:11:14 vasta tsitaadiga

No vat ma ei tea, need minu tuttavad on vist kõikides pankades käinud ja juba mitu ringi. Nüüd viimane jutt oli, et vist kusagilt anti natuke lootust, vähemalt taheti korterile hindamiakti.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 16:44:42 vasta tsitaadiga

Ei taha nagu eriti uskuda, et kui minna panka jutuga, et 20% sisse ja laenukoormus on nt. 25-35% netost ja korter ei asu ka kuskil endises sovhoosikeskuses, siis väikefirma omanikule laenu ei antaks.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 16:49:29 vasta tsitaadiga

bladerunner, jutt on majalaenust
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 17:02:28 vasta tsitaadiga

Tanel, mu vastus oli rohkem namstoop suunatud kelle tuttavad firmaomanikud kuidagi korterilaenu ei saa...

Ja dividende ei saa kuidagi stabiilse sissetuleku hulka arvata. Või noh saab, aga siis peab firma ka vastav olema.
Samamoodi vaadatakse viltu ka kõrge äririskiga seotud ettevõttest saadavat palka.

Ja laenuvõtmiseks oli õige aeg 5a tagasi.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 17:37:08 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Ei taha nagu eriti uskuda, et kui minna panka jutuga, et 20% sisse ja laenukoormus on nt. 25-35% netost ja korter ei asu ka kuskil endises sovhoosikeskuses, siis väikefirma omanikule laenu ei antaks.

täpselt nii mulle ei antud või siis naeruväärsete %ga icon_lol.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 31.07.2018 18:15:24 vasta tsitaadiga

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/201807312201107674_u0.shtml
Pikk jutt lühidalt:
Igal viipemaksel ei võeta ühendust pangaga, vaid kaardi sisemine tarkus jälgib limiite (v.a. Visa Electron).
Suletud kaardiga tehti hea mitu makset.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 18:42:01 vasta tsitaadiga

Sarnaselt on võimalik ka tavalise KK-ga teha, sõltuvalt terminali seadistusest ei pöördu ka need alati panka. Sel juhul on see küll kaupmehe risk.
Suletud viipekaarti puhul on see pangarisk.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 18:54:15 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Et siis sai kinnitust see kuulujutt icon_neutral.gif
Ehk siis tulebki veel rohkem riigi kahjuks optimeerida, raha koguda (palk väikseks, dividend suureks + muu sahkermahker) ja siis teha piisavalt suur sissemakse, et laenu saada.

Mul lükati ka esimene laenutaotlus 6a tagasi. Põhjuseks ebaregulaarne sissetulek.

Aasta hiljem olin palgatööga (ja samamoodi tulud lühikesel perioodil palgana välja makstud) palka välja makstes palgatöö sissetulek kõvasti üle eesti keskmise aetud kunstlikult. Siis olin laenukõlbulik. thumbs_up.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121


viimati muutis ranel 31.07.2018 18:57:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 18:57:51 vasta tsitaadiga

Njah, karm värk siis. Riik võiks pankadega siin vähe nõu pidada.
Kuna oma väikefirma omanik suure tõenäosusega suvalisele palgatööle ei lähe, samas laenu on vaja, tähendab see kahanevaid maksutulusid riigile.
Olen ka kuulnud, et on vormistatud fiktiivsele tööle suvafirmasse kõrge palgaga, et laenule kvalifitseeruda.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 19:04:14 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Njah, karm värk siis. Riik võiks pankadega siin vähe nõu pidada.
Kuna oma väikefirma omanik suure tõenäosusega suvalisele palgatööle ei lähe, samas laenu on vaja, tähendab see kahanevaid maksutulusid riigile.
Olen ka kuulnud, et on vormistatud fiktiivsele tööle suvafirmasse kõrge palgaga, et laenule kvalifitseeruda.

Niisama firmaomanik endale tavaliselt üle miiniumpalga ei maksa ju.
Võid ju ajutiselt omale palgana ka välja maksta ja sobidki laenu jaoks. Seetõttu ma ei saa kuidagi su loogikast aru, miks riiki see huvitama peaks ja kuidas riik sekkudes maksudena võidaks.

Lambi firmasse vormistatakse ikka neid tööle, kus mustalt tööd teevad ja ajutiselt vajavad paberil suurt sissetulekut näidata ala laenu taotlus/emapalk.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121


viimati muutis ranel 31.07.2018 19:05:41, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 19:05:04 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Olen ka kuulnud, et on vormistatud fiktiivsele tööle suvafirmasse kõrge palgaga, et laenule kvalifitseeruda.
Selline asi võetakse praegusel ajal suht kergelt vahele kuna hetkel peavad kõik töötajad olema registrisse kantud, lisaks peaks firma ka hakkama sotsiaalmaksu selle fiktiivse palga pealt maksma.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 19:25:29 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Ei taha nagu eriti uskuda, et kui minna panka jutuga, et 20% sisse ja laenukoormus on nt. 25-35% netost ja korter ei asu ka kuskil endises sovhoosikeskuses, siis väikefirma omanikule laenu ei antaks.

täpselt nii mulle ei antud või siis naeruväärsete %ga icon_lol.gif

Sa oled mingi 100 aastat vana ka ju. Ime pole et ei antud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 19:33:49 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Tanel kirjutas:
Njah, karm värk siis. Riik võiks pankadega siin vähe nõu pidada.
Kuna oma väikefirma omanik suure tõenäosusega suvalisele palgatööle ei lähe, samas laenu on vaja, tähendab see kahanevaid maksutulusid riigile.
Olen ka kuulnud, et on vormistatud fiktiivsele tööle suvafirmasse kõrge palgaga, et laenule kvalifitseeruda.

Niisama firmaomanik endale tavaliselt üle miiniumpalga ei maksa ju.
Võid ju ajutiselt omale palgana ka välja maksta ja sobidki laenu jaoks. Seetõttu ma ei saa kuidagi su loogikast aru, miks riiki see huvitama peaks ja kuidas riik sekkudes maksudena võidaks.


Loe eestpoolt, palk üle keskmise, näiteks 2000 või üle selle ja divikad 5000 kvartalis.
Arvesse läheb vaid palk, kuigi netosissetulek kuus üle 3500 eur.
Palga osa vähendatakse miinimumi või nulli, makstakse ülejäänud divikateks, et raha koguda hilisemaks laenu sissemakseks. Riik kaotab siit kenakese kopika. Väikeettevõtjaid muidugi vähe, et see riiki kotiks.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 23:23:57 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
ranel kirjutas:
Tanel kirjutas:
Njah, karm värk siis. Riik võiks pankadega siin vähe nõu pidada.
Kuna oma väikefirma omanik suure tõenäosusega suvalisele palgatööle ei lähe, samas laenu on vaja, tähendab see kahanevaid maksutulusid riigile.
Olen ka kuulnud, et on vormistatud fiktiivsele tööle suvafirmasse kõrge palgaga, et laenule kvalifitseeruda.

Niisama firmaomanik endale tavaliselt üle miiniumpalga ei maksa ju.
Võid ju ajutiselt omale palgana ka välja maksta ja sobidki laenu jaoks. Seetõttu ma ei saa kuidagi su loogikast aru, miks riiki see huvitama peaks ja kuidas riik sekkudes maksudena võidaks.


Loe eestpoolt, palk üle keskmise, näiteks 2000 või üle selle ja divikad 5000 kvartalis.
Arvesse läheb vaid palk, kuigi netosissetulek kuus üle 3500 eur.
Palga osa vähendatakse miinimumi või nulli, makstakse ülejäänud divikateks, et raha koguda hilisemaks laenu sissemakseks. Riik kaotab siit kenakese kopika. Väikeettevõtjaid muidugi vähe, et see riiki kotiks.

Sa oled endiselt siiski süsteemist täiesti valesti aru saanud. Põhjus, miks palgatööd soovitakse, on just stabiilsus. Dividende võib, aga ei pea maksma. Palga maksmisest lepingulisele töötajale aga pääsu pole ja kui töötuks jääb, siis päris tükk aega saab töötu abirahasid ka.

Kui ettevõte pankrotti läheb ja ütleme, et see on olnud ainus sissetulek, siis pm hetkega ongi see firmaomanik maksejõuetu.

Lisaks panga jaoks on pakutav intress nn riski kalkulatsioon. Ala mida vanem oled, seda kehvem intress. Mida väiksem sissetulek, seda kehvem intress jne jne.

Mõneti on see dividendi osa jabur, kohati ka arusaadav, miks pangad ei soovi seda arvesse võtta.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121


viimati muutis ranel 31.07.2018 23:28:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 31.07.2018 23:28:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kusjuures absurd on see, et väidetavalt stabiilselt dividende omaenda firmast ei arvestata tulu hulka.


Vana teada tõde. Kunagi sai seda lihtsalt küsitud, mitte, et otsest vajadust olnuks. Öeldi kohe, et ei arvestata, kuna tegemist ei ole regulaarselt laekuva sissetulekuga elik, sul endal on võimalik selle laekumist mõjutada. Muidugi võib ka töölepingu üles öelda või saada vallandatud, kuid seda nii suureks riskiks ei peeta. Samas on ka omaenese ettevõttes palgal olemine samamoodi manipuleeritav nähtus ja üks tuttav niimoodi ka käitus, ehk siis neelas selle minimaalse piisava suurusega palga maksmise maksupilli alla ja läks pärast jälle normaalreziimile tagasi. On kasutatud ka varianti, kus võetakse laen hoopis ettevõttele. Elumaja/korteri puhul lendab siis maksuamet selga muidugi ja tahab teada, mis plaanid sul sellega edasi on, enne, kui käibeka tagastab. Kui suudad veenvalt tõestada, et see läheb rendile (läheb ju?), siis võiks täiesti jokk olla. Väike risk on seotud isikuna, kui sa seda ise rentida kavatsed.
See on nüüd vana jutt, uued tuuled näitavad aga seda, et pangad on hakanud küsimusi küsima, mida varem pole olnud ja mis mõned lausa naljakad tunduvad, ent kust tagant paistavad seniste skandaalide ja rahapesubüroo kõrvad. Varsti ei pruugi laenu enam saada, kui sa ei suuda omafinatseeringu päritolu veenvalt tõestada.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2018 23:44:09 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
On kasutatud ka varianti, kus võetakse laen hoopis ettevõttele.
Oskad ehk öelda, milline on laenuintress sellisel juhul? Tegu ei ole ju enam IMO eluaseme laenuga.

Markos kirjutas:
Elumaja/korteri puhul lendab siis maksuamet selga muidugi ja tahab teada, mis plaanid sul sellega edasi on, enne, kui käibeka tagastab. Kui suudad veenvalt tõestada, et see läheb rendile (läheb ju?), siis võiks täiesti jokk olla.
Elupinna rendile ei lisata käibemaksu ja seega saaks ostu korral justkui ainult mingis proportsioonis KM tagasi küsida.+

Ehk oleks võimalus osta uus elupind, sealt KM tagasi küsida, korter mõneks ajaks välja üürida ning seejärel ilma KM-ta (endale?) maha müüa, sest tegu juba kasutatud elupinnaga, mille müügi korral KM ei lisata?

Vajadusel parandage.

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Panganduse teema (Küsitlus: Millist panka eelistad?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 124, 125, 126 ... 253, 254, 255  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.