|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
09.07.2018 23:39:01
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
huawei p20 tonni eest on päris hea diil  |
Mamma-mia
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
09.07.2018 23:42:15
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
QX1, Kui sa mingit GTA või pubg ei mängi, siis sellest redmi 5-st on küll ja küll. Ega see redmi 5 plus oma SD625-ga palju parem pole, kui see redmi 5 oma SD450-ga.
Antutu 7 score on ühel kuskil 40 000-50 000 ja teisel 60 000 - 70 000 vahemikus. Redmi 6 pro on selle notch ekraaniga ja ka SD625-ga, kuid mõõtmetelt on pisut väiksem kui Redmi 5.
Miski candy crush laadseid mänge jooksutavad pea kõik lutsud ära.
c4v6, 159 euro 4X eest on päris kirves. Aliexpressist saab juba alla 150 euro kätte Redmi Note 5 AI mida ma oman ja see on ka väga ok luts selle raha eest.
link
143,27 euro 3GB RAM ja 32GB ROM. Ei pea KM ka maksma kuna on alla 150 euro. |
Redmi 4X on ikka väga viis telefon ja see Redmi Nout on ilma B20 ka mille linkisid.
KM tuleb tasuda ikka kui kauba väärtus on suurem kui 22€. Vaevalt sul hiinast miski sugulane elab kes nänni eraisikuna saadab.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
09.07.2018 23:47:00
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
| 143,27 euro 3GB RAM ja 32GB ROM. Ei pea KM ka maksma kuna on alla 150 euro. |
???
Käibemaks tuleb tasuda juhul kui paki väärtus ületab 22€ ning lisaks ka tollimaks kui paki väärtus on >150€.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
09.07.2018 23:49:16
|
|
|
bladerunner, telefonidel pole tollimaks... vist.
Krt ma ei teagi.....äkki üle 150 on
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
09.07.2018 23:51:02
|
|
|
jeesus188, telefonide tollimaks on tõesti 0% hetkel.
Mu jutt oli rohkem nagu üldine, et üllatusi ei tuleks.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
09.07.2018 23:53:31
|
|
|
pois11, No mõni euro juurde ja saab ka selle B20 versiooni, kui see nii oluline on. Ma vaatasin kiiruga, et on global versioon ja ei vaadanud järgi kas on B20 olemas.
Üks selline DHL-ga oli 170 euro ja sellel pole ka vaja KM maksta.
bladerunner, DHL-ga tellides üldjuhul pole seda KM maksu
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
10.07.2018 05:54:42
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
c4v6, 159 euro 4X eest on päris kirves. Aliexpressist saab juba alla 150 euro kätte Redmi Note 5 AI mida ma oman ja see on ka väga ok luts selle raha eest.
link
143,27 euro 3GB RAM ja 32GB ROM. Ei pea KM ka maksma kuna on alla 150 euro. |
Minul oli kohe vaja ja ei ole väga määrav kas 120 eurot või 159 eurot, telias oli ainult olemas. Ma oleks ju selle sama 159 euro eest võinud ka redmi 5 plusi võtta aga ma ju kirjutasin ja põhjendasin miks ma seda ei teinud.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
10.07.2018 08:21:38
|
|
|
c4v6, No eestis on poes ka seda Redmi Note 5-e saada, kuid 187 euro umbes.
https://www.hinnavaatlus.ee/1214769/xiaomi-redmi-note-5-black/
64GB on jube kirves 282 euro.
Redmi 5 plus ja Note 5 AI vahe on selles, et Note 5-el on kohe android 8.1 peal ja taga on kaks kaamerat ja prose on uuem SD636 mis toetab project treble-it.
Project treble on siis see program mis on loodud Android uuenduste jaoks. Nii security updates kui ka mõni android os uuendus.
Samas Xiaomi on silma ka jäänud sellega, et uuendab isegi 3.5 aasta vanuseid mudeleid.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
10.07.2018 09:47:59
|
|
|
No sellel püssimal asjal on akukulu ilmselgelt suurem ning ka telefoni mõõtmed on suuremad nagu eelpool kirjeldasin.
Päristelefoniks tahaks igal juhul mingit killerit mis oleks juba veidi suurem.
See 4x jääb puhtalt töökõnedeks, meilideks ja selleks kui teisel telefonil näiteks pikema võtu käigus aku maha sureb jne.
Sestap ka räägin, et mingi +- paarkümmend eurot ei olnud üldse määrav kuid kasutuskogemuste ja andmete põhjal "paberil" on 4x aku ületamatu.
Kui ma oleksin endale bang for buck tavakasutuse telefoni otsinud, siis muidugi vaataks juba note 5 või mis iganes muud asja kuid reaalsuses need ei rahuldaks sellest vaatenurgast. Tahaks juba mingit highend asja kuid need paraku hetkel ei ole mitte ükski veekindel nii palju kui GSMarenas sirvisin. Oneplus 6 või Mi8 isegi on ahvatlev muidu. Aga kuna 4x aitab kasutada hetkel, siis kannatab ehk mingi kuni aastakese kummi venitada praegu ja loodan, et selle ajaga näiteks xiaomi teeb mingi killeri mis on ka vettpidav. Mul sisetunne ütleb, et selline telefon tuleb mida ma tahan
Edit: 4x peale lubatakse samuti aasta kolmandas veerandis seda 8ndat androidi kuid minul endal ei ole see üldse väga oluline.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
onuivar
HV vaatleja
liitunud: 18.03.2010
|
10.07.2018 10:06:22
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
pois11, No mõni euro juurde ja saab ka selle B20 versiooni, kui see nii oluline on. Ma vaatasin kiiruga, et on global versioon ja ei vaadanud järgi kas on B20 olemas.
Üks selline DHL-ga oli 170 euro ja sellel pole ka vaja KM maksta.
bladerunner, DHL-ga tellides üldjuhul pole seda KM maksu |
Mingi aeg tagasi läksid mul kõik asjad, mis DHL-ga tulid, KM-ga maksustamisele.
Nüüd olen paar asja Gearbestist tellinud ja seal on shipmenti all "Priority Line", mis tuleb läbi UK ja Eestisse maadmööda DPDga. Sellisel puhul on olnud tollid tehtud ja km makstud. Kestab ca 10 päeva.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
10.07.2018 10:10:49
|
|
|
| c4v6 kirjutas: |
| No sellel püssimal asjal on akukulu ilmselgelt suurem (...) |
Enamasti on iga uuem ja kõrgema seeria prose põlvkond tavakasutuses väiksema voolukuluga kui eelmine/madalamad (eeldusel, et prose ei jookse 100% koormusel, st jättes välja mängud ja muu eriti ressursinäljane kraam).
A la lihtsalt veebi brausides või maili kirjutades kulutab uuem vähem ja standby aeg on enamasti pikem.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
10.07.2018 12:20:36
|
|
|
Mul peab see note 5 kolm päeva aku vastu ja vahel isegi neli päeva. Mõõtmetelt on sama nagu redmi 5 plus.
Snapdragon 636 on uuem prose kui see 625 ja pidi ka säästlikum olema. Ma ei oska võrrelda kuna eelmine telefon oli mediatek 6750 mis on võimsuselt sarnane snapdragon 435 ehk healjuhul.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
10.07.2018 12:55:07
|
|
|
No eks kui ma selle kuidagi ära hukkan, siis järgmiseks võtan midagi uuemat
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
peps71
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2006
|
10.07.2018 13:11:39
|
|
|
| Abikaasal ka 4X. Helistab, käib FB-s, kolistab netis, aku peab 4-5 päeva lõdvalt.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri76
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2012
|
10.07.2018 13:14:20
|
|
|
| peps71 kirjutas: |
| Abikaasal ka 4X. Helistab, käib FB-s, kolistab netis, aku peab 4-5 päeva lõdvalt. |
Seal veel android 7 peal?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
10.07.2018 13:19:08
|
|
|
7.1.2 on praegu jah, kõige uuem
August + lubatakse 8
Mina ise olen veidi skeptiline nende uute androidide suhtes. Sonyga vähemalt on nii olnud, et kõige paremini toimib see mis alguses peal. Iga uuendus tõi endaga mingit janti kaasa mis tihti ära siluti hetkeks... kui juba tuli jälle uus millel mingi kala võis küljes olla.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
10.07.2018 13:31:36
|
|
|
| c4v6 kirjutas: |
7.1.2 on praegu jah, kõige uuem
August + lubatakse 8
Mina ise olen veidi skeptiline nende uute androidide suhtes. Sonyga vähemalt on nii olnud, et kõige paremini toimib see mis alguses peal. Iga uuendus tõi endaga mingit janti kaasa mis tihti ära siluti hetkeks... kui juba tuli jälle uus millel mingi kala võis küljes olla. |
Olen samuti uuenduste suhtes pigem skeptiline - tootja ei taha tegelikult teha vanast telefonist konkurenti värskele mudelile.
Kõige hullemini saavad uuendustega pihta need, millel tootja on google baaskihile liiga paksult "oma" peale määrinud (näiteks varasemad Samsungid).
Kõige paremini "vananevad" "õhema" kihiga masinad.
Sony Z3 compact töötab siiani mul varutelefonina - pigem vähe on seal Sony "kihti".
Kõige hullem mida olen näinud on Galaxy S5 - see oli viimaste ametlike uuendustega sisuliselt kasutamatu, kui vähegi äppe peale installida.
Samas Galaxy S7 EDGE (mille puhul Samsung enam "nii paksult peale ei määrinud") on hiljuti saadud Oreoga väga kõbus ja subjektiivselt mõnusam kasutada kui 6 või 7ga oli.
Et teemas püsida siis Xiaomi Redmi 4A tundub ka lapse käes üsna viisakalt vananevat.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
10.07.2018 15:42:24
|
|
|
Mul on ka olnud koguaeg see arvamus, et uuendused võivad pigem telefoni telliseks teha, kui asja paremaks muuta.
Turva uuendused on muidugi teine teema. Xiaomi vähemalt on mul neid turva uuendusi juba kaks tk välja lasknud. Esimene oli juuni alguses mai kuu turva uuendus ja teine tuli siis mõni päev tagasi juuni kuu turva uuendus.
Sellist asja polnud mul isegi kunagi kui mul oli samsung telefon. Lumia seerias tuli ka uuendusi, kuid neid ei tulnud ka iga kuu.
Mu eelmine luts oli katsekas. Leagoo Kiicaa Mix mille sain alla 100 euro eest, et näha milline on Hiinakate kvaliteet ja kui ok on osta läbi lehe nagu gearbest või aliexpress.
Ei saanud väga kurta selle Leagoo kvaliteedi suhtes. 5.5 tolli ekraan ja mõõtmetelt oli mingi ~140mm pikk, mis oli peamine miks ma selle ostsin.
Muidugi oli ka sellel vigu, mis kasutamist segasid, kuid koostekvaliteedi üle nuriseda ei saanud ja mis siis et oli plastikust.
Sony-de puhul ei mahu mul pähe miks nende telefonid nii rasked on. Näiteks nende uusim tipp klassi telefon kaalug 236g ja on mingi 3650mAh aku sees.
Mul on samade kere mõõtmetega Xiaomi millel on 4000mAh aku ja kaalub 181g.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
10.07.2018 16:08:48
|
|
|
Mina olen aru saanud, et Sony raskuse taga on konstruktsiooni tugevus.
Kunagi oli mul Sony Xperia SP - sellel oligi konkreetselt ümber serva täisring metallist raam.
Viimane Z3 Compact (mida palju pidasid nõrgaks telefoniks kergesti mõraneva tagaklaasi tõttu - painet ja punktsurvet vastu klaasi see tõesti ei kannatanud) pidas minul vastu vähemalt kolm kukkumist 1,2m+ kõrguselt vastu tänavakivi või asfalti ning tagajärjeks oli vaid kriimustunud nurgad.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
10.07.2018 16:21:09
|
|
|
Selles suhtes ongi see 150 eurone xiaomi normaalne, et kui katki läheb, siis "normaalse" telefoni ost on kulukas või läbi mingi kindlustuse omavastustuse laskmine oleks suurusjärk samas hinnas ja jabur brükoraatia juurde.
Praegu ostad sott kopkaga uue, logid enda gmaili sisse ja 5 minuti pärast on sul copy-paste töövalmis.
Ühesõnaga minu tutvusringkonna keskmisele telefonikasutajale igatpidi mõistlik valik, sest paljud kaameraotsas ei ela ning teisalt ostavad endale paar korda aastas uue telefoni kalli raha eest, sest vana lihtsalt läks katki.
Kiiruga enne ostu jäi arvutitargas silma, et mingitele mudelitele müüakse suhteliselt mõistliku hinna eest ka ekraani jms.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
10.07.2018 16:36:47
|
|
|
| tsitaat: |
Ühesõnaga minu tutvusringkonna keskmisele telefonikasutajale igatpidi mõistlik valik, sest paljud kaameraotsas ei ela ning teisalt ostavad endale paar korda aastas uue telefoni kalli raha eest, sest vana lihtsalt läks katki.
|
Mis on kallis telefon ja mida nad teevad, et need katki lähevad?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
QX1
HV vaatleja
liitunud: 06.12.2014
|
10.07.2018 16:44:07
|
|
|
| No kuulge redmi 5 nüüd küll xiaomi mi6 või mi8 võrrelda ei anna. mi8 lööb isegi x hambad kurku. cubot s200 3 aastat ja pole katki läinud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
10.07.2018 18:13:05
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
Ühesõnaga minu tutvusringkonna keskmisele telefonikasutajale igatpidi mõistlik valik, sest paljud kaameraotsas ei ela ning teisalt ostavad endale paar korda aastas uue telefoni kalli raha eest, sest vana lihtsalt läks katki.
|
Mis on kallis telefon ja mida nad teevad, et need katki lähevad?  |
Ma ei tea mida nad teevad aga paljudel on alatasa risuks telefonid. Enda Z5 läks ka taskus näiteks, esimene telefon mis mul füüsiliselt nii ära lõppes. Raam paindes ja ekraan täiesti sodiks, ei reageeri. Ma ei tea kuidas see mul nii valesti kuhugi vahele jäi.
Kalli telefoni puhul räägin hetkel keskmisest nutitelefonist stiilis +-500 eurot
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
10.07.2018 18:15:34
|
|
|
No edu neile kui kui 500€ telosi ostavad 2 korda aastas
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
10.07.2018 18:55:36
|
|
|
Näiteks kui Z3C oli aktuaalne, siis üks kutt ostis ühe aasta jooksul 3tk.
Neljas jäi jällegi pidama mitmeks aastaks.
Tänapäeval muidugi enamustel igasugused varakindlustused jms.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
10.07.2018 18:57:16
|
|
|
Ma ei näe mingit takistust miks mul see luts ei peaks 2 aastat vastu pidama.
Mul pole ükski telefon kunagi maha kukkunud või midagi juhtunud nendega.
Samas jälle tean mida ma telefonist tahan ja ei näe väga mõtet maksta rohkem kui 250 euro mis on mu ülem piir.
Ma ei näe suurt mõtet neil tippklassi telefonidel oma kasutuse juures. Tänapäeva keskklass on ka juba alla 200 euro kätte saadav ja täidab kõik vajadused.
Silmaga nähtavat vahet netis käimisel jne niikuinii pole sellel SD636 prosega telefonil või SD845 tippklassi telefonil.
Ja kuna mänge ei mängi telefonil, siis pole selle jõudlusega midagi peale hakata.
Pilte teen ka nii harva, et pole nagu suurt mõtet kulutada kolm korda rohkem, et saaks mõne pixeli võrra parema pildi
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
10.07.2018 19:49:04
|
|
|
Kõik ongi ju individuaalne.
Lihtsalt neile kellele need pidevalt katki lähevad on selline mõistlik hind nagu 150 eurot väga loogiline.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
10.07.2018 20:31:26
|
|
|
Mul õnnestus oma redmi 4x'i ekraani klaas mõraseks saada.
Aga mis vahva on sellise veidi populaarsema telefoni puhul, on see, et ekraan koos keskraamiga (seega ei mingit liimimist ega kuumutamist!) maksab ~15€.
(Vähem populaarsete hiinakate ekraan ilma keskraamita on ikka seal 30-40€ kandis olnud)
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
10.07.2018 20:33:41
|
|
|
| Ma olen tutvusrinkonnas ka hiinakatel ekraane vahetanud. Kõige odavamad tunduvad olema hiinakate koopiad. Esimene tunnus on, et klaasi ääred pole kumeraks lihvitud. Orginaalid on ikka sinna 30-40€ kanti. Samas mitte orginaalid töötavad ka hästi.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
10.07.2018 20:39:07
|
|
|
| jnt kirjutas: |
Mul õnnestus oma redmi 4x'i ekraani klaas mõraseks saada.
Aga mis vahva on sellise veidi populaarsema telefoni puhul, on see, et ekraan koos keskraamiga (seega ei mingit liimimist ega kuumutamist!) maksab ~15€.
(Vähem populaarsete hiinakate ekraan ilma keskraamita on ikka seal 30-40€ kandis olnud) |
Viska linki, äkki läheb kunagi vaja
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
10.07.2018 20:42:28
|
|
|
pois11, eks saab näha. Ma pole veel selliste "hiina koopiate" otsa veel sattunud, aga üks päev on ikka esimene päev
jeesus188, link
Sain 16,52$ eest, aga tundub, et tänaseks on hind tõusnud. ~18$ eest leidis tellimise ajal üksjagu neid veel.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
11.07.2018 05:51:06
|
|
|
Ma võiksin mürki võtta, et nägin säärast kola arvutitargas ka kuid praegu enam küll ei leia
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
11.07.2018 12:16:49
|
|
|
Kas praegusel hetkel on Redmi 4X endiselt mõistlik ost või oleks mõistlik midagi uuemat võtta? Sama klass igas mõttes.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
11.07.2018 13:29:54
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Kas praegusel hetkel on Redmi 4X endiselt mõistlik ost või oleks mõistlik midagi uuemat võtta? Sama klass igas mõttes. |
Kaalusin sama asja, et kas on mõistlik võtta ja võtsin ikkagi 4X ära. Emal hiinakas (ulefone paris) hakkas kõnesid katkestama ja vaja uut asemele.
Alguses tahtsin eestist osta aga siis avastasin, et enam nagu polegi eriti saada. Hiinast on ka väga raske leida musta varianti aga kuldset on igalt poolt saada.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pro7
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.01.2004
|
11.07.2018 13:36:52
|
|
|
| peps71 kirjutas: |
| Abikaasal ka 4X. Helistab, käib FB-s, kolistab netis, aku peab 4-5 päeva lõdvalt. |
Mul samuti 4x, aga mul teoreetiliselt peaks aku ca 1.5 päeva, reaalsus on see, et iga õhtu laen. Üleüldiselt väga rahul, korpus jube libe ainult. Selle raha eest on telefoni küll ja veel.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
11.07.2018 13:42:05
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
Ühesõnaga minu tutvusringkonna keskmisele telefonikasutajale igatpidi mõistlik valik, sest paljud kaameraotsas ei ela ning teisalt ostavad endale paar korda aastas uue telefoni kalli raha eest, sest vana lihtsalt läks katki.
|
Mis on kallis telefon ja mida nad teevad, et need katki lähevad?  |
Üllatavalt vastupidavad on telefonid, aga samas ka üllatavalt kergelt lähevad teinekord katki.
Nii iga 1-2 aasta tagant saanud uue telefoni hankida, sest kas telefon libises autost välja astudes taskust välja, garaažis lagunes riiul ning kola kukkus telefonile peale, sim kaardi pesa ikaldus, või uppus surfates merre.
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
11.07.2018 14:35:52
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
| Alguses tahtsin eestist osta aga siis avastasin, et enam nagu polegi eriti saada. Hiinast on ka väga raske leida musta varianti aga kuldset on igalt poolt saada. |
Ma sain nähtavasti viimase musta Eestist.
Paar päeva hiljem näitas, et veebist tellida ei saa ja kusagil tartus on olemas veel kohapeal (Telia)
Sestap ka ise seda paarikümpsust säästu ei hakanud taga ajama mida siin mainiti, et ma tahtsin kohe saada telefoni
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
11.07.2018 19:58:51
|
|
|
Vaatasin praegu, et tõe poolest Teliast veel saada. Oleks seda teadnud, usalda veel www.hinnavaatlus.ee andmeid. Aga ok.. niipalju on head, et aknaga kaaned saab hiinast tellides kaasa ja kerge loterii ka, et kas läheb tolli või mitte , mõni eur on nii ehk naa võitu.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
11.07.2018 20:19:34
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
| Ma olen tutvusrinkonnas ka hiinakatel ekraane vahetanud. Kõige odavamad tunduvad olema hiinakate koopiad. Esimene tunnus on, et klaasi ääred pole kumeraks lihvitud. Orginaalid on ikka sinna 30-40€ kanti. Samas mitte orginaalid töötavad ka hästi. |
Täna sain kätte, vahetasin siis ekraani ära ka.
Ja tõesti, pisike vahe ekraanidel sees! All olevad 3 nupu ikoonid ei ole mitte tumehallid, vaid pigem pea-aegu hõbedased. Aga muidu igalt poolt sile ja kumer nii nagu peab.
Paar huvitavat nüanssi ka: vibra mootor, ekraani kontroller ja külgedel olevad nupud vajavad pisikest liimimist. Kasutan ise 3mm paksu "paberteipi", millelt saab peale kleepimist paberi ära võtta ja jääb vaid liim alles.
Muus osas läks väga kergelt see vahetus. Ei mingit kuumutamist, vana liimi ära rookimist, uue asemele kleepimist jmt.
Need 15€ said küll hästi kasutatud.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
11.07.2018 20:58:03
|
|
|
Ma mingi aeg kasutasin ka 3mm paberteipi aga see ikkagi oli mingil määral paks. Nüüd liimin vedela liimiga. Ööseks tuleb küll pressi alla jätta aga tulemus jääb parem kui kahepoolse teibiga mis kipub lahti tulema.
link
Hea on liimida, ulme peenike ots.. lõhnab kummiliimi moodi.
EDIT: See jutt käis LCD kohta mitte külgmiste nuppude kohta
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
11.07.2018 21:11:37
|
|
|
pois11, ohhoo, selle värgi jätan küll meelde.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
11.07.2018 22:23:04
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
Kaalusin sama asja, et kas on mõistlik võtta ja võtsin ikkagi 4X ära. Emal hiinakas (ulefone paris) hakkas kõnesid katkestama ja vaja uut asemele.
Alguses tahtsin eestist osta aga siis avastasin, et enam nagu polegi eriti saada. Hiinast on ka väga raske leida musta varianti aga kuldset on igalt poolt saada. |
Xiaomi't just mõtlesin. Uut analoogset mudelit ei ole tulnud? 4X muidu väga okei, väikevennale sai ostetud.. nüüd võtaks teisele väikevennale ka + isalegi vist.
Väikevennal olid kaaned ümber ja hiljem sai bumper ka, kaitseklaas ka peal ja hädasid pole.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007

|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
12.07.2018 09:00:18
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
Ma mingi aeg kasutasin ka 3mm paberteipi aga see ikkagi oli mingil määral paks. Nüüd liimin vedela liimiga. Ööseks tuleb küll pressi alla jätta aga tulemus jääb parem kui kahepoolse teibiga mis kipub lahti tulema.
link
Hea on liimida, ulme peenike ots.. lõhnab kummiliimi moodi.
EDIT: See jutt käis LCD kohta mitte külgmiste nuppude kohta  |
Aga seda pole veel katsetanud, kuidas ekraan sealt lahti saada, kui uuesti vahetust peaks vajama?
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
l2bukast
HV veteran

liitunud: 19.12.2004
|
12.07.2018 09:54:10
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| pois11 kirjutas: |
Kaalusin sama asja, et kas on mõistlik võtta ja võtsin ikkagi 4X ära. Emal hiinakas (ulefone paris) hakkas kõnesid katkestama ja vaja uut asemele.
Alguses tahtsin eestist osta aga siis avastasin, et enam nagu polegi eriti saada. Hiinast on ka väga raske leida musta varianti aga kuldset on igalt poolt saada. |
Xiaomi't just mõtlesin. Uut analoogset mudelit ei ole tulnud? 4X muidu väga okei, väikevennale sai ostetud.. nüüd võtaks teisele väikevennale ka + isalegi vist.
Väikevennal olid kaaned ümber ja hiljem sai bumper ka, kaitseklaas ka peal ja hädasid pole. |
Just otsisin naisele. Tee mis tahad, ei ole. 5'' pole hiinlastele enam äge. Saigi siis viimane kuldne 4x ära toodud teliast, sest mojalt oli otsas.
_________________ 58017968 |
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri76
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2012
|
13.07.2018 11:58:11
|
|
|
Ma pole eriline tehnika inimene,nii et äkki mõni oskab soovitada,öelda
Xiaomi redmi note 5 ja xiaomi mi note 2,kas laias laastus on nad sama tasemel telefonid? note 2 on küll numbriliselt suurem kaamera,kuid note 5 jälle muude lisadega kaamera.
kui mälud välja jätta võrdlusest ja note 5 on valguses parem ekraani vaadata,arvan
https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi-note-2-6gb-128gb-cn,xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb
Kas see et aasta,paar uuem note 5,on mõtet ka teda näitude pärast eelistada?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
13.07.2018 12:16:30
|
|
|
| Mi note 2 on kõvasti võimsam mudel. Vast võtaks selle isegi.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
13.07.2018 13:13:30
|
|
|
See Mi Note 2 on juba enamvähem samas hinnaklassis kui seda on Mi 8 SE
Küll varsti tuleb ka B20 versioon sellest, kuigi aliexpressis on juba global versioonid olemas, aga neil pole märgitud seda b20 võrku seal.
No kui nüüd aus olla, siis ega sellel Mi note 2-el ka seda pole. Samas Mi 8 SE on mõõtmetelt kõige väiksem neist valikutest.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|