Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook Air märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 13:11:03 vasta tsitaadiga

euforia kirjutas:
Kysimus macbook airi omanikele, plaanin esimest maci ostu ja hetkel olen viimase 13'' Airi (Early 2015) ja 13'' Pro (ilma touch barita) vahel kaalumas.
Kas on mõni aspekt kus Air praegusel hetkel hätta jääb?
Arvuti jääb peamiselt koduseks kasutamiseks, nett, videod, muusika, võimalik et veidi lihtsamat videotöötlust ja fotode haldamist.
Iseenesest olen juba Airi kasuks otsustanud, aga veidi paneb kaaluma mudeli vanus.
Tänud ette! beer_yum.gif
Air vs Pro võrdluses pole Air'il küll mingit eelist ju icon_neutral.gif Ei viimase mudeli ega ka miski 3a vana Pro'ga võrreldes.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Motiv8
Kreisi kasutaja
Motiv8

liitunud: 11.07.2003




sõnum 11.02.2017 13:11:47 vasta tsitaadiga

Hind icon_cool.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 13:16:03 vasta tsitaadiga

Motiv8 kirjutas:
Hind icon_cool.gif
No kui inimesel on Pro juba valikus siis selle hind ju sobib e. sel juhul pole Air'i mõtet vaadatagi.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Motiv8
Kreisi kasutaja
Motiv8

liitunud: 11.07.2003




sõnum 11.02.2017 13:26:46 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Motiv8 kirjutas:
Hind icon_cool.gif
No kui inimesel on Pro juba valikus siis selle hind ju sobib e. sel juhul pole Air'i mõtet vaadatagi.


Kui raha vähe, siis hind mõjutab ikka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 13:28:47 vasta tsitaadiga

3a vana Pro'ga võrreldes oli kaal juba suur vahe, uuel pro'l aga see ka tillukesemaks krutitud, airil on aku ka alati megakaualt kestnud
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 13:29:07 vasta tsitaadiga

Mine vaata poes neid kõrvuti - ma arvan,et sa ei mõtle ka Air'i peale peale seda.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 13:36:27 vasta tsitaadiga

prtv kirjutas:
3a vana Pro'ga võrreldes oli kaal juba suur vahe, uuel pro'l aga see ka tillukesemaks krutitud, airil on aku ka alati megakaualt kestnud
See on küll jama jutt. Pro kaal on koguaeg pea sama olnud: 1.62 kg - 1.58 kg.
Airil: 1.34 kg.

Vahe ei ole just kuigi märkimisväärne.

Aku kestab ka Pro'l väga hästi. 14h vs 10h oli vist.

Air oli siis kõva tegija kui olid vana form factoryga Pro'd. Siis oli Air kõvasti kergem ja parema akupidamisega. Alates reina Pro'st pole Airil erilist mõtet. Eriti kui ekraani kvaliteeti võrrelda - see on Pro puhul lihtsalt meeletu edasiminek. Ja ekraan on just asi mida sa arvutis vaatad kogu sell aja.
Mudelivalikusse on Air jäänud tõenäoliselt vaid sellepärast, et bränd on inimestele kinnistunud kui kerge läpaka sünonüüm. Reaalsuses on aga Macbook ja Macbook Pro igati asjalikumad valikud (olenevalt kumb on olulisem - väiksus või perf).

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 11.02.2017 14:27:37 vasta tsitaadiga

Tänud põhjalike vastuste eest, hinnavahe kahe mudeli vahel on märgatav, seepärast Airi kaalungi, kuna pole kindel, kas kogu pro võimsust ära kasutan.
Aga vastustest tundub, et kui võimalus on, tasub ikkagi pro poole vaadata.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 14:47:42 vasta tsitaadiga

Tasub käia poes proovimas, kas uute MBP-de klaviatuur sobib. Paljudele on see liiga madala käiguga. Lärmi teeb ka kõvasti rohkem kui Airi klaviatuur. Ise vaataksin ilmselt eelmise generatsiooni Pro'd kasutatuna, pole vaja dongle hunnikut, magsafe on olemas ja normaalne klaviatuur samuti.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 14:50:47 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif soodsam samuti (ka uuena kui mõnes poes müügil veel on).
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 11.02.2017 14:58:23 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Ise vaataksin ilmselt eelmise generatsiooni Pro'd kasutatuna, pole vaja dongle hunnikut, magsafe on olemas ja normaalne klaviatuur samuti.
Uurin seda varianti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 15:45:03 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Ise vaataksin ilmselt eelmise generatsiooni Pro'd kasutatuna, pole vaja dongle hunnikut, magsafe on olemas ja normaalne klaviatuur samuti.
Eelmise (2015) generatsiooni pro puhul on touchpad ilgelt nõme. Vähemalt kui enda 2014 aasta pro'ga võrrelda siis käitumine on selgelt hoopis teistmoodi. "Force-sensitive", "taptic engine" ja muud märksõnad. Vbolla on maitse asi aga igaljuhul endal ei õnnestunud kuidagi 2015 aasta touchpadiga ära harjuda, clickis valel ajal pidevalt.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KeZi
HV veteran
KeZi

liitunud: 01.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 17:06:34 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
maatriks kirjutas:
Ise vaataksin ilmselt eelmise generatsiooni Pro'd kasutatuna, pole vaja dongle hunnikut, magsafe on olemas ja normaalne klaviatuur samuti.
Eelmise (2015) generatsiooni pro puhul on touchpad ilgelt nõme. Vähemalt kui enda 2014 aasta pro'ga võrrelda siis käitumine on selgelt hoopis teistmoodi. "Force-sensitive", "taptic engine" ja muud märksõnad. Vbolla on maitse asi aga igaljuhul endal ei õnnestunud kuidagi 2015 aasta touchpadiga ära harjuda, clickis valel ajal pidevalt.

Taptic engine kõige parem omadus on, et seda saab välja lülitada ja siis käitub trackpad nagu vanasti. Kasuta seda võimalust. icon_wink.gif
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 243
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 17:50:25 vasta tsitaadiga

KeZi, ahha, hea teada. Mul endal pole küll ühtegi kahjuks või õnneks majapidamises - aga teinekord tean.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rumpy
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2011




sõnum 13.07.2017 08:52:07 vasta tsitaadiga

Oleks soov MacBook Air 2017 mudel soetada, see kõige odavam, 128 kettaga. Endal varasem Maci kogemus täiesti puudub, seega nende mudelite vahel praegu surfamine on üsna huvitav.

Aga hinnad ja specid on nagu suhteliselt erinevad, kui võrrelda valget klaari, ideali, euronicsit jms. Euronicsis on mudeli nimes 2017, aga samas CPU on 1.6, kuigi nii palju kui ma lugesin on 2017 mudelil 1.8? Valges klaaris tundub nagu õige spec ja kõige odavam hind, ehk siis iDeal paneb lihtsalt 100+ juurde samale mudelile?

Mis see "õige" koht meil uut Maci osta on, kui nii küsida saab icon_smile.gif ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 09:14:11 vasta tsitaadiga

Kuna 2017 aasta mudelil toimuski muuhulgas ka CPU sageduse kasv 1,8 peale siis äkki on 1,6GHz versioon tegelikult 2015 oma?

Erinevaid kohti ei oska võrrelda, endal on tööalaselt väga hea kogemus Valge Klaariga. Teenindus on olnud kiire ja kvaliteetne.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.07.2017 09:42:08 vasta tsitaadiga

2017 peaks ainult 1.8Ghz olema http://www.everymac.com/systems/apple/macbook-air/specs/macbook-air-core-i5-1.8-13-early-2015-specs.html
Klaari soovitan samuti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 10:04:14 vasta tsitaadiga

Ma soovitaks, et mine vaata Air'i ja Prod poes kõrvuti. Ma usun, et kaob Airi ostu soov ära ja võtad Pro.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rumpy
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2011




sõnum 13.07.2017 11:13:29 vasta tsitaadiga

Kuivõrd mac läheb tudengile, siis pole Prod otseselt vaja (lihtsalt kergus ja aku kestvus ja korpuse kvaliteet enamuses oluline) ja hinnavahe on ka piisav, et selle eest midagi muud osta icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 11:36:00 vasta tsitaadiga

rumpy kirjutas:
Kuivõrd mac läheb tudengile...

Kas vajalikud programmid õppetööks on Mac'ile olemas? Pole mõtet vast Win masinaks soetada...

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
svema
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 16:33:01 vasta tsitaadiga

MacBook Air tasub kindlasti ostmist kui see meeldib ja on hinnalt sobiv. Ei pea sugugi Pro mudeli poole iga hinna eest vaatama. Viimatised MacBookid mida olen kasutanud: MacBook Pro 13" 2015, MacBook Air 13" 2015 ning praegune on MacBook 12" 2016 Core m5 prosega. Järjekord just selline nagu on kirjas, ehk läksin Pro pealt uuesti Airi peale ning Airi pealt prooviks 12" MacBook'i peale. Neist kolmest on kindel lemmik just Air. Jah, tal pole Retina ekraani, aga see pole suur miinus. Ekraaniga harjub väga ruttu, isegi Retina pealt tagasi tulles. Plussid on aga kindlasti parem aku võrreldes ükskõik, kas Pro või MacBookiga. Viimatinimetatul on aku üldse kõige nõrgem koht. Lisaks on Air vähemalt minu jaoks käepärasem ja mugavam kui Pro. Ka vaiksem. (15" Pro lärmakus on on 13" omast muidugi veel hullem) Jõudluse poolest pole Airi puhul samuti täheldanud Pro'le allajäämist. Keerukamas videotöötluses ehk, aga sellega pole suurt vajadust tegeleda. Ja kõige lõpuks hind! Poest saab hinnaga vähe kui 1000€, Applespotis või ka siin foorumis pakutakse aeg-ajalt uusi või uueväärseid poehinnast tunduvalt soodsamalt.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 20:07:33 vasta tsitaadiga

Tudengina ma proovisin 2015 aastal 1.6ghz Airi. Just aku kestuvse pärast mulle sobis ja meeldis + kompaktsed möötmed. Ise sai võetud 4gb ramiga ja täna soovitan kindlasti 8gb võtta, sest 4gb 2aastat hiljem on ikka vähe, mis vähe.

IT tudengina just Parallelsi kasutades jääb 4gb väheks. SSD kohapealt see on harjumuse asi. Kui on kodus lauaarvuti või võrguketas ülejäänud elu jaoks, siis see rahuldab täiesti ära. Enamus asjad saab Maciga aetud tudengina ilusti.

_________________
http://foto.urmo.ee/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 20:35:54 vasta tsitaadiga

rumpy kirjutas:
Oleks soov MacBook Air 2017 mudel soetada, see kõige odavam, 128 kettaga. Endal varasem Maci kogemus täiesti puudub, seega nende mudelite vahel praegu surfamine on üsna huvitav.

Aga hinnad ja specid on nagu suhteliselt erinevad, kui võrrelda valget klaari, ideali, euronicsit jms. Euronicsis on mudeli nimes 2017, aga samas CPU on 1.6, kuigi nii palju kui ma lugesin on 2017 mudelil 1.8? Valges klaaris tundub nagu õige spec ja kõige odavam hind, ehk siis iDeal paneb lihtsalt 100+ juurde samale mudelile?

Mis see "õige" koht meil uut Maci osta on, kui nii küsida saab icon_smile.gif ?

Praeguseks on Euronics specid korrigeerinud ja CPU on 2017 aasta mudelil märgitud 1,8GHz ning hetkel soodushind 999,99€.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 13.07.2017 20:40:13 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
prtv kirjutas:
3a vana Pro'ga võrreldes oli kaal juba suur vahe, uuel pro'l aga see ka tillukesemaks krutitud, airil on aku ka alati megakaualt kestnud
See on küll jama jutt. Pro kaal on koguaeg pea sama olnud: 1.62 kg - 1.58 kg.
Airil: 1.34 kg.

Vahe ei ole just kuigi märkimisväärne.

Aku kestab ka Pro'l väga hästi. 14h vs 10h oli vist.


sa ajad jama juttu jah. prol aku 14???. kui ei kasuta voib isegi aasta seista. icon_lol.gif
max 6-8 tundi. prod void vorrelda workstationitega. ainult malu max 16.

kogu rohkem raha ja osta pro max configa.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 20:48:14 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Renka kirjutas:
prtv kirjutas:
3a vana Pro'ga võrreldes oli kaal juba suur vahe, uuel pro'l aga see ka tillukesemaks krutitud, airil on aku ka alati megakaualt kestnud
See on küll jama jutt. Pro kaal on koguaeg pea sama olnud: 1.62 kg - 1.58 kg.
Airil: 1.34 kg.

Vahe ei ole just kuigi märkimisväärne.

Aku kestab ka Pro'l väga hästi. 14h vs 10h oli vist.


sa ajad jama juttu jah. prol aku 14???. kui ei kasuta voib isegi aasta seista. icon_lol.gif
max 6-8 tundi. prod void vorrelda workstationitega. ainult malu max 16.

kogu rohkem raha ja osta pro max configa.

Kõik oleneb ju mis eesmärgil arvuti ostetakse. Kui arvutit kasutatakse vaid netiks ja tekstitöötlusprogrammide jaoks, siis on ilmselge overkill soovitada osta max konfiguratsiooniga Pro.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2017 22:22:30 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Renka kirjutas:
prtv kirjutas:
3a vana Pro'ga võrreldes oli kaal juba suur vahe, uuel pro'l aga see ka tillukesemaks krutitud, airil on aku ka alati megakaualt kestnud
See on küll jama jutt. Pro kaal on koguaeg pea sama olnud: 1.62 kg - 1.58 kg.
Airil: 1.34 kg.

Vahe ei ole just kuigi märkimisväärne.

Aku kestab ka Pro'l väga hästi. 14h vs 10h oli vist.


sa ajad jama juttu jah. prol aku 14???. kui ei kasuta voib isegi aasta seista. icon_lol.gif
max 6-8 tundi. prod void vorrelda workstationitega. ainult malu max 16.

kogu rohkem raha ja osta pro max configa.
pro 14h - kus ma seda väitsin?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rumpy
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2011




sõnum 14.07.2017 07:24:25 vasta tsitaadiga

2017 Air soetatud, tänud kõigile icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 14.07.2017 18:21:50 vasta tsitaadiga

rumpy kirjutas:
2017 Air soetatud, tänud kõigile icon_smile.gif


kehv valik. ma just tahtsin selle lingi anda http://www.businessinsider.com/apple-mac-computers-you-should-buy-and-which-to-avoid-2017-7
air on sitt ekraan.

[quote="Renka"][quote="Andium"]
Renka kirjutas:
prtv kirjutas:


Aku kestab ka Pro'l väga hästi. 14h vs 10h oli vist.


_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
and12345
HV veteran
and12345

liitunud: 03.10.2013




sõnum 31.07.2017 14:13:35 Macbook Air väga aeglane, vaja kiiret abi! vasta tsitaadiga

2012 aasta Macbook Air on jäänud väga aeglaseks. Tehes restarti, ei lae ka tihti süsteemi ennast sisse, vaid mõtleb ja mõtleb ja jääbki mõtlema. Kui isegi läheb OP süsteemi sisse, siis on kõik väga aeglane. Kas on keegi, kes oskaks sellele lahendust leida või seda arvutit üle vaadata täna ja korda teha? 58437726
Kommentaarid: 277 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 14:16:41 vasta tsitaadiga

Võib-olla hakkab ketas ära surema.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
and12345
HV veteran
and12345

liitunud: 03.10.2013




sõnum 31.07.2017 14:24:53 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
Võib-olla hakkab ketas ära surema.


Võimalik...kas seda kuidagi kontrollida saab?
Kommentaarid: 277 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 15:47:14 vasta tsitaadiga

and12345, niisama ei näe, paistab, et on selleks lisautikat vaja ja käsurida kasutada:

https://apple.stackexchange.com/questions/135565/how-do-i-get-detailed-smart-disk-information-on-os-x-mavericks-or-later

Aga lühemalt võib vaadata, mida Disk Utility all näed:

http://pondini.org/OSX/DU9.html
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
and12345
HV veteran
and12345

liitunud: 03.10.2013




sõnum 31.07.2017 18:36:20 vasta tsitaadiga

S.M.A.R.T. näitab, et ketas on igati ok...Kusjuures kui peale restarti selle op süstemi ilusti alla laeb (võtab kuskil 15 minutit aega), siis nagu töötab enam-vähem normaalselt (praegu hetkel on nii). Kõike saab avada ja saab surfata, aga mingitel hetkedel mingite programmidega mõtleb kaua.
Kommentaarid: 277 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olka
HV kasutaja
olka

liitunud: 25.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 18:50:08 vasta tsitaadiga

Vaata activity monitoriga mälukasutust, äkki sul on mingi proge mis meeletult mälu sööb
_________________
You, all gonna make me loose my mind, loose my mind
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.07.2017 19:07:34 vasta tsitaadiga

CPU+ RAMI kasutus ning vaata kas venikas töötab. iStat PRO abiks.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
and12345
HV veteran
and12345

liitunud: 03.10.2013




sõnum 01.08.2017 10:52:49 vasta tsitaadiga

Ei söö midagi mälu ega proset, selles osas on nagu fine.
_________________
Maailma parimad virtuaalreaalsuse teenused www.virtuaalreaalsus.ee
Kommentaarid: 277 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 04.08.2017 00:04:00 Re: Macbook Air väga aeglane, vaja kiiret abi! vasta tsitaadiga

and12345 kirjutas:
2012 aasta Macbook Air on jäänud väga aeglaseks. Tehes restarti, ei lae ka tihti süsteemi ennast sisse, vaid mõtleb ja mõtleb ja jääbki mõtlema. Kui isegi läheb OP süsteemi sisse, siis on kõik väga aeglane. Kas on keegi, kes oskaks sellele lahendust leida või seda arvutit üle vaadata täna ja korda teha? 58437726


puhas install peale. kui siis jookseb halvasti, tuleb otsida probleemi mujalt. millal viimati puhta installi peale panid? kindlasti moni malware voi proge, mis seda aegalseks teeb. ei usu mina, et kettas ara sureb.
muidugi, ega sinul ei ole arvuti matsu saanud voi maha kukkunud?

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.10.2017 06:51:42 vasta tsitaadiga



Selline olnud juba pea 1h, miks see nii teeb?
Hakkas siis tegema peale mingit update

E: sain korda, läksin lihtsalt safe mode ja restartisin tagasi tavalisse ja hakkas tööle

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2017 17:10:57 vasta tsitaadiga

11" early 2014 macbook air tahab projektoriga ühenduda... kas meil ka kuskil sellist https://www.aliexpress.com/item/3-in-1-Thunderbolt-Port-Male-Mini-DP-to-Female-HDMI-Adapter-DVI-VGA-Hub-Adapter/32825499306.html müüakse?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2017 17:17:01 vasta tsitaadiga

Kui näiteks VGA'ks on vaja siis esimene ettejuhtuv:

https://www.euronics.ee/t-en/34564/computers-and-tablets/mini-displayport-to-vga-adapter-hama/00053247

HDMI:

link
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2017 17:25:26 vasta tsitaadiga

Ideaalis just selline, mis teeb nii VGA'ks kui ka HDMI'ks, miks mitte juba ka DVI'ks siis icon_biggrin.gif

Agajah, tundub, et läheb tellimiseks siiski, sest hind ei õigusta.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2017 17:28:03 vasta tsitaadiga

Ma otsisin kiirelt, äkki on mitu-ühes variante ka. Tasub tavalisi poode kammida kui on kiiremalt vaja.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 23.01.2018 22:13:45 vasta tsitaadiga

https://apple.slashdot.org/story/18/01/23/1626217/apple-might-discontinue-the-macbook-air

niisugune kõlakas siis.
tagasi üles
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2018 18:00:28 vasta tsitaadiga

Kas 2014/15.a mudelil ümbrist saab vahetada? Naisel kukkus maha. Ekraani osa terve, aga alumine osa vasak nurk päris jõhkralt kõver ja ühendus lahti pealmise ning alumise osa vahel.

Tahaks korda teha, kui liiga kulukas, siis vast ostab uue.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.04.2018 18:46:52 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, mul on US tähestikuga terve pealmine korpus olemas koos klaviatuuriga.
Sobib 2013 kuni 2017 13.3"

Kui on huvi siis PS ja homme vaatan täpsemalt seisukorrd aüle.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2018 19:32:49 vasta tsitaadiga

On huvi, kuid kõik oleneb hinnast ja kas on keeruline ja mõttekas hakata vahetama. Iseenesest töötab hästi ja kiire, miskit viga pole tal. icon_smile.gif
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Samurai_Jack
HV Guru
Samurai_Jack

liitunud: 21.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2018 10:41:45 vasta tsitaadiga

Mul on selline mure, 2012 air on väga uimane, kui panen safe bootiga tööle oleks kohe nagu teine masin. Normal olekus ikka uimane. Oskab keegi abiks olla ?
_________________
MÜÜA KUUBA JA DOMINIKAANI VABARIIGI SIGARGID.
NB !Softrendi kreedit summas 100 ära müüa 50 euro eest.
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 389
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 10.05.2018 10:51:36 vasta tsitaadiga

Samurai_Jack, hakka uurima mis protsessid sul seal jooksevad:
https://www.techrepublic.com/blog/apple-in-the-enterprise/monitor-mac-os-x-processes-like-a-pro/
https://support.apple.com/en-us/HT201464

mõni on kindlasti ebavajalik.

kas järgev leht avaneb?
https://www.trendmicro.com/en_us/forHome/products/housecall.html

pahalased blokeerivad sellistele lehtedele juurdepääsu.
tagasi üles
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2018 12:17:18 vasta tsitaadiga

clean install ei ole valikus?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Samurai_Jack
HV Guru
Samurai_Jack

liitunud: 21.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2018 12:55:48 vasta tsitaadiga

nexus4, ei aidanud ikka sama aeglane.
_________________
MÜÜA KUUBA JA DOMINIKAANI VABARIIGI SIGARGID.
NB !Softrendi kreedit summas 100 ära müüa 50 euro eest.
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 389
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook Air mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.